Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Penge_4 válasza Parci (#11498) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha már javaslatok: Az ilyen esetekre nem lehetne beiktatni valami Graveyard-szekciót (mint a pörgősebb, külföldi fórumokon), ahova az ilyen offba elment hozzászólásokat egy arra jogosult személy checkboxolgatva az előzményekkel együtt átpakolja oda és onnantól ott folyatódik a téma?

Nektek is jobb lenne, mert egyrészt még jobban pörögne a fórum, másrészt a szakmai topicokat nem szemetelnék tele az offolók. Mert ez a most létező offtopic gomb/hozzászólás nem éppen a legjobb módszer.

Ráadásul arra is jó lenne, hogy ha egyik szakmai topicban a téma elmegy egy olyan irányba, ami egy másik szakmai topicba beleillik, akkor szintén átpakolható pár kattintással akár több tíz hozzászólás, aminek olyan előnyei lennének, hogy
1. Az adott téma céltopicjában összpontosulna a lényeg.
2. Kevesebbet kéne törölgetnetek, néha értékes hozzászólásokat.
3. Az offolók ki lennének szervezve egy külön szekcióba, ezzel ők is emelnék a fórum látogatottságát mivel egy elszeparált részen tovább folytatódhatna a beszélgetés és nem éreznék úgy, hogy el lettek kussítva. :D

(#11502) grabber


grabber
addikt

Lehet valamit csinálni az ipsos kutatás ellen,mert opera mobile-on(12.10) egy nap alatt több mint 7x feldobta nekem.Ph teljes verziot használok

Igen kitöltöttem már :)

(#11503) föccer válasza grabber (#11502) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnos nem a PH kódja a bugos, hanem az audit cégé.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11505) grabber válasza Sk8erPeter (#11504) üzenetére


grabber
addikt

Értem én,de eddig sose csinálta ezt.Pedig naponta operáztam vele.Ezt is csak két napja csinálja :F Nem pedig 1 hónapja.

Meg több mint 1 hónapig megy ez a kutatás?

(#11506) Toma---


Toma---
csendes tag

Sziasztok,

hogy tudok egy helyesírási hibát javítani egy topicban amit én nyitottam?
http://prohardver.hu/tema/hdplex_passziv_huteso_hazak/hsz_1-50.html

köszi!

(#11507) canniball válasza Toma--- (#11506) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy hogy a modker topikban megkéred a nagyokat hogy javítsák.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11508) Winner_hun válasza Toma--- (#11506) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt kérj segítséget.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11509) föccer


föccer
nagyúr

Lenne arra lehetőség, hogy ha egy anonim topikba ír valaki, akkor az ne jelenjen meg a jobb oldali listában? Nagyon zavaró tud lenn (legalábbis az olyan függőknek, mint nekem :)) ), hogy ott a topik, de nem lehet megnézni, hogy éppen kinek, milyen hasfájása van :D

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11510) sgergi válasza föccer (#11509) üzenetére


sgergi
veterán

Mármint a bal oldaliba. :)
Egyébként ez már nekem is eszembe jutott, hogy így nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#11511) föccer válasza sgergi (#11510) üzenetére


föccer
nagyúr

Ohh igen a bal oldaliba :B :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11512) szoke12 válasza föccer (#11509) üzenetére


szoke12
őstag

támogatom, ha kell vmelyik vkinek gyakran, tegye kedvencbe.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#11513) Penge_4 válasza föccer (#11509) üzenetére


Penge_4
veterán

"Lenne arra lehetőség, hogy ha egy anonim topikba ír valaki, akkor az ne jelenjen meg a jobb oldali listában?"

Nekem nem jelenik meg, pedig két anonim topic is van a jobboldali listában. :Y Nem inkább a baloldalra gondolsz, ahova azokat sorolja ki, amikbe friss hozzászólások érkeztek (függetlenül attól, hogy te hozzászóltál-e benne)? Mert jobboldalon a kedvencek meg az itt szóltam hozzá van.

(#11514) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#11513) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link] :)

Sk8erPeter

(#11515) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.
Mobil verzióra nincs térben egy legutóbbi hozzászólások rész a kedvencek mellett?

(#11516) fatal` válasza Dinter (#11515) üzenetére


fatal`
titán

Nem lesz itt szóltam hozza lista a mobil felületen, sajnos.

Meg időpont sem a hozzászólásokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#11517) Dinter válasza fatal` (#11516) üzenetére


Dinter
addikt

Ja igen.. Tervben akart lenni, telefon autocorrect. Kár pedig jó lenne.

(#11518) Sátán44


Sátán44
addikt

Egy érdekesség :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#11519) Winner_hun válasza Sátán44 (#11518) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11520) Dinter


Dinter
addikt

Ha jol vettem észre, mobil verzióban topikban sem lehet keresni. Ez jo lenne.

(#11521) Penge_4


Penge_4
veterán

Nem lehetne, hogy a már kedvencek közé pakolt topicok (amíg a kedvencekben vannak) ne jelenjenek meg az "itt szóltam hozzá" részen? Csak feleslegesen jelennek meg duplán elvéve a helyet a többitől.

(#11522) fatal` válasza Penge_4 (#11521) üzenetére


fatal`
titán

Támogatom.

(#11523) DS39 válasza Penge_4 (#11521) üzenetére


DS39
nagyúr

+1

(#11524) Parci válasza Penge_4 (#11521) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

beraktam - egyelőre kérdés/egyeztetés szinten - todoba

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11525) nyunyu


nyunyu
félisten

Megvaltozott a forum elerhetosege?

