Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) norbeey


norbeey
tag

Az az eddigi tapasztalat hogy hiába elérhető az interneten minden leírás a témával kapcsolatban, gyakran egyéni szinten mégis kihívást okoz eldönteni hogy milyen körülmények közt alkalmazható ez az adózási forma.

Több másik témában is [visszatérő kérdés], így talán eljött az ideje hogy dedikált témát kapjon.

Jómagam is ismerkedek a témával, elképzelhető hogy szeretnék a jővőben én is katás lenni és látok a saját környezetemben is példákat ahol tökéletesen működik, mégis néhányan határozottan óva intenek tőle.

Szívesen venném katás vállalkozók saját példáit, esetleg erre tévedő adószakértők véleményét.

[Hivatalos tájékoztató: KATA (Kisadózó vállalkozások tételes adója) 2020]
"IX. Munkaviszonytól való elhatárolás" tűnik a legproblémásabb résznek.

[ Szerkesztve ]

(#2) norbeey


norbeey
tag

[Az államtitkár szerint 100 katás vállalkozó ül az irodában, ahol korábban 100 alkalmazott volt]

Jó példa ez a friss cikk. A törvényben megszabott feltételek teljesülése ellenőrizhető, tehát minden esetet megvizsgálva egyenként egyértelműen eldönthető hogy van-e rejtett munkajogviszony vagy nincs. Amennyiben egynél több feltétel bizonyíthatóan teljesül, a rejtett munkajogviszony vélelmét megdőltnek kell tekinteni a hivatalos leírás szerint.

Ez a fajta kommunikáció mégis azt sugallja, hogy mind a magánszemély és a vállalkozás is következményekkel nézhet szembe akkor is ha mindent legálisan csinálnak.

Kérdés hogy ennek fényében hogyan kezdjen bele valaki?

(#3) AeSDé Team válasza norbeey (#2) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Szia norbeey!

Sikerült előrelépned a témával kapcsolatban?

Engem is erősen foglalkoztat ez a kérdés. Mostanában egyre több az olyan kuncsaft az IT szektorban, ahol szeretnék az embert KATA-s munkavállalóként foglalkoztatni, és egyúttal szeretnék ezt minél nagyobb heti óraszámban tenni.

Az általad is linkelt dokumentumban említett 7 pontból ugye kettőt kell legalább teljesíteni ahhoz, hogy a munkaviszony ne számíthasson bújtatott foglalkoztatásnak. Ezekből a pontokból szerintem optimális esetben nem hogy kettőt, de akár 4-5-öt is simán betarthat a munkavállaló, mindezt amellett hogy közben ideje zömében egyetlen kuncsaftnak dolgozik.

Biztonságos tehát ilyen cégeknél elhelyezkedni, vagy tartsuk távol magunkat tőlük?

(#4) Lex Icon válasza AeSDé Team (#3) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mondanál példákat, hogy hogyan teljesíted azokat a pontokat bújtatott munkaviszony estén?

(#5) norbeey válasza AeSDé Team (#3) üzenetére


norbeey
tag

Sajnos nem igazán. Továbbra is azt látom hogy a saját ismerőseim közt, és a fórumokon is elég sokan és egyre többen abszolút problémamentesen és minden szabályt betartva (mindenféle cinizmus nélkül mondom) több százezer forinttal több nettó keresethez jutnak így havonta.

Aztán mindig jön egy-egy [ominózus komment] vagy [cikk] ami elbizonytalanít.
"a nagy népszerűség mögött egyre több esetben rejtett munkajogviszony áll"
Most mégis ez miféle bullshit? Hát ha a szerződésbe le vannak írva azok a dolgok ami a jelenlegi elvárás és a valóságban is az történik, akkor hogy lehetne bujtatott egy munkaviszony?

Van annyira jó a jelenlegi helyem hogy ne akarjak nagyot kockáztatni így még mindig ott tartok hogy nem lépem meg de közben minden hónapban a könnyeim potyognak amikor látom mekkora különbség van az általam megtermelt érték és a megkapott összeg között. :(

(#6) denko


denko
senior tag

[link]

Csak bassza a csőrűket a politikusoknak. Bezzeg az nem hogy rengetegen nem adnak számlát és feketeznek

(#7) Lex Icon válasza denko (#6) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Szerintem normális lenne a valódi KATA-s vállalkozók miatt, hogy a "munkaviszonyos KATA"-sokat kiszórják, mert a szankciók így a szabályosan KATA-zókat is sújtják.
A 6M feletti magasabb KATA szintén helyes, mert az 50e a korábbi 6M felső határig volt kalkulálva. 6-12M között a 65 szerintem kevés. Simán mehetne a 75e (emelt KATA), de lehetne még egy sáv 9-12M között.
A legjobb a %-os lenne kb. az SZJA mértékével (15%), de akkor már beindulna az ügyeskedés a bevétel eltitkolására.

