Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Louies


Louies
tag

Sziasztok!
KATA AAM kisadozó vagyok.
Olyat lehet, hogy szüneteltettem a vállalkozásomat szept. 1 től (kata úgy is megszünik) és nem nyilatkozom, hogy melyik adózási formát választom?

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#852) JóGéza válasza Louies (#851) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Miért nem szünteted meg?

(#853) azbest válasza Louies (#851) üzenetére


azbest
félisten

ha nem nyilatkozol határidőig, akkor vállalkozói szja alá kerül automatikusan (ahol költségszámlák alapján kell költséget elszámolni és jövedelmet számolni).
Az AAM ettől teljesen független dolog.

[ Szerkesztve ]

(#854) Ringman


Ringman
nagyúr

kata -> átalányadózásnál a bejelentési kötelezettség az 09.25, ugye?

(#855) azbest válasza Ringman (#854) üzenetére


azbest
félisten

halogatni lehet tovább is okt végéig (kata alól kikerülés), viszont a tb alá 22t1041 azt már ma kéne szept 1-es kezdéssel. Mindenképpen szept-1től számít, akkor is ha a 22t101e-t később adod be.

(#856) Lex Icon válasza Ringman (#854) üzenetére


Lex Icon
senior tag

09.25 az új KATA választás határideje. Átalányadónál ez lényegtelen.

(#857) |AP| válasza azbest (#855) üzenetére


|AP|
veterán

a 22T1041-et ugye akkor is be kell adni, ha másodállású átalányadozó leszek?
Ha igen, van esetleg erről valami részletes leírás, hogy kell kitöltenem?

(#858) Ringman válasza azbest (#855) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mellékállásban is így van?

(#859) Lex Icon válasza |AP| (#857) üzenetére


Lex Icon
senior tag

22T1041 Kitöltési
Ha ÁNYK-ban töltöd ki, akkor a helpet is érdemes mellételepíteni és akkor mező pontosan kapod a segítséget.

Ringman: Igen.

[ Szerkesztve ]

(#860) azbest válasza |AP| (#857) üzenetére


azbest
félisten

persze, ahogy Lex is írta, el kell olvasni a tájékoztatót (a programba telepíthető súgó tartalma egyezik a külön is letölthető pdf leírással). [link] Közvetlenül az ányk frissítés és újdonság menüjében is lehet kód alapján ürlapot és segédletet telepíteni.

A 13as pótlapon van az hogy kit jelentnenek be a főlapon leírt vállalkozásba. Szóval ott kell választani, hogy milyen kóddal jelentik be. Belekattintva szépen listázza is.
1341 Főfoglalkozású egyéni vállalkozó**
1342 Egyéni vállalkozó munkaviszony mellett**

Ányk az oracle 1.8-as (másnéven 8as) javát szereti, más fajtávan fagyogat, vagy nem jelenik meg minden rendesen.

(#861) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Aki maradna katas annak elég az onyan beadni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#862) Ringman válasza Lex Icon (#859) üzenetére


Ringman
nagyúr

de miért?

a biztosítási jogviszonyod nem változik, ugyanúgy a főállásod alapján vagy biztosított. :F

(#863) Lex Icon válasza Ringman (#862) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Azért, nehogy megijedjenek, hogy máshonnan is kapnak adót és járulékot ;)

(#864) azbest válasza Ringman (#862) üzenetére


azbest
félisten

mert a katánál a tételes helyettesítette, de az máshogy számít. Így lesz a rendszerben, hogy van tb köteles jogvisszonyod, amire aztán minden hónap utáni 12-éig kell 2258as bevallást küldeni. Ha 0 akkor is. Azon felül meg persze utalni is ha nem 0.

(#865) Ringman válasza Lex Icon (#863) üzenetére


Ringman
nagyúr

na ezt most továbbra sem értem.
08.31-től nem lesz mellékállású katás valaki, a 9. havi 25k-t 10.12-ig kell(ene) megfizetni.

munkaviszony miatt a továbbiakban is úgy mennek a havi utalások, mint eddig, a természetes személy ugyanolyan módon biztosított.

