Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) hoffman_ válasza Manitou (#9747) üzenetére


hoffman_
nagyúr

No igen, ebbe így utólag én is belegondoltam. És igazad van :D Mondjuk francnak sincs kedve vacsiúj bringáról alkatrészt lekapni, eladni(legalábbis megpróbálni), aztán újat venni. De tény, hogy az Epik felszereltsége egyébként elég jó. A telójáról is olvastam jókat, amíg bejáratódik a bringa, addig simán jó. Egy levegős Tora meg pont olyan drága, hogy amíg járatódik a gép, addig spórolsz :D

peugeormate:

De ha minden kötél szakad, egy jól használható felni már bőven megáll 4-6k között, befűzik, kicserélik 1000-ér, és csók.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9752) peugeotmate válasza Manitou (#9750) üzenetére


peugeotmate
őstag

Minimális, de még holnap megnézem jobban. A lényeg, hogy 1-2 évet kibírjon, aztán úgyis esedékes lenne egy új bringa.

hoffman_
Az a baj, hogy a 60k-s bringámra már jóval többet költöttem, mint amennyibe került anno. Kezdve az SPD pedáltól a hegesztésen át mindenre kb. :D És nem szívesen költenék már nagyobb tételben rá.

[ Szerkesztve ]

meg

(#9753) Zebu válasza rétisün (#9748) üzenetére


Zebu
addikt

Mikor? Becsatlakoznék úgy Balatonfűzfő tájékán :) akár....

Viszont te karcsú ember vagy ránézésre! Nem kell a mezem, amit "kinőttem" úgy, hogy még nem is volt rajtam? :D :DDD

Megudmáljuk a részleteket privátban? :B

amúgy neked a derekad nem reccsent bele? :)

[ Szerkesztve ]

(#9754) Manitou válasza hoffman_ (#9751) üzenetére


Manitou
addikt

Még ha rászámolok +10k-t egy deore váltókar+ egy fékkarra, még akkor is megéri, úgy hogy ha azzal számolok, hogy a fékváltókar rajtad marad. Ha meg el tudod adni, akkor meg pláne.

(#9755) hoffman_ válasza peugeotmate (#9752) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát ja, hegesztés az oké :DDD De egy jóféle SPD pedál már ugrik is át azonnal az új bicóra :)

Manitou:

Ez korrektó :D Amúgy meglepő, de ma pl Hervisben láttam egy jó konstrukciót. Egy KTM bicaj volt, elég megkapó geoval(nem tudom, hogy jó is-e annyira), és nagyon faszán felszerelve. Azt hiszem 170-ért adták, és annyit akár még meg is ért. Fura, egy Hervistől ilyet nem vár az ember :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9756) belaazallat válasza rétisün (#9737) üzenetére


belaazallat
addikt

Pont holnap?! Akkor megint esni fog! Ha hamarabb tudom meg csatlakoztam volna. Most esett át a bringa egy kis javításon. Lánc és racsnicsere, 8-as kiszedve a hátsóból és kapott egy pár Continental City contact-ot.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9757) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez vajon mennyire lehet leharcolva ennyi pénzért? :/

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9758) rétisün válasza Zebu (#9753) üzenetére


rétisün
veterán

ebédidőben érünk oda nagyjából :))

valóban elég soványka vagyok :D köszi, de nem tervezek mezt venni, meg egyébként sem vehetek giant mezt a kelly's-emhez :N

(#9756) belaazallat: nem holnap, hanem 31.-én, vasárnap lesz a menet. most éppen arra a napra egész jó időt mond.

egyébként ma megint kiderült, hogy természet igazságos (és nem azért, mert akinek rövidebb az egyik lába, annak a másik hosszabb, ahogy a viccben mondják :U ) mert ami szelet nem kaptam meg kedd-szerdán, azt mgkaptam ma, szóval nem maradtam le semmiről :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9759) peugeotmate válasza hoffman_ (#9755) üzenetére


peugeotmate
őstag

Jóféle pedálom van, de hibrid. Nem mai csirke. És én meg sima SPD-t akarok majd. Meg szerintem nem olyan könnyen ugrik már az le onnan. :D

meg

(#9760) hoffman_ válasza peugeotmate (#9759) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jáá, ez Shimano ha nem tévedek. Azért ha jóféle, akkor csak nem kapott annyit szegény pedál, hogy megjárja a tengely vagy a menet :D Ha mégis, akkor annyira nem volt jóféle ;] Egyébiránt, ahogy érzed :) (Hozzáteszem, nekem még sosem volt SPD pedálom :B )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9761) Zebu válasza rétisün (#9758) üzenetére


