Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Hozzászólások

(#23901) dudikpal


dudikpal
aktív tag

MI8 boxomon android alatt használtam a kodit, viszont pár napja az ms nem működött. Listáz, meg belép a forráslinkekhez, viszont indítás után bejön a loading stream felirat, captcha is megvolt, de utána hibaüzi nélkül mutatja a forrás linkek oldalt, hibaüzenet nuku, és ennyi, nem történt semmi, logban se látszott semmi hiba. Bal alul a play gomb ikonja sem jelent meg, az eddig biztató jel volt, h elindul a film. Egyébként így droid rendszeren az exo meg az mscc még csak nem is listázott, errort írt.
Ms 2.7 repo, legújabb ms plugin(2.0.4 asszem) esetén.
Ezt megelégelve feltettem a coreelecet(9.0.1), és most megy az exo meg az mscc is, viszont az ms-nél pontosan ugyanazt produkálja, mint amit fentebb vázoltam droidos használat esetén.
Hogyan tudnám megnézni, mi a kínja lehet, így h se error, se semmi? Igaz a cacheket nem töröltem, de gondoltam friss ce telepítés esetén minek?
Van vmi tippetek, merre keressem a hibát?

(#23902) flamario válasza dudikpal (#23901) üzenetére


flamario
tag

Van vmi tippetek, merre keressem a hibát?

"a forrásoldalon"

(#23903) xtend


xtend
senior tag

Szokott ilyen lenni, hogy a movieshark nem működik. No para... Addig is használjatok Exoshark-ot ;)

(#23904) negist válasza xtend (#23903) üzenetére


negist
tag

Hali.
Movieshark, movieshark cc, Exoshark film kínálat más, vagy közel azonos érdemes felrakni? köszi

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23905) xtend válasza negist (#23904) üzenetére


xtend
senior tag

Exoshark-ban is ott vannak a filmek, sorozatok és nem csak ott keres ahol a Movieshark, hanem máshol is (több forrás). Sőt be lehet állítani, hogy pl ne csak magyar nyelvű találatokat adjon hanem angol,német,stb. Szvsz jobb, mint az MS.

(#23906) bestpixel válasza brazos (#23876) üzenetére


bestpixel
tag

Igen, LiveStreamPro-ban frnavVgX linkjeire gondoltam. Kb. egy éve hasonló probléma volt, akkor sem működött nálam a Médiaklik app, de aztán beüzemeltem a LiveStreamProt és azóta rendben volt mindkettő.

A Médiaklikknél működik a rádió meg a videótéka rész, úgyhogy biztosan csak a csatornákkal van a gond.

Onlinestramem nincs, a fentiek működtek, jók voltak.

Tényleg ráférne a frnavVgX linkjeire egy frissítés, gondolom sokan örülnének neki. Az illetékesnak/linkgazdának előre is köszönöm, ha ránéz. ;)

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23907) hawkins2


hawkins2
csendes tag

Sziasztok!
A bithumentv-t szeretném feltenni egy android 8-as készülékre, melyen 18.1-es kodi van. Kiírja, hogy telepítve a kizstorrent, majd azt, hogy kizstorrent hiba.
Mi lehet a gond? Köszi a választ!

(#23908) tobias40


tobias40
veterán

Mire jók ezek a bithu tv meg az ncore tv?
Mi az amit itt lehet nézni amit máshol nem ,vagy ti mire használjátok ezeket? :U

(#23909) hawkins2


hawkins2
csendes tag

Én pl. a True detectives 2. évad 1. részét szerettem volna megnézni, de az Exoshark-on a 70. link-ig jutottam el úgy, hogy nem indult el egyik se. Emiatt próbálom a bithumen-t.

(#23910) DIEGO15 válasza hawkins2 (#23907) üzenetére


DIEGO15
őstag

hozzáadtad az accodat? :)

(#23911) tobias40 válasza hawkins2 (#23909) üzenetére


tobias40
veterán

Miért nem töltöd le és nézed meg úgy? :U

(#23912) DIEGO15 válasza tobias40 (#23911) üzenetére


DIEGO15
őstag

A két dolog megegyezik. Annyi a különbség, hogy közvetlenül a "tv-vel" töltöd le, nem kell plusz eszközt előszedned.