Mikor kell ezt az adatlapot kitölteni?
- új biztosítási jogviszony létesül,
- megszűnik a biztosított jogviszonya,
- a biztosított szünetelteti a jogviszonyát,
- a biztosítotti jogviszony szünetelése befejeződik,
- egy napos a szünetelés,
- adott jogviszony keretében a biztosított munkaköre (FEOR-kódja) megváltozik,
- megváltozik a biztosított heti munkaideje,
- a jogviszonynak egyszerre több adata változik meg vagy
- elírtak egy vagy több adatot, amit javítani szeretnének (helyesbítés),
- jogutódláskor, ha vannak tovább foglalkoztatottak,
- a jogelőd kifizetőnél, munkáltatónál korábban fennálló biztosítási jogviszonyok
bejelentése vagy javítása (ún. visszamenőleges korrekció) történik,
- munkaügyi jogutódlásnál a részleg átvételével az új munkáltató (a jogutód) átveszi -
tovább foglalkoztatja - az alkalmazottak meghatározott körét,
- több munkáltató által létesített munkaviszonynál:
o új további foglalkoztató csatlakozik a munkáltatókhoz,
o a meglévő további foglalkoztató kilép a munkáltatói körből,
o a kijelölt munkáltató személyében változás következik be,
o a több munkáltató által létesített munkaviszony megszűnik.
- korábban lefolytatott ellenőrzési eljárást követően a hatósági bejelentésre kötelezett
szerv az adózó helyett adja be a ’T1041-et:
o be nem jelentett foglalkoztatás feltárásakor,
o az egészségügyi szolgáltatásra jogosultak nyilvántartásában nem szereplő, de a
biztosítotti státuszt okirati eljárásban igazolt biztosítottak vonatkozásakor,
o valós foglalkoztató feltárásakor.

ebből melyik áll fenn?

mondjuk a A kisadózó vállalkozások teendői az új kata miatt kiadványban valóban az szerepel:

Az átalányadózó vagy a vállalkozói személyi jövedelemadó szabályai szerint adózó egyéni vállalkozónak, ha biztosított, a biztosítási jogviszonyát be kell jelentenie a 22T1041-es nyomtatványon, mely legegyszerűbben az ONYA-ban tehető meg. A biztosított egyéni vállalkozónak 18,5 % társadalombiztosítási járulékot és 13 % szociális hozzájárulási adót kell fizetnie a tárgyhót követő hónap 12. napjáig, és havonta be kell vallania a 2258-as bevallásban[8].

(#866) Lex Icon válasza Ringman (#865) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Akkor megtaláltad. Bizt.jogv-od több is lehet és mindet jelenteni kell, pl. a nyugdíjad miatt is.

(#867) Lex Icon válasza FIREBLADE78 (#861) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mindegy hol adod be. Az ÁNYK-s és ONYA-s egyenértékű.

(#868) azbest válasza Lex Icon (#867) üzenetére


azbest
félisten

Ha jól tudom a 2258 csak ányk-ban van, sajnos nem lehet megkerülni az ányk használatot végül :)

Amúgy elég szörnyű, hogy már megint van egy csomó párhuzamos felület és ügyenként változik, hogy nyilvántartó, onya vagy e-önkormányzat vagy ányk vagy más ahol intézni kell.

Btw, azt nem tudod véletlenül, hogy székhely változás után küldenek még automatikusan "igazolás" pdf-et vagy külön kell a nyilvantorto.hu-n igényelni. Anno a vállalkozás indításánál még automatikusan küldték. De lehet most úgy vannak vele, hogy online lekérhető adószám alapján a tartalma hivatalos oldalon és ezért lehet csak külön kérésre adnak.

