Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24601) axioma válasza #31733248 (#24600) üzenetére


axioma
Topikgazda

Azoknak akik sodrodnak az a'rral, persze hogy az egymillio le'gy nem tevedhet modszer valo. Aki jobban akar jarni az meg ki tudja hasznalni, hogy a felmondas(kivaltas) egyoldalu lehetoseg.

(#24602) Qtya123 válasza #31733248 (#24600) üzenetére


Qtya123
őstag

Egyre több végig fix törlesztős is panaszkodik.
Ugye nemrég az volt sokfelé a mantra, hogy a törlesztő majd szépen úgyis elinflálódik. Ezért be mertek vállalni magas havi törlesztőt végig fixre, hogy majd jön a fizuemelés és elporlad.
Csak akkor még sokan nem számoltak azzal, hogy minden drágul, így hiába az esetlegesen magasabb fizetés, ha elmegy a napi megélhetésre a különbözet (vagy sok esetben alatta van a béremelés a drágulásnak).

(#24603) Csabroncka válasza #31733248 (#24600) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Egy évet szerintem várj vele" senki nem tudja mi lesz, időt én nem véletelen nem írtam, és másnak sem javaslom, hogy jóslásokba bocsátkozzon ezen a téren. Egyelőre csak annyit tehetünk, hogy a magas kamatok irányába rendezkedünk be...

"in medias res"

(#24604) goccer válasza Qtya123 (#24602) üzenetére


goccer
aktív tag

Azért nem tudom kik azok a "sokan", akik keverték a reálbér növekedés fogalmát az inflációéval. Valószínűleg akik kocsmai okoskodás alapján hoznak pénzügyi döntéseket, na ők mindig panaszkodni fognak valamiért.

(#24605) Qtya123 válasza goccer (#24604) üzenetére


Qtya123
őstag

Az emberek nagy része az általad leírt szinten hoz pénzügyi döntést... :K
Egy ruhavásárlásnál többet agyalnak, mint egy hitelfelvételnél/szerződés átolvasásánál.

Szerintem nagyon nem csak a kocsmai okoskodás szintű emberek járnak ebben a cipőben. A pénzügyi kultúrája nagyon sok embernek gatya, nem csak az általad hozott "csoporté".

Ahogy egyik hozzászóló is írta itt nemrég: [link]
És ebből sok van a "kocsmai okoskodó" és a többdiplomás emberek között is.

Ez a reálbér-infla keverése ugyanolyan, mint a "húú a lakást, amiben élek most 15 millióval többért el tudnám adni, mint amennyiért vettem". Oké, tudnád tudnád és a nyereséget tudnád is realizálni?

[ Szerkesztve ]

(#24606) #41635072 válasza goccer (#24604) üzenetére


#41635072
törölt tag

Tele volt ez és az összes internetes fórum is az ilyen nagy gazdasági szakértőkkel, akik hangoztatták ezt az adósság elinflálása hatalmas ötletet. :D

(#24607) j0k3r! válasza #41635072 (#24606) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Képzeld el mi lenne itt kamatstop nélkül

some men just wanna watch the world burn...

(#24608) #41635072 válasza j0k3r! (#24607) üzenetére


#41635072
törölt tag

Már rég helyére került volna a világ.

(#24609) Stanlee válasza j0k3r! (#24607) üzenetére


Stanlee
őstag

En peldaul vegtorlesztettem, mert amikor kiszamoltam, hogy mi var ram a kovetkezo kamatciklusban, beijedtem, pedig en nagyon ritkan szoktam meglepodni, foleg egy ekkora osszegen nem, de mar nem volt hozza kedvem gorgetni a hitelt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#24610) Mercutio_ válasza #41635072 (#24608) üzenetére


Mercutio_
félisten

:( megmentenék a többséget :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24611) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Valaki tudja hogy van-e ennek valami legális mondja hogy megtudjam van-e lépcsőháznak tartozása, pontosabban lakoknak a szolgáltatok vagy lépcsőház felé (Panel), ugye lakásvásárlásnál azért fontos tényező mert ha sok olyan ember lakik lépcsőházban akik nem fizetik a közös költséget, a lépcsőházban lévő feljutások kb soha nem fognak teljesülni, igy lakás vásárlás szempontból ez elég fontos tényező, amit nem hagyna ki az ember.

