Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) perge666 válasza rolio1 (#798) üzenetére


perge666
veterán

Bocsi,de ez valami borzalom. :DDD

(#802) raziel01


raziel01
veterán

Soki :)

(#803) bododani válasza raziel01 (#802) üzenetére


bododani
senior tag

Nájsz! :) Bár ez a kék/piros nem jön be nekem, de ki mit szeret. : )

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#804) rolika00


rolika00
csendes tag

Sziasztok!

Arra kérnélek titeket, hogy szakértsétek meg nekem ezt hogy eredeti-e, vagy ez is kamu lenne. Ha eredeti, rendelem is.

Holnap át tudom venni a postán, képekkel, esetleg videóval is tudok jelentkezni. Majd még egy hozzá illő Nato szíjat kell már csak találni. :)

(#805) szbalogh válasza raziel01 (#802) üzenetére


szbalogh
őstag

Megadta magát a koronazár vagy direkt nem tekered vissza?
Egyébként most tesztelem, hogy meddig bírja folyamatos hordás közben az automata így kicsit feljavítva. Persze közbejött az óraátállítás, tegnap reggel húztam fel teljesen utoljára.
Itt a videó a módosított súlyról és az összeszerelésről. Nem volt türelmem megvágni a videót meg nem is nagyon jöttem még rá hogy kell.

A lünettához kapcsolódva, lehet, hogy megpróbálok egy másikat csinálni hozzá. A tervem, hogy bemaratom rézlapból vas-kloriddal a számokat, majd lelakkozom és kimaratom a karikát, aztán lemosom a lakkot és kitöltöm a számokat lume festékkel, majd körbefestem feketével, az utolsó negyed órát kékkel.
Meg valahogy a számlap köré kéne feliratot tenni mint az eredeti rollernél:

bododani: nekem a nagyon csillogó krómozás nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#806) raziel01 válasza szbalogh (#805) üzenetére


raziel01
veterán

Hogy kell visszatekerni?
Mert nekem fel sem tűnt hogy annyira kint van.

(#807) szbalogh válasza raziel01 (#806) üzenetére


szbalogh
őstag

Befelé nyomva kell tekerni, normál menet van rajta. De csak óvatosan, mert ha nem kap rá rendesen idővel elkophat a menet. Nekem nem egyszer sikerült féloldalasan is rákapatni. éppen ezért, ha sűrűn húzol utána, kézzel, akkor nem baj ha kitekerve marad.

Nick: HE_Storm

(#808) raziel01 válasza szbalogh (#807) üzenetére


raziel01
veterán

Jaja. Köszi, működik.
De mivel napi kétszer húzok rajta így hagyom kitekerve.

(#809) terra052 válasza draco31 (#797) üzenetére


terra052
őstag

Nincs,de ha lesz, szívesen olvasnám, a coffee bejön :)

werkmania.hu

(#810) Rodzser Mór válasza rolika00 (#804) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Helló!
A fehér 5-perces nyomatok kissé össze-vissza vannak rajta. Nem hiszem, hogy a Seiko ilyet csinált volna. De aztán kitudja. Lehet, hogy ettől még eredeti.

(#811) terra052 válasza rolika00 (#804) üzenetére


terra052
őstag

Ez frankónak látszik, üveggel még az ára is rendben van, rendelheted :)
Figyelj a szerkezetre, az összes 7xxx lába ugyanott van, és mind 28,5 mm, ahhoz kell?

werkmania.hu

(#812) terra052 válasza Rodzser Mór (#810) üzenetére


terra052
őstag

Lehet utángyártott, de nem olyan gáz, mint a korábban linkelt indiai, itt az alapok rendben vannak. 50 cm-ről sztem már nem látod így a nyomatot.
De hát... lehet még rendelni eredetit a Seiko-tól vajon? Én ebben a mostanában divatos "NOS" dologban azért nem hiszek.

werkmania.hu

(#813) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Mi van oylankor, ha az elemes-analóg (=mutatós) órám már nem jár, vagyis nem mozdul a mp mutatró, de hallom, hogy jár a szerkezet? Elkoptak a műanag fogaskerekek vagy csak már nicsn elég szufla a ez elemben? De akkor miért ketyeg?

