Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) KaraDani válasza Vasinger! (#10199) üzenetére


KaraDani
addikt

"Van ilyen szorítós v-fék megoldás is, aminek nincs menete, ez a canti fék."

Ennek így nem sok értelme van :) A V fék az V fék a Canti meg Canti. A canti nem egy V fék fajta.

(#10202) Bici válasza Vasinger! (#10199) üzenetére


Bici
félisten

V-fékeim vannak, SRAM 9.0 fékekhez való cserélhető betétes féksarukkal.
A gyárilag bennük lévő Kool Stop betétek elkoptak, de ugyanolyanra semmiképp nem szeretném cserélni, mert szanaszét koptatta a felnit is.
Most új felnijeim vannak és valami kíméletes betétet keresek. A Shimano és az Avid betétek belemennek (ha nem is tökéletesen illeszkedve, de stabilan) a SRAM saruba, de most egyik sincs raktáron az ebike-nál, pedig jó lenne a rendelés többi részéhez csapni a betéteket is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10203) Vasinger! válasza KaraDani (#10201) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt nem tudtam. Van itthon canti fék, de az igen csak hasonlóan néz ki, mint a v-fék, bár persze a működése más, de alakra szintén egy V betű. :) Valószínűleg ezért voltam ebbe a téveszmébe.

(#10204) fpeter07 válasza Ariadne (#10200) üzenetére


fpeter07
veterán

Lesz néhány combosabb rész, de jól néz ki! Próbából megejtettem egy kényelmesnek nem mondható tekerést a közeli erdőben. 7 kört mentem, darabja 2 km-es. Gyönyörű edzőpálya! 12.5 átlag lett a végén, gyakorlatilag 1 km szinte folyamatos emelkedő, majd 1 km DH, ennyit nagyon régen nem fékeztem. :) A versenyzők 25-ös átlag rejtély marad nekem, s ők még sokkal durvább úton tekertek.

(#10205) Zebu válasza Vasinger! (#10193) üzenetére


Zebu
addikt

Áhhhh soha nem merném őrizetlenül hagyni a bicómat sehol....
Nekem egy ilyenem van:[link]

Ha valakit érdekel, szivesen eladom neki! :D

(#10200) Ariadne: Jónak tűnik. Csak meg kellene csinálnom már a montimat...

Megvan az új teló. Szerintetek a régiről a perselyt + a kormánycsapágyakat át tudom tenni az újba, ki lehet szedni, vagy vegyek újat?

Még sosem szereltem ilyesmit.... :U

[ Szerkesztve ]

(#10206) venember83 válasza Zebu (#10205) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, a kormánycsapágyat át tudod tenni. A topikban párszor már leírtuk a menetét, keress vissza. :K

(#10207) Vasinger! válasza Zebu (#10205) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nyugi, az újat már én sem merem. Max végszükség esetén és arra ott ez a lánc. Szerintem pár percig kint hagyja a biciklijét egy ilyennel lezárva az ember, nem sok félni valója van. :)

(#10208) szki


szki
őstag

Na, 8 nap lötyögés (nyaralás, strandolás) után visszatértem az aktív tekerők sorába:)
76 km lett mai adag. Az első 50 km-t direkt megnyomtam viszonylag síkon, hogy lássam hol is tartok erőnlétben. 30,7 km lett az átlag... Aztán egyből másztam egyet a Lentihegyre. 38/21 áttéttel sem volt gond leküzdeni egy 140 méteres emelkedőt. Tudom nem nagy szám a terepbicajosoknak, de nekem csak ez jutott itt a közelben mára. Meglepően könnyedén másztam, pedig nem voltam friss, hisz előtte rendesen megnyomtam a tempót síkon.
Szóval még gyűjtöm a tapasztalatokat, hogy a tempó v. az emelkedő facsar ki igazán :D 2-3 hét múlva sokkal durvább szintekkel fogok tesztelni ;)
Sajna nem egyszerű 150 méternél nagyon emelkedőt találnom itt a közelben :((
blog off.

[ Szerkesztve ]

(#10209) Ariadne válasza fpeter07 (#10204) üzenetére


Ariadne
őstag

fpeter07 és Zebu: 27 km annyira kevés, hogy azt még tolva is végig lehet csinálni a szintidő alatt, érdemes megpróbálni szerintem. :) Még nem tudom, el tudok-e jutni oda, meg lenne más programom is aznapra, de egyelőre nagyon tervezem, hogy megyek.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10210) szatocs


szatocs
őstag

Egy normál 26-os monti belsőnek mennyi az a nyomás, amit még ki kell bírnia? Nézegettem most a Continental Travel Contact-ot és 4-6 bar van megadva, hogy úgy az optimális.
Erre vonatkozó értéket meg nem találok sehol.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#10211) Vasinger! válasza szatocs (#10210) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mit jelent, az hogy normál? Mekkora méretű a belső?

