Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) rétisün válasza Xantomas (#9800) üzenetére


rétisün
veterán

a bovdenhúzással biztos nem lehet gond, elvégre egy outi fék(váltó)kar se húz több bovden. lásd v-fék+outi fékkar kombó, és a hátsó v-féknek is elég az fr5 húzása. meg persze látszik is, hogy messzebb lehet állítai a fékpofát a felnitől, mint az outin van.
az erőkar már lehet kevés egy kicsit, de melóba menet úgyse száguldozok :N (esetleg hazafelé)

majd meglátom, mennyire válik be...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9802) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Valaki holnap egy pilisi terepes túra?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#9803) JColee válasza Xantomas (#9799) üzenetére


JColee
őstag

Hiába, azért vicces. :D

Egyébként nagyon igazad van.

(#9804) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nah túl vagyok a mai napi tekerésen is.

Egy pár dolgot kezdek megismerni az új bike-ban, de még mindig nem tiszta minden.

Speciel ha nem egy 200-as hidra tárcsa lett volna ma elől, akkor valószínűleg nem sűrűn írtam volna már, ugyanis megvolt az első esésem a biciklivel. Egy tipikus 20 éves hétvégi vezető aki friss jogsival keménykedik a csajok előtt, gyorsabban jött mint amennyivel lehetett volna és a kereszteződésnél véletlenül sem fékezett volna le, csak épphogy lelassítani akart. Mivel eléggé beláthatatlan volt a szakasz és a kocsi is gyorsan jött, nem láttam és kigurultam majdnem elé, de ahogy megláttam tövig fék előre bukfenc. Szerencse, hogy nem repültem el, hanem csak simán mellé estem. Persze a csávó utána tőgázzal elhajtott és le se szarta az egészet.

Van egy negatívuma a fullynak, hogy túl csendes. Nem bírok jelezni semmivel, hogy valaki mögött vagyok és meg akarom előzni. Se a fékkarokkal, mert az olaj nem húzza vissza akkor erővel, mint egy rugó, hogy szó szerint csattanjon és a fékeket sem bírom ordításra kényszeríteni.

Egyébként valaki akinek hidra tárcsás féke van, árulja el, hogy hogyan érdemes vele bánni!
Fel kell melegíteni, hűteni kell, vagy a kettő között? Adagolni kell, szaggatva vagy megrántani érdemes? Melyikkel lehet legjobban kímélni a tárcsát és a betétet?

(#9805) Hasaggymeg válasza DemonDani (#9790) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

21-22" kellene,de egyelőre csak érdeklődöm,mert el kellene adjam az enyémet. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9806) sanzi89 válasza Vasinger! (#9804) üzenetére


sanzi89
addikt

Ajánlom a KRESZ szerint kötelező kiegészítőt, a csengőt. Nekem pont ez a típus van, és szerintem nem mutat "rosszul" egy montin se.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9807) Vasinger! válasza sanzi89 (#9806) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Persze jó dolog, volt is egy ideig, csak az a baj vele, hogy minden kis rázkódásra csengetett. Ha valaki tud olyan csengőt mutatni, ami csak akkor csenget amikor én akarom, rohanok venni.

[ Szerkesztve ]

(#9808) sanzi89 válasza Vasinger! (#9807) üzenetére


sanzi89
addikt

Akkor rohanj ilyet venni. :K

Volt már pár fajta csengő a családba, és ennél "profibb" csengőt nem láttam eddig. Baromi hangos, aránylag kicsi és szerintem nem is ronda plusz döccenőnél sose csenget.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9809) 8zabi válasza Vasinger! (#9807) üzenetére


8zabi
őstag

tessék egy csengő, a fully csak nem rázkódik annyira, hogy magától csengessen :D

mellesleg nekem is ilyen konstrukciós csengőm van, nem kelt még életre macskakövön sem

(#9810) KrAt


KrAt
veterán

Nah akkor kérdéssel jövök :)

Fékváltókar ötletet elvetettem, mert egyelőre lakáshitel projekt lesz folyamatban, és a 9-es rendszerhez a fél bringát kéne cserélnem..

Szóval marad a sima fékkar.. Utána valszeg fék is csere lesz, de legalább beállítás lesz..

