Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) oilver1 válasza Kernel (#12300) üzenetére


oilver1
tag

Rendben, köszönöm!
Akkor szerinted a múltkoriak alapján hogyan tudok variálni?

Van ez az 5 csatornás dimmcomputerem de még nem jöttem rá, hogyan kössem rá a vezérlést az áramgenerátorra. A vezérlésen van egy tápbenet aztán egy negatív kimenet illetve 5 pozitív. :F

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#12302) Kernel válasza oilver1 (#12301) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahogy múltkor rajzoltam, csak volt egy +/- csere, azt javítottam:

Az áramgenerátor XL4001 IC-jének vezérlőlába alacsony szintre engedélyez, magas szintre tilt, vagyis fázisban pont illeszkedik a dimmerek kimenetéhez, ahol a pozitív a közös.

Tehát lényegében a kimenet magas szintről indul (sötét állapot) és negatívra kapcsolgatnak benne a FET-ek. 100 % zárás a negatívra --> max fényerő.

Ha esetleg nem szabályozna, be kell iktatni még egy felhúzóellenállást, de azt valószínűleg tartalmazza az áramkör.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12303) oilver1 válasza Kernel (#12302) üzenetére


oilver1
tag

Értem. És akkor a tápot hova kötöm? Mert ahogy látom annak a helyére van a képen bekötve az input oldalra az áramgenerátor.

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#12304) Kernel válasza oilver1 (#12303) üzenetére


Kernel
nagyúr

A táp közös, egyrészt van rajta egy másik tápcsatlakozó is, ami nem látszik, ott is be lehet dugni a betápot.

De itt is rá lehet kötni, egy pontra több vezetéket is:

A két V+ közös, azért is vannak egymás mellett, mert belül össze vannak kötve

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12305) oilver1 válasza Kernel (#12304) üzenetére


oilver1
tag

Ahaaa, értem. Jó, akkor kipróbálom és az eredményt felrakom majd ide :)

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#12306) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

üdv
Csak ide találtam :)
Egy rossz kínai biznisz után.
Hol és milyen típusokat javasoltok?
Csillárba kellene 5db 40 W helyére egy kb 4x4 m helységbe. e14-es
Illetve van egy másik amibe kellene 1 db e27-es. Ebbe jelenleg egy 20 W ultratech van. (2700k 1260 lumen)
Sajnos a kínai 12w és 15 w gyengébb nála. Inkább erősebb lenne jobb. A helység ugyanakkora mint a másik.
by süsü

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12307) macilaci78 válasza 7Heads Drago (#12306) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csillárban az e14 foglalatok a mennyezet felé, vagy a föld felé néznek? Hagyományos gyertya forma a preferált, vagy pici gömb?
E14 foglalattal vannak még hosszabb nyakú modellek is.
E14-ből a valós teljesítmény 5,5-6 W környékén megáll. Nekem otthon 4×5 méteres szoba hatágú csillárjában 6 db 5,5 W-os van, padló felé néz, gyertya forma. A fény több, mint elegendő.

Az e27-nél szintén kérdés, hova néz a foglalat. A háló 4×4 méteres, padló felé néz az egy szem e27 15 W-os, ez is bőven elég, gömb forma.

Mind V-Tac, de lesz még ajánlott, jó márka. Philips, Elgo, Canyon például.

Öcsémnél e14 gömbledek vannak, az is jó. Gyakorlatilag a nyák ugyanaz, csak az opálbúra lehet süveg forma, vagy gombóc.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#12308) 7Heads Drago válasza macilaci78 (#12307) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Föld felé néz mind kettő.
Az egyesnél jó a gömb, a csillárnál szerintem mindegy csak egyforma legyen.
És boltot is tudsz javasolni ahol nincsenek elszállva az árak?
köcce

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12309) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Az lenne a kerdesem, hogy egy polcba van epitve 2 db ledszalag es kb egy hete elkezdett vibralni! Kb 2 eve lett beszerelve!

Mi lehet a hiba forrasa?

A ledszalag vagy a tapegyseg??

Koszonom

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12310) Kernel válasza Sickboy25 (#12309) üzenetére


Kernel
nagyúr

LED szokott ilyen hibát produkálni, de az is lehet, hogy 3 db vibrál, a többi csak úgy tűnik.

