Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok! Újra elkezdtem vállalkozni, most KATA keretében. Az érdekel, hogyha szerződést kötök vagy nyilatkozatot, számlát, stb. adok ki, akkor kell e használnom bélyegzőt, vagy elég az aláírás?

Buliban hasznos! =]

(#352) barnidani válasza inf3rno (#351) üzenetére


barnidani
csendes tag

Szia!
Két lehetséges módja van az aláírásnak:
Az egyik, hogy a hivatalos, felhatalmazott személy az odanyomtatott cégnév alatt vagy fölött írja alá.
A másik, hogy cégbélyegzővel kerül a lapra a cégnév, melyet vagy az aláírás alá vagy felé nyomnak oda. Fontos, hogy a cégbélyegzőt nem lehet az aláírás közepébe nyomni, mert ekkor az aláírás már nem számít cégszerűnek.

(#353) inf3rno válasza barnidani (#352) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké, de ez nem Kft.-re vonatkozik? Egy egyéni vállalkozónak nem elég csak az aláírása? Például aminél most felmerült az egy kisadózói nyilatkozat. Ennél odaírtam a végére a nevet, címet, adószámot, alája dátum, jobbra aláírás. Mindjárt csinálok képet, hátha úgy érthetőbb...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#354) Ringman válasza inf3rno (#353) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem kötelező a bélyegző EV-nek, már 2010-ben sem volt az.

(pályázatos munkánál előfordult már, hogy külön kért az államkincstár egy nyilatkozatot, hogy nincs bélyegző, nem csak lemaradt az iratokról, ez már :DDD )

(#355) inf3rno válasza Ringman (#354) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Közben más is megerősítette, hogy csak cégnek kell, és oda is csak akkor, ha az aláírás címpéldány vagy mi tartalmazza.

Buliban hasznos! =]

(#356) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A NAV online számlázóval kapcsolatban tudnátok segíteni?

Létrehoztam egy számlát, de nem tudom nyomtatni. Amit csináltam, hogy lehetett választani, hogy kézi számla megadás, vagy gépi számla megadás kézzel. Ott a kézit választottam, mert a gépi elvileg arra van a dokumentáció szerint, ha másik számlázó programot használok, és nem sikerült szinkronizálni vele. Utána típusnak azt választottam, hogy elektronikus nem EDI számla. Gondolom az EDI lehet az elektronikusan aláírt, amit tudnék, csak az ügyfél nem fogadja el, mert neki nyomtatott kell. Kiválasztottam még, hogy kisadózó, de azt nem, hogy alanyi ÁFA mentes, mert a kettő együtt jár elvileg. Na most amit anomáliát tapasztaltam, hogy minden tételnél külön ki kellett választani, hogy alanyi ÁFA mentes és beírni a 0 ÁFÁ-t, plusz az ember azt is várná, hogy összeadja automatikusan a tételeket, nem nekem kell kézzel kiszámolni. Sorszámnál is azt várnám, hogy ad neki valamit, nem nekem kell léptetni. Jobb híján arra beírtam, hogy 1, mert a dokumentációban azt írják, hogy 1-től növelik automatikusan. Kitöltöttem mindent, ellenőriztem, beküldtem, és most szopok, mert nyomtatnám, de csak XLSX-et tudok menteni, PDF vagy nyomtatás menüpont nincsen. Hol rontottam el?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#357) rgeorge válasza inf3rno (#356) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem lehet, hogy adatszolgáltatást próbáltál rögzíteni (számlaadat-rögzítés) és nem számlát (alkalmazások-online számlázó)?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#358) rednifegnar válasza inf3rno (#356) üzenetére


rednifegnar
senior tag

elbakktad, az az utolagos rogzites amikor pl szamlatombbol allitod ki es itt felrogzited. ahogy elottem irjak az alkalmazasokba kell valasztani az onlinet, az automatan adja a sorszamot.
sztem most eleg sokan megszivtak ezzel mert nemreg buzeraltak at ilyenre..

