Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) King Unique válasza GoodSpeed (#5649) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan a linkelt hozzászólásban leírtak szerint lett tesztelve az UNMAP (TRIM) működése, azaz a TrimCheck programnál a teszt 1. fázisának futtatása után megtörtént a kb. 20 másodperces várakozás, majd utána lett futtatva a 2. fázis, valamint a PowerShell módszerrel is ki lett próbálva közbeiktatva egy meghajtóoptimalizálást (TRIM futtatása) ? :F
Csak mert ugye az AXAGON EE25-XA6 külső háznál alapból működnie kellene, ha a gyártó weboldalán is fel van tüntetve a támogatása, + az itteni beszámolók alapján is általában működni szokott Windowson és Linuxon egyaránt (példa).

"Az a szívás, hogy egyikkel sem megy a Samsung Magician USB-n keresztül"

Ez nem újdonság, a belső SSD-knél a gyártó diagnosztikai szoftverével a meghajtódiagnosztika és tesztelés támogatása általában helyi, belső csatlakozásnál (pl. SATA) értendő, ellenben az USB-s csatlakozás nem mindegyik programnál támogatott.
Apropó Samsung Magician, lehet hogy akár eseteben is kissé bezavarhat, mint másnál az előzőleg linkelt példában.

[ Szerkesztve ]

(#5652) GoodSpeed válasza King Unique (#5651) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Hoppá. a 20 másodperces dolog kimaradt :)

:K

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5653) King Unique válasza GoodSpeed (#5652) üzenetére


King Unique
titán

Na ez már mindjárt más, meg ha ez az AXAGON EE25-XA6 külső ház tesztje, aminél ugye alapból működnie kell. :K
+ Akkor pontosan a linkelt leírás szerint tesztelve lehet az ORICO 2588US3-V1 külső háznál is működik, bár annál nem említi a gyártó az UNMAP (TRIM) támogatását, ellenben a feltétele (UASP támogatása) adott.

Köszönöm!

(#5654) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Akkor sorban:
1. Plextor M8PeG SSD meghajtó (PX-256M8PeG) - Axagon EEM2-UG2 Külső SSD ház, USB-C 3.2 GEN 2 - NVME M.2 TRIM Működik!

2. Samsung 500GB 860 EVO MZ-76E500B/EU - AXAGON EE25-XA6 USB 3.2 GEN 1 ALINE BOX TRIM Működik!

3. SAMSUNG 500GB SSD Series 850 Evo (MZ-75E500B) - AXAGON ADSA-1S6 USB 3.0
TRIM Működik!

4. Corsair 60GB Force GT - ORICO 2521U3-BK 2.5 TRIM Működik!

5. Kingston SSD Now! 64 GB - Orico 2588US3-V1-BK-BP 2.5 inch USB3.0 Hard Drive Enclosure (2588US3) TRIM NEM működik!

Ebből fakadóan jó ötlet volt átköltöztetni a 860-ast az Axagonba. Egyébként is a kialakítása is elitebb hatást kelt.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5655) King Unique válasza GoodSpeed (#5654) üzenetére


King Unique
titán

Igen, meg a felsorolt AXAGON külső házak ugye eleve támogatják az ATA TRIM, pontosabban USB-n az SCSI UNMAP funkciót. Sőt, az utóbbi NVMe SSD-knél eleve inbox a Dataset Management deallocate parancs formájában, ezért azoknál alapesetben nem szükséges ahhoz olyan formában külön támogatás, mint a SATA-s típusoknál.

Akkor ezek szerint csak az ORICO-2521U3 külső háznál nem működik, de ugye annál nem is tünteti fel a gyártó a TRIM (UNMAP) támogatását, vagyis annyira nem meglepő. Ahol egyébként nem feltétlen akkora gond a hiánya, mivel szükség esetén megoldható akár máshogyan is a szabad terület felszabadítása, kinullázása a külső házban lévő SSD-n (példa), + ugye ott van az SSD beépített Garbage Collection szolgáltatása. Viszont az optimális nyilván az, ha USB-s csatlakozásnál is rendben működik a TRIM illetve az UNMAP.

Köszönjük az összegzést!

