Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Hozzászólások

(#23401) fPApi válasza hemond2 (#23392) üzenetére


fPApi
őstag

Azt honnan vetted, hogy "már megjelent a 18.1"? Most néztem, a hivatalos oldalon még mindig a 18.0 a stabil verzió. Az meg, hogy a főverzió után tovább fejlesztenek, teljesen megszokott.

(#23402) Somatom válasza brazos (#23400) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szokásom átvenni a csordaszellemet. Inkább arról van szó, hogy számomra ez az egész Kodis online mozizás annyira sokadrangú téma, hogy akkor sem dőlnék a kardomba, ha egyáltalán nem működne. Nem tudom, hogy Te mit csinálsz amúgy. Én havonta két hetet melózok, a másik teljes két hetet szabin töltöm, de még így is képtelen lennék annyi filmet végigbambulni, amihez hozzáférek a neten úgy, hogy elég gyenge az angolom, ami erősen szűkíti a kört. Néhány "később" megjelenő tartalomért én biztos nem kezdenék reklamálni, vitatkozni a tartalom készítőivel. Egyszerűen nincs benne ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23404) hemond2 válasza fPApi (#23401) üzenetére


hemond2
csendes tag

Stabil verzió a 18 és pre release opció a 18.1,és megszokott igen csak szerintem addig nem kéne stabilnak hívniuk.A 17-es is azért ment el .6 verzióig mert addig toldozták-foldozták.

(#23405) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Kicsit off kérdésem lenne... Kodival használnám a Netflix addont, de bármit csinálok a filmek felbontása csak 960x540. Kell valami config fájlt szerkeszteni? Vagy ez a maximum?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#23406) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok!
Ismét, de másképpen teszem fel a kérdést. Van egy Tinker board-on, amin debián van, minden fut rajta ami a Pi3-on is. A gondom csak az, hogy ha felrakom a KODI-t, akkor arra automatikusan a 17.1-et teszi fel. Ami nem is lenne baj, de az IPTV-t nem tudom beállítani, nincs rá lehetőség, nekem a PVR IPTV Simple Client-et kell feltenni (legalább is nem találom, a PI3-on a 17.6 van, azzal nincs bajom). Lehetséges-e valamilyen paraméter megadásával rávenni, hogy a 17.6-ot vagy a 18-at tegye fel. Lehet, hogy az nem futna a debiánon?
Köszi az esetleges segítséget.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#23407) xtend válasza Janos46 (#23406) üzenetére


xtend
senior tag

Bocs, ha hülyeséget írok, de én Ubuntu-ra így raktam fel (előtte a régi verziót törölni kell)
sudo apt-get install software-properties-common
sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install kodi

Így a legfrissebb elérhető 18-as kodi ment fel. Ha nem töröltem előtte a régit akkor mindig hibát kaptam.
Debian-ra ezt írják:
Debian

In Debian 9 (Stretch), Kodi is available in the default "main" Debian repository (you can check this with 'apt-cache show kodi' to show the description or 'apt-cache policy kodi' to check installed/available version).

In Debian 9 (Stretch), update APT and install:

sudo apt-get update
sudo apt-get install kodi


For installation if you are using Debian 8 (Jessie), you can use the debian-backports repository.

Add the following lines to your /etc/apt/sources.list file, as superuser (sudo)

# kodi repos
# starting with debian jessie, debian provides kodi via its backports repository
# remember: those packages are not supported by team kodi
deb http://http.debian.net/debian jessie-backports main

And then, update APT and install Kodi.

sudo apt-get update
sudo apt-get install kodi

Enjoy your new Kodi.

(#23408) fPApi válasza hemond2 (#23404) üzenetére


fPApi
őstag

Ez így van, de mondjuk azóta mióta számítástechnika létezik. Bár nekem semmi problémám nem volt pl. egyik 17-es verzióval sem.

