Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Resike válasza Ezekiell (#50) üzenetére


Resike
tag

De ezt a költség (a könyvelő kivételével) csak katásként is ugyanúgy ott van/volt.

[ Szerkesztve ]

(#52) Ezekiell válasza Resike (#51) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez azért nem teljesen igaz, te is tudod :) KATAsként nem "generálsz" direktben költséget, Kft-ként meg erősen költségelsz mindent IS :)

KATAban pont az a lényeg, hogy a keveset költségelőknek jó.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#53) Ringman válasza Resike (#49) üzenetére


Ringman
nagyúr

hogy jön ki ez 26%-ra, nyereségadó+osztalékként való kifizetés után?

(#54) Ezekiell válasza Ringman (#53) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ezt kérdezem én is... Még 27 milliónál is jobban megéri a KATA, mint a sima Kft, szóval nem teljesen értem.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55) Resike válasza Ezekiell (#52) üzenetére


Resike
tag

Hát de azért a szürkén ügyfél által beszerzett anyagot azért ne hasonlítsuk ezzel.

Úgy hogy nem katát hasonlítasz kft-vel hanem csak katát a kata+kft kombóval, így már éves 15-16M felett is jobban kijösz jelenleg, ha ez a kata változtatás meg marad 2021-ben akkor meg 5-6M forint lesz ez a határ.

[ Szerkesztve ]

(#56) Ezekiell válasza Resike (#55) üzenetére


Ezekiell
veterán

De te most burkolókról meg hasonlókról beszélsz. Egy fordító/ITs/ügyvéd/stb KATAsnak egyszerűen nincs számottevő költsége.

KATA+Kft meg azért necces tudtommal, ha ugyanannak az ügyfélnek számláz mindkettő. De ehhez nem értek. Van haver, aki így csinálja, én meg szeretek jól aludni :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#57) Resike válasza Ezekiell (#56) üzenetére


Resike
tag

És az miért baj ha kevés a költség, több nyereséged lesz. Ha költségelni akarsz akkor meg veszel céges autót. De ott van a linkem kitöltöd az adataiddal, ha a jelenlegi szabályozást akarod akkor átírod a 3.000.000 határt 12.000.000-ra.

Ez is teljesen rendben van kérdezd meg a könyvelőt.

(#58) djgeg válasza Ezekiell (#56) üzenetére


djgeg
őstag

Ringman & Ezekiell
Nem értem az értetlenkedést amikor ott a link a számításokkal.
Annyi még, hogy nem KELL kivenni a pénzt a cégből. Lehet cégre venni doglokat, autó vagy akár ingatlant is és egyéb módon is be lehet fektetni pl. értékpapírszámla (cégnek is lehet).

Számolgattunk már jó párszor példákkal a Jövedelm topikba is, akkor is ment az értetlenkedés amikor egyszerűen kiszámítható. A linkelt dokksi példán egyetlen tétel van költség oldalon, az egyszemélyes KFT ügyvezetőjének (te mint tulaj) a bérköltsége. Ennyi.
Ha pl veszel egy autót és annak az egyéb költségeit elköltségeled +ÁFA visszaigénylés, még jobban kijössz BTW (már ha autóvásárlást tervezel) vs magánszemélyként veszed.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#59) Ezekiell válasza Resike (#57) üzenetére


Ezekiell
veterán

Eddig nem láttam a linked.... Köszi, holnap megnézem!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#60) Ringman válasza djgeg (#58) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, valahogy átfutottam a link felett.

(#61) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Ok, megnéztem ezt a kalkulátort. Nemtom ki rakta össze, de köszi! Mint mondtam, nem értek hozzá, mert nem kellett eddig (ez a KATA nagy előnye, meg h azonnal hozzájutsz a pénzedhez, nincs házipénztárazás meg hasonló faszságok), mostmár nyilván meg kell tanulnom - de ez fasza alap, thx még egyszer!

Ha ez mind így igaz, ahogy a kalkulátorban van (és miért ne lenne, hiszek nektek), akkor még jobban is fogok kijönni (de csak mert a HUF-EUR tavalyhoz képest jó 10%ot gyengült).