(#814) perge666 válasza Rodzser Mór (#813) üzenetére


perge666
veterán

Szerintem nem drága bele egy elem,cseréld ki és megtudod.
Én 2 hónapja bevittem az óráshoz a Casiomat,2 elemet 2600ft-ért cserélt ki 3 perc alatt.

(#815) fagyalllo válasza rolika00 (#804) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ez egy utángyártott, de egész jó minőségű számlap, a lume gyenge.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#816) 5-ös kezelő válasza perge666 (#814) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nem sok az egy kicsit? 200 Ft az elem kisker ára /Maxell/, a lítiumos sem sokkal több. Ennyiért már tömítést is cserélhetett volna benne, nyomáspróbával - sztem. Olcsó kvarcnál magam cserélem, de a wave ceptoros digi Casiómon is sikerült.

(#817) rolio1 válasza perge666 (#801) üzenetére


rolio1
tag

Ez csak egy lesz a többi gagyi között. Mentségem, hogy nem az enyém lesz.

(#818) terra052 válasza 5-ös kezelő (#816) üzenetére


terra052
őstag

Tutu-nál 1000HUF volt a csere a Wave Ceptor-ban, azt már nem mertem megberhelni :) De korrektek, gyorsak voltak, még próbáltam közben egy Mako XL-t is :) Plazában ez elmegy szerintem.

werkmania.hu

(#819) rolika00 válasza terra052 (#811) üzenetére


rolika00
csendes tag

Igen, 7S26-os a Seiko, és én is úgy olvastam, hogy a 7009-esekkel megegyezik.

Egyöntetű véleményként akkor leszűrve, a számlap utángyártott, gyenge luméval (az nem baj, este nem nézegetem, vagy átfestem). Egyedül az ára miatt vagyok bizonytalan, mert annyi majdcsak mint magának az órának. De ha akik értenek hozzá áldásukat adják, akkor megrendelem. :)

(#820) Neck válasza UHT09 (#779) üzenetére


Neck
veterán

Az Eykit sokan dicsérik a neten, és szép női óráik vannak. Én most páromnak nézelődök, bár eléggé extra igényei vannak :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#821) 5-ös kezelő válasza terra052 (#818) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ezres az reális sztem is. Tutus fiúk meg tök rendesek, sok órát vettem náluk.

(#822) terra052 válasza rolika00 (#819) üzenetére


terra052
őstag

Az árban van egy üveg is, ha azt is kicserélik, újként fog hatni.
De hogy összezavarjalak: ha akarod, diveresítheted is 4200Huf-ért utángyártott 6309 számlap és mutatók :)

werkmania.hu

(#823) terra052 válasza 5-ös kezelő (#821) üzenetére


terra052
őstag

Igen, bírom őket :)

werkmania.hu

(#824) perge666 válasza 5-ös kezelő (#816) üzenetére


perge666
veterán

Énis sokallottam kicsit,de legközelebb tudom hogy nem kell óráshoz vinni. :U

(#825) szbalogh


szbalogh
őstag

Szomorú vagyok, mert a soki búvárt hiába bütyköltem, az automata így sem csinálja a dolgát. Most is csak kicsit bírta tovább másfél napnál :F Nincs ötletem, hogy mit lehetne még kezdeni vele.
Bosszúból ma a HMT-t vettem fel :D

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#826) terra052 válasza szbalogh (#825) üzenetére


terra052
őstag

Azért jól kitoltál vele :C

werkmania.hu

(#827) 5-ös kezelő válasza szbalogh (#825) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én meg a DS Powermaticot. 80 óra mégis csak több valamivel... :))
Skmei-k már shipped státuszban GB-ről, Caquo valszeg kifogyott. Nem kellene erőltetnem az óccó kínai vonalat. Ma vettem észre, h a szép kétmutatós lapos Skmei-m üvege belülről maszatos. :U

(#828) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok

Folytatom a sort...

A mai érkező egy Curren M-8139 óra. Szintén 10.09-én vettem, track nélkül jött, sablon csomagolás, semmi sérülése nincs.
Az óra maga egy igényesebb darab, normálisan összerakott, szépen működik. Van rajta egy kamu mutató, de ezt írták is a leírásban.

A szíja is egy finomabb, puha kivitel, szép csattal.

Összességében ennyi pénzért szerintem egy ajánlott darab.