A camera does not make art, the artist makes art.

(#359) inf3rno válasza rednifegnar (#358) üzenetére


inf3rno
nagyúr

& @rgeorge:
Köszi! Ez lesz, hogy számlaadat rögzítést csinált, akkor így már érthető, hogy miért beszélt kézi számláról. Gyanús is volt az elnevezés.

Na közben megtaláltam, hogy az alkalmazások alatt kellett volna használni a számlázót. Jobban el sem tudták volna rejteni. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#360) rednifegnar válasza inf3rno (#359) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ez idaig nem igy volt, hanem jobb oldalt nagy zold betukkel, most tettek be a pottyok ala, sokakat megszopattak vele.

arra is figyeljel hogy a kisadozot is mindig ellenorzid le hogy be van e akpcsolva, mert ugy emlexem nem jegyzi meg.
meg azt is hogy eszamla vagy normal, mert ezt se jegyzi meg.
az ellenorzes gomb it se sokat er, en tudtam vele hibasat kiallitani.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#361) inf3rno válasza rednifegnar (#360) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ahogy nézem a dokumentációt ide a technikai érvénytelenítés vonatkozik, és nem a storno. [link] Izgalmas az lesz, ha elkezdek az online számlázóval is számlát csinálni 1-es sorszámmal, aztán összeakad ezzel az érvénytelenítettel. Próbálgatom a rendszer határait rendesen...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#362) rednifegnar válasza inf3rno (#361) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ott majd megadsz eloszamot es a moge teszi a sorszamot, kvazi az a szamlatombod. de nagyon figyelj a kisadozo opciora es a szamla tipusra (eszamla) mert ezeket mindig meg kell nezni, nem fog szolni semmit.

hogy azzal a masik szamlaval mit kell csinalni azt nem tom, valoszinuleg ervenyteleniteni.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#363) inf3rno válasza rednifegnar (#362) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az eszámlához kelleni fog a digitális aláírás? Az hogyan megy? Kell hozzá a személyihez kártyaolvasó?

Buliban hasznos! =]

(#364) rednifegnar válasza inf3rno (#363) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem kell semmi extra, a nav biztositja a hitelesseget es az eloirt tarolast. ezert pdf-kent tudod elkuldeni a partnernek es az befogadja. olvasd el a leirast abban benne vannak ezek.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#365) inf3rno válasza rednifegnar (#364) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ők direkt nyomtatott formában kérték, de van ügyfélkapujuk, és látják ott is a számlákat amiket nekik küldtek ki, azért nem is értem, hogy miért velem papíroztatnak.

Buliban hasznos! =]

(#366) Pfiucska válasza inf3rno (#356) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Annyit megemlitenek meg, hogy az hogy kisadozo az nem egyenlo hogy afamentes. Lehetsz katas ugy is, hogy afas szamlat allitasz ki.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#367) inf3rno válasza Pfiucska (#366) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! ÁFA mentesre vagyok bejelentve, de azért ellenőrzöm majd még egyszer. Akkor valószínűleg ezért kellett kézzel beütni a nulla ÁFÁ-t.

Buliban hasznos! =]

(#368) rednifegnar válasza inf3rno (#367) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem kell beutni hanem ki kell valasztani az alanyi mentest es az automatan 0 afat szamol.
arra vigyazz hogy amit eloszor felvittel az nem szamla az csak adatszolgaltatas, bar tok ugyan ugy nez ki mint egy olyan szamla amit az online szamlazoban viszel fel (mivel az is adatot szolgaltat az online szamlaba), de annak kell lennie egy eredeti peldanyanak valamilyen formaban (pl kezi szamlatomb, vagy mas szamlazo program).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#369) inf3rno válasza rednifegnar (#368) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja vágom. Tegnap már nem volt energiám, most érvénytelenítem az elsőt, aztán csinálok egy rendes számlát. Remélem így megfelel a NAV-nak is.