Melyik legyen? Sora vagy 105 / Ultegra? Megéri a kétszeres árat az Ultegra, van annyi minőségbeli különbség? Illetve kérdem úgy, a Sora kar megüti azt a szintet, ami már bőven elég?

mod: illetve ezt (Saccon Radius fékkar) most találtam, ez is tetszik, és menne a fehér bringához, csak semmit nem tudok róla.. :( Ez nagyon gagyi, vagy milyen?

[ Szerkesztve ]

(#9811) dqdb válasza Vasinger! (#9807) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem olyan csengőm van, ami általában akkor sem cseng, ha én akarom. Egyszer akartam használni, nem jött össze :)

A kérdésedre a válasz: DT Swiss 240-es aggyal szerelt hátsó kerék kell neked. Igaz, hogy drága, nem is kicsit, cserébe eszméletlenül jó, és a DT speciális kalapácsmechanikája miatt a racsni olyan hangos, hogy azonnal ugranak szét előttem az emberek. Néha még akkor is, amikor nem akarok előre menni :))

Ma volt oldalszembeszél, szembeszél, oldalszembeszél, oldalszél, kevés szélcsend, majd végül szembeszél, hátszél egy másodpercnyi sem :(((

8zabi: na, külsőre pont ilyen a csengőm, csak nincsen rajta BBB logó. Tényleg nem szólal meg magától macskakövön sem, ezt tudom igazolni :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9812) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nah akkor szumma szummárum, vegyek olyan csengőt amit mutattatok. Nekem anno egy hasonló felépítésű volt. Ilyenem: [link]
Bár akkor még egy RST Capa T6 volt elől merevvázas bicóban, nagyon csilingelt.

Amúgy még gondolkodom, hogy nem túl ciki e egy fullyt ilyennel elrondítani, legfeljebb ha terepre megyek vele leszedem :D. De néha muszáj XC-re használnom sajna.

Ha már ciki kérdésnél tartunk Fullyra ciki km órát rakni? :D

(#9813) dqdb válasza Vasinger! (#9812) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha már ciki kérdésnél tartunk Fullyra ciki km órát rakni?
Igen, az. Ha már olyan burzsuj vagy, hogy fullyra futja, az a minimum, hogy GPS-t raksz rá, nem holmi kilométerórát :P Kicsit komolyabban: rendes, minőségi vezeték nélkülit vegyél rá, ne analóg, hanem digitális átvitelűt, így egyszer kell rá pénzt kiadnod. Ez Sigma esetén a 9-es végű sorozatot jelenti, Cateye, Ciclosport és VDO ajánlott még. A funkciókat neked kell kitalálnod, szerintem a barometrikus magasságmérő hasznos, a pedálfordulatszám-mérőre nem igazán van szükséged, a pulzusmérő szintén jó dolog.

Nekem hardtail bringán van a csengő, teljesen ráhúzva és enyhén befordítva a váltókar fölé. Így nem foglal extra helyet, és nem is annyira feltűnő.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9814) rétisün válasza KrAt (#9810) üzenetére


rétisün
veterán

én használtam sorát, most 105-ös van (hobbi szinten sztem bőven elég) a soránál máshogy van megoldva a lefelé váltás, nekem az talán kicsit jobban kézreesett, de ettől eltkintve mindkettő tette/teszi a dolgát.

mod: most nézem, ez fékkar, én meg itt írok fékváltókarról :B passz....

csengőtémához: nekem még az outin is van csengőm.....és már töbször használtam is, szóval nem igazán érdekel, ciki vagy nem ciki, néha bizony jól jön (süketek esetében mondjuk mindegy) :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9815) KrAt válasza rétisün (#9814) üzenetére


KrAt
veterán

Igazából ez is teljesen jó hozzászólás, mert mindkettővel volt tapasztalatod, és ugyan nem fékváltókar, de átélted a különbséget :)

(#9816) rétisün válasza KrAt (#9815) üzenetére


rétisün
veterán

na igen...egyébként javaslom a bikemag aprót nézegetni, féláron volt a múltkor egy pár 105-ös fékváltókar. persze így se olcsó mulatság (van aki ennyiért bicajt vesz :Y ) de azért barátibb, mint boltban

