Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#18501) Radnix válasza H A M M E R (#18500) üzenetére


Radnix
senior tag

A kérdés az, hogy melyik csoport népesebb:
1.: Aki foggal-körömmel ragaszkodik a meglévő munkahelyéhez, és rá se néz a linkedin-re.
2.: Akit kirúgtak, ezért kénytelen új munkahely után nézni, plusz akik most is nyitottak a váltásra.

Én interjúztam ma, és rákérdeztem, hogy a jelentkezők száma változott-e, de egyelőre nem észrevehető szabad szemmel. (Persze lehet, hogy mérhető)

(#18502) GeeForGolf válasza H A M M E R (#18500) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

akkor mégsem olyan rossz a helyzet, mint gondoltam...

(#18503) adalbert1 válasza H A M M E R (#18500) üzenetére


adalbert1
veterán

Én most úgy vagyok vele, hogy a jelenlegi helyzetben jelentősen nagyobb összeget kérnék, ha váltanék, mégpedig azért, mert:

- sokkal nagyobb a kockázata, hogy a friss embert küldik el először, ha kiderül, hogy mégis jobban érinti őket a válság (persze ezt lehet csökkenteni azzal, hogy olyan helyre megy az ember, ami olyan iparágnak dolgozik be/van kapcsolatban, amit kevésbé érint)
- valószínűleg az első pár hónapban teljesen remote kellene dolgozni, úgy menne az onboarding, helyi rendszerek/processek/toolok/kollégák megismerése - a jelenlegi munkahelyemen ezeken már túlvagyok, sok dolog már rutinból megy
- jelenleg a két és fél éves gyerekünk felügyeletét is nekünk kell ellátni egész nap, úgy, hogy én és barátnőm is dolgozunk, így az előző pont mellett sokszor az is nehezítene mindent, hogy eléggé megosztott a nap nagy részében a figyelmem, ezért pl. volt, ahol inkább mondtam, hogy ne menjünk tovább a folyamattal.

Ha még nem lenne gyerekem, akkor valószínűleg sokkal könnyebben váltanék, de akkor is megpróbálnék minél többet kihozni belőle.

(#18504) H A M M E R válasza Radnix (#18501) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

Igen ez iparágfüggő. Valószínű, hogy informatikusok között inkább az jellemző, hogy nem akarnak váltani, de ugyanez a vendéglátó iparra már nem teljesül..

(#18505) Ádám16


Ádám16
addikt

Off:

Van valaki, aki előfizetője a portfolio.hu-nak? Szükségem lenne 3 archív cikkre, de csak 3 hónapra lehet előfizetni (5k), s annyit ezért nem adnék meg. Hátha érdekelt valaki a topikban ezzel kapcsolatban, s hajlandó segíteni. :)

(#18506) vnorbi válasza Ádám16 (#18505) üzenetére


vnorbi
aktív tag

https://web.archive.org

Bemásolod a keresőbe a cikk url-jét, és jó eséllyel találsz legalább egy snapshotot róla az eredeti dátum környékén.

(#18507) sarkanyolo2 válasza vnorbi (#18506) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Hackerman. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#18508) Ádám16 válasza vnorbi (#18506) üzenetére


Ádám16
addikt

1/3 :) Ez sem rossz, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18509) instantwater válasza Ádám16 (#18508) üzenetére


instantwater
addikt

Limitált a megtekinthető cikkek száma vagy az archív cikkek egyáltalán nem érhetők el?
Ha az előbbi akkor Inkognitó ablakot próbáltad már?

(#18510) Ádám16 válasza instantwater (#18509) üzenetére


Ádám16
addikt

Egyáltalán nem érhetőek el.

