Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) rolika00


rolika00
csendes tag

És a Skmei-vel mi a helyzet? Az hol helyezkedik el a skálán? Nagyon gondolkodom az S-Shockon munkás órának, csak még félek tőle. Kevés visszajelzést olvastam innen róla. :B

(#952) jociolaszi válasza rolika00 (#951) üzenetére


jociolaszi
tag

Szia nekem egy hete jött meg a skmei digitális munkásórának egy hét alatt 1mp-et késik nagyon tetszik melózni full jó de megállja a helyét bárhol.
http://instudio.mabangapp.com/img/009/L05845/L05845g12.jpg

(#953) Fejvadi válasza Rodzser Mór (#949) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Egyiket sem lehet nagyon minőséginek nevezni.

(#954) Outlander


Outlander
őstag

Sziasztok..

Szeretném meglepni magam egy órával... ha esetleg pár típust vagy ajánlottabb vásárlási helyet adnátok, azt megköszönném.

Igazából semmi extra igény nincs, leginkább márka és bevállt eladó érdekel... ha már van kiszemelt akkor még jelentkeznék.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#955) sandró60 válasza Outlander (#954) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem múlt hét óta ez[link] van-nálam a pontosság is szempont.Ez a második órám ebből a márkából.Ezért maradtam a tapasztalat mellet.Én nem vásárolok kintről.Nem is tudok ajánlani helyeket :K

[ Szerkesztve ]

(#956) oszy


oszy
veterán

Karórát szeretnék rendelni. Nagy legyen a "számlap" és ne nézzen ki gagyinak. Létezik ilyen, ami nem horror áron van? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#957) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok! Erről az óráról van valakinek véleménye? Itt van egy videó róla, ez alapján tetszett meg, csak nem tudom eldönteni hogy az óra hatalmas, vagy az emberünk keze kicsi? :D

(#958) oszy válasza XP NINJA (#957) üzenetére


oszy
veterán

Itt leírja a méreteit.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#959) rebel888


rebel888
csendes tag

Hello. Kár, hogy csak most találtam rá erre a topikra.
Több órát is belinkeltetek ide, amit én is nézegettem a neten. Vettem párat én is, Infantry, Ohsen és Shark.

A Sharkból két félét. Egy Mako Shark digitális LED és analóg. Fekete fém szíjjal, igaz kicsit vastag, de jó.
http://www.shark-watch.com/products/mako-shark

A másik egy Solar Shark napelemes, bőrszíjas, kék színben. Eddig tökéletesen működik. Nyáron vettem, még nem volt vele gond.

http://www.shark-watch.com/products/solar-shark

Esetleg van még valakinek ilyen órája? :)

(#960) raziel01 válasza rebel888 (#959) üzenetére


raziel01
veterán

A Solar shark-ert mennyit adtal?

(#961) 5-ös kezelő válasza Outlander (#954) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Outlander, Oszy : Kicsit több információ kellene, mit szeretnétek. Ár, stílus, tok mérete és anyaga, szerkezet, vízállóság stb. Komolyabb órákat a "Svájci és egyéb órák" topikban találtok. Kis pénzért /100 ezer Ft alatt/ japán óra a javaslat mind kvarc, mind automata téren /Dutyfreeislandshop, Skywatches, Creationwatches, Watchspree/. Nagyon kis pénzért meg ez a topik, kínai sz*rokkal kísérletezünk többen is, de nem is lepődünk meg, ha leesik egy-egy mutató vagy bedöglik az egész. Ebay, Banggood, Gearbest. Ha mindennapos órának kell vmi megbízható, arra tökéletes egy digitális Casio /timecenter.hu/. Igazi óra persze számomra a mechanikus óra. 20 ezer körül már van Seiko 5-ös újonnan, jobb minőségű kínai /Parnis, Rodina/, acéltokos orosz Vosztok Amphibia.

(#962) rebel888 válasza raziel01 (#960) üzenetére


rebel888
csendes tag

Postaköltséggel együtt olyan 8 ezer körül vettem ebay-n. Persze napokig kerestem a legjobb ajánlatot. Ez volt a legjobb ár, ennél csak drágábban volt. A fémszíjas meg még drágább. Természetesen vadonatúj volt ez is, dobozban. A védőfólia még rajta van az üvegen. Neked tetszik? :)

(#963) raziel01 válasza rebel888 (#962) üzenetére


raziel01
veterán

Pirosban nem olyan rossz. Azt hittem az ott kiírt 159 dolláros áron vettél. :)

(#964) rebel888 válasza raziel01 (#963) üzenetére


rebel888
csendes tag

Áhh... én nem adok több tízezret egy óráért. :)

(#965) szbalogh válasza XP NINJA (#957) üzenetére


szbalogh
őstag

Nekem van. A mű kis számlap mutatóktól kiráz a hideg :D

Nick: HE_Storm

(#966) rolika00 válasza 5-ös kezelő (#961) üzenetére


rolika00
csendes tag

Ezzel a Vosztokkal nagyon jó tippet adtál! Ha úgy adja ki, az Edifice helyett egy ilyen lesz az ünneplős órám.
A Gagarinos és ez a tankos külön jó! :)

