Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) KelemenUhr válasza KelemenUhr (#650) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Update II.: Nem kóros a dolog, dédnagypapámról örökölt (frissen szervizelt) Slava-m is produkálja. (Érdekes módon a Poljotjaim nem) Elnézést a skizózásért, de nagyon rá vagyok most izgulva a témára. :D

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#652) szbalogh válasza KelemenUhr (#650) üzenetére


szbalogh
őstag

A számlap vagy a tok miatt van. A kiszedett werk nem csinálja.

Nick: HE_Storm

(#653) rolika00 válasza szbalogh (#645) üzenetére


rolika00
csendes tag

Jól látod, miután ráakadtam a napokban erre a fórumra, átböngésztem kétszer (szerencsére még nem hosszú) és megakadt a szemem az indiai felújított órás posztokon. Ebay-es keresgélés után erre ráakadtam, szerencsére nem volt rá licitáló más. Így egy ötezrest kellett érte leszurkolni. Kicsit sok, de ha azt nézzük hogy a kínaiak is hasonló körben mozognak, még így is megérte. Csak egy minőségi szerkezet, gondolom. :)

Amint megjön, érdemes rögtön órásnál kezdeni karbantartás céljából?

(#654) terra052 válasza rolika00 (#653) üzenetére


terra052
őstag

Éppen ezért megérdemelne egy eredeti számlapot, pl egy ilyent, ami rajta van, sajna nem a sajátja. Kicserélni nem nagy mutatvány, és mellényúlni is nehéz, az összes 70xx számlap 28,5 mm és ugyanott vannak a lábaik.

werkmania.hu

(#655) rolika00 válasza terra052 (#654) üzenetére


rolika00
csendes tag

Kérhetnék akkor egy rövid Seiko gyorstalpalót, akár privátban is, hogy mire kell majd odafigyelni, vagy hogy esetlegesen nem replika-e, vagy hamisítvány, valamint, hogy tudom h a számlap eredeti-e.
Köszönöm!

(#656) KelemenUhr válasza rolika00 (#655) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Nem akarom elvenni a kedved, vagy lelombozni, de az indiában felújított órák valójában csak tessék-lássék vannak leszervizelve, ha ideért ajánlott egy tisztítás-olajozás neki. Ja és óvatosan az indiaiakkal, ha nem érkezik meg időre a csomag, azonnal szólj nekik, volt már rossz tapasztalatom velük. Mindemellett aranyos, használható kis órákat lehet kihozni belőlük, szóval hajrá. :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#657) 5-ös kezelő válasza rolika00 (#655) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Használt Seiko 5-öst itthon is kapsz, de 20-ért v alatta újat rendelhettél volna pl. Skywatches-ról. Így a tisztítással majdnem uott leszel, és még ki tudja, mibe futsz. Vigasztalásképpen én is belefutottam egy új Vosztok Amphibiába, amit nem kellett volna meg vennem. Ki gondolta volna, h az oroszok így elqrvultak a rendszerváltás után. Húsz rongyom bánja, de legalább jól néz ki. Működik is, de érzem, h sz*r a werk.

(#658) szbalogh válasza rolika00 (#653) üzenetére


szbalogh
őstag

Tegnap majdnem vettem én is egy javítani valót. Meg is nyertem a licitet de az eladó kért még egyszer annyit postára, pedig a hirdetésben ingyen szállítás volt. Közösen lemondtuk az üzletet.

Nézegetem azt a megir kronót de több tesztben is 43mm átmérőt írnak :O Pedig a 39 olyan jó lett volna. Közben kiderítettem, hogy valószínűleg SII VD57B szerkezet van benne.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#659) raziel01 válasza raziel01 (#628) üzenetére


raziel01
veterán

A Soki órához mondjuk azt érdemes hozzátennem, hogy 3 ezerért nagyon jó vétel amúgy.
Itthon 20-30 ezer alatt nem is találni normálisan kinéző órát. Mind hányadék Q&Q vagy gagyi Casio-k gagyi számlappal.

