Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Biga123 válasza Zsoltszaba (#13797) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem is elől áll a radi de kifele fúj.
Csak így meg a vga val fűtöm a cpu t :D
Ugyanez igaz minden kifele fújó felállásra.
Mert a benti meleg levegővel akarod hűteni a radit . ;)
Hameg kintről fújsz befele akkor meg a radival melegíted a házat.
Nekem oldalt fúj be egy 2x cm es nagy venti és minden más kifele viszi a levegőt a házból.
De ki kell tapasztalni kinél mi válik be.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13803) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Használ itt bárki BQ Silent Loop vízhűtőt?
Vagy hol tudnék utánanézni pontosan mekkora az Intel 115x lefogatáshoz a csavar és a menet mérete? Manualban nincs benne ami azért szomorú mert mondjuk néztem a Dark Rock TF léghűtő leírását és abban írták, h M3x16 csak ugye az tök másképp működik.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13804) Grózi válasza #98320896 (#13802) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Idle 68C?
Mert akkor valami nem gömbölyű...Ha viszont terhelés alatt ennyi a max.,akkor bőven jó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#13806) Grózi válasza #98320896 (#13805) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Biztos,hogy nincs 60 fokos a víz,mert akkor már rég eresztene+ a pumpa is megállt volna.
Ez teljesen jó load alatt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#13807) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

Sziasztok ismét!

2 hűtő került a látóterembe.
- Enermax LIQMAX III 360 ARGB - erről a TechPowerUp csinált tesztet, és piszok jó eredményeket hozott. [link]
- Enermax AQUAFUSION 360 - erről viszont nem találtam a 360-as méretben releváns tesztet.

Hozzáértőktől kérdezném:
szerintetek a két AIO pumpája, stb. ugyanaz? Tehát kb. ugyanazt az eredményt hoznák?
Enermax compare/datas [link]

(#13809) Grózi válasza #98320896 (#13808) üzenetére


Grózi
Topikgazda

50-55fok körül már elenged minden,szóval annyi nincs.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#13811) Grózi válasza #98320896 (#13810) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az nem valós adat,biztos hogy nem 57 fokos a folyadék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#13813) Zsoltszaba válasza Grózi (#13809) üzenetére


Zsoltszaba
csendes tag

Hogy érted hogy elenged minden?

(#13814) Speed® válasza Zsoltszaba (#13813) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a fittingeknek nem is árt, a szivattyúnak biztosan, a tömítések hőtűrése kicsi, ellágyulnak a túlfűtött közegben. Szóval érdemes méretezni a kört ilyen szempontból, nem csak az számít, hogy mennyi a hűtött cucc hőmérséklete. Sajnos a legtöbb AIO esetében ez azt jelenti, hogy a kevés hűtőközeg miatt valójában alkalmatlan tartós magas TDP élvezetésére, van egy szint, ahonnan már bővített/épített víz ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#13815) abridabri válasza Wiz Khalifa (#13794) üzenetére


abridabri
veterán

Csak neked , csak most GN pont most tesztelte neked a Galahadot !
[Lian Li Gallahad AIO 360 & 240 Review vs. Arctic Liquid Freezer, EK AIO, Noctua CPU Coolers]

(#13816) Zsoltszaba válasza Speed® (#13814) üzenetére


Zsoltszaba
csendes tag

Szóval vegyük az én példámat van egy 3800x( ami híresen rosszul hűthető) a gépben leülök játszani mondjuk 4-5 órát az is 60x fokon fog ketyegni. Akkor ezt egy aio nem birna hosszú távon?(nyilvan van ennél sok melegebb proci is amit hitének ilyennel) Jelenleg egy dark rock pro4 van rajta ami hosszú távon is 60-62 fokon tartja. Már egy ideje gondolkodom aio-ra váltásban, de eddig egy teszt sem győzött meg róla hogy bármit is nyerek vele. Se hőgokban se hangeroben.

[ Szerkesztve ]

(#13817) abridabri válasza Zsoltszaba (#13816) üzenetére


abridabri
veterán

Azert mert a CPU 60 fokot mutat neked, attol meg az AIO nem lesz 60 fokos . Egy 3800xnel 240es AIO val lesz kb 30-35max fokos a viz , szoval nincs min aggodni . Mire elerne a 60 fokot vizhofok, addigra a proci mar reg tulmelegedne es lekapcsolna .

(#13819) Grózi válasza #98320896 (#13818) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kihagyom,ha nem írsz ekkora bullshit-eket...