Zebu
addikt

Áhhh holnap nekem nem jó.... kerti mulatságba megyek délután.... Jövő hét lenne nekem idális. Akár hét közben is, mert szabin leszek.

(#9762) belaazallat válasza rétisün (#9758) üzenetére


belaazallat
addikt

Esetleg csatlakozhatok hozzátok? Mi az úti terv?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9763) Dirtyz válasza venember83 (#9725) üzenetére


Dirtyz
őstag

Simán lehet használni, én is ezt teszem.
Ha nem használtál előtte huzamosabb ideig országúti kerékpárt észre sem veszed a más geometriából adódó különbséget (már csak azért sem, mert nem lesz összehasonlítási alapod :) ).
Az alkatrészek,a fék kivételével ugyanazok, mint az országútikon, a CC bicajokon vagy canti, vagy mini"V" féket használnak, ill. jön ez a "másság" a tárcsafékkel. A tárcsának "szerintem" csak saras-havas versenyen lenne létjogosultsága, de a CC nem a fékezésről, hanem a technikáról szól :D
Áttételt meg amilyet ráraksz, olyan lesz. Elöl országúton 50-39-et, hátul 12-25 v-12-27-et használok, versenyen elől csak egy tányért, vagy 39, vagy 36-ot (pályafüggő), hátul a már fentebb felsoroltak egyikét.
CC bringa nagy előnye még, hogy sárvédőt sokkal könnyebben tudsz rárakni, mint egy országútira.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#9764) peugeotmate válasza hoffman_ (#9760) üzenetére


peugeotmate
őstag

Igen: Shimano PD M324-es. Annyit mondok, hogy a több éves használat azért látszik rajta. De nem is kímélem, kap rendesen. Cserébe törődést is alig igényel. Jó cucc.
Mivel ez (volt) az első SPD pedálom, ezért vettem hibridet. Nem igazán tudtam még, hogy beválik-e majd. De így ~3 év aktív használat után egyértelműen megérte beruházni rá! Ha egyszer ráérzel az SPD-re, akkor csak azzal vagy hajlandó egy idő után tekerni. :) (Ráadásul akkor elég jó áron mérték, 8900 Ft-ért jutottam hozzá.)

meg

(#9765) hoffman_ válasza peugeotmate (#9764) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Előbb jussak végre bringához, már attól a s*ggem a földhöz verném :) Csak azért nem mondom, hogy ne cserélj, mert nem tudom hogy érdemes-e, vagy sem. Én eddig csak a tengelyt és a csapágyakat néztem, sima taposó pedálok lévén, a patent mechanika nem tudom, hogy mennyire időtálló, ártól most függetlenül. Természetesen tervben van az SPD is, elhiszem, hogy tényleg jó cucc, de az majd a második kör. Egy jó pedál 10+ és egy cipő legalább ennyi, még ha egy jó akciót ki is fogsz :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9766) rétisün válasza Zebu (#9761) üzenetére


rétisün
veterán

hát, kerti mulatság másnapján nem biztos, hgy bicajozni akarsz. bár én már toltam 120-as kört "másnap" és jobban rendbetett, mintha otthon nyögtem volna :U bár mintha kicsit jóval több vízet fogasztottam volna :))

(#9762) belaazallat:elvilg ugyanaz lesz, mint a 2.-ai körnél. a zánkai tekeréshez képest annyival változik, hogy 1 órával korábban indulunk, ami nem biztos, hogy jó neked :(
de ha le tudsz szállni a vonatról előbb, akkor még ez az 1 óra se biztos, hogy gond lenne.