Egyébként a belső és a külső méretnek egyeznie kell, itt a vastagságra gondolok.

Szóval nem mind1, hogy egy 1.75-ös belsőt/külsőt akarsz felfújni vagy egy 2.5-et.

Függ a felhasználási felülettől is. Betonon minél nagyobb nyomás a jó, terepen, inkább csak a közepes. Ha nagyon kicsi a nyomás van benne, annak az a hátulütője, hogy könnyen felütheted a felnit.

Egyébként ha jól tudom a belsőkre rá szokták írni, talán még a külsőkre is.

(#10212) szatocs válasza Vasinger! (#10211) üzenetére


szatocs
őstag

1.95-ös a belsőm, ennél többet jelenleg nem tudok róla mondani. Normál alatt meg annyit, hogy B+ márka, tehát semmi különös. Volt vagy 550Ft.

=== Szatocs ===

(#10213) KaraDani válasza szatocs (#10210) üzenetére


KaraDani
addikt

A beslőtől nem függ mekkora nyomáson ajánlott használni. A külsőtől függ, a maximum érték, azt rá szokták írni külső gumi oldalfalára.

[ Szerkesztve ]

(#10214) szatocs válasza KaraDani (#10213) üzenetére


szatocs
őstag

Akkor elvileg egy olcsóbb belsőnek is bírnia kell a 6-7 bárt. Persze egy idő után nem tud tovább tágulni, de a szelepnél pl, vagy nem is tudom, hogy még hol esetleg érzékenyen érintené.

=== Szatocs ===

(#10215) Zebu válasza Ariadne (#10209) üzenetére


Zebu
addikt

Nem is az a baj, inkább az, hogy nincs még hegyi bicóm! :D

(#10216) KaraDani válasza szatocs (#10214) üzenetére


KaraDani
addikt

Ilyen probléma nem lesz sima belsővel (persze szelep túlzott feszegetésével elő lehet idézni), ami méretben passzol a külsőhöz, és nem több számmal kisebb, kivétel esetleges ultra extra stb light belsők, amik nagyon el vannak vékonyítva, hogy könnyűek legyenek. Sokkal tovább tudna az tágulni, mint a külső engedné.

(#10217) feka007


feka007
nagyúr

Hi, ez a 2 terepgumi szerintetek mennyit ér?
[link]
[link]

Maxxis Ignitor 26*1,95"

Kb. 500 km van benne, nem leharcolt.

(#10218) Manitou


Manitou
addikt

Mátra maraton bükk maratonhoz képest mennyire nehéz? Most filózok egy középtáv nevezésen.
Azt tudom, hogy sziklásabb/kövesebb a mátra. Viszont ahogy nézem pl a középtáv ugyanannyi, de a szint az kevesebb.

(#10219) rétisün


rétisün
veterán

megette a fene ezt a mai tekerést....a t**ves endomondo már megint nem rögzített végig, lemaradtam a tizenhatezerről, a szél is fújt :(((

mondjuk legjobban az endomondo bosszant, már a harmadik track-el szórakozik. ráadásul az oldaluk is rohadtul le van lassulva, még sportypalból se tudom mportálni a .gxp-t

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10220) venember83 válasza Manitou (#10218) üzenetére


venember83
nagyúr

Hehe, akkor tetszett a maratonozás. :)

(#10221) Dirtyz válasza Manitou (#10218) üzenetére


Dirtyz
őstag

Az idei Bükkhöz képest könnyebb.
A terep kövesebb, könnyebb felütni a kereket, viszont vagy 5km aszfalt is van benne.
Ja, és ami nem elhanyagolható, idén a Mi kezünk is benne lesz a szervezésben :K

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10222) fpeter07 válasza Ariadne (#10209) üzenetére


fpeter07
veterán

Mikor is van a zárás? 15 óra? :D 10-kor kezdődik, sanszos. hogy beérnénk. Egyébként lett egy bringatartónk. Nagyon frankó szerkezet, elvileg 3 bringát is fel lehet rá pakolni. A rendszám ugyan nem látszik tőle. de ha nagyonkell, majd kiírjuk egy papírdarabra. ;)

(#10223) szki válasza rétisün (#10219) üzenetére


szki
őstag

104 km-t futottál? Nem semmi!!
Na igen. Az Endomondo honlapja rosszalkodik. De a telefonon futó alkalmazás eddig csak 1x hibázott nálam. Nekem online tölti fel mobilneten az adatokat, és nincs problémám sose így.

