Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Ariadne válasza rétisün (#10897) üzenetére


Ariadne
őstag

Románok és bolgárok kivételével a többi EU tagállammal együtt már a schengeni övezetben vagyunk, műanyag személyi simán elég. Brüsszelbe pl. azzal szoktam utazni mindig, ha online becsekkol az ember még van hogy a személyit sem nézik meg. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10902) venember83 válasza Ariadne (#10901) üzenetére


venember83
nagyúr

Tudtommal Romániába se kell már amúgy útlevél.

(#10903) rétisün


rétisün
veterán

na, akkor azért csak van valami haszna is az eu-tagságnak.....

(#10881) szki: "mert keveslem a 26,3-as átlagot"

én magamnak 30-34-es tempót, illetve 28-as átlagot bőven elégnek tartok, de aztán pl. vasárnap is úgy indultam neki, hogy a kánikulára való tekintettel 27-esre csökkentett átlagban gondolkodtam, az mondjuk jól meg is lett, tegnap viszont a 26 se....igaz, ennyit ritkán mászok egy úton, mint tegnap, pedig csak 61 km lett össz-vissz.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10904) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Jól összerakott videó: KATT

Van egy olyan érzésem, hogy nem Magyarországon készült. :)

(#10905) Motaba78 válasza KaraDani (#10893) üzenetére


Motaba78
őstag

szia találtam még olyan feliratot a felni matricán, hogy 622*16, gondolom ez az ami kell.

(#10906) szki válasza rétisün (#10903) üzenetére


szki
őstag

3 napja még új egyéni csúcsot tekertem 50 km-en. Ma viszont a futás miatt fájt a jobb vádlim, ami nagyon zavart. Kb a 90. kilométertől (Sárhida-Gellénháza emelkedők) éreztem, hogy közel a szokott formában tudok tekerni. Hiányérzet maradt bennem, ezért újra meg kell csinálnom ezt a durvulást ;]

Láttam a tegnapi trackedet, és akkor írtam is volt benne szépen emelkedő! :R
Hétvégéig egy bicaj nagy szervizt megejtek, és talán enyhül a hőség is addig.

szerk: még mindig nem tudom, hogy Botfa-Csácsbozsok között hol van fpeter által említett kövecses útszakasz, mert nekem is csak aszfalt volt akárhonnan futottam neki.
Ennyire még nem örültem, mikor telefontornyok mellé értem, mint ma:)
Börzöncei csúcsnál is jó az aszfalton a felirat, hogy "The End".

[ Szerkesztve ]

(#10907) KaraDani válasza Motaba78 (#10905) üzenetére


KaraDani
addikt

Na ebből a 16 az a felni belső szélessége mm-ben, ez már használható, az összes táblázat ehhez ad ajánlást. (amiket linkeltünk az is) Kb. 25-50mm ig mehetsz ez alapján a gumiválasztással. (1.0 - 1.9/2.0) Mire használod a bicajt?
A másik meg, hogy most a másik oldalon ált be kis képzavar :DDD Eddig 26=559 es kerék átmérőt írtál, most meg 622=28/29-est. Milyen bicajod van?

(#10908) rétisün válasza szki (#10906) üzenetére


rétisün
veterán

a balatoni úton kifelé egerszegről balra csás, jobbra bozsok van (ezért csács-bozsok), ha jól értettem, ő a csácsi oldalról írt, mi meg a bozsokiról beszélünk. egyszer ott is másztam jó magasra, van ott is emelkedő.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10909) Manitou válasza Ariadne (#10868) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem most menni kéne tekerni, de nem sok ingerenciám van ebben a hőségben, talán később, ha csökken a hőmérséklet elmegyek egy bő órára.
Haverom specijén asszem pont ilyen gumi van és multkor a bükk maratonon az első kerekén szétvágta a külsőt valami kő :Y pedig a bükk nem is annyira köves.