(#23409) Martin Eden válasza Janos46 (#23406) üzenetére


Martin Eden
tag

Amukor én Ubuntu-ra tettem, külön kellett installálni a PVR klienseket, ha jól emlékszem.
sudo apt-get install kodi-pvr-iptvsimple

[ Szerkesztve ]

(#23410) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Tarr mobiltv kiegészítő van kodihoz?

(#23411) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!

Hibát jelez az NCTV/kizstorrent, küldöm a pastebines linket a logról:
[log]
Valamilyen python/libtorrent verzióhiba lehet?
Próbáltam több helyről telepíteni a python-libtorrentet, egyszer közvetlen az Msrepoból, egyszer a githubos zipből (https://github.com/DiMartinoXBMC/script.module.libtorrent/archive/master.zip), de nem oldotta meg.

(Életem első Kodi setupja, úgyhogy lehet benéztem valamit, pedig próbáltam mindent leírás alapján végezni)

szerk.: Közben látom, hogy .dll hibát dob az elején, lehet, hogy az a gond, hogy az x64-es Kodit használom?

[ Szerkesztve ]

(#23412) -szabi- válasza Imi1981 (#23410) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez engem is érdekelne.

(#23413) Janos46


Janos46
tag

Köszi a segítségeteket, továbbra is a 17.1-et rakta fel, de leglább működik az IPTV. :)

xtend: Sajnos a második sornál hibát jelzett.

Martin Eden: A tiéddel sikeresen felment az IPTV.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#23414) CirrMee


CirrMee
addikt

Kodi alatt miért van az, hogy az egyik tv kikapcsolása nem okoz gondot, a másik annál inkább (két külön gép, saját tv készülékkel)? Konkrétan a screensaver funkcióról lenne szó. A problémás tévé esetében a kijelző bekapcsolása után fekete képernyőt kapok, ablakosra váltva, majd visszaváltva lesz csak jó. Csinálja ezt egy évekkel ezelőtti VGA driverrel, a legújabbal ablakozás után sem lesz jó, csak egy összezavarodott valamit kapok helyette.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#23415) Röfi1 válasza brazos (#23390) üzenetére


Röfi1
csendes tag

Köszi a választ.
Sajnos csak a teljes repo-t tudom USB-re letölteni, ami zip file-ból feltöltve a teljes repo-t helyezi el a smart Tv tárolójába, amiből pedig nem tudom telepíteni az egyes add-on-okat az Kodi 18.0-ra. Az Add-on-okat külön-külön nem találom sehol, le lehet őket valahonnan tölteni egyenként? (néhányat találtam már korábban, de pont a most telepíteni kívántakat pl RTL Most, Viasat, MindigTV stb nem találom)

(#23416) icemad válasza Röfi1 (#23385) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A 2.6.1-et telepítsd a repoból, és ne engedd az auto frissítést. Nekem ugyanez volt a gond, hasonló Sony tévével. (xf8096)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#23417) xtend válasza Röfi1 (#23415) üzenetére


xtend
senior tag

Itt vannak egyenként az addonok: [link]

(#23418) mexel


mexel
veterán

A filmecske és mozicsillag, ja és retro azok miért nem mennek egy jó ideje? Azok kukázva lettek?

(#23419) consono válasza mexel (#23418) üzenetére


consono
nagyúr

Változott gondolom a forrás oldal és nincs senki, aki utána menne az addonal...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#23420) tcsaba007 válasza mexel (#23418) üzenetére


tcsaba007
tag

Ha jól emlékszem pl a mozicsillagnál át lehet írni az addon beállításokban a forrás címet.

(#23421) mexel


mexel
veterán

Megnézem, köszi!

(#23422) Móncsa válasza tcsaba007 (#23420) üzenetére


Móncsa
aktív tag

mire kell átírni?

(#23423) tcsaba007 válasza Móncsa (#23422) üzenetére


tcsaba007
tag

Azt hiszem csak a http-t https-re...
Ha haza érek megnézem.