(#829) kmarci25 válasza rolio1 (#828) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezekkel a kamu mutatókkal engem ki lehet űzni a világból! Hogy erről miért nem szoknak le? :U A legtöbb óra jobban is mutatna, ha nem lennének rajtuk olyan mutatók, amikről messziről megmondja bárki, hogy nem működnek.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#830) sandró60 válasza rolio1 (#828) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem már több mint 2-éve van meg az óra.Idén cseréltem benne elemet.A pontossága megfelelő.Hónaponként talán 2-3másodpercet siet.Amikor merűl az elem akkor késésbe megy át(megfigyelés)ilyenkor ajánlatos az elem csere.Naponta használom :K
Szerintem az egyik megbizhatóbb kinai óra :K

(#831) sandró60 válasza sandró60 (#830) üzenetére


sandró60
addikt

"Hónaponként talán 2-3másodpercet siet"
Javitom-hetente siet ennyit :B

[ Szerkesztve ]

(#832) rolio1


rolio1
tag

kmarci25 nekem sem tetszenek, én sem vennék ilyet. De mint említettem, ezt a kollégám kérte, és ő pont amiatt figyelt fel rá, hogy van rajta dátumkijelző... :Y mondtam neki, hogy nem működik, erre a válasz: ja, nem baj, de jól néz ki...

sandró60 köszönöm az infót, szerintem is ez egy jó márka, vannak nagyon szép óráik.

(#833) jociolaszi válasza havri1 (#480) üzenetére


jociolaszi
tag

Én is ugyan ilyet vettem augusztusban nagyon jó a strandon is hordtam vízálló teljesen.Viszont ahogy hordom állandóan, az óra alján ahol éri a kezemet és izzad az ember ott a só marja le a krómozást. Én is óra függő vagyok kéthavonta rendelek egyet de a véleményem a kínai órákról nem rossz csak a fém órákról a bevonat gyorsan kopik de egy seiko-t is kikezdi az izzadtság ha két három évig hordja az ember.

(#834) szbalogh válasza jociolaszi (#833) üzenetére


szbalogh
őstag

Nato szíjjal nagyon jól szellőzik, nem poshad az óra alatt a kéz. Mindegyik órámon az van.

Nick: HE_Storm

(#835) terra052 válasza jociolaszi (#833) üzenetére


terra052
őstag

Cáfolom :)
Van olyan Seiko 5-ösöm, amit 20 éve vettem, 1995 márciusában, nagggggyon sokat hordtam, izzadtam benne, tengerben úszkáltam benne, dolgoztam benne, mindig velem volt, és hibátlan, sehol nem kezdte ki az izzadtság, só, sőt, be sem ázott :C
SEIKO 5

Ez ugye rozsdamentes acél, nem krómozott valami, ezért ilyen frankó, amilyen...

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#836) 5-ös kezelő válasza terra052 (#835) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

:K

(#837) bododani válasza terra052 (#835) üzenetére


bododani
senior tag

Ez igen! :K

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#838) terra052


terra052
őstag

...nem véletlenül bu%ultam rá a Seiko 5-re... Nem svájci, meg csak belépőszint, meg így-úgy, de azért szinte mindenkinek figyel egy a szekrényben :C
Én már keresem a szép 876A tokozásúakat, ha lehet 7009 szerkezettel (máshol: werk ;] ), akinek van ilyesmije, ne tartsa magában :K Kellene még egy fekete, meg egy rail, meg egy full lume számlapos is :)

werkmania.hu

(#839) RBJ válasza rolio1 (#828) üzenetére


RBJ
addikt

Én amit láttam eddig lekopó festék a házról, szétmálló szíj. Nem tudom, hogyan van valakinek jó tapasztalata ezzel a márkával.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#840) jociolaszi válasza RBJ (#787) üzenetére


jociolaszi
tag

Pont tegnap jött meg ugyanez a tipus ebay-ról 1800ft és nagyon tuti

(#841) RBJ válasza jociolaszi (#840) üzenetére


RBJ
addikt

1 nap alatt tuti. :U

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#842) jociolaszi válasza RBJ (#841) üzenetére


jociolaszi
tag

Okés majd egy hónap mulva megmondom milyen :)

(#843) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Azért van kamu mutatósok közt is különbség. Alapból nekem sem tetszik, de van pár órám, amin van és jól nézki. Egy órámon van, amint annyira nem néz ki jól.
Amelyiken nincs kamumutató, mostanában ezt a Valia-t hordom. Szép dombornoymott óralap, szép 5-perces fém gúlák, és nyomatok jellemzik. Nekem tetszik legalábbis. Feketében talán még jobban néz ki (ott a honlapon meg ki lehet válaszani a színt) és a barnásbordó is tetszik. Ez a hangosabban ketyegők közé tartozó óra, de már kezdem megszokni.