Buliban hasznos! =]

(#370) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ha valaki ugyanígy megszívta és az online számlázó program helyett az online számla(rögzítő)t használta, akkor ezekkel a lépésekkel lehet érvényteleníteni az adatszolgáltatást:
- számlák/kimenő számlák -> dátum megadása -> részletek (háromszög) -> részletek (szem) -> lap alja: technikai érvénytelenítés gomb
-- lenyíló beviteli mező: hibás adat, szöveges beviteli mező: a számlázó program helyett tévesen a számla rögzítőt használtuk, és nincs tényleges számla a rögzített mögött -> mentés
- nyilatkozatok / adatszolgáltatás érvénytelenítése -> részletek (háromszög) -> érvénytelenítés elfogadása

Még jó, hogy felhívtam az ügyfélszolgálatot, mert az egyáltalán nem triviális, hogy a nyilatkozatoknál még el is kell fogadni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#371) Lex Icon válasza inf3rno (#370) üzenetére


Lex Icon
senior tag

3 éve van Online Számla és Számlázó. Van mindkettőhöz kézikönyv, doksi, ahogy fentebb neked is javasolták. Akinek kellett már megtanulta kezelni.

(#372) inf3rno válasza Lex Icon (#371) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyilván olyanoknak írtam, akik belefutottak ugyanebbe esetleg kezdők, mint én.

Buliban hasznos! =]

(#373) rednifegnar válasza Lex Icon (#371) üzenetére


rednifegnar
senior tag

igen de kozben valtoztak dolgok, es az hogy legutobb attettek a pottyos gomb ala ami eddig kint volt nagy betukkel jobb oldalon az elegge megszivatott sokakat.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#374) Lex Icon válasza rednifegnar (#373) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Pedig már sok éve ez jelzi a menüt a Google.com-tól kezdve kismillió alkalmazásban, mobilon,...
Van ahol csak 3 pont vagy vonal, van ahol 3x3 pötty.

[ Szerkesztve ]

(#375) inf3rno válasza Lex Icon (#374) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem iskolapéldája a rossz weboldal tervezésnek. Simán be kellett volna tenni a menübe az összes többi mellé, hogy alkalmazások. Ennyi lett volna a történet. A másik, hogy csak belépés után látszik, amikor már a kutya nem néz arra a részére a weboldalnak, ahol a logo van.

Buliban hasznos! =]

(#376) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Egyik ismerős főállású vállalkozó Ausztriában. Szeretne mellékállásban itthon is dolgozni, heti 20 órában vagy még kevesebbet. Szerintetek elfogadnák az osztrák munkát főállásnak, és tudná csinálni az itthoni részt mellékállásban a 25 pénz fizetésével?

Buliban hasznos! =]

(#377) djgeg válasza inf3rno (#376) üzenetére


djgeg
őstag

Hol él életvitelszerűen? (pontosabban hol tartózkodik több mint 50%-ban)
Ha kint él akkor a "helyiek" is kopogtatnak majd az adóért, így sok értelme nem lesz a magyar KATA-nak. (Plusz kell magyar lakcím tudtommal)
ÁFA szolgáltatás helye (általában), adók ahol élsz (50+%-ban).

Ha itthon él akkor jelenleg milyen formában csinálja a kinti vállalkozást?

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#378) inf3rno válasza djgeg (#377) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A határon él a magyar oldalon, ingázik. Kintre fizeti az adót, és van osztrák és magyar biztosítása is. Plusz fizioterápiát csinál, ami azt hiszem engedély vagy bejelentés köteles, már nem tudom. Nem annyira tűnik egyszerűnek az ügy.