(#23424) tcsaba007 válasza tcsaba007 (#23423) üzenetére


tcsaba007
tag

Igen.
https://mozicsillag.me

(#23425) Black Gobbo válasza divan (#23395) üzenetére


Black Gobbo
csendes tag

Szia!

Milyen Tv-n nézed? 4K vagy 1080p-? Bár a probléma az, hogy az x264 Ks megy, az x265 1080p fekete és csak hang. nem tudom miért csinálja...

(#23426) Black Gobbo válasza blakey (#23396) üzenetére


Black Gobbo
csendes tag

Ezt merre lehet kikapcsolni? Mert én még nem találkoztam ilyen lehetőséggel. Szerintem ilyet nem kapcsol autómatikusan, hiszen nem minden 4K tv viszi a 10bitet sem.

hemond2 :
Jut eszembe nincs fent 18.1, még a pre relasek között sem találtam...Ahogyan a kolléga is írta, az, hogy folyamatosan verziókat frissítenek mindig is így volt a számítástechnika történetében. Nem jelenti azt, hogy az aktuális verzió nem megbizható, rossz esetleg, hogy félkészen adták ki. Tulajdonképpen akkor nézhetjük úgy is, hogy a v17.6 nak a v18 az újabb hibajavítása. Tehát nem stabil a v17.6.... :)

Még mindíg áll a probléma, bár a fenti lehetőséget megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#23427) ORCA58


ORCA58
addikt

Feltettem a Minix NEO U9-H boxra 18-as Kodit, android alatt fut. Érdekes, hogy sok olyan helyen angol maradt a szöveg, ami a 17-esben magyar volt. Ugyan ez a szöveg a Windows változatban magyar maradt.
Egy példa a "Felirat letöltése".
A 18-as Kodi eddig még újat nem hozott számomra.
Két hibát viszont találtam, mely android és win alatt is jelen van. A EXOSHARK ÉS MOVIESHARK kiegészítőkben az info alatt nem indul a Filmajánló. Win alatt lefagy a KODI, Androidnál leáll.
Ugyan ez a helyzet a Felirat keresése menünél is. Win alatt fagy Android alatt leáll.
És még egy. Ha a film listában a következő oldalra megyek, automatikusan a Lista nézetben hozza fel, holott az elsőt Széles listában mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#23428) blakey válasza ORCA58 (#23427) üzenetére


blakey
titán

sok olyan helyen angol maradt a szöveg, ami a 17-esben magyar volt. Ugyan ez a szöveg a Windows változatban magyar maradt.
Egy példa a "Felirat letöltése".
- minden le lett fordítva, szerintem a készítésnél nem vették figyelembe a fordításokat, csak a fordításban szoktam besegíteni. CoreELEC-nél megjelnnek a fordítások.

Ugyan ez a helyzet a Felirat keresése menünél is. Win alatt fagy Android alatt leáll.
És még egy. Ha a film listában a következő oldalra megyek, automatikusan a Lista nézetben hozza fel, holott az elsőt Széles listában mutatja.
- ha hibát észlelsz akkor a Kodi fejlesztőinek kell jelezni, itt mi nem tudunk semmit sem tenni, egyébként nálam pl. jó a felirat keresése, a kiegészítőket nem használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23429) Röfi1 válasza xtend (#23417) üzenetére


Röfi1
csendes tag

Köszönöm!

(#23430) achon válasza ORCA58 (#23427) üzenetére


achon
aktív tag

Lehet ugyanaz a hiba mint a YouTube előzeteseknél.
Exosharkban ha egy filmnél az Informaciok alatt az előzetesre kattintok, akko kifagy a Kodi 18 az Extended Info addon miatt Android alatt. (friss telepítéssel is)
Ismert hiba a Kodi fejlesztőknél. Több fórumon is kerestem rá megoldást.
Ha tud valaki workaroundot szóljon.:)

A legszebb múzsa a határidô.

(#23431) Bence008


Bence008
tag

Üdv! A MyTVProSrv működik még? A link nem él a készítő oldalán. Vagy esetleg létezik azóta más megoldás, amivel m3u link készíthető belőle?

