Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#18852) sss válasza Lizot.wknd (#18839) üzenetére


sss
senior tag

Ezekre a pozikra jellemzően már az interjú is (részben) angolul szokott lenni.
Van ahol a napi munkavégzéshez elég csak írásban kommunikálni.
Ahol vannak rendszeres callok is, oda egy szakmai angol elég lehet minimális szókinccsel, viszont tudni kell megszólalni is.

(#18853) Mercutio_ válasza GeeForGolf (#18851) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez egyértelmű volt, csak az volt kérdés, hogy mennyire lesz tartalmilag használható a túlárazott anyag :DDD

CyberPunk666: Kíváncsi leszek hányan lesznek akik a korábbi (jelentkezéskor megadott) adatokkal akarnak majd belépni az új, oktatási felületre:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18854) Kobe


Kobe
veterán

Hi
Kis utbaigazitas kellene: kulfoldi hatterrel megtamogatott, hazai tulajdonu ceghez, ahol IT a foprofil, foallas mellett varhatoan kb heti 1, de havi max 4-5 napot mint kontraktor milyen napidijon lenne erdemes uzni senior BA, senior ERP BA feladatkorokben, kulfoldi piacra szant projektekbe bedolgozva?
Kb ahogy latom, 300-350 eur + AFA korul mozog(hat) nak az aktualis dijak

Illetve masik kerdes: ha szeretnem megtartani a full-time foallast, es azon kivuli idoben vegeznem masik cegnek remote ezt a tevekenyseget, adozasi forma szempontjabol mi lenne a legcelravezetobb forma? Mo djuk egy 7es adoszamot?
Kb heti 1 nap, ad hoc jelleggel, mondjuk az ev 70-80%ban max.... Ugy, hogy adminisztrative is minel jobban elkulonuljon a ketto - nem szeretnem semmilyen szinten egybemosni a ket tevekenyseget, de jarulekokkal stb sincs kedvem cseszodni a masodmunka utan, max szja pl - ugy tom erre van lehezoseg ha azokat mar a foallasbol megfizetem

(#18855) kexksz válasza Kobe (#18854) üzenetére


kexksz
addikt

Teljesallas mellett havi 25k-ert tudsz KATAzni

(#18856) Kobe válasza kexksz (#18855) üzenetére


Kobe
veterán

Mivel lovesem sincs meg mennyire allando felallas lenne, vagy egyaltalan mennyire mukodokepes konstrukcio, ezert nem feltetlwn szeretnek rogton egyeni vallalkozoit igenyelni. Lehet 1-2 honapban lenne valami, masik 3-4 ben meg nem, parhavonta szuneteltetni / azokra a honapokra is fizetni amikor 0 bevetel van, nem feltetlen erne meg nekem

(#18857) Apollo17hu válasza Mercutio_ (#18853) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kíváncsi leszek hányan lesznek akik a korábbi (jelentkezéskor megadott) adatokkal akarnak majd belépni az új, oktatási felületre:DDD

Hallod, ezzel most nagyon beletrafáltál. Jelentkeztem én is erre a "képzésre". Tegnap megkaptam az üdvözlőlevelet, amiben pontról-pontra le van írva, hogy lehet hozzáférni az ingyenes kurzushoz. Már a user+pass résznél elakadtam. Mondom, oké, no para, lekérem a jelszóemlékeztetőt. Erre kiírja, hogy nincs ilyen e-mail cím a rendszerben! De ha nincs, akkor mi alapján küldtétek ki az üdvözlőlevelet?! Eszembe nem jutott volna, hogy a kettő külön adatbázis... :Y THX!

(#18858) Mercutio_ válasza Apollo17hu (#18857) üzenetére


Mercutio_
félisten

Customer experience :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18859) bandus válasza Kobe (#18856) üzenetére


bandus
veterán

egy sima megbízási szerződés minden napra, amikor dolgozol?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18860) Kobe válasza bandus (#18859) üzenetére


Kobe
veterán

Hat azert ennel joval rugalmasabb megoldas kellene :) amivel nem szpatjuk szanaszet egymast
Mivel a heti 1nap az kb atlag lenne, es ezek joresze par, 1-2 oras meetingekbol jonne össze igy gyak minden napra lehet irogatni papirt....