Eddig forum.prohardver.hu cimen hasznaltam, de igy most nem mukodik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11526) Parci válasza nyunyu (#11525) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem keversz minket valakivel, sosenem használtunk subdomaineket

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11527) fatal` válasza nyunyu (#11525) üzenetére


fatal`
titán

Biztos, hogy nem használtál forum.prohardver.hu-t, mert nem volt ilyen domain. Az index fórumon működik ez. :)

(#11528) Sk8erPeter válasza Parci (#11524) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kár, pedig szerintem speciel nem annyira jó feature, legalábbis az én szempontomból inkább rossz lenne, mint örvendetes. Nekem maximális számú (50) kedvencem van, nem azok között szeretném kikotorászni, hol szóltam hozzá, hanem ott, ahova ez való (elég furán venné ki magát, ha az "Itt szóltam hozzá" listában nem jelenne meg egy topic, ahol hozzászóltam :) ). Inkább akkor már legyen opcionális plíz... (a választási lehetőség mindig nagyon hasznos) vagy lehessen az "Itt szóltam hozzá" részt bővíteni 20-nál többre, azt már jobban támogatnám.

Sk8erPeter

(#11529) Parci válasza Sk8erPeter (#11528) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy opcionális feature-höz admint is kell csinálnunk, jóval macerásabb. másrészt, kinyitnánk a pokol kapuit, onnantól kezdve mindenki mindig kérné, hogy bármi változtatás az legyen. tehát az az egy biztos, hogy nem lesz opcionális se ez, se más.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11530) vacs


vacs
veterán

Tisztelt vezetőség.

Nem tervezitek egy olyan fórum nyitását, ahol a GSM boltokról lehetne véleményt írni ?
Honnét érdemes rendelni, hol vernek át, hol korrektek stb.

Jómagam is új telefon vásárlását tervezem, de nem tudom, hogy melyik webshopból rendeljem.
Az itteni fórumokban többször találkoztam olyan hozzászólással, hogy hiányolnak egy ilyen topikot.
Teljesen független lenne a hardveraprótól, mert pl az xxlgsm-partnerogsm-vipphone stb üzletekről szólna.

(^)(>.<)(^)

(#11531) fatal` válasza vacs (#11530) üzenetére


fatal`
titán

Ehhez felesleges egy egész szekció. Nyiss egy topicot neki (ha még nincs), és kész.

(#11532) DS39 válasza fatal` (#11531) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem ő fórum ill. fórumok alatt a topicokat érti, csak valószínűleg nem tudja hogy bárki indíthat topicot (max bezárják ha felesleges) :)

(#11533) Sokadik_Zoli


Sokadik_Zoli
újonc

Sziasztok!

Kínából miért nem érhető el az oldal? Persze van vpn-em, de olyan macera...

(#11534) Ndruu válasza Sokadik_Zoli (#11533) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ezért.

Harrrr!!!!

(#11535) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Remélem csak engem örvendeztet azzal az oldal, hogy minden új hozzászólás küldése előtt kidob... :Y

(#11536) vacs válasza fatal` (#11531) üzenetére


vacs
veterán

Igen én is nyithatnék, de ha egy modi nyitja, az sokkal hivatalosabb, mintha egy csóró mezei user (mint én).
Illetve egy ilyen topik nem csak nekem hiányzik, mert az itteni fórumokban rendszeresen találkozom olyan hozzászólással, amiben hiányolnak egy GSM boltokat kibeszélő topikot.

(^)(>.<)(^)

(#11537) Sk8erPeter válasza Parci (#11529) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Oké, mindezt értem, de akkor mérlegeljétek, hogy lehet, hogy fogjátok kapni az anyázó hsz.-eket, hogy ha hozzászóltam, akkor miért nem jelenik meg az "Itt szóltam hozzá"-listában? Csak mert az úgy elég logikátlan. :) Még ha a kedvencek-listában ott is van, ami viszont még mindig nem átrendezhető, csak béna trükközéssel (kedvenc törlése, újrafelvétele a megfelelő sorrendben), ergo idegesítő lenne, hogy ott kell kotorászni az akár 50 kedvenc között (böngésző keresőjét kéne erre használni, hogy az ember ne bogarásszon, míg az "Itt szóltam hozzá"-listában egyből ott kellene, hogy legyen).

Erre írtam, hogy a 20-nál több elem megjelenítésének engedélyezése az "Itt szóltam hozzá"-listában akkor már üdvösebb megoldás lenne, ha már például a kedvenceknél 50 elem felvételére van lehetőség, és egy csomó általában felesleges query történik emiatt is (félre ne értsd, nem azt mondom, hogy ne lehessen 50 kedvenc :DDD).
Na, Ti majd eldöntitek, mi lesz ezzel, de jeleztem, hogy van ennek egy igen rossz oldala is, ami miatt lehet, hogy viszont nagyon sokan nem örülnének ennek a szűrésnek.

Sk8erPeter

(#11538) DS39 válasza Sk8erPeter (#11537) üzenetére


DS39
nagyúr

a kedvenceket a lista elejére lehet hozni, amivel pont ugyanazt éred el, mint ha törlöd és újra felveszed. persze ez nem szabad rendezés, ami jobb lenne, de azért lehet.

ami az itt szóltam hozzá részt érinti:
szerintem a többségnek van 10-15 kedvence max, azon fórumok melyet az ember napi szinten néz.
a többi egyéb az itt szóltamnál van, aktuális hír, teszt stb, ott csak feleslegesen foglalