Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) havri1 válasza 5-ös kezelő (#698) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem ennek az állítója érzékeny. (Azt hívják koronának?)

[ Szerkesztve ]

havri

(#702) terra052 válasza havri1 (#701) üzenetére


terra052
őstag

:K

werkmania.hu

(#703) Chimpy válasza szbalogh (#693) üzenetére


Chimpy
tag

Kössz a felajánlást, de ha meg is csináltatnám, akkor is ahányszor ránéznék mindig eszembe jutna milyen gondok voltak vele. Így meg nem tudnám nyugodt szívvel viselni. Szóval inkább jobb ha nem is látom.
Árnak egy ezrest gondoltam rá.

(#704) szbalogh válasza Chimpy (#703) üzenetére


szbalogh
őstag

A felhúzó mechanikája jó volt? Akkor megveszem és ha nem is sikerül megjavítani a felhúzó részt átteszem a búvárra.
Ja és tényleg 42mm-es?

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#705) Chimpy válasza szbalogh (#704) üzenetére


Chimpy
tag

A felhúzó mechanika és minden más is hibátlan.
A ház 42mm, de az üveg körüli gyűrű (ami forog) a bordák miatt 43mm.

(#706) rolika00 válasza terra052 (#700) üzenetére


rolika00
csendes tag

Igen, azt értettem is, aztán belemélyedtem a honlapokba amiket mutattál, és elbizonytalanodtam, meg kellett mutassam a werket is, hogy tuti jó-e.
De így akkor nem parázok rá :))

(#707) 5-ös kezelő válasza havri1 (#701) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

A korona a recés gomb, a többi meg a felhúzótengely. Lehet, kifelejtettek valamit belül. Kár, mert elegáns óra. - Orosz órám megemberelte magát, napi 5-10 mp a sietése. Lehet, el sem adom. Nem mintha tolonganának az érdeklődők. ;]

(#708) raziel01 válasza 5-ös kezelő (#707) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem a Soki napi 1 percet siet. :(
Pedig mostanában úgy megszerettem de kicsit macerás minden nap beállítani.

(#709) 5-ös kezelő válasza raziel01 (#708) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Jó, én is belepiszkáltam, mert +40 s volt az első nap. Kínai mechanikust csak drágábbat mertem venni : Rodinát és Marina Militarét. R kuplunghibás valszeg, de amúgy tökéletes külsőre és mechanikára is eddig. MM kézihúzós meg kifogástalan. Jól lemásolták a svájci eredetit. Megtanulni szerelni persze jó az óccó is, lásd Szbalogh társunkat. Én maximum a szabályzókarhoz piszkálok, v elemet cserélek egy kvarcban. Se tudásom, se jó felszerelésem, se időm nincs többre. Kíváncsi leszek erre a Caqou órára, amit rendeltem. / Vajon h kell kiejteni? / :D

(#710) szbalogh válasza raziel01 (#708) üzenetére


szbalogh
őstag

Ha még nem vetted le a hátlapot, akkor ragassz rá valamilyen ragasztószalagból készült galacsint és annál fogva letekerheted.

A kékkel jelölt karral lehet szabályozni az órát. Piros irányba fordítva gyorsabb lesz, a zöld irányba lassabb.
1-2 fokot fordíts csak rajta először! Aztán figyeld, hogy mennyit változott. Napi 1 perces eltérésnél 1-2 óra múlva is megnézheted és újra állíthatsz rajta. Ha már ennyi idő után nem látsz eltérést, akkor lassul a folyamat. Naponta kell állítani rajta. Fontos, hogy viseld ahogy szoktad, mert nem ugyan annyit megy egy nap a mechanuikus óra, mintha csak le lenne téve. Az se mindegy neki, hogy az elejével lefelé vagy felfelé áll vagy épp az élére van fordítva. De ezek az eltérések már 5 másodpercen belül vannak.
A sajátomat egy hónapig szabályozgattam :D Most napi 2-5 másodperc között siet de ez már elég és olyan kicsit már szinte nem is lehet rajta állítani, hogy ne essek a ló túloldalára.
A hajszálrugóra vigyázz, nehogy hozzáérj. Én a kis csavarhúzómat fel szoktam támasztani a tokra és a hegyével tolom meg oldalról a kart. Így ha le is csúszik nem megy bele a rugóba.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#711) raziel01 válasza szbalogh (#710) üzenetére


raziel01
veterán

Jól gondolom hogy az is számít hogy mennyire húzom fel kézzel?
Mert eddig mindig felhúztam amíg csak tudtam.

De ma reggel húztam 10-et meg délután 10-et és most csak 15mp sietést szedett össze.