(#8) Ezekiell válasza Lex Icon (#7) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem a KATA adó(50/65/75) emelése a probléma elsődlegesen most, hanem a 3 millió fölötti 40%os extraadó.
Ezzel teljesen legális vállalkozókat tesznek tönkre/adóztatnak meg izomból:
- ügyvédek keretszerződéssel (pl ingatlaniroda oda viszi az ügyfeleit)
- könyvelők (van is ilyen ismerős, aki 3+M-et számláz 1 cégnek évente könyvelésért, de bőven többet más cégeknek, és KATAs)
- egyéni szoftverfejlesztők projektmunkákkal (3M nem egy nagy összeg ám ebben a szakmában, pláne ha külföldre dolgozik az ember).

És sorolhatnám még. Ez rohadt nagy szívás lesz, ha bevezetik, és garantálom, hogy szart se fog fehéríteni a gazdaságon. Ez sima adóemelés, semmi más.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#9) Lex Icon válasza Ezekiell (#8) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ugyebár ez csak egy javaslat volt egy témában szakembernek nem nevezhető embertől, így ha lesz is belőle valami (a PM mondjuk rámozdult), akkor is más, átgondoltabb feltételekkel.
Lehet pl. azt nézni, hogy a teljes bevételének mekkora része származik az egy érdekeltségi körhöz tartozó cégektől.
Majd kitalálják, de változtatni kellene, mert se a KATA-soknak, se a munkavállalóknak nem jó a kényszer KATA-ztatás.
Olyan visszaélés is van, hogy egy cég tulajdonosai, vezetői magukat teszik át KATA-ba és a bevétel egy részét így mentik ki.
A 12M-ra emelés hibásan lett megoldva az 50 ezres adó megtartása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#10) Pfiucska válasza Lex Icon (#9) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Lehetek xy kft ügyvezetője/tulajdonosa és ez alatt szamlazhatok be mint kis pista e.v. kata-s ennek az xy kft-nek? :Y

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#11) Ezekiell válasza Lex Icon (#9) üzenetére


Ezekiell
veterán

A kényszer nem jó, de sokan nagyon szívesen csináljak ám, és a teljesen legit vállalkozásokat is szivatjak így...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#12) Lex Icon válasza Pfiucska (#10) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A kft. ügyfeleinek számláz, mint KATA-s. Persze az ügyféllel egyeztetve.

(#11) Ezekiell:
persze, amíg el nem kell menni táppénzre, rokiba vagy nyugdíjba. Plusz a cég egy tollvonással "kirakhatja", míg munkavállalóként vannak bizonyos jogai. Ha esetleg szerszám is kell, azt ki veszi meg? Mert ha a cég, akkor máris lebukott. A többség fel se fogja, hogy átverik és örül a kis pluszpénznek és eszébe se jut, hogy a kieső biztosítását, szolgálati idejét, nyugdíját pótolja belőle.

[ Szerkesztve ]

(#13) Ezekiell válasza Lex Icon (#12) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én ezt értem, és teljesen alá is írom - de van az a réteg, aki pontosan tudja, mit csinál, és azért KATAzik. Aki nem csalni akar, hanem egyszerűen ez a legjobb neki. Na velük is kibasznak, ha ezt így bevezetik.

Én kb évi 1 milliót bukok majd nettóban, ha ezt így bevezetik (és nem kezdek el "okosba" számlázgatni, amit marhára nem akarok) - ami nem a világvége, de azért na...
Pláne úgy "na", hogy nem vagyok bújtatott munkavállaló semmilyen szempontból se.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#14) Lex Icon válasza Ezekiell (#13) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezért írtam, hogy remélem átgondoltabb lesz a tényleges jogszabály, mint amit Viktor haverja felböfögött.
Engem is érint és én se szeretnék szívni mások mohósága miatt.

(#15) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Ha jol olvastam katás kaphat lakáshitelt, de csak kiszámlázott összeg 60% át veszik figyelembe, és a babaváróval miujság? Erről nem találok infót most.