[ Szerkesztve ]

(#5656) GoodSpeed válasza King Unique (#5655) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Amúgy most nézem, két hát van, aminél a Windows NEM látja az SSD nevét, de a HDS igen:

Pont amiben a 860-as van:
1. Samsung 500GB 860 EVO MZ-76E500B/EU - AXAGON EE25-XA6 USB 3.2 GEN 1 ALINE BOX
2.Kingston SSD Now! 64 GB - Orico 2588US3-V1-BK-BP 2.5 inch USB3.0 Hard Drive Enclosure (2588US3)

Megnézem a kisebbik laptopon is.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5657) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#5656) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Megnézem, ezen a gépen is:

ugyanaz az eredmény.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5658) King Unique válasza GoodSpeed (#5656) üzenetére


King Unique
titán

Az nem újdonság, hogy egyes USB-s meghajtóknál, külső házaknál nem feltétlen jelenik meg a Windows eszközkezelőjében a belerakott HDD / SSD konkrét neve illetve modellszáma, ha magánál a külső háznál egyedi gyártó- és eszközazonosító van beállítva a firmware-ben, ami nyilván nem hiba.
Annak meg kb. semmi köze az előbbihez, hogy a HDS kilistázza a külső házban lévő SSD modellszámát, meg ha amúgy is az a dolga meghajtódiagnosztikai szoftverként.

Az pedig az egyik előző válaszban ugye már le lett írva, hogy a Samsung Magician az USB-s csatlakozás miatt nem kezeli rendesen a Samsung belső SSD-t, ha SATA-n lenne csatlakoztatva, akkor máris megfelelően kezelné.

[ Szerkesztve ]

(#5659) GoodSpeed válasza King Unique (#5658) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Elvileg van külső USB-s háza a SAMSUNGnak, de kérdés, hogy az csak specifikus modelleket kezel e.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5660) King Unique válasza GoodSpeed (#5659) üzenetére


King Unique
titán

A Samsung kínálatában korábban a T1 és T3, mostanság pedig a különféle T5 és T7 sorozatok eleve gyárilag készre szerelt külső SSD-k és nem külön megvásárolható külső házak, meg azokban nem is feltétlen 2,5" SATA, hanem mSATA és újabban M.2 PCIe NVMe SSD-k vannak. De még ha lenne is különálló formában 2,5"-os SATA SSD-hez való Samsung külső ház, akkor sem feltétlen támogatná megfelelően a Samsung Magician program, meg ha pl. az ezen weboldalon leírtak és az ottani screenshot alapján a Samsung Portable SSD T5-öt sem támogatja teljes körűen. + Ugye már többször le lett írva itt előzőleg, hogy a Samsung Magician program alapvetően standard (nem OEM) Samsung belső SSD-ket támogat és nem USB-s csatlakozású külső SSD-khez való. A gyárilag készre szerelt Samsung külső SSD-khez eleve mellékel a gyártó pl. ilyen saját szoftvert.
A Samsung belső SSD + XY külső ház megoldások kezeléséhez, az állapotinformációk kiolvasásához adott pl. a HDS program, amelynél a meghajtók támogatása és kezelése nem olyan formában gyártó és csatolófelület függvénye, mint a Samsung Magician esetében. Ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#5661) GoodSpeed válasza King Unique (#5660) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Igazad van természetesen. Mondjuk én igazából csak az esetleges Firmware frissítések miatt néztem még PC-ben.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5662) -mugen-


-mugen-
tag

7200rpm-es 2.5" HDD-nek mennyivel magasabb az áram igénye az 5400rpm-nél?működhet sima rack-el?
ezzel: [link]

"nankurunaisa"

(#5663) King Unique válasza -mugen- (#5662) üzenetére


King Unique
titán

Valamivel magasabb lehet, aminek névleges maximum értéke rendszerint fel van tüntetve a HDD-n lévő matricán és / vagy az adatlapján (példák), ha teljesítmény [W] van megadva abból kiszámítható az áramerősség [A], stb.

Igen, egy 2,5"-os USB-s külső házban az 5400 RPM mellett a 7200 RPM HDD is működhet csak USB-s tápellátással kiegészítő / külső tápellátás nélkül (példa), ha megfelelő tápellátást biztosító USB 3.X (vagy Thunderbolt 3) porthoz van csatlakoztatva, valamint nem túl hosszú az USB-kábel.

[ Szerkesztve ]

(#5664) -mugen- válasza King Unique (#5663) üzenetére


-mugen-
tag

Köszönöm ismét a mindent kimerítő választ! :D

Ha minden igaz thunderbolt 3 van szóval elméletileg ott nem lessz gond, bár arra kiváncsi vagyok, hogy mennyivel meríti gyorsabban, mint egy 5400-as.
Ha jól rémlik a tévének is van dedikált HDD port így ott sem kéne gond legyen.