(#9764) peugeotmate: Ha egyszer ráérzel az SPD-re, akkor csak azzal vagy hajlandó egy idő után tekerni.

egyetértek :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9767) ludsimon


ludsimon
veterán

Juhú!

Ma vettünk szobabiciklit a Dechatlon-ba, alig vártam, hogy végre összerakjam, letekertem 10 órakor egy 5 km-t 27km/h-s átlaggal. :)

undefined

(#9768) fpeter07 válasza Manitou (#9747) üzenetére


fpeter07
veterán

XCR helyett egy magasabb kategóriás teló (pl: Epicon) és le sem lehetne szállni arról a bringáról. :)

(#9769) belaazallat válasza rétisün (#9766) üzenetére


belaazallat
addikt

Elvileg 3/4 9re Keszthelyen tudok lenni, az jó? Vagy késő?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9770) szki


szki
őstag

Trekkingem első villája hátragörbült ma, mert találkozta egy lökhárítóval a Balaton parton. A bicaj használható, de nem biztonságos...
Szóval kellene valami olcsó karbon első villa, vagy rugós biz-baz. Márkanév nem számít, csak legyen rá 3 év gari :D

#9766) rétisün: írtam privit. Nekem elment a kedvem a balatonosditól. 5x tekertem a Balatonnál 5 hét alatt, és egyszer se volt strandidő. Plusz az útviszonyok, és a többi akadályozó gyalogos, és bicajos nem az én idegeimnek való (ma is tapasztaltam)! 07.31.-én vasárnap különösen nagy rajzás lesz a Balatonnál.
Inkább tekerjünk egy 4 országos karikát! :DD

szerk2: a szembeszél ma nekem is kijutott rendesen :W

[ Szerkesztve ]

(#9771) rétisün válasza belaazallat (#9769) üzenetére


rétisün
veterán

változott a szitu.... (ahogy tibi mondta az argoban)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9772) SOAD19 válasza rétisün (#9771) üzenetére


SOAD19
addikt

.... nem kapsz tőlünk ló..... se! (csak, hogy kerek legyen ;] )

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#9773) rétisün válasza SOAD19 (#9772) üzenetére


rétisün
veterán

így valahogy..... :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9774) Flow


Flow
senior tag

Bedobom még egyszer, hátha most lesz másnak is hozzászólnivalója... :B

Kérdés

:R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#9775) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Egy pár képkocka, hogy legyen motiváció :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9776) rétisün válasza Flow (#9774) üzenetére


rétisün
veterán

2 centit lehet korrigálni másik stucnival, nyeregállítással. mondjuk az is biztos, hogy két más gyártótól származó bicajnak kicsit eltérő a geometriája, sőt a méretezése is eltérhet. ettől függetlenül én a kisebbet venném.
ha a kisebben se éri el a térded a kormányt (kanyarodáskor) akkor még az sem túl kicsi. hosszú távon lehet, hogy tényleg jobb, ha nem kell nyújtoznod annyira.
azt még megnézheted, milyen hosszú stucni van a bringákon, létezik-e 2-3 centivel hoszabb/rövidebb, és azt is kalkuláld bele, hogy tudsz-e majd cserélni, ha netán szükségét érzed.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9777) Zebu


Zebu
addikt

Áhhhhhh annyit méreteztek, hogy már elbizonytalanodtam, hogy az L-es méretű bicóm megfelelő-e vajh a magasságomhoz.... :O

(#9778) lorcsi válasza hoffman_ (#9775) üzenetére


lorcsi
veterán

ez a fixi vagy az egysebi ?

(#9779) hoffman_ válasza lorcsi (#9778) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ő a fixie (bár ez már egy nagyon vad formája...). Legjobb tudomásom szerint az egysebességes annyiban más csak, hogy szabadonfutó (a hátsó lánckerék), tehát nem kék tekerni. Fék az fixin vagy van, vagy nincs, egysebire kell, mert máshogy ugye nem állsz meg :D

XP NINJA:

Külömbség nincs, a különbség az kb amit fent írtam ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9780) XP NINJA válasza lorcsi (#9778) üzenetére


XP NINJA
őstag

mi a külömbség? :DDD

(#9781) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne,mi a különbség az isis és a howitzer között?
Ha van eltérés akkor az gondolom a tengelyen lévő rovátkázásban nyilvánul meg ha van egyáltalán, számomra nem világos.