Buliban hasznos! =]

(#379) djgeg válasza inf3rno (#378) üzenetére


djgeg
őstag

Hát ha tényleg így van akkor talán a vállalkozási forma a kérdés, de ennyiből én azt mondanám, hogy idehaza kéne személyi jövedelemadót fizetnie nem pedig kint.
Mindezt egy könyvelővel egyeztetve csinálja (a kérdésből adódóan nem hiszem)?
Ha csak magyar állampolgár és idehaza él akkor nagyon úgy fest, hogy szja-t idehaza kéne fizetnie.
Persze lehet, hogy van valami kiskapu, de én nagyon gyorsan felkeresnék egy könyvelőt, nehogy meglepetés érje amikor kopogtat a nav, mert ha eddig nem triggerelt valamit egy KATA kiváltása után eléggé elképzelhető.

https://www2.deloitte.com/hu/hu/pages/ado/articles/tenyek-es-tevhitek-szja-tb.html

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#380) inf3rno válasza djgeg (#379) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mit kérdezzek meg tőle konkrétan ezzel kapcsolatban, hogy el tudjuk dönteni, hogy mi a helyzet? A vállalkozási formát és hogy hova fizeti az szja-t? Vagy van még ezen kívül is valami? Én úgy vettem ki, hogy olyan 10-14 órát van Ausztriában egy nap, viszont a hétvégéket itthon tölti, tehát a magyar oldalon van 50% felett nagy valószínűséggel.

Buliban hasznos! =]

(#381) djgeg válasza inf3rno (#380) üzenetére


djgeg
őstag

Megmondom őszintén, hogy ennyi alapján is én már azt mondanám, hogy minden szja-t idehaza kéne fizetnie, de könyvelő felkeresését ajánlanám neki, egyrészt a tervezett magyar vállalkozással kapcsolatban de első sorban, hogy jelenleg adóügyileg megfelelően jár e el az az ausztriai bevételével kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#382) inf3rno válasza djgeg (#381) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké, köszi!

Buliban hasznos! =]

(#383) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Pénteken megkezdem a vállalkozói tevékenységem. KATA AAM-es vállalkozási formát választottam. Egy terméket fogok készíteni, aminek a bekerülési költsége minimális, így nagyon nem is lenne mit elszámolnom.

Legszívesebben már ma elkezdeném, de erre a 2 napra nem akarnék 25.000Ft-ot befizetni. Így kivárom az elsejét. Viszont pár kérdés megfogalmazódott bennem:

1. - Online végzem az egész folyamatot. Már a regisztráció napján megkapom az adószámom és már aznap számlázhatok?

2. - Szeretnék minél több tevékenységi kört felvenni... Mi van akkor, ha valamelyik végzettséghez kötött és nincs meg a szükséges papírom róla? Attól a regisztrációs folyamat végigmegy, számlázhatok, csak később kell beküldeni és csak később ellenőrzik a szükséges papírok meglétét?

3. - Péntektől megkezdődik a termék forgalmazása, és gyakorlatilag el is adom az első terméket. Postán fogom elküldeni. Az mennyire járható, hogy Péntek reggel elindul a KATA, írok gyors egy díjbekérőt, a vevő elutalja a teljes vételárat, majd én postára adom a terméket és pár napon belül kiállítok neki egy 0 Ft-os számlát?

4. - Utánvételes feladásnál hogyan járjak el? Feladom a csomagot, aznap kiállítok egy utánvételes számlát 5 napos teljesítéssel?

(#384) Pfiucska válasza tonermagus (#383) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nem szeretnek hulyeseget mondani ugyhogy csak amiben biztos vagyok:

3. Ha kiallitasz dijbekerot 100 forintrol akkor utana a szamlat is kiallithatod 100 forintrol, (sőt!, nem csinalunk 0 forintos szamlat) max annyi legyen rajta hogy penzugyi teljesitest nem igenyel. Konyveloi / navos szemmel nezve a dijbekero nem egy elismert szamviteli bizonylat, míg a szamla igen.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#385) rednifegnar válasza tonermagus (#383) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat azert azt nezd meg alaposan hogy amit csinalsz az megfelel e a kata fo szabalyainak. nem csak ugy hunyoritva mondjuk ra hanem valoban az is. amugy ha foallasban csinalod akkor 50e a minimal jarulek.
tevekenysegi kor ugy mukodik hogy a bejelentes utan az onkormanyzat be fogja kerni hogy azokra a korokre megvannak e a felteteleid. gyanitom targyi es elvi dolgok, pl ha valaki kazankovacs akkor nam baj ha arra van engedelyezett muhelye, egy eskuvofotosnal meg vegzettsege az rendezveny fotografiara (mert az is vegzettseghez kotott hiaba muveszeti tevekenyseg). ennek megfeleloen a szamlan is csak olyan tetel szereplhet amire van engedelyed (azaz vegzettseged is hozza).
aztan meg mindig van 30 napja a hatosagoknak hogy azt mondjak hogy acsi nem engedelyezik a vallalkozasod, vagy nem ilyen formaban, azert en ezzekkel nem jatszanek mert mi van ha megsem (bar kicsi az esely de benne van).

(en speciel nem azzal kezdenem a tevkenysegemet hogy egybol 0 ftos dijbekeroket allitsak ki :F )

A camera does not make art, the artist makes art.

(#386) tonermagus


tonermagus
aktív tag

tevekenysegi kor ugy mukodik hogy a bejelentes utan az onkormanyzat be fogja kerni hogy azokra a korokre megvannak e a felteteleid

Ez akkor ha jól értem azt jelenti, hogy ha egy tevékenységi kör nem engedély és bejelentés köteles akkor az végzettséget sem követel meg?

(#387) inf3rno válasza rednifegnar (#385) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt az ellenőrzést biztosan az önkormányzat csinálja? Szerintem rengeteg dologhoz nincs szakemberük, aki tuti biztosra megmondja, hogy ezt így lehet vagy nem lehet. Mondjuk én többek között illóolaj lepárlós cégben gondolkodok hosszú távon, ha összekapartam a tőkét hozzá és a növények és a terület is meglesznek. Úgy rémlik etus-ból, hogy engedélyhez és bejelentéshez kötött tevékenység, és gondolom kell hozzá valamilyen vegyész karos diploma (remélhetőleg a biomérnökivel ez a része rendben lesz), de mivel lent van a rendszer hetek óta, lövésem sincs, hogy mi igaz rá. [link] Az mondjuk érdekes ebben az egészben, hogy fogalmam sincs kitől és hogyan kellene engedélyt kérni és kihez kell bejelenteni, mert sehol nem írják. Ami biztos, hogy erősen tűzveszélyes tevékenység és nem lehet csak úgy ad-hoc nekiállni tervek, munkavédelem, tűzvédelem, stb. nélkül. Milyen törvények foglalkoznak ezekkel a kérdésekkel, hogy hova kell bejelenteni, ki és hogyan fog ellenőrizni indulás előtt és menet közben, stb?

Buliban hasznos! =]

(#388) rednifegnar válasza tonermagus (#386) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sztem forditva, minden vallakozas engedely koteles, azon belul a tevekenysegi korok egy resze vegzettseg koteles.
ezeket kvazi ellenorzi az onkori, ami gyakorlatban ugy nez ki hogy kuldenek fenyegeto stilusu levelet hogy nyilatkozzal buntetojogi feleloseg tudataban stb-stb hogy ezeknek megfelelsz.
nyilvan ha nem csak egy kis fotos vagy programozo vagy akkor lehet ki is jonnek megnezni hogy a vagohidadnak van e antsz engedelye, meg mutasd meg a diplomad sertesgyilokbol vagy mittomen. ezek utan van nekik x napjuk hogy elbiraljak es esetleg megtagadjak a mukodesi engedelyt (amugy hiaba van neked mindenre szuk par napos pl 8 napos, hataridod eleve kesessel kuldik ki, meg maguknak fenttartjak a jogot 2het 30nap es hasonlo hosszitasokra de meg akkor is jon az hogy postai atfutas stb). szoval eltart egy jo darabig amig 100%-ra azt lehet mondani hogy oke most mar engedelyekkel szabalyosan mukodsz (persze kesobb is barmikor kaphatsz ellenorzest is, onkoritol, navtol).
de eddig meg valami elovallalkozas vagy mi az ordogkent mukodsz, aki szamlazhat stb de ezt nem annyira ismerem.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#389) tonermagus válasza inf3rno (#387) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Jaj, hogy az E-tus már hetek óta nem megy?
Én meg nyomogatom óránként a frissítést, hogy mikor tudom már megnézni, hogy a
2612 - Elektronikai áramköri kártya gyártása-hoz kell-e végzettség?