12 V-os szalagon hármasával vannak sorba kötve, ezért ha 1 db hibás lesz, három fog vibrálni egyszerre.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12311) Sickboy25 válasza Kernel (#12310) üzenetére


Sickboy25
addikt

Aha ertem, akkor megnezem milyen szalag es rendelek hozza... koszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12312) Ance válasza 7Heads Drago (#12308) üzenetére


Ance
őstag

Ezt a Philipset simán ajánlom a csillárba. Nemrég rendeltem belőle és nagyon jó fénye van.

Nézd meg, mert van belőle 4000K-s is, ha szereted a fehérebb fényt. Az lumenben is erősebb kicsit.

(#12313) Andrewstarr válasza 7Heads Drago (#12308) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Péntektől akció van az edigitalban inesa izzókra, 3 év gari, -60% ;)

(#12314) st6969 válasza Andrewstarr (#12313) üzenetére


st6969
őstag

Az Inesa márka minőségben hol helyezkedik el egy Vtac-hoz képest? Nem vibrál? Rövid idő alatt a Vtac-ból 3db adta meg magát. Cserélték, de az egyik cseredarab is elkezdett időnként vibrálni, tehát szerintem ezt a márkát hanyagolom.

A másik a színhőmérséklet: a Vtac szerint a természetes fehér (ami elvileg nekem is van) az 4000-4500K. Igaz, kicsit zöldes, de még mindig nagyságrendekkel jobb számomra, mint egy meleg fehér. Ennél az Inesa-nál találtam olyat, ami 4000K, de az van odaírva, hogy hideg fehér. :F A lumeneten 4000K-s fényforrásokat szintén hideg fehérként emlegetik. Vagy a megnevezéssel ne foglalkozzak, és a színhőmérséklet érték alapján válasszak? Mert azt a "klasszikus" hidegfehéret véletlenül sem akarnám.

(#12315) macilaci78 válasza st6969 (#12314) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hideg fehér, meleg fehér, természetes fehér csak szemantika, a Kelvin-szám viszont objektív.
Amíg nem volt, csak hideg és meleg "szakkifejezés", addig a langyos mindig a másik táborba tartozott.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#12316) xxxjjjkkk válasza macilaci78 (#12315) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

kb számszerűleg:
6000-6500 hideg
4000-4500 természetes
2700-3500 meleg

azért itt is be lehet határolni eléggé, ha akarjuk

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12317) macilaci78 válasza xxxjjjkkk (#12316) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Határolj be nekem, légy oly kedves, egy 5250 Kelvines ledet...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#12318) pjen válasza macilaci78 (#12317) üzenetére


pjen
félisten

Természetesen majdnem hideg fehér.Én mindíg írom meg kell nézni.Vettem 2db e14 4000K-s gyertya izzót.Otthon kiderült,olyan hideg,hogy szinte kék.

(#12319) xxxjjjkkk válasza macilaci78 (#12317) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Lehetne vitatkozni naphosszat a ledekről, ezek az általános elnevezések, es ezeket is gyártják általában, az a bolt problémája, hogy nem tudja, hogy mit árul, vagy nem tudja használni.
Nyilván, ha köztes, akkor odaírja, de ha már így fel dobtad a labdát, mutass egy 5250 vagy akár egy XX50 kelvines ledet.
Ha meg valahova hideg fehér világítást kérnek, akkor rég rossz elkezdeni okoskodni, hogy 6000 vagy 6001kelvines.

[link]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12320) kuyarashi válasza macilaci78 (#12317) üzenetére


kuyarashi
őstag

5250 K = "hidterm fehér", vagy "langyosnatúrság"

Egyébként az összefoglalóban is ott a színhőmérséklet skála.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#12321) xxxjjjkkk válasza pjen (#12318) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Itt nem jellemzó, de akvarisztikába elófordul pl a 8000K, ami majdnem kék kéne legyen, mégis piros.
Utánanéztem, annyira nem izgat már, hogy megint megtegyem, úgyhogy, csak tömören, amire emlékszem: kb arról szól a dolog, hogy a kelvin szám, az 3-4 színből tevődik össze, talán piros kék fehér sárga, és ezek súlyozottan számítanak, van amelyik szinből több kell, tehát a 8000K lehet kicsit kék, vagy nagyon piros is.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12322) macilaci78 válasza pjen (#12318) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem majdnem természetes fehér. ;]

xxxjjjkkk: szerintem inkább az a bolt hibája, hogy az adminisztrációs felületen sincs természetes fehér kategória, hova tovább, az sql adatbázisban van egy HA x>3000K, AKKOR hidegfehér
Persze, ez is lehet csak kifogás, meg kell keresni a honlap készítőjét és aktualizáltatni kell a rendszert.

