Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) szbalogh válasza havri1 (#499) üzenetére


szbalogh
őstag

Ez 570 Ft volt + 400 a szíj. Épp most tettem fel rá

Érdekes, mert néztem róla videót. A hamisban elvileg több színnel villogó világítás van, de ebben sima zöld, amilyennek lennie kell. Ráadásul a bele sem az a komplikált amit a hamisról írnak. Mondjuk gumitömítés az nincs benne de ez a legkevesebb.

Nick: HE_Storm

(#502) kobipeti válasza szbalogh (#498) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Van olcsóbban új Seiko 5, ha nem kell búvár: link

[ Szerkesztve ]

(#503) blt.62 válasza Rodzser Mór (#500) üzenetére


blt.62
őstag

De szerinted melyik jelölheti az óránkénti jelzést? Az "AL" vagy az "ALM" ?

MegtorloXp

(#504) terra052 válasza havri1 (#499) üzenetére


terra052
őstag

Jogos. Próbáld be, ha nem jó, PayPal most már lassan örök élet garanciát ad :D De simán lehet eredeti is, Casio árak néha döbbenet alacsonyak.
Ezért is rendeltem egy MDV-106-ot ;)

kobipeti: ha megfogják, a 27% áfával már azért simán üti a 20000-et :O

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#505) kobipeti válasza terra052 (#504) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Ez sajnos igaz

(#506) Degeczi válasza terra052 (#504) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez tényleg szép.
Volt egy külsőleg teljesen ilyen Citizen búvárórám, csak nem kvarc, hanem automata, annak idején hasonló összegbe került - de csesszék meg, már nincsen hozzá alkatrész... :W
(vmibe beakadhatott a koronája, mert kiszakadt a kulccsal együtt - és hónapok óta nem tud szerezni hozzá egy helyi órás a hazai Citizen képviselettől. Egy 7-8 éves órához...)
Szóval tényleg inkább eldobható kínai...

(#507) szbalogh válasza Degeczi (#506) üzenetére


szbalogh
őstag

Milyen óra? Engem lehet, hogy érdekelne ha esetleg eladnád.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#508) Degeczi válasza szbalogh (#507) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ilyen, nyaranta nagyon szerettem. Még az órásnál van utolsó beszerzési próbálkozáson, a napokban beszélek is vele.

(#510) havri1 válasza blt.62 (#509) üzenetére


havri1
félisten

Ez mind szép és jó, csak tilos hirdetni.

havri

(#511) blt.62 válasza havri1 (#510) üzenetére


blt.62
őstag

De hát ez az a kínai órás topik.

MegtorloXp

(#512) raziel01 válasza blt.62 (#511) üzenetére


raziel01
veterán

Kínai órás topic ja.
Hol látsz te itt hirdetéseket?

(#513) kmarci25 válasza blt.62 (#509) üzenetére


kmarci25
veterán

Itt a topik on verzió: replika. :DDD
BTW: van egy ilyen otthon. Kicsit gagyi minőség, persze ennyiért mást nem is vártam. Működik, nagyjából pontos is. És még mielőtt: feleségem hordja, nem én! :))

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#514) szbalogh válasza Thermaltake (#472) üzenetére


szbalogh
őstag

Ez a Megir chrono eléggé csípi a csőröm.
Fém színű tokkal és fekete számlappal nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#515) kmarci25 válasza szbalogh (#514) üzenetére


kmarci25
veterán

Tényleg szép óra. Meg is találtam.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#516) Neck válasza raziel01 (#512) üzenetére


Neck
veterán

Ráadásul nem is új, a szíjon is, a koronán is látni kopásnyomokat...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#517) RBJ


RBJ
addikt

Van két tippre éhes skmei im. :DDD
Az egyik, ennek csak annyi bibije van ha leejtem véletlenül elég magasról csempére, ami kétszer fordult elő, kétszer esett le a másodperc mutatója. Vissza lett rakva mindkétszer semmi gond, de esetleg lehet e valamit kezdeni vele.