(#660) terra052 válasza rolika00 (#655) üzenetére


terra052
őstag

Seiko 5 spotting

Előre jelzem, ezek nagyrészt saját tapasztalataim '95 óta, és olvastam utána már elég sokat, de remélem lesz, aki kijavít/kiegészít, ha más infói is vannak.

A két legjellemzőbb szerkezet a 7009A, ezt 95-ig használták és japán gyártmányúak voltak csak, illetve a 7S26, ezt 96-tól használják és van közöttük japán és egyéb távolkeleti gyártás is (Szingapúr pl). Az óra típusszámának vége jelöli, hol készült, J a japán, K a többi gyártás.
7009A szerkezete:
SEIKO 7009A

7S26 szerkezete:
SEIKO 7S26

Hamis SEIKO szerkezete:
FAKE SEIKO

Jól látható, hogy a hamis szerkezet kidolgozása is messze alulmarad, illetve semmilyen jelzés sincsen rajta.

SEIKO 876A tok és számlap:
SEIKO 7S26-876A

Fontos például, hogy az eredeti korona a 876A tokból nem lóg ki alapállásban, ilyen apróságokból is észrevehető, ha ismered a típusokat.
A számlapon a SEIKO 5 logo MINDIG rakott, soha nem szitázott, festett ezeknél az évjáratoknál, ugyanígy az indexek is. A számlap alján fel van tüntetve a szerkezet és a számlap típusa is, a hátlapon pedig (ami mindig menetes) beütött 6 digites sorszám van, és alul ugyanúgy ott a szerkezet és a tok típusa is.

SEIKO hátlap

Az üveg hátlapon is vannak árulkodó jelek: a SEIKO feliratnak követnie kell a hátlap ívét, a hamisakon egyenes felirat van:
FAKE

Fontos még, hogy az üveg hátlapon lehet nyomtatott sorszám is, vagy a régebbieknél a menetes hátlap oldalsó, fém részébe gravírozták azt.

Néhány, Seiko eredetiségvizsgáló link:
ebay fake Seiko spot
quartzimodo fake Seiko spot

Összegezve: ha sok eredeti volt már a kezedben, simán kiszúrod a nem eredet számlapot, vagy a hamis órát (a kettő nem ugyanaz, az indiaiak sokszor festenek át számlapokat, attól még az óra eredeti marad).

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#661) Matykoh


Matykoh
tag

Van valakinek tapasztalata Rolex Submariner replikákkal?
Maga a stílus nagyon tetszik, viszont kamurolexet nem szeretnék rendelni (égőbbnek tartom, mint a fake-subdialsos órákat). Láttam itt SOKI, Sewor, Zeiger, (Parnis - habár ő az ára miatt kiesik) név alatt futni őket. Kék-piros/(fekete?) vagy fekete érdekelne.
eBayen kívül van olyan hely, ahol hozzá lehet jutni, megbízható eladótól, jó áron?

(#662) szbalogh válasza Matykoh (#661) üzenetére


szbalogh
őstag

Kicsit görgess vissza! ;)
SOKI-t ketten is vettünk, az megéri a pénzét. Kék-piros 3 ezer, fekete 5 ezer Ft ebay-en.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#663) bododani


bododani
senior tag

Ma van 3 hete hogy feladták a Jaragar órámat Kínából. Ezen a héten azér meg kéne hogy érkezzen majd nem? (ebayról)

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#664) havri1 válasza bododani (#663) üzenetére


havri1
félisten

2-6 hét az átlag.

havri

(#665) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

A fönti Seiko jól lekoppintotta a Skone órám emblémáját :)
Skone 9240

[ Szerkesztve ]

(#666) terra052


terra052
őstag

Nna ilyent például SOHA nem veszünk meg (mai Vaterás találat) :DDD

SEIKO 5 QUARTZ!!