"nankurunaisa"

(#5665) trialboj


trialboj
őstag

Nehezen jutottam el ide, de csak sikerült a helyes topicban (is) feltenni a kérdést :F

Kicsit kutakodtam mit lehet tenni a melegedés ellen, [ORICO M.2 NVME SSD], igaz mióta hátul egy thunder portba dugtam kicsit hoszabb usb c kábellel, már nem éreztem forrónak, de nem is stresszeltem túl sokat.
Egy videó pl bemutatta hogy eleve hülyén van tervezve az samsung m2, ssd, mert nem egyformán magas a 2 chip, ezáltal ha egyforma vastagságú hőátvezető szalagot használunk akkor lehet nem ér hozzá a bordához, és nem tudja elvezetni a hőt ahogy kell.
Ne ő most valami brutál drága Grizly típusú cuccot használ, de az egyik 0.5 a másik meg 1mm vastagságú ész szerinte ez a legjobb kombó, mert akkor szépen felfekszik majd ha összerakod.
Most muszáj akkor vennem nekem is még egy szalagot?, én annyit tudtam tenni hogy ráraktam egy alu elemet, hogy nagyobb felületen hűljön, de arra is gondoltam hogy mivel a mac studio alul szívja be a levegőt ha közel teszem, vajon kap valamit az aktív hűtésből?

Hozzákötöttem winhez is de a sentinel, nem ismerte fel, (macre van formázva) nem olvasott hőmérséklet adatod, habár azt olvastam hogy ezekben a házakban nincs is szenzor. Ha nem melegszik 70 fok fölé akkor még vállalható? Nem tudom saccra az mennyi, de gondolom ahol már szinte éget az jóval 60 után van.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5666) King Unique válasza trialboj (#5665) üzenetére


King Unique
titán

A külső házban lévő SSD melegedése értelemszerűen gyakori, intenzív, hosszú idejű használatnál lehet téma és aggasztó leginkább, ellenben alkalomszerű / ritka, kevésbé intenzív, rövid ideig tartó használatnál nyilván kevésbé.
A másik topikban említett Samsung 970 EVO M.2 PCIe NVMe SSD esetében az adatlapon 70 °C az üzemi hőmérséklet felső határa, vagyis nemhogy engedni a fölé kúszni, hanem nyilván eleve az alá kellene szorítani az üzemi hőmérsékletet.
A másik topikban ugye már le lett írva, hogy igen, ha intenzíven melegedős fajta az adott M.2 PCIe NVMe SSD - a Samsung 970 EVO az - , akkor ahogyan a PC-be téve is kell rá hűtőborda a megfelelő hőelvezetéshez, úgy USB-s külső házban is belső hűtőborda és / vagy hővezető alátét, amit normál esetben eleve mellékelnek az adott külső házhoz (példa), vagy ha nem, akkor értelemszerűen külön kell megvásárolni a megfelelőt.
Aztán az is, hogy léteznek a passzív mellett aktív hűtéses külső házak is M.2 PCIe NVMe SSD-khez, lásd pl. az ICY BOX IB-1822MF-C31 és ORICO-M2PY-C3 modelleket, amik beszerzése egy melegedésre hajlamos NVMe SSD használatánál megfontolandó lehet.
Másik lehetőség passzív hűtéses külső ház + alternatív aktív hűtés alkalmazása, az utóbbihoz lásd pl. szobai ventilátor / USB-s ventilátor / notebook hűtőpad használata.
Következő lehetőség az SSD felől megközelíteni a témát, olyan NVMe SSD-t tenni a passzív hűtéses USB-s külső házba, ami kevésbé melegedik, lásd pl. Kingston A2000.
M.2 PCIe NVMe SSD-khez való külső házak esetén valóban nem minden esetben támogatott a S.M.A.R.T. (példa), de azért célszerű több programmal is ránézni ennek megállapításához, ha Windowson a naprakész (jelenleg 6.01-es verzió) HDS nem kezeli, akkor pl. a CrystalDiskInfo programmal is.

[ Szerkesztve ]

(#5667) Czimby


Czimby
addikt

ORICO 2578U3-BK-BP-ról nem találtam semmit a hozzászólások közt.
Érdemes lehet tenni vele egy próbát?
Nincsenek nagy elvárások vele szemben, főleg ennyiért. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5668) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

Keresgélek 2,5"-es házak táján.
Belebotlottam egy ilyen Gembird házba.
[link]

Azt írják a hozzászólásban, hogy 2 USB portot foglal a gépben.

A termék képén, igaz csak az egyik oldaláról van kép, viszont 1 USB csatlakozó van. De nem is tartom valószínűnek, hogy másik oldalon is lenne USB csatlakozója.