Ha beadott ürlapokat feldolgozták és hatályba léptek, arról vajon jön értesítési tárhelyre valami vagy csak az eBev oldalon lekérésekkel lehet visszaellenőrizni?

(#869) Ringman válasza Lex Icon (#866) üzenetére


Ringman
nagyúr

ok, köszi

(#870) FIREBLADE78 válasza azbest (#868) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mi az a 2258?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#871) Lex Icon válasza FIREBLADE78 (#870) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Hajaj. Az eddig több tucatszor belinkelt oldalak egyikét se sikerült megnézni? Szeretsz veszélyesen élni? A NAV is tudja pörgetni az adrenalin szintedet. :D

(#872) Pfiucska válasza FIREBLADE78 (#870) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Bevallás a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni vállalkozó szociális hozzájárulási adó és járulék kötelezettségéről, valamint a biztosított mezőgazdasági őstermelő járulék kötelezettségéről [link]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#873) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nem értem ezt az egész cirkuszt. Kell ezt [link] és ezt [link] csinálni. Nem?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#874) forumpista válasza FIREBLADE78 (#873) üzenetére


forumpista
tag

Az elsot biztosan. Ugy kepzeld el ezt mintha gyakorlatilag szinte nullarol inditanad most a vallalkozasot.
egyebkent jo f@szul csinaltak ezt meg (de hat fidesz, mit varunk), mert egy csomo minden mehetett volna automatan.

pl. valaki foallasu katas, az elmult 9 honapban nem adott ki adoalanynak szamlat (a nav pontosan tudja ezt leven kotelezo bekuldeni az osszes szamlat) automatikusan attesszuk az uj kataba hacsak nem nyilatkozok masrol.
adott ki ilyen szamlat/nem foallasu automatikusan megy atalanyba, hacsak nem nyilatkozik masrol. (Ki az a hulye aki katas volt es szja adozo lesz…)
hipa ugyanez, f@sznak kell ujbol nyilatkozni, megint csak mehetne automatan, majd nyilatkozik akinek az nem jo.
tb bejelentes detto, a nav pontosan tudja hogy valaki foallasu vagy nem foallasu volt, ez is mehetne automatikusan.

tulajdonkeppen csak egyetlen egy dologot kellet volna kotelezove tenni 31ig, hogy arrol nyilatkozz megszuntetes-e a vallalkozasod

(#875) Lex Icon válasza forumpista (#874) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Fantasztikus gondolatmenet, még a Fideszbe is sikerült menet közben belerúgni, pedig semmi közük a NAV nyomtatványaihoz és bevallási rendjéhez. Kár, hogy nem értesz hozzá, mert akkor te lennél a könyvelőkirály. Csak egy apróság: egy vállalkozó/vállalkozás maga dönti el, mit akar tenni és elég nagyfiúk ahhoz, hogy ezt megtegyék maguk vagy szakember segítségével.
Ha a NAV döntene helyetted, jönne a manyup-os sztori, hogy elvették a döntés jogát.

(#876) maajsz válasza Lex Icon (#875) üzenetére


maajsz
senior tag

Már hogyne lenne köze, ő hozta az összes rendeletet, milyen határidőre milyen bevallást kell leadni és milyen nyilatkozatokat kell kitölteni adónemtől föggően. A NAV egyébként egy az egybe azt teszi amit a fityisz diktál neki, ez most is így történt. Amikor az MKOE rámutatott milyen alkotmány jogi problémák vannak az új rendeletben, a NAV annyit tudott mondani úgy az van amit fentről mondanak, teljesen mindegy mit mond a "törvény", azt felülírja az "új".

(#877) Lex Icon válasza maajsz (#876) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A T101E és T1041-es bevallásról beszélünk. Ezt nem most találták ki és a nyomtatványok beadási határidejét se. A jelen helyzetben a T101e beadási határidejét 15 napról 60 napra tolták ki, tehát itt se lett rosszabb vagy betarthatatlan.