A KATA t azert nem valasztanam rogton, mert lehet az elso honapokban bejon max 50-100K, tok jo, csak rogton 50/25% adot fizetnek ra a 25ezres altalanyadoval, a 16% szja val jobban jarnek. Nyilvan rizikokent benne van hogy ha egy honapban bejon 3-400K akkor a 16%al szarabbul jarok a 25K helyett de ezt a kockazatot be kell vallalni amig nem tudhato egy trend vagy a konstrukcio eletkepessege sem biztos...

[ Szerkesztve ]

(#18861) HefeX669 válasza Kobe (#18860) üzenetére


HefeX669
újonc

akkor esetleg Megbízási amiben leírjátok hogy ez 32-40 órát takar és mint egy Fixed Price költség lennél. Nem tudom, hogy lenne-e olyanra lehetőség, hogy óradíjban állapodtok meg.

(#18862) azbest válasza Kobe (#18860) üzenetére


azbest
félisten

Ha csak 16% szja terhelné az önálló tevékenységet vagy a megbízási szerződést, akkor mindenki azt választaná. Emlékeim szerint ezek összterhe kb hasonló vagy azonos az alkalmazotti szuperbruttóval. Szóval inkább 40% körül jön le belőle, mert nem csak szja van.
A kata mindenféle adót és járulékot lefed anyniért (kivéve éves hipa arányosan) és akár azt is szüneteltetheteted olyan hónapokon, amikor nem dolgozol benne. Ez a része elektronikusan beadható. Viszont azt hiszem a helyi iparűzési adónak macerás az adminisztrációja, mert az lehet minden szünetelés és újraindítás során intézni kell, bár lehet már az is megy elektronikusan.

[ Szerkesztve ]

(#18863) Kobe válasza azbest (#18862) üzenetére


Kobe
veterán

Kicsit utanajartam egy konyvelovel, adoszamos maganszemelykent ha a szamlazos tevekenyseget masodallasban vegzed es a foallasodban a minimalber 2xese utan megfizeted a jarulekokat (kb br 380K a limit, nalam ennek siman megvan tobbszorose is) akkor a szamlazott tevekenysegre csak a 16% SzJA jut bevetel - koltseg utan, adobevallaskor bevallando, fizetendo.

A kataval az a baj, hogy csak egesz honapra lehet szuneteltetni, igy ha csak ho kozepen kapsz egy hivast h kene 2-3 nap a megrendelonek akkor arra a honapra meg vagy lovebukod a melot... ..

Az adoszamos maganszemely egyelore jobb konstrukcionak tunik, az evi 6M et az elso evben nem hiszem hogy atlepem, illetve maradhatsz aktiv barmilyen koltsegek nelkul meg az inaktiv honapokban is, nem kell szuneteltetni stb

Ha esetleg 1-2 ev mulva beindulna a dolog es stabilan meglenne evi 6M+ belole, elgondolkoznek a kata n

(#18864) lumpy92 válasza Kobe (#18863) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Lehet én értelemezem túl rugalmasan, de az nem működik, hogy következő hónapban aktiválod és akkor ksizámlázod azt az előző havi 3 napot? Akár az aktív hónaora beírva ,ennyire lehetne rugalmas a megbízó is.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#18865) Kobe válasza lumpy92 (#18864) üzenetére


Kobe
veterán

Nem tudom szellemi foglalkozasnal mennyire szigoruan nezik a szolgaltatas teljesites datumat, a szamlakibocsatas napjahoz kepest

Ilyen alapon lehetnek katas egesz evben, 1 honapig aktiv, a maradek 11ben inaktiv, es az aktiv honapban kiszamlazok mindent egyszeri 25K ert...

(#18866) lumpy92 válasza Kobe (#18865) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Ez azért nem működne, mert ahány hónapra fizeted a 25k-t, annyiszor 1 misit számlázhatsz. Persze te lehet beleférnél eggyel vagy kettővel, de általánosan ezzel van kivédve.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#18867) Kobe válasza lumpy92 (#18866) üzenetére


Kobe
veterán

Lehet, de van egy 8 napon beluli szamlazasi kotelezettseg is ami nem feltetlen teljesulne ha a kata ki-be kapcsolgatasaval jatszik folyton az ember :(