(#23913) Luissimo válasza tobias40 (#23911) üzenetére


Luissimo
veterán

miért kell szívatni a amásikat, ha nincs egyéb ötleted??
Nyilván le tudná tölteni , ismeri miazhogy tor rent, de azért akarja így nézni, mert nem ugy akarja nézni?

Használsz te Kodit?
És neked megy?
ha igen segítsneki.
Ha nem, akkor főleg segíts magadon az istenis megsegít :)

(#23914) tlala válasza rosejbli (#23900) üzenetére


tlala
addikt

Igen, próbáltam, köszi.
És youtube, stb. minden megy, borotvaélesen, de a Kodi alatt az HBO GO képe nem olyan szép, mint böngészőből, valamiért kisebb a felbontás a Kodinál.

(#23915) tobias40 válasza Luissimo (#23913) üzenetére


tobias40
veterán

Nem szívattam,azt sem tudtam hogyan működik a két progi ezért kérdeztem meg!
Ez egy fórum ahol lehet kérdezni ha nem tévedek... :W

(#23916) urgoz válasza SySERR (#23879) üzenetére


urgoz
tag

A mindigtv régi api-ja pár napja nem működik, és szinte biztos, hogy már nem is fog. Az app nemrég egyesítve lett a mindigo tv-vel, így új appot kellene írni a mindigo-hoz.
https://tv.mindigo.hu/csatornak

(#23917) bestpixel válasza urgoz (#23916) üzenetére


bestpixel
tag

Köszönöm, legalább már tudom, miért nem működik LiveStreamPro alatt sem a MindigTV kínálata.

Azt a bizonyos app ilyenkor hogy lesz pótolva, megírva? Csak azért kérdem, mert nem értek hozzá, és érdekelne, hogy a közeljövőben várható-e valami megoldás ezen a téren, vagy a Kodin már sosem lesz MindigTV és oldjam meg máshogy?

[ Szerkesztve ]

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23918) hunaqua válasza bestpixel (#23917) üzenetére


hunaqua
addikt

Ezt társadalmi munkában,ingyen szokta valaki megtenni,tehát vagy lesz vagy soha többet.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23919) urgoz válasza hunaqua (#23918) üzenetére


urgoz
tag

Ha esetleg valaki belevágna, akkor itt egy kis segítség:
https://github.com/e2iplayerhosts/mindigo/archive/master.zip
e2iplayer alá már megírta celeburdi, innen kibogarászható minden.

(#23920) urgoz válasza bestpixel (#23917) üzenetére


urgoz
tag

Egyelőre a mediaklikk-ben működnek a közszolgálatiak, a Telenor MyTV-ben az előfizetésednek megfelelő csatornák, illetve a livestreamspro-s xml IPTV magyar menüjében is van egy Telenor MyTV menüpont, amivel az ingyenes csomag nézhető.
Sajnos m3 nincs sehol, pedig én másra már nem használtam :/
Az xml-t már vagy fél éve nem frissítettem, talán szánok rá egy kis időt, de mindigo szinte biztos nem lesz benne, mert regisztrációval megy csak.

[ Szerkesztve ]

(#23921) bestpixel válasza urgoz (#23919) üzenetére


bestpixel
tag

Remélem, minél hamarabb lesz egy hozzáértő vállalkozó!

Hogy meggyorsítsuk a dolgokat, a fenti feladatot 14 napon belül sikeresen elvégzőnek ajándékul felajánlok egy bármilyen témájú fotós workshopunkra szóló ajándékutalványt! (Akár aktfotóra is! ;) )

Remélem, ez itt nem szabálytalan (ha mégis, töröljétek)! Nekem ennyit megér és örülök, ha bármilyen formában segíthetem a probléma megoldását.

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23922) cof válasza bestpixel (#23921) üzenetére


cof
veterán

Melyik volt az a csatorna ami a többi kiegészítőben nem elérhető? (Csak kíváncsiságból kérdezem)

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#23923) bestpixel válasza urgoz (#23920) üzenetére


bestpixel
tag

Médiaklikkben nekem nem működik az Élő, csak a médiatár. Telenoron még működik az élő.