mutass egy 5250 vagy akár egy XX50 kelvines ledet - pár éve írhattad volna ezt 4000-4500 Kelvinnel is. :U
Van olyan led, ami nem a színét, hanem a színhőmérsékletét változtatja, azzal elérhető lehet ilyen köztes árnyalat.

kuyarashi: tudom, hogy ott van, én raktam be, hova tovább, a kép az én accountomhoz rendelt tárhelyen van. :D
De továbbra is, amíg valaki csak feketét, vagy fehéret ismer, addig neki a szürke ötven árnyalata is fehér, vagy fekete.

Ott a színskála az összefoglalóban, legyen ez a topik szótára, mint egységes jelrendszer, a termékek leírásánál pedig ne a szöveget, hanem a Kelvin-értéket vegyük alapul.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#12323) xxxjjjkkk válasza macilaci78 (#12322) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Najó, akkor zárjuk rövedre a dolgot, mert meddő vitába kezdünk belemenni, ami a ph-n elég gyakori:

A színhőmérsékleti csoportokat az MSZ EN 12464-1:2003
szabványhatározza meg a következő képpen:
Fényszín Korrelált színhőmérséklet, TCP K
Meleg 3300 K alatt
Semleges 3300 - 5300 Között
Hideg 5300 K felett

Miután ez egy honosított EU szabvány, így az egész EU területén a fennti szabvány irányadó, úgyhogy nyugodtan használhatjuk a fennti kifejezéseket, és értelmet nyert az 5250 K is, a szabvány szerint a neutal white kategóriába esik.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12324) macilaci78 válasza xxxjjjkkk (#12323) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R

A szabvány egy dolog, a szóhasználat egy másik, a színhőmérséklet egy harmadik. Leggyakrabban a színhőmérsékletet használják helyesen.
És továbbra sem tudod besorolni 3 kategóriába egy olyan rendszerben (pl webshop), amelyik csak két kategóriát ismer.

Jut eszembe, hatályos még az a 2003-as szabvány?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#12325) Tony21


Tony21
tag

Az megvan, hogy feleslegesen megy a szájtépés?

Egyrészt nincsen 5250K-s LED.
Ha a színhőmérsékletét változtatja, akkor nem kategorizálható be sehova, tól/ig lehet bármilyen. Borús nyári naplementétől kezdve a rendőrautón lévő kék fényhídig bármi ...
Az, hogy egy webshop egy vagy két kategóriát ismer ... és? Ő bajuk, ha ennyire telik.

De legyen. 5250K
Természetes nappali fény, nyár van, hét ágra süt a nap és derült az ég. Pár kondenzcsík az égen, valószínűleg chemtrail :DDD
Márkás LED - természetes fehér
Kínai noname LED, reggeli műszak - vakító kék neonfény
Kínai noname LED, délutános műszak - kékes zöldes fényű valami
Kínai noname LED, éjszakai műszak - kékes zöldes lilás meghatározhatatlanul undorító valami
Kínai noname LED előző esetek + hétvégi műszak - kékes zöldes lilás erőteljes vibrálás és melegedés
Kínai noname LED, hónap vége - villan egyet és vége
Kínai noname LED, év vége - a megmaradt készletek gyártósoron történő összelapátolása, sárgától a kékes liláig bármi, elmaradhatatlan zöldes beütéssel

(#12326) kuyarashi válasza Tony21 (#12325) üzenetére


kuyarashi
őstag

Mi az a LED?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#12327) kuyarashi válasza Kernel (#12295) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szerinted a réz led füzérnek mennyi kraft kell? Mondjuk méterenként hány amper?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#12328) Tony21 válasza kuyarashi (#12327) üzenetére


Tony21
tag

Mi az a led?

