Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25030) favagoJoska válasza Tapsi (#25026) üzenetére


favagoJoska
tag

"Azt kell elfogadni, hogy bármilyen szelektív támogatás 2 halmazra bontja a társadalmat: részesülők, nem részesülők."
Megint szalmabábozol és önkényesen redukálod a problémakört. Én ezt nem is vitattam hogy a szelektív támogatási rendszer két részre bontja a társadalmat, én azt vittatam hogy akkor talán nem kellene ilyen (vagy ennyire) szelektív támogatási rendszert müködtetni és lehetne a nem szelektíveket is előnyben részesíteni. Könnyen belátható hogy az oktatás vagy egészségügy nagyobb támogatása az pont ilyen lehetne.

"De most érted, ez is olyan kérdés, hogy a társadalom mire rezonál. Szemmel láthatóan a társadalom leszarja az oktatást és az egészségügyet, a babaváróval meg a csokkal viszont szépen lehetett szavazatokat szerezni."
Ezt az állításod én sem vitatom. Csak te pont ezt használod a kritika elfolytására, én meg azt mondom hogy pont ez a probléma amit meg kellene oldani vagy másképpen kellett volna. Értékbeli különbség. Az én világomban nem lesz egy rendszer megitélése attol jobb, hogy a társadalom széles rétegeit lehet vele megvezetni.
Mint mondtam a magyar értelmiségtől többet várnék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.