Esetleg van köztetek olyan aki ért a magellán vázakhoz?

Üdv.:Pocee

Mr.Brightside

(#9782) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Olyan trekking vázam van, amin az alsó csövön vannak a váltóbowden pöckei, azaz alulhúzós első váltó kell hozzá.
A baj annyi, hogy a középrész alatt lévő műanyag bowden-vezető elveszett, így sem alul, sem felül nem tudom vezetni a bowdent. :U
Ennek mi a becsületes neve, hogy rá tudjak keresni neten?
Esetleg valami alternatív megoldás?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9783) fpeter07 válasza hoffman_ (#9775) üzenetére


fpeter07
veterán

3:05 Kéznél nélkül egykerekezni. :Y Azt a kacsázó fékezést se tudnám megszokni.

(#9784) hoffman_ válasza fpeter07 (#9783) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Áh, ezeket a srácokat nem lehet tiszta lappal kezelni. Egy komoly triálost megszégyenítenek egy halál egyszerű(nem olcsó!) bringával. Valamit nagyon éreznek.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9785) #24889344 válasza hoffman_ (#9775) üzenetére


#24889344
törölt tag

Ilyenkor mindig az az első gondolatom, hogy kipróbálnék egy ilyet. Amíg ilyen szintre fejlődtek, biztos estek párszor.
Viszont a stop táblánál áthajtani elég veszélyes.

(#9786) venember83 válasza Dirtyz (#9763) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszönöm a választ! Akkor ezen az úton kell továbbmennem.

rétisün: Szép kerek lett a sok nullával! :K

Na megyek is vissza az Ironbike-re, csak hazajöttem átöltözni. Szegény versenyzőknek ez nem opció, esőben indultak, esőben mennek, esőben érkeznek majd valamikor.

(#9787) Napfénysüti

Megvolt a mai tekerés. Átmentünk Velencére hogy megnézzük ezt a Velencei tó kör "versenyt". Végülis nem neveztünk be mert barátnőmnek már sok lett volna. Visszafelé tekerve Nadapnál megálltunk mert utolértek aztán beálltunk a sok outis közé. Ami meglepő volt hogy a Nadapi dombnak fölfelé ezúttal nem hogy meghaltam volna a fáradtságtól hanem egyenesen előztem pár outist. :Y Mit ne mondjak szerintem ez engem lepett meg a legjobban. :D

De mindent összevetve nagyon jó volt ez a mai tekerés. :R

Més que un club!

(#9788) Hasaggymeg válasza dqdb (#9740) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

És ez?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9789) fpeter07 válasza venember83 (#9786) üzenetére


fpeter07
veterán

240km szinte végig terepen és csepegő/szakadó esőben? Elképesztő! Nem alaptalanul hangoztatják extrémnek. Még száraz időben is nagyon emberpróbáló lenne.

(#9790) DemonDani válasza Hasaggymeg (#9788) üzenetére


DemonDani
addikt

milyen méretet keresel?

17,5"on linkeltem múltkoriban egy nagyon jó árú kifutó Land Rovert, hasonló szint mint ezek de legalább 99k szal 2/3ada áron. Meg amúgy milyen felhasználásra lesz?
Mert nem feltétlenül megy ez tönkre, csak ott a legtöbb esély a gondra, meg ott fognak kezdődni valszeg. De nekem is Gepida agyak vannak (ki tudja ki gyártja ezeket) de semmi baja 8000km után sem. (ugyan azok a kerekeim mint ebben az Asgardban...

nah erre gondoltam:
[link]
még jobb mint ezek a 150k-sok, de csak 17,5"on

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#9791) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#9787) üzenetére

Bevallom őszintén a mai után nagyon szívesen kipróbálnék egy outit még lehet meg is térnék. Vagy inkább kezdjek el spórolni rá? :D

Més que un club!