Igazabol az alanyi adomentes, adoszamos maganszemely az elso idoben teljesen jo konstrukcio lenne kezdetben nekem.
Csak errol azt az infot talaltam hogy ha cegnek szamlazol be, akkor a kifizeto ceget terheli levonasi kotelezettseg, pl szocho.....
Viszont konyvelo szerint masodallasban csinalva, br 380 felett nincs ilyen kitetel, es nem kell levonnia semmit a kifizetonek, csak neked az szja t megfizetni... Ezt viszont sehol nem talaltam megerositve neten kutakodva

(#18868) lumpy92 válasza Kobe (#18867) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Na ezt viszont jó tudni! (Ha tényleg így van :D )

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#18869) azbest válasza Kobe (#18867) üzenetére


azbest
félisten

A nav füzeteket éremes nézni [link]
A 02 és 49, meg biztos van más is ami idevág.

(#18870) Mercutio_ válasza Kobe (#18867) üzenetére


Mercutio_
félisten

De ha a könyvelő ezt állítja, akkor támassza már alá valami paragrafussal, NAV-állásfoglalással :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18871) Kobe válasza Mercutio_ (#18870) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem ezzel volt keverve:

Adófizetési felső határ
A természetes személy adófizetési kötelezettségének felső határt szab a törvény.
A vállalkozásból kivont jövedelem, az értékpapír-kölcsönzésből származó
jövedelem, az osztalék, vállalkozói osztalékalap, az árfolyamnyereségből
származó jövedelem, valamint a külföldi illetőségű előadóművész 5. pont szerinti
jövedelme után az adót addig kell megfizetni, míg az előzőek szerinti jövedelmek
és az 1-3. pont szerinti jövedelmek együttes összege az adóévben eléri a
minimálbér 24-szeres összegét.

Vagyis nem az adoszamos maganszemely eseteben, hanem a sima egyeni vallalkozoi statuszban levoknel igaz, hogy ha masodallasban vegzed es a foallasban megvan a br 380 utani szocho, akkor elerted a felso plafont

Amugy sokan kontraktorkodnak itt a topikban is, nekem nem 3gyertelmu hogy kezdo kontraktor milyen formaban indult neki, gondolom csak van valami best practice a kezdeti / nemfix megbizasos idokre, koltseg minimalizalas mellett

(#18872) Resike válasza Kobe (#18871) üzenetére


Resike
tag

Mivel kicsi és rendszertelen a bevételed, sehogy sem fogsz jól járni:
https://www.vallalkozas-okosan.hu/vallalkozas_inditasa_masodallasban

Sima EV-ként valóban nem kéne szochót fizetned (ez azzal is kikerülheted ha minimálbéren vagy és csak kétévente veszed ki az osztalékot), de a 15% szja és az 1-2%-os ipa mellett még ott van a 9%-os vszja (osztalékadó), valamint évi 5000 forintos kamarai hozzájárulás.

[ Szerkesztve ]

(#18873) #37935104


#37935104
törölt tag

Sziasztok!

Lassan 2.5 hónapja home office-ban dolgozok, technical support-osként angol és német nyelven, Németországban. Sajnos a cég valamiért teljesen rugalmatlan a jövőt tekintve és nem akarják ezt lehetővé tenni a koronavírus lejárta után. Nekem viszont nagyon bejön és a teljesítményem ugyanolyan jó, mint az irodában volt, csak még hozzá jön, hogy kevesebbet stresszelek (nem kell 1.5 órát vezetnem minden nap, nincs ott a seggemben a főnök egész nap, stb.) és az egészségem is pozitív irányba alakult. :U

Elhatároztam hát, hogy keresek egy hasonló céget, ahol van a home office-ra lehetőség és haza költözök Budapestre (az eredeti terv Bécs, de csak akkor, ha ez nem jön össze a következő egy évben). Tudnátok tanácsokat adni, hogy mi lehetne ennek a módja? Egyéni vállalkozóvá kellene válnom? Vagy van valami külön kategória a 'freelancer'-eknek?

Előre is köszönöm nektek! :))

(#18874) kallas02


kallas02
csendes tag

Sziasztok!
Véleményekre lennék kíváncsi. Kaptam egy ajánlatot katás contractori pozícióra, stabil contract lenne (ex-kollégák visszajelzése alapján akik ott vannak). Technológiailag előrelépés lenne, jelenlegi helyen körülbelül csak excelt kell tologatnom, ott is contractor vagyok csak egy cégen keresztül, és úgy érzem, elbutulok.

