Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) fungeld válasza Zebu (#10525) üzenetére


fungeld
aktív tag

Bowdenház nélkül nem ér semmit a poplock, legalábbis nálam dart3-nál ez a helyzet, mert ugye így amikor húz pár centi bowdent akkor nem fordítja el azt amivel lockolni kell, csak közelebb húzza magát a kar a teleszkóphoz. Nem tudom mennyire érthető.:D

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#10552) Manitou válasza feka007 (#10550) üzenetére


Manitou
addikt

Nem rossz, sok balesetmentes km-t :K
11.2 kg a képen látható állapotban
Az kizárt :)) Csak a kitámasztó van vagy fél kg rajta :DDD
Inkább 12 körül van az szerintem.

(#10553) feka007 válasza Manitou (#10552) üzenetére


feka007
nagyúr

Hátsó kerékkel ráállítottam a digitális überkirály szobamérlegre a bringát, meg figyeltem hogy ne húzzam fel csak támasszam. Az úgy jó, nem? :) De 12-n belül kell lenni, mert többször is megmértem így, és 12 alá jött ki. Annyit már csak nem nézek be. :D

[ Szerkesztve ]

(#10554) venember83 válasza Manitou (#10552) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem tudhatod, milyen spéci, titán vagy szénszálas kitámasztóról van szó. :DDD

(#10555) Manitou válasza feka007 (#10553) üzenetére


Manitou
addikt

Hát a tuti biztos az az ha minden alkatrész le van mérve konyhai digitális mérlegen és azt összeadogatja az ember. Sokszor a gyári adatok sem feltétlen igazak, amik a neten fellelhetőek, és általában lefele hazudnak súlyban a gyártók.
Az ilyen szobamérlegek azért simán tudnak csalni 0,5-1 kg-ot is.
A 11,2 kg-ot azért tartom kevésnek, mivel eleve a kitámasztó sem túl könnyű, a teló sem egy könnyű darab a vázat passzolom, az még akár lehet hogy nem olyan nehéz, bár 1,7kg-nál nem hiszem hogy könnyebb lenne. Meg az alkatrészek amiket látok, szóval ez alapján olyan 12 inkább. :K 11-11,2 kg-hoz már viszonylag könnyű teló és váz is kell.

(#10556) szki válasza feka007 (#10553) üzenetére


szki
őstag

Ráállsz a szobamérlegre magad, és megméred a súlyod 3x. Majd bicajjal a kézben megint 3x. A különbségek átlagolása elég pontos kell legyen.
(megj.: nekem nincs mérlegem, és néha kölcsön szoktam kérni:) )

11,2 kg nagyon jól hangzik ilyen bicajnál!
Legközelebb lemérem az összes bicajt a környezetemben, de szerintem anyámé lesz a legkönnyebb, ami tiszta alu citybike (agyváltós).

(#10555) Manitou : Váci magaslaton lakik a fórumtárs, és ott fent biztos kisebb gravitáció, és kevesebbet súlyt mér a mérleg:)
Nekem az oldalsztender 800 gramm körüli (pontosan nem emlékszem már). a csomagtartó 1100 g. Nincsenek is fent már régóta, mert a +2kg terhet megérzem.

[ Szerkesztve ]

(#10557) Vasinger! válasza feka007 (#10550) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Végre egy váci. :D

Jó lenne még találni pár Vác környéki biciklist és lehetne csapatni a környéken.

Írtam PÜ.-t.

