Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) terra052 válasza bododani (#600) üzenetére


terra052
őstag

Keresd inkabb az Skmei S-shock szeriat, az nem replika, csak sima masolat :) Ugyanugy nez ki, de a fele lesz arban. Majd Toled megtudjuk, erdemes-e ;]

werkmania.hu

(#602) bododani válasza terra052 (#601) üzenetére


bododani
senior tag

Vettem egy Jaragar órát, még nem érkezett meg. Majd lehet veszek egy ilyet is amit írtál, attól függ hogy fog szuperálni a Jaragar. :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#603) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok!

Megérkezett Ali-ról a világítós kis Skmei.

Sajnos nem pontos a termék leírása, a legutolsó képen látható órát szerettük volna rendelni, sima fekete számlapos, szövet szíjjal. Előre megkérdeztem, az eladó azt mondta, ok, van.
Több nap várakozás és több órás chat-elés után kiderült, nincsen csak fehér számlappal és gumi szíjjal. Írtam neki, hogy visszavonom a rendelést, mert nem megfelelő a termék.
Azt mondta, ne tegyem, kapok cserébe ajándékot...belementünk, tegnap érkezett meg a csomag, az óra hibátlan, Apám megbékélt a kaucsuk szíjjal. Az ajándék: egy 10 Ft-os alu gyűrű, ami senkire sem jó...

Képek:

Sajnos a nagyon várt Tevise még nem jött meg, a Gearbest elég lassan dolgozik...

(#604) szbalogh válasza rolio1 (#603) üzenetére


szbalogh
őstag

Mekkora átmérőjű korona nélkül? A szíj milyen széles? Lehet azt cserélni nato-ra.

Nick: HE_Storm

(#605) rolio1 válasza szbalogh (#604) üzenetére


rolio1
tag

Igen, mondtam az öregnek, hogy lehet rá másikat tenni de "á, jó ez, ha ezt küldték"...

A lényeg, hogy a lesen most már látni fogja, mennyi az idő.

(#606) havri1


havri1
félisten

Le szeretném cserélni a szíjat az egyik órán.
Méregetni, méregetni, de nem tudni eldönteni melyik jó lenni.
Se nem 19mm se nem 20mm :D
Mi a mérvadó, a jelenlegi szíj, vagy az óra fülei közötti hely? Passzentos bele sztem a 20mm,de félek a 19mm hülyén nézne ki...
Nincs tolómérőm, gagyi mérőszalag van csak..

[ Szerkesztve ]

havri

(#607) havri1 válasza havri1 (#606) üzenetére


havri1
félisten

Most nézem, 18 és 20mm van, akkor 20..

havri

(#608) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Nem is értem hogyezt az órát

miért nem inkább itt vettem meg :D

[ Szerkesztve ]

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#609) bododani válasza JoeCockBill (#608) üzenetére


bododani
senior tag

Láttam hasonlóképpen Jaragart 15 ezerért :D

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#610) terra052


terra052
őstag

...hááát... még ha rászámoljuk az áfát/szállítást/garit/számlát, akkor is marad tisztes árrés :)
Isten ments', hogy bárkit megvédjek, de ha legálisan akarod eladni, irgalmatlan sok költség/adó rakódik rá. Ezért rendelünk Kínából :K

werkmania.hu

(#611) KelemenUhr válasza rolio1 (#603) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Kérj refund-ot, nagy eséllyel visszakapod a pénzt. :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#612) rolio1 válasza KelemenUhr (#611) üzenetére


rolio1
tag

Nem akarom visszakérni, előre megbeszéltem vele, hogy hibásan hirdette az órát. De az "ajándék" igazán nagyvonalú volt. Még rendeléskor kérdeztem tőle, hogy nem e ad egy nato-szíjat hozzá grátisz, azt mondta, nem fér bele...

(#613) KelemenUhr válasza rolio1 (#612) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Hát ez esetben nincs mit tenni, trükkösek. Napszemüvegekre is simán ráírják, hogy polarizált, de nem mind az. Úgy vannak vele, 10-ből 9 ember észre sem veszi.

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#614) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Azért ez se gyenge :D

főleg a fölé írt "eredeti" ár :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#615) Dluinet válasza JoeCockBill (#614) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak dupla ár

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#616) tahepa válasza Dluinet (#615) üzenetére


tahepa
senior tag

...főleg hogy most adtam el egyet 6000 pénzért...

(#617) Dluinet válasza tahepa (#616) üzenetére


Dluinet
nagyúr

legáls vámolás, és áfás árra gondoltam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#618) tahepa válasza Dluinet (#617) üzenetére


tahepa
senior tag

18 dollár / áfa ?

Több darabnál még olcsóbb...áfa +vám+haszon+ kutyafüle és kész is a háromszoros ár....tudom persze a garancia ésatöbbi....

