Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Dluinet válasza KL48 (#26) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Pont az ilyenek miatt bízom jobban a Banggood-ban. Ott drágábbak a dolgok, de legalább nem selejtet küldenek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52) meridaharcos válasza JoeCockBill (#50) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Ez lett volna, de most nézem, hogy gáz van. :W

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#53) Degeczi válasza Dluinet (#51) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem mindenki ír jót róluk sem, sajnos: egy példa, vagy egy másik.

(#54) tahepa válasza JoeCockBill (#50) üzenetére


tahepa
senior tag

EYKI Men's Orange Leather Strap with Orange Dial Unique Dial Watch #ET139

...mondjuk a posta ára nem vicc...

[ Szerkesztve ]

(#55) JoeCockBill válasza meridaharcos (#52) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

franc, alin van fekete és piros, de több a posta mint maga az óra. arra már rájöttem hogy EYKI 8520 néven kell keresgélni

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#56) meridaharcos válasza JoeCockBill (#55) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Szánok még rá némi időt, ha van valami írjunk ! :K ;)
E-bayen 9 dodóért ment el az utolsó :D

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#57) Dluinet válasza Degeczi (#53) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nálam így működnek ezek a cégek ha rosszat küldenek:
paypal > pénz vissza > soha többet nem rendelek tőlük
például: buyincoins, és sajnos a Fasttech is így járt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58) kmisi99


kmisi99
addikt

Én is lehet keresek valami alternatívát, valaki tud ajánlani olyat ami vagy fém vagy bőrhatású szíjas, mindenképp analóg és minél nagyobb elegánsabb stílusú azaz nem ezek a robosztus sportórák és a legfontosabb, hogy fillér b@szó legyen. :DDD Max 2000ft, nem baj ha fél év után kuka csak azért ne annyira mint a mostani SOKI ami 1 hónap után kifakult a szíja.

(#59) Dluinet válasza kmisi99 (#58) üzenetére


Dluinet
nagyúr

például

aztán
1
2
3

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#60) Neck válasza Dluinet (#59) üzenetére


Neck
veterán

Mondjuk ebből a háromból tuti a SKMEI inkább. Arról RBJ jókat írt. :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#61) Neck válasza Degeczi (#53) üzenetére


Neck
veterán

Na, én ezt pont fordítva tapasztaltam. eBayes Kínai eladó fogja, és eltűnik hetekre, problémázik, stb. Mindenre van példa, és az ellenkezőjére is. Mondjuk aki törékeny üveg cuccokat reptet, ne csodálkozzon, ha darabokban jön meg... :U

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#62) Dluinet válasza Neck (#60) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azt félve raktam be, mert már közelít a 3000Ft-hoz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#63) kmisi99 válasza Dluinet (#59) üzenetére


kmisi99
addikt

Az curren órákat ismerem az elsőnek a szíja vajon nem fog ugyan úgy kikopni mint a SOKI órának?

(#64) Dluinet válasza kmisi99 (#63) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1400 Ft-ért? sajnos igen
ez az egyetlen általam választott óra aminek fekete a háza, mert sejtem hogy lekopik, ezért kerülöm a festett házakat, de ez belekerült mert sokan vették

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#65) purpledonkey válasza purpledonkey (#40) üzenetére


purpledonkey
tag

Megkérdeztem, hogy van-e európai raktáruk, mert 22€ érték felett vámköteles a cucc. Érkezett is a válasz: Thank you for your message and interest to our product.
Please do not worry, usually we will declare appropriate price to avoid the tariff.
Please feel free to place an order if you love our products. We are happy to serve you anytime.
If you have any further inquiry, please do not hesitate to contact us.

Lehet hagyom inkább...

(#66) Dluinet válasza purpledonkey (#65) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rendeld meg, €10-nál sokkal kevesebb lenne a vám (ÁFA), azt meg elengedik, mert több vele a macera, mint a bevétel (paragrafus szerint van így)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#67) szbalogh


szbalogh
őstag

Ez egy Darch fantázianevű újabb Seiko másolat. Sajnos már nem kapható.

Bővebben itt írnak róla.
Egész pofás, viszonylag kis méret, lecsavarható hátlap.

Jogutódja az AK Homme márkanéven fut.