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9817) dqdb válasza rétisün (#9816) üzenetére


dqdb
nagyúr

Most nincsen fent új 105-ös fékváltókarszett, csak egy komplett 105-ös szett 122e-ért. Még így extrém akciósan sem olcsó. Nem mintha a rangsorban neki megfelelő SLX szettet kevesebbért vesztegetnék.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9818) KrAt válasza rétisün (#9816) üzenetére


KrAt
veterán

Most készülök lakáshitelt felvenni, most újítgatom fel, be kell rendezni, stbstb, így most sajna az olcsó, de jó megoldásokat keresem :) Én is láttam jóféle fákváltó-karokat, tetszik a fentlévő Campagnolo cucc is, de ahhoz kéne hátsó 9-es sor is, akkor kell hozzá lánc is, az meg már árban kezd túlmenni a célomon :( :)

(#9819) Vasinger! válasza dqdb (#9813) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egy VDO A8+ van kinézőfélben. Funkcióilag tökéletes, pont megfelel. Analóg jel meg analóg jel. Digitálisra nincs sajna pénzem.

(#9820) fpeter07 válasza Vasinger! (#9807) üzenetére


fpeter07
veterán

Én megoldottam a sajátomnál. Kiékeltem egy fogpiszkálóval, így ugyan koránt sem olyan hangos, de meg sem moccan.

(#9821) Pocee válasza Pocee (#9781) üzenetére


Pocee
senior tag

erre valaki?

Mr.Brightside

(#9822) XP NINJA válasza Pocee (#9781) üzenetére


XP NINJA
őstag

hát magellán vázam az van

(#9823) Pocee válasza XP NINJA (#9822) üzenetére


Pocee
senior tag

:U

Mr.Brightside

(#9824) lorcsi


lorcsi
veterán

ismeritek ezt a boltot?
rendelt már valaki tőlük?
1-2 dolguk nagyon olcsó

(#9825) XP NINJA válasza lorcsi (#9824) üzenetére


XP NINJA
őstag

hát nem valami jó árak. tourey váltó 5000FT :Y :Y

(#9826) DemonDani válasza lorcsi (#9824) üzenetére


DemonDani
addikt

Easton EC70 XC Riserbar Carbon high, 685mm, OS

eredeti ár 32.000,- most csak 6.159.750,-

kihagyhatatlan AKCIÓ :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#9827) szki


szki
őstag

Ma újra Balaton kör, és 300+ km lesz Rétisünnel letekerve. Drukkoljatok, hogy sikerüljön!
20 nap alatt 2650 km lesz nekem a maival...

(#9828) rétisün válasza szki (#9827) üzenetére


rétisün
veterán

drukkolunk :K :C

bár az endomondo/sportypal nem rögzítette mindet, de 2000 km nekem is meglesz ebben a hónapban :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9829) dqdb válasza lorcsi (#9824) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9830) DemonDani válasza rétisün (#9828) üzenetére


DemonDani
addikt

nagyképű sün :D magadna ne drukkolj ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#9831) Xantomas válasza szki (#9827) üzenetére


Xantomas
őstag

Drukkolunk, nem semmi, de úgyis sikerülni fog :)
Én is mennék, akár a Pilisbe, hogyha nem vendégvárás lenne itthon.

Nekem viszont több helyen már a defektvédő réteg alatti szövet is elkopott a Conti Ultra sporton, és a kibuggyant belső 8 baron hatalmasat durrant, szóval új pár gumit kell vennem.
1 évig, kb 3E km-t bírtak, úgy, hogy az elején folyamatosan cserélgettem, hogy egyenletesen kopjanak, de aztán ráuntam a dologra.
Tapasztalat vele kapcsolatban, hogy 7 bar van ráírva, 8-9 baron használtam, és mindkét gumin 1 év alatt az oldalfalban több helyen is a nagyobb nyomás miatt szakadtak a szálak.

A defektvédelme viszont jó. 2x volt vele szórásos defektem, mindkétszer acél darab okozta, és megannyiszor szedtem ki belőle tüskét, üvegszilánkot, hogy semmi kárt nem okozott.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#9832) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy ismerőssel közösen vettünk végre egy "normális" láncolajat (Rofloff), ezért most 4 MTB-ra is raknék belőle - némelyik nagyon rossz állapotban volt már kenés szempontjából.
Csak az lenne a kérdésem, hogy mivel tisztítsam le előtte a láncot, váltót, fogaskereket - vagyis az egész hajtórendszert ?
Először ugye száraz ronggyal, de az nem lesz elég amilyen rárakódások vannak rajta szerintem, valamilyen vegyszer is kellene.
Mit ajánlotok erre a célra ?