Zsoltszaba Ne keverd össze a vízhőfokot a proci/vga hőfokaival.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#13821) Zsoltszaba válasza Grózi (#13819) üzenetére


Zsoltszaba
csendes tag

Értem én csak kíváncsiságból írtam, mert nagyon gondolkozom rajta hogy vegyek-e a gépbe.
Előző Intel konfigomhoz egyedi vízhűtést építettem. Egy MC tripőlaradi (360-as) volt ami 45mm vastag egy Laing ddc pumpa és Ek blokk talán 12es belső ármérőjű csövekkel(puha). Ott sohasem volt melegedés mondjuk. Azért ott a víz mennyisége legelább 2 vagy 3xosa annak mint ami egy aio- ba van.
Szóval olyan 2 hónapja agyalok rajta hogy cseréljek-e vagy sem mert igazából tetszik. meg jól is nézne ki vele a gép(rgb nem opció)
Alpenföhn Gletscherwasser 360 és a Aorus 360 Liquid Cooler amiket néztem. Ezek nem olcsók és nagyon nagy a dilemma hogy megéri-e a csere a szintén rohadtjó léghűtőről.

(#13822) Grózi válasza Zsoltszaba (#13821) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy épített rendszer(vastag radi,normál pumpa) hőfokait sosem fogod elérni egy aio-val.Egy felső kategóriás léghűtő szintén hozza az aio-k teljesítményét,de rengeteg helyet vesz el és bizonyos házakban előfordul hogy megreked tőle a légmozgás.
Én részemről 25 max. 30K-t adnék kompaktért,60-80K-t biztos nem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#13823) Zsoltszaba válasza Grózi (#13822) üzenetére


Zsoltszaba
csendes tag

Szerencsére nekem nagyon kényelmesen elfér a léghűtes szellőzéssel nincs gond. Igazából csak nagyon tetszik az aio. Mondjuk a mostani állapot sem rossz.
also ventit ne nézzetek :))

(#13824) Wiz Khalifa válasza abridabri (#13815) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszi. Ahogy látom nem olyan rossz. Lehetne jobb is a 240-es de úgy látom hogy ha valaki nem tuningolja szénné a procit akkor jó választás lehet.

Igazából nekem max Ryzen 9 5900X menne bele amin annyit tuningolnék hogy 4GHz legyen az alap órajel szálanként. De az is lehet maradna 3.7-en mert nem vagyok nagy tuningos.

Szerintem ahoz tökéletes lehet.

Smoke some weed nigga!

(#13825) abridabri válasza Wiz Khalifa (#13824) üzenetére


abridabri
veterán

5900x 4ghz ? :F Az nagyom keves .Egyebkent a legjobb nem hozzanyulni ,majd boostol magatol ameddig tud.

(#13826) Wiz Khalifa válasza abridabri (#13825) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen annyi. Nem vagyok tuningos. Nem nagyon csinálgatta sose, nem akarok belenyúlni ne csesszem el stb...

Ezek miatt szerintem a Galahad 240-es jó lesz nekem szerintem arra amire kell hogy hűtse játékok alatt is stb... VGA am RX 6800XT lesz ref-be.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#13827) Zsoltszaba válasza Grózi (#13822) üzenetére


Zsoltszaba
csendes tag

Egyébként mi az amit vennél az említettél összegben?

(#13828) Grózi válasza Zsoltszaba (#13827) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Számomra az Arctic LF továbbra is a best buy.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#13829) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Egy kérdés. Ebben az elhelyezésben jó lehet a radi a pumpa miatt? [link]

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#13830) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem bonyolódnék hitvitába, de úgy általánosságban elmondható, h a a túlnyomásos gépház vagy az alacsony nyomásos gépház bélés a jobb? Eddig nálam mindig több volt a befújó venti, mint ami kifelé tolta a levegőt de az utóbbi időben egyre inkább azon agyalok, h jobban járnék ha befelé mondjuk csak egy tolná a luftot és minden más meg kifelé nyomná a hőt... Szerintetek?
Tudom minden konfig és belső más és más de alapesetben melyik megoldás lenne a jobb?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13831) abridabri válasza flymi (#13830) üzenetére


abridabri
veterán

Ha minden nyílást le tudsz fedni porszűrővel akkor a vákum (negatív légnyomás) lenne a legjobb .
De ez nem túl kivitelezhető ,így inkább a pozitív a nyerő ,ha nem akarod a géped hetente takarítani.