(#18511) alakesh válasza Ádám16 (#18505) üzenetére


alakesh
tag

Elvileg ha rakeresel a cikkre google-ban es ugy nyitod meg, ki lehet jatszani az elofizetest, legalabbis regen mukodott :)

(#18512) kexksz


kexksz
addikt

Nofluff informatikus fizetesi atlagok 2019.12-2020.04 idoszak alapjan: [link]

(#18513) bandus válasza bandus (#18435) üzenetére


bandus
veterán

hm, itt sajnos visszajött, a fejvadász csaj, hogy a profilom alapján inkább a brüsszeli irodában szeretnének látni, ami nem jó hír, de numbeo-t nézegetve anyagilag még talán jobb is brüsszel, 2-3 évet meg ki lehet bírni, sikeres pályázat esetén :)

szép lassan nálunk is kiderültek közben az éves bónuszok, ami nálam ~31% lett, ezzel elégedett vagyok :) emelés nem lett.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18514) tboy93 válasza bandus (#18513) üzenetére


tboy93
nagyúr

Eves brutto fizud 31%-a?

(#18515) emvy válasza tboy93 (#18514) üzenetére


emvy
nagyúr

hát nem is havi

while (!sleep) sheep++;

(#18516) GeeForGolf válasza kexksz (#18512) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

várjál, azt jól értem, h a backend dev mid level minimuma bruttó 550k, ami olyan nettó 365k havonta? hát ez elég gyengének tűnik nekem. még ha a maximumot is vesszük, az is alig több, mint nettó 500k havonta. egy mid level backend fejlesztőnek? nem tom, sztem...ez nem olyan kiemelkedő. vagy rosszul érzem, és ez oké? komolyan érdekel.

(#18517) tboy93 válasza GeeForGolf (#18516) üzenetére


tboy93
nagyúr

2-3 év után nem olyan rossz nettó 500k. Ez az átlag, biztos van aki 2 év után 800-at visz haza.

[ Szerkesztve ]

(#18518) GeeForGolf válasza tboy93 (#18517) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

a nettó 500 nem az átlag, hanem a max a no fluff szerint

(#18519) section9 válasza kexksz (#18512) üzenetére


section9
őstag

Ezek a szamok eleg alacsonynak tunnek. De gondolom a berfeszultseg miatt regebbi ES jobban fizeto cegek nem is igazan hirdetnek itt.

[ Szerkesztve ]

(#18520) kovsol válasza kexksz (#18512) üzenetére


kovsol
titán

Na megint a fejlesztői fizetésekkel van tele. SAP meg sincs említve.

May the Force be with you!

(#18521) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

nofluff mikor megjelent jó ötletnek tűn és hirdették is magukat nagyon.
Aztán a gyakorlat meg az, hogy nagyon kevés a hirdetés (annyira, hogy ebből statisztikát kiadni nevetséges).
A hirdetések tartalmaznak ilyen fancy dolgokrat, hogy saját eszköz kiválasztása és társai, meg mennyi monitort kaphatsz (lol, nem amennyit kérek?), de rosszul kategorizáltak az állások, hiányoznak kategóriák (mintha IT-hoz nem értő csinálta volna). Ugyanolyan rossz minőségűek, mint a random HR által összelapátoltak, miközben egy IT-ra specializált oldal (segítsenek a hr-esnek az oldaltól, ha jó tartalmat akarnak).

Nekem rég az az érzetem alakult ki, hogy azok hirdetnek ott, akik annyira keveset akarnak fizetni, hogy jobb az elején tisztázni, hogy ennyiért keresnek embert, mert túl költséges lenne a toborzás, ha mindenki az ajánlatnál távozna.

(#18522) GeeForGolf válasza CyberPunk666 (#18521) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

"Nekem rég az az érzetem alakult ki, hogy azok hirdetnek ott, akik annyira keveset akarnak fizetni, hogy jobb az elején tisztázni, hogy ennyiért keresnek embert, mert túl költséges lenne a toborzás, ha mindenki az ajánlatnál távozna."

ezt úgy kell érteni, h az ott megjelenő hirdetések nem reprezentatívak a magyar piacot tekintve? alulfizetettek állások vannak a platformon főleg?