A tok méretében a különbséget jól látni ha megfigyeljük a mutatókat. Gyanítom, hogy ugyan azok a mutatók.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#68) RBJ válasza szbalogh (#67) üzenetére


RBJ
addikt

Darch elég igényes megmunkálásnak néz ki, viszont az AK valahogy szemre még a tok se egyforma.
Tetszik a Darch és a szövetszíj. Zöldbe jó lenne.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#69) Matykoh válasza Dluinet (#57) üzenetére


Matykoh
tag

Hogy jártál a fasttech-el? :(((

[ Szerkesztve ]

(#70) RBJ


RBJ
addikt

skmei 1066
most ezzel szemezek./zöld/ :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#71) szbalogh


szbalogh
őstag

Megjött az Infantry IN-018. Jár, és minden rendben. Nemsokára írok róla részletesen is.

Nick: HE_Storm

(#72) Dluinet válasza Matykoh (#69) üzenetére


Dluinet
nagyúr

első rendelés, nem jött meg

sajnos nem állok le vitázni, és nem várok 60 napnál többet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#73) szbalogh


szbalogh
őstag

Ilyen gyorsan még nem érkezett meg egy csomagom sem a távol-keletről, május 14-én fizettem, 9 nap alatt ideért. A a-pro-shop2 nevű eladótól vettem. 3000Ft volt, de utólag láttam olcsóbban is márkajelzés nélkülit. Pl 800Ft-ért.
A csomagolás az Infantry-ra jellemző, más videókon is látható kacatokkal jött:

A korona alatt egy kis pecek volt, ami arra hivatott, hogy ne menjen vissza alapállásba, tehát 1-es pozícióba kihúzva érkezett. Feltehetően azért, mert ebben az állapotban nem fogyasztja az elemet. Na itt ért az első félelemhullám. A percmutató 3-4 percnyit lötyögött. A koronát 0-pozícióba tolva el is indult. A percmutató lötyögése ebben az állásban nem látható. Ha már a mutatóknál vagyunk, az óra és a percmutató fotolumineszcens, a számlapon semmi. Legalább a 12-höz tehettek volna egy pöttyöt, hogy ha nincs a kezemen könnyebb legyen leolvasni sötétben. De nem baj, majd teszek rá egy pöttyöt ha szét kell szedni. A számlap egyébként szép kontrasztos, nincs elmosódás, nem poros az üveg alatt.


Maga az óra háza szerintem alumínium lehet, elég könnyű. A festés (vagy eloxálás?) jónak tűnik de ez majd idővel kiderül. A hátlap nem lecsavarható. Egy kiszögellés vagy akármi sincs rajta ahova bele lehetne kapaszkodni a lepattintáshoz. Ezt azért látom aggályosnak, mert a hátlap alatt látszik a gumitömítés, tehát ha oda valamivel benyúl majd az órás elemcsere miatt, akkor a gumitömítésnek annyi. Remélem azért látszik valamennyire a képen.

Eddig minden pöpec. Nem ugrálnak a mutatók, nem hangos, elégedett vagyok.
Hogy valami rosszat is írjak róla megemlítem a szíjat. Nejlon szövet, alul műbőr van rávarrva igénytelenül. Kemény, de nagyon kemény, na persze a karom felől nem érezni, de a szélén nagyon. Nem az a finom puha nejlonszövet. Ennek ellenére egész kényelmes. Nekem a legelső lyukba kapcsolva pont jó, 17cm kerületű a csuklóm.

Eddig egy 34mm-es swatch-om volt. épp tegnap törte el a lányom :D Szóval úgy látom nekem ez a méretbeli max amit elviselnék.
És akkor a makacs tények:
átmérő 39! Nem 40, nem 36 hanem 39mm!
8mm vastag és 44-45mm körül van a két szíjtartó közti távolság.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#74) kmisi99 válasza szbalogh (#73) üzenetére


kmisi99
addikt

A SOKI órám is ilyen ha ki van húzva a korona akkor mozognak a mutatók mert nagyon érzékeny a korona nehéz úgy visszanyomni hogy +/-3 percet ne mozduljon el. Az elemes órák meg mind kihúzva érkeznek, hisz minek merüljenek addig míg senki se nézi a raktárban vagy a borítékban míg megjön.

(#75) szbalogh válasza kmisi99 (#74) üzenetére


szbalogh
őstag

Ja ez nekem újdonság :D
Egy kis játék után sikerült pontosan beállítanom a mutatókat.
Holnap csekkolom a pontosídő.hu szerint.

Jön a SOKI is, csak ahhoz meg nem kaptam trackinget...

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#76) szbalogh


szbalogh
őstag

Ez de jól néz ki :D

Nick: HE_Storm

(#77) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Tegnap egy ilyen "retro" csodát sikerült megcsípnem kemény780 ft-ért.
Kiváncsi leszek rá, az első kínai órám.
[L:http://www.ebay.com/itm/131516829191?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT][link][/L]

[ Szerkesztve ]

(#78) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Én ezt az órát rendeltem meg a hétvégén, szállítással 708Ft-ot fizettem érte. Olcsóbb és szövet szíjas órát kerestem motorozáshoz és munkához. Vett már valaki ilyet vagy hasonlót? Csak hogy mire számítsak.
Ez nem tudom mennyire illik ide, de barátnőmnek meg ezt a kettőt rendeltük: egyeske (barna), ketteske. Dísznek jók lesznek, aztán remélem, hogy nem mennek hamar tönkre.

#76 szbalogh: Ha ne néznének nagyon hülyének, hogy ilyen órát hordozgatok magammal, biztos vennék egyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79) Dluinet válasza CanibelZ (#78) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezek az olcsóbb fajta órák egy hét után megadják magukat
a kidolgozottságból már látszik a minősége, de ettől még lehet szerencséd valamelyikkel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#80) szbalogh válasza CanibelZ (#78) üzenetére


szbalogh
őstag

Most rákattantam ezekre a csontváz átlátszó órákra. Ünneplős alkalmakra jól mutatna, nem aranyozottat keresek. Főleg a nagyon átlátszók érdekelnek:

A kézzel felhúzósok között szinte mindegyiknek ugyan ez a mechanikája. Cal 2650S vagy SS.
Jókat írnak róluk. Pl itt egy órás.
A méretek szerencsére pontosan lemérhetők a képről. A mutatók tengelye és az a kő kicsit balra 7,11 mm számításaim szerint:

Ennek a külső átmérője az arányok szerint 38,5mm. Valószínűleg ezt választom és kiszedem a fekete csicsás számlapot. Az óráknál úgy is ott vannak azok a távtartók, így könnyen leolvasható marad és jobban látszik a szerkezet.
Ennek a mechanika és a ház között láthatóan szélesebb a töltelék. Arányosan 39,5mm jön ki.

Az IN-018 egész használhatónak tűnik. Mondjuk a mutatók fényereje 2-3 óra után már használhatatlan. A pontosido.hu alapján nincs eltérés egy nap alatt :Y

Nick: HE_Storm

(#81) musli26


musli26
tag

A Jaragar óra amit a banggoodról rendeltek hány nap alatt érkezett meg?köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#82) Dluinet válasza musli26 (#81) üzenetére


Dluinet
nagyúr

postai követéssel 8 nap
ez 7 és 21 nap között változik, 9-14 nap a jellemző (hétvége függő is)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#83) CanibelZ válasza szbalogh (#80) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Hát ezek k*rva jók. :DD :C Na, vége a vizsgaidőszaknak, akkor biztos, hogy keresek egyet ami nagyon tetszik és beszerzem.

(#84) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Én is berendeltem ezt a Jaragar-t, UK raktárról svéd postával. Egy felhúzással mennyit megy? Vagy minden reggel fel kell majd húznom?

4 8 15 16 23 42

(#85) Dluinet válasza tonyrulez (#84) üzenetére


Dluinet
nagyúr

először húzzad fel, ha sokat kapálózol és mindig a kezeden van, akkor lehet nem kell felhúzni többet :DDD
ahhoz nagyon sokat kell mozogni

ha nem hordod, akkor minden nap fel kell húzni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#86) Degeczi válasza tonyrulez (#84) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Automata óra, tehát napi viselés mellett nem kell fölhúzni (legföljebb ha ülőmunka miatt nagyon keveset mozog a kezed, de általában azzal sem szokott gond lenni, úgy is mozgatod eleget)

(#87) szbalogh válasza CanibelZ (#83) üzenetére


szbalogh
őstag

Ugye? :D

Ezt fogom venni, 3000-3500Ft között van. Viszonylag kicsi, 38-39mm x 9 mm.
A fekete "számlap" piros karikán belüli részét megpróbálom majd dremellel kireszelni és akkor a mechanika teljes egésze látszódik majd de a számok is megmaradnak.
Hasonló olcsó kínai órán dettó ugyan ilyen mutatókra azt írja, hogy fotolumineszcens, remélem ezek is azok.

Nick: HE_Storm

(#88) Neck válasza tonyrulez (#84) üzenetére


Neck
veterán

Nekem ilyen van a kezemen. Nem merem nagyon felhúzni, mert félek, hogy elrontom a szerkezetet, csak párat tekerek reggel (4-5) Így is megy egész nap, de éjszaka megáll, reggel beállítom, felhúzom, és egész nap pontos megint.

Többieknek mi a tapasztalata? Én fogtam ki alacsony járástartalékút, vagy mindenkinek így működik?"

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#89) Degeczi válasza Neck (#88) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Automata órát elméletileg nem lehet túlhúzni, hiszen mozgás közben folyamatosan kapja a fölhúzást (de lehet, h nálad sem eleget), állandóan feszített a rugója, ezért eleve ehhez illeszkedő rugó van benne.
Az viszont igaz, h kínai óráknak gyakran nem ér el még egy napot sem a járástartalékuk - de az éjszakát azért persze bőven végig kellene bírnia.

Szerintem nyugodtan húzd föl jobban kézzel, utána már tartania kellene napi viseletben.

(#90) szbalogh válasza Neck (#88) üzenetére


szbalogh
őstag

Nézd csak, a katalógus alapján próbáld beazonosítani a mechanikát aztán olvass utána, hogy van-e benne túlhúzás elleni védelem/tengelykapcsoló. Clutch-nak mondják angolul.

Nick: HE_Storm

(#91) Dluinet válasza Neck (#88) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem simán elmegy egy napot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#92) szbalogh válasza szbalogh (#90) üzenetére


szbalogh
őstag

Talán a DG-3836 lesz az.

Nick: HE_Storm

(#93) purpledonkey válasza szbalogh (#87) üzenetére


purpledonkey
tag

Ehhez az órához tudnál dobni egy linket? Köszi!

(#94) szbalogh válasza purpledonkey (#93) üzenetére


szbalogh
őstag

Egy sewar feliratost
és egy winner feliratost is találtam.
Nagyjából ugyan az SOKI kiadásban de ennek a mutatói nem tetszenek.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#95) RBJ


RBJ
addikt

Weide 3405
Ilyet kellene rendelnem a barátnak. Nem szeretek másnak rendelni mert ha nem fekszik akkor még én érzem magam kellemetlenül.
Tud valaki olcsóbban ilyet?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#96) kobipeti


kobipeti
aktív tag

Én ezeket néztem de nem mertem megrendelni.....még :)

meg ezt: link

(#97) RBJ válasza kobipeti (#96) üzenetére


RBJ
addikt

Kérnék linket. Zöld gyereide. :DDD
Most nézem infantry . booa.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#98) Bear


Bear
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is van néhány órám Kínából, leírom a véleményemet róluk, hátha hasznos lesz nektek.

1. Jaragar

EU raktárból 1 hét alatt megjött.
+ Szép kidolgozású óra, a kismutatók is működnek rajta, mutatják hogy délelőtt vagy délután van, hányadika van az adott hónapban és a hét melyik napján járunk. A szíjra bőr van írva, amennyire értek hozzá az is.
- elég sokat késik egy nap, 2-3 perc is összejön neki, és mivel vastag az üvege, oldalról nézve torzítva látszik a számlap

2. Geneva

+ Szép kidolgozású óra, pontosan is jár, igényes vékony 'bőr' a szíja
- vékony bőr szíj, nem lesz hosszú életű

3. SOKI

+ Hmmm, semmi különös
- rövid a szíja (nekem), ezért inkább kisebb csuklóra jó, a csatt tüskéje eléggé szétszedi a lyukasztást a szíjon. Egyébként 1 nap után már nem jár, de szerintem csak az elem adta meg magát.

4. Naviforce

Nekem ebből a 03-as verzió van. Festetlen tok, fekete szíj, piros számlap. UK-ból rendeltem, rendes óradobozban, párnára csatolva kaptam meg.
+ Ez az óra nálam mindent visz, imádom. Élőben is jól néz ki, pontosan jár, a másodpercmutató elég pontosan a jelre üt, igényes a szíja is
- ha valamit mindenképpen mondanom kell, akkor a tok anyaga a gyenge láncszem, alumínium szerű anyagnak tűnik nekem, nem acélnak. Engem mondjuk nem zavar, de lehet valakinek ez fontos

5. Skmei

+ jó minőségű szilikon a szíja
- hibásan jött, mert összeakadnak a mutatói, így nem tudom milyen pontos. Itt is igaz, hogy vastag az üvege, ezért oldalról nézve torzítva látszik a számlap.

(#99) kobipeti válasza RBJ (#97) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Azért ide teszem: link
mondjuk drága mint a rossznyavaja, de szerintem szép! :)

(#100) Dluinet válasza Neck (#88) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha gyengén van felhúzva akkor késik, ha erőseben akkor siet
legalábbis amíg nem húztam fel addig késet, most meg már egy kicsit siet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.