(#13832) EXA válasza flymi (#13830) üzenetére


EXA
aktív tag

Rendszer, amivel tesztelték:
CPU: AMD Ryzen 5 3600X Motherboard: Gigabyte B550 Aorus Master
Memory: 16GB (2 x 8GB modules) Aorus RGB DDR4 3600MHz
Graphics card: Aorus AMD Radeon RX 5700 XT
Storage: 500 GB Corsair MP600 PCIe 4 NVMe M.2 SSD
CPU cooler: be quiet! Dark Rock 4 (non-pro)
Case: be quiet! Pure Base 500DX Black
Power supply: be quiet! Straight Power 11 750W Platinum
System fans: 120mm/140mm be quiet! Silent wings 3 High Speed

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13833) flymi válasza abridabri (#13831) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+EXA

Kösz nektek!
Azért motoszkál a fejemben a dolog, mert bár porszűrőn keresztül jut be a levegő a házba, de jelen állás szerint 3 fúj be és egy ki (plusz a táp ami felül van, tudom nem szerencsés). Hogy a hő minél hamarabb távozhasson a gépből ezért gondoltam arra, h talán jobb lenne ha csak egy szívná alulról a levegőt, egy tolná ki hátul és kettő meg elől fújná ki. (Corsair 600Q)
Sajnos már nem a legideálisabb a ház. Az előző helyén ~2 éve még egy rendes asztalon pont jó volt, de költöznie kellett.

Igazából már régóta tervezem, h lecserélem a házat, viszont amibe elfér egy tripla radi (BQ SL 360 ha már egyszer megvan) és valamennyire tetszik is az nem fér el ennek a helyén és nem mellesleg baromi drága is.
Az is felmerült, h alu L profilból csinálok/csináltatok egy keretet/vázat + némi plexivel fűszerezve lenne egy félig nyitott egyedi kuckó a konfignak és akkor nem kéne teletömni ventivel. (windforce 3 eleve tripla venti, radin három a BQ 360-on vagy a most beüzemelt AC LF II 240-en lévő kettő plusz ott van még a táp is amit cserélnék valami fél passzívra.) De ez már egy másik topic témája.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13834) dani0904


dani0904
tag

Sziasztok!

Adott egy 360-as front radiátor, és mögötte egy rtx 3080 ftw3 ultra. Megéri átpakolni az elől lévő radiátort felülre, hogy nyerjek valamennyi vga hőfokot? Úgy vagyok vele, hogy ha csak 2-3 fokot nyernék akkor nem szenvedek az átrendezéssel, de ha már monduk 5öt akkor elgondolkozom. Meg lehet egyáltalán ezt így állapítani, hogy nyernék-e valamennyit? Tudom, hogy cserébe magasabb cpu hőmérsékletet kapnék, de az így is elég alacsony, bevállalok néhány fok pluszt ott.

(#13835) abridabri válasza dani0904 (#13834) üzenetére


abridabri
veterán

Nem tudom milyen gephazad van , de ha felig zart elolapos+ mogotte tovabb gyengitve egy radival akkor erdemes lehet . Ha viszont mesh front panel, akkor mar nem feltetlen :
Ha 300W -ot zabalo procid van, akkor nyernel talan 5 fokot . 150-200W CPU terheles par fokkal noveli csak a radirol befujt levegot a szobahomerseklethez kepest. Szoval nyernel olyan 2-3 fokot meg -100 rpmet a VGA ventiken kb .

(#13836) dani0904 válasza abridabri (#13835) üzenetére


dani0904
tag

köszi a választ! Mesh front panel van és egy 5800x a cpu oc nélkül, szóval akkor ezt még átgondolom, hogy ennyiért érdemes-e átpakolni.

(#13837) Yrkon


Yrkon
csendes tag

Sziasztok!

Először lenne kompakt vízhűtésem, tehát abszolút kezdő vagyok a témában.
Kérdésem: van valakinek tapasztalata ezzel: Thermaltake TH240 ARGB Sync (CL-W286-PL12SW-A)? Külföldi oldalakon nem írtak rosszat róla.
Egy Phanteks Eclipse P350X házba tenném be - elvileg pont befér, MSI MAG B550 TOMAHAWK alaplaphoz és egy Ryzen 5 3600XT procihoz (később majd cserélném ezt 5600x-re, ha emberibb áron lesz).
Szóval az a kérdésem, hogy ez az összeállítás jó-e.
A segítséget előre is köszönöm!

(#13838) Csavez™


Csavez™
veterán

Lecseréltem az Evga clc 280-as ventilátorait Bequeit SHADOW WINGS 2 140mm PWM White-ra, ég és föld, egyenlőre a hőfokok is jól néznek ki, de még tesztelem.

(#13839) flymi válasza flymi (#13833) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megforítottam a LF II 240-et kifelé fújóra, így most egy szív befelé alul, egy kifelé nyomja a luftot hátul és az aio elől szintén kifelé. Sajnos a tápegységhez közelebbi HDD hőmérséklete így drasztikusan megemelkedett, a szokásos 39-40°C helyett 45-46°C lett terhelés nélkül. Lehet lefuttatok egy stressz tesztet és megnézem mennyivel változnak a hőmérsékletek de gyanús, h vissza kell rakjam a hűtő ventijeit befelé fújóra. Gépháznézés folyamatban...

Ház topic nem nagyon pörög, mennyivel lenne jobb egy FSP CMT 520 vagy CMT330 a mostani Corsair 600Q-nál? CM Mastercase SL600M dizájnja bejövős csak drága és fura helyen van a psu és a hdd hely.
Plafonra szerelhető BQ Silent Loop 360-hoz és az adatlapon lévő konfighoz keresek jobb, alsó tápos gépházat.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13840) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Még új vagyok a témában, főleg a hibaelhárításban...

Adott egy Cooler Master Masterliquid ML240L RGB, ami eddig szépen csendben tette a dolgát. Aztán a gép egyik percről a másikra kerregő hangot kezdett adni. Lehúztam az alaplapról a W_Pump csatit, amire a hang megszűnt.

Ha visszadugom, a hang természetesen visszajön. A hűtő rendesen van rögzítve, nem mozog. Elektromosan is rendben.

Ilyenkor mit lehet tenni? A termék még garanciális, ha arról van szó, de feleslegesen nem szedném szét.

Előre is köszi az ötleteket, válaszokat.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#13841) Speed® válasza P1eTr0 (#13840) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha kihúzod a pumpát, nyilván elnémul..amennyiben nem a rendszer legmagasabb pontja (levegősödés), úgy irány gariba.

(#13842) P1eTr0 válasza Speed® (#13841) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Pontosan hogy érted a legmagasabb pontot?

A hűtőt úgy telepítettem, hogy a radiátor és a ventik a ház tetején helyezkednek el. A leírás szerint ezt így lehet.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#13843) Yrkon válasza P1eTr0 (#13840) üzenetére


Yrkon
csendes tag

Szia!

Ahogy nézem, ez ennél a terméknél típushiba, elég sokan panaszkodnak rá:
[link] [link]

(#13844) Dragon3000 válasza P1eTr0 (#13842) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért egy képet lőhetnél róla, hogy van a házban, az alapján könnyebb lesz reagálnia az embereknek, hogy jó vagy rossz az elhelyezés.

(#13845) P1eTr0 válasza Dragon3000 (#13844) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Sajnos most csak ilyen képet tudok küldeni, más nincs kéznél... Remélem látszik a lényeg. [kép]

Olvastam erről a típusról én is rosszat... Lehet majd a V2 lesz az utódja.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#13846) nexwo


nexwo
őstag

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? max 40000 Ft
2.: Milyen házba kerül? Zalman S2 [kép]
3.: Milyen alaplapra lesz? GIGABYTE B550M DS3H
4.: Processzor típusa? AMD Ryzen 9 3900X
5.: Ramok típusa? Kingston HyperX Fury 8GB x 2 HX432C16FB3K2/16
6.: Egyéb igények? A hatékonyság jobban számít a külsőnél (nem kell RGB), nem terveztem garivesztéses tuningot, ha még a gyári hűtőnel halkabb az már jó.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#13847) Dragon3000 válasza P1eTr0 (#13845) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az előzőt félre olvastam, a ház tetejében teljesen jó, nekem az rgb nélküli verzió volt, azzal nem volt semmi gondom, jelenleg bátyám gépében teljesít hangtalanul.

(#13848) nexwo válasza nexwo (#13846) üzenetére


nexwo
őstag

Ha segít: [kép]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#13849) P1eTr0 válasza Dragon3000 (#13847) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Okés, köszönöm. Akkor jól gondoltam.

Viszem gariztatni, de mivel 15 nap is lehet a móka, gyorsabb, ha veszek egy másikat, a cseréset meg elrakom tartalékba, vagy eladom.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#13850) KillBorn


KillBorn
senior tag

Sziasztok! Most egy Thermalright Macho 120 rev A. húzza az alaplapomat, és hűti a 3600X-et alatta. Egy 120mm-es AiO (pl. DC Gammax l120 v2) tud jobbat, vag hozza a léghűtés teljesítményét? Vagy inkább gondolkozzak 240-esben, ha cserélni szeretnék később nagyobb ryzenre?

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.