[ Szerkesztve ]

(#18523) Madwe válasza section9 (#18519) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én úgy látom ki lehet ebből is indulni, ha az itt megjelölt maxokat vesszük az átlagnak inkább :) (covid elött. Azóta passz). Bár itt ugye sok vidéki állás is szokott lenni, uh végülis lehet reális az h lentebb miket írnak, de h a max felett bőven van még szint pesten, az is biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#18524) Tapsi válasza CyberPunk666 (#18521) üzenetére


Tapsi
addikt

Szoktam látni nofluffon bőven piaci ajánlatokat is. És igen, a nagy cégek általában nem jelennek meg ott.

(#18525) bandus válasza tboy93 (#18514) üzenetére


bandus
veterán

igen, ez éves fizu arányában, a 13. havit nem számítva. én kevesebbre számítottam, de ettől még ha tudok váltani, akkor nem maradok a cégnél :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18526) OPiiPO válasza CyberPunk666 (#18521) üzenetére


OPiiPO
addikt

kategóriák annyira hiányoznak a nofluff-ról, hogy pl. az én komplett csoportom nem létezik ha az ő osztályozásukat veszem alapul :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18527) tboy93 válasza bandus (#18525) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem ez cefet jo, nalam ez kb 12,5%. Mondjuk en az eves bertargyalason mindig probalok fizubol tobbet kialkudni, mint bonuszbol.

[ Szerkesztve ]

(#18528) bandus válasza tboy93 (#18527) üzenetére


bandus
veterán

ez jó év volt, tavaly ez 15% volt. ugyanakkor nincs semmiféle éves fizuemelés, vagy bértárgyalás. ha meg tudod indokolni, akkor emelnek. én személy szerint preferálnám a kisebb bónuszt, de azért legyen évi 5-8-10% emelés :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18529) tboy93 válasza bandus (#18528) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyakornoki pozibol en mondjuk ilyen 20-25%-ot ugrottam minden evben 3 éve. Nekem most igy hays guide szerint a kategoriam tetejen vagyok, szoval nem panaszkodom.

[ Szerkesztve ]

(#18530) mobal válasza tboy93 (#18529) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A fizetés mellé jár valami amúgy? Telefon, laptop, telefonszámla, stb.?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18531) bandus válasza tboy93 (#18529) üzenetére


bandus
veterán

en nem it teruleten dolgozom, hanem viszonylag szuk iparagban, igy ez szamomra nem tulsagosan mervado, nem tudom azon savok alapjan beloni magam. de jobb ajanlatot egyelore meg sehonnan sem kaptam, mint a mostani csomagom, szal valszeg az elerheto sav teteje korul fizet a ceg. meg szerintem 100k br lehet a fizetesemben, tobbet hasonlo poziert nem fogok tudni kialkudni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18532) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Amikor a fizetésekről van szó mindig elkap a szomorúság, már ami a KKV-ket illeti.

Nagyon sok pozitívum szól (nálam) mellette, de pénzből él az ember.

Bandushoz még +1, bár IT-ban vagyok, de a nyelv és környezet speciális, kevés helyen hasznosítható HU.

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#18533) tboy93 válasza mobal (#18530) üzenetére


tboy93
nagyúr

Céges parkoló, céges laptop. Semmi extra, ez inkább a nagyon minimum.

(#18534) tboy93 válasza bandus (#18531) üzenetére


tboy93
nagyúr

Milyen teruleten vagy egyebkent?

(#18535) Vanek25 válasza OPiiPO (#18526) üzenetére


Vanek25
tag

"kategóriák annyira hiányoznak a nofluff-ról, hogy pl. az én komplett csoportom nem létezik ha az ő osztályozásukat veszem alapul :DDD"

mi lenne a kategóriád? :)
Nekem is gond, hogy annyi különböző névvel futnak a pozíciók... Ti tudtok valahol egy egységes pozíció listát, amit mondjuk értelmesen lehetne használni hirdetéseknél?

