Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) boogie84 válasza ScomComputer (#13396) üzenetére


boogie84
veterán

Olyan jókat olvasgatok itt a topikban az Arctic-ról, hogy kezd tetszeni a 360as. (Corsair és NZXT 360-asokhoz képest sokkal jobb áron van)

egy 10700K-val..nagyon adja...

Ez pontosan mit jelent? Játékok közben milyen hőmérsékletek vannak?
3700x nálam most Noctua D-15-tel 60 fok körül/alatta van. Offsetelve alap, nem húzva. Van értelme a dögöt lecserélni? :D

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#13402) ScomComputer válasza boogie84 (#13401) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jaja, kb. itt is 50-60 fok játékok alatt persze a masszív cpu igényes gamek-re gondoltam 10700K@5.2ghz....
De teszteltem egy-két cpuval már és nincs rá panasz,még egy fos 10600K-t lehűtött...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13403) szasanyi válasza boogie84 (#13401) üzenetére


szasanyi
félisten

Itt találsz némi adatot és összehasonlítást a D15-tel (igaz, nem 3700X -el). Én azt valószínűsítem, hogy a 280-as ellenében nem érdemes azt választani - szerintem.

(#13404) szasanyi válasza ScomComputer (#13396) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt elfelejtettem megkárdezni, hogy ez a radiátor elhelyezés nem rontotta a dVGA hőfokait? Nem meleg a levegő ami a radiátoron keresztűl megy be a házba?

(#13405) ScomComputer válasza szasanyi (#13404) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem rontotta,nem meleg a levegő....meg jó ház kell és kész...
Most ez van benne.. [link]
:)

(#13406) ftamas0201 válasza boogie84 (#13401) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Szia.
Én kb 3 hete használok egy 360as változatot 2600X processzorral. Hőmérséklet F1 2020, PubG, alatt 45-47 fok között mozog, feljebb nem nagyon megy. (26 fokos szobahőmérsékleten). 40%-on megy ilyenkor a pumpa, én külön kötöttem a radiátor ventilátorokat arról az egy szálról, egy egyszerű 4 pines elosztó kábellel meg lehet oldani, csak hosszú legyen mert okosan a ventilátor kábeleit megoldották kb 5 cm hosszúra a zsiványok hogy még véletlenül se érjen el egy fan csatlakozóig :D 2ezer ft-ért vettem az arctic 3as elosztós kábelt, az nem tétel és így jobban be tudod lőni a hőmérsékletet és a zajt. (én nekem néma az egész hűtő rendszer pedig érzékeny vagyok a morgó, sípoló és duruzsoló dolgokra).
Jelenleg Fall guys lázban ég a világ, én is nekikezdtem de a gépigénye alatt, jóformán nem is melegszik 38-39 fok fölé a hőmérséklet. :) Alzában vettem, akkor még 38ezer ft-ért best vásárlásnak tartottam és szerencsére nem csalódtam.
Nekem felül van a házban (Phanteks P600S) elől 3db 140-es Arctic PWM ventilátor, hátul egy 140mm-es és a radiátoron a 120as arcticok. Előtte vásároltam Corsair 115i hűtőt, iszonyatosan undorítóan nagy hangja volt egy coolermaster vízzel egyetemben, azok mentek is vissza egyből. Ez tökéletesen néma.
Nem beszélve a vastag radiátorról, ezt sem mindegyik aio mondhatja el magáról. Ezt az arctic nagyon összetette. Ha monitorozni lehetne a pumpát akkor szerintem világverő lehetne :) Tartósságára majd kiderül, reméljük sokáig húzza :)

(#13407) boogie84 válasza ftamas0201 (#13406) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi az infót! :R Sajna a Ryzen 3*00-es széria másképp adja (nem adja) le a hőt, így jön mindig a kérdés, hogy van e egyáltalán értelme vízre váltani. Sajnos mindig addig olvasgatok, míg rájövök hogy nem. Pedig kipróbálnék egy AiO-t... valszeg meg a kövi monitorba az ára.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#13408) exedoc


exedoc
senior tag

Sziasztok!

