Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

A 9-es hsz-ben krikka fórumtárs által elég kemény kritikával illetett márkájáról érdeklődnék. (Infantry)
Van még valakinek valamilyen tapasztalata a márkát illetően? Csak mert az ördög vigye el, olyan frankón néznek ki az óráik :) Ráadásul olcsók is. Ki is néztem egyet már 7500-ért meg is tudnám venni, de elbizonytalanodtam. A youtube-on is van egy magyar srác "unboxing" videója ahol szintén nagy a baj :) A kibontás után szinte azonnal elszakad a szíj :/ Katonai stílusú órát szeretnék venni, lehetőleg nem túl drágán. Egyszerű letisztult formában. Valami ilyesmit.
Árban 15-20-ig max. elmegyek, de fölé semmiképpen. Esetleg valami alternatíva ebben az árkategóriában?

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#402) szbalogh válasza Highground (#401) üzenetére


szbalogh
őstag

Nekem csak egy van. Ár/érték arányban nem valami jó. 3 ezerért vettem, de ugyan azt más "márkából" egy ezresért is megkaphattam volna. Még egyszer nem venném meg.
Viszont állítólag a szíjaik jók.
Ha 15-20 ezret is rászánnál, akkor nézz át a svájci órás topicba, egy Seiko 5 pilóta stílusban újonnan 25 ezer. Használtan is biztos lenne ami már beleférne a keretbe.

Nick: HE_Storm

(#403) Highground válasza szbalogh (#402) üzenetére


Highground
aktív tag

:R Megteszem! Köszönöm a véleményedet! Ezek után azt hiszem sajnos le kell tennem erről márkáról. Pedig tényleg jól néz ki :) Még1x köszi!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#404) terra052 válasza szbalogh (#371) üzenetére


terra052
őstag

Szia!

Le tudsz mosni feliratot számlapról?
Van egy Bosch Blue collar-om, amiről el kellene tüntetni a Bosch feliratot, vállalod?
Íme:
Bosch diver

werkmania.hu

(#405) szbalogh válasza terra052 (#404) üzenetére


szbalogh
őstag

A SOKI-ról azét tudtam lemosni, mert a watchuseek fórumon leírták, hogy melyik mossa szelektíven. Elég kicsi az esélye, hogy ugyan olyan festékeket használtak ennél is. Meg van valami minta is a számlapon. Nem merem bevállalni. :B

Nick: HE_Storm

(#406) terra052 válasza szbalogh (#405) üzenetére


terra052
őstag

Köszi azért :) Igazából nem is tudom, le kellene-e. Ez így egy létező (ha nem is különösebben értékes) típus. Egyébként meglepően jó minőség, Miyota quartz, szép kidolgozású számlap és mutatók. A számlap 3d-ben hullámzik :K
A tok brutál, a lünetta egy irányba forog, és világít rajta a pötty ;) Persze 5bar, de nyilván nem merülni akarok benne...
Más: a Dremelre visszatérve, tok polírozáshoz ezt használtam:
Dremel 520
Polikarbonát óraüvegre pedig egyre finombb csiszolás után (papírral és célszerszámmal) ezzel polírozom fényesre:
Dremel 421
és
Dremel 429
Nem egy bonyolult művelet, ezt az órát a halálból hozta vissza a polír, kb egy betonkeverőben lehetett:
SWATCH Irony chrono 2000

werkmania.hu

(#407) szbalogh válasza terra052 (#406) üzenetére


szbalogh
őstag

Mint új korában :R Köszönöm, hogy megosztottad. Épp utána akartam járni annak, hogy lehet-e polikarbonát óraüveget polírozni, mert a HMT-m nagyon gyorsan gyűjti a karcokat.

Hogyan csinálsz ilyen jó képeket? :B

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#408) terra052 válasza szbalogh (#407) üzenetére


terra052
őstag

:R Azért a jótól messze van...
Részben ez is a munkám része, kénytelen vagyok gyakorolni magam, nehéz megfizethető jó fotóst találni, pláne ha csak egy-két képre van szükség egy kiadványhoz. És persze kell pár dolog hozzá: egy DSLR, végtelenített háttér, fény, egy display, kb ennyi. Hát ebből a DSLR ami fáj :D

werkmania.hu

(#409) havri1 válasza szbalogh (#399) üzenetére


havri1
félisten

3700 Ft lenne a csere.
Annyiért majdnem 2-t rendelek kintről :D

havri

(#410) szbalogh válasza havri1 (#409) üzenetére


szbalogh
őstag

:Y Nekem az aljába kellett üveg a SOKI skeletonnak, mert az úgy ahogy jött azonnal kiesett. 1mm-esl nagyobbat vettem bele a helyi órásnál az volt egy ezres. Mondjuk én magam ragasztottam be.
Le tudod mérni tolómérővel, hogy mekkora kell bele?