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23924) bestpixel válasza cof (#23922) üzenetére


bestpixel
tag

Nem néztem más megoldást, csak most.

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23925) cof válasza bestpixel (#23924) üzenetére


cof
veterán

Értelek. Azt hittem konkrét csatorna érdekel ami csak ott elérhető, de nem tudtam elképzelni melyik lehet az, amúgy a médiaklikk kiegészítő is működik, viszont pár hozzászólásban olvastam, hogy van akinél nem jön elő a minőség választó menü, LOG nélkül nehéz megmondani, hogy miért nem működik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#23926) urgoz válasza cof (#23922) üzenetére


urgoz
tag

Mint írtam, nekem az m3 hiányzik...
Mindigoban az ingyenesben van d1 tv és pax, ami máshol nincs. Mindigtv extra előfizetéssel meg a csomagodnak megfelelő csatornák.

(#23927) bestpixel válasza cof (#23925) üzenetére


bestpixel
tag

Nekem, ahogy korábban is írtam, nem működik a Médiaklikk: a műsor címe után nem jön elő a műsor (de a médiatár működik, régebbi műsorokat tudok nézni). A LiveStreamProban meg a csatornára kattintva nem jön elő a minőségválasztási lehetőség. Ezért gondoltam, hogy a mindkettőt működtető MinDigTv appal lehet a gond.

Ezt a LOG-ot hol tudom megnézni? Illetve nekem már volt ugyanilyen problémám, mint fent többször is, aztán itt valaki frissítette az appot (vagy mit ), és aztán működött (nekem kellett frissítenem a megfelelő tárból).

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23928) bestpixel válasza urgoz (#23926) üzenetére


bestpixel
tag

Ezt a Mindigot csak az online felületen lehet elérni, vagy létezik már erre is valami Kodi app? (Kerestem a repokban, de nem találtam.)

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23929) cof válasza bestpixel (#23927) üzenetére


cof
veterán

Hát a legutolsó mediaklikk ( plugin.video.mediaklikk-1.0.8.zip ) még tavaly frissült, 18.0-s Kodin Windows-on és Coreelec-en is nálam működik. LOG-ot így tudsz nézni: [link]

"Ezt a Mindigot csak az online felületen lehet elérni, vagy létezik már erre is valami Kodi app? (Kerestem a repokban, de nem találtam.)"

Pont erről beszéltetek, hogy a MindigTV megszűnt, és helyette MindiGO lett, de kiegészítő nincs hozzá kodi-hoz amíg valaki nem készíti el.

(#23926) urgoz M3, azt nem is néztem, hogy volt MindigTV-n ingyenesen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#23930) bestpixel válasza cof (#23929) üzenetére


bestpixel
tag

Köszönöm! Megnéztem, bekapcsoltam a naplózást, de innen nem tudtam továbblépni: nem tudom, hova menti el a logot, nem találtam sehol. A cikkben szereplő könyvtárakat sem találtam eleve. Androidos Médiaboxom van, korábban sem tudtam megtalálni rajta semmi fájlt.

Na, remélem, valaki elkészíti ezt a Mindigo kiegészítőt!

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23931) cof válasza bestpixel (#23930) üzenetére


cof
veterán

Itt találod kodi.log néven, csak előtte reprodukáld a hibát, utána pl. pastebin.com-ra felteszed. Nekem csak telefonon van android ott 17.6-os, de azon is megy. Nem tudom te melyik verziót használod és honnan telepítetted, áruház vagy kodi oldal [link] de ajánlom ezt a 18.1-et feltelepíteni kodi-18.1-Leia-armeabi-v7a.apk, egy teljes kodi törlés után. Aztán MSrepo... és szerintem utána megoldódik a probléma.

A múltkor ide is linkeltem alternatívát: [link] IPTV Simple client-ben pl. remekül működik.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#23932) bestpixel válasza cof (#23931) üzenetére


bestpixel
tag

Köszönöm ezerszer, tényleg aranyember vagy meg minden! A hibát reprodukáltam, de utána nemhogy az általad bemutatott végcélt (kodi.old.log), de még a storage mappát sem találtam sehol (nekem is kiírta az utat, de nem tudom, hol kell keresni, mindent megnéztem). Egy androidos Nexbox A95X-em van.