Van ilyen kábel, hogy 2 USB-végre van szétosztva az ház oldali 1 db USB csatlakozó?

Ha tényleg 2 USB port kell neki a számítógépgépben, akkor nem veszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#5669) King Unique válasza Rodzser Mór (#5668) üzenetére


King Unique
titán

Ennél a külső háznál a "2 USB port kell neki a számítógépgépben" értelemszerűen úgy értendő, hogy kiegészítő tápellátás formájában Y-kábellel, ha gyárilag olyan kábelt mellékelnek hozzá. A kiegészítő tápvonal csatlakoztatása és egyúttal 2 db port használata pedig max. USB 2.0 portok esetén javasolt, ellenben megfelelő tápellátást biztosító USB 3.X portok esetén nem feltétlen, az utóbbinál rendszerint elég szokott lenni 1 db USB 3.X port használata.

Egyébként USB 2.0-s külső házat manapság már nem igazán érdemes venni, max. akkor, ha a gazda hardveren (pl. asztali PC) kizárólag csak USB 2.0 portok vannak és amiatt ahhoz csatlakoztatva egyáltalán nem lehet kihasználni egy USB 3.X interfészes külső ház nagyobb adatátviteli sebességét. Ellenkező esetben viszont nyilván célszerűbb USB 3.X interfészes külső házat vásárolni, Gembird specifikusan lásd egy másik esetnél leírt, linkelt modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#5670) Rodzser Mór válasza King Unique (#5669) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Oks, köszi. Sejtettem, hogy tápellátás miatt. De ezt eddig csak 3,5"-es külső házak ersetén tapasztaltam, mármint, hogy kell neki külön táp.

Amúgy a sebesség nem fontos (hogy USB3 legyen USB2 helyett), mert csak ritkán lenne használva, leginkább adatok tárolására.

De a két db gépoldali USB csatlakozás miatt nem választom ezt a házat.

(#5671) King Unique válasza Rodzser Mór (#5670) üzenetére


King Unique
titán

A 3,5"-os külső házakhoz eleve kell a külső tápellátás 12 V-os tápadapterrel, ellenben a 2,5"-os külső házaknál a gazda hardver (PC) 5 V-os USB-portjáról történik a tápellátás, ezért utóbbiaknál (normál esetben) nem szükséges külön tápadapter a működéshez. A 2,5"-os külső házaknál alapesetben esetleg kiegészítő tápellátásra lehet szükség pl. Y-kábellel, de arra is csak USB 2.0 portok használatánál, ellenben USB 3.X portok esetén nem, mint a már linkelt hozzászólásban le van írva. Vagyis ebből adódóan az említett USB 2.0-s Gembird külső háznál értelemszerűen a "két db gépoldali USB csatlakozás" sincs kőbe vésve, eleve opcionálisan javasolt és leginkább csak USB 2.0 portok használatánál lehet arra szükség a megfelelő tápellátás biztosításához.

Ha vannak a PC-n pl. USB 3.0 portok, akkor alapesetben adja magát olyan interfészes külső házat vásárolni, ami manapság amúgy is már kb. alap. De végül is nem kötelező, ha nem fontos a felhasználónak a minél nagyobb adatátviteli sebesség és elég számára az USB 2.0-s szintű, akkor vásárolhat nyilván USB 2.0-s külső házat is, meg ameddig még talál olyat a gyártók kínálatában.

[ Szerkesztve ]

(#5672) -mugen-


-mugen-
tag

Lehet a külső ház a ludas ebben az esetben:
Videók voltak a benne levő HDD-re(exfat) másolva egy másik HDD-ről(NTFS),ma újabb tartalmat raktam az exfatra formázott HDD-re a windowsos laptopon ahol folyton feldobálta ,hogy ismeretlen usb eszköz(valami ilyesmi),de az áthelyezést elvégezte.
Majd amikor rádugtam a MacBook-ra és el akartam indítani a videót akkor elkezdett nyalókázni/befagyni,többször próbáltam, de ugyan az a vége.
Windowson elinditotta ...megpróbáltam visszamásolni ,de felénél megállt a másolás és befagyott.
Ami feltűnt a házzal kapcsolatban, hogy van, hogy kiadom, de mégsem áll le...

"nankurunaisa"

(#5673) King Unique válasza -mugen- (#5672) üzenetére


King Unique
titán

Vagy az USB-kábel, vagy a korábban említett bizonytalan tápellátás, vagy maga a külső házban lévő HDD, aminek az állapota illetve kondíciója (HDS) nem ismert. A külső ház meg vélhetően a korábbi hozzászólásban linkelt LC-Power modell lehet.