Évi 26 szabadsággal számoltam és minden költséget beleszámolva körülbelül 20%-38% (jelenlegi helyen az elméleti bónusz miatt 20%, ami idénre eltörölték) bevétel növekedést tudnék elérni.

Ti bevállalnátok a váltást katára? Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#18875) GeeForGolf válasza #37935104 (#18873) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, ezért csak sok sikert kívánok, de azt meg szerettem volna osztani, h ez az "utáljuk a home office-t" mentalitás a németeknél teljesen megdöbbentő. pár hónapot húztam le náluk, a munkahelyen az volt a policy, h az első 6 hónapban egyáltalán nem dolgozhatsz otthonról, utána meglátják. és ha igen, akkor:
- max heti 1 nap
- nem lehet minden héten ugyanaz a nap
- írásban kell kérvényezni minden alkalommal előre
- 2 felettesnek kell jóváhagynia

komolyan mondom, ezek az őrültek szerették az egész napot, pirkadattól éjszakáig az irodában tölteni, és ezt várták el másoktól is. kőkorszaki mentalitás :(

[ Szerkesztve ]

(#18876) Mercutio_ válasza GeeForGolf (#18875) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez szerintem egyedi eset munkaidő tekintetében. Eddig általában az volt a tapasztalat, hogy német munkahelyen nem divat a túlmunka. Ahogy csippan az óra toll/billentyűzet esik ki a kezükből.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18877) GeeForGolf válasza Mercutio_ (#18876) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

akkor én rossz helyet fogtam ki (csak egy helyen dolgoztam no-ban, elég is volt). mindenesetre, hozzám az angolszász mentalitás közelebb áll :)

(#18878) #37935104 válasza Mercutio_ (#18876) üzenetére


#37935104
törölt tag

A főnököm pontosan beleillik a leírásba és ki van akadva a többi németre, hogy mi az, hogy 17.00-kor ők már mennek a kijárat felé. Viszont ő a cégnél egy kivétel - csak a mi életünket próbálja meg tönkre tenni. :DD

(#18879) Jhonny06 válasza GeeForGolf (#18875) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nagyjából ugyanezek voltak nálunk is német cégnél, csak ott havi 1 nap HO volt :D Szintén jóváhagyással, szintén nem lehetett mindig ugyanaz a nap. Meg ha épp volt szombati munkanap, akkor arra nem vehetted ki (ami az elmúlt 2-3 évben elég sok volt). Komolyan mondom olyan szabályrendszer volt, mintha direkt leültettek volna valakit, hogy írja meg, hogy hogy lehet a leginkább ellehetetleníteni az egész rendszert. Nehogy már a munkavállalónak legyen jó.

Amúgy nekem se az a tapasztalatom a németekkel, hogy 5-kor kiesik a kezükből az egér, ellenben 0 produktivitással, baromi kényelmesen szeretnek dolgozni. Folyamatos haverkodás az irodában, már-már bicskanyitogató módon kummantanak sokszor, nem képesek megkeresésekre válaszolni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#18880) weiss


weiss
addikt

Nem akartak ezek valami törvényt, hogy aki home offece-olni akar, annak kötelező megadni?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#18881) #41635072 válasza Jhonny06 (#18879) üzenetére


#41635072
törölt tag

Tőlünk sokan mentek német tulajdonú cégekhez, és azóta hasonló horror sztorikat hallok. Még az amcsi hátterű finance jellegű cégekről vannak hasonló véleménnyel ismerősök. Így magam részéről ki is zártam a jövőben a német multikat. Engem ez az egy tud idegesíteni, ha feleslegesen akarják az ember életét tönkrevágni úgy, ha egyébként az illető korrektül dolgozik, és hozza az elvárt vagy annál több eredményt.

(#18882) #37935104 válasza weiss (#18880) üzenetére


#37935104
törölt tag

Sajnos olyasmi véleményt olvastam, hogy ez csak álmodozás. Egyelőre legalábbis biztos. :(

(#18883) GeeForGolf válasza Jhonny06 (#18879) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

gyalázat. én villámgyorsan ott hagytam a céget, de még az országot is. engem tényleg nem zavar, ha ők az egész életüket a kollegákkal kívánják tölteni, de nekem elég fontos ez a work-life balance nevű dolog, amiről ők még sosem hallottak.