SEIKO 5 QUARTZ

werkmania.hu

(#667) 5-ös kezelő válasza terra052 (#666) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nem semmi :) . - Rendeltem két kvarcot GB-ről. Egy Swiss Army, meg egy kocka elegánsat, jól leolvasható mindkettő. Szemeztem egy Soki katonaival is kemény 4 dodóért, de kifogyott. Talán jobb is, mintha Szbalogh vett volna ilyesmit. Nem kellene minden vackot begyűjtenem, de kíváncsi vagyok, mit adnak ennyiért.

(#668) bododani válasza havri1 (#664) üzenetére


bododani
senior tag

:R
Már nagyon várom :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#669) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Jó éjt mindenkinek. :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#670) szbalogh válasza 5-ös kezelő (#667) üzenetére


szbalogh
őstag

A SOKI katonai elég gagyi. Sima műanyag miyota 2035 másolat szerkezet, betört tokcső és a bemarásokkal ellentétben pattintós hátlap, ami alá nem lehet tömítést rakni. Steinhart pilóta számlapot nyomtattam és ragasztottam rá. Nem használom de jó ránézni. :D

link

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#671) 5-ös kezelő válasza szbalogh (#670) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

De jó, h nem rendeltem! :) Ezeket választottam : [link],[link]
Utóbbiból a fehér számlapost, a jobb leolvashatóság miatt. Bár a fekete jobban néz ki a képen, de küldhettem volna hozzád, fehérre festeni az indexeket és mutatókat. :)

(#672) kobipeti válasza trebrona (#620) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Köszönöm a tippet ilyet kerestem (árban is)!

(#673) rolika00


rolika00
csendes tag

Köszönöm a tartalmas válaszokat Seiko téren, ígérem, amint megjön, azonnal jelentkezek, remélem fotókkal és kiderül mi lapul benne! :)

[ Szerkesztve ]

(#674) trebrona válasza kobipeti (#672) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igazán nincs mit, még egy kis kedvcsináló:

A másodperceket azóta már összehangoltam, itt még csak az első gyors beállítás volt meg.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#675) 5-ös kezelő válasza trebrona (#674) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Utálatos dolog elemet cserélni egy ana-digi órában. Illetve elemeket, mert kettő van bennük egymás fölött, szendvicsben. Bár nem biztos, h egy óccó óra megéri az első elemcserét :D . Remélem, szerencséd lesz vele.

(#676) trebrona válasza 5-ös kezelő (#675) üzenetére


trebrona
nagyúr

Két év garancia van rá, elemcserével meg majd küzdjenek ők. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#677) bododani válasza trebrona (#676) üzenetére


bododani
senior tag

Korrekt :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#678) 5-ös kezelő válasza trebrona (#676) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Két év, derék dolog. - Órákig néztem BG és GB óccó óráit, nem gyógyulok ki ebből sem. :(

(#679) RBJ válasza 5-ös kezelő (#675) üzenetére


RBJ
addikt

Én otsó skemi ben ami valamiért hülyéskedik már a 6. elemet cseréltem és tádááám. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#680) terra052


terra052
őstag

Egy olcsó (2.000 HUF) óra nem kell se csúnya, se rossz legyen...

HMT JANATA

HMT JANATA

werkmania.hu

(#681) szbalogh válasza terra052 (#680) üzenetére


szbalogh
őstag

Szép tiszta belűt fogtál ki, vagy már tisztítottad?

Nick: HE_Storm

(#682) terra052 válasza szbalogh (#681) üzenetére


terra052
őstag

Így küldték :) A tok, plexi, szerkezet mind gyakorlatilag új állapotban van, pedig ezt a típust elvben már nem gyártják.
A Te Pilot-odat igen, kb 10.000HUF az új ára, persze ha az indiai kormány tisztviselője lennél... -30% :Y
Most próbálom kideríteni, lehet-e rendelni tőlük EU-ba :DD

werkmania.hu

(#683) kobipeti válasza trebrona (#674) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Megvéve :), meg rendeltem egy nato szíjat a Banggoodról! link remélem jó lesz!