A NAV egyébként egy az egybe azt teszi amit a fityisz diktál neki

Jelen helyzetben szerinted mit diktált? Mert nem tudok rájönni, mit kell diktálni azon felül, hogy ha változik egy vállalkozás adózási és járulékfizetési formája, akkor azt be kell jelenteni, ahogy az elmúlt évtizedekben eddig is be kellett.

(#878) azbest


azbest
félisten

Jelentem, hogy a hétfőn beadott t101e és t1041 -emet úgy tűnik feldolgozták, mert az eBev oldalon a szolgáltatás menü törzsadat részén az adószámot választva kiadja, hogy átalányadózó vagyok és emelett más módosításaim is bekerültek, amiket vele együtt intéztem.

A pár nappal előtte generáltatott ilyen lekérdezésben még szerepelt a kata, kisadózó is.

[ Szerkesztve ]

(#879) forumpista válasza Lex Icon (#875) üzenetére


forumpista
tag

Mi lenne ha megkimelnel az idiota okoskodasodtol?
nem a NAV talalta ki hogy meg kell szuntetni KATA-t nyar kozepen, hagyva par het “felkeszulesi” idot 450 ezer kisvallalkozasnak, hanem az altalad allandoan simara nyalt fidesz.
Es ez most csak egy szimpla tenymegallapitas volt, meg csak nem is politika.

a hozzaertesedrol pedig mar mashol is szamot adtal, csak sajnalni tudom akinek te vagy a konyveloje.

Es igen, a NAV siman meg tudta volna csinalni automatan amit irtam, pont ugy ahogy az szja bevallas tervezetet is meg tudja csinalni evek ota, semmivel sem bonyolultabb.

(#880) Lex Icon válasza forumpista (#879) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Es igen, a NAV siman meg tudta volna csinalni automatan amit irtam, pont ugy ahogy az szja bevallas tervezetet is meg tudja csinalni evek ota, semmivel sem bonyolultabb.

Mondod ezt te, mint hozzáértő szakember? Vagy csak a szokásos "elolvastam pár oldalt és már tudok mindent" típusú emberke vagy, aki még a szakembereknek is beszól. És erről a nagy hozzáértésről tettél már tanúbizonyságot más topikokban is, amit említettél is csak nem veszed észre, hogy te mész szembe a forgalommal. A politikai részről meg annyit, hogy nem érdekel a fidesz és a többi oldal se, csak uncsi, hogy bárkit hibáztatni kell, előveszed a fidesz kártyát a valódi probléma helyett.

(#881) forumpista válasza Lex Icon (#880) üzenetére


forumpista
tag

Magyaran azt allitod hogy a NAV a sajat adatbazisabol nem tudja hogy valaki eddig foallasu vagy nem foallasu kisadozo volt?
azt allitod hogy a NAV nem latja hogy az adozo kinek allitott ki szamlat?

uncsi mar hogyha barki felelosse teszi a fideszt az eszetlen hasrautok kormanyzasert, akkor te nekiallsz allandoan nyalni a segguket hozzateve hogy te amugy nem vagy fideszes…

(#882) Lex Icon válasza forumpista (#881) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Több tényezőt is kihagysz a képletből, amit nem tud a NAV és emiatt nem tudja automatikusan eldönteni mi legyen.

Uncsi, hogy a tényleges felelősök vagy a hibaforrás és a megoldás megkeresése helyett mindig a kormányt ekézed. Persze ezt könnyebb, mint gondolkodni. Az is uncsi, hogy ezzel a nyalással jössz, holott nem érdekel semelyik párt, lényegtelen melyik kormányoz. Van amit jól csinálnak, van amit nem. Ellenzék dettó. Eleve az összes pártot és politikai majomkodást elítélem, a szakmai, politikamentes döntéshozatal híve vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#883) forumpista válasza Lex Icon (#882) üzenetére


forumpista
tag

Milyen tenyezot es ez esetben miert kerul at mindenki szja vallakozoba aki nem nyilatkozik?
Ha a NAVnak nem all a rendelkezesere a szukseges informacio, akkor az egyetlen es helyes ut az, ha aug 31el mgszunt volna mindenkinek a vallalkozosa, aki nem nyilatkozott. Pont.
Ha pedig a nav kepes egy katast automatikusan szja vallalkozova tenni, akkor ezzel az erovel atalanyadozova is tudna tenni.
annak fenyeben pedig hogy a kata alol kikerultek 90% atalany adozo lesz, ennek kellene lennie az alapertelmezettnek, mindenfele nyilatkozat nelkul.