[ Szerkesztve ]

(#10558) Ariadne válasza Dirtyz (#10529) üzenetére


Ariadne
őstag

Gratula a helyezéshez, pláne hogy komoly technikai problémák mellett sikerült így. :R Szívesen segítek, amit tudok máskor is. :)

Bocs, hogy a végén már nem vártuk meg, amíg Meménél végzel, az eső miatt inkább nekilódultunk gyorsan a hazafele útnak... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10559) Manitou válasza Dirtyz (#10529) üzenetére


Manitou
addikt

Nagy grat az eredményhez :Y :R

(#10560) feka007 válasza Vasinger! (#10557) üzenetére


feka007
nagyúr

Repü :))

Manitou: Maradjunk annyiban, hogy 12 körül van, de majd ha lesz vmi vákuumos ipari mérleg, akkor pontosítok. :D :)

[ Szerkesztve ]

(#10561) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

SPD-seknek, akit érdekel:
"Tekerj, ahogy a félistenek!" bikemag cikk --> [link]
(minőségre nem az igazi, most csak lefényképezni tudtam)

(#10562) Ariadne válasza szki (#10545) üzenetére


Ariadne
őstag

Az eddigi legőrültebb teljesítmény azért mégiscsak Szőnyi Ferenc, elképesztő az a pasas, tízszeres ironman, ez már nem emberi...

Ja és a "csak" bringás őrült távokat tekintve meg ugye most lesz nemsokára Le Mans-ban a 24 órás országúti verseny, cikkeznek szépen Káldy Attila és Szőnyi részvételéről. Káldynak állítólag teljes team-je van masszőrrel meg minden. Ehhez képest itt van Sasi, aki még csak 23 éves, és mindenféle profi edzés nélkül 24 óra alatt tavaly 614 km-t ment (5200 m szinttel!) a verseny k-európai változatán, most pedig egyéni szervezésben otthon (!) 624-et, egy lámpás kereszteződéseket is tartalmazó körön... A saraticei verseny idén elmaradt, Le Mans-ba pedig nem jutott ki, mert pár százezer forintba fájna, több hónapja készült pedig keményen... :U Komolyan gondolkodom, hogy jövőre összeszervezek egy gyűjtést neki előre, iszonyú kitartással megy a srác, kíváncsi lennék, mire képes a nagy öregek mellett, ha megkapja a lehetőséget.

mod.: Ja ez az idei sztori...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10563) dqdb válasza feka007 (#10560) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de inkább 13 kg-hoz lesz a bringád közelebb, mint a 12-höz. Csak a teleszkópod 2,5 kg az interneten talált adatok alapján, és az alkatrészek nagy része a masszívságról és megbízhatóságról szól, nem a pehelysúlyról. Én 1,5 kilós teleszkóppal, ennél fél kilóval könnyebb vázzal, könnyű kerékszettel, SPD pedállal, hasonlóan nem diétás hajtóművel, szintén tárcsafékkel vagyok 11,4 környékén. De ha igazán kíváncsi vagy a súlyára, akkor gurulj el Meméék felé, nekik van akasztós mérlegük gramm-mániásoknak rendszeresítve ;)

Ariadne: a gyűjtés jó ötlet, az eredményei és az őrültsége folytán simán ott lenne a helye Le Mans-ban :K

"Már tavaly világos lett számomra, hogy nem tudom élvezni a 200 km alatti versenyeket, megpróbáltatásokat. " :))

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10564) feka007 válasza dqdb (#10563) üzenetére


feka007
nagyúr

Fasza ez a mérleg, tuti nem téved kilókat. ;) Csak a fogás miatt csaló egy kicsit, de az tuti nem több 1 kb-nál. Azt a Funn kormányt elfújja a szél. :D De lehet tényleg leviszem majd, de 12 körül lesz.

(#10565) Tamoo válasza feka007 (#10564) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Enyém legalább 12,5-13-is megvan. Gyári adata: 12,27 kg (pedál nélkül V-fékkel). Furcsállnám ha ez a caprine könnyebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#10566) tzimash válasza Ariadne (#10562) üzenetére


tzimash
őstag

Az a durva, hogy Szőnyi a 20x ironmant is megnyerte tavaly decemberben :)
Mindezt úgy, hogy 2000-ben kezdett el bringázni, 2007-ben futni, 2008 májusában gyorsúszni :Y

[ Szerkesztve ]

(#10567) feka007 válasza Tamoo (#10565) üzenetére


feka007
nagyúr

Ok, majd lemérettetem.