(#60) Ringman kolléga utólag szerkesztette bele, és mi meg nem láttuk :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#62) Gabás válasza Resike (#49) üzenetére


Gabás
addikt

Ez a táblázat nekem nem stimmel, hol vannak benne pl. az alkalmazott járulékai és adói? És a KATA adóra sem kellene az opcionális 75k-t számolni.

(#63) Ezekiell válasza Gabás (#62) üzenetére


Ezekiell
veterán

Átírod a 75k-t 50re. A járulékok/adók pedig a Saját éves fizetés (nettó) mezőben vannak számolva (szuperbruttó fizu beszorozva ~0,56-al, az a nettó). Ez a 0 gyerekes szorzószám ám, 1 gyereknál ~0.6, 2nél megint nagyobb, szóval érdemes utánahúzni a te helyzetednek.

Nekem a szocho fizetés nem tiszta. Itt a képlet:
=IF(161000*24-F16>0;(161000*24-F16)*0,195;0)

Ez így mi is? Az if-et értem, a szabályra lennék kíváncsi. Mert így mondjuk egy 400k-s fizunál a szocho 0, ami remek, de miért is?

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#64) Pfiucska válasza Gabás (#62) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Az alkalmazott tehat sajat magad jarulekai es adoi benne vannak. Garantalt berminimum szuperbruttoja 250.614 huf/hó. Ha ezt beszorzod az adóékkel ami benne van a tablaban akkor megkapod azt, hogy ebbol neked mennyi marad meg.

Szerk.: Fel perccel megeloztek :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#65) Pfiucska válasza Ezekiell (#63) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Az osztalék után csak akkor kell fizetned szochot hogyha nem éri el a fizetesed(egesz pontosan az osszevont adoalapva tartozo ("fizetes") az adofizetesi felső hatart ami az aktualis minimalber 24*-ese.

Szerk.: Ezzel nem a fizetesed utáni szochot uszod meg hanem az osztalék utani szocho fizetest.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#66) Ezekiell válasza Pfiucska (#65) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ahhh, értem. Köszi! :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67) Pfiucska válasza Ezekiell (#66) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Szívesen. Még annyi, hogy a szocho csökkeni fog azthiszem mostanaban 15,5%-ra, szóval ott még marad néhány forint

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#68) rednifegnar válasza Pfiucska (#67) üzenetére


rednifegnar
senior tag

kizart dolog hogy az egy helyett 2-3 fele szamlazasra ne gondoltak volna, mit fognak erre kitalalni?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#69) Ringman válasza rednifegnar (#68) üzenetére


Ringman
nagyúr

kapcsolt vállalkozásokra is van kitétel a szövegezésben.

(#70) Ezekiell válasza rednifegnar (#68) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kolléga évek óta azt csinálja, hogy KATAzik a 12 millás határig, onanntól meg a Kftjével számláz. Sose volt belőle gondja - bár nekem is gyanús azért ez.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#71) djgeg válasza Ezekiell (#70) üzenetére


djgeg
őstag

Az ha ugyan azért a tevékenységért számláz a KFT ből mint a KATA vállalkozóként ugyan annak a cégnek az tényleg necces, de ha más projektért vagy szolgáltatásért azzal nincs semmi baj (vagy más cégnek végzi).

(#69) Ringman
Kapcsolt vállalkozással téren nem a vállalkozó hanem a cég oldaláról ha jól emlékszem saját kapcsolt vállalkozással voltak gondok.
Amúgy "hallani olyat", hogy pl úgy játszák ki, hogy X embernek van X KFT-je ( ismerősökde nem rokonok) és körbe számlázgatnak KATA-s vállalkozókként egymás KFT-inek. Aztán ha nagyon pofátlanok akkor tolják ezt az egész családdal. No ez nem kapcsolt vállalkozás, de adócsalás amúgy...