Két AIO között variálok, a hozzáértők segíthetnének egy kicsit. Ryzen 3700X-re lesz.

Thermaltake Water 3.0 240 ARGB
vagy
MSI MAG Coreliquid 240R
(Az MSI megoldása olyan szempontból jobban tetszik, hogy a folyadékpumpát a megszokottól eltérően a hűtőblokk helyett a radiátorba rakták.)

Előre is köszi.

(#13409) exedoc válasza exedoc (#13408) üzenetére


exedoc
senior tag

Corsair H100i RGB Platinum kimaradt. 5 éve használok egy első generációs H100i-t probléma nélkül, ez csak azért.
Árban egyébként az első kettő 49.000 környéke, egyedül MSI MAG Coreliquid 240R van 41.000-től.

[ Szerkesztve ]

(#13410) szasanyi válasza exedoc (#13408) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos nincs első kézből infóm ezekről de megkérdezhetem miért pont ez a kettő? Tovább infó - ha ez fonto -, hogy van más típus is ahol a hűtőbe van építve a szívattyú (és sokkal olcsóbban [link] ). Ha érdekel, akkor itt van infó róla.

(#13411) exedoc válasza szasanyi (#13410) üzenetére


exedoc
senior tag

Thermaltake-et nagyon dícsérték tesztekben. MSI nemrég jelent meg, de elég sok a pozitív vélemény róla. Corsair pedig azért, mert most is az van. :)
Köszi, ennek a Rajintek-nek utánaolvasok. :R

(#13412) szasanyi válasza exedoc (#13411) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem ár/teljesítmény/zajszint tekintetében a ARCTIC Liquid Freezer II 240 jelenleg verhetetlen amit számos teszt is alátámaszt - igaz nem csilivili kivitelű és csak 2év gari jár hozzá. MSI nem gyártott vízhűtést soha, én tuti nem választanám (pölö fényképezőből sem Samsungot vagy hasonlót veszek hanem Canon, Nikon és társait választom akiknek évtizedekre visszamenőleg vannak tapasztalataik). TT pedig régebbi konstrukció, és nem ismerem. Corsair drága és hangos (a linkelt típus konkrétan hngtalan azokhoz képest). ;)

(#13413) exedoc válasza szasanyi (#13412) üzenetére


exedoc
senior tag

Hát ezt meg kell rágnom. De amúgy igencsak vonzó, ha tartós, hatékony, csendes, és még olcsó is. :) Köszi. MSI-n én is gondolkoztam, azért egy Corsair régóta a piacon van, nálam is 5 éve hűt problémamentesen, igaz nem olcsó.

(#13414) frelife válasza exedoc (#13408) üzenetére


frelife
aktív tag

Szia.

Arctic LF II 240 van a 3700x-emen. A lapom tuf x570. Biosbol alapbol 1.35 a proci, tehát nem kell alulfeszelni.
Al suite 3-mal állitottam a ventiket. Alapon 33-35 fokok, gém alatt max 60 fok!!! És nem megy ezerrel. Halk,nincs semmi gondom vele. Ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#13415) BMS


BMS
őstag

1, [link]
2, [link]
3, [link]

A 3 közül valamelyik eléri azt a szintet amit a Arctic Liquid Freezer II 280 tud?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#13416) boogie84 válasza BMS (#13415) üzenetére


boogie84
veterán

4. [link]
2000Ft-tal drágább csak mint a 3. és egyel előbbi hsz-ben a teljesítménye. Ill az csak 240-es.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#13418) Atish19 válasza exedoc (#13408) üzenetére


Atish19
őstag

Nekem volt MSI 360-as. Abszolút nem ajánlom. Még nem találkoztam olyan cuccal ami ennyire hangos és így kerreg még alacsony fordulaton is. A teljesítménye rendben volt, de a zaj amit kiadott elviselhetetlen. Kb 24 órát volt a gépben aztán el is álltam tőle.

(#13419) exedoc válasza Atish19 (#13418) üzenetére


exedoc
senior tag

Vettem. Köszi a tapasztalat infót. :R

[ Szerkesztve ]

(#13420) szasanyi válasza exedoc (#13419) üzenetére


szasanyi
félisten

Éppen erre utaltam nemrég amikor az írtam, hogy AIO-t olyan gyártótól kell venni aki évtizedek óta gyárt olyat. És még drága is!