(#24612) Stanlee válasza denko (#24611) üzenetére


Stanlee
őstag

Elkered eladotol a kozos koltseg kimutatast, ott altalaban lathatod, hogy mennyi az ott lakok tartozasa. egy ido utan amugy raterhelik a kecora a tartozast, ahol az en lakasom van, ott is van par ilyen lakas mar.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#24613) denko válasza Stanlee (#24612) üzenetére


denko
senior tag

azon csak az eladó adatai vnnak, olyan nincsen hol egész lapcsőházé lenne, közös képviselő meg gdpr-ra hivatkozni tuti nem adna ki ilyesmi szerintem

(#24614) Drizzt válasza denko (#24613) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szokott lenni eves penzugyi beszamolo. Tudtommal az kotelezo. Abban szerepelnek tetelesen a kiadasok es a bevetelek a tarsashaz reszerol. Sot szerintem a tervezett tagdij beveteleknek is szerepelnie kene benne es ezt is szerintem az osszes lakonak meg kell kapni. De ugyanezt a kozos kepviselettol is elkerheted. Ez nem utkozik GDPR-ba, mert nem az van benne, hogy konkretan x, vagy y nem fizetett.
[Itt egy bovebb leiras a dologrol]

I am having fun staying poor.

(#24615) Segal válasza denko (#24613) üzenetére


Segal
veterán

Éves szinten rajta szokott lenni minimum az hogy mennyi lakó tartozik több mint 2 hónapnyi tartozással, de elég sok helyen név szerinti felsorolás is van.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#24616) denko válasza Segal (#24615) üzenetére


denko
senior tag

köszönöm szépen a válaszokat srácok!

(#24617) Qtya123 válasza denko (#24613) üzenetére


Qtya123
őstag

Én bárhol kérdeztem a közös képviselőt/lakásszövetkezetet, mindig válaszoltak ezekre a kérdésekre. Szerintem nincs akadálya.

[ Szerkesztve ]

(#24618) concret_hp válasza Drizzt (#24614) üzenetére


concret_hp
addikt

van ilyen, de szerintem nem kell nyilvánosan elérhetőnek lennie

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24619) Nehaiu válasza #41635072 (#24606) üzenetére


Nehaiu
csendes tag

Attol meg nem lesz hulyeseg a dolog, hogy valakik egy forumban esetleg nem jol ertelmezik es okoskodnak rola.

Mi eleg nagy hitelt vettunk fel alacsony kamattal, azota a beveteleink kilottek, a megtakaritasi ratank 70-80% kozott (a kiadasok kozott ertelemszeruen a torleszto is ott van), de amugy is megvan a hitel fedezete kulonbozo penzugyi eszkozok formajaban, amik nyilvan nem 2.9%-ot kamatoznak evente, mint a hitel. Ertem en, hogy dragabb lett a kenyer meg a sajt, de ha a beveteleid toredeket koltod el a (dragulo) elelmiszerre, akkor szinte csak az szamit, hogy hogyan fial a megtakaritas a tartozas fix (alacsony) kamataval szemben...

Ezzel most nagy gazdasagi szakerto lettem en is gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#24620) #41635072 válasza Nehaiu (#24619) üzenetére


#41635072
törölt tag

Gratulálok, kiragadtál egy tök egyedi példát.
Azok, akik lakáshitet vesznek fel többnyire nem rendelkeznek 100%-os egyéb fedezettel, illetve a többség nem is tudja növelni a bevételét évről évre ennyire…. De inkább várjuk meg a végét, mert gondolom a futamidő vége még odébb van…
Én csendben azt is megnézném, hogy úgy egyébként mire elég az a pénz ami nálatok marad…