@Jociolaszi:
Árban mennyi körül mozog? Olcsóbban megbízhatóan hol lehet, ebay v banggod, esetleg ali? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#967) jociolaszi válasza rolika00 (#966) üzenetére


jociolaszi
tag

Én ebay-on vettem 1800ft-volt de lehet kapni magyarországon is 9000 ft van hivatalos kereskedése a skmei-nek

(#968) szbalogh


szbalogh
őstag

Végre sikerült leütnöm olcsón egy egész szép Janata-t :C
Ilyen rakott számlapost hajtottam már régóta. A bele is egész tűrhetően néz ki így képről. Az oldala sincs leköszörülve és nem agyonkarcolt.
Remélem ezt is fogják küldeni.
[L:/dl/upc/2015-11/09/74341_jltsvhiq2rhboafz_a9052k5.jpg](IMG:/dl/upc/2015-11/09/74341_jltsvhiq2rhboafz_a9052k5.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#969) Fejvadi válasza rebel888 (#959) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Az első Shark az elég jól néz ki.

(#970) 5-ös kezelő válasza rolika00 (#966) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én is csak a nosztalgia miatt vettem. Fólia még rajta van. Hardveraprón nem érdekelt senkit.

(#971) erzol válasza oszy (#956) üzenetére


erzol
őstag

Decathlonban van ez:
Geonaute A700M
~Fél éve használom. Masszív, jó nagy, strapabíró, 2 év garancia, nekem nagyon bevált. :)

[ Szerkesztve ]

(#972) KelemenUhr válasza szbalogh (#968) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Nem lehangolni akarlak, de ezzel kapcsolatban vannak rossz tapasztalatim... Mondjuk ha nem azt kapod és szólsz nekik, küldenek másikat, de az garantált, hogy ilyenkor már másodjára sem szokott sikerülni eltalálni... :N

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#973) terra052 válasza KelemenUhr (#972) üzenetére


terra052
őstag

Én viszont pont azt kaptam, vagy egy ugyanolyant, csilli-villi szerkezettel... :) Feljebb volt kép is. Így már 50/50 ;]

werkmania.hu

(#974) szbalogh válasza KelemenUhr (#972) üzenetére


szbalogh
őstag

Vettem már onnan egy Pilot-ot, én is ugyan azt kaptam... ugyan olyan csálén volt feltéve a 12-es :B
Viszont a Ricoh még mindig nem ért ide. Olyan furcsa, van amikor 1 hét alatt itt a cucc, a SOKI búvárt meg vagy 50 nap után kaptam kézhez.
Ha minden jól megy ma maratok merci mutatót a sokira. :))

Nick: HE_Storm

(#975) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Kijött a Valia órám koronája miközben tekergettem, azaz állítottam a dátumot majd az időt. A korona másik oldala egy cső, gondolom, hogy menetes, mert aztán visszatekertem. És úgy tűnik, mintha újra funkcionálna. Jól gondolom, hogy azért jött ki, mert ellentétes irányban tekertem?
Nagy erőnek nem volt kitéve, mégis letekeredett a menetes orsóról. Nem kell ezt valahogy biztosítani letekeredés ellen?

(#976) szbalogh válasza Rodzser Mór (#975) üzenetére


szbalogh
őstag

A korona a felhúzótengelyre ragasztva van. A tengely pedig általában ugyancsak ragasztott menettel toldott. Egy kép sokat segítene.

Nick: HE_Storm

(#977) Rodzser Mór válasza szbalogh (#976) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Így néz(ett) ki. Nem tudom, mennyire kivehető, hogy az egy cső. 99,9%-ban valószínűleg menetes.

(#978) szbalogh válasza Rodzser Mór (#977) üzenetére


szbalogh
őstag

Igen, nyugodtan megragaszthatod. Talán szét se kell szedni miatta az órát. Oda lyukba tegyél egy kicsi epoxit, tekerd vissza, míg egy kis ellenállást nem érzel vagy amíg a korona a tokhoz nem ér. Ha megkötött a ragasztó próbálkozhatsz az időállítással.

Nick: HE_Storm

(#979) Rodzser Mór válasza szbalogh (#978) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Én ilyen bolhafingnyi ragasztót nem tudok odatenni :) Nincs is epoxy ragasztóm, csak döglött. És csak emiatt nem vennék. Többe kerülne szerintem a ragaszó, mint az óra :DDD A furat átmérője 0,5mm körül lehet. Inkább így hagyom és csak egyirányba tekergetem. Remélem, magától nem tekeredik le.