(#10224) rétisün válasza szki (#10223) üzenetére


rétisün
veterán

valamiért a "külső" gpx-eket mindig futásként menti el...vannak fura dolgai, az biztos.

lehet, meg kéne próbálnom ezt az online dolgot, csak akkor jobban szívja az akksit. de talán egy 4-6 órás bicajozást kibír úgy is.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10225) rétisün


rétisün
veterán

szakad az eső.... :(((
de legalább délután megúsztam, amíg "futottam" :DDD :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10226) szki válasza rétisün (#10224) üzenetére


szki
őstag

Utólag is átszerkesztheted a futást bicajra, ha már importáláskor helytelenül ette meg.
Már nem tetszik nekem se az esőben tekerés, és nem indulok neki esőre hajló időben.
A Balatonhoz meg idén többet nem tekerek, mert 6x tekertem arrafelé, de egyszer se volt strand idő :(((

(#10227) fpeter07 válasza rétisün (#10225) üzenetére


fpeter07
veterán

Ennyit a holnapi erdőzésről. Mondjuk azért megnézem, hogy mennyire lesz saras.

(#10228) feka007 válasza feka007 (#10217) üzenetére


feka007
nagyúr

2-2k jó korrekt ár értük? :U

(#10229) Manitou válasza Dirtyz (#10221) üzenetére


Manitou
addikt

A mászosok nem olyan nehezek, vagy mire érted a könnyebbet? :)

venember83
á , csak kell egy program arra hétvégére is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10230) dqdb válasza Manitou (#10229) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sikerült kimosni a fehér pólót, és úgy érzed, ideje lenne újra összekoszolni? ;]

feka007: ha hajtogatható, akkor talán igen, ha drótperemes, akkor nem, mert újonnan kerülne ennyibe.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10231) Manitou válasza dqdb (#10230) üzenetére


Manitou
addikt

Az nem fehér volt :DDD
Mellesleg nem tudom ki milyen méretű pólót kért, de nekem az XL kicsit elméretezettnek tűnik. :DDD , jobb lett volna L-est kérni.

(#10232) lorcsi válasza rétisün (#10219) üzenetére


lorcsi
veterán

lehet hogy egy másik gps lpggert kellene alkalmaznod...pl. i-gotU-k ról egész jókat mondanak

(#10233) rétisün válasza lorcsi (#10232) üzenetére


rétisün
veterán

valószínűleg nem a gps résszel van gond, mert a sportypal végig rögzített, csak az endomondo adta fel menet közben.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10234) Napfénysüti válasza rétisün (#10219) üzenetére

Tárgytalan ha jól látom nem töltötted online az adatokat. Nekem akkor volt vele párszor problémám. Mostanában offline használom és otthon töltöm fel. Így még nem volt vele probléma plusz a telefon is lassabban merül. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#10235) szki válasza Napfénysüti (#10234) üzenetére


szki
őstag

Nálam a ZTE Blade track rögzítés + bekapcsolt mobilnet mellett kibír kb 7 óra üzemidőt, ha nem csinálok vele mást menet közben. Néha elfelejtem kikapcsolni induláskor a wifit, és akkor az még szívja az akksit, ha keresi a wifi hálózatokat bicajozáskor.
Hosszú utaknál mindig van nálam egy tartalék akksi feltöltve. Egy bicajos nem létezhet működő telefon nélkül, mert gyakran kell megnézni akár útvonalat a mobilon, akár az interneten valamit. Sőt még telefonálásra is jó a mobil telefon:)

Na neki is lódulok így kora reggel a Dél-Zalai dombságnak, amerre gsm térerő elvétve van, de a gps műholdak belátnak. Várhatóan 45 km és 500 méter szint lesz ez reggelire.

[ Szerkesztve ]

(#10236) venember83 válasza Manitou (#10231) üzenetére


venember83
nagyúr

Nekem az M-es mindig jó volt.