Nekem nem sok lehetőség van válogatnom, elöl van egy exproler pro az marad, azzal még mita fennt van a gépen, azóta nem volt defektem kb ~2600-2700km óta. Hátulra meg amiit írtam két gumi azok vannak. Esetleg egy Panaracer Fire XC Pro 2.1 , csak az acélperemes, így nem olyan könnyű, ha kevláros lenne valószínüleg már ott figyelne a gépen.

Dirtyz: Akkor lehet az exprolert felteszem hátra, bár elöl a köveken elég izgága ez a gumi, gondolom hátul sem másmilyen.
Technikai résszel lefelé nincs problémám, az megy. :) Az erőnlétemen viszont van mit fejlesztenem.

Akkor asszem én a sípályán majd kifekszek napozni :DDD

(#10910) Motaba78 válasza KaraDani (#10907) üzenetére


Motaba78
őstag

ez csak felni, amire ez van ráírva, de mindjárt csinálok képet mert, nem hiszed el :N

egyébként tartalék felniknek vettem, mert ezekre valami városban is használható gumikat szeretnék, a gyári schwalbe rocker ron gummákat nem járnám el szívesen sima aszfalton.

[ Szerkesztve ]

(#10911) fpeter07 válasza szki (#10906) üzenetére


fpeter07
veterán

A csácsi hegyre vezet fel az út, egy terepes útról. Sajnos nem tudom bejelölni a térképen, mert nem látszik az út a műholdképről. (fák miatt)

(#10908) rétisün: A henyei hegyi kilátót kellene felkeresned. Van róla képem. de valahogy a mélységérzet hiányzik róla.[link]

[ Szerkesztve ]

(#10912) venember83 válasza Manitou (#10909) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem köves a Bükk, mégis többen panaszkodnak, hogy szétvágja a gumijukat a kő. Idén több emberrel is találkoztam, akik tolták a bringát és feladni kényszerültek a versenyt, mert nem volt másik külső náluk. Két évvel ezelőtt én is csak a célba érkezés után, a mosáskor fedeztem fel, hogy 2-3 centin szétvágta valami a külső oldalát. De szerencsére nem adta meg magát a versenykirály.

(#10913) lacika8006


lacika8006
tag

Sziasztok, nincs valakinek elfekvőben egy eladó felesleges nagyon olcsó monti hajtókarja? Meglazult a pedállal haza tekertem, és most kiesett a pedál, menet meg már egyiken sincs...

[ Szerkesztve ]

(#10914) Motaba78 válasza KaraDani (#10907) üzenetére


Motaba78
őstag

felni kívülről:

felni belülről:

A jelenlegi bicom

ezen a felni: Kellys draft 559*19

(#10915) Manitou válasza venember83 (#10912) üzenetére


Manitou
addikt

Igen , én is csodálkoztam, hogy nekem a mountain kinggel még defektem sem volt a versenyen, pedig ez sokkal papírabb oldalfalu gumi, mint az a speci külső.
Speed Kinghez nekem is volt szerencsém, nekem annyira nem jött be, és nagyon hamar elkopott, illetve kiszakadt az oldalfala is :(
Sokan szerintem ott hibáznak, hogy nagyon alacsony nyomást használnak. Haverom mesélte, hogy volt egy emberke akinek az egyik maratonon segített a pihenőnél a belső cserélésnél. Aztán fújta fel és kérdezte, hogy szrinte elég? 2 bárt mutatott a mérő :W Pedig elég komoly bringával ment az illető.És már a 2. defektje volt, gondolom az elsőnél is kb 2 bart tolt csak bele. Nem csoda, hogy kidurrant. Minimum 3-at illik bele tolni, de inkább 3,5 a jó szerintem. Másik eset: enté mesélte, hogy az egyik versenyen egy fickó addig pumpálta a kereket műhelypumpával, amíg fel nem robbant ( de marha nagyot szólt :DDD ) aztán meg ott röhögött rajta, és asszem 2x eljátszotta egymás után.....Nooooormális? :))

Komolyra fordítva a szót. Mátra maratonra melyik külső a legjobb? Én már nem követem mostanában a gummafejlődést. Tudom a schwalbe-ból van egy pár menő típus, racing ralph, noby nic, stb.. ezek mennyire jók köves pályán?