(#16) Ezekiell válasza denko (#15) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem a kiszámlázott összeg a lényeg. A NAVtól kell kérni jövedelemigazolást, és annak veszik figyelembe (banktól függő, hogy mekkora) százalékát. Raiffeisennél pl prémium/private banking ügyfélként 80%ot fogadtak el nekem lakáshitelnél, és babaváró hitelnél is.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17) djgeg válasza Ezekiell (#16) üzenetére


djgeg
őstag

Yep, amúgy még annyi fontos infó, hogy a általában kérik az 1 év lezárt pénzügyi évet és az alapján kalkulálnak.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#18) Ezekiell válasza djgeg (#17) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jajaja, ez tényleg fontos, ebbe elég sokan beleszaladnak. 12 hónapja aktívan KATAsnak kell lenni, és kell 1 lezárt pénzügyi év.

A 12 hónaptól el tudnak tekinteni egyéni elbírálással a bankok, legalábbis a Raiffeisen tuti - de nem fogják megengedni csak úgy.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#19) Tapsi válasza Ezekiell (#16) üzenetére


Tapsi
addikt

A NAV eleve 60%-os bevételről ad ki igazolást.

(#20) Ezekiell válasza Tapsi (#19) üzenetére


Ezekiell
veterán

És még ezt csökkentik a bankok ja. Nem egészen fair...

Kormanyinfon elhangzott amúgy, hogy at veszik az ipar kamara faszsagat és 3 milla osszszamla felett 40%al adoztatnak. Ezzel kb meg is ölnek egy raklap legális katast...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

(#22) denko válasza Lex Icon (#21) üzenetére


denko
senior tag

eszem megáll.. :F
De a cím találó

[ Szerkesztve ]

(#23) Lex Icon válasza denko (#22) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Miklósnak is hasonló elképzelése van:
"... a katát is sávossá tenném, mert egy határig semmi adót nem fizet, aztán viszont 60% felett az áfa miatt.
S még a szigorítással is egyetértek, az elgondolás az, ami nettó marhaság."

(#25) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Megérkezett a hivatalos indoklás: ezért szigorít a kormány a katán (Portfolio)
"Az adatszolgáltatási adatok alapján a tárca szakemberei kiszámolták, hogy csak a húsz legnagyobb "katás foglalkoztató" összességében 4700 olyan katást alkalmaz, akiknek évente több mint hárommillió forintot fizet ki. A költségvetést, illetve a tisztességes piaci szereplőket érő kár nagyságrendjét pedig jól jelzi, hogy az így kifizetett összeg eléri a 32 milliárd forintot."

[ Szerkesztve ]

(#26) Ezekiell válasza Lex Icon (#25) üzenetére


Ezekiell
veterán

Remek. És ezért megszopatnak mindenkit. Szokásos idióta fűnyíróelv faszság :W

De azért megkérdezném, hogy ha ezt ennyire tudják, hogy ez a 20 cég bújtatott munkavállalást csinál a KATAs "alkalmazottaikkal", akkor mi a pék faszáért nem ellenőrzik őket rommá, és büntetik őket hétről hétre????

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#27) denko válasza Ezekiell (#26) üzenetére


denko
senior tag

Erről Star Craft Jutott eszembe, "we need more minerals" :C
Gondolom kell még több stadión! Szomorú hogy ezzel csak azt szopatják meg aki valóban dolgozik hosszútávú projekteken. Aki eddig feketézett, utána is fog, illetve aki bújtatott volt, az továbbra is megtalálja a módját, minden más meg sz-pjon kormány szerint, tipikus hozzáállás Mon. :W

(#28) Ringman válasza Ezekiell (#26) üzenetére


Ringman
nagyúr

mert az ellenőrzéshez tényleges erőforrás (és hozzáértés) is kellene, ehhez a megoldáshoz meg nem.