az a baj hogy te mesz szembe az autopalyan, fogalmatlanul beszelsz informatikai dolgokrol.
Egyebkent a jelenlegi helyzet 100%os felelosege az ostoba 1 bites kormanyzat.
mar megbocsass, de ki a lof@sz a felelos a KATA egy nap alatti beszantasert, ha nem a fideszes kormanyzat? Hat ki hozta ezt a torvenyt, zero szakmai egyeztetes nelkul, egyik pillanatrol a masikra?

(#884) maajsz válasza Lex Icon (#882) üzenetére


maajsz
senior tag

Eleve az összes pártot és politikai majomkodást elítélem, a szakmai, politikamentes döntéshozatal híve vagyok.
Akkor jó, mert ebben az országban ilyen nincs :DD

#883forumpista

Egyebkent a jelenlegi helyzet 100%os felelosege az ostoba 1 bites kormanyzat.

Sajnos nem 1 bites, mert nagyon is tudják mit csinálnak, csak úgy csináljak, hogy nekik jó legyen az átlag meg le van sz@rva. Emiatt sokkal jobban lehet pikkelni, mintha agyatlan lenne.

Hogy ON is legyen, töltött már ki valaki az E-Önkormányzat Portálon iparűzési bejelentést? Tudtommal ezt is meg kell tenni, ilyenkor viszont úgy kell kitölteni mintha egy teljesen új vállalkozás indulna 22.09.01-től? (Tevékenység bejelntése/új szervezet/székhely létesítése rublikák?)

(#885) azbest válasza maajsz (#884) üzenetére


azbest
félisten

attól függ hogy mire választ. Ha átalányadóra, akkor nem kell külön bejelenteni a korábban linkelt pénzügyminisztériumo doksinál, amit az iparkamarák oldalaira raktak ki.
Az én önkormányzatom sem említette teendőként átaányadósként.

Ha új katás leszel, akkor be kell újra jelentkezni, ha tételes hipás akarsz lenni megint, mert a régi kata melletti tételes hipát központilag töröltették aug31-gyel. Ha jól emlékszem ezt az esetet is leírja részletesebben a pénzügyminisztériumos doksi.

[ Szerkesztve ]

(#886) maajsz válasza azbest (#885) üzenetére


maajsz
senior tag

Maradok katában, illetve újra az leszek :D. Akkor ha jól értelmezem, csak akkor kell kitölteni ha tételes hipát választok egyéb esetben nem. Biztos ami biztos érdeklődök még a helyi önkormányzatnál.

(#887) Kerio válasza maajsz (#886) üzenetére


Kerio
őstag

Szerintem a Katások nagy része a tételes (50ezer/év) hipát választják.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#888) Kerio válasza azbest (#885) üzenetére


Kerio
őstag

Megpróbáltam újra bejelenteni, és az ellenőrzésnél kiírta, hogy “Az adózónak már van regisztrált adóköteles tevékenysége, ezért új bejelentkezés nem adható be!”. Viszont a változás bejelentésére engedi, csak a hatályosság dátumot kell beírni, és az “Adóköteles tevékenység módja” sornál ki kell választani a “Tételes kata-s”-t. Még nyomozom, hogy jó-e így, aztán beküldöm. :)

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#889) azbest


azbest
félisten

Megvan a 1041es tb alá bejelentkezés sikerességének ellenőrzési helye is
Az egészségbiztosító oldalán, a biztosítási jogviszony részen a saját névvel, mint bejelentő is megjelenik az amikor bejelentjük magunkat. Ha van más tb köteles munkahely, főállás, akkor nyitott véggel az is ott szerepel. Meg persze a listán minden korábbi jogviszony is ott van, lezárt véggel.