(#10568) Ariadne válasza tzimash (#10566) üzenetére


Ariadne
őstag

Kérem kapcsolja ki... Ezeket a távokat már értelmezni sem tudom. :D

Mondjuk azután, hogy az egyik késő ötvenes korú ügyvédről, akivel együtt dolgozom időnként, kiderült hogy "csak" (?) sima ironman versenyekre jár, de főleg külföldön, mert itthon nincs versenytársa, azóta kezdek nem meglepődni teljesítményeken. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10569) Zebu válasza fungeld (#10551) üzenetére


Zebu
addikt

A bovdenházzal megoldódott a dolog. Világbajnok! Tök jól működik!

Majd lefotózom a bicajt egy alapos mosás után :)

[ Szerkesztve ]

(#10570) Zebu válasza feka007 (#10537) üzenetére


Zebu
addikt

Az ülés nem töri az üleped? Eléggé felfelé néz :)

(#10571) venember83 válasza Tamoo (#10561) üzenetére


venember83
nagyúr

A büdös mindenit neki, de mennék tekerni négy napot a THM-re...

[ Szerkesztve ]

(#10572) feka007 válasza Zebu (#10570) üzenetére


feka007
nagyúr

Már beállítottam azóta.

(#10573) tzimash válasza Ariadne (#10568) üzenetére


tzimash
őstag

Brutális az biztos, koca bringásként igazán a két másik sportág rémisztő számomra, elképzelni sem tudom milyen lehet annyit futni, úszni.
Viszont biztató látni, hogy van élet 40-50 év körül is :DDD

Tamooo:
Köszi az olvasnivalót, rám fér ebben a témában, és a műszak se lesz olyan unalmas :)

[ Szerkesztve ]

(#10574) fpeter07 válasza Ariadne (#10562) üzenetére


fpeter07
veterán

38 km úszás. :Y Örülök ha egy huzamban le tudok úszni egy medencetávot, keresztbe. :D Minél többször hallom, annál durvábbnak néz ki az az ironman10x. A cikket már olvastam. Leírva túl rövidnek tűnt. ;)

(#10575) Jofi81


Jofi81
őstag

Ma is voltam egy 42 km-es körön, ezúttal zala helyett somogyban, itt is jobb, mint az alföldön... :)

Kérdés: Ha a hátsó váltóm lefelé (a kisebb fogaskerekek irányába) nehezen vált, felfelé viszont könnyedén, akkor húzni vagy lazítani kell a bovdenen?

(#10576) fpeter07 válasza Jofi81 (#10575) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem ma egy kb. 8 km-es köröcskére futotta. Holnap pihi, az után kényelmes terepezés, immár ismeretlen útvonalon. Szombaton meg jó lesz. [link]

(#10577) Def26 válasza Jofi81 (#10575) üzenetére


Def26
félisten

Basszus, 60.2km/h -val mentél? :Y Nekem 50km/h -nál minden bajom van.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10578) KaraDani válasza Def26 (#10577) üzenetére


KaraDani
addikt

"Nekem 50km/h -nál minden bajom van."

Most síkon tekerésre gondolunk, vagy lejtőre? :DDD

(#10579) venember83 válasza KaraDani (#10578) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem be kéne állítaniuk a km-órájukat, baj lehet ott a kerékmérettel. :DDD

(#10580) Def26 válasza KaraDani (#10578) üzenetére


Def26
félisten

Csak lejtőn sikerült ennyivel mennem.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10581) Hasaggymeg válasza Jofi81 (#10575) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Attól függ merre húzod te és merre a rugó.Ha arra amerre a rugót legyőzve te húzod vált nehezen akkor feszíteni kell a bowdent (ergo hosszabítani a bowdenházat),ha pedig arra vált nehezen merre mintegy engedsz a rugónak akkor lazítani kell a bowdent (ergo rövidíteni a házat).Van ilyen és olyan húzású váltó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10582) feka007 válasza Def26 (#10577) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem tudom, hogy itt mennyire volt lejtő, de van errefelé egy kis út, ahol anno mentem kb. 70-nel le egy 50 m-en keresztül. :D

