Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12705) zolee0307 válasza Ghost89 (#12699) üzenetére


zolee0307
őstag

Én most vettem egy arctic freezer II 240-et. Ez az első aio vízhűtésem, előtte úgy voltam vele, hogy játékvízet soha, de gondoltam kipróbálom. Egy passzív hűtést (Silverstone Heligon HE02) váltott.

Én azt mondom, hogy az áráért egy nagyon jó hűtést kaptam. Könnyen beszerelhető, végre a proci foglaltanál a csavarokat addig lehet húzni, ameddig kell, nem tudod túl húzni. Halk, semmi hangja nincs, a kis venti (nincs hangja) a pumpán rendesen szellőzteti a vrm bordákat. A bordán lévő két arctic venti is rohadt halk. Konkréten ugyanott vagyok csendben, mintha passzívan menne a gép, de a cpu hűvösebb.

Szintén ryzen 5 3600-am van.

Idle 26-30 C között van (passzív hűtővel oldalról egy ventivel megfújatva 36-38 C volt)
Prime 95 (small fft, max) 72 C (passzív hűtővel 78,5 C volt)

Bekapcsolva a pbo-t az idle fokok nem változtak, prime 95 alatt viszont 81,5 C volt amire beállt, de ez AVX és AVX2 mellett volt. Az AVX-et és az AVX2-őt kikapcsolva prime95 alatt 72 C volt a max. Játék alatt még nem néztem.

Nálam a cpu fanra van kötve, 50 C-ig 25 %, 65 C-ig 55 %, 75 C-tól 85 %-ra van leszabályozva a venti. Semmi hang nincs, de tényleg.

Annyi hátrány lehet, hogy nincs rajta RGB.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.