Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) jociolaszi


jociolaszi
tag

Sziasztok Nekem is skmei van három hónapja és ez idő alatt késett 5mp-et! Ez nagyon frankó.[link]
Valamelyik nap a kislányom a kezébe vette és ő jött rá hogy több színben is világít az óra csak sokáig kell nyomni a light gombot.Éjjel nappoal hordom nagyon jó.Aki szereti a digitálist annak ezt ajánlom.

(#1853) szbalogh


szbalogh
őstag

Fotózgattam a festékeim link

A sötétkék az elején halványabb de úgy fél-1 óra múlva már az a legvilágosabb.

Nick: HE_Storm

(#1856) terra052 válasza szbalogh (#1855) üzenetére


terra052
őstag

wow.

werkmania.hu

(#1858) szbalogh válasza Hansz (#1857) üzenetére


szbalogh
őstag

Hát ja de hogy kifestve milyen azt még nem tudom. Majd azt is megnézem.

Nick: HE_Storm

(#1859) myk74 válasza szbalogh (#1853) üzenetére


myk74
senior tag

Nem semmi kis gyüjtemény!
Nem tudnál adni egy beszerzési forrást, ami a legtovább világít? :) Köszönöm

Nincs kéz Nincs csoki!

(#1860) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Ma érkezett meg egy ilyen olcsó órám. (Tudom másodperc mutató nélkül nem is óra... :DDD )
Egy kis bibi van vele, mégpedig az, hogy kicsi kínai barátaink elfelejtették befejezni.
A szíjról lemaradtak a lyukak.
Milyen eszközzel tudnám esztétikusan befejezni a gyártást, hogy hordhassam szerintetek?
Ilyen készlet is érkezett vele, de gondolom ebben nincs célszerszám.?

(#1861) pulutodurumo válasza szbalogh (#1840) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Megir kronó szerkezetéről tettem fel képet a már linkelt google drive mappámba.

erzol: talán bőrlyukasztóval megoldható, csak aztán el kell égetni a lukak széleit hogy ne induljon be.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1862) mirci18 válasza pulutodurumo (#1861) üzenetére


mirci18
addikt

Így van bőrt árral érdemes vagyis lyukasztóval lyukasztani de elvileg az ilyen szíjakat is.
Én a mai napig így csinálom.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1863) szbalogh válasza pulutodurumo (#1861) üzenetére


szbalogh
őstag

Valahogy lemaradtam róla, köszi meg van :R

Nick: HE_Storm

(#1864) terra052 válasza szbalogh (#1834) üzenetére


terra052
őstag

...még a miénk a zsáknyi mutató... Meddig menjen?

werkmania.hu

(#1865) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tervezem, hogy vásárolok egy új órát magamnak. Melyik oldalról ajánlott nézelődni?
Sportos, könnyű, vízálló, háttér világításos órát keresek. Melyik márka órái közül érdemes keresgélni?
Best buy vételt.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1867) kobandi


kobandi
csendes tag

Sziasztok,

Rendeltem egy Tevise órát a Gearbestről. [link]

Az a problémám, hogy nem tudom működésre bírni. Hordtam, ráztam egyszer csak elindul pár másodpercre, majd megáll.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a gond? Hibás az óra?

Előre is köszönöm! :R

Üdv,

(#1868) trebrona válasza kobandi (#1867) üzenetére


trebrona
nagyúr

Fel is húztad, vagy csak ráztad?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1869) Mykeee0923 válasza szbalogh (#1820) üzenetére


Mykeee0923
csendes tag

0

(#1870) kobandi válasza trebrona (#1868) üzenetére


kobandi
csendes tag

Húztam is. Mennyi húzás szükséges?

(#1871) jociolaszi válasza kobandi (#1870) üzenetére


jociolaszi
tag

Legalább 10-15 és utánna hordjad hogy húzza magát fel.

[ Szerkesztve ]

(#1872) zsiz válasza Predator2 (#1865) üzenetére


zsiz
őstag

A Skmei itt úgymond ajánlott márka többek között. Nézegesd, vannak elég sportosak köztük. Nekem kettő van, nem tökéletesek, de jók. Aliexpress-ről és Banggood-ról vettem őket, ott keresgélj :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1873) kobandi válasza jociolaszi (#1871) üzenetére


kobandi
csendes tag

Köszönöm!!

(#1874) consono


consono
nagyúr

Csütörtökön megjött az $1.47-es Casio klón. Egészen vállalható, a kölök nagyon örül neki. Ennyiért ajándék, ráadásul multicolor a led benne, több színnel is tud világítani, illetve villogni :D

Itt egy kép, hogyan érkezett.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1877) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag


Ilyenkor mi a teendő, hogy tudom elfogadni?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#1878) lac14548


lac14548
aktív tag

Nem teljesen ontopic, de hátha van valakinek tapasztalata...

Mennyire megbízható a www.dutyfreeislandshop.com oldal?