Második eset. Ez a skmei nek az lcd, része zabálja az elemet. Pár hét és vége. nincs kijelzés, a mutatós részével semmi gond az másik elemről megyen de az lcd t valahogy nem bírja az cr2016.
Már vagy az 5. elemet rakom bele. Kellene valami márkás, vagy erős elem bele, de lehet hibás darab. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#518) szbalogh válasza RBJ (#517) üzenetére


szbalogh
őstag

A HMT-mről nekem is le-le esett a másodperc mutató. Újrafestettem pirosra körömlakkal a mutatót, de csak a felső részét kentem le. Nos, fentről lyukas a mutató a tengelynél és oda is beszivárgott a lakk. AMikor megszáradt (még egy kicsit lágy volt) éreztem visszarakáskor, hogy van egy kis ellenállás. Biztos jól megfogta a lakk, mert azóta nem esett le. Lehet, hogy le se fogom tudni szedni ha majd kell :B

A másikhoz nem értek.

Nick: HE_Storm

(#519) MiZY válasza szbalogh (#514) üzenetére


MiZY
tag

Ez nagyon szep! Azt hiszem a masodik oram ilyen lesz! :)

(#520) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Sziasztok!
Rám jött valamiféle ízlésficam vagy nem tudom, de megtetszett és megrendeltem ezt:
E-bay

Valakinek esetleg van tapasztalata ilyennel? Milyen márka lehet? Lehet béna vagyok, de nem találom.

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#521) szbalogh válasza KelemenUhr (#520) üzenetére


szbalogh
őstag

Ott van az alján, A:389 jelű óra :D
Esetleg Jaragar lehet.
A márkának kínai óráknál nincs jelentősége, mert ugyan azt a típust többen is árulják a saját cimkéjükkel.

Nick: HE_Storm

(#522) KelemenUhr válasza szbalogh (#521) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Közben én is rátaláltam erre a Jaragar márkára, szinte biztos, hogy az lesz. Ahogy olvasom itt, ezek egész jók ezek között az occóságok között, remélem jó lesz csak érne már ide. :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#523) KelemenUhr válasza KelemenUhr (#522) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Youtube
Bár nem pont ugyanaz, ez alapján nagyon szép.

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#524) Marv1988


Marv1988
tag

csak, hogy meglegyen

(#525) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Egyszer kell csak összespórolni egy rendes japán órára, v minőségi kínaira. Rengeteg sz*rt összevásároltok. Ha csak szórakozásból, az más, azt én is művelem. De ennyi pénzért ne csodálkozzon senki, h hulladékot fog ki időnként. Casiónál alább nem kell adni. /TimeCenter pl./ Szerintem, és bocs h beleszóltam.

(#526) bododani


bododani
senior tag

Sziasztok! Tudtok olcsó de megbízható kínai márkákat mondani, amik órái jól is néznek ki?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#527) Dluinet válasza bododani (#526) üzenetére


Dluinet
nagyúr

shark
jargar

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#528) terra052 válasza 5-ös kezelő (#525) üzenetére


terra052
őstag

Sajna van, aki nem tud/akar drágábbat. Ha nem "replika", vagyis talmi csillogás, amit veszel, nincsen semmi baj az olcsó kínai órákkal, szerintem. Ha megáll, szét lehet kapni, ha javíthatatlan, kuka :) Nem mindenki igényel komoly órát, ez sztem ugyanaz, mint ami a svájciórás topikban volt téma a múltkor - ki milyen autóval jár... Kinek erre porcosodik, kinek meg arra :P

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#529) bododani válasza Dluinet (#527) üzenetére


bododani
senior tag

Másik óratopicban írták hogy a Winner automata skeleton órák rosszak, nem érdemes megvenni. Valami vett már ilyet ,és ha igen meddig működött neki?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#530) musli26


musli26
tag

Tudnátok olyan órát amibe van hőmérsékletkijelzés?
Minél olcsóban esetleg vízálló.
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#531) pulutodurumo válasza musli26 (#530) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Talán mintha Skmei-ben lenne olyan. De nem 100.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#532) Degeczi válasza pulutodurumo (#531) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hja

(#533) KelemenUhr válasza bododani (#529) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

A konkrét típus, amit ott mutattál, a maga nemében nem rossz, egyik ismerősömet nem tudtam lebeszélni róla, így fogtam már ilyet. Tömör fémszíj, egy évig használta gond nélkül, aztán elajándékozta. Az illesztések persze csúnyák, az élek nem igazán vannak lekerekítve (olyan durva, nyers érzés megfogni, felvenni). Számomra visszataszítóak a kamugombok az oldalán, nem értem, minek kell rá gomb, ha semmit nem működtet... Egyébként nehéz olyan olcsó kínai órát találni, amelyiken nincs kamugomb, kamu kisszámlap vagy valami hasonló, nekem ezek egyből kiesnek. Mindezek mellett ilyen aprópénzért nem vállalhatatlan, de én biztosan nem venném meg.