[ Szerkesztve ]

(#18536) Mercutio_ válasza Vanek25 (#18535) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom Hays elég részletes, de inkább az a gond, hogy adott pozíció alatt melyik cégnél mit értenek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18537) bandus válasza tboy93 (#18534) üzenetére


bandus
veterán

energiaszektorban dolgozom, mérnöki végzettséggel.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18538) benczeb


benczeb
aktív tag

A 3,3 milliós expert BI PM max átlag elég vad. Valóban van ilyen???

(#18539) Tapsi válasza benczeb (#18538) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez max. vállalkozóként elképzelhető szerintem, a bérpapírján senki sem fog ilyet látni. 165 ezres napidíjra jön ki, szerintem az nem irreális.

[ Szerkesztve ]

(#18540) #41635072 válasza Tapsi (#18539) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez a BI szakma hogy nez ki amugy? Van egy ERP vagy hasonszoru rendszer, amibe omlenek be az adatok. En BI csóka meg fogja es kiimportalja powerBI-be meg Excelbe es csinal belole gyonyoru grafikonokat? Ezert el lehet kerni napi 150 ezret? Hol lehet ezt megtanulni? Vagy nem ennyibol all? Tenyleg nem tudom, nem akarom lealacsonyitani meg semmi, csak kivancsi vagyok, mert ha ennyi love van benne akkor megtanulom...

(#18541) JoinR válasza #41635072 (#18540) üzenetére


JoinR
senior tag

Nyugi, az előző hsz-ek totál félreértették azt a táblázatot :)
A BI-osok nem keresnek túl sokat. Amúgy igen, kb. azt csinálják amit leírtál, csak az adatok sokszor nem egy helyről vannak, tanulni kell jó sok statisztikát és releváns következtetéseket levonni.
A 3,3 millás fizu az expert projekt menedzserre vonatkozik, ami más tészta, és ez az összes annak is a teteje.

[ Szerkesztve ]

(#18542) Mercutio_ válasza #41635072 (#18540) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tippre aki a 3 misis pénzt besöpri az 10+ évet lehúzott nagyobb (multi) cégeknél adattárház(ak)at épített, a rendszer logikáját rakta össze, sokszor komoly matek tudást is felhasználva.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18543) CyberPunk666 válasza GeeForGolf (#18522) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ahogy Tapsi ís írta, vannak piaci ajánlatok is, én is találtam már ilyet, de a sok nagy, sok embert foglalkoztató és jól fizető hely nincs jelent a platformon egyáltalán, és szerintem ez durván torzítja lefelelé az árat.
Plusz a kevés hirdetés miatt a statisztika nagyon torz szerintem.

(#18544) GeeForGolf válasza CyberPunk666 (#18543) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

értem, köszi :)

(#18545) Resike válasza #41635072 (#18540) üzenetére


Resike
tag

Jónak jól fizet, viszont a legtöbb cég szerintem tanácsadóként és határozott munkaidőre veszi fel őket. Összeklikkelik pár hónap alatt a dolgokat és utána kvázi automatikusan kell hogy működjön. Nemrég volt egy ilyen emberünk.

(#18546) szakika11


szakika11
csendes újonc

nofluffos dolgokhoz: [link] :D :D
medior/senior, bruttó 375-ért... értem én hogy vidék, ed azért na ?D

[ Szerkesztve ]

(#18547) GeeForGolf válasza szakika11 (#18546) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

mondjuk olyan nagyon sokat ne várj el attól a cégtől ahol még sosem hallottak verziókezelőkről, a bemutatkozó videóban egy pendrive-on osztják a kódot :D lehet h jófej leszek és megszánom őket egy github linkkel. egy teljesen új világ fog feltárulni előttük

(#18548) Jhonny06 válasza GeeForGolf (#18547) üzenetére


Jhonny06
veterán

Látom átment a poén.. :)

(#18549) GeeForGolf válasza Jhonny06 (#18548) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

egyáltalán nem olyan volt a kontextus, h ezt poénnak szánják...sztem nem is :)

(#18550) skristof válasza GeeForGolf (#18549) üzenetére


skristof
tag

valszeg a user storykat is papírrepülőn küldik

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.