(#18884) DanielLong válasza #41635072 (#18881) üzenetére


DanielLong
senior tag

Én azt csodálom, hogy német multi osztrák főhadiszállásán mérnöki, de nem IT területen nálunk hogy a fenébe lehet, hogy sokkal rugalmasabbak és többen minden pénteken home office-ban vannak. Ráadásul ehhez elég egy papírt kitölteni, amivel egyfelől az IT is értesítve lesz arról, hogy neked jogosultság kell, másrészt a csoport menedzser is jóváhagyja a szándékod.

Szerintem fontos, hogy milyen menedzserek vannak az ember felett. Nálunk pl. nagyon elkötelezett, szorgalmas és abszolút nyitott vezető van, aki jól érvényesíti a csapat érdekeit és kiáll a tagokért.

(#18885) 426os válasza DanielLong (#18884) üzenetére


426os
őstag

+1, szintén német multi, BP. Eddig is volt hivatalosan átlag heti egy nap HO (nem hivatalosan meg elég rugalmas volt a dolog). Két kattintás a rendszerben, puszta formaiságból, pont mint szabikérelemnél. Manager meg kérdés nélkül engedélyezte mindig. Most az elmúlt 2 hónap tapasztalata alapján a jövőben ez még rugalmasabban lesz kezelve. Egy cég alapján leírni egy egész országot szerintem nem célravezető :)
Jó, mondjuk a németek kényelmes munkatempójáról én is tudnék mesélni, ez létezik, aláírom.

[ Szerkesztve ]

.

(#18886) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Ha valaki látott már részvénytársaság éves beszámolót és tudna segíteni 1-2 kérdésben, hogy mi melyik tételbe könyvelődik, légyszi dobjon egy pm-et! 5 perc lenne csak. :R

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#18887) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Nálunk a kényszer home office nulla teljesítményváltozással járt (látszik a mutatókon), ezt a cég el is ismeri. Jővő héttől mégis kötelező visszamenni, senki sem akar, de akkor is.
Indoklás, hogy a munkavégzés eddig is az irodában volt. (na nem mintha nem sírtunk volna már évek óra a home office miatt korábban is.
Német multi.

Ma ráírtam minden hr-esre linkedinen, aki megkeresett a válság kezdete óta (20+).
Nagyrészt (heti 4 nap) vagy full remote akarok dolgozni, még az se érdekel, ha ugyanennyit fizet, vagy picit kevesebbet is bevállalnék, de remote legyen.

Biztos jó a cégnek így. Én sokkal jobban élvezem az egészet így, nem fogok visszamenni a zajos irodába.

(#18888) bandus


bandus
veterán

holnap kapok ajánlatot brüsszelből, de valószínűleg egy 70k körüli package-ért nem fogok kimenni, főleg, hogy az elején 70-80k-ról + bónuszról volt szó. mennyire kell, illik szofisztikálni ilyenkor egy nemleges választ?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18889) Resike válasza CyberPunk666 (#18887) üzenetére


Resike
tag

Haha, én 12 éve full-remote tolom az ipart, de jó látni hogy mindenki hogy rákapott most az ízére.

(#18890) Mercutio_ válasza #41635072 (#18881) üzenetére


Mercutio_
félisten

ha egyébként az illető korrektül dolgozik, és hozza az elvárt vagy annál több eredményt.
Nem csak jól kell dolgozni, azt a teljesítményt el is kell tudni adni ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18891) GeeForGolf válasza bandus (#18888) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

semennyire. nem szívességet teszel, tárgyalópartnerek vagytok, és nem egyeznek az elképzeléseitek. egy "köszi, én más összegre gondoltam, keressetek meg, ha tudunk róla tárgyalni" tökéletesen megteszi.

(#18892) #37935104 válasza #37935104 (#18873) üzenetére


#37935104
törölt tag

Ezzel kapcsolatban van esetleg valakinek tapasztalata, ötlete, tanácsa? :))

(#18893) OPiiPO válasza #37935104 (#18892) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hidd el, ha valakinek lesz akkor majd ír - teljesen felesleges 11 óránként újralinkelni ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18894) #37935104 válasza OPiiPO (#18893) üzenetére


#37935104
törölt tag

Feltételeztem, hogy a hozzád hasonlókból van kevesebb, akiknek annyi szabadidejük van, hogy naponta 200 (off topic) hozzászólást elolvasnak, csak azért, hogy valamibe beleokoskodhassanak :U, de a kedvedért még egyszer felteszem a kérdést: #18873-hoz van valakinek tapasztalata, ötlete, tanácsa? ;]

[ Szerkesztve ]

(#18895) vzozo válasza #37935104 (#18894) üzenetére


vzozo
senior tag

De mire vársz választ? Mi nem fogunk neked munkát keresni, ami megfelel a fentieknek. Vagy én legalábbis nem, nem vagyok fejvadász. :))

Vagy ez érdekel?