Később, a befizetésekről meg az ebev oldalon a járulékadat-kivonat részen lehet lekérni azt, hogy milyen befizetések voltak már korábban.

#888Kerio igen, jogos... hogy nem új hipa hanem tételesre vissza váltás. Szerepel is az új katás részen a pénzügyminisztériumos doksiban.

[ Szerkesztve ]

(#890) NoX


NoX
senior tag

Nem tudom beadni a 22T101E-t, mert a következő hibaüzenetet írja:
Az egyéni vállalkozói átalányadózás 2022. szeptember 1-jétől akkor választható, ha az egyéni vállalkozó 2022. augusztus 31-én még az ezen a napon megszűnő régi kata alanya.

Tegnap ezt még engedte. Úgy tudom, hogy október 31-ig lenne erre lehetőség. Vártam vele a mai napig, hogy a 22T1041 doksival együtt töltsem ki.

Pontosabban ezt most nem lehet bepipálni:
A régi kataalanyiságom 2022. augusztus 31-ei hatályú megszűnése miatt 2022. szeptember 1-jétől az egyéni vállalkozói átalányadózást választom.

Helyette ha mondjuk bepipálom ezt, akkor az ellenőrzés sikeres:
Adóbevallásra nem kötelezettként bejelentem, hogy nem választom a mezőgazdasági őstermelői átalányadózást.

De szerintem ez így nem lesz jó. Vagy mit gondoltok?

Ezt a doksit követtem:
https://kataszabalyok.autokata.hu/hc/hu/articles/6966144141970

Van ötletetek mit csináljak?

(#891) Kerio válasza NoX (#890) üzenetére


Kerio
őstag

Az A02 lapon, a 15.résznél, a “katalaanyiság kezdete” mezőt kiválasztottad?
Hupsz.. Tárgytalan, Közben utólag olvastam, hogy átalányadózás….Bocsi, benéztem :)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#892) azbest válasza NoX (#890) üzenetére


azbest
félisten

22T101E
A02/13 as tetején a dátum és 13as alján a pipa hogy törvény által szűnik meg. Nem tudom te mit töltöttél. Mást nem kell. Csak a főlapon a 3as és aláírás pontokat.

A 22T1041 -et meg elvileg tegnapig kellett volna kitölteni, legalábbis úgy mondja, hogy a tb-t a kezdés előtt kell bejelenteni. De lehet most rugalmasabban kezelik.

Ma jött ki frissítés, 5.0-ás verzióra frissültek az ürlapok ányk-ban. Nekem ma is engedné kitölteni úgy, ahogy hétfőn beadtam.

#891Kerio csak nem, hiszen az az új kata alá bejelentkezés, ő meg átalányadót szeretne a másik pipa szerint.

Közben, ha onyán próbáltad beadni, azt írja is a linkelt leírás, hogy hibásan működik. Ányk frissülés lehet kell a helyes kitöltéshez. Onyát még nem javították meg.

[ Szerkesztve ]

(#893) NoX válasza azbest (#892) üzenetére


NoX
senior tag

22T101E
Igen, pontosan ezeket töltöttem ki, ahogy az autokata doksi mutatta is, de nem ÁNYK-ban, hanem az ONYA felületén, és ott írta azt a hibát.
Végül ÁNYK-ban töltöttem ki ugyan úgy, és ott nem mondott rá hibát, így be tudtam azon keresztül küldeni. Kaptam is visszaigazolást, hogy a tartalmi feldolgozás megkezdődött. Remélem a legjobbakat.