(#12329) Kernel válasza kuyarashi (#12327) üzenetére


Kernel
nagyúr

12V / 1A dugasztápot adnak hozzá 10 méterre:

https://www.aliexpress.com/item/-/1910212014.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12330) kuyarashi válasza Kernel (#12329) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi.
(Ennél a fajtánál a diódák mellett van 1-1 ellenállás, vagy nincs is rá szüskség?)

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#12331) Kernel válasza kuyarashi (#12330) üzenetére


Kernel
nagyúr

12 V-ra nem lehet rákötni a LED-et ellenállás nélkül, ezért kell.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12332) kuyarashi válasza Kernel (#12331) üzenetére


kuyarashi
őstag

Oké, köszi. Sehol sem látszik, azért kérdeztem.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#12333) Kernel válasza kuyarashi (#12332) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha nincs ott mellette, létezik ellenállással integrált LED is: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12334) mzso válasza Kernel (#12331) üzenetére


mzso
veterán

Ez nem teljesen igaz. Ha eleget kötsz rá akkor rá lehet. Van ilyen 12V-ra kitalált COB ledek is. (ellenállás nélkül)

(#12335) Kernel válasza mzso (#12334) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fehér LED-ből 4 db-ot, mivel annál 3 V a nyitófeszültség. De ez régebben is ki lett tárgyalva.

Csak itt nem soros LED-ekről volt szó, nem is COB LED-ről. Két huzal fut párhuzamosan, amire egyenként kapcsolódnak.

Továbbá ezeknél a színes karácsonyi füzéreknél nem csak fehér LED van, más színeknél eltérő a nyitófeszültség is: [link]

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12336) WestBam


WestBam
senior tag

Tippeket kérnék szépen, hogy teljesen pwm mentes tápot és hozzá megfelelő szalagot honnan tudok olcsón beszerezni. Gearbest lenne a legjobb, de bármelyik olcsó kínai forrás is szóba jöhet.
Illetve láttam véletlenül olyan szalagot talán ebay-en amit azóta sem találtam meg. A szalagon egymás mellett volt a hideg és a meleg színhőmérsékletű LED amit valami távirányítóval lehetett állítgatni, kikeverni a megfelelő színhőmérsékletet. Talán ebben ti jobban tudtok segíteni, én csak elemlámpa témában vagyok otthon.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#12337) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Az Inesa típusú LED égőkről mi a vélemény? Van olyan jó mint a V-Tac?! :F

(#12338) pjen válasza SunMount3r (#12337) üzenetére


pjen
félisten

Vagy olyan rossz?

(#12339) SunMount3r válasza pjen (#12338) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mi a baj a V-Tak-al? Pár hónapja még ezek voltak itt ajánlgatva... :F

(#12340) xxxjjjkkk válasza SunMount3r (#12339) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Objektíven nézve: Nagyon sok a selejt, de korrektül cserélik.

Tehát nem jó, csak ar ertek aranyban megfelelő lehet.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12341) Dluinet válasza SunMount3r (#12339) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A 10 wattosak (6-7 db), amit több, mint egy éve vettem, köszönik jól vannak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12342) mzso válasza SunMount3r (#12339) üzenetére


mzso
veterán

Már évek óta, inkább. Régebben általánosságban pozitív volt a kép. Mostanában inkább vegyes. Egy két embernek rossz tapasztalata volt vele. Általában ők amikor tudják ezt fel is emlegetik.

[ Szerkesztve ]

(#12343) pjen válasza SunMount3r (#12339) üzenetére


pjen
félisten

Én ha veszek,márkásat veszek,szaküzletben.Az M betűvel kezdődő nagyker termékeiből elvből nem veszek semmit.Véleményemet az itteni hozzászólások alapján írtam.
Egyébként egyetértek Tony21 hozzászólásával.
"Márkás LED - természetes fehér
Kínai noname LED, reggeli műszak - vakító kék neonfény
Kínai noname LED, délutános műszak - kékes zöldes fényű valami
Kínai noname LED, éjszakai műszak - kékes zöldes lilás meghatározhatatlanul undorító valami
Kínai noname LED előző esetek + hétvégi műszak - kékes zöldes lilás erőteljes vibrálás és melegedés
Kínai noname LED, hónap vége - villan egyet és vége
Kínai noname LED, év vége - a megmaradt készletek gyártósoron történő összelapátolása, sárgától a kékes liláig bármi, elmaradhatatlan zöldes beütéssel"