Annak meg amúgy kb. semmi köze nincsen magához a külső házhoz, hogy pl. Windowsnál a hardver biztonságos eltávolítása elsőre nem megy, az eleve inkább Windows specifikus, a rendszer vagy egy program használja még a háttérben az eszközt, fájlokat zárol rajta és átmenetileg azért nem lehet eltávolítani (példa).

[ Szerkesztve ]

(#5674) -mugen-


-mugen-
tag

Nem az emlíett HDD-t használom
HD sentinel: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Napló:
2022. 08. 12. 12:08:42,#197 Current Pending Sector Count 28 -> 29
2022. 08. 11. 12:11:25,#196 Reallocation Event Count 24 -> 28

CrystalDisk: [kép]

Nem arra gondoltam amikor nem engedi kiadni normálisan,bár azt se mac se windows alatt nem hagyta az ominózus másolás után.
Tegnap letröltem azt ami után a bajok kezdődtek és meg is szűnt a dolog,de így hogy windowsról nézem az elején folyton feldobálta ugyan azt,ha megint dobja akkor azt is berakom.

Bár egyre inkább gyanakszom a HDD-re.....

MacOS alatt: [kép]
valamiért nincs SMART funkció

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#5675) King Unique válasza -mugen- (#5674) üzenetére


King Unique
titán

Tehát ahogyan azt sejteni lehetett, itt nem feltétlen a külső házzal, hanem mint most került, magával a benne lévő HDD-vel van gond. A HDD probléma viszont nyilván nem ennek a topiknak a témája, van azon témának saját topikja, + adott a lehetőség Windowson a HDS tesztjeit futtatni.

"MacOS alatt: [kép]
valamiért nincs SMART funkció"

Az már a macOS, illetve az ottani diagnosztikai program hibája és emiatt inkább azon téma topikjába tartozik, ha nem tudja megfelelően kezelni a külső merevlemezt, kiolvasni az állapotinformációkat. A külső házé meg nyilván nem lehet, ha Windowson eleve kezeli, megjeleníti a S.M.A.R.T. adatokat a HDS és a CDI is a mellékelt pl. ezen és ezen screenshotok alapján.

[ Szerkesztve ]

(#5676) -mugen- válasza King Unique (#5675) üzenetére


-mugen-
tag

Így,hogy itt nem a ház a problémás,elengedem ezt a HDD-t :D elfogyasztom róla a tartalmat és megválok tőle.

Gyakori, hogy adott házat ami windowsal minden funkciót kihasznál a macOS-nál nem?

"nankurunaisa"

(#5677) King Unique válasza -mugen- (#5676) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem feltétlen a macOS, hanem inkább azon belül maga a diagnosztikai program lehet a gond a S.M.A.R.T. támogatása kapcsán, az nem megfelelően kezeli a külső házat, nem olvassa ki az állapotinformációkat, nem a külső ház nem támogatja azt. Ami egy inbox, basic szintű programnál annyira nem feltétlen meglepő, az ezen / egyéb leírásban említett egyéb beépített / külső programok használata viszont lehet javítana a helyzeten, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#5678) -mugen- válasza King Unique (#5677) üzenetére


-mugen-
tag

Mondjuk windowson is a HDS kezelte,van a windowsnak beépített funkciója erre?
Már csak azért is alapon jó lenne látni, hogy ott mit mutat.
Az is érdekes,hogy se HDS se CD nincs macOS-ra...

Hogy tudom tesztelni ,hogy maga a ház képes-e a leválasztás utáni leállításra illetve az alvó módra?

"nankurunaisa"

(#5679) King Unique válasza -mugen- (#5678) üzenetére


King Unique
titán

Windows 10 és Windows 11 esetén is ugyanúgy (az előbbinél ismertetett módszerek az utóbbinál is működnek) van, de azon grafikus és parancssori eszközök elég basic szintűek, egy részük pl. Windows 10-nél jelenleg csak az Insider Preview változatoknál érhető el a 20226-os buildtól. De ezek ugye nem feltétlen ennek a topiknak, hanem inkább az adott Windows topiknak a témája.

Értelemszerűen úgy, hogy kipróbálod leáll-e / kikapcsol-e a Windowsban a hardver biztonságos eltávolítása után a külső ház, a benne lévő HDD, valamint hogy pl. 5-10 perc teljesen inaktív - nincsen az eszköznél ez idő alatt semmilyen olvasási / írási művelet - állapot után automatikusan készenléti (alvó) módba vált-e. + Az alvó mód működése értelmezhető még úgy is, hogy a PC / Mac, illetve az azon futó Windows / macOS rendszer alvó módba helyezésekor azzal együtt a csatlakoztatott külső merevlemez is alvó módba vált-e, azaz olyankor pl. az állapotjelző LED kialszik-e rajta és a benne lévő HDD leáll-e.