Az egyik monti még nővéremé volt (kb. 13-14 éves lehet, de nem volt sokat használva), de ő már évek óta nem használja, most viszont lehet hogy kölcsönadnám (hosszabb távra) egy ismerősnek.
Csak pár dolgot ki kell javítanom rajta előtte.
Elég rozsdás volt a hajtórendszere, ezért beraktam rozsdamaróba némelyik darabot (még valamikor egy éve volt ez). Konkrétabban az első és hátsó racsni ami nagyobb darab.
(A fékpofa rögzítő alkatrészeknél ez nem érdekes).
Csak a rozsdamarás után egy szürkés-fehéres bevonat maradt, amit nem tudom mivel lehetne leszedni. Gondolom smirdlivel igen, de az a hátsó racsninál nagyon nehézkes lenne. Nincs valami más ötletetek, pl. másik vegyszer ?
Vagy hagyjam, mert nem fogja rontani ez a hajtást - aztán majd szép lassan lekopik ?

3x6-os shimano váltó van rajta, shimano sima (nem markolat) váltókarral. Csak az a probléma hogy pár éve elromlott a váltókar mutatója.
Ilyen "körbeforgó" fajta, de majd csinálok képet, vagy keresek rajta típust.
Azóta a mutató szabadon forog, megszünt a kapcsolata a váltóval.
Mi lehet ennek a hibája, lehet hogy csak kipattant valami, vagy nagyobb az esélye hogy törött és nem nagyon javítható ?

(#9833) belaazallat válasza rétisün (#9828) üzenetére


belaazallat
addikt

Újabb műsorváltozás? Diplomatikusan megoldottátok, hogy ne menjek veletek! ;] :P Féltetek, hogy lehagylak benneteket?! ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9834) venember83


venember83
nagyúr

A kis lánctányér kopásán kívül láttok valami gondot ennek a hirdetésnek a képein?

(#9835) atesss válasza atesss (#9832) üzenetére


atesss
addikt

A váltókar EZ-FIRE PLUS rendszerű, típusa: SLEF18.
Itt van kép az elsőről: [link] és a hátsóról: [link]

(#9836) Manitou


Manitou
addikt

Bükk maratonon nagy sár lesz szerintetek? :D
Hogy készüljek? Gyanusan elég rossz időt mondanak egész hétre, plusz hétvégére is. :(

[ Szerkesztve ]

(#9837) venember83 válasza Manitou (#9836) üzenetére


venember83
nagyúr

Nálam tapasztaltabbak azt mondják, hogy a Bükkben soha nincs sár. :) Én viszem azért a medúzákat, aztán szombaton meglátom, melyik kerül fel. De esélyes, hogy NN-RR duó lesz elöl-hátul.

(#9838) Vasinger! válasza atesss (#9832) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A lánc és egyéb alkatrészek tisztítását brigéciollal vagy foltbenzinnel javaslom.

(#9839) Manitou válasza venember83 (#9837) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem ezek a külsők vannak csak amiből tudok válogatni:
2db Continental Explorer Pro 2.1
1db Continental Mountain King 2.2

esetleg van egy új Panaracer Fire XC Pro 2.1 is, de azt nem szívesen tenném fel.

Valószinű marad így a mostani külső. Előre explorer , hátra mountain king . Ezek elvileg úgyis univerzális külsők. A mountain king elvileg sárban nem olyan rossz, ha úgy adódik.

[ Szerkesztve ]

(#9840) tzimash válasza szki (#9827) üzenetére


tzimash
őstag

Hajrá srácok! Napszúrást ma sem fogtok kapni :)

(#9841) atesss válasza Vasinger! (#9838) üzenetére


atesss
addikt

Brigéciol van ugyan itthon, csak kérdés jó-e még.
Egy literes flakon kb. fele, csak már vagy 6-7 éve áll a garázsban, úgy hogy a kupakja el van törve / repedve. Lehet hogy elpárolgott belőle a hatóanyag. Ugyan nem emlékszem mennyi volt benne anno, de szerintem a mostaninál valószinű hogy jócskán több.
És zárt flakonban egyáltalán eltartható korlátlanul ? (A cimkén ilyet már nem nagyon tudok elolvasni)
Anno a szomszédom használta a robogójának a tisztításánál, talán a légszűrőhöz meg a karburátorhoz - aztán végül nálam maradt.