[ Szerkesztve ]

(#10583) KaraDani válasza Def26 (#10580) üzenetére


KaraDani
addikt

Abban nem fárad el az ember :P
Aszfalton 76,66 volt a legnagyobb sebességem lefelé, mondjuk az már parás kezdett lenni, főleg, hogy lakott területen volt és kanyar után megláttam, hogy elsőbbség adás tábla van kint :DDD Meg az is igaz, hogy nagyban függ azért a bicaj állapotától meg a fékektől is a biztonságérzet.

(#10584) Def26 válasza KaraDani (#10583) üzenetére


Def26
félisten

Jó, hát nekem a biciklim sem az az aszfalttépő. Egy gumicserét mindenképp be akarok iktatni még idén, mert ezzel kicsit megerőltető az aszfalt.

De basszus, majdnem 80km/h, az azért nem semmi. Akkor mennyit mennek a komoly versenybringával az aszfalton? :Y

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10585) dqdb válasza Def26 (#10584) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó, hát nekem a biciklim sem az az aszfalttépő.
Akkor terepen kell vele gyorsan menni :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10586) Def26 válasza dqdb (#10585) üzenetére


Def26
félisten

Meglesz az, csak még szoknom kell. Volt már olyan, hogy arcon csapott egy ágacska, pár napig hosszú csíkot hagyva az arcomon. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10587) szki válasza Dirtyz (#10529) üzenetére


szki
őstag

Grat a dobogós helyezéshez! :R :R

(#10561) Tamoo: Itt is köszi! Kötelező olvasmány, és még mókás is! Elolvastam, és sok okosság van benne SPD-hez. Látom sokat kell gyakorolnom a fázisokat, és olyan izmot is erősítenem kell (pl csípőizom), melyre nem is gondoltam (bár biztos használtam). Érdekes lesz egyetlen lábbal gyakorolni a pedálozást!
Nagyon kíváncsi vagyok hova lehet eljutni a jó pedál használati technikával!

(#10562) Ariadne: Pécsi futó haverom már mesélt erről a 10x-es IM bajnok magyarról! 1x is elég fárasztó az IM. De hogy 10 nap egymás után mindig megcsinálni! :Y
Linkelt cikkeket elolvastam. Kicsi a világ, mert az első cikkben említett Zakariás Géza tesitanárom volt 20 éve a fősulin Győrben:)
Ilyet se hallottam még energiaitalnak: "gyermektápszer(!), fehérje, és hozzá még Nesquik kakaópor összeshakelve". Nagyon íztelen a gyermektápszer, de tényleg tápláló:)
08.21.-22. lesz a 24 órás verseny. Hol lehet ezt nyomonkövetni?
Ez a Sasi tehetséges ilyen fiatalon, de még messze van a két öregtől.

(#10573) tzimash: "...biztató látni, hogy van élet 40-50 év körül is"
Csak a huszonévesek gondolják másként. Mikor kiröppenek a gyerekek, akkor a szülőknek sok olyasmire van lehetőségünk, amit korábban nem tehettek meg :K Persze azért kell hozzá lóvé...

[ Szerkesztve ]

(#10588) lorcsi válasza Tamoo (#10561) üzenetére


lorcsi
veterán

de jó hogy ezt feltetted, a múltkor linkelt cikk elejét elolvastam, de a lényeg sehol nem volt..viszont itt :DD
Tx ! :C

(#10589) lacos001 válasza Def26 (#10584) üzenetére


lacos001
senior tag

Ennyivel mennek,ha lehet .

Azért néhányszor meg-meg mozdul a verda alattuk.....állatok,jó értelemben persze! :K

[ Szerkesztve ]

(#10590) Vasinger! válasza Def26 (#10584) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én pár éve ezzel a bringával mentem 70-80-nal lefele, több percig a Nagy Hideg Hegyről lefelé. Viszonylag széles aszfalt út volt, kisebb-nagyobb kanyarokkal, de az az élmény mindörökké megmarad bennem, hogy annyira nehéz volt már a kormányt mozgatni annál a sebességnél, hogy csak na.