(#24621) Nehaiu válasza #41635072 (#24620) üzenetére


Nehaiu
csendes tag

Mivel cafoljam a demagog altalanositasodat ha nem egy (ellen)peldaval?
Nem mindegy mikor van a futamido vege? Akkor vegtorlesztem a hitelt amikor akarom, jelenleg egyszeruen nem eri meg, de pont innen indultunk, hogy az adossagot szepen elinflalva kedvezoen lehet kijonni a dologbol.
Az utolso mondatodat nem igazan ertem, szerinted mire eleg par millio forint(nyi euro) tobblet havi szinten, vagy mit kell azon csendben nezegetni? Ertelemszeruen a megtakaritasainkat noveljuk vele...

[ Szerkesztve ]

(#24622) #41635072 válasza Nehaiu (#24621) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem nem mindegy, mert addig bármi történhet. Mondom, várjuk ki a végét, ne most kamatstop alatt menjen az arcosokodás, meg amikor még épp jól fizető munkahelye van mindkettőtöknek, meg a hitel legelején vagytok.
Teljesen érdektelen a témáról beszélgetni úgy, hogy neked fullos fedezeted van. Általában azért vesznek fel az emberek hitelt, mert nincs nekik pénzük.
Btw pont hogy te általánosítasz, azt hiszed a többségi hitelfelvevőnek olyan forrásai vannak, mint nektek.
Na de én itt abbahagytam, mert mintha arról vitatkoznánk, hogy ha egy embernek 30 centis, akkor a többségnek is és hülye akinek csak 22….

[ Szerkesztve ]

(#24623) Qtya123


Qtya123
őstag

Na, most egyik nap a cikk, hogy húúú micsoda csökkenés lesz, másnapi cikk meg: [link]

"Nem ritka a 100 millió forint feletti panel sem"
Aztán berak ezen kijelentés alá egy 144 nm-es 7 szobás lakást 140 millás hirdetési árral... :DDD

Mondanám azért a kedves hatásvadász cikkírónak, hogy szűrjön már egy keresést az ingatlan.com-on teljes Budapestre annyival, hogy panel és 100 millától felfelé. Aztán utána írja már le ezt a nem ritka a 100 milla feletti hülyeséget.

Van néhány megborult hirdetési ár egy rakat DH-s hirdetésben ugyanazzal a képpel, például ez is: [link]
Kíváncsi vagyok mennyi a valós ár, amennyiért elkel majd.
Ez szintén a cikkből... [link]

[ Szerkesztve ]

(#24624) denko válasza Qtya123 (#24623) üzenetére


denko
senior tag

szerintem nem létezik olyan mint igazi "újságírás" már egy jó ideje M.on-n, mindenki hatásvadász így vagy úgy.
Hold Blogot maximum érdemes olvasni szerintem ;]

(#24625) Segal válasza Qtya123 (#24623) üzenetére


Segal
veterán

Ha körbenézelődsz a tőzsdével kapcsolatban is ugyanezt fogod találni számtalan helyen. Egyik nap gyorsabban emelkedik a rakétánál is, másnap meg esik mint a kő és jön a világvége.
De hogy oldalon belől maradjunk simán fel lehetne hozni 1 adott hardverről megjelenés előtti pletykát, amit 2 nap múlva meg cáfol 1 másik cikk, de persze 1 másik pletyka már azért lesz benne...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#24626) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!
Eladóvá vált a lakásunk Szegeden. Hova érdemes felrakni az ingatlan.com-on és facebookon kívül?

(#24627) #41635072 válasza adrian14 (#24626) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ezeken kívül sehova.

(#24628) Drizzt válasza adrian14 (#24626) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Meg ami elsore nem trivialis, de videken meglepoen jol mukodott nalunk: hatalmas ELADO tabla valahova telefonszammal, ha esetleg meg nem lenne. Nalunk kb. duplazta az addig erdeklodest, Nyiregyhazan. Neten olyan nagyon mashova szerintem sem. Viszont legyen alaprajz mindenkeppen es kb. 10 minosegi fenykep.