(#844) trebrona válasza terra052 (#835) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igaz az én Casiom feleannyi idős, de nagyjából hasonló dolgokat élt át, illetve él át a mai napig. :K
Kép

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#845) terra052 válasza trebrona (#844) üzenetére


terra052
őstag

Ugye. Nincs egyenes arányosság ár és érték között :C
És épp ezért javasoltam valakinek új kínai helyett használt Casio-t, verhetetlen a minősége, tartóssága, míg a kínaiaké... Szeretjük őket megvenni gombokér', de nem fogunk emlékezni sem rájuk 10 év múlva :N

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#846) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Üdv mindenkinek.

Rendeltem pár hete egy Jaragar órát olyat ami az első hsz.-ben van és ma meg is érkezett. Féltem tőle mert kínai meg olcsó is és akkor még nem találtam rá erre a fórumra és hát az aggodalmam nem volt alaptalan. A nap számláló ami 1-7-ig van fordítva működik, tehát nyomom a gombot és 7-1-ig ugrál visszafele. Ezzel még együtt tudtam volna élni ám most este elkezdtem nyomogatni a dátumot is és meg se mozdul a mutató. Írtam a Banggood-os srácoknak, kiváncsi leszek a válaszukra. Viszont ez se tántorít el attól, hogy vegyekmég pár kínai mechanikus órát így most ezzel szemezek. Van esetleg valakinek tapasztalata vele? 2 órát szeretnék egyet ami elegánsabb így bőrszíjas mint a fent említett Jaragar meg egyet a hétköznapkra ami fém szíjas. Milyen márkát tudtok még ajánlani ami megfelel a kritériumoknak és 10000ft alatt van?

[ Szerkesztve ]

(#847) bododani válasza ricsi0307 (#846) üzenetére


bododani
senior tag

Az 1-7 ig terjedo kismutaton nekem is visszafele jár amikor állítom be a gombbal, de egyébként meg megfelelő irányba halad ahogy telnek a napok. A dátumos kismutató nrmtudom miért nem megy neked, valami gond lesz ott, ennyire nem értek hozzá majd valaki aki ért hozzá az válaszolhat :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#848) szbalogh válasza ricsi0307 (#846) üzenetére


szbalogh
őstag

Hozzám is került egy olyan óra, amiben ugyan ez a szerkezet van. Abban se megy néha a dátumállítás. Majd egyszer szétszedem és megnézem mitől lehet ez. Addig esetleg próbáld másik napszakban állítani!

Közben felfedeztem ezt a Jaragar búvárt :C

2L27 werk van benne, tehát nem az a nagyon olcsó fajta 2650 alapú. Két gondom van vele, sokba kerül és van már pár órám :D a másik pedig, hogy 43mm korona nélkül :O

Nick: HE_Storm

(#849) perge666 válasza ricsi0307 (#846) üzenetére


perge666
veterán

Amivel szemezel az nagyon tetszik. :C

(#850) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ, úgy néz ki én voltam a balfék, mert nem tudtam, hogy azok a mutatók magukktól is működnek.Azt hittem csak kézzel lehet őket léptetni.Ebben az esetben viszont biztos nagyon jót tett a szerkezetnek hogy 11 körül izomból próbáltam nyomogatni a dátum mutató gombját :( Na nem baj működik ameddig működik aztán a következőre már jobban fogok vigyázni. Közben megtaláltam a fémláncos hétköznapi órámat szerintem baromi jól néz ki. Viszont az ebay-es vásárlástól félek, visszaolvasva a tpoikban sokat linkeltetek onnan de nekem nemtűnik egy életbiztosításnak onnan rendelni.Én Banggood-ról szoktam vásárolni az 100% megbízható oodal, viszont ezt az órát ebben a színben csak ott találtam meg. Szerintetek meg merjem venni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.