Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

Hozzászólások

(#23451) sixpak


sixpak
nagyúr

Nagyon köszönöm a választ mindkettőtöknek. :R
Ki szerettem volna próbálni, hogy változik-e valamit a minőség, optikai kábelt használva.
Őszintén szólva nem nagyon hiszem, hogy egy olcsó rendszeren lenne hallható változás, csak a kíváncsiság ugye. :)
Azt látom, hogy kézzel lehet állítani a hang kimenetet, de emiatt nem akarom ki-be kapcsolgatni a vetítőt.
Köszi, még egyszer.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23452) blakey válasza sixpak (#23451) üzenetére


blakey
titán

Használom az optikai kimenetet, teljesen rendben van, semmilyen zavaró zajt nem hallottam eddig.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23453) Bicsko válasza tcsaba007 (#23424) üzenetére


Bicsko
tag

Ezt hol lehet átírni? A beállításokban csak ki és bekapcsolni tudom a forrás oldalakat.

(#23454) Luissimo válasza Bicsko (#23453) üzenetére


Luissimo
veterán

én a letöltött fájl resources/settings.xml-ben írtam át kicsomagolás után, aztán ujracsomagoltam, de így sem megy:

<setting label="Weboldal címe" type="text" id="mcs_url" default="https://mozicsillag.me"/>
<setting id="clear_cache" type="action" label="[COLOR blue]Gyorsítótár megtisztítása[/COLOR]" default="" action="RunPlugin(plugin://plugin.video.mozicsillag/?mode=14)"/>
</category>
</settings>

megoldás?
benne van még valahol? :F

és még azt kérdezném, hogy azokat a pluginokat, amik nem működnek a próbakor, azokat hogyan lehet eltávolitani??

[ Szerkesztve ]

(#23455) tcsaba007 válasza Bicsko (#23453) üzenetére


tcsaba007
tag

Mozicsillag kiegészítő, beállítások

(#23456) Luissimo válasza Luissimo (#23454) üzenetére


Luissimo
veterán

bocsánat téves info volt.
rosszul csomagolodhatott vissza, ujra átirtam a letöltött plugin settngs könyvtárban és ujracsomagoltam és felülirtam az installáltat és így már müxik.
elég sok jó film van rajta ami megnézhető, első blikkre...

(#23457) Mr Dini válasza Somatom (#23447) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kétlem. A legtöbb kiszolgáló, amiből az MS dolgozik, csak úgy nem enged ám streamelni ily módon, szándékosan csak az ő playerükön keresztül lehet lejátszani a contentet (ez alól pl az openload kivétel, csak az párosítós). Ezt a Kodi sokrétűségének hála az addonok fejlécek elküldésével kerülik meg (ált. Referer / Origin). Kétlem, hogy a CC Ultra támogatná ezt. MX Player, VLC és a Kodi támogatja őket biztosan.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23458) Somatom válasza Mr Dini (#23457) üzenetére


Somatom
veterán

Találtam valamit. Telepítettem ezt a Local Castot. Majd holnap kipróbálom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23459) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Nem igazán illik ide a kérdésem, ezért off de jobb topicot nem találtam. Lecseréltem a nappalis rpi1-et egy zotac nd-02-re. Minden frankó vele a távirányításon kívül, csupán annyi a problémám, hogy úgy veszem észre sötétebb a kép. Ez este néha zavaró, ugyanakkor a világos részek ugyanúgy világosak. Persze lehet, hogy most "élethűbb" vagy ilyesmi. Természetesen a tv-n nem állítottam semmit. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy ez az eltérő hardver miatt van?

Köszi a választ!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#23460) blakey válasza Flowtation (#23459) üzenetére


blakey
titán

úgy veszem észre sötétebb a kép. - RGB vagy yCbCr? Ezeket próbálgasd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23461) Flowtation válasza blakey (#23460) üzenetére


Flowtation
őstag

Nem tudom, megmondom őszintén. Mindkettőn Libreelec van amúgy. Ezeket a Kodiban lehet állítani?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#23462) brazos válasza Flowtation (#23459) üzenetére


brazos
senior tag

A cucc weboldala szerint a boxod ZOTAC ZBOX HD-ND02 mini-PC powered by an NVIDIA ION graphics processor and Intel Atom processor egységekkel szerelt készülék.
Nem tudom, hogy a Libre szoftverben van e egyáltalán külön fényerő beállító rész, vagy csak a Kodi-ban lévő beállításra vagy utalva.