(#712) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Esti hangulatos. :)

szbalogh: Pont ma finomítgattam, köszi a ráerősítést, hogy jó irányba állítottam. :D Hajszálrugóba picit sikerült beleérnem, szerencsére semmi baja nem lett... :B

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#713) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok
Van nekem ez a szép tevise órám. A középső kis számlap vajon mit mér? 12 osztás és visszafelé jár.

(#714) szbalogh válasza raziel01 (#711) üzenetére


szbalogh
őstag

Elvileg nem kellene számítania.

Nick: HE_Storm

(#715) bododani


bododani
senior tag

1 percet siet a Jaragar órám. Mit tudok tenni? Nem húzom fel annyira?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#716) szbalogh válasza bododani (#715) üzenetére


szbalogh
őstag

5 hozzászólással lentebb van a megoldás ;)

Nick: HE_Storm

(#717) bododani válasza szbalogh (#716) üzenetére


bododani
senior tag

Kicsit félek szétszedni, mert még soha se csináltam. A hátlap leszedéséhez elég egy csavarhúzó hogy letekerjem?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#718) raziel01 válasza szbalogh (#710) üzenetére


raziel01
veterán

Tömítést nehéz cserélni a hátlap alatt? Nem akarok úszni vele meg semmi de ha kis ráfordítással jobb lesz akkor annyit megérne a +biztonság.

(#719) szbalogh válasza bododani (#717) üzenetére


szbalogh
őstag

Ragasztószalaggal nem karcolod össze. Lásd a 710-es hozzászólásban.

Raziel01: Az eredeti hajszálvékony, nekem még nem sikerült normális méretűt találni ezért vágtam vékony gumiból. Jól zár de nem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#720) bododani válasza szbalogh (#719) üzenetére


bododani
senior tag

Köszi! Úgy rá volt szorulva nekem hogy csak csavarhúzóval vagy mással lehetett lecsavarni. Állítgatom, köszi a segítségeket! :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#721) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok, megint én

Nézegettem, ahogy itt állítgatjátok az óráitokat, nekem is késik egy percet, én is nekiugrottam, lecsavartam a hátlapot (szbalogh kolléga, szuper a ragasztós tipp!!! :C ) de semmi állítgatni való kis kart nem találtam. Ami a képen jelölve van, az olyan, mintha nekem elöl lenne...

(#722) 5-ös kezelő válasza rolio1 (#721) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ezen én is gondolkodtam. Egy kollégám vett Chibo-s órát hasonló nyitott szíveset, akkor jött a kérdés, ezt vajon hogyan lehet szabályozni. Mindig kivenni a szerkezetet? Jó, h nekem nincs ilyen, nem is szeretem a nyitott számlapot.

(#723) MiZY válasza rolio1 (#721) üzenetére


MiZY
tag

Oraszerkezet mennyire jon ki, ha leszedem a hatlapjat? Kioperalnam a ket kis mutatot az orabol, es visszapakolnam a sajat kis helyukre! :)
Amugy neztem, nem tudom mire gondolsz a tourbillon kornyeken. Nekem is ugyanugy nez ki, mint neked. Bar van ott egy elem ami mintha nekem nem lenne ott, csak a kep eleg kis felbontasu, es nem igazan latom.

(#724) rolio1 válasza MiZY (#723) üzenetére


rolio1
tag

Szia

A szerkezet körül van egy műanyag távtartó gyűrű, és a koronát sem láttam át, hogy hogyan tudnám kivenni, így csak nézegettem.
Itt egy nagyobb felbontású kép, hátha segít:

(#725) szbalogh válasza rolio1 (#724) üzenetére


szbalogh
őstag

Ezt a werket nem ismerem, de alapvetően kétféle megoldás van a felhúzótengely rögzítésére (és kioldására).
Vagy egy gombot kell lenyomni:

vagy egy csavart kell be/kitekerni

Szerintem lenyomós lesz abban. A lényeg, hogy ne erőltesd, ha nem jön ki, próbáld be-ki tologatni finoman, kicsit elforgatni vagy a lenyomó gombot erősebben vagy gyengébben nyomva tartani. A koronának az utolsó pozícióban kell lennie.

Nick: HE_Storm

(#726) rolio1 válasza szbalogh (#725) üzenetére


rolio1
tag

Azt írták vissza az Ali-n, hogy SMC gyártmányú szerkezet, de én sem találtam semmit róla.
A képen jelöltem, ez lesz az a gomb?

És ha szétszedtem, akkor jól gondolom, hogy ezen a számlap felől lehet a finomhangolást csinálni? Mert ha jól tévedek, a bekarikázott rész nekem elöl van. És ott látszik az a kar, amivel kell állítani.