A Kodi frissítés sem hiszem, hogy megoldja a gondot, mivel 3 nappal ezelőttig minden rendben működött, aztán egyszer csak másokkal együtt, nekem is eltűnt a MindigTV repertoár. Korábban csak az appot kellett frissíteni.

A frissítéstől is félek, habár egyszer már megcsináltam. Ezen a cuccon még a Youtube-ot sem tudtam frissíteni, mert hiába kattintottam a frissítés gombra már vagy hússzor, semmi sem történt...

A linkelt alternatívához meg aztán végképp lövésem sincs, de azért köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23933) cof válasza bestpixel (#23932) üzenetére


cof
veterán

A MindigTV kiegészítőt engedd el, az már sehogyan sem fog működni. Én a médiaklikk kiegészítőre gondoltam, ha jól sejtem te a gyárilag szállított Kodi-val használod, az sajnos nem egészséges, lehet egy plusz telepített kiegészítő, vagy csak éppen nem frissül valamelyik modul aminek kellene és azért nem megy a médiaklikk. Ha van hozzá energiád telepítsd újra, linkeltem az applikáció oldalt [link] kodi-18.1-Leia-armeabi-v7a.apk. Azt már nem is merem megemlíteni ha csak Kodi-ra használod a Box-ot tegyél fel egy Libreelec-et vagy Coreelec-et mert ahogy látom inkább csak felhasználói oldalon mozogsz, pörgősebb is, és nincs annyi probléma vele mint az Android alatt lévő Kodi-val. A linkelt alternatívát egyszerűen egy tetszőleges elnevezésű pl tv.m3u fájlba kell beletenni és a Kodi IPTV Simple client telepítése után használható, de VLC is viszi pl. Androidon.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#23934) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok !
Nálam most olyan helyzet van ,hogy a Kodi-aimat átraktam mysql alapú adatbázisra aminek mellékhatásaként minden film és sorozat mellé csinált egy .nfo fájlt. Ez még nem is lenne baj, tőlem elfér. A gond az , hogy néhány naponként arra lettem figyelmes , hogy néhány sorozat epizódjai megduplázódnak. :F Egy darabig nem jöttem rá , hogy miért és miért csak néhány ,mert ha esetleg valami rossz beállítás van a Kodi-ban , akkor már inkább az összeset kellene ,de nem. :W Azután feltűnt ,hogy összefüggés van a duplázódás és a frissen bekerült epizódok között ! :K Mert hát ugyebár a Sonarr is csinál egy .nfo fájlt a sorozat mellé és ez miatt hiszi a Kodi-ban ,hogy minden fájl kétszer van meg.
Szóval erre kellene nekem valami megoldás. Mondjuk a Sonarr-t lebeszélni az .nfo gyártásról vagy tegye máshová , másnéven vagy egyéb.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#23935) blakey válasza Asztee (#23934) üzenetére


blakey
titán

A MySQL adatbázist 1 eszközön kell megcsinálnod. Ha jól csináltad meg és szépen beszkennelt mindent akkor nem kéne gond legyen. NFO fájlokra meg szerintem nincs szükséged, tehát a scrapert és a Kodit úgy állítsd be, hogy ne legyen erre szükség. Ha kész a szkennelés akkor a többi boxon is beállithatsz mindent csak a szkennelésre már nincs szükség, elég ha betölti. Nagyon sokág MySQL-t használtam, soha nem volt duplázódás és nfo-kat sem használtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23936) brazos válasza bestpixel (#23932) üzenetére


brazos
senior tag

...Ezen a cuccon még a Youtube-ot sem tudtam frissíteni ....
Esetleg próbáld meg innen letölteni a 2019-es verziót zip-ként.(a 6.4.0-s a frissebb)

[ Szerkesztve ]

(#23937) brazos válasza brazos (#23936) üzenetére


brazos
senior tag

Ez pedig az official verzió és a legfrissebb tesztverzió oldala, innen az (o) előtagú hivatalos 6.4.0-s verziót és a 6.4.1-es tesztverziót lehet leszedni.

A 6.4.1-es tesztverzió addon.xml fájl egy részlete.