(#29) Ezekiell válasza Ringman (#28) üzenetére


Ezekiell
veterán

Költői kérdés volt... :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Itt a törvénytervezet. Nem írom le mit gondolok, mert egy életre bannolnak innen. Kiszámoló amúgy is jobban leírta, mint én le tudom.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31) Ringman válasza Ezekiell (#30) üzenetére


Ringman
nagyúr

kurva gáz ez, én általában generáltervezőnek számlázok, nem az építtetőnek (már a generáltervezői felelősség miatt is), így elsőre azt látom észszerűnek (ha a beruházó/építtető belemegy, de minek szopatná magát ezzel), hogy lehetőség szerint az összes szerződés engedményezéssel lesz megkötve, azaz közvetlenül a beruházónak adok számlát.

ezért meg külön jár a faszkorbács:
– A költségvetési szerveket elegánsan kivették az adózás alól. Azok nyugodtan befogadhatnak katás számlát.

ami külön vérlázító, hogy ezt a csempeárus is támogatja (sőt azt hiszem ő kezdeményezte), ennyit ér a kamara is.

ja és ez esetemben egyáltalán nem bujtatott munkavállalás.

(#32) Ezekiell válasza Ringman (#31) üzenetére


Ezekiell
veterán

A kamaráról eddig is tudtok, hogy haszontalan az egész, de hogy nettó káros is legyen, az erős.

Én külföldre számlázok, szó sincs bújtatott munkavállalásról (nem is lehet külföldi számlázásnál ilyen), és most szopok izomból majd.

Ebből vagy az lesz, hogy megyek sima Kftbe és még az anyám kutyájának is veszek céges autót papíron, hogy 0ra kihozzam a céget, vagy hagyom a picsába és alapítok egy romániai mikrovállalkozást, és adózok oda 3%on (csak ez meg ugye necces, de meg lehet oldani ügyesen, de ezt hagyjuk itt...).

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33) Resike


Resike
tag

Beszarok ezek komolyan azt hiszik hogy az emberek/cégek majd évi 4-5 millió forintot fognak tapsikova adózni havi 28.500 forintos nyugdíjért.

(#34) yodamastah válasza Ringman (#28) üzenetére


yodamastah
őstag

Ellenőrzés is fel lesz pörgetve kicsit: [link]

(#35) Gabás válasza Resike (#33) üzenetére


Gabás
addikt

jah, meg azt sem vették számításba, hogy pont azok fognak lépni a legkönnyebben, akiket szívatni akarnak, a külföldre meg nagyobb projektekért számlázók

(#36) denko


denko
senior tag

[link] Petíció

(#37) Ringman


Ringman
nagyúr

csak hogy a dimenzió meglegyen: tízmilliárdos nagyságrendű többletbevételt várnak jövőre
az összességében semmi, kb. egy db pénzégetési projekt - pl a motogp-pálya.

(#38) rednifegnar válasza Ringman (#37) üzenetére


rednifegnar
senior tag

szemet alszent duma, "nagy cegek", aham. nekunk ezzel reszeltek kis ceg a fo munkaadom, mar igy is rezeg a lec mert minden partneruk megvagta a jovo evi szerzodeseket epp csak elunk, de igy vege lesz.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#39) arcsin válasza Ringman (#37) üzenetére


arcsin
senior tag

Priceless mondat a végén:

Így nem éri majd meg a "bújtatott foglalkoztatás" -
mondta az államtitkár a Magyar Nemzetnek.

Így konkrétan SENKINEK sem éri meg dolgozni KATA-ban. Azok a programozó ismerőseim akik KATA-sok, általában külföldre számláztak eddig is főként, több helyre + idehaza is. Nem húztak el még innen, itt költötték el mindazt amit megkerestek. Ezután lehet nagyobb kedvük lesz elköltözni szerintem akár még Romániába is, mert ismerve őket, nekik tökmindegy, hogy melyik országban ülnek és kódolnak. Senki sem fogja tudni ezt a 40% ot belekalkulálni a bérébe. Egy németnek, amerikainak, stb meg nem magyarázod el, hogy légyszi alapíts még 3-4 céget hogy nekem jó legyen.... Felőlem lehetne akár sávos is az adózás, de ez így a teljes ellehetetlenítése azoknak is, akik amúgy nem bújtatott munkaviszonyban dolgoznak. Egyet értek, szerintem is "gombok" amennyit várnak tőle....