(#980) szbalogh válasza Rodzser Mór (#979) üzenetére


szbalogh
őstag

Jó a teknokol is :D

Nick: HE_Storm

(#981) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Megjöttek GearBestről : [link] és [link]. Skmei elsőre nagyon bejön, jó minőségnek tűnik. Mindkettő ló nagy. Az analóg mutatói jól láthatóak sötétben, szerkezete lötyögős a mutató állításakor. Tok hibátlan, szíj erős vastag szövet. Meglátjuk, mit bírnak majd. Caquo óra késik, nem jött meg.

(#982) Fejvadi válasza szbalogh (#980) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:DD :C :DD

(#983) szbalogh válasza Fejvadi (#982) üzenetére


szbalogh
őstag

Egyébként ezeknél az olcsó óráknál nem ritka a teknokol használat :K
Pl a számlap rendre nem csavaros-lábas rögzítésű, hanem kétoldalas ragasztócsíkkal van az óraműhöz rögzítve. Addig jó is míg nem kell valamiért leszedni, mondjuk a billegő első kövét megolajozni vagy a dátumtárcsával molyolni. A sokat matatott SOKI búvár számlapján vannak lábak (az egy másik dolog, hogy fél mm-el arrébb, mint kéne) és a lyuk is meg van a werk oldalában ahova a rögzítőcsavar menne, de menet és csavar már nincs. Na ilyenkor jön jól, mert rugalmasan köt, a számlapot erősen határozottan fogja, de ha kell le lehet szedni.

Nick: HE_Storm

(#984) Rodzser Mór válasza 5-ös kezelő (#981) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Valami hétköznapi egyszerű de sportosan elegáns órát keresek. Ilyen szövetszíjas óra is a pixisben van. Mennyire kényelmes ez a szövetszíj?

Azon tűnődtem már többedszerre, hogy nem ezeket az 5-10 dolláros óráimat veszem fel, ha szerelni, barkéácsolni megyek. Hanem a 30 éves Casiomat. Pedig azt jobban kéne óvnom. Talán azért óvom a kínai occóságokat, mert ezek még újak.

(#985) oszy válasza erzol (#971) üzenetére


oszy
veterán

A szíj milyen minőség?

Szombaton meg is nézem :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#986) Fejvadi válasza szbalogh (#983) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ha már ragasztanék, akkor a HyperCement-tel.

(#987) 5-ös kezelő válasza Rodzser Mór (#984) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Az elegánstól ez messze van, inkább katonai stílus. Kellemes viselet, talán nem is műszál, hanem vászon. Csat is meglepően masszív. Hátrány eddig : Mutatóállításnál nehéz megfogni a koronát, annyira eldugták a védőfülek közé. Visszatoláskor meg igen könnyen elfordul a tengely a mutatóval együtt, lehet kezdeni elölről. Mondjuk, ha pontos lesz, nem kell túl gyakran piszkálni.

(#988) erzol válasza oszy (#985) üzenetére


erzol
őstag

Bőrbűl van és masszív, erős varrású. :K

(#989) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

SOKI búvárt (a natúr feketét, fekete lünettával) honnan a legolcsóbb rendelni? Tudom, nem nagy pénz 5k, de a piros-fekete lünettás van 3k-ért is, szóval hátha. :D

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#990) trebrona válasza oszy (#985) üzenetére


trebrona
nagyúr

Írtam már róla én is, szerintem is bejövős: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#991) szbalogh válasza KelemenUhr (#989) üzenetére


szbalogh
őstag

Én is pályázom rá egy ideje de nem nagyon volt 5k alatt eddig, még licittel sem. Sőt, általában fölé megy 1-2 ezressel :(

Nick: HE_Storm

(#992) szbalogh


szbalogh
őstag

Behúztam egy fekete SOKI GMT master II-t alin 21,5-ért.

Nick: HE_Storm

(#993) terra052 válasza szbalogh (#992) üzenetére


terra052
őstag

yeah
belinkeled?

werkmania.hu

(#994) oba


oba
addikt

Ha valaki talál Alin a 11.11 keretében valami jó vételt ne habozzon linkelni :)

(#995) szbalogh válasza terra052 (#993) üzenetére


szbalogh
őstag

A korábban is linkelt , de talán ez másik eladó.
Feltelepítettem az androidos alkalmazást és azzal együtt jött ki a 21,5 dolcsi.
Azóta nézegetem a Rolexeket, látom ám, hogy a gmt-nek teljesen más a tokja de sebaj :D
Viszont esélyes, hogy nem az a nagyon gagyi werk lesz benne, mint a SOKI-ban. Árulnak rendes tokos gmt-t is de az 43 dollár, gyanítom, hogy ebben ugyan az a werk van. Hogy melyik, azt még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#996) Fejvadi válasza szbalogh (#992) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:C

(#997) szbalogh


szbalogh
őstag

Gyakorolni kell még azt a fotosopot...

:W :D

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#998) Mr.Csizmás válasza szbalogh (#997) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDDDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#999) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Ez mennyire éri meg az árát?

(#1000) Fejvadi válasza pietrrr (#999) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ha megveszed kiderül. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.