5-ös kezelő: Igazad van amúgy, bár ellent mondok magamnak, mert én is rendeltem, de ahogy mondtad, szórakozásból. Kíváncsi vagyok, milyen egy skeleton óra és ez a hajóablak tok is érdekel, ennyi pénzért a kettőt egyben kipróbálom, aztán ha valamelyik megtetszik, akkor lehet gyűjtögetni, erre jók ezek a filléres csodák. Meg a másik végéről is alakulhat a dolog: a fent említett ismerős például a filléres-kamugombos kínai csodától eljutott a komoly mechanikus órák világába, talán erre is jók ezek.

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#534) 5-ös kezelő válasza KelemenUhr (#533) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én is vettem GB-ről v BG-ról egy SKMEI kétmutatós római számosat. Elegáns, és a szíjon kívül nem találtam benne hibát. Úgy fél éve kvarcog a vitrinben, 0-30 mp között szedett össze eddig /sacc, mert nincs mp mutató/.
Nem is rossz jó háromezer pénzért. Lcd-sbe meg ALIKE fantázianevű nagy számjegyest vettem, késik havonta 20 mp-et, belefér. Hibái a durva tok /nem fekszik rá a csuklóra és vág/, és a számlap szélére került dátum - nehéz leolvasni, annyira az lcd szélén van. Bicajozni, úszni, strapára megfelel.

(#535) szbalogh válasza KelemenUhr (#533) üzenetére


szbalogh
őstag

Vannak egész vállalható órák is ebben a kategóriában. Pl. itt ez a kvarc chrono 5 ezer Ft és mindene működik, ráadásul szép is. Persze a kamumutatósokat meg kamugombosakat érdemes kerülni. Aztán vannak a nagyon rossz ár-érték arányú órák. Van amit más "márkanév" alatt fele annyiért meg lehet venni.
A mechanikus szerkezetekről tapasztalataim és más fórumok alapján is jó a vélemény, a gond a körítéssel szokott lenni. Igénytelen tokozás, számlap, illesztések, rossz méretezés nem létező vagy szakadt, sorjás tömítőgyűrűk, kieső üvegek ...
Azért van ez a topic, hogy ha valakinek csak ilyenre van pénze vagy játszó órát keres... akkor a tényleg gyenge példányokat el tudja kerülni.

Nick: HE_Storm

(#536) Neck válasza 5-ös kezelő (#525) üzenetére


Neck
veterán

Tiszteletben tartom a véleményed, de emberek vagyunk - itt néhányunknak az a hobbija, hogy sokféle órát hord.
Kicsit olyan ez, mint a nyakkendő - ismerek olyat, aki mindig ugyanazt hordja, mert az az egy tetszik neki a legjobban. Aztán persze olyan is van, aki naponta másikat választ.

Kicsit ilyen ez az órás dolog is - van, aki megvesz 1-et, és sírig kitart hozzá - mások pedig sok félét hordanak, akár naponta mást.

Ez utóbbi esetben, ha valaki nem szán darabonként 50 ezret egy órára, úgy gondolom, inkább előny, mint megszólni való. Hajt minket a kiváncsiság is, hogy mit tudhat egy óra, ami ennyire olcsó. Néha pofára esünk, máskor kellemesen meglepődünk - ha pedig átadjuk egymásnak a tapasztalatokat, az előbbi elkerülhető.

Én pl sokszor a Festina órámat választom, mivel örök kedvencem - de mivel sportos / casual, ezért elegáns ruhához nem illik annyira - ezért vettem egy Jaragar órát 5500 forintért, amit ilyen alkalmakkor felhúzok, felveszek, és örülök neki.

Így párom sem tiltakozik, hogy százezreket költök órára.

Egyébként sem sok szerepe maradt a karóráknak, hisz akármerre nézek, minden mutatja az időt, pontosabban, mint a régi órák - miért ne kísérletezzünk akkor?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#537) musli26 válasza Degeczi (#532) üzenetére


musli26
tag

Köszi!
Ez vízálló?
Ennyiért nagyon jó ár érte:)

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#538) Degeczi válasza musli26 (#537) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A leírása szerint igen: "50m"-t írnak, ami annyit jelent, h úszni is szabad vele (merülni még pár méterre sem)

(#539) 5-ös kezelő válasza Neck (#536) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Osztom ezt a véleményt én is. Okozzon örömet az óra, olcsó is lehet jó és pontos, pl. Q&Q. És én se érem be egy darabbal. De az igazi nagy szerelem a mechanikus óra, a kvarc csak játszósnak. Csak arra céloztam, ha vki óraként akarja használni amit vesz, érdemesebb /és kevesebb bosszúsággal jár/ egy digitális Casiót venni 4-8 e. Ft-ért, mint vmi piacos gagyit öccáé v ezresért. Az olcsó sokszor többe kerül. Rádiójeles Casio van már húsz alatt, napelemes 14 körül, de ez is tökéletes tízegynéhány évig :[link] Műanyag szíj persze 2-3 évente törik.