[ Szerkesztve ]

(#23938) brazos válasza cof (#23929) üzenetére


brazos
senior tag

... Hát a legutolsó mediaklikk ( plugin.video.mediaklikk-1.0.8.zip ) még tavaly frissült, ...
Van ott még frissebb is, szintén tavalyról!
A hat darab közszolgálati adó (még)rendben megy rajta.

(#23939) cof válasza brazos (#23938) üzenetére


cof
veterán

Ó... arra gondoltam, csak már késő volt, rosszat másoltam ki. :))

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#23940) bestpixel válasza cof (#23933) üzenetére


bestpixel
tag

Nos, a fentebb említett .9-es MédiaKlikk verziót feltelepítve megjavult az app, van már minden csatorna. Köszönöm!
A Kodit már frissítettem egyszer, minden gond nélkül. A sok macera miatt nem akarom (nincs hozzá kedvem) megint szűzre frissíteni. De, nekiállok egyszer és megcsinálom. Köszönöm a linket.
A Libreelecen gondolkodtam már akkor is, amikor megvettem a boxot (vagy 3-4 éve), de a sok panasz miatt nem vágtam neki, meg szoktam használni a böngészőt és a normál Youtube-ot is. Habár ez utóbbi (ami egyébként magától frissült, mint most kiderült) újabban már nagyon sok reklámot nyom így le fogom cserélni.

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23941) bestpixel válasza brazos (#23936) üzenetére


bestpixel
tag

Nos, ahogy fentebb is írtam, sikerült a Médiaklikk és közben megnéztem a Youtube-ot. Te, gondolom, itt a Kodiban működő Youtube-ot linkelted,. Az nekem is működik, habár nem szoktam használni. Nem tudom most a verziószámát, de gondolom, azt is tudom frissíteni, ha akarom. A boxon magam a Kodin kívül, normál telepítésű Youtube-ot használom általában. Már ha egyáltalán.
Köszönöm a segítséget neked is!

[ Szerkesztve ]

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23942) bestpixel


bestpixel
tag

Egyébként, ha már szóba került, elképzelhető, hogy valamilyen módon/formában a Kodin belül elérhető lesz a Mindigo kínálata is? Akár rendes regisztrációval például. Vagy ehhez kéne megírni a fentebb említett appot?

Igazából azért szerettem a LiveStramPron keresztül jövő Mindig Tv csatornákat, mert azok HD-ben jöttek, nem 720p-ben (mint a Médiaklikken).

[ Szerkesztve ]

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#23943) dh66e válasza bestpixel (#23942) üzenetére


dh66e
veterán

A 720p is HD. felbontás. :)

(#23944) negist


negist
tag

Kodin, ezen belül Movie Shark CC nézek filmeket és sokszor kiírja, "beolvasás sebessége nem elég a folyamatos lejátszáshoz." Mi lehet a gond. Eléggé zavaró mert sokszor 1-2 percig is tölt.
Köszi a segítség.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23945) PistiSan válasza negist (#23944) üzenetére


PistiSan
addikt

Vagy a te neded, vagy a forrás a lassú, ezrét van ez a hiba véleményem szerint.

(#23946) negist válasza PistiSan (#23945) üzenetére


negist
tag

Magyarúl? "neded" netedre gondoltál? "forrás lassú" itt mire gondolsz?köszi Wifin jön az adat.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23947) Arolotifar válasza negist (#23946) üzenetére


Arolotifar
őstag

Magyarul? A neted letöltési sebessége alacsony, vagy a forrás, ahonnan streameled a filmet :) Érdemes inkább vezetékes netet használni, a WiFi-be bezavarhat az interferencia.

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#23948) PistiSan válasza negist (#23946) üzenetére


PistiSan
addikt

Igen a netre gondoltam, telefonról írok új húzgálós (swipe) módszerrel, néha nem veszem észre ha ballgaságot ír.

(#23949) negist válasza PistiSan (#23948) üzenetére


negist
tag

Köszi mind kettőtöknek. /Arolotifar/ Lehet hogy a router is közbejátszik?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23950) brazos válasza negist (#23949) üzenetére


brazos
senior tag

Lehet, főleg, ha olcsó, gyenge minőségű darab, ami esetleg még az 5GHz-n sem képes működni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.