(#23432) Somatom


Somatom
veterán

Android 4.4, Kodi 15.2 alatt van esélyem arra, hogy a MS betöltsön filmet? A MS CC símán errort dob, a MS pedig nem találja a http://filmezz.eu oldalt. Másik droidon (Nugát), Leia alatt működik mindkettő. Ezen a régi boxon viszont nem tudom frissíteni a Kodit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23433) xtend válasza Somatom (#23432) üzenetére


xtend
senior tag

Elvileg nem, mert ott régi a python verzió. Vannak kodi forkok amin újabb kodi van és elvileg felmegy droid 4.4 alá.
[link] elvileg ebben 16.x kodi van de ír 17.x is
[link]

(#23434) Martin Eden válasza Somatom (#23432) üzenetére


Martin Eden
tag

EBMC vagy Mygica Media Center felmegy 4.4-re, ezek 17-es kodin alapszanak, vagyis mennie kell az addonoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#23435) Somatom válasza xtend (#23433) üzenetére


Somatom
veterán

és Maartin Eden:

Köszi! Ez vmi gyárilag beágyazott Kodi. A Playen látok egy SPMC -t, ami elvileg 16 -os. Meglátom, hogy mire jutok velük. Szerencsére a telómról és a tabomról is ki tudom adni a képet HDMI -n, úgyhogy no para. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23436) hemond2 válasza Black Gobbo (#23426) üzenetére


hemond2
csendes tag

Most nézem és win-re biztosan ott van a pre release fülecske alatt a 18.1 rc.A 18 meg azért nem a 17.6 javított verziója mert új funkcionalitása is van.17-es kodival nem lehet drm tartalmakat lejátszani míg a 18-al igen ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#23437) Röfi1 válasza brazos (#23390) üzenetére


Röfi1
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, USB-ről, zip file-ból sikerült feltöltenem az RTL Most add-on-t.

(#23438) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Az megoldható, hogy ha UPnP/DLNA forrásból adok hozzá filmeket a médiatárhoz, akkor ezekhez a filmekhez,mesékhez is legyen egy kis leírás meg borító a filmek menüpont alatt. Ez SMB szerverről tök jól működik de amikor UPnP/DLNA -ból szeretnék hozzáadni valamit akkor meg sem jelenik. :F
Remélem érthetően írtam :U

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#23439) -szabi- válasza Ceko (#23438) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem lehetséges: KLIKK
Azonban kodi-hoz van plexkodiconnect és emby addon.
Amennyiben plex vagy emby fut dlna szerverként akkor ők indexelik a filmeket és átküldik az infót az addonnak.
Így oldható meg.

[ Szerkesztve ]

(#23440) janky1216


janky1216
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni esetleg?

Ha rákoppintok egy sorozatplakátra és a felugró menüből kiválasztom az információ lehetőséget, akkor azt írja, hogy nincs információ! :W
A filmeknél ugyanez tökéletesen működik... :C

Előre is köszi a segítséget!

(#23441) Ceko válasza -szabi- (#23439) üzenetére


Ceko
senior tag

Köszönöm! A Plex meg az Emby sajnos nem játszik mert csak egy Asus routeren van beállítva
UPnP/DLNA meg a SMB szerver is de nekem az utóbbi nem működik úgy ahogy szeretném.Vagy csak én vagyok balfasz... :F

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#23442) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Jelenlegi konfigom: Philips 49PUS6561/12 andoridos tv. (oreo) + Xiaomi Mi 3g router (5hgz) + a routeren egy 1 Terrás hdd. + KODI 18

A jelenség: tegnap a menyasszonyom nézett egy filmet, majd leállította, utána amikor folytatta volna az adott pozíciótól, onnantól kezdve csak fekete kép + hang volt.

Mindent kihúztam(tápkábelt is), miután a TV újra bootolt utána megint volt minden, amíg a nézés folytatása opciót nem választottuk.