(#10237) Ariadne


Ariadne
őstag

Nos, aszfaltpatkány lettem egy napra klikk (42 km/2 óra, including tökölés a városban a Szigetre menő hordákat kerülgetve gyökkettővel meg gyalog... :(((, a városon kívüli részen 26-28 km/h körül lehetett az átlagom), tulajdonképpen annyira nem is volt rossz. Muszáj lesz még ismételni, mert hát ugye mindig inkább terepre szeretek menni, de már ezer éve mondják nekem nálam e téren okosabbak, hogy sok sík országúti edzés kell ahhoz, hogy erősebb legyek. De ettől még továbbra is rém unalmas, tényleg nem értem, hogy bírtok rendszeresen csak aszfalton menni... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10238) venember83 válasza Ariadne (#10237) üzenetére


venember83
nagyúr

Pár emberes társaságban érdemes, úgy lehet előzgetni, versenyezni, vagy akár beszélgetni is. :)

(#10239) belaazallat válasza Ariadne (#10237) üzenetére


belaazallat
addikt

Szerintem egyáltalán nem unalmas aszfalton tekerni. Menet közben számolhatod a repedéseket, esőben a meztelencsigákat. Ha rendszeresen tekersz ugyan azon az útvonalon akkor figyelemmel követheted a kátyúk változását(megint nőt 1 cm-rel).

Városban külön érdekes aszfalton közlekedni. Soha nem tudhatod, mikor, honnan ugrik eléd valaki. Vagy küzdelem a hülye autósokkal, aszt hiszi kifér még előtted, és amikor fém pedál csattan az oldalán, akkor persze Te vagy a hibás.

Az élet ezen apró örömteli dolgait kár lenne kihagynod! ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#10240) Ariadne válasza venember83 (#10238) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát mivel itt azért folyamatosan húznak el az autók az ember mellett, beszélgetni nem nagyon lehet sajnos, meg néhány várakozós lámpás meg lámpa nélküli kereszteződés is van... De az aszfalt legalább relatíve jó arrafelé.

belaazallat: Ahh tényleg, most hogy mondod... :DDD Nahát, mennyi örömből és jóságból maradtam ki eddig! :P

mod.: Ja és hír mindenkinek, aki Bpen közlekedik: a Margit-híd budai hídfőjénél, pontosabban alatta át lehet már menni a bringás alagúton, vagyis ha a Lánchíd felől jössz és mennél tovább az Árpád-híd felé, akkor nem kell átmenni a túloldalra. Egyetlen hátrány, hogy szuicid gyalogosok is kóborolnak rajta...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10241) szki


szki
őstag

Ma tekertem egy 60-ast teli emelkedővel, és főleg erdőben tekergő aszfalton. Autóforgalom errefelé minimális. Garmin Connect szerint 642 m szintemelkedés volt benne, de sikerült így is 27,6 km/h átlaggal lenyomni. Az első, és az utolsó 10 km kb sík volt zalai viszonylatban, de a közbenső 40 km igazi izomnövelő anaerob edzés volt:)

Ma választ kaptam arra is, hogy a távolság, a tempó, vagy az emelkedők facsarnak-e ki legjobban?
A válasz, hogy a szembeszél, ha tempót is akarok tekerni:) 25. és 35. km között végig erős (30-35 km/h) szembeszelet kaptam. Mellette enyhén emelkedett is az út, de kiszenvedtem nagy áttétellel (48/17). És egyből utána jött még egy hegyes, erdészeti utas szakasz...

#10237 Ariadne: Nem a (fő)városban élvezet tekerni aszfalton, hanem a szabadban közúton vagy erdei aszfaltos utakon. Itt Zalában különösen szép tájak vannak. 2 hete tekertem az Alföldön is Kalocsa térségében jópár szakaszt, de tök unalmas volt. Ott sehol egy erdő, domb, vagy szerpentin...
A Balaton körül is tök unalmas tekerni, mert a tavat alig látni, és mindig a másik bicajosokra, gyalogosokra, autókra, vagy a rettenetes aszfaltra kell ügyelni, és óvni a bicajt. 2 hete sikerült egy előttem hirtelen megálló autó lökhárítóját elütnöm a Balaton parton, mert lassúak voltak az autók, és én meg előzgettem :DDD
Sokkal szórakoztatóbb volt, mikor 2 hete tekertünk Rétisünnel Zánka-Tapolca-Sümeg-Zeg. 90 km-es szakaszon. Akkor lehetett a tájban is gyönyörködni!