Nem tudjátok véletlenül?

(#390) inf3rno válasza tonermagus (#389) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát már 2 hete biztosan nincs, de szerintem előtte sem volt egy jó darabig. "alkalmazás verzió 2021 05", szóval akár még az is megeshet, hogy május óta frissítik. Írok a kamarának, hogy mikor lesz újra és ez az egész engedélyezés hogy megy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#391) barnidani válasza inf3rno (#387) üzenetére


barnidani
csendes tag

Kormanyhivatal ellenőrzi

(#392) inf3rno válasza barnidani (#391) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Akkor máris megdőlt, hogy az önkormányzat küld ki embert az ellenőrzésre, vagy legalábbis nem csak onnan jönnek ki.

Buliban hasznos! =]

(#393) rednifegnar válasza inf3rno (#392) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem meg az onkori kuldte ha jol remlik, most hogy igy mondjatok meg nem mondom, de sztem a keruleti volt. meg arra is emlexem hogy olyan rovid idot szabtak a visszakuldesre hogy szinte mar egybol le is jart, ezert felhivtam az ugyintezot aki azt mondta eleg ha kitoltom kezzel, beszkennelem es pdf-ben visszakuldom.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#394) rednifegnar válasza inf3rno (#390) üzenetére


rednifegnar
senior tag

azt sztem mindenkeppen kette kell valasztani mi az ami vegzettseg koteles es mi az ami engedely koteles.
a vegzettseggel lehet jatszani (foleg olyan teruleten ahol sokat nem szamit pl az emlitett eskuvofotos, eletek nem mulnak rajta igy siman van aki a nem vegzettseg koteles egyeb muveszeti kategoriaban csinalja).
ha ugyanez a fotos labort is uzemeltet ott mar mindenfele vegyi anyagokrol van szo amiket hivatalosan meg kell semmisittetni, nem mehet ki a kornyezetbe, barmennyire artalmatlan is.
ehhez meg meg kell felelni technikai es papirozasi kovetelmenyeknek is (pl szuroket es visszanyerot beepiteni, megfeleloen engedelyeztetett berendezesekkel amik minositve vannak, vagy pl egy hotdogosnal a haccp eloirasok).
ezeket mind valami tahosag ellenorzi, akar munkavedelem akar tuzvedelem vagy egeszsegugyi, no meg koteles vagy magadra hivni oket mint pl a tuzvedelem es az altaluk eloirtakat betartani (pl tuzolto palack csere x havonta). aztan ott a kamara, nem mindegy sima programozokent fizeted az 5-et, vagy epitesz vagy es fizetsz 60-120e-t.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#395) inf3rno válasza rednifegnar (#394) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen, ezt én értem, de én arra vagyok kíváncsi, hogy honnan lehet ezt megtudni, hogy mihez milyen engedély, hatóság, kutyafasza kell :F , mert most kb. úgy néz ki, hogy senki sem tudja, aztán ha esetleg lennék annyira hülye, hogy elindítom a céget ezek hiányában, akkor kapásból odavernének pártízmillát bírságnak. Körülbelül, mint az iparűzési adó és a kamarai tagság, arról is nekem kell tudnom, ők csak a bírsággal jelennek meg, ha nem tartom a határidőket...