[ Szerkesztve ]

(#12344) TeeJay


TeeJay
félisten

most már kajak én is kipróbálom a Philips LED izzókat
a fürdőbe úgyis akarok erős fényt és a kompakt spirál izzó kezd gyengülni a sok kapcsolgatás miatt
igaz 2éves már és kap napi pár tucat fel+lekapcsolást
na meg a WC is
oda akarok elsődlegesen a mostani 42wattos halogén helyére valamit ami legalább 75-ös sima izzó fényét adja de LED-ben 10watt körül van gondolom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12345) xxxjjjkkk válasza TeeJay (#12344) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

A philipsek jók, de ott is volt hibás, de az egy hét alatt kiderült.
Kis búrát nem bírják, tehát pl a hajólámpát, a meleg miatt.
Nálunk jórészt 0-24be mennek, de van ami kapcsolgatós így volt kb 30/3-4 db rossz, lehet normál körülmények között nem lenne gond

az energiatakarékosaikból nem emlékszem, hogy lett volna rossz, azok nagyon jók voltak

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12346) mzso


mzso
veterán

Aki a vtac-tól rendelt annak simán ment a dolog? Hatodikán este felé rendeltem azóta egy e-mail jött, hogy átadták a futár szolgálatnak viszont nem keresett senki. Az oldalon viszont "megrendelés lezárva" szerepel.

Vagy kamuznának, mert olyat rendeltem ami nincs készleten? (2200k-s 4W-os filamenteset egy sima 3w-os melegfehéret meg egy 17W 1800lm-est)

(#12347) rezesbalu


rezesbalu
csendes tag

sziasztok!

Lécső feletti oldalfalba szeretnék bemarni téglába egy kb 3-4 méternyi hosszanti vájatot amibe belesüllyeszthető egy opál takarólapos alumíniumprofilba helyezhető LED szalag aminek a funkciója, hogy éjszaka enyhén megvilágítsa a lépcsőt.
LED szalagot tekintve nem kell erős fényű, viszont meleg és olyan kiosztásút szeretnék aminek a fénye opálburkolatos profilban teljesen egybeolvadónak hat, ne látszódjanak benne a LED pontok.
Funkcióját nézve egy éjszakai jelzőfény lenne, hogy éjszaka, ha le-fel megyünk a sötétben láthassuk halványan a lépcsőt.

Érdeklődöm, hogy milyen módon ( milyen szerelvényekkel) oldható meg ez a megoldás? Illetve megoldható e az -és ha igen milyen módon-, hogy fent és lent is mozgásérzékelő kapcsolja a világítást?

előre is köszi a gyors segítséget!

üdv: Balázs

(#12348) Agyasima


Agyasima
senior tag

Konyhaszekrény aljára raknák LED szalagból világítást. Nem dísznek kellene, kéne rendes fényerő. Meleg fehér fénnyel. És itt áll meg a tudományom kb. A kérdés:
- Milyen LED sínt érdemes választani? Van ezekről szerelési útmutató? Csavarozhatóak vagy ragasztani kell?
- Érdemes egyáltalán sín hozzá, vagy elég felragasztani?
- Milyen gyártmányú LED szalagot érdemes választani és azt hol érdemes megvenni / megrendelni?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#12349) PHM válasza mzso (#12346) üzenetére


PHM
addikt

Elképzelhető, hogy nincs nekik minden cucc raktáron.
Aluprofillal jártam így nemrég, s mikor rájuk telefonáltam,
akkor derült ki, hogy várják a hiányzó profilok beérkeztét.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12350) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hol lehet hazai számlás forrásból minőségi ledszalagot kapni?
60 led/méter, RGB+NW, IP20, 8-10 mm széles szalag. Lépcsőkkarfa aljába kerülne dekorvilágításnak, szóval a fényerő nem elsődleges szempont, de ha nagy, az se gond, legfeljebb leszabályozzuk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.