[ Szerkesztve ]

(#619) RBJ


RBJ
addikt

No megjött az órám. :DDD /sep.20. rendelés/ Skmei 1058 Meglepően nagy tudású. Csak a pulzus mérés miatt vettem meg, de van benne lépés számláló, km, kalóri száml.
Eddig is Skmei buzi voltam most még az leszek. :DDD
Jó kis óra. Még le is lakatolni az egyik gombbal, hogy a fitness funkciók zárolva legyenek.
Ilyenkor csak stopper, idő, dátum van. Arra kell, hogy rájöjjek, hogyan kell aktíválni a lépésszámlálót.
Ja 50 nap eredményeit tárolja az óra.
Ez fürdés közbeni nyomkodás tapasztalata eddig.
Ajánlom.
Skmei 1058





Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#620) trebrona


trebrona
nagyúr

Legújabb szerzeményem.

Masszív, nehéz, brutálisan jól néz ki, szíj valódi bőr, nem a kínai. :)
Volt még 1000,- Ft e-kuponom, így 4990,- ért sikerült.

Képek:
[link]
[link]
[link]
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#621) KelemenUhr válasza KelemenUhr (#520) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Nagyon dühös vagyok! Direkt ezüstszínű szerkezettel rendeltem, hányingerem van az aranyszínű dolgoktól, persze, hogy az arany változatot küldték. :W :W :W AZ hóthiher, hogy vagy küldenek egy rendeset, vagy visszautalják a teljes vételárat...

Ha felhúztam teljesen, mit kellene éreznem, látnom? A hajszálrugó teljesen megfeszült és körbe forog. Ez normális?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#622) bododani válasza trebrona (#620) üzenetére


bododani
senior tag

Na elég jóféle! :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#623) RBJ válasza trebrona (#620) üzenetére


RBJ
addikt

Ez decathlon os óra nem?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#624) trebrona válasza RBJ (#623) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ott a link. :K

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#625) RBJ válasza trebrona (#624) üzenetére


RBJ
addikt

Ja csak a képeket néztem. :))
Na megtaláltam az órámhoz a manualt, még a g sensor érzékenységét is lehet állítani.
[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#626) szbalogh válasza KelemenUhr (#621) üzenetére


szbalogh
őstag

Ezt levideóznád? Nem teljesen értem, hogy a hajszálrugó forog körbe? A mutatók rendeltetésszerűen viselkednek?
Ha a motorrugóra gondolsz 1-2 óránál, akkor az normális, ez a túlhúzás elleni védelem amit korábban is írtam ;)
Mindenképp videózd le légyszi, mert ami nekem van, abban nem látszik, mert nem skeleton :B Szerintem a másik topicban is érdekesnek találnák.

Nick: HE_Storm

(#627) 5-ös kezelő válasza RBJ (#625) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Gratula, én is majdnem rendeltem. Jó ez a Skmei, a kétmutatósom hónapok alatt sem szedett össze fél perc eltérést sem összesen. Nemcak jó, óccó isz. :D

(#628) raziel01 válasza raziel01 (#479) üzenetére


raziel01
veterán

Sikerült megjavítani. A rendelt rugócsomag közül a 20mm-es lett jó hozzá. :)

Esetleg tud valaki ilyesmi kinézetű órát kvarc szerkezettel?

(#629) terra052


terra052
őstag

HMT Janata tapasztalat: még mindig tartja az időt, nem nézegetem mp-re, de hét eleje óta percre pontos :)

werkmania.hu

(#630) RBJ válasza 5-ös kezelő (#627) üzenetére


RBJ
addikt

Két mutatós mit jelent? dual time?
Mutatóssal már kétszer pórul jártam leeséskor, a mp mutató leesett. Azért s shock nál nem kéne akár kínai akár nem. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#631) KelemenUhr válasza szbalogh (#626) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Az lesz az köszi, a motorrugó, közben találtam videót hasonlóról. Egyébként jól működik, a kidolgozás elmegy ennyi pénzért, de nagyon sajnálom ezt az arany színt, kimondottan ízléstelen így. Jó nagy krumpli, kicsit kényelmetlen, kemény a gumi szíj. A másik topikban nem dicsekszem ezzel, soha többet nem vennének komolyan... :D Csinálok majd róla képeket, videókat hétfőn (akkorra lesz eszköz hozzá), úgyis eladósorba kerül, ha lezárul a refund-történet (kifejezetten szeretném az ezüst változatát), addig tesztelem is, majd azt is megosztom veletek. :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#632) szbalogh válasza raziel01 (#628) üzenetére


szbalogh
őstag

Miért akarsz kvarcot?
Épp most néztem, 7 nap alatt 45 másodpercet szedett fel.
Egyébként épp tegnap találtam egy acéltokost de elég drága.