(#540) RBJ válasza 5-ös kezelő (#539) üzenetére


RBJ
addikt

JÉ ez a casio 8e ért. nem is sok. És retro hatás modern formában. nagyon jó kis óra. Tetszik.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#541) terra052 válasza 5-ös kezelő (#539) üzenetére


terra052
őstag

Mondjuk a Casio jogos, mint alternatíva, tényleg meglepően olcsó tud lenni... Minősége meg (pláne néhány órának látszó tárgyhoz képest) ötös.
:C

PL ez, gari, 100m, és egy nap alatt nálad...

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#542) 5-ös kezelő válasza terra052 (#541) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ez nekem túl fiatalos, de gyereknek jó lehet. Viszont ami dual kijelzőst eddig szétszedtem, két külön elemről ment - otthoni elemcserénél nehezebb, - és nem is volt szinkronban a két külön kvarc szerkezet.
De ha már kínai topik, akkor a Marina Militare teljesen korrekt óra, a kézihúzós asian Unitas szerkezettel. Igaz, nem olyan olcsó, főleg zafír üveggel. Jó kidolgozás, erősen-egyenletesen járó szerkezet, és meglepően pontos. Mutatók-indexek gyengén világítanak az olcsóbb változatoknál, de jó pénzért jobb minőség is jár. (80-180 dodó), Manbushijie/Getat.

[ Szerkesztve ]

(#543) bododani


bododani
senior tag

Megjött végül a döntésem, és én is, olvasgatva a hsz.-eket egy Jaragar automata órát veszek :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#544) terra052 válasza 5-ös kezelő (#542) üzenetére


terra052
őstag

Egyre gondolunk? Hát ezen az áron nincs mit gondolkodni, Seiko. :K :K :K
Nekem, persze, és nem kínai, de olcsónak olcsó, kategóriájában. Én azért úgy látom a topik eddigi hsz-ekből, hogy az olcsó itt a 2-5000 HUF árat jelenti.

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#545) 5-ös kezelő válasza terra052 (#544) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ezt az oldalt nem ismertem, én Manbushról rendeltem a titán MM-t. Köszi. És jók a Szajkók. És hogy olcsót is linkeljek : [link], [link],[link].
Szóval én is el tudok csábulni az olcsó irányába, amíg használható és nem teljesen gagyi v röhejes.

(#546) kmarci25


kmarci25
veterán

Tegnap befutott a legújabb darabom: Julius karóra. Anya is kapott egyet... :) A 3. számú típust kértük (ezüst számlap, rovátkák jelzik az órákat, fém szíj. Mindkét óra külön dobozban érkezett, a dobozban egy kis párna, plusz egy ajándékkártya. Illetve a két doboz mellé egy ajándékzacskót is kaptam. :DDD
Maga az óra szerintem nagyon szép, igényes kidolgozású, a csat szépen, pontosan működik. Jó vétel volt, tetszik nagyon.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#547) Marv1988 válasza KelemenUhr (#520) üzenetére


Marv1988
tag

komoly :)

Erről a szerkezetről mit érdemes tudni Sea-gull 2530 Automatic movement - Power Reserve?

[ Szerkesztve ]

(#548) mirci18


mirci18
addikt

[Erre valaki]?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#549) MiZY


MiZY
tag

Meglepetesemre a mai nap megerkezett a Tevise 8378 automata oram. Eleg erdekes szerzet, meg szokni kell, meg a szijbol kivetetni par szemet.
Egy negativum van az egesszel kapcsolatban, hogy mukodo 2 sub-dial-osnak irtak. Na most ezen meg mutato sincs a sub-oknal... Tulelem, ezert nem fogok reklamalni, csak kicsit bosszant a dolog.
Vegezetul egy kep: :D

(#550) Dluinet válasza MiZY (#549) üzenetére


Dluinet
nagyúr

simán visszakérném az ár 80%-át

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.