(#13421) exedoc válasza szasanyi (#13420) üzenetére


exedoc
senior tag

Most már csak azt kell eldönteni kell-e nekem RGB. Ha megbízhatót akarok, akkor ARCTIC Liquid Freezer II 240, viszont ha RGB-s kell akkor Corsair lesz. A Best value mindenképpen az Arctic, viszont valami világítás is kéne. ;] (tudom-tudom sokaknak nem tetszik mer az árdzsíbí effos) Számomra fontos, hogy néz ki a build, főleg, hogy fent van az asztalon, és belelátok. Nekem úgy működik lassan 6 éve egy Corsair H100i, hogy konkrétan hónapokig fel se tűnt hogy vízhűtéses rendszerem van. Csak ott volt, tette a dolgát és pont. Néha rápillantottam, és olyan 3-4 év elteltével tudatosult bennem, hogy jó döntés volt, semmi baja, bírja, jól hűt. (Jó ventik le lettek cserélve halk version-re)

[ Szerkesztve ]

(#13422) szasanyi válasza exedoc (#13421) üzenetére


szasanyi
félisten

Az ARTIC best buy de valóban semmi extra. CORSAIR több gari, van mutatós RGB a pumpán és remek iCUE vezérlés cserébe több mint 1,5x az ára miközben a hűtési teljesítménye nem jobb és hangosabb is. Neked kell eldönteni, hogy összességében neked ér-e annyival öbbet mint amennyivel drágább. ;)
Mondjuk a félpasszív mód miatt engem csak ez érdekelne (ha hajlandó lennék megfizetni ekkora felárat).

(#13423) frelife válasza exedoc (#13421) üzenetére


frelife
aktív tag

Azt javaslom hogy elsősorban a használatáért vedd, tehát Arctic, és ne a kinézetért.
Értem hogy argb de az arctic egy baszó aio, komolyan.
Amugy ki lehet iktatni és átcserélni a ventiket. Én nem csináltam meg de olvastam már itt sőt a kis vrm ventit is ki lehet kötni, persze ugrik gondolom a gari.
Mindenesetre én rábeszélni nem akarlak, de van annyi lehetőség rgb-zni, vannak led csikok is, memoria rgb stb stb.

(#13424) exedoc


exedoc
senior tag

Igen néztem én is. Már az összes Corsair-en végigmentem, de nálam lélektani határ az olyan nagyon max 50.000 HUF. Tehát az efelett lévők már nem. Illetve nézegettem az az NZXT-ket, de nekem kicsit azok olyan túlárazott eyecandy hűtők semmivel extrával. Szép, tetszik, de sokszor a saját szoftverjével is gondjai akadnak. Amit linkeltél egyébként még nem is vészes. Corsair-ek nagyon jók, régóta ott vannak a piacon, nálam is jól teljesít, csak hát igen. Meg kell fizetni.

(#13425) exedoc válasza frelife (#13423) üzenetére


exedoc
senior tag

Inkább arra törekszem, hogy:
design = functionality = price
legyen, nem pedig
design > funcionality < price.

Tehát lehet olyan dolgot venni ami kinéz valahogy, használható, teljesít, olcsónak nem olcsó, de még nem is horror. Ezt a kategóriát lépi át nálam az NZXT. Nem szar, biztos jó hűtők, de nálam az ára már átlépi azt a határt.