[ Szerkesztve ]

(#5680) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Egy 2,5"-os HDD-nek szeretnék egy külső házat, amit a TV-re tudok dugni. Eddig is külső házban ment, csak a csajom megtörte a kábelt. Ez megfelelő volna? AXAGON EE25-XA6 ALINE

Belepörgettem az összefoglalóba, de annyi infó van, hogy elveszek közte. :)

Üdv.

.

(#5681) King Unique válasza Troy. (#5680) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak az USB-kábel tört meg, akkor elég lenne egy másik USB-kábelt venni helyette és nyilván nem feltétlen kell kompletten egy másik külső házat, kivéve ha integrált USB-kábeles a külső ház, aminél a kábel nem cserélhető (példa).
Nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen HDD-hez kell a külső ház és maga a külső ház milyen jellemzőkkel rendelkezzen, de egyébként igen, max. 9,5 mm magas merevlemezekhez általánosan nyilván megfelelhet az AXAGON EE25-XA6 külső ház is, sőt az SSD-khez is az UNMAP (TRIM) funkció támogatása miatt.
A tévéhez csatlakoztatva történő használatnál javasolt odafigyelni többek között a 2,5"-os külső merevlemez megfelelő (stabil) tápellátására is, vagyis hogy lehetőleg az "USB (HDD 5V 1A)" / "USB IN (1A)" / "USB IN (1.2A)" jelölésű porthoz legyen csatlakoztatva, vagy annak híján 2 db 0,5 A-es USB-porthoz Y-kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#5682) Troy. válasza King Unique (#5681) üzenetére


Troy.
addikt

Integrálva van a kábel.
HDD: Western Digital Scorpio Blue 2.5 500GB 5400 rpm 8MB sata2 (WD5000BPVT)
TV:LG 50NANO753PR
Külső ház: Valami I-tec ha jól emlékszem.

Semmi különös nem kell, csak működjön TV-re rácsatlakoztatva (pár filmet lejátszani).
Esetleg ha jövőben 1TB-os lemez kerül bele, vagy esetleg egy SSD, akkor az is működjön.

Köszönöm.

.

(#5683) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Ha nem jó topikban járok kérlek irányítsatok át. Kingston A2000-hez és Samsung 980-hoz szeretnék venni külső házat. Melyiket érdemes venni?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#5684) King Unique válasza Energie X (#5683) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a topik téma összefoglalójának "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetében leírtakat, az ott lévő konkrét példákat M.2 PCIe NVMe SSD-khez való külső házakra. Továbbá az ebben és ebben a válaszban leírtakat, az ott linkelt külső házakat az NVMe SSD-k adatátviteli sebességének minél hatékonyabb kihasználására, valamint hőelvezetésére vonatkozóan.
Ahol a pontosan milyen külső házat vegyünk értelemszerűen attól is függ, hogy pl. műanyag / részben fémházas / teljesen fémházas kell-e, tool-free kivitelű vagy csavaros összeszerelésű legyen, milyen interfészes (pl. USB 3.2 Gen 1 / Gen 2 / Gen 2x2 | Thunderbolt 3) és az eszköz - gazda felől milyen fizikai csatlakozóval (pl. Micro-B - Type-A, Type-C - Type-C) szerelt kell, legyen-e a külső ház felől is biztos TRIM illetve UNMAP / deallocate támogatás az SSD - bár M.2 PCIe NVMe típusoknál elvileg beépített funkció a deallocate, ami az ATA TRIM megfelelője - miatt, mekkora a vásárlásra szánt anyagi keret, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5685) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv kis segítség kellene, mert elvesztettem a fonalat. :R

Adott egy Axagon EEM2-U3C és benne egy [WD PC SN520 NvME 256Gb].

Már 2 gépben is próbáltam itthon, lemezkezelő látja de nem tudom incializálni.
A komolyabb gépben csak az SSD-t próbálva, az ultra NVME M.2 foglalatban látszik csak, ott mondjuk Win telepítése menne rá.