(#10916) venember83 válasza Manitou (#10915) üzenetére


venember83
nagyúr

Úgyse a gumi a lényeg, szerintem. :) Lényeg, hogy ne valami vékonyka sárgumival menj.

(#10917) Manitou válasza venember83 (#10916) üzenetére


Manitou
addikt

Holnap lehet benézek vozzyhoz, aztán ha lesz valami akciós kevláros dolog (szokott) akkor veszek. :K

Vagy ha nem, akkor legalább lesz mire fogni :)

[ Szerkesztve ]

(#10918) tekeyagd válasza Manitou (#10917) üzenetére


tekeyagd
tag

van egy pár Nobby Nic Evom használt(2,1 és 2,25),jó ideig használható állapotban, fényképet küldök róluk,az ár tetszeni fog.. :DDD

(#10919) Motaba78


Motaba78
őstag

a #10914 hozzászólásban lévő felnire milyen félterep mtb gumit ajánlotok ?
belsővel együtt jó lenne 10e ft-ba ha megállna az egy pár (5000/kerék)

(#10920) Manitou válasza tekeyagd (#10918) üzenetére


Manitou
addikt

Ne kímélj! :DDD küldheted privátba az ajánlatod.

(#10921) Dirtyz válasza Manitou (#10920) üzenetére


Dirtyz
őstag

Jó kis gumi az, vedd csak meg :K

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10922) dqdb válasza Dirtyz (#10921) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van olyan, akinek még nem Nobby Nic van a bringáján? Az utóbbi időben ha összefutottam a többiekkel, akkor kész NN találkozó volt :P

rétisün: mókásan is néznél ki egy 29"-es traktorgumival :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10923) Manitou válasza dqdb (#10922) üzenetére


Manitou
addikt

Én még nem álltam be a sorba :D

(#10924) rétisün válasza dqdb (#10922) üzenetére


rétisün
veterán

szted van? :))
bár velem nem találkoztál.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10925) Dirtyz válasza dqdb (#10922) üzenetére


Dirtyz
őstag

Például az enyémen elég ritkán lehet NN-t látni, max egy évben 1-2×
UST-s Maxxis Crossmark-ot használok :P

És miértis OFF-olunk?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10926) dqdb válasza Dirtyz (#10925) üzenetére


dqdb
nagyúr

Na de neked is van :DDD

Nincsen sok szívás a tubeless rendszerrel? Amikor meglett a mostani kerekem, akkor annak örömére, hogy mind a felni, mind a külső támogatja, utánanéztem a témának, de szinte csak ellenérvet találtam vele kapcsolatban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10927) KaraDani válasza Dirtyz (#10925) üzenetére


KaraDani
addikt

"És miértis OFF-olunk?"

Nem tudom én is próbáltam kideríteni, úgy látszik mostanában ez a menő ;]

(#10928) venember83 válasza dqdb (#10926) üzenetére


venember83
nagyúr

Az alacsony nyomás adta kényelmesebb haladás és jobb tapadás azért nem éppen ellenérv, a kisebb tömegről nem is beszélve. De tény, hogy lehet vele szívni is rendesen.

(#10929) dqdb válasza venember83 (#10928) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy eléggé részletes leírást találtam egy angol oldalon a tubeless kerekekről, és az ott szereplő pro-kontra érvek az én esetemben nagyon a kontra felé dőltek el. Sajnos sem az oldal címére, sem a konkrét érvekre nem emlékszem már, csak arra, hogy a tubeless személy szerint nekem nem lenne jó :B

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10930) venember83 válasza dqdb (#10929) üzenetére


venember83
nagyúr

(#10931) dqdb válasza venember83 (#10930) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bingó :C

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10932) DemonDani


DemonDani
addikt

[link]
legközelebb tejet kell túrára vinni :DDD Mekkora lenne már, de még lehet nem is hülyeség :Y

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#10933) szki válasza DemonDani (#10932) üzenetére


szki
őstag

Ne tedd! A tehéntej a szarvasmarha borjaknak való, és nem az emberi szervezetnek! Az embernek anyatej kellene, mert az a világon a legtáplálóbb étel, és minden van benne, ami kell!
Még a 10-20x-os győztes Szőnyi Ferenc sem tehéntejet iszik verseny közben, hanem csecsemő tápszeres turmixot! (szerk.: létezik tejfehérjementes csecsemőtápszer is, és az íze se rossz)
Jómagam minimális tejterméket fogyasztok, míg a lányaim még kevesebbet. Mégis a gyerekeim korukhoz képest magasak, és az átlagnál fejlettebb izomzatúak.