Nick: HE_Storm

(#633) raziel01 válasza szbalogh (#632) üzenetére


raziel01
veterán

Mert kevés a járástartaléka. Az a baj hogy olyan munkahelyem van ahol le kell venni az órát.
Így max addig van rajtam amíg odaérek meg vissza. 1-1 óra.
Így gyakorlatilag minden nap fel kell húzni.
Egyszer elfelejtem meg is áll az egész.

(#634) szbalogh válasza raziel01 (#633) üzenetére


szbalogh
őstag

Felhúzósként kell használni és kész. Én is húzok rajta minden nap 10-et. Eddig elégnek bizonyult. Az automata rész akár le is lehet szedni róla.
Engem inkább az zavar, hogy a dátumváltás elmaradt az eddigi egy hónapban és olyan 9-15 óra között félig átvált a következő napra, a két szám között áll meg. AZtán délutánra beáll rendesen. Majd egyszer szétszedem és megnézem miért csinálja.

KelemenUhr: a lényeg, hogy működik. Az arany tényleg gáz, olyan gagyi hatású :D Nekem is volt skeleton automatám... akkor még nem érdekelt, hogy ez hogyan működik. Fel se merült bennem :D

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#635) KelemenUhr válasza szbalogh (#634) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Egyébként csak a szerkezet arany, így annyira nem durva, csak sajnos nagyon elüt így tőlem. Működik... de nyugtával a napot, még csak pár órája van nálam... :D Ha lezárult az ügy, szeretném beszerezni az ezüst szerkezetes változatát. Aliexpressz-en szerintetek van esélyem, hogy azt küldik, amit rendelek?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#636) terra052 válasza KelemenUhr (#635) üzenetére


terra052
őstag

Általában (sőt tulajdonképpen mindig) azt küldték eddig, sok rendelésből.

werkmania.hu

(#637) 5-ös kezelő válasza RBJ (#630) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nincs mp mutatója, csak nagy meg kicsi. Elegáns, és még nem ejtettem le... :D .

(#638) RBJ válasza 5-ös kezelő (#637) üzenetére


RBJ
addikt

És valós kép? Tán ha jól emlékszem ennek van kék verziója is. Az nekem is szemet szúrt.
Ja az órámban a kg és lépéshosszt is be lehet állítani. :K

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#639) 5-ös kezelő válasza RBJ (#638) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Élőben is jól néz ki, én ilyet nem tudok fényképezni. És gondolkodom Havri1 topiktárs felkínált kis másodperces fekete számlapos óráján, két és felet megérne. Csak nincs időm talizni vele.

(#640) havri1 válasza RBJ (#638) üzenetére


havri1
félisten

[link]

Itt van a 2 Skmei, nekem fehér van, sztem nagyon jó, a szíj is.
A feketének a szíja rossz, most küldenek egy újat BG-ék:

[link] 1$ kérnek érte. Kicsit utólag már variálok, mert a kis bújtató ahogy azzal a kapoccsal össze van fogva..nem áll ki nagyon? Tartok tőle zavaró lehet viseléskor.

Közben amúgy kicsit puhítottam, így máér egész jól lehet használni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#641) RBJ válasza havri1 (#640) üzenetére


RBJ
addikt

az egyik nek van kék verziója azt nézegettem anno. De én egyenlőre sportos órákat hordok.
Csináltam egy gyors tesztet. a mi band lépésszámlálóval ellenőriztem a skemi óra számlálóját.
Eddig teljesen megegyezik a két adat. :C

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#642) RBJ


RBJ
addikt

Héten lett egy kis problem. :(( :O
Kedvenc melós órám.


Amúgy ráírtam a skmei re. Hátha válaszolnak vagy néznek valaminek.
Pofán nem vágnak. :))

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#643) rolika00


rolika00
csendes tag

Most lettem gazdája ennek a kis Seiko 5-nek. Már csak érjen ide Indiából. :)
http://i.ebayimg.com/images/g/ICIAAOSwhcJWFnDJ/s-l1600.jpg

(#644) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Szóval hajóablak Skeleton részletesen:

Járáseltérése alig pár sec minuszba, bár ez még biztosan alakul majd, bővebben később. Korona szépen, finoman kattan, az állítás is olyan egészséges érzés. A felhúzás szintén nagyon finom. Súlya van, elég masszívnak tűnik, bár van kis gyártási hiba a tokon...