[ Szerkesztve ]

(#23463) consono válasza Flowtation (#23459) üzenetére


consono
nagyúr

Az is lehet, hogy csak a HDMI black level-t vagy mit kellene állítani fullra, vagy restrictedre, attól függően, hogy most hol van.

"In God we trust. All others must bring data"

(#23464) brazos válasza brazos (#23462) üzenetére


brazos
senior tag

Egyébként 2016-ban ugyanitt már volt hasonló kérdés, úgy kb. a 6507-es hozzászólásnál, ha jól olvastam vissza.

[ Szerkesztve ]

(#23465) gyuri81


gyuri81
veterán

Kodiba hogyan tudok több m3u fájlt betenni?

(#23466) -szabi- válasza gyuri81 (#23465) üzenetére


-szabi-
őstag

Amennyiben IPTV listákról van szó erre a "LiveStreamsPro" kiegészítőt használom.
A több m3u lista között váltani tudsz, nem keveri őket egy nagy listába.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#23467) brazos válasza gyuri81 (#23465) üzenetére


brazos
senior tag

Az xbmc-be és a Kodiba is ugyanúgy.
Az összes videó, és stream filmcímeket tartalmazó m3u fájlodat bemásolod egy erre a célra létrehozott alkönyvtárba az oprendszereden.(linux vs. windows mindegy)(zenei m3u fájloknál is ugyanez a módszer)
A Kodi-ba a Videó főmenü alján ott van a fájlok almenűpont, ebbe belépsz, és ott a fájlok hozzáadásakor betallózod az előbb létrehozott alkönyvtárat. A kijelöléskor nem fogod látni annak a tartalmát, de ez ne zavarjon, véglegesítsd a könyvtár hozzáadását és ok.
Visszamész az említett Videó-fájlok almenübe, és ott lesznek az m3u fájlokat tartalmazó hozzáadott önyvtárnevek szép sorban.

Most belépsz az egyikbe, például a példaképen szereplő első My_m3u nevet viselőkönyvtárba, és látni fogod az abban a önyvtárban szereplő m3u fájljaidat, és ha szerencséd van, le is tudod őket még játszani, feltéve, ha még jók, és élnek még az m3u-ban lévő streamcímek.

Régebben még kellett hozzá a SimplePlaylist addon telepítése is, most az újabbaknál már ez elhagyható.

[ Szerkesztve ]

(#23468) brazos válasza -szabi- (#23466) üzenetére


brazos
senior tag

A LiveStreamPro inkább a html-s iptv fájlokhoz való, a sima m3u-s fájlokhoz meg inkább a fenti módszer.
A LiveStreamPro beépül a Video-kiegészítők közé, arra rákattintva fogod látni a LiveStreamPro-ban hozzáadott xml-es iptv fájl(ok)ban lévő tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#23469) gyuri81


gyuri81
veterán

Köszi srácok, megpróbálom :)

(#23470) -szabi- válasza brazos (#23468) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem derült ki, hogy zenei lista vagy amit én feltételeztem, esetleg bármi egyéb.
Azért kezdtem így: "Amennyiben IPTV listákról van szó".
Zenére nem tudtam volna mit mondani arra nem használom. A KODI rendszerezése egyáltalán nem találkozik az enyémmel. Próbáltam, de elég katyvasz lett. :)

üdv

(#23471) zsozsoooooo válasza thelastoth (#23286) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Hali!

Bocs ha hosszú lesz :)

Működésre tudtam bírni NCTV, BHTV által használt KIZS szolgáltatás által használt python-libtorrent program kiegészítőt androidon, többi platformot nem néztem.