[ Szerkesztve ]

(#10934) Tamoo válasza dqdb (#10922) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem nincs NN :DDD most michelin xc dry2 és wtb exiwolf van itthon.

OFF, csak hogy menő legyek

(#10933) szki: Kár belemenni ebbe, úh nem is fogok... de én tejpárti vagyok. Túrára vinni viszont halott ötlet (megromlik).

Csak még egy érdekesség kerékpározás-fehérje kapcsolatban:

"A fehérje fogyasztás másik fontos időpontja a kerékpározás alatt van. Egy tanulmányban vizsgálták, hogy milyen hatása van egy tisztán szénhidrátos italnak és egy szénhidrátos-fehérjés italnak kerékpározás során. Mindegyik ital 7,3%-os szénhidrát tartalmú volt, míg az az ital, amelyik fehérjét is tartalmazott, abban további 1,8%-os fehérjetartalom volt. Az eredmény pedig igen érdekes lett:

Az a csoport, amelyik szénhidrátos-fehérjés italt fogyasztott 29%-kal nagyobb távolságot tudott megtenni a kimerülésig, mint az a csoport, amelyik csupán szénhidrátot tartalmazó italt fogyasztott. A második edzésen 12-15 órával később a szénhidrátos-fehérjés italt fogyasztó csapat előnye már 40% lett. Ráadásul az edzés után mért kreatin kináz szint 83%-kal alacsonyabb volt a vegyes italt fogyasztóknál. A kreatin kináz az izomsérülés mértékét mutatja, amelyet az edzés okoz. Az izomsérülés mértéke pedig egyfajta mérőszám a regenerációs idő és a következő edzésen végzett munka várható intenzitását illetően."

[ Szerkesztve ]

(#10935) szki válasza Tamoo (#10934) üzenetére


szki
őstag

Kb 5 éve mindig megnézem milyen összetevőket tartalmaz, amit eszek.
Igen, kell a szénhidrát mellé más is hosszú útnál. Eddig pici zsír szükségességéről tudtam, ami segíti a szénhidrátok felszívódását. De amit szoktunk betolni, azaz a müzli szeletben is van elegendő zsír és fehérje is! :K Ami előttem van müzliszelet épp, annál 100 gramm tartalma: zsír 14g és s fehérje 4,7g (szénhidrát 66,2g).
És bizony Szőnyi Ferenc csak tudja mi kell hosszú útra, ha csecsemőtápszeres turmix van a kulacsában.

[ Szerkesztve ]

(#10936) Napfénysüti válasza dqdb (#10922) üzenetére

Nekem még a gyári van ami nem NN. :D

Més que un club!

(#10937) venember83 válasza Tamoo (#10934) üzenetére


venember83
nagyúr

A tejet ellenzők szerint az emberi test nem tudja lebontani a tejet, ezért kb. lényegtelen, hogy mi van benne, hisz az jön és megy az emberi szervezet viszonylatában. Én nem tudom, mi az igazság, de szoktam tejet inni és szeretem is. Ennyi.

(#10938) tekeyagd válasza Manitou (#10920) üzenetére


tekeyagd
tag

meló után meglesznek a képek!