22T1041
Erre azt olvastam több helyen is, hogy legkésőbb az első biztosított napon kell bejelenti, szóval ma még be lehet elvileg.
Egyébként végül ezt nem kellett beküldenem, mert július óta már mellékállású KATA-s vagyok. És amikor ezt meg akartam most tenni, akkor szólt, hogy már van ilyen kódú (1342 - Egyéni vállalkozó munkaviszony mellett) bejelentésem korábbról.
Erről pedig itt van autokata doksi, hátha segít valakinek: Biztosítotti bejelentés (22T1041) - kitöltési útmutató ONYÁ-n és ÁNYK-n keresztül

Köszi szépen, hogy válaszoltál!

Szerk: oh, látom már a frissítést, hogy hibás az ONYA beadás. Akkor ezt sikerült első kézből megtapasztalnom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#894) azbest válasza NoX (#893) üzenetére


azbest
félisten

azért ellenőrizd le az előbb linkelt egészségbiztosítós linken, hogy mostani -e. Nekem nem akadt fenn azon, hogy katával mellékállásos voltam. Bement a 1041 és bekerült a tb jogviszony listába újként. Saját neveddel, 2022.09.01 kezdéssel. Ha azt is onyán próbáltad tölteni, lehet az sem működik még jól.

Hacsak nem billentették át automatikusan neked. Én még lejárat előtt adtam be. A szintén korábban mondott ebev oldalon a szolgáltatások - törzsadat lekérdezés részen is ellenőrizheted, hogy most mi van.

[ Szerkesztve ]

(#895) |AP| válasza azbest (#889) üzenetére


|AP|
veterán

a bejelentés után mennyivel kellene megjelennie a biztosítási jogviszonynál az új bejelentésnek?

(#896) azbest válasza |AP| (#895) üzenetére


azbest
félisten

nem tudom, én hétfőn hajnal 2 előtt adtam be őket és ma, ahogy néztem őket már az újak voltak.
Az ebev törzsadat hétfő este még a régi volt, más módosítát is jelentettem be az még nem volt benne, ebből gondolom hogy van némi átfutása.

[ Szerkesztve ]

(#897) NoX válasza azbest (#894) üzenetére


NoX
senior tag

Beléptem az egészségbiztosító oldalra , és azt látom, hogy van egy új bejegyzés a nevemmel 20220901-től.
Előtte a bejelentett munkahelyem 20220701-től. Előtte pedig megint én 20220630 lezárt véggel.
2142 kód van a főállásomnál.

Ez most jó? Ebből nem derül ki nekem, hogy sikeres a mellékállású vállalkozásom bejelentése-e, vagy sem. Persze ezt még júliusban jelentettem be, ahogy lett bejelentett munkahelyem.

(#898) azbest válasza NoX (#897) üzenetére


azbest
félisten

Jónak hangzik. Egyéni vállalkozónál nem kérte feor kódot a manuál szerint az ürlap sem, anélkül adtam be.
Az ebev-es törzsadatban látszik, hogy mellékállásos vagy -e. Igen, a korábbi főállású katás időszak is látszik a listán lezárt véggel.

[ Szerkesztve ]

(#899) azbest


azbest
félisten

A 22KAtát is a v5-ös űrap javította, hogy elfogadjon 12M -es keretet 40% adó nélkül a 8 hónapra, ha aug végéig volt a kata. L-es típusú. Csináltak aug elején videót róla, azóta részletesebb lett a kétféle katás a főoldalon. Úgy láttam L-nél írja az checkbox lista, hogy új katára váltáskor is azt kell jelölni, nem csak átalányadóra váltáskor.


Persze, akinek valami máshogy van, annak a saját dolgait kell, saját felelősségre. A többi lap megfelelő kitöltésével együtt, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#900) |AP| válasza azbest (#896) üzenetére


|AP|
veterán

köszi, akkor nézegetem még. Tegnap este jelentettem be, egyelőre még semmi (csak a főfoglalkozású munkaviszonyom látszik a bejelentett munkahelyemmel)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.