Rétisün: Ma egyszerre indítottam a legnépszerűbb 3 tracker progit, és pont az online Endomondo feltöltés lett téves (45 km-t ír 60 km helyett). Szóval lehet nálad is az a baj, hogy mégsem jó egyszerre több alkalmazást futtatni?

[ Szerkesztve ]

(#10242) Ariadne válasza szki (#10241) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm mondjuk így belegondolva tényleg más, voltunk pl. egyszer egy elképesztően szép aszfaltos teljesítménytúrán, Tanúhegyek teljesítménytúra a neve, a Káli-medencében megy körbe. Az tényleg nagyon élvezetes volt, emlékszem még rókát is láttam a mezőn, pont úgy ugrált, mint a Vukban. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10243) rétisün válasza szki (#10241) üzenetére


rétisün
veterán

már elég régóta mennek párhuzamosan a sportypal meg az endomondo, de csak tegnap meg talán vasárnap volt gond az endomondoval (a feltöltéses furcsaságát most nem számolom)

előttem tegnap mókus és róka futott át, a balatonkörről hazafelé meg őz...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10244) fungeld


fungeld
aktív tag

Pontosan hogy hívják a szélső jobb oldalon azt a 2 "karikát" amik között maga a görgő forog?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#10245) dqdb


dqdb
nagyúr

Underworld Kupára nem jön még valaki a föld alá száguldozni? Most szombaton lesz a rendezvény, a nevezési listát végignézve többen ott leszünk a topikból, és a tavalyi évvel ellentétben még van pár szabad hely a későn kapcsolóknak :K Ez egy buliverseny, a tényleg profik külön futamban indulnak, a szórakozásról szól az egész.

szki: Nem a (fő)városban élvezet tekerni aszfalton, hanem a szabadban közúton vagy erdei aszfaltos utakon.
Persze, ez így van, csak a főváros eléggé nagy hozzá, hogy már a kijutás se legyen rövid. Nekem a legrövidebb irányban 10 km a városhatár, és ezután azonnal beesek Dunakeszire ... Szentendre felé 15 km, a keletre-nyugatra 20 km, valamerre dél felé 25-30 km. Szóval az élvezetes outizáshoz megfelelő helyen kell lakni, nekem elsőre forgalom és zaj jut csak belőle.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10246) Vasinger! válasza dqdb (#10245) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Teljesen egyet értek. Sokan mondtátok nekem is, mikor mesélte a bicikliutas történeteim, hogy minek megyek aszfalton? Ne menjek bicikli úton, hanem hegyekre ha már olyan bringám van.

De kérem, kb. 20-30 km a legközelebbi normális hegy, oda meg csak bicikli úton lehet eljutni.

Szóval jó helyre kell születni, az egyszer biztos. :)

(#10247) fpeter07 válasza Ariadne (#10237) üzenetére


fpeter07
veterán

Magamban is eltudnék kerekezni egész nap aszfalton is. Csak akkor másra nem lenne semmi időm. Ha rövidtávra edzek, nem kötelező 80-100km-et mennem egyhuzamban. A szervezetem sem tolerálná, most kezdek alkalmazkodni az 50 fölötti körökhöz. :)

(#10248) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

A Bringabutik-ról mit tudtok mondani?Vásárolt-e valaki onnan?Köszi.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10249) Cathfaern válasza dqdb (#10245) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, csodálkoztam is eleinte miért van ilyen kevés outis itt a topicban, de aztán rájöttem, hogy Bp-ről macerás rendesen outizni... az tényleg nem élmény ha a táv fele városban van. Újabb indok, hogy miért nem akarok Bp-re költözni :)
Nekem szerencsém van ilyen téren, kb. 2 perc biciklivel a városhatár, de ha a város közepén laknék, akkor se lenne több 10 percnél.

(#10250) dqdb válasza Hasaggymeg (#10248) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tudomásom szerint többen is, jó véleményeket hallottam róla, és az enyém is az. Én szemüveget rendeltem tőlük, rövid időn belül jött a levél, hogy megérkezett, elmentem átvettem, ennyi. Shimano terén az egyik legolcsóbb beszerzési hely.

Cathfaern: a hegy se sokkal jobb, nekem 33 km az oda-vissza út a János-hegy lábáig, és az még vastagon a városban van (de legalább van, tényleg csendes és kellemes környék). A Pilis megközelítése és elhagyása összesen 55 km környékén van. A Börzsöny már vonatozást igényel, mert a Budapest-Verőce-Budapest útvonal önmagában 120 km felett van.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.