A python-libtorrent-et DiMartino fejleszti, van neki repoja is:
https://bitbucket.org/DiMartino/myshows.me-kodi-repo/downloads/
Asszem valahol 1.1.7-esnél tart.

Ugye, ha jól tudom, a lényeg az, hogy android 6+-tól változott az android permission kezelése.
A python-libtorrent plugin akkor tud működni, ha a libkodi.so(kodi apk installálásával kerül a /data/data/org.xbmc.kodi/lib könyvtárba) -hoz linkelni tudja a linker a libtorrent.so-t (és armv7 esetén a liblibtorrent.so-t). /Megjegyzem , úgy vettem észre, a liblibtorrent.so nincs benne a python-libtorrent pluginban, hanem a benne levő valamelyik python script másolja le a libtorrent.so-t erre a névre.)
Mindenesetre ez a két file kell a működéshez az android armv7 es x86 platformra:

platform_pulsar.py (get_libname function):
"elif platform['system'] in ['android_armv7', 'android_x86']:
libname=['libtorrent.so', 'liblibtorrent.so']
return libname
"

Ezeket próbálja linkelni a libkodi.so, de akárhonnan nem tudja a kis hamis. Ezért a python-libtorrent plugin megpróbálja olyan helyre másolni (/data/data/org.xbmc.kodi/lib), ahonnan be is lehet linkelni, de sajna már nem tudja odamásolni, mert nincs meg a megfelelő permission. (__init__.py fileban lehet látni hogy próbálkozik, milyen workaroundokkal, de hiába, nem tudja odamásolni)

Két megoldást tudtam produkálni ami működik:
Ehhez kelleni fog a libtorrent.so file (en esetemben android armv7 platformra kellett) Ez a file az 1.1.1-es python-libtorrent pluginban benne van.
Innen szedtem le : https://github.com/DiMartinoXBMC/script.module.libtorrent/tree/master/python_libtorrent/android_armv7/1.1.1
Majd átmásoltam liblibtorrent.so névre is.

1., Rootolt készülék esetén.
- a libtorrent.so filet és liblibtorrent.so filet odamásoltam a /data/data/org.xbmc.kodi/lib könyvtárba, és beállítottam ezen fileok owner-ét és jogosultságait ugyanarra mint a többi itt található .so file (pl libkodi.so)
Ezek után ha felinstalláljuk a kizstorrent kiegészítőt, és szól hogy állítsuk be a beállításait, megcsináljuk, majd újraindítjuk a kodit, akkor már nem szabad a kizstorrent kieg-nek hibát dobnia.

2., nem rootolt készülék esete:
Nincs mese, a fileoknak itt is oda kell kerülni a megfelelő helyre.
- Kodi apk armv7 letölt (https://kodi.tv/download) /armv7a-32bit/ : nálam ez lett: kodi-18.0-Leia-armeabi-v7a.apk
- apk file az ugye egy csomagolt file, belemásoltam a lib/armeabi-v7a mappába a libtorrent.so-t és liblibtorrent.so-t.
- meta-inf mappából kitöröltem a .RSA és .SF fileokat
- csináltam egy új certificatet és azzal aláírtam az apk-t (java jdk kell hozzá, annak a bin könyvtárában vannak a szükséges parancsfile-ok )
- certificate csinálás:
keytool.exe -genkey -v -keystore <keystorefilenev> -alias <aliasneve> -sigalg MD5withRSA -keyalg RSA -keysize 2048 -validity 1000
- aláírás a keystore-ral :
jarsigner -verbose -sigalg MD5withRSA -digestalg SHA1 -keystore <keystorefilenev> <kodiappname> <aliasneve>

keystorefilenev-et , alias-t találj ki valamit, a kodiappname pedig a kodi apk file neve legyen. (Értelem szerűen a kapcsos zárójelek nem kellenek behelyettesítésnél)
Ahol passwordot kér, oda talalj ki valamit csak jegyezd meg miaz.