Hogyan tudnám egyszerűen működésre bírni Win telepítése nélkül (mondjuk lehet utána sem látszódna a rackban)? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5686) King Unique válasza F.B.I. (#5685) üzenetére


King Unique
titán

Az AXAGON EEM2-U3C M.2 SATA SSD-khez való külső ház a gyártó weboldala és termékleírása alapján, ellenben a WD PC SN520 egy M.2 PCIe NVMe SSD. Vagyis nem meglepő, ha a kettő nem kompatibilis és az M.2 PCIe NVMe SSD nem működik az M.2 SATA SSD-ket támogató külső házban, meg ugye eleve többféle M.2 formátum van. Erre eleve oda kellett volna figyelni és M.2 PCIe NVMe SSD-hez értelemszerűen olyan USB-s külső házat vásárolni, ami kezeli azt a formátumot. Ahol ha már AXAGON, akkor M.2 PCIe NVMe támogatással lásd pl. az EEM2-UG2 - amiről egy fórumtag jóvoltából készült is a topik számára termékbemutató videó - , EEM2-GTO SuperSpeed+, EEM2-GTR SuperSpeed+, EEM2-GTS SuperSpeed+, EEM2-GTSA SuperSpeed+, EEM2-SG2 SuperSpeed+, EEM2-XR SuperSpeed+, EEM2-XS SuperSpeed+ külső házakat.

Ha az SSD nem rendszermeghajtóként, hanem tartósan USB-s adattár meghajtóként lenne használva, akkor meg nyilván nem kell rá a PC-be téve Windowst telepíteni, ami a jelen esetnél amúgy sem javítana a helyzeten az M.2 SATA vs. M.2 PCIe NVMe inkompatibilitás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5687) F.B.I. válasza King Unique (#5686) üzenetére


F.B.I.
veterán

Na ennyire már nem követtem ezeket az új SSD formátumokat....NvME. Akkor ház csere.

Egyébként ezekből a hazakból me!yik működik még USB2.0 csatival és melyikhez van ilyen kábel a csomagolásban? Sajnos az SSD adott, kaptuk ajándékba. :R

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5688) -mugen-


-mugen-
tag

Ennek a külső ház lehet az oka?
(macOS alatt nem jelez semmit)

"nankurunaisa"

(#5689) King Unique válasza -mugen- (#5688) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen csak a külső ház hibája lehet az oka, lehet a PC-nél az USB-s csatlakozás, ott az USB-kábel / USB-port hibája, 2,5"-os külső merevlemezeknél az elégtelen USB-s tápellátás, valamint akár az adott hardver- és szoftverkörnyezet hibája is, stb., amik egyébként előzőleg már le lettek írva. Ha maga a külső ház lenne eleve hibás, akkor az a Macen, macOS alatt használva sem működne megfelelően, ott is megjelenne valamilyen hibaüzenet.

Ha Windowson az eszközkezelőben megjelenik a külső merevlemez, akkor ott ilyenkor alapesetben lenni kell hibakódnak, amihez tartozik egy javasolt megoldás, lásd az alábbi leírást.

A Windows rendszer Eszközkezelő segédprogramja által generált hibakódok magyarázata

+ Értelemszerűen adja magát az eszköz (külső merevlemez) kihúzása az USB-portból és újracsatlakoztatása, másik USB-porton és / vagy másik USB-kábellel történő kipróbálása, szükség esetén a Windows újraindítása majd utána az eszköz újracsatlakoztatása, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5690) -mugen- válasza King Unique (#5689) üzenetére


-mugen-
tag

A leirásod alapján végig megyek rajta,hátha valami történik,a windowst is vissza állítom+felrakok drivereket,mert mintha félre ment volna valami lehet amiatt.

macos-nél annyit tapasztalok,hogy a külső hdd-n ha csak egy mappára megyek az is nagyon lassan nyílik meg meg néha "nyalókázik",de azt be tudtam annak,hogy lassú maga a hdd.
Egyelore macOs-hoz nem igen értek szóval nem tudom,hogy kéne működnie és mi az ami hibának számít :DD
:N

"nankurunaisa"

(#5691) Graphics válasza -mugen- (#5688) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet tudni milyen termékről van szó?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5692) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

2,5 SSD-hez milyen jó minőségű rack-at ajánlanátok, ami jó ár/érték arányú?