[ Szerkesztve ]

(#684) trebrona válasza kobipeti (#683) üzenetére


trebrona
nagyúr

Használd egészséggel, a szíj, ha megjött, számolj be! :R
Bár én inkább valami szilikon szíjban gondolkodom még.

Egyébként miért teszed offba?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#685) Chimpy


Chimpy
tag

Nemrég leírtam itt a Banggood-ról vásárolt Jaragar órám esetét. Közben írtam nekik, hogy mi is történt, jó lenne valamit kezdeni a dologgal. Ők persze csak sajnálkoztak, de hát ilyen messziről meg ennyi idő elteltével már nem tudnak mit csinálni, blablabla. Ezek után úgy döntöttem szétszedem az órát és megpróbálom kiszedni a másik gombot hátha tudok csinálni belőle még egyet. És ekkor ért a következő meglepetés: a 2 gombnak teljesen más a fészke:

Hogy ez miért van máig nem tudom, ha meg lenne a hiányzó gomb talán rájönnék, de így...
Persze a másik gomb sem élte túl a műtétet, mivel a szerkezet felőli végén lévő zéger gyűrű beszúrása akkora, hogy összesen 0,5mm-nyi anyag maradt. Persze, hogy le is tört a francba a tengely belső fele.
Szóval ha valakit érdekelne van egy eladó Jaragarom (ilyen). Jelképes összegért vihető.

Más: mivel mindenki dicséri a Skmei -eket (igaz a Jaragarra se volt panasz) ezért most ezeket nézegettem. Az alábbiak valamelyikről van valakinek tapasztalata:
Skmei 9069, Skmei 9078, Skmei 9083.

(#686) havri1 válasza Chimpy (#685) üzenetére


havri1
félisten

A harmadik van nekem is.
Alkalmi órának jó, de a gyári szíj használhatatlan, vettem rá másikat.

havri

(#687) havri1


havri1
félisten

Viszont ez meg hülyéskedik:

SKMEI 9092

Tegnap du megállt. Ráállítottam az időre, azóta megy. Ma délutánig, most meg siet..
:W

havri

(#688) bododani


bododani
senior tag

Ma jött meg a Jaragar órám, fekete, ami az 1. hsz. be is van. Nagyon-nagyon bejön, nem túl könnyű, nem túl nehéz, van benne cumó. A bőr szíj is elég jóféle, nem gagyi. minden úgy megy ahogy elvártam.
Kérdés: Hányszor kell 1 nap felhúzni hogy menjen 24 órát lassulás nélkül? (reggeltől reggelig)
Illetve az automata feltekerője amikor mozog kicsit hangja is van ahogy mozog az normális? Mintha csöppet súrolódna, de lehet ez normális.
Képek: (minőség nem a legjobb)
egy, kettő, három, négy

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#689) KelemenUhr válasza Chimpy (#685) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Ugyanaz a helyzet minden ilyen filléres kínai "márkánál": hazárdjáték. Vagy tök korrekt vagy fényre olvad, sajnos ez mindig benne van.

bododani: Normális.

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#690) Dluinet válasza bododani (#688) üzenetére


Dluinet
nagyúr

reggel 5-15 húzás, este 5-15 húzás
függ attól, hogy mennyt volt/lesz napközben a kezeden, mennyit mozogsz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#691) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Van egy elemes "játszós órám" az egyszerűsége és a színei miatt vettem, 5-6 dolláros. Az van írva a leírásában, hogy japán movement, az Miyota szerkezet? Vagy csak kamu, hogy japán?
Van egy ilyenem, és ma megállt. kb 6 hónapot ment. Aztán kihúztam a koronáját, majd visszanyomtam. Akkor elindult. Egy idő után megint észrevettem, hogy nem megy a mp mutató. Akkor a korona megint ki, majd be, akkor nem ment tovább. Majd megint ki, majd be, akkor már ment tovább. Amikor nem ment a mp mutató, akkor is hallottam, hogy "ketyeg".
Létezik, hogy ha japán szerkezetes, akkor 6 hónap alatt elfogyasztja az elemet? Nem szedtem még szét, lehet, hogy gyenge minőségű kínai elem van benne és amiatt állt meg? Viszont 2 órája megy a megállás óta.