(#9792) Ted_Beneky válasza Bici (#9782) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Erre gondolsz?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#9793) Motaba78 válasza Napfénysüti (#9791) üzenetére


Motaba78
őstag

a mai jó magyar utakra sajnálnék kivinni egy outit több százezer forint értékben, maradok az mtb canga mellett, Magyarországon még az aszfaltos úton is mtb kerékpár kell. :(((

[ Szerkesztve ]

(#9794) Zebu válasza Napfénysüti (#9791) üzenetére


Zebu
addikt

Hogyhogy?

Ma végre újtra találkoztunk a bicómmal, igaz nem vittem el még semerre, csak kicsit állítgattam.

Az ülésen emeltem kb 1 cm-t és az ülés dőlés szögét is állítanom kellett, mert eléggé hátrafelé állt. Most belőttem full geyenesre egy vízmértékkel.

Kiváncsi leszek vajh lesz-e hatása a dolognak a derék témára.

Azt néztem, hogy ha úgy ülök rá, ahogy szoktam, akkor a kormányom nem takarja el az első kerék agyat. Kicsit előrébb kell dőlnöm hozzá. Lehet, hogy ez a gond?

Hm nemtom, furcsa dolog ez. Van olyan oldal ahol azt írják, hogy takarnia kell, van ahol azt, hogy ez már nem releváns az eltérő vázgeometriák miatt. Hol van az igazság?

Mondjuk lehet, hogy itt tényleg laposabban kell elhelyezkedni az alapból országúti váz miatt...

(#9795) Napfénysüti válasza Zebu (#9794) üzenetére

Viccből mondtam persze főleg az árukat elnézve. :R Jó persze félre tudnék tenni rá de egyelőre nem tervezem komolyan. Viszont ha lenne egy ismerősömnek outija nagyon szívesen elkérném egy kör erejéig. Meglehetősen kíváncsi vagyok mennyivel másabb menni vele, mekkora előnyt jelent úton tekerve. :K

Més que un club!

(#9796) Xantomas válasza Bici (#9782) üzenetére


Xantomas
őstag

A Shimano Techdocs-ok "középcsapágyház bowdenvezető"-ként utal rá.

[link]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#9797) JColee válasza Xantomas (#9796) üzenetére


JColee
őstag

Rendelsz egy ilyet, és utána ezeröccáér (1500) kiszálítják. :D

(#9798) rétisün


rétisün
veterán

kicsit átalakult a kona, nem nyekereg többet a tárcsafék, az tuti :N

megkapta a régi felt outi villát, deore xt agy+rigida flyer kereket, meg persze outi féket. nem esek hasra (pofára) ugyan a fékerőtől (avid fr5 fékkarok), de legalább nem nyekereg.
aztán lehet, hogy az első esős napon megbánom az egészet :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9799) Xantomas válasza JColee (#9797) üzenetére


Xantomas
őstag

A ridebike a fizikai bolt, az ebike a webshop...

Amúgy meg, ha több boltnak lenne rendes honlapja, akkor onnan linkelnének az emberek, de erre általában tojnak a kiskerek, lévén, hogy nem azért költöttek a vintrinekre, hogy az ember ne látogasson el.

2 hét alatt össze lehet dobni opensource eszközökkel egy rendes raktárrendszer nyilvántartót, és hozzá egy honlapot, csak egy értelmes rendszergazda kell, aki ennek az elérését a külvilág fele biztonságosan meg tudja oldani.
Eladott tételenként kb 10 másodperc plusz idő lenne becsipogni egy vonalkód olvasóval az alkatrészt, és kivonni a raktárkészletből.
A feltöltés, és az első rendszerezés ami rohadt sokáig tart, meg a képkeresés minden eszközhöz.
Szerintem marha gyorsan behozná az árát, mert a geek-ek nagyrésze, munkából hazafele, beugrik a boltba, ha tudja, hogy ami kell neki, biztosan megtalálható, és nem akar 2 napot várni a házhozszállítással.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#9800) Xantomas válasza rétisün (#9798) üzenetére


Xantomas
őstag

Az FR5 erőkarja, és bowden húzási áttétele nem lesz oda egy kicsit kevés?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.