Rendelt már onnan órát valaki?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#1879) terra052 válasza lac14548 (#1878) üzenetére


terra052
őstag

A másik órás topikban csak dicsérték, megbízható.

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#1880) dionaea válasza szbalogh (#1853) üzenetére


dionaea
őstag

hát erre kiváncsi vagyok milyen lesz festve. egyik órám legnagyobb baja hogy nulla lumen éjszaka

(#1881) terra052


terra052
őstag

Egy kis Seiko sorozatszám visszafejtés, akit érdekel, mikori az órája (és eddig nem tudta volna) :D
Jól jöhet.

werkmania.hu

(#1882) 5-ös kezelő válasza lac14548 (#1878) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Csak bátran, bejáratott hely. Sima ajánlott küldeményként kérd, és doboz nélkül. Vagy különben +2000 HUF+27%.
Szerintetek egy Marina Militare cca. 80 dodóért, vagy ugyanez zafírral, C3 luminovával jobb MEO-val 170-ért a jobb vétel? Nem tudok dönteni. Egy Radiomir stílusú 45mm-es lenne /Manbushijie kontra Siswatch727/.

(#1883) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#1694) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megjött a NaviForce 9044M :)) kellemes gesztus, hogy az alap fémszíj mellé adtak egy barna műbőr NF szíjat is :C brutáljó ez az óra, van súlya, és minősége.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1884) Cavsfan


Cavsfan
tag

Ma jött az ebay-ről.Nagyon tetszik 1500 ft volt...

[ Szerkesztve ]

(#1885) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Én is szereztem egy indiai darabot. Kisebb bajok vannak, de működik rendesen.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1886) terra052 válasza pulutodurumo (#1885) üzenetére


terra052
őstag

:Y

werkmania.hu

(#1887) szbalogh válasza pulutodurumo (#1885) üzenetére


szbalogh
őstag

SZép darabot fogtál ki. Mintha a számlap is eredeti lenne. Mennyiért sikerült megszerezni?

Nick: HE_Storm

(#1888) Griffo válasza pulutodurumo (#1885) üzenetére


Griffo
csendes tag

Nagyon szép. Nekem is úton van 4db HMT ugyanonnan. Mennyi időbe telt, amíg megérkezett? Mi a gondja?

(#1889) Mr.Csizmás válasza Cavsfan (#1884) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ebay linket kérünk, irgumburgum :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1890) Cavsfan válasza Mr.Csizmás (#1889) üzenetére


Cavsfan
tag

[link]

Már 2000 ft......én még 1510ft-t vettem

Ezt [link] vettem hozzá,tökéletes a célra.

[ Szerkesztve ]

(#1891) pulutodurumo válasza szbalogh (#1887) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Köszönöm a pozitív kommenteket. :R

Nem fizettem érte sokat, kicsivel 2000 Ft alatt ütöttem le. Még dec. 30-án fizettem ki, majd két hétre rá írtam az eladónak hogy a tracking semmit nem mutat. Gondoltam hogy nem fog két-három nap alatt frissülni, de két hét az már na. Válaszolt hogy semmi gond, már rég feladta, csak a posta így-úgy-amúgy. Persze mesemondó. Aztán jan. 21-én látom hogy Indiában aznap vette fel a posta. Utána pikk-pakk itt volt.

Ami nem teljesen okés: A képeken még ép volt a lume a percmutatóban, mire ideért már alig volt benne. Nem szállítás közben sérült, mert nem látszanak a számlapon a darabok. A távtartó gyűrű (ami a tok és a werk közt van) műanyag. Ez még önmagában nem baj. Viszont nem méret, szóval fogták kis indiai barátaink és elvágták hogy rámenjen a szerkezetre. Így viszont nem annyira támasztja a werket, ha nem vigyázok a "korona szára" kapni fog.

A késedelmes szállítás és a mutató hibája miatt azt gondolom, hogy csak akkor álltak neki foglalkozni az órával, amikor már leütöttem. De akkor is nagyon ráérősen. Mondjuk ez nem annyira meglepő.

Ha már ennyit meséltem, kérdeznék is. A két felmerült hibát lehet orvosolni? Órások adnak el / szerelnek be ilyen távtartót? Szbalogh kolléga a lume zsonglőre, tud-e valami okosat mondani a mutató bajára?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1892) KurtCobain válasza pulutodurumo (#1891) üzenetére


KurtCobain
őstag

Na ja. Indiaiak nagyon ráérősek. Én 2 órát vettem eddig tőlük saját részre, meg egyet rokon kérésére. Ez utóbbit január 2.-án, ma kezdett el élni tracking. Ez egy automata HMT Rajat (~2100Ft).