Nick: HE_Storm

(#411) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Rendeltem NATO szíjat a Jaragarra. Nem is csúnya.

A sörös doboz miatt bocs, ez volt kéznél. Szó szerint. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#412) JoeCockBill válasza pulutodurumo (#411) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

remélem nem volt nyitva az a sör, vagy üres volt. a szívem szakadna meg :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#413) pulutodurumo válasza JoeCockBill (#412) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Gondoskodtam róla hogy jó helyre kerüljön a tartalma. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#414) havri1 válasza szbalogh (#410) üzenetére


havri1
félisten

Le persze, csak műhelybe mostanába ritkán megyek, de észben tartom!
Amúgy tuti van olcsbban is, ez nagyon drága órás. Egy szíjon kellett állítani nejemnek, amit elfelejtettem, bevitte, 800ftot kért érte. Sejtitek mi volt a művelet..pöcök ki, egy sor ki, pöcök vissza..
Elemcsere 1800ft egységesen. Stb..

havri

(#415) szbalogh válasza havri1 (#414) üzenetére


szbalogh
őstag

Meg a vastagságát is mérd le majd! Van üvegvágóm több fajta is, megpróbálok kivágni egyet és utána lecsiszolni szépen az éleit.

Nick: HE_Storm

(#416) szbalogh


szbalogh
őstag

Ezt nem hagyhattam ki 500 Forintért :D

Nick: HE_Storm

(#417) havri1 válasza szbalogh (#416) üzenetére


havri1
félisten

Gyerekkorom egyik meghatározó órája, na meg a

:)

Üveget köszi, de ne fáradozz, nem ér annyit az egész, ettől függetlenül köszönöm!!

havri

(#418) terra052 válasza szbalogh (#416) üzenetére


terra052
őstag

wow :C

werkmania.hu

(#419) terra052 válasza szbalogh (#415) üzenetére


terra052
őstag

Újabb projekten töröm a fejem. Nikkelezést nem vállalsz véletlenül? Vettem egy Seiko 5 tokot, 7009-3040, "base metal" tok és SS hátlap, SS szíj. A tok nagyon kopott, lecsiszolnám, csak le kellene nikkelezni/krómozni vagy mittudomln, hogy hívják.
Addig keresek bele egy 7xxx szerkezetet, meg egy pofás számlap/mutató kombót talán a Dagaz-tól, egy gyári kaucsuk és kész a mod :K
Érdekel? Dokumentálnám is, persze kreditelnélek, reklám és köszönet gyanánt :D

werkmania.hu

(#420) mirci18


mirci18
addikt

Ennyiért ingyen van az óra

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#421) Degeczi válasza mirci18 (#420) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pláne, ha nem lett volna a nagy terheléstől használhatatlan ma az oldaluk... :(

(#422) Matykoh válasza mirci18 (#420) üzenetére


Matykoh
tag

Többet nem nagyon ér. Nekem is van, első órának tökéletes, megnézi az ember, hogy meg tudna-e szokni egyet. Belejöttem, megszerettem az órákat. Azóta bőszen a Jaragaromat és a Skmeit használom.

(#423) mirci18 válasza Matykoh (#422) üzenetére


mirci18
addikt

Azért a jaragar mechanikája kidolgozása teljesen más. Az ilyen órák ha pár hónapot kibirnak már megérte. Ebben az árkategóriában inkább led-es órát érdemes venni. Mert azok tényleg működnek. Visszatérve én a szija miatt linkeltem be mert annyit megér.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#424) havri1


havri1
félisten

Szerintetek?

Naviforce 9057 Date Leather Band Military Men Analog Watch

Jól látom, hogy 4.5 cm a számlap mérete?