Ez a KFT+KATA egyébként normál esetben teljesen legális. (csak ne ugyan azért számlázz, hanem ha van több projektetd akkor X projektet már KFT-ként csinálsz aztán kész)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#72) julius666 válasza Resike (#49) üzenetére


julius666
addikt

Jól értem, hogy a példa arra vonatkozik, ha egy megrendelőtől jön be a teljes összeg?
Szóval több megrendelő esetén, ahol több 3 millás "slotod" van, ott még jobb tud lenni a matek.

(#73) djgeg válasza julius666 (#72) üzenetére


djgeg
őstag

Ha több "slotod" van akkor persze jobb, úgy mint most is. 12M ig el lehet menni KATA-val aztán a többi projektet KFT ből nyomod ( vagy elosztod az ügyfeleket), annyi hogy így 16+ M éves bevétel felett jobb a KFT+KATA vs KATA 12M feletti részre 40%.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#74) Ezekiell válasza djgeg (#71) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az ha ugyan azért a tevékenységért számláz a KFT ből mint a KATA vállalkozóként ugyan annak a cégnek az tényleg necces, de ha más projektért vagy szolgáltatásért azzal nincs semmi baj (vagy más cégnek végzi).

Ezzel egy ismerős könyvelő nem igazán ért egyet... :) Majd megkérdezem az én könyvelőmet, ő mit szól hozzá.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#75) Ringman


Ringman
nagyúr

meglepetés: nem lehet az online számlázórendszerbe regisztrálni a határidő napján, mert idézve a honlapot "Hiba történt"

(#76) Ezekiell válasza Ringman (#75) üzenetére


Ezekiell
veterán

"meglepetés" :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#77) Resike


Resike
tag

Hozzáadtam a porontyok számát meg a házas kedvezményt a kalkulátorhoz.

(#78) Ezekiell válasza Resike (#77) üzenetére


Ezekiell
veterán

:R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#79) Ringman


Ringman
nagyúr

indexcikk:
Teljesen jóhiszemű kisadózókat is szétszívathat a kata szigorítása

A Magyar Könyvelők Országos Egyesülete például súlyos hibának, visszalépésnek, a számlagyárak helyzetbe hozásának nevezte a tervet, és arra kéri Áder Jánost, ne írja alá a törvényt, mert szerintük „nem tesz eleget a jogalkotás követelményének, mert nem tisztázza, hogy a 40 százalékos adókulcs mire vetítendő”; az egyesület úgy látja, a szöveg alapján még az sem tiszta, hogy 3 millió forint felett a teljes összegre vagy csak a 3 milliót meghaladó részre vonatkozna-e a büntetőadó.

(#80) Ezekiell válasza Ringman (#79) üzenetére


Ezekiell
veterán

#bajszosszar

Úgy írja alá, mint a smittpali.. izé, pinty.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#81) hege1989 válasza Resike (#77) üzenetére


hege1989
tag

Ha csak TAO-val szeretnék számolni(egyszemélyes kft) akkor elég csak a felette levő KATA részt nulláznom?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#82) Resike válasza hege1989 (#81) üzenetére


Resike
tag

Lényegében igen.

(#83) Resike


Resike
tag

(#84) Rolly válasza djgeg (#58) üzenetére


Rolly
veterán

jaja nálam is opció a cégbe rakni a bevételt (van jó ideje kftm olyan projektekre mit már nem tudok megcsinálni a kata mellett és továbbadom...) most jön majd a varia a sok kis havi díjas cuccot átrakom katára a nagy projektek mennek kftbe... így a cégem bevétele nő de a cég majd azt befekteti és cégben összerakom a nyugdíjazásomra a megtakarítást és nyugdíjas koromba majd alkalmazom magam :) vagy ha nagyon sok összejön akkor vesz a cég ingatlant (nem éri meg úgy annyira kiadni...) és kiadja...

(#85) Rolly válasza Resike (#49) üzenetére


Rolly
veterán

nem teljesen jó a számítás szerintem, mert csak szjaból tudsz családi és egyéb adókedvezményt igénybe venni...

garantált bérminimum ahogy a gdocsban van 210600 Ft
- ehhez hozzájön még a kb 40e ft munkáltatói járulék tehát nem a 17% amit ott írsz (most vettem észre lentebb)
- és ugye a 210600 Ft-ból 70e ft körüli járulékot fizet a magánszemély. Ebből SZJA csak 31500 Ft tehát nem tudod csak ezt adókedvezménnyel visszakapni.