(#10939) KaraDani válasza szki (#10933) üzenetére


KaraDani
addikt

Szőnyi Ferencet nem hoznám példának, ő egy genetikai csoda, ha egyáltalán ugyanolyan ember mint mi :D Azért az, hogy 40+ évesen kezdessz el sportolni, és ilyen eredményeket érsz el nem normális :R A regenerálódó képessége meg tényleg emberfeletti :Y

(#10940) Tamoo válasza KaraDani (#10939) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Azért az, hogy 40+ évesen kezdesz el sportolni, és ilyen eredményeket érsz el nem normális"
Sőt, még ha egész életében sportolt volna akkor se lenne az :DDD emberfeletti

(#10941) KaraDani válasza Tamoo (#10940) üzenetére


KaraDani
addikt

Ha minden igaz Le mans-ban most 757.48km-t sikerült tekernie 24 óra alatt :C
Pár hete meg az egyik klubbtársunk nyomott 24H-t saját szervezésben (nem rendezték meg a versenyt amire készült) és 647km-et ment 23:20 perc alatt :R

"Az útvonal alkalmatlan arra, hogy versenyszerű 24 órás rendezvény kerüljön megrendezésre, túl hosszú és lámpás kereszteződés valamint vasúti átjáró is van benne, de azért egy hangulatos kör, ahol szerintem jövőre Augusztusban megint megtalálható lesz egy hasonló rendezvény. De addig még nagyon sok edzéskilométer vár rám......"
[link]

(#10942) szki válasza KaraDani (#10939) üzenetére


szki
őstag

Genetikai csoda. Oké, de magyar ember, azaz magyar génekből építkezett. Bennünk is kell lennie azokból a génekből ;)

(#10941) KaraDani: Szép teljesítmények! Ilyen 600 km/napban én is benne lennék. Kiszámoltam, hogy meg tudom csinálni még a mostani bicajommal is (bolyozás nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#10943) KaraDani válasza szki (#10942) üzenetére


KaraDani
addikt

Te se vagy "komplett", fitnessz bicajjal, amiket mész... :R :Y

[ Szerkesztve ]

(#10944) venember83 válasza szki (#10942) üzenetére


venember83
nagyúr

Ilyen 600 km/napban én is benne lennék. Kiszámoltam, hogy meg tudom csinálni még a mostani bicajommal is (bolyozás nélkül).

Be kéne tolni pár hegyet a 600 kilométerbe, rögtön nem lenne olyan egyszerű. ;]

(#10945) szki válasza venember83 (#10944) üzenetére


szki
őstag

Kis gonosz ;] Meg persze végig szembeszél legyen :DDD
Idén Sasinak 16x120 méter volt a szintemelkedés a 16x40km-en. De tavaly Saratice versenyen 617 km-t tekert (2. hely!), amiben volt 5200 méter szint. Az bizony nem piskóta!
Le Mans-ban Káldynak és Szőnyinek gondolom nem sok szint volt. Akár bolyozhattak is. Persze ettől még óriási teljesítmény több mint 700 km-t 24 óra alatt letekerni!

Jövőre remélem összefutunk az IronMan versenyen :K (váltóban én leszek a bicajos)

[ Szerkesztve ]

(#10946) dqdb válasza KaraDani (#10941) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ilyen helyeken hagyományos koskormányos országútival indul(hat)nak, vagy mindenféle kormányrátétes-könyöklős triatlon/időfutambringával?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10947) KaraDani válasza dqdb (#10946) üzenetére


KaraDani
addikt

Szőnyi és Káldy alatt is sima outi van, Szőnyinél van fent könyöklő, Káldynál nem láttam. Aztán, hogy a többi... Gondolom 24 órára egy időfutam/triatlon bringa már túl kényelmetlen lenne.

(#10948) Motaba78 válasza KaraDani (#10947) üzenetére


Motaba78
őstag

(#10949) dqdb válasza Motaba78 (#10948) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt, hogy vagy nem 26"-os felnit vettél, vagy az eladó ráragasztott egy matricát, mert a 622-es ETRTO méret 28"-as kerékméretre utal (ahogyan a 700c is), míg az 559 egyértelműen 26"-os kerékre.. Vidd be egy boltba, az a biztos.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10950) Motaba78 válasza dqdb (#10949) üzenetére


Motaba78
őstag

ezért vagyok én is megkeveredve :B hogy most akkor mi is van

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.