- Ha aláírta az apk-t, installáld fel az eszközre. (Előtte a régi kodit én letöröltem, de még azelőtt a Belső tároló /Android/data/org.xbmc.kodi/ mappát elbackupoltam)

Mindkét megoldást kipróbáltam, egyiknél se dobott kizstorrent kieg hibát, 2. megoldásnál még a BHTV-t is kipróbáltam, működött.

Persze a google play store azt ugatja a kodira, hogy van új frissítés. Tippre, ha ráfrissítünk akkor abból az apkból rakja oda a .so file-okat, gondolom előtte törli a meglevőket, és bukjuk a libtorrent.so file-okat a megfelelő helyen, szóval érdemes szerintem az automata frissítést kikapcsolni a google play storeban, és a kézit sem végrehajtani.

Ha frissíteni akarunk majd később újabb verzióra, remélem, fenti megoldás működni fog úgy, hogy külön letöltjük a frissebb kodi apk fileját.

[ Szerkesztve ]

Zsozso

(#23472) tcsaba007


tcsaba007
tag

Sziasztok!
AE alatt, ha be van állítva képernyőkímélő, és tunein radiót hallgatok, amint indul a kímélő, kilövi a rádiót.
Nem akarnám a képernyő kímélőt ez miatt teljesen letiltani.
Be tudo valahol állítani, ha megy a rádió, akkor ne induljon el?

[ Szerkesztve ]

(#23473) urobee válasza tcsaba007 (#23472) üzenetére


urobee
tag

Sziasztok!

Movieshark-kal mi történt?
Alig talál pár filmet, sokszor a linkek sem jók :/
A beállításokban https://www.filmezz.eu/ van megadva. (Próbáltam www nélkül is, az sem segített)

(#23474) zsiga68 válasza urobee (#23473) üzenetére


zsiga68
senior tag

Talán a szerverek nem elérhetőek valamiért.Azokkal is lehet gond. Ha a kiegészítő működik akkor nem tudsz mit tenni.

(#23475) magasati


magasati
csendes tag

Keresem, keresem hogy lazarus repo, és folyton a prohardver valamelyik fórumtémáját hozza a google. És vagy ezerszet említéste is kerül, de könyörgöm, nem tudna valaki egy letöltési helyet belinkelni? Ugyanis azt keresem, de csak fórum fórum hátán bejegyzések átláthatatlan miliárdjaival. Ember legyen a talpán, aki végig tudja olvasni. Tehát elkeseredett hangvitelem ellenére segítene valaki. Kodi Leiához keresek működő exosharkot. 1.2.8 1.3.1 verziók vannak meg, egyik se települ, több kapcsolódó kiegészítő elérhetetlen. Valaki tud segíteni, anélkül hogy alázni kezd? Tudom jól, hogy mindenki legalább százszor okosabb a témában, éppen ezért merek itt kérdezni. Köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#23476) hemond2 válasza magasati (#23475) üzenetére


hemond2
csendes tag

De miért a lazarus repot akarod megtalálni mikor a movieshark repo a megújulása óta sokkal frissebb verziókat tartalmaz.Az összefoglalóban ott a linkje.

(#23477) zsiga68 válasza magasati (#23475) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ha beírod a google-be a lazarus repo szavakat akkor a második találat :)

[ Szerkesztve ]

(#23478) mexel válasza magasati (#23475) üzenetére


mexel
veterán

Az összefoglaló a téma elején nem jutott eszedbe? El sem lehet téveszteni a Lazarust akkora képpel van odarakva. Érdemes mindig ott kezdeni az olvasást ha nem tudsz valamit.

[ Szerkesztve ]

(#23479) magasati válasza Sirjames73 (#19187) üzenetére


magasati
csendes tag

És ha megkérfezhetem, ez melyik frissítés écs honnan? Mert nekem is ez a problémám csak telón.

(#23480) hemond2 válasza magasati (#23479) üzenetére


hemond2
csendes tag

A legutóbbi verzió az 1.3.3 és a movieshark repoban található.Telóról nézed a fórumot?