(#727) szbalogh válasza rolio1 (#726) üzenetére


szbalogh
őstag

Igen az lesz az és a számlap felől kell állítani.
Elég kellemetlen, hogy minden állításért ki kell majd szedni :F

Nick: HE_Storm

(#728) mirci18


mirci18
addikt

Na csak találtam duplaszíjas órát.
Ez a következő project.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#729) szbalogh válasza mirci18 (#728) üzenetére


szbalogh
őstag

Jól látom, hogy az igazi bőr?

Nick: HE_Storm

(#730) rolio1 válasza szbalogh (#727) üzenetére


rolio1
tag

Á...fúrok egy kis lukat az üvegre, gumidugó, azt jóóvan

szerintem inkább nem szedegetem szét

Nemsokára érkezik pár óra, egy kollégám "bevásárolt":
egy ilyen,
egy ilyen,
meg ez(azt mondta magának veszi...nem is tudtam róla...),
ez meg mutatók nélkül...,
ilyet viszont én is fogok venni szerintem....

Majd beszámolok, ha érkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#731) draco31


draco31
veterán

Van tippetek fém szíjas analóg vízálló karórára? Valami hasonlóra gondoltam.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#732) lac14548


lac14548
aktív tag

Ez az óra tetszett meg...
Azt olvasom, hogy nem túl jók ezek a márkák.

Hasonlót tudtok ajánlani jobbat?
Esteleg automatát?

Kösz

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#733) terra052 válasza lac14548 (#732) üzenetére


terra052
őstag

Pedig valamiért az élt bennem, hogy ezek még a kínai első vonal.
Mik a preferenciáid óravásárlásnál?
Pl:
új/használt
35-38 mm/ 45-52 mm
3000 alatt/5-6000 között
krono/búvár/elegáns/g-schock szerű
"replika"/eredeti kínai/olcsó japán
.
.
.

werkmania.hu

(#734) szbalogh


szbalogh
őstag

Na szétszedtem a felhúzómechanikát újra, hogy meglessem miért nem csinálja a dolgát.
A kerekeket oldószerben jól megráztam, mikor kiöntöttem ez a vaspor is vele jött. Meg is örültem, hogy biztosan emiatt nem forgott rendesen, de mégsem. Mindenesetre nem ártott neki a tisztítás:

A felhúzó fogaskerék tengelyén egy kis távtartó karika van, na ez tűnik még túl kicsinek, lényegében lötyög rajta a kerék. Ha az nincs pont középen, akkor elképzelhető hogy szorul.
A másik, hogy túl vékony a karika. Ha a lefogató csavarját teljesen behúzom, akkor kézzel is alig lehet húzni.
Kell ide esztergálnom egy új karikát :(((
(bocsi, mikroszkóp épp nem volt kéznél)

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#735) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok

Belevágtam az órám finombeállításába...csak ennyire szedtem szét:

Ilyen szerkezet van benne:
ezek szerint ezt a mechanikát szerelik a többi modellbe is, csak ki kellene vágnom a számlapot és akkor mutató helyett nap-hold fázist jelezne.
Viszont az állító kart könnyebb az üveg felől megközelíteni, nem volt ragasztva, csak sajtolva.

MiZY-nek üzenem, innen érdemes próbálkozni, ha meglesznek a kismutatói.

(#736) MiZY válasza rolio1 (#735) üzenetére


MiZY
tag

Nem semmi! En nem mertem volna hozzafogni, attol fuggetlenul sem, hogy nem egy nagy erteku az ora! :D
Az uveget jol latom, hogy a fekete keretevel egyutt le lehet szedni? Mennyire kell eroszakolni, hogy lejojjon? Mert igy talan en is megbontanam, a dolgot. Az aljat is leszednem, hatha valahogy ki lehetne belole pecazni azt a ket kis szemet mutatot! :D
Ma voltam bent ekszeresznel, mondtam neki mi a problemam. Ranezett az orara, es visszaadta, azzal az indokkal, hogy nem meri szetszedni. :D
En amugy nem tapasztalok tul nagy elterest, ilyen 1 het alatt 1 percet kezdett kesni, de ebben benne van a hetvege is, amikor nem annyit van a kezemen, ez felhuzni sem feltetlen huztam fel. Bar ez nem tudom mennyire szamit igazabol.

(#737) lac14548 válasza terra052 (#733) üzenetére


lac14548
aktív tag

Elképzeléseim:

Új , inkább kisebb 35-38 mm, 3000 huf alatt, elegáns (mint az előző hsz.-ben mellékelt)

Bőr szíjas.