(#13426) szasanyi válasza exedoc (#13424) üzenetére


szasanyi
félisten

Pici logikai buktatót vélek felfedezni... ha van 50k-s keret az nem azt jelenti, hogy el is kell költeni - főleg nem úgy, hogy a jobb kinézet nagyobb zajjal és kisebb hatékonysággal párosul. De úgy érzem mind1 mit diktál az ésszerűség mert a kinézet nálad fontosabb és éppen ki tudod fizetni. ;]

(#13427) Csokifalo válasza aerosmith (#13383) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Nekem van. Mindegy a cső merre áll mert a feliratot attól független tudod forgatni és minden irányban, olyan mint egy racsni. Nekem 8600K-n van 4.4 Ghz, 40-43 fokos normál használattal úgy hogy alapon megy a pumpa is meg a ventik is, hangja semmi pedig fél méterre van.Nekem bevált, de azért fosok az aio-tól, úgyhogy a léghűtőt meghagytam, és 5 év garral vettem az alzába biztos ami biztos

[ Szerkesztve ]

(#13428) szasanyi


szasanyi
félisten

Most viszonylag jó áron kapható (5 év garival) a Cooler Master MASTERLIQUID ML240P MIRAGE - sajnos a hűtési teljesítménye közel sem olyan mint a megjelenése [link] (ezen az áron legalábbis) de hátha így is érdekes vkinek.

(#13429) exedoc válasza szasanyi (#13426) üzenetére


exedoc
senior tag

Ha az arctic-ot vesszük alapnak mint best budget / performance akkor ez igaz. :) A 40-50 ezer közötti kategóriát én még amolyan közepesen drágának nevezném csak 240-eseken belül. Fontos a kinézet, de annyira nem, hogy 50 fölé menjek. Szerintem a Corsair még pont jó, mert hűtésben ott van, bár az tény hogy hangosabb. Még nem döntöttem el, van rá még pár hónapom.

(#13430) szasanyi válasza exedoc (#13429) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet bármilyen jó az ARCTIC ha nem tetszik akkor nem leszel elégedett a választásoddal! ;)

(#13431) exedoc válasza szasanyi (#13430) üzenetére


exedoc
senior tag

Ez igaz. :)

(#13432) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Cooler Master Masterliquid ML120 RGB hűtés. A hűtés teljesítménye jó, viszont a venti hangja nem.
Arra gondoltam, hogy lecserélem a ventit egy Noctua nf-f12 industrialppc-3000 pwm
típusúra.
Bőven tudja azt, amit az AIO ventije, sőt, túl is szárnyalja.

Szerintetek járható az út? Előre is köszönöm! :R

(#13433) Speed® válasza Oposzumtoszó (#13432) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, járható út..amennyiben logikusnak hat ~10kt kiadni ventire, miközben a töredéke is elég lenne..konkrétan arra a slim radira egy sima P12 elég lenne, nagyon max. egy Apache..fenti Noctua nagyon nem ilyesmire való.

[ Szerkesztve ]

(#13434) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Igen, megkérik az árát. Viszont minőségi, halk és Static Pressure.
Egy Ryzen 7 3700X-et hűt a rendszer, sikeresen, de hangosan. A hang most a fő szempont.

(#13435) Speed® válasza Oposzumtoszó (#13434) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Static pressure..3000rpm mellett legyen is.
Nem rossz venti, de brutálisan túlárazott :S
A linkelt Apache harmadáron is bőven elég,
vagy ennyiért 2xP12, ha teljesen túltolnád..
Azt a radit röhögve átszellőzteti bármelyik.
Én ha ~10kt költenék, cserélnék 240esre ;p

(#13436) Oposzumtoszó válasza Speed® (#13435) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Értem az eszmefuttatást. De vagy jelen esetben a plusz 10000, vagy ~27000, mínusz amennyiért ezt el tudom adni.
Nomeg azon is hangosak a ventik, ott rögtön kettő. :DDD

Azért szemeltem ki ezt a Noctuát, mert már ismerem. :B

[ Szerkesztve ]

(#13437) Speed® válasza Oposzumtoszó (#13436) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A hangsúly azon van, hogy marha felesleges kiadás, mivel töredékéből megoldódna a gondod, ezzel nem lenne jobb ~semmivel az eredmény az alternatívákhoz képest. De ha eldöntötted, akkor igazából nincs miről beszélni ;p

(#13438) Oposzumtoszó válasza Speed® (#13437) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

De, annyival jobb lenne, hogy nem hallanám a venti hangját. :U

Olcsóbb ventit nem biztos, hogy be mernék vállalni. Van itthon 6000 forintos Corsair ventim is, az is hangos.