[ Szerkesztve ]

(#23481) flamario


flamario
tag

A lazarus repot el kéne felejteni !
"Slukkica" kezelné de már rég óta nem frissíti.

2018 May 5-óta nincs frissítve és vszleg nem is lesz !
A MS repoból érdemes csak telepíteni.

(#23482) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Tudnátok linkelni egy működő transmission kiegészítőt? Transmission klienst ne remote legyen. Keresgélve találtam de az vagy nem működik vagy csak transmission remote. Coreelec-en kodin használnám. Kösz előre is!

(#23483) cof válasza Imi1981 (#23482) üzenetére


cof
veterán

Ezt a repository-t tedd fel, és Thoradia add-on repository-ból telepíthető: service.thoradia.zip

Vagy a Csicsóka féle megoldás SSH alól: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#23484) Imi1981 válasza cof (#23483) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz az elsőt próbálom meg! Az ssh-t nem vágom.

(#23485) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok,
Legújabb CE alatt, ha rámegyek a méditár tisztítására, akkor nem történik semmi...Minden törölt film megmarad a listában. Régen LE alatt nem volt ilyen gondom....
Létezik erre valami megoldás?
Köszi

Csend a lelke mindennek!

(#23486) blakey válasza gabikiraly2 (#23485) üzenetére


blakey
titán

Jelezd a Kodi fejlesztőinek vagy kérdezd meg a CE fórumon. LE 8 (Kodi 17.6)( vs. CE 9 (Kodi 18), két különböző rendszer, különböző programmal, lehet, hogy Kodi hiba. Ráadásul CE-t leginkább az Amlogic tulajok használnak, ott több esélye lenne a válaszra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23487) gabikiraly2 válasza blakey (#23486) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Köszi, megpróbálom ott. :R

Csend a lelke mindennek!

(#23488) ORCA58


ORCA58
addikt

Letöltöttem a 18.1-es Kodit Win 7 alá. Azóta nem lehet online filmet nézni, akadozok darabos, és meg-megáll.
Előtte pár perccel a 18-assal nem volt ilyen gond. A net nem változott.
Másnál is van ilyen probléma? A helyi fájlokkal nincs gondom.

(#23489) Flowtation válasza brazos (#23462) üzenetére


Flowtation
őstag

és (#23463) consono
No, találtam egy olyat, hogy korlátozott színtér, azt kellett bekapcsolni, az világosított rajta. A leírásban az van, hogy monitor esetén ki kell kapcsolni a helyes feketéhez. Ezzel rontok a képminőségen amúgy? Mást nem találtam, a hdmi black level-t sem, meg a blakey által említett RGB vs. yCbCr-t sem.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#23490) blakey válasza Flowtation (#23489) üzenetére


blakey
titán

A korlátozott szintér egyenló a 16-235-el, de pont erről írtam. Filmekhez az a jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23491) consono válasza Flowtation (#23489) üzenetére


consono
nagyúr

Én erre gondoltam, csak nem emlékeztem pontosan mi a neve :) Rontani szerintem nem rontasz vele, ha a kijelző ezt a módot szereti.

"In God we trust. All others must bring data"

(#23492) Imi1981 válasza cof (#23483) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Felraktam de nem futtatható! Beállításaiban beállítottam az IP címet /portot stb de nem érem el mobilról sem transmission remote-val. Szerintem valami nem oké mert futtathatónak kéne lenni de rá se tudok nyomni mert az ki van halványítva és nem lehet . Van ötleted?

(#23493) brazos válasza Imi1981 (#23492) üzenetére


brazos
senior tag

Lehet, nem jó verzió lett feltéve.
Milyen boxod van?
Milyen proci van benne?

Ha netán egy arm procis géperd van, és a 9-es verziójú Core Elec van rajta, akkor ahhoz itt a közvetlen Github-os link: thoradia/9.0/Amlogic/arm/

Erről az oldalról neked elvileg a a service.transmission könyvtárból a service.transmission-9.0.16.zip és a service.thoradia könyvtárból meg a service.thoradia-9.0.20.zip csomagokat kell felrakni.