I am having fun staying poor.

(#24629) Csabroncka válasza adrian14 (#24626) üzenetére


Csabroncka
addikt

jófogás +tábla

"in medias res"

(#24630) adrian14


adrian14
tag

Köszi szépen srácok. Sajnos az ELADÓ tábla nem játszik, mert minden ablak a kertre néz. Még csak pár napja tettük fel, viszont ingatlanos ismerősöktől úgy hallom, hogy kicsit áll most a piac. Kíváncsi leszek rá.

(#24631) Segal válasza adrian14 (#24626) üzenetére


Segal
veterán

Elég 1 helyre is ha jó áron adod csörögni fog a telefon. Ha meg drágán adod akkor 1 tucat helyen is hirdetheted, a kutya sem fog hívni...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#24632) adrian14 válasza Segal (#24631) üzenetére


adrian14
tag

Jogos. Egyébként nem tudtuk jól belőni az árat sajnos. Nagyon rossz állapotúak is vannak ennyiért fent és vannak szebbek is, viszont 10 emeletes panelban. (Miénk tégla és 4 emeletes társasház). Kicsit fölélőttünk az árnak és az a terv, hogy havonta csökkentjük majd. Egyszer úgy is hívnak, meg nem sürgős az eladás :D

[ Szerkesztve ]

(#24633) Segal válasza adrian14 (#24632) üzenetére


Segal
veterán

Nem lehet csak ebből kiindulni hogy hány emeletes, meg panel vagy tégla, mert millió más tényező is játszik az árnál. pl lakóközösség a házban vagy úgy egyáltalán a lakótelepen (ugye minen városban vannak jobb lakótelepek meg utcák, lakás fűtése sem mindegy, ki a gondnok vagy szövetkezet, emelet, szigetelt e a ház kívülről, közös területek hogy néznek ki, mennyien tartoznak a közös költséggel, mit látsz az ablakokból (pl hegyet, autópályát, másik panelt vagy semmit 1 fától :DDD ), mennyire van a lifttől/szemétledobótól, van e rács a folyosón stb.
Na jó be is fejezem mert tényleg holnapig tudnám még sorolni :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#24634) mokus1 válasza adrian14 (#24632) üzenetére


mokus1
addikt

Ha sokáig arulod az sem túl bizalomgerjeszto a vevőknek, ezért érdemes jól beloni az árat.

(#24635) adrian14 válasza Segal (#24633) üzenetére


adrian14
tag

Köszi szépen, ezek hasznos tanácsok nagyon. :R

(#24636) KMT válasza Qtya123 (#24623) üzenetére


KMT
addikt

Felújítandó panel 1,17Mft/nm-ért jöhet?
[link]
:DDD

(#24637) OPiiPO válasza KMT (#24636) üzenetére


OPiiPO
addikt

vazze . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24638) AxBattler válasza KMT (#24636) üzenetére


AxBattler
félisten

Grátisz cuccos a bidében. Fúj. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24639) Segal válasza KMT (#24636) üzenetére


Segal
veterán

Ez tényleg aztaqrva :Y
Van itt minden ami csalogatja az embert. Tapéta, linoleum, fa nyílászáró, reluxa, gázzal fűtés meg ugye a bide :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#24640) KMT válasza AxBattler (#24638) üzenetére


KMT
addikt

Azt én sem értettem, nem tudom, mi lehet, ami így szivárog. De biztos értékes, ha ott kellett maradnia. Talán nem esik műemlékvédelem alá... ;]

(#24641) Qtya123 válasza KMT (#24636) üzenetére


Qtya123
őstag

Biztos egymásnak adják a kilincset az érdeklődők.
Szerintem a kihalt a nagymama belőle és a 2. kerületben nem szégyellünk bármennyit kérni a lakásért a történet.