Eddig ilyen nem volt. Járt így már valaki, Hogy lehet ezt megoldani?

(Próbáltam, hogy a hardveres gyorsítást ki / bekapcsolom, de ha ki van kapcsolva akkor úgy szaggat a film mint a fene. Szóval a neten talált megoldás nem nyert)
Megnéztem 18.1 RC1el ugyanez

Eddig nem volt vele bajom, de most utána néztem, a TV az 5 Ghz-s wifin kb 160 le és 70-80 Mbpssel tölt.
(kábelen ez csak 95 - 95 , gondolom megabites a modem miatt,.) Szóval ezzel nincs baj.

Ha visszamegyek 17.6-r akkor szerintetek ez a hiba megoldódik? Vagy van valakinek ötlete mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#23443) Noxy válasza janky1216 (#23440) üzenetére


Noxy
veterán

Sorozatoknak külön információs szolgáltatása (scraper) van.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#23445) Somatom válasza Shummo (#23442) üzenetére


Somatom
veterán

Ez egy jel. Ne vedd el feleségül! ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23446) sixpak


sixpak
nagyúr

Üdv.
Létezik a Kodiban olyan beállítás, ahol el tudom különíteni a kimeneteket, attól függően, hogy mire használom?
Konkrétan, ha zenét hallgatok külső tárolóról, akkor az optikai kimenetet használja és csak filmezésnél működjön a hdmi, megjelenítő nincs használva amikor zenét hallgatok.
Másik: a mobilos Kodi remote appot használom zenehallgatásnal, viszont a folyamatos lejátszás nem működik, vége az adott dalnak és nem ugrik a következőre, ehhez playlistet kell csinálni?
A hw egy s905x doboz.
Köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23447) Somatom


Somatom
veterán

Ha a tabomon levő Leia -n, MS -al megy egy film, azt tudom a TV -n lógó CC Ultra -ra castolni? Mármint nem képernyőtükrözéssel.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23448) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!

NCTV se a libtorrentes, se a μtorrentes klienssel nem hajlandó menni (win10 x64, Kodi v18.0 x64), van erre esetleg ötlete valamelyikőtöknek?
Korábbi hsz-ben küldtem logot, a μtorrentes verziónál is hasonló típusú az error (python syntax errort dob).

Web UI rendesen konfigolva (böngészőből teljesen jól megy), minden szükséges mappa írásvédettsége megszüntetve.

Szerintetek Python verzióhiba lehet, vagy esetleg az lehet a gond, hogy 64 bites Kodit használok?

[ Szerkesztve ]

(#23449) Aryes válasza sixpak (#23446) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tudtommal nem lehet. Miért zavar, ha két kimenet is aktív? Nem kell bekapcsolni a tv-t, ha zenét hallgatsz, ennyi. :) Vagy az a gond, hogy magától bekapcsol a tv?

(#23450) blakey válasza sixpak (#23446) üzenetére


blakey
titán

Létezik a Kodiban olyan beállítás, ahol el tudom különíteni a kimeneteket, attól függően, hogy mire használom?
Rendsszerszinten lehetséges, OSMC-ben van ilyen lehetőség.

Konkrétan, ha zenét hallgatok külső tárolóról, akkor az optikai kimenetet használja és csak filmezésnél működjön a hdmi, megjelenítő nincs használva amikor zenét hallgatok. - ezt priflokkal tudnád megoldani, automatikusan nem fog átváltani.

Másik: a mobilos Kodi remote appot használom zenehallgatásnal, viszont a folyamatos lejátszás nem működik, vége az adott dalnak és nem ugrik a következőre, ehhez playlistet kell csinálni? - ha a Kodiban a Zene résznl be van állítva, hogy a mappában lévő fájlokat egymás után lejátssza akkor mennie kell. Ha albumot hallgatsz akkor az albumot kell elindítani és nem a fájlt, nem kell lejátszási listát csinálni, legalábbis én nem csináltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.