De:
- nem csak gyerek és házasság kedvezmény van, hanem önsegélyező pénztár, nyesz számla vagy egészségpénztár is tehát cirka 250 ezer forint szjat még vissza lehet igényelni a gyerek / házassági kedvezményen túl is vagy ha nincs gyerek akkor ezt a 250e-t :)
- lehet kiküldetési rendelvényt írni
- lehet cégautót venni (elektromos éri meg, mert ott nincs cégautóadó)
- lehet költségelni

Nálam a kftvel az a gond, hogy ügyfeleim között egyre több EU szolgáltató van akik nem áfa körösek így nem tudják visszaigényelni az áfát így AAM katásként jobb alternatíva vagyok számunkra mint ÁFÁs kftként...

(#86) Lex Icon válasza Rolly (#85) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nézz utána a munkáltatót/munkavállalót érintő adó és járulékszabályoknak, mert le vagy maradva.

[ Szerkesztve ]

(#87) Rolly válasza Lex Icon (#86) üzenetére


Rolly
veterán

megnéztem és tényleg már nem csak szjából lehet ... ezt nem tudtam a akkor a fentiben ez hibás bár ettől még így számolni hogy tuti van 3 gyerek alapból hülyeség :)

[ Szerkesztve ]

(#88) Resike válasza Rolly (#87) üzenetére


Resike
tag

Képzeld a halványzöld rublikákat saját magad töltöd ki a te adataiddal, a további lehetséges kedvezmények még a 4 vagy több gyereket nevelő anyák, a fogyatékkal élők, valamint a nyugdíjas dolgozók minden más már csak egyéni pénztologatás.

(#89) Ringman


Ringman
nagyúr

(#90) Ringman


Ringman
nagyúr

aláírta a bajszos smittpál a törvényt.

Áder János leírja, hogy 2013-ban az új adónem bevezetésekor az volt a törvényalkotó célja, hogy a sajátos piaci helyzetű, főként a lakosságot ellátó mikrovállalkozásokat támogassa. Ez a cél most sem változott, de az elmúlt években néhány nagy cég visszaélt a szabályozás nyújtotta lehetőségekkel - szögezte le.

Úgy vélte, a törvénymódosítás most ezt a jogszabályi kiskaput zárja be úgy, hogy a több mint 300 ezer kisadózó semmiféle változást nem fog tapasztalni.

(#91) Ezekiell válasza Ringman (#90) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jön a 0ra koltsegelt kftk ideje újra, ennyit érnek el ezzel. Kíváncsi vagyok, mit fognak még faragni ezen január 1ig.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#92) Ringman válasza Ezekiell (#91) üzenetére


Ringman
nagyúr

tippem az, hogy az ügyvédek kivételek lesznek, aztán ennyi.

a fenti mék/mmk levélben írtak valós problémák, ezt már itt vagy a poltopikban is írtam.

szerk:
lesz jópár mérnök, aki meg abba fogja hagyni, mert eddig nyugdíj mellett tervezett vagy műszaki ellenőrzött, 0 bürokráciával, sima áfás kft-vel meg nem fog tovább faszkodni.

[ Szerkesztve ]

(#93) rednifegnar válasza Ringman (#92) üzenetére


rednifegnar
senior tag

epitesz ismim mar meg is pattant nemetbe, siralom ami itt megy.

es igen megint jon az hogy meg a kiflirol is afas szamlat ker mindenki es koltsegeli a kftjebe a legutolso ft-okat. megint benzinpenz, telefonszamla stb-stb, pont amit ezzel nem kellett. de ugy latszik ezt akarjak ujra, a trukkolesek tomkeleget a helyett hogy rendes ellenorzott korulmenyek kozott menjen a dolog.
legalabb a navonlinen toljak be a millionyi ertelmetlen 2ftos szamlakat, ha mar megcsinaltak hat legyen benne adat (szemet).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#94) Ringman válasza rednifegnar (#93) üzenetére