(#692) szbalogh válasza Chimpy (#685) üzenetére


szbalogh
őstag

Szerintem mindkettőben volt olyan tokcső. Ha az nincs jól rögzítve az nem jó, mert nem megy vissza a gomb, vagy keresztbe is állhat és akkor potyognak le.
Mennyiért adnád oda?

Nick: HE_Storm

(#693) szbalogh válasza Chimpy (#685) üzenetére


szbalogh
őstag

Figyi, épp most raktam össze a kis "esztergát". Ha adsz pontos méreteket csinálok Neked gombokat ha lesz időm.

Nick: HE_Storm

(#694) rolika00


rolika00
csendes tag

Erről a Citizenről mi a véleményetek, eredeti vajon?
Közben a rendelt Seiko 5-ről kezdek megbizonyosodni, hogy eredeti, a számlapot kivéve :)
(azért rakok arról is egy képet, hátha ti sem cáfoltok rá)
belső
hátlap

[ Szerkesztve ]

(#695) bododani


bododani
senior tag

Köszi a válaszokat! :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#696) bododani


bododani
senior tag

Sziasztok! Tesómmal kerestem egy visszafogottabb, aranyozott skeleton női karórát, ami nem túl nagy, és ezt találtam: [link] Ez mennyire megbízható szerintetek?

Tudtok valami ehhez hasonló, aranyozott, nem nagy szélességre, visszafogottabb dizájnú női órát ajánlani, ami nincs 5 ezer forint felett?

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#697) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok!

Ahogy ígértem, pár szó az új órámról...
Egy Tevise 8378 típust rendeltem a Gearbest-ről, 09.21-én. A szokásos utat járta be, a csomagolás nem volt olyan jó, mint az Ali-s óráknál, kicsúszott a bubis zacsiból, de szerencsére nem lett semmi baja.
Ez már komolyabb szerkezet, mint a Skone amit vettem, a szíja is tömör fémből van, jó zsúfolt a számlapja, és a rugózó elemek látványa nagyon tetszik.
Minden funkció működik, pontosan üt a másodperc mutató, majd kiváncsi leszek, mennyi időnként kell húzni.
(egy észrevétel: nem tudtam rájönni, hogyan tudja a GB féláron adni, szerintem ők a kicsit selejtet vásárolják fel...ennek a csatján a felirat el van csúszva, a kolléga ugyanilyen óráját pedig lepotyogott mutatókkal küldték...)
Pár kép:kép 1,kép 2,
kép 3,
kép 4

(#698) 5-ös kezelő válasza havri1 (#687) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem vagy fél éve pontosan jár /0+30 mp/ utánállítás nélkül. Tényleg lutri a kínai.

(#699) Rodzser Mór válasza Rodzser Mór (#691) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Fél 1-kor megint megállt. Megint ki-be a korona, aztán megy újra.
Leszedtem a hátlapját, Seiko a belseje, egész pontosan: S.Epson AL55A
http://www.gleaveandco.com/material/hattori/parts-by-calibre/hattori-al55-al55a/hattori-al55.html

(#700) terra052 válasza rolika00 (#694) üzenetére


terra052
őstag

A Citizen az, 8200a megbízható szerkezete, volt olyanom.
A Seiko szintén OK, igazából elsőre is csak a számlapot "szóltam le", de az tényleg nem a sajátja, ha kicsit kotorászol ebay-en, 1000 HUF-tól találsz 7xxx számalpokat, azzal, és egy kis tok polírral új órád lesz.
Üdv a csapatban :DD
SEIKO 5 mob :)

werkmania.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.