[ Szerkesztve ]

(#13439) Speed® válasza Oposzumtoszó (#13438) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az alkalmazott fordulatszám függvénye csupán..namost egy Apache pl. nem olcsó (az az AC..), mellé pedig 6-800rpmen is elég a radira. Annál szerinted mennyivel halkabb? :)

(#13440) Grózi válasza Oposzumtoszó (#13438) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Korszar nem gyártott még normális ventit.Speed(R)nek teljesen igaza van,hulla felesleges egy virsliradis kompaktra amit néztél és za Apache halk+bőven elég a teljesítménye.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#13441) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Oké, meggyőztetek. Köszönöm! :R

Szerintetek egy Corsair Hydro Series H100i PRO RGB jó választás lenne?

(#13442) szasanyi válasza Oposzumtoszó (#13441) üzenetére


szasanyi
félisten

~50k-ért? Szerintem nem. Jelenleg ár/teljesítmény/zajszint tekintetében a ARCTIC Liquid Freezer II verhetetlen amit számos teszt is alátámaszt (igaz nincs RGB sehol ).

(#13443) boogie84 válasza Oposzumtoszó (#13434) üzenetére


boogie84
veterán

Megkerdezhetem h jatekok alatt milyen homersekleteid vannak? Koszi!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#13444) Oposzumtoszó válasza boogie84 (#13443) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Red Dead Redemption 2, egy óra játék után. (Játék közben) 67 fok.

De ismétlem, a hangjával van bajom a hűtőnek.

Anno, szintén egy Ryzen konfignál volt egy Thermaltake water 3.0 240 argb sync edition kompaktom, annak nem volt hangja, még szinte a pumpának se.

[ Szerkesztve ]

(#13445) exedoc válasza Oposzumtoszó (#13444) üzenetére


exedoc
senior tag

És mi lett a TT Water 3.0-al? Nem hűtött jól?

(#13446) Oposzumtoszó válasza exedoc (#13445) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Új gazdája lett az egész konfignak, itt PH-n.

(#13447) boogie84 válasza Oposzumtoszó (#13444) üzenetére


boogie84
veterán

Minimális offset feszültséggel nálam a D15 55-57 fokon tartja a 3700x-et. CoD MW 2019. Néha felugrál menüben 60-65fokig, de utána beáll 60 fok alá. Megéri vízre költeni? Én elengedtem, mert sztem nem lenne sokkal jobb hatásfoka egy aio-nak. Főleg ha tartósan használom, akkor a víz felmelegedhet 30 fokos tetőtéri szobában. (persze csak melegebb napokon)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#13448) Oposzumtoszó válasza boogie84 (#13447) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Beindultam tegnap, ma hajnalra már az Alza boxban volt a H100i pro.
Eddigi tapasztalat: átlagban -10 fok és alapjáraton és terhelés alatt hangtalan működés.
Ami újdonság volt, hogy a pumpára is lehet kötni a két ventit és így a Corsair Link progival teljes mértékben szabályozható, mind az RGB, mind a fordulatszám kezelés.
Biosban ugyan ki kell kapcsolni a CPU venti figyelő opciót, de ez legyen a legnagyobb baj. :)

[ Szerkesztve ]

(#13449) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!
Honnan lehet tudni, hogy ha valami gond van egy AIO pumpájával?

Alany
CM ML360R

Effekt
Alacsony fordulaton (idle, böngészés) kicsit, halkan, lassan "kerreg". Igazából nem feltétlenül mondanám zavarónak, de mintha eddig nem lett volna ilyen, illetve, ha feljebb megy rendesen a fordulat (CPU stress: OCCT-vel), akkor egy idő után meg is szűnik és nem tér vissza egy darabig. Aztán kicsit megint. RMA?

Szerk: Így kerreg.
De ha jól értem, akkor ezt elvileg kicsit mozgatni kellene... :F

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#13450) Oposzumtoszó válasza ribizly (#13449) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Szia!

Próbáltad, hogy megdöntöd egy kicsit a gépházat? Nekem anno segített, igaz nem kerregett a pumpa, csak lehetett hallani, ahogy áramlik a folyadék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.