[ Szerkesztve ]

havri

(#425) rolio1


rolio1
tag

Segítsetek... Apám szeretne egy olyan órát, amit vadászat alatt a lesen éjszaka is látna. A sima fluoreszcens számlapok pár óra múlva "kimerülnek", gondoltam nézek vmi más fajtát, de a tríciumos számlap ennyiért nem elérhető, jól gondolom?
Valami más megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#426) mirci18 válasza rolio1 (#425) üzenetére


mirci18
addikt

Vegyen led-es órát.. Egy gombnyomásra mutatja az időt.
[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#427) purpledonkey válasza havri1 (#424) üzenetére


purpledonkey
tag

jól látod

(#428) rolio1 válasza mirci18 (#426) üzenetére


rolio1
tag

Juj...köszönöm, ezek szóba sem jöhetnek. Óra kinézetű órát szeretne.

(#429) szbalogh válasza rolio1 (#425) üzenetére


szbalogh
őstag

A tríciumos valóban nagyon drága de ilyesmihez pedig az a jó.
A "fluoreszcens" festékből több fajta is van. Ha régebbi olcsóbb fajta órája van apukádnak, akkor valószínűleg az van rákenve, ami eleve halványabb és 1-2 óra múlva teljesen kialszik a fénye. A stroncium-aluminátos festék az nagyon jó ha teljesen sötétben fogja nézni. Amit én kentem az óráimra azt még hajnalban is látni de tényleg csak teljes sötétségben. Ez mondjuk olyan 7-9 óra után úgy, hogy előtte nem volt rendesen megvilágítva, hanem csak amennyit fel tudott szedni a benti lámpafényból. Esetleg azt kipróbálhatja, hogy egy csepp ilyen festéket elvisz magával és megnézi, hogy az alkalmazni kívánt körülmények közt elég fényes-e neki.
Vagy vannak analóg kvarc órák háttérvilágítóssal, de ehhez ugye kell a másik kéz is, hogy bekapcsolja.

Nick: HE_Storm

(#430) kmarci25 válasza rolio1 (#425) üzenetére


kmarci25
veterán

A Casio-nak vannak talán még ma is olyan órái, amiben egy kis led égő van beépítve, ami gombnyomással működtethető alapesetben, azonban létezik olyan beállítás, amikor az óra "érzékeli", hogy magad felé fordítod, és automatikusan bekapcsolja az égőt 1-2 másodpercre. Konkrétan az én órám is ilyen (típus: WVQ-620). Persze ez nem a legolcsóbb kategória, talán márkaképviseletnél kellene érdeklődni, hogy ilyen funkciójú órájuk van-e még (az enyém már jópár éves...), és mennyiért.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#431) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok!
Köszi a válaszokat. A helyzet az, hogy apámnak mutattam a Skone órát, amit rendeltem. Ez a forma tetszik neki, (most nincs órája) de szeretné ha sokáig látszódna. Olvasgattam hogy szbalogh kolléga milyen profin megoldotta ezt az újrafestést. A gondom az az, hogy én még nem szedtem szét soha órát, plusz ezt a festéket rendelnem is kéne...
Ha megjön a Skone, lehet hogy azt megkapja tőlem, előtte pedig szbalogh mester nyilatkozik, hogy be tudja e nekem festeni :B...

kmarci25Megkerestem az órád, nagyon szép, de szerintem ennyit nem szánna rá. Amit én találtam: UZI watch ez jónak tűnik. Ez világít, mint a fene, bár kb ennyi is a tudománya, ha jól tévedek ez műanyag tokos, egyszerű kivitel.

(#432) rolio1


rolio1
tag

Ugyeugye, rendesen olvasni kéne a fórumot... itt már volt szó erről a Skmei-ről, szerintem ez lesz a nyerő...

(#433) szbalogh válasza havri1 (#414) üzenetére


szbalogh
őstag

Nézd csak! Üveg körlap vágása
1000 Ft egy ilyen 45 mm-es fúró Kínából.1000 Ft egy ilyen 45 mm-es fúró Kínából. Ha meg van a karika tapadókoronggal befogva talán le lehet csiszolni pontos méretre fúróban. Ezt majd kipróbálom.
Lehet, hogy a 4 centis is elég mindenféle óraüveghez.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#434) havri1 válasza szbalogh (#433) üzenetére


havri1
félisten

Csodálom a türelmed, és a kézügyességed :)
Én ennél sokkal lustább ember vagyok, nézegettem már másik órákat, csak nem tudok dönteni..amelyiknek az óra maga tetszik, borzalmas gagyi a szíj..ahol a szíj jó, a számlappal van valami.. :DDD

havri

(#435) szbalogh válasza havri1 (#434) üzenetére


szbalogh
őstag

Az nem az én videóm :DD csak filózok

Nick: HE_Storm

(#436) RBJ


RBJ
addikt

Dicsérnem kell a skmei m. Egy hét görög tengervíz meg se kottyant.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#437) trebrona válasza RBJ (#436) üzenetére


trebrona
nagyúr

És az órának? :D
Bocs, magas labda volt.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#438) KL48 válasza RBJ (#436) üzenetére


KL48
tag

Melyik? Belinkelnéd?

(#439) blt.62


blt.62
őstag

Az mit jelent egy óránál hogy GMT-s ?

MegtorloXp

(#440) RBJ válasza trebrona (#437) üzenetére


RBJ
addikt

[link] a sárga
[link] skmei 0939

Nagyon szemezek egy pulzusmérős skemi vel. [link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#441) havri1


havri1
félisten

Rendeltem én is 2 db SKMEI-t

SKMEI 9092 Leater Band Ultra-thin Dial Waterproof Quartz Watch Fehér

SKMEI 9083 Business Date Waterproof Men Wrist Watch Fekete

Kíváncsian várom őket :-)

[ Szerkesztve ]

havri

(#442) kmarci25 válasza blt.62 (#439) üzenetére


kmarci25
veterán

Ebből kiindulva azt, hogy mutatja egyrészt a GMT időt, és a helyi időt is. Én nem tudnám mire használni, de biztos van, akinek jól jön...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#443) kmarci25


kmarci25
veterán

Tegnap érkezett sötét, grafitszürke fém óraszíj. Szépen lefóliázva érkezett, ennek megfelelően semmi karc, sérülés nem volt rajta. A minősége rendben van, szépen mozognak a láncszemek, nem akadnak, szorulnak. Állítani egyszerűen tudtam, nem kellett megerőszakolni a kis stifteket, az átlagosnál erősebb behatásra simán ki lehetett húzni. Az én ízlésemnek egy kicsit könnyű, a Casio órámon lévő fémszíj sokkal nehezebb, persze a kettő nem egy kategória és árszint. Egy bajom van: ha egy láncszemet veszek ki, úgy egy hajszálnyit bő, ha kettőt, akkor egy hajszálnyit szűk... :B

És végül két saját kép, persze nem olyan pöpecek, mint itt néhány kollegáé :D kép1, kép2

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#444) szbalogh válasza kmarci25 (#443) üzenetére


szbalogh
őstag

Én kicsit szűkebbre venném, télen össze szokott "menni" a kezem :D
Egy kicsit keskeny szíjat vettél rá nem?

Nick: HE_Storm

(#445) KL48 válasza kmarci25 (#443) üzenetére


KL48
tag

A láncszem kivétel mellet még korrigálható egy hajszálnyit a csatnál is. Próbáltad?

(#446) kmarci25 válasza KL48 (#445) üzenetére


kmarci25
veterán

Hű, tényleg! Ezt még kipróbálom... Köszi!
szbalogh: jah, 22 mm-es kellett volna! :U Most néztem csak a rendelésnél, hogy nem írtam meg az eladónak üzenetben.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#447) terra052


terra052
őstag

A topik címéhez mélto fogásom volt ma www.ebay.com/itm/VINTAGE-HMT-JANATA-VINTAGE-INDIAN-MENS-WATCH-lot183-a561-/181864782645?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=BW3R0zTRuBbUceP8l%252BprHVvoa2k%253D&orig_cvip=true&rt=nc
Szerk: bocs a hosszú és nem működő linkért, majd gyakorolom a mobilos linkelést :DDD
Így talán jó lesz:
HMT JANATA

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#448) mirci18 válasza terra052 (#447) üzenetére


mirci18
addikt

A másik meg idő közben lejárt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#449) Neck válasza mirci18 (#448) üzenetére


Neck
veterán

Nekem megy!

Terra: szép fogás!

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#450) terra052


terra052
őstag

Köszi, flash sale volt, 50 mp volt vissza, amikor észrevettem, mire mindent átnéztem, maradt 8 mp :DD Gyorsan kellett dönteni, összeget beírni, bid, és meg is nyertem. Tiszta izgalom :DDD
Utána meg átnéztem és meggondoltam, kell-e? Még jó, hogy igen, mert addigra már ki is volt fizetve :P

werkmania.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.