Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20987) AxBattler válasza Mercutio_ (#20986) üzenetére


AxBattler
félisten

1. Lakás eladása milyen időponttal datálódik? (adásvételi aláírása, tulajdonátruházási dokumentum benyújtása földhivatalhoz, birtokbaadás?)
Kifejtenéd?
Egyébként ahogy a szerződő felek írásba foglalják, illetve a hivatali ügyintézésnek fix határideje van.

2. 5+ éve vett lakás, tehát ha jól tudom most nem kell semmilyen adót/illetéket fizetni a vétel és eladási érték között. Menyi időn belül kell venni új lakást, hogy a most eladott vételára illetékalapot csökkentő tényező legyen?
5 éve vett ingatlannál az adóalapnak 0%-át kell venni, szóval mentes - ettől még az adóbevallásban szerepeljen. A két földhivatali benyújtás dátuma között max. 1 év telhet el - lásd cserét pótló vétel szabályai.

+1: 32-45M kerettel 2-2,5 szoba, min. 1. emelet, max. legfelső alatti szint, normális állapotú fürdő, klímázható, jó komfortérzetű fűtés, alacsony fenntartású (az energiahordozók árváltozását is figyelembe véve), 2+ emelet esetén lift, normális környék, belváros max. 30 perc tömegközlekedéssel, feltételekkel ti merre nézelődnétek.

Ennyiért panel. Amit én ismerek, az 11. ker., 4-es metró vonala: Bikás park körüli panelek környéke, illetve Őrmező, továbbá Fehérvári úti panelek (esetleg Bécsi út környéke) a fonódó villamos vonala mellett.
Pl. 1, 2, 3, 4, 5

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.