Buliban hasznos! =]

(#396) rednifegnar válasza inf3rno (#395) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem tudom.
a e-tus, nem mukodik elvileg azon lenne info. viszont azt irja vedd fel a kapcsolatot az illetekes kamaraval es ok megmondjak.
de azert ez tok jo hogy fizetjuk a kamarai tagdijat pont azert, hogy informaciokat adjanak, az egyetlen nyomorult valamire valo oldaluk meg nem mukodik. raadasul erre annak (is) szuksege lenne aki nem is kamarai tag hisz most indulna, ergo tagdijat se fizet. majd a kovetkezo az lesz hogy nem tagoknak nem segitenek vagy fizetos az info? hat nem tom, en sosem probalkoztam veluk, a mi cegunknek is engedely koteles a tevekenysege de szerencsere mar jo regota mukodik es igy most nem aktualis, az biztos hogy szopatos ha valaki most indulna. kormanyhivatalt kene hivni meg ezt a kamarat hatha mondanak valamit.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#397) inf3rno válasza rednifegnar (#396) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyelőre írtam nekik, kíváncsi vagyok mit válaszolnak. Annyira nem sürgős, mert még nincs tőke hozzá, de hosszú távon kell valami biomérnöki tevékenység is a sok IT mellé, különben bekattanok. Még kézműves csokiban, dietetikában, ilyesmikben gondolkodom. A dietetikához sajna BSc-t kell végezni, ami teljesen nonszensz, mert 1-1.5 éves posztgraduális képzésben simán meg tudnám csinálni olyan sok átfedés van. A csoki egy fokkal esélyesebb, ha tudnék majd használt gépeket szerezni hozzá. A gyógynövényes csoki is egész jó üzlet, most voltam Pannonhalmán, ott is árulják. Igyekszem körbejárni, hogy mik vannak errefelé, hogy ne legyünk véletlenül se konkurenciák egymásnak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#398) rednifegnar válasza inf3rno (#397) üzenetére


rednifegnar
senior tag

passz, nem tudom. azt latom hogy van mindenfele irmany a temaban de a legtobb az elelmiszer kereskedelmerol szol nem pedig az eloallitasarol. meg azt is hogy nem mindegy hogy allati eredetu e, mert azt szigoruan veszik. de hogy mit kell tenned a legalis tevekenyseghez az nekem homaly...

a hasznalt konyhai gepeknel biztos figyelni kell arra hogy ne olyan legyen amit azert adnak el mert valamilyen okbol mar nem hasznalhato termelesre (pl nem megfelelo technologia vagy olyan adalekanyag stb ami mar nem hasznalhato).

azert ez a csokizas is olyan hogy pannonhalmara maguktol mennek az emberek, kvazi mar reklam se kell es barmit el tudnak adni. ha te kukutyimban csinalsz egy csokiboltot akkor azt marhara meg kell tolni es megjelenni vele hogy legyen renomeja hogy az eladhato legyen, ehhez meg kell a mani. vagy marad a hobbi szint ami ha veszteseges se faj. van nalunk rokon aki sajtozott csaladi vallakozasban evekig de abbahagytak mert nem nagyon lehet betartani az eloirasokat, promozni, eladni, megtermelni, adminsztralni, jarulekokat fizetni, konyvelot tartani es meg legyen haszon is. nem egyszeru :R

A camera does not make art, the artist makes art.

(#399) inf3rno válasza rednifegnar (#398) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én inkább a beszállítók és a minőségbiztosítás miatt aggódom, mint ezek miatt. Szerintem azon fog elmenni a történet, de azért egy próbát teszek vele.

Buliban hasznos! =]

(#400) rednifegnar válasza inf3rno (#399) üzenetére


rednifegnar
senior tag

na ha oda jutsz, hogy lesz csoki (vagy barmi) megveheto irj mert engem erdekel ;)

A camera does not make art, the artist makes art.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.