Ringman
nagyúr

a telefon és internetszámla egy külön állatfaj, ott eddig is azt feltételezték, hogy valamekkora részét úgyis magánrészre használod és nem írhattad le az egészet.
meg elkezdődik a leírom a családi vacsorát repiköltségként, cégesautó, saját tulajdonú ingatlant irodaként bérelni, stb.

btw eddig azt megtehetted, hogy kértél céges szla-ra valamit, aztán majd a könyvelő megmondja mit tegyél be a könyvelésbe. így hogy minden szla-t kell jelenteni úgy tudom ezt nem lehet már megtenni.

de az összes ilyen húzással csak a bürokrácia nő.

(#95) julius666


julius666
addikt

Romániai adózást néztétek? Az vajon mennyire járható út, hogy papíron Romániában lakik az ember valami kis méretű, olcsó albiban, cég ott bejelentve, de amúgy lényegében itthon él?

Itthoni lakásban hivatalosan is itt lakna barátnőm (itt maradna bejelentve), határ közelébe kiruccanni ha kell, esetleg napokig akár ott lakni néha nem is okozna különösebb problémát számomra. Csak a folyamatos ott élés lenne nehezen megvalósítható (én adnám egyébként, csak vannak az embernek sajnos/szerencsére szülők, párkapcsolat révén egyéb kötöttségei).

EU tag mindkét ország, ha papíron minden rendben van, akkor elég macerás lenne bizonyítania utólag bármely adóhatóságnak hogy te hol, mikor, mennyit laktál egyébként, tippre nem is nagyon szarakodnak ezért vele.

Azt sokkal neccesebbnek érzem, hogy egyazon projektet 2 999 999 ft-ig tolsz mint KATA-s egyéni vállalkozó, aztán egyszer csak hopp, átveszi a stafétabotot a TAO-s kft-d ahol magadat foglalkoztatod ugyan arra a feladatra. Naiv IT-s szemmel egy laza lekérdezést fog jelenteni a NAV-nak az összes ilyen ügyeskedő kiszűrése (ugye már megkapnak automatikusan minden számlát), utána meg nehéz lesz kimagyarázni, hogy az adóelkerülésen kívül mi értelme van ennek.

(#96) Ezekiell válasza julius666 (#95) üzenetére


Ezekiell
veterán

Romániai adózás: ahogy leirtad, úgy kell csinálni. Meg beszélek én is román konyvelovel, de vszeg így működne.

Kata+tao: két külön szerződéssel kell dolgozni, különböző dolgokra szerzodve. Úgy megy (így csinálja kolléga most is 12Mig)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97) Gabás válasza julius666 (#95) üzenetére


Gabás
addikt

járhatónak járható, csak úgy elveszíted a mo-i lakcímet, egészségbiztosítást meg kedvezményes befektetési lehetőségeket

(#98) djgeg válasza julius666 (#95) üzenetére


djgeg
őstag

Ha jól tudom a baj inkább az, hogy ilyen esetekben nincs ártatlanság vélelme és neked kell bizonyítanod, hogy kint élsz életvitelszerűen minimum 51%-ban vagy a munkát onnan végzed. ( ha a magyar NAV esetleg betalál majd)
De lehet rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#99) julius666 válasza Gabás (#97) üzenetére


julius666
addikt

EÜ: kapsz kintit. Gondolom lehet igényelni kint is EU-s EÜ kártyát. Itthoni magán EÜ-höz kell itthoni bejelentett lakcím?

Államkincstár, TBSZ: előbbi hiányát azért túlélném, főleg a forint csúszó leértékelése miatt. Utóbbi jobban fájna, utána kéne nézni kint hogyan adóznak a befektetések. Kérdés listára mindenképpen felírva, köszi, majd ha egyszer kinti könyvelőhöz jutok rákérdezek (gyors rákereséssel nem találtam értelmeset).

(#100) julius666 válasza djgeg (#98) üzenetére


julius666
addikt

És remote kódverőként egy ilyet hogyan tudsz egyáltalán bizonyítani? Egy albérleti szerződésen, internetszerződésen kívül mi mást kellhet virítani?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.