A mostani bringámmal, még úgy is, hogy hidraulikus 200/160-as tárcsa van rajta, nem merném még egyszer, mert eléggé kockázatos, ha épp szembejön egy kocsi.

(#10591) szki válasza lacos001 (#10589) üzenetére


szki
őstag

100 km/h olyan vékony gumikon :Y
Nekem 60-70 km/h volt a max, de ma már sose tekerem meg lefelé ennyire. Sőt inkább fékezek 50-55 km/h-ra óvatosságból. Emelkedőn felfelé úgyis sokkal többet lehet nyerni időben :K

(#10592) fpeter07 válasza Def26 (#10577) üzenetére


fpeter07
veterán

Nálam ez a limit valahol 70km/h-nál van. Ott éreztem azt, hogy ez már sok lesz. Furcsa volt, ahogy szállnak el mellettem a fák, a menetszél is gyanúsan hangos volt. Azt nem tudnám elképzelni outival.-> Szerintem fékezés nélkül meglett volna a 90 is akár. :Y

[ Szerkesztve ]

(#10593) KaraDani válasza Def26 (#10584) üzenetére


KaraDani
addikt

Kb. 100 kiló vagyok az nekem lefelé előny, és nagyon meredek volt a lejtő.
"Akkor mennyit mennek a komoly versenybringával az aszfalton?": előfordul a 100km/h óra környéke, volt, hogy úgy mentek le, hogy a motorosok nem bírták velük (2 emberrel ugye)

Ez sem csoda, amikor síkon 70km/h körül sprintelnek. :)

lacos001: fú erre emlékszem, először nem hittem a szememnek, hogy ilyen tempónál még el meri engedni a kormányt és megtolni a másikat :N

[ Szerkesztve ]

(#10594) venember83


venember83
nagyúr

Meme, ment privi. Előre is köszönöm a válaszod!

(#10595) Def26 válasza Vasinger! (#10590) üzenetére


Def26
félisten

Basszus azért az gumi sem aszfaltra való. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10596) Tamoo válasza venember83 (#10571) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A THM részben azon a szakaszon jön le Kékesről ahol én is tekeregni szoktam. Ha ráérnék holnap kinéznék, bár nem hiszem hogy nagy tömegre kell számítani, gondolom elvétve 1-1 bringást látnék maximum :DDD

Max speed: Nekem még 60fölé sehol nem sikerült mennem se montival se virsli gumival, pedig vannak hegyek. Lehet nem vagyok elég bátor, de nem is baj.

[ Szerkesztve ]

(#10597) venember83 válasza Tamoo (#10596) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem lesznek. :K S nagyon remélem, hogy sikeres verseny lesz, amit jövőre ismét megrendeznek, amikor már én is végigtekerhetek rajta. Ha bírom. :)

(#10598) Tamoo válasza venember83 (#10597) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"A versenyen 5 ország 152 versenyzője áll rajthoz... Egyéniben 82 versenyző indul, duóban 26 egység, valamint 5 négy fős csapat alkotja a mezőnyt."

(#10599) borcz06


borcz06
csendes tag

sziasztok
keresek fehér prizmát a küllők közé. ki tud segíteni hogy hol találok?

meg ilyen kis villogó kormányra rakható fényt.

üdv
borcz

(#10600) rétisün válasza borcz06 (#10599) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól tudom, a küllőprizmának narancssárgának (egész pontosan borostyánsárgának) kell lennie, ilyent akármelyik bringaboltban kapsz, és első villogót is. pl. a tesco, lidl, aldi is tart ilyesmiket.
de webshopokban is van, pl. ebike, bikemarket, bringaland kérdés persze, hogy 1-2 ezer ft-os vásárláshoz érdemes-e még postaköltséget is fizetni.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.