A gumiszíjban is van anyag, kicsit kemény, emiatt a csat és a kicsit "csúcsos" hátlap is nyomja a kezem, tehát kicsit kényelmetlen, kíváncsi vagyok, ez alakul-e. A tüskecsat egyébként meglepően szép. Az automatika jól húz, nincs ugyan járástartalék kijelző, de látom a motorrugót. A hátlapot nem húzták rá rendesen, ezért lecsavartam, hogy belenézzek, ezt kár volt... :D A tömítés konkrétan (nem túlzok) szétmállott - szerencsére nem hullott bele a szerkezetbe -, bár ez könnyen pótolható, annyira nem fáj; ellenben lecsavart hátlappal kiábrándító: műanyag szerkezettartó, mert a szerkezet pont amekkora, amennyi látszik belőle... :O Nyilván egy olcsó kínai óráról beszélünk, de jobb volt a boldog tudatlanság. :D

Az eladó amúgy visszaírt, nagyon készségesen, remélhetőleg vagy visszakapom a pénzem, vagy kapok egy ezüst szerkezetest, amit rendeltem. A tokon lévő hiba miatt pláne nem fogom beérni részleges refund-dal. Amúgy a kínaiak nehezen értették meg, hogy mi a probléma, készítenem kellett egy ilyet, így végre felfogták... :DDD

Sajnos ezzel az arany színnel nagyon csiricsáré, pedig amúgy szép lenne...

All in all megszerzem valahogy az ezüst változatot, mert tetszik a tokforma meg a skeleton dolog is (így fogom fel úgy igazán, hogy működik az óra és bár nem egy érdekfeszítő valami a szerkezet benne, mégis rohadt érdekes állandóan látni, folyton bámulom). Ha megjött, abban rögtön cserélek egy tömítést meg órás ismerősömmel átolajoztatom-átnézetem és remélhetőleg sokáig jól fog működni.

PS: Kérdés: mikor felhúzom ugye egyre nagyobb ellenállást fejt ki, ahogy egyre jobban megfeszül a motorrugó. Na most ez igaz az automatikára is? Tehát majdnem felhúzott állapotban nagyobb erőhatás kell, hogy húzzon a rotor?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#645) szbalogh válasza rolika00 (#643) üzenetére


szbalogh
őstag

Ez egész tűrhetően néz ki ha azt vesszük, hogy Indiából jön :)
Mennyibe került?

Nick: HE_Storm

(#646) szbalogh válasza KelemenUhr (#644) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem baj ha műanyag a távtartó, annak örülj hogy nem lötyög benne a szerkezet, mint az én SOKI skeletonomban! Bár abban meg "normális" fém karika van.
Az a szálcsiszolt rész vajon acél?
A lünetta csavarjai valósak vagy imitációk?

Igen, egyre nagyobb erő kell a rotornak is. Biztos optimálisan van méretezve az áttétel és a rotor súlya :D

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy nem működik az automata felhúzás? :(((

Nick: HE_Storm

(#647) KelemenUhr válasza szbalogh (#646) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Acél az egész tok, a szálcsiszolt is, bár a szálcsiszolás nekem kicsit otromba, ha megjön az áhított darab, lehet kicsit átdolgozom azt is. A kis csavarokat még nem mertem tekergetni... :D Bár szinte biztosra veszem, hogy imitációk, kivéve a szíjnál lévő 4, azok tartják a szíjat. A rotor amúgy nagyon kis könnyű lemez, csoda, hogy felhúzza egyáltalán, de késő délután csak keveset tudtam utánahúzni, pedig nem volt mozgalmas napom, és pihent is egy éjszakát.
Automatika... Azért a két óra nem egy kategória, a tiéd a potom 3000-es, az enyém azért 5k... :DDD :DDD Komolyra fordítva a szót mi volt a gond vele? Simán nem húzott?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#648) szbalogh válasza KelemenUhr (#647) üzenetére


szbalogh
őstag

30 a teljes felhúzás és ha 10-et húztam reggelente úgy 2 hét után leáll. Mostantól 15-öt fogok húzni reggelente. Alig akar átfordulni ha megfordítom élén az órát, csak ha megrázom. Gyanítom, hogy szorul valahol, esetleg a csapágy rossz. Éjjel nappal rajtam van, egyedül fürdéskor veszem le.

Nick: HE_Storm

(#649) KelemenUhr válasza szbalogh (#648) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Jajj hát ez nekem is ilyesmi, legalábbis tökig felhúzva így viselkedik a rotor, ezért kérdeztem, hogy változik-e a motorrugó feszességének függvényében. Majd hagyom leketyegni, kíváncsi leszek, úgy mennyire könnyen fordul át. Bár most egy darabig úgysem teszem le, de nem húzok utána, kíváncsi vagyok, tartja-e.

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#650) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Update: Az órát a fülemhez nyomva csilingelés hallható a szerkezetből. :Y Olyan, mint amikor megkoccintod a borospohár szélét, minden egyes mp ütésnél, pozícióváltoztatásra, egyébre nem változik. Azt nem tudom, eddig volt-e ez, de gondolom nem azt jelzi, hogy hosszú éveken keresztül hű társam lesz ez az óra...

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.