(#24642) AxBattler válasza Qtya123 (#24641) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy közeledik a következő fűtési szezon, úgy fognak lejjebb adni az igényekből.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24643) Drizzt


Drizzt
nagyúr

XI. kerületben van olyan érzés, hogy jelentősen elkezdett növekedni a kínálat. De a java része persze továbbra is elég fos. A saját, erősen korlátosan figyelt alpiacomon a héten 24-gyel nőtt az aktív hirdetések száma. De lehet van valami ingatlan.com-os anomália, mert az eddigi heti legnagyobb növekmény 18 volt. Persze lehet hétvégére itt is lemegy annyira, elvégre is még csak csütörtök van. 619 lakást dob ki most a megszokott feltételekkel a keresőm, eddig 596 volt a csúcs. Meg egy hónapja irogatom a legnagyobb ID-t vasárnaponként, úgyhogy ha kell, hogy mikor került fel valami, szóljatok. :D

I am having fun staying poor.

(#24644) concret_hp válasza Drizzt (#24643) üzenetére


concret_hp
addikt

nem tudom 11-en belül mit nézel, de 22. kerületet nem nézed amúgy? én amikor elkezdtem nézni alapvetően 11. ker és a balcsi közti szakaszt néztem, ami egy elég tág környék (olyan 120x20 km :DDD) és sokféle minden van, a 22. most egy nagyon jó átmenetnek tűnik, van is ilyen szlogen, hogy kisváros a nagyvárosban és tényleg kb. ez van (azért írom, mert régebben te is írtad hogy nem nagyon hiányzik bp ha jól rémlik)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24645) Tapsi válasza concret_hp (#24644) üzenetére


Tapsi
addikt

Hát, azért a 22 igencsak sittes hely. A 11 déli része is, iszkolunk is innen, amint lehet.

(#24646) #31733248 válasza axioma (#24601) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Azoknak akik sodrodnak az a'rral, persze hogy az egymillio le'gy nem tevedhet modszer valo."

Perszehogy. :) Nem akarnám a topicot a feleségem munkatapasztalataival untatni, de pl. a hiteladósok (elsősorban devizahitelesek) ügyeiben horror, ami megy és messze nem csak az adósok részéről.

Qtya123

"Egyre több végig fix törlesztős is panaszkodik."

Az a baj, hogy kéz a kézben jár a prudenciális felügyelet viszonylagos lazasága (lásd lent) és a pénzügyi analfabétizmus. Rossz kombó...

(#24647) Madwe válasza Tapsi (#24645) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt sajnos tanúsíthatom, 11 déli részén azért van baj, mi Kondorosi környékről mentünk el (igaz, vidékre :D) Infrában viszont verhetetlen (többféle bolt 2-3 perc sétára, éjjel nappali is, uszoda, több konditerem, több patika, iskola, óvoda, minden sétatávra. Cserébe 3 percenként jár villamos be a belvárosba (ami persze hanggal s emberekkel jár, szóval negatívum is :D )

(#24648) attiati válasza Madwe (#24647) üzenetére


attiati
veterán

milyen baj van ott?

(#24649) AxBattler válasza Madwe (#24647) üzenetére


AxBattler
félisten

+ Tapsi
Meséljetek, én most költözök Albertfalvára. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24650) Drizzt válasza concret_hp (#24644) üzenetére


Drizzt
nagyúr

XI. keruletben: Gellerthegy, Szentimrevaros, Lagymanyos, Kelenfold legeszakibb resze. Nem tudom hogyan irtam anno, de nekem az a lenyeg, hogy a (pesti) belvaros is kozel legyen tomegkozlekedve, vagy akar gyalog(3 km-en belul nalam az belefer a kozel definiciojaba :D ), de legyen nagyobb zoldterulet is hasonlo tavolsagon belul. Nyilvan a XI. keruleti hirdetesek jelentos resze nem innen jon. Regebben Csepelen laktam, az egyebkent a zoldhoz kozelseget eleg jol hozta, a belvaroshoz kozelseget viszont nagyon nem. Ugy vagyok vele, hogyha visszamegyek Bp-re, akkor nem akarok jelentos kompromisszumokat kotni.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.