(#5693) Graphics válasza ginola (#5692) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

AXAGON 2.5 EE25-XA6

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5694) King Unique válasza ginola (#5692) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a topik téma összefoglalójának "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetében leírtakat, az ott lévő példákat 2,5"-os SATA SSD-khez való külső házakra. Valamint konkrét ajánlásokkal egy másik esetnél a más hasonló kérdésére adott válaszban leírtakat, az ott felsorolt és linkelt külső házakat.
Ahol a pontosan melyik külső házat vegyük a sok közül értelemszerűen attól is függ, hogy pl. műanyag / részben fémházas / teljesen fémházas kell-e, tool-free kivitelű vagy csavaros összeszerelésű legyen, milyen interfészes (pl. USB 3.2 Gen 1 / Gen 2) és az eszköz - gazda felől milyen fizikai csatlakozóval (pl. Micro-B - Type-A / Type-C - Type-A / Type-C - Type-C) szerelt kell, legyen-e a külső háznál biztos TRIM illetve USB-n UNMAP támogatás az SSD miatt, mekkora a vásárlásra szánt anyagi keret, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5695) -mugen- válasza Graphics (#5691) üzenetére


-mugen-
tag

Igen,itt leírtam: [link]

"nankurunaisa"

(#5696) ginola válasza King Unique (#5694) üzenetére


ginola
addikt

Mindenképpen fémházas érdekelne, TRIM és UNMAP is. Maximum 8000 Ft, szeretném minél olcsóbban megúszni.

(#5697) King Unique válasza ginola (#5696) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a már linkelt válaszban ajánlott külső házakat attól függően, hogy pontosan milyen kell.
Ha elég az USB 3.0-s (USB 3.2 Gen 1) külső ház és a PC-n is csak olyan portok vannak, valamint nem kell Type-C fizikai csatlakozó hanem jó a Micro-B is, nem kell tool-free kivitelű külső ház hanem jó a csavaros összeszerelésű, továbbá szempont az UNMAP (TRIM) biztos támogatása, akkor például. a már említett AXAGON EE25-XA6 megfelelhet a célra.
Ha USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2) interfészes és Type-C fizikai csatlakozós külső ház kell, a PC-n is van olyan port, akkor vannak a linkelt válaszban olyan külső házakra is konkrét példák, azok is beleférhetnek a megadott anyagi keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#5698) ginola válasza King Unique (#5697) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm a kimerítő választ!

(#5699) ricsif12


ricsif12
csendes tag

Vettem két Orico 2.5-ös külső házat Crucial BX500, MX500 SSD meghajtókhoz, ugyanaz a chip van mindkét házban:
ID 2109:0715 VIA Labs, Inc. VL817 SATA Adaptor
VL817 supports any combination of SuperSpeed (5Gbps), High Speed (480Mbps), Full Speed (12Mbps), and Low Speed (1.5Mbps) devices,
ennek fényében vicces, hogy mindkét dobozon szerepel 10Gbps felirat, piktogram (honlapon már nem). Mondjuk a bő 500MB/s elméleti írási sebességnek mindegy.
Mindkettőt exFAT-ra formáztam (itthon Linux, iOS van, máshol esetleg Windowsra is csatlakoztatjuk).
iPhone csak az USB elosztós trükkel látja (vagyis kell a kamera adapter, delej, és az SSD nem közvetlenül van az adapterbe dugva, hanem egy USB elosztón keresztül); lehet csak az én kínai adapterem miatt.
2518C3
Csomag részei:
* jelöletlen USB-A-->C-Type kábel
* jelöletlen C-Type-->C-Type kábel
* műszerész jellegű, olcsó T8-as csavarhúzó
Masszív vastag alumínium ház, kitolható ABS keretbe kell a meghajtót tenni. A csavar a meghajtót fogja a külső burkolathoz; a Crucial BX500-as SSD-t nem tudtam becsavarozni, többszöri próbálkozásra (még próbáltam azt is, hogy nem teljesen becsavarva az egyik oldalt megpróbáltam nyomni a másik oldal felé) is csak egyik oldalon kapta el a csavar (kb. egy menetnyi hiányzik), MX500-ast stabilan sikerült becsavarozni.
$ sudo hdparm -I /dev/sdb | grep -i "trim"
  * Data Set Management TRIM supported (limit 8 blocks)
6790 HUF volt.

2169C3
Csomag részei:
* jelöletlen USB-A-->C-Type kábel
* műszerész jellegű, olcsó PH1-es csavarhúzó
Vékony fémháló, műanyag keretre szerelve. A csavar csak a házat fogja össze, műanyagba csavarodik, a meghajtót csak a csatlakozó rögzíti, meg a szivacs a seggénél.
Ha úgy rakom le, hogy a kereten a szöveg rendesen van, akkor a hálón keresztül látható LED az asztal felé néz, de látszik a fénye így is.
$ sudo hdparm -I /dev/sdb | grep -i "trim"  * Data Set Management TRIM supported (limit 8 blocks)
  * Deterministic read ZEROs after TRIM
3690 HUF volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.