Aztán amiket magamnak rendeltem:
Dec. 28.-án egy aranyszínű, aranyszámlapos, "felújított" HMT Sona-t, ez viszonylag hamar, jan. 15. körül már megjött. De a leírás szerinti perfekt állapot nem nagyon volt igaz. Nem volt rendesen rögzítve a tokba a szerkezet, az óra számlap el volt forogva, kb 1-1.5mm-t. A tok 2 részből áll, ugye külön levehető az, amiben a plexi van. Na az nagyon könnyen lejárt.
Aztán gondoltam belenézek, kihúztam a felhúzótengelyt, és hát mivel nem a gyári tokjában van, ezért feszülhetett, és elgörbült, hozzáteszem, a feszülés miatt kicsit akadozva lehetett felhúzni. Kihúzás után nem tudtam visszatenni a tengelyt, aminek következtében -nyilván kicsit közrejátszott a balf@szságom is- eltört a szotoár (nem lehet felhúzni az órát). Már úton van hozzá ebay-ről a donor szerkezet (köszi szbalogh az infóért :R ), aztán kicsit gatyába rázom.
Ez 2700Ft volt, de messze nem éri meg az árát, így partial refundot kértem az eladótól, amit még a mai napig napig nem küldött el. Ja és amiért panaszkodtam az óra állapotára, letiltott engem az összes felhasználója aukcióiról, szóval szbalogh, ha panaszkodtál whitelotus24in eladónál (olvastam a topikban, hogy tőle van a Pilot-od), akkor azért nem tudtál licitálni a mutatóira. Szóval vigyázni ezzel az eladóval.
Egy nagyon gagyi, papírvastagságú "bőrszíjjal" küldte.

A másik egy HMT Janata, ami már jobb állapotban van, mint a Sona. Ebben mókolt számlap van, és ugyanúgy műanyag távtartó a szerkezetnél, ami miatt a korona mozgatásával el tudom forgatni egy kicsit a szerkezetet.
A tok viszonylag szép állapotú. Fém szíjjal érkezett. Ezt dec. 29.-én rendeltem, jan. 28.-án vettem át. ~1600Ft volt, ez megérte az árát.

Tényleges utazással töltött idő:
Sona: 7 nap
Janata: 8 nap

Mmm'kay?

(#1893) szbalogh válasza pulutodurumo (#1891) üzenetére


szbalogh
őstag

Jah, általában egy féle típusból csinálnak többet és csak egynek a képeit teszik mindegyik órához. A sajátjaim most is fent vannak újra eladósorban :D

A távtartóval nem tudom mit lehetne kezdeni. Egyébként a pilotomban a számlap jobban meg van domborítva mint kéne ezért nem esik egybe a tokcsővel a tengely. Tokcső nélkül éppen belefér de így meg nincs vízállóság. A janatámból pár napja tört el a felhúzótengely a toldásnál. Majd ha sorra kerülnek ezeket könnyű javítani.
A luméra irok pm-et.

KurtCobain: És tényleg! Panaszt indítottam a janata miatt, mert már másfél hónapja rendeltem és semmi infó nem volt a trackingben. Aztán adott egy oldalt ahol meg lehet nézni és ott fent is volt. Pár napra rá meg is kaptam. A panaszt persze visszavontam. A pilot is lassan érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#1894) KurtCobain válasza szbalogh (#1893) üzenetére


KurtCobain
őstag

Az az érdekes, hogy én csak szimplán üzenetben írtam neki, nem nyitottam case-t ebay-en, és így is letiltott, meg még 2 másik felhasználóján is.
A wristwatches16 és a watches-parts is övé.

Mmm'kay?

(#1895) szbalogh válasza KurtCobain (#1894) üzenetére


szbalogh
őstag

Na várj csak, most megnéztem. A "whitelotus24 in"-nek csak annyit írtam, hogy ha tud küldjön egy másik tokcsövet. Ez mindig ugyan azt írta vissza. "hi sir i will check this thansk "
A "watchmakershop" volt az akinél panaszkodtam, a Ricoh-t vettem tőle. Ez normálisan válaszolt és értelmesnek is tűnik. Jah, és nem is tiltott le :K

Nick: HE_Storm

(#1896) gagyilovag válasza szbalogh (#1853) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Honnan lehet rendelni,valami jó sokáig foszforeszkálót?

(#1897) gagyilovag válasza gagyilovag (#1896) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

mármint festéket

(#1898) gagyilovag válasza gagyilovag (#1897) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Ehhez mit szóltok?
Világító festék:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=glow&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xglow+paint.TRS0&_nkw=glow+paint&_sacat=0

(#1899) szbalogh válasza gagyilovag (#1896) üzenetére


szbalogh
őstag

Innen az 1-es, 5-ös és 9-es porított, megfelelő szemcseméretű és biztosan sokáig világít.
Úton van még a két narancssárga színű.
A bekevertet azért nem tartom jónak, mert ide minél töményebb kell és kis mennyiség. Na most az előre kevertről nem tudni milyen tömény és ha felcsppentesz pár cseppet a többi valószínűleg beszárad pár nyitás után. Persze ettől még lehet jó.

Nick: HE_Storm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.