Elhatároztam hát, hogy keresek egy hasonló céget, ahol van a home office-ra lehetőség és haza költözök Budapestre (az eredeti terv Bécs, de csak akkor, ha ez nem jön össze a következő egy évben). Tudnátok tanácsokat adni, hogy mi lehetne ennek a módja? Egyéni vállalkozóvá kellene válnom? Vagy van valami külön kategória a 'freelancer'-eknek?

Itt meg egyértelműsítened kellene, hogy mi a cél.

Továbbra is a hanyatló nyugatra akarsz dolgozni, nyugati bérért, de Magyarországról? Azért itt lehetnek kemény adóügyi, TB, és egyéb vonzatok, de igen, általánosságban ha vállalkozó vagy, igazából oda és annak állítasz ki számlát, onnan ahonnan csak akarsz.

Minden más részlet megbeszélése rád és a leendő munkaadódra vonatkozik.

(#18896) OPiiPO válasza #37935104 (#18894) üzenetére


OPiiPO
addikt

Csak felhívtam a figyelmed, hogy ez egy ingyenes topic ahol mindenki a szabadidejében válaszol ha épp tud és akar - épp emiatt felesleges erőlködni és követelőzni ;] A személyeskedést meg nyugodtan elhagyhatod, hidd el, az sem gyorsít semmit a válaszadáson :P Remélem (#18895) vzozo válaszával most már tökéletesen elégedett vagy, részemről a téma lezárva.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18897) #37935104 válasza vzozo (#18895) üzenetére


#37935104
törölt tag

Olvastam már jó pár hozzászólásodat, amiben leírtad, hogy mekkora májer vagy és csilliárdokat keresel és minden munkáltató csakis téged akar, de hát most végképp rájöttem, hogy 'no way'. Ember, ha a kérdőjelet nem ismered fel, akkor súlyos szövegértelmezési problémáid lehetnek. :D Idézzek? Tessék!

"Tudnátok tanácsokat adni, hogy mi lehetne ennek a módja? Egyéni vállalkozóvá kellene válnom? Vagy van valami külön kategória a 'freelancer'-eknek?"

Értem mindkettőtök "válaszát" (ha követhetetlen, akkor: a tiédre és az "OPiiPO" válaszára gondolok), a téma részemről is lezárva, inkább kifizetek egy adótanácsadónak pár lepedőt, minthogy az ingyenes fórumon a ti szabadidőtökben a hobbi beszólogatásotokat támogassam. :))

A PH! fórumon különben nem ez az első eset, hogy ilyen unatkozó bohócokba ütközöm, szóval inkább simán törlöm az accomat, mint hogy meggondolatlanságokat írjak nektek válaszként. A hanyatló nyugatot pedig fogalmam sincs, hogy miért emlegeted, de bizonyára igazad van, hisz mindenki tudja, az Isten is tőled kér tanácsot ezen a fórumon. :R :R :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#18898) Madwe válasza #37935104 (#18897) üzenetére


Madwe
nagyúr

Látom unatkozol. Meghoztad a kedvét az olvasóközönségnek h segítsen neked, hisz jó arcnak tűnsz, szerény vagy s nem személyeskedsz. Biztos tplongani fognak a segíteni akarók. Nyugtasson h te mindent jól csinálsz, ha valaki mégsem segítene, az a világ hibája, nem a tiéd.

(#18899) #41635072


#41635072
törölt tag

S lőn világosság, az ige kihirdettetett

(#18900) CyberPunk666 válasza #37935104 (#18873) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nagyon kevés információ.
Azért sem válaszol senki, mert ezekból az adatokból nem lehet megmondani.
Ehhez tudni kéne például a jövedelmedet, hogy mi éri meg.
Vagy neked kell utánakeresni a saját adataid ismeretében, vagy szakember segítségét kell kérned.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.