A foltbenzin milyen ?
Sebbenzin van itthon, csak az elég drága volt egy kis flakonban is (gyógyszertári).
Ehhez meg szerintem kelleni fog egy jó adag - főleg 3 vagy 4 bringához.

És hogyan vigyük fel ?
A ruhára rá, és úgy törölgessük, vagy ecseteléssel, vagy valami egyéb módszerrel ?
Utána lemosni nem kellene őket valamivel ?
(A brigéciol flakonján vízsugaras lemosást írnak, de az a rozsda miatt kétlem hogy jó ötlet.)

[ Szerkesztve ]

(#9842) Hasaggymeg válasza szki (#9827) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Vigyázzatok a meztelen csigákra,undorítóan telehányja a kerék a hátatokat meg a bringát velük. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9843) Madn!ght válasza Xantomas (#9739) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ez tetszik!! Valami ilyesmire gondoltam. :)

Pénteken bementem a Praktikerbe, hogy megveszem a kiszemelt bicajt, de végül visszazökkentem a gondolkozó fázisba. :) Még kicsit nézelődök, mert nem szeretném elkapkodni.

Nekem kb 10 km-es körön belül vannak azok a helyek, amik között ingázok, tehát teljesen tökéletes a cruiser. A keret, mint korábban írtam behatárolt, sőt igazából már a 35k-t is fogcsikorgatva fizetném ki egy bringáért. Tudom, hogy 1 tank benzin ára, és idővel "megtérül", viszont lenne épp máshol is helye annak az összegnek.

Igaz 50k alatt nehéz minőségi kerékpárt venni, de azért megpróbálok valami alkalmi vételt kifogni. :)

Szerk: közben nézem, hogy felárazták a bicajt. (LINK) :Y Gondolom ez valami marketingfogás, hogy most mekkorát engedtek az árból. Kérdeztem az eladót, mondta, hogy a készlet erejéig lesz akciós a bringa. Egyelőre ahogy nézem, nem nagyon kapkodnak utána, mert szinte minden áruházukban 20db feletti a készlet.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#9844) Bici válasza Ted_Beneky (#9792) üzenetére


Bici
félisten

Igen, arra!
Köszi szépen! :R

(#9796) Xantomas: Neked is köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9845) KrAt


KrAt
veterán

[link] Találtam még egy fékkart, ami tetszik, mégpedig: [link] alul Shimano 105 BL-1055 orsz. fékkar

Ez valami régebbi modell lehet, de tetszik, és árban is sztem rendben van.

Viszont az a cucc a fékkar mellett micsoda? (az a csigolya alakú izé..)

(#9846) fpeter07 válasza Hasaggymeg (#9842) üzenetére


fpeter07
veterán

Én is láttam néhány napja, úgy látszik csak szakadó esőben érzik jól magukat. Ők szerintem rosszabbul járnának, ha átmennék rajtuk, így nem aggódnék a hátamért.
A ma hajnali/tegnap esti eső után nem tudom mennyire lenne jó ötlet terepre merészkednem. Már kinéztem egy szép lankás kört magamnak aszfalton. (lankás... teljesen sík :D )

(#9847) #56474624 válasza KrAt (#9845) üzenetére


#56474624
törölt tag

A bajnokban 4000 ft/pár a pezsgő shimano 105-ös, bár ez nem biztos, hogy aktuális még, de szerintem érdemes elnézni oda személyesen.

(#9848) NyxNyxNyx válasza szatocs (#7402) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Na ezt a hozzászólást kerestem. :C
Akkor 195 cm-el is jó lesz a 19,5" .

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#9849) Napfénysüti

Kíváncsiságból: 173cm magassághoz outiban mi lenne az ideális vázméret?

Més que un club!

(#9850) tzimash válasza Napfénysüti (#9849) üzenetére


tzimash
őstag

54-es kb.
Dolgozik a kisördög? ;]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.