Ha másféle procis géoed van, akkor erről az oldalról kellene elindulni,
github.com/thoradia/thoradia/tree/master/9.0
és kiválasztani a boxhoz és az abban lévő procihoz való megfelelő thoradia verziót

A különböző Core Elec verzióhoz -7-8-9- való thoradia verziókat innen lehet kikeresni.
github.com/thoradia/thoradia

(#23494) Imi1981 válasza brazos (#23493) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Magicsee N5 Amlogic S905X procis boxom van. Nem értek annyira hozzá de akkor szerintem nem jót töltöttem le ugye ?
Most megpróbálom azzal amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#23495) Imi1981 válasza brazos (#23493) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez se megy és szintén nem lehet futtatni a tv boxon a transmissont. Úgy néz ki ez nem akar összejönni.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#23496) brazos válasza Imi1981 (#23494) üzenetére


brazos
senior tag

Ez oké, mármint a proci, de hányas verziójú Core Elec van azon a boxon: - mert ez is nagyon fontos lenne ám.
Ha netán egy 9-es Verziójú Core Elec-et használsz azon az amr procis gépen, akor neked ez a két közvetlen linken elérhető fájl kell:
service.thoradia-9.0.20.zip
service.transmission-9.0.16.zip

Minden egyes Core Elec verzióhoz saját service.thoradia-xxx.zip fájl tartozik, amit linket te kaptál, az a verzió oldalról letölthető master zip fájl volt, és ez a tartalma, a benne lévő addon.xml fájl tartalma:

Az általam példaképp említett, és a 9-es Core Elek verzióhez tatozó service.thoradia-9.0.20.zip fájlban lévő addon.xml fájl tartalma meg ez, jól látható a különbség.

Elvileg a master.zip-nek is fel kéne tennie a verzióhoz illő service.thoradia verziós zip fájlokat, de ha nem tette, akkor célszerű közvetlenöl a boxon lévő Core Elec verzióhoz tartotó service.thoradia-xxx.zip és service.transmission-xxx.zip fájlokat használni, letölteni a verzióhoz tartozó oldalról.

(#23497) brazos válasza Imi1981 (#23495) üzenetére


brazos
senior tag

Ha megírnád végre a boxon futó Core Elec verziószámát.......amúgy most melyik verzióhoz való fájlokat töltötted le? - amik nem mennek?

(#23498) Imi1981 válasza brazos (#23496) üzenetére


Imi1981
veterán

A coreelec 9.0.0 és ma frissült erre a verzióra. Most megpróbálom azzal amit utoljára linkeltél. Ha nem jó akkor feladom mert nincs hozzá türelmem. Majd talán holnap megint próbálkozok vele.
Amúgy a tv box IP címét kell megadni a transmissonban ugye? Nas-on és PC-n úgy állítottam be, hogy mindig azon készülék IP címét írtam be amelyiken fut (gondolom ezt így kell) és így természetesen működik is és routerben beállítva távolról is élérem mindkettőn (Dydns-t használok). De ez a tv box kifog rajtam.

[ Szerkesztve ]

(#23499) cof válasza Imi1981 (#23498) üzenetére


cof
veterán

De nem is kell futtatni. Az a gomb mindig is inaktív volt, engedélyezés vagy kikapcsolás a lényeges.
Engedélyezed, és utána már eléred http://boxip:9091-es címen.

2.94 Legújabb, ez jó, amúgy fel sem települne ha nem lenne kompatibilis.

Nálam így néz ki a beállítások rész, mert a box-om IP címe 192.168.0.18, így csak belső hálóról érem el *.*.*.*, ha kívülről is el szeretnéd érni.

"Amúgy a tv box IP címét kell megadni a transmissonban ugye?" Nem mert így csak a box-ról tudnád elérni, ami nem lehetséges mert nem fut rajta böngésző.

Ha nem éred el így sem, router probléma lehet, nyitni kell neki portot, router függő.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#23500) Imi1981 válasza cof (#23499) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor jól csinálom! De mégsem érem el! Nem értem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.