[ Szerkesztve ]

(#40) Ringman válasza arcsin (#39) üzenetére


Ringman
nagyúr

Így konkrétan SENKINEK sem éri meg dolgozni KATA-ban

de, azoknak akik "meglepetés" a költségvetési szerveknek számláznak.
nyilván ott nem lehet bujtatott foglalkoztatás azoknak, akik bértáblás fizetésért nem dolgoznának, kizárt a dolog.

az sport-ekho viszont teljesen rendben van, ott sincs munkaviszony

(#41) rednifegnar válasza Ringman (#40) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat ez kesz...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#42) julius666 válasza Ringman (#40) üzenetére


julius666
addikt

Átlag bújtatott munkaviszonnyal dolgoztató cégnek is megéri. A főnök alapít még egy céget és Kényszerkatás Géza onnantól nem egy helyre számlázza a havi 500-at, hanem kettőbe. Kész, meg van oldva a probléma. A NAV dolga még bonyolódni is fog, ha a bújtatott munkaviszonyosokat akarná felkutatni, mert innentől nem lehet egy mezei adatbázis lekérdezéssel ("azon KATA-s vállalkozók, akik csak egy cégnek számláztak tavaly") megtalálni a potenciálisan bujtatott munkaviszonyban dolgozók 90%-át, összetettebb lekérdezés kell hozzá.

Megéri még emellett taxisoknak, hidegburkolóknak, villanyszerelőknek, stb. Az új változások célzottan a contractorokat szívatják, ahol nem sok "apró" ügyfél van, hanem a projektek jellemzően nagyobb lélegzetvételűek, 2, max 3 évente (nem csak az IT-sokat, bár talán ők a leggyakoribbak ebben a műfajban).

Egyrészt a változásokból nevetséges összeg gurul össze állami szinten, másrészt meg lehetett volna értelmesen is csinálni*, szóval én attól tartok egész más dolgok húzódhattak meg a döntés hátterében. Elkezdett felcseperedni egy új középosztály, ami gondolom nem tetszik a döntéshozóinknak. Illetve attól tartok idén komoly megszorításokra lesz szükség a COVID-19 gazdasági hatásai miatt, kormányunk az emútnyócév tapasztalataiból, illetve a saját hibáiból (netadó pl.) tanulva próbálja a komolyabb társadalmi ellenállást elkerülni. Szépen egymásnak ugrasztja a társadalmi csoportokat, külön-külön fogja majd őket megfejni.

*pl sávos, százalékos adóval - 15% 12 milláig, 25%+ aztán 24 milláig. Úgy szerintem mindenki jól járna, a többes katázás megszüntetése se sarkallna sokakat trükközésre, bújtatott munkaviszony is kevésbé érné meg, remote contractoroknak megérné idehaza maradni, stb.

(#43) Ezekiell válasza julius666 (#42) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mindenki a sávos KATA adózást mondja már mióta, hogy azt kellene, de azért se fogják megcsinálni. Az EVAt is kinyírták...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44) Ringman válasza julius666 (#42) üzenetére


Ringman
nagyúr

igazából megint azok fognak szívni, akik nem akartak trükközni.
btw a többes katázást eddig sem engedtem volna.

[ Szerkesztve ]

(#45) Resike válasza julius666 (#42) üzenetére


Resike
tag

Ezt pontosan el tudod érni majd a "változtatásokkal", 3M ev, 21M kft, teljes adóteher 26% és elviekben még egy normális nyugdíjat is kapsz hozzá a két vállalkozásból együttesen befizetett járulékok alapján.
Itt azok vannak megszivatva akik a 3-12M sávban kerestek, magyarán minden értelmiségi szabadúszó, de azok nagyon.

(#46) Lex Icon válasza Resike (#45) üzenetére


Lex Icon
senior tag

azok vannak megszivatva akik a 3-12M sávban kerestek

A 3M nem a teljes bevételre vonatkozik, csak az 1 cégtől származóra.
Ha 4 helyről kap 4x2,5M-ot akkor nem érinti a 40% adó.

(#47) Ezekiell válasza Resike (#45) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért az nem 26% lesz tudtommal. Legalábbis nekem a könyvelőm többet számolt...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48) Resike válasza Lex Icon (#46) üzenetére


Resike
tag

De a legtöbb contractor egy helyről kapja, főként a külföldre számlázók.

(#49) Resike válasza Ezekiell (#47) üzenetére


Resike
tag

Pedig 26% egy egyszemélyes kft garantált bérminimummal plusz a céges költség ami már egyedi, de a költségre nem jön rá semmi adó.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50) Ezekiell válasza Resike (#49) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez azért erősen függ a költség mennyiségétől, nem? Kevés költséggel nem ennyire kedvező a helyzet sztem.

Kérdezem úgy, hogy halál nem értek hozzá, erre tartom a könyvelőmet, még egy szakmát nem akarok megtanulni :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.