Nem kell rá semmi extra mutató (dátum bőven elég).
Viszonylag pontos legyen (3 hónap alatt egy perc elfogadható)

Ha automata, akkor legalább 24 órát müködjön nyugalomban.
Ha elemes akkor legalább 1-2 évig elmenjen.

És nem utolsó sorban első ránézésre megtetszen... :)

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#738) raziel01 válasza lac14548 (#737) üzenetére


raziel01
veterán

Automata óránál heti 2-3 perc eltérés is normális lehet.

Akkor neked kvarc kell. Az hogy meddig fog menni nem lehet megmondani. Ha szerencséd van 1-2 év tuti.

[link]

Érdemes nézegetni itt a topicban leírt márkákat ebay-en, mert nehéz másnak órát ajánlani.

(#739) rolio1 válasza MiZY (#736) üzenetére


rolio1
tag

Szia. Igen, kerettel együtt jön le az üveg, a szíjat tartó füleknél nem nagy erővel ki lehet pattintani. A mutatóid nem tudom hol lehetnek, elöl hátul üveg...nem lehet előrázni őket?

(#740) MiZY válasza rolio1 (#739) üzenetére


MiZY
tag

Az egyiket megtalaltam miutan megjott. A szamlap es az uveg kozott volt. Azonban ettol fuggetlenul hasznalni kezdtem, aztan egyszer csak eltunt. Valoszinu a szerkezetben van valahol, bar kivancsi lennek, hogy hol fernek el... Holnap delutan szakitok ra idot, es megnezem, hogy mit ad a dolog. Ha mar az aljat le tudom szedni, es kihullik a ket mutato, kvazi nyert ugyem van. Legalabb mar problemat nem csinalnak. :)

(#741) raziel01


raziel01
veterán

Olyan gyönyörű a Soki :)
Meg egész olcsó.

(#742) raziel01 válasza lac14548 (#737) üzenetére


raziel01
veterán

Orkina órákat nézd meg

Ezek is szépek.

(#743) KelemenUhr válasza szbalogh (#734) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Az nem lehet, hogy azért (is) nem húznak rendesen, mert maga a rotor nem elég "nehéz"? Nekem nagyon kis vékonyka valaminek tűnik, nem is csodálom, ha ez nem tud elég lendületet gyűjteni, hogy húzzon rendesen.

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#744) 5-ös kezelő válasza szbalogh (#725) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Benyomtam és be is esett a szerkezetbe. A baj csupán, h ez nem kínai volt, hanem 2836-2... :W
Rolio1 : Bátor vagy. Mutatókat mivel? Van leszedőd? Az érkező órák közül csak a Skmei néz ki valahogy, színben az sem.

[ Szerkesztve ]

(#745) rolio1 válasza 5-ös kezelő (#744) üzenetére


rolio1
tag

Nagy levegőt vettem és szikével lepattintottam a mutatókat. De rájöttem hogy a szemem és a kezem már nem a régi. A kollégám pedig azt élvezte, hogy 5e Ft-ból 5 órát kap... Az utolsó DW órát nem értem. Ez egy komoly divat óra, 25e máshol, ha hamis, nem tudom hogy árulhatják az Ali-n.

(#746) 5-ös kezelő válasza rolio1 (#745) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Akkor én nem próbálkozom. Szike még csak lenne, de biztos kéz és szem... :)

(#747) Avicularia válasza rolio1 (#745) üzenetére


Avicularia
veterán

Ali-n egy rakás hamis dolgot árulnak, elég csak rákeresni a spyderco késmárkára. Órát miért ne lehetne?

(#748) Avicularia


Avicularia
veterán

Gyorsan kerestem is egy hamis órát [link]
Vagy ez [link] Ez kicsit óvatosabb, mert a képen nem látszik a Tag Heuer lógó, viszont a vásárlói visszajelzéseknél ott vannak a fényképek.

[ Szerkesztve ]

(#749) szbalogh válasza 5-ös kezelő (#744) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem sajtolni kell :D És mi lett vele?

KelemenUhr: Erre én is gondoltam. Most meg is csináltam az ólmozást. Csapággyal együtt 1,75 g a súly. Kicsit többnek gondoltam. Előtte meg balga módon nem mértem le :W
Este lesznek képek.

rolio1: remélem sikerül összeraknod és nem hagysz el semmit :B

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#750) 5-ös kezelő válasza szbalogh (#749) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Megy Dzsanához v Millennium Centerbe, márkaszervizbe - esedékes már, csak min.50-60 e.Ft homokfúvással meg kopottas alkatrészek cseréjével. Másik variáció, h eladom így - 130 e.Ft-ért van vevőm, csak nehezen válok meg tőle. Mivel ilyen számlappal már nem jön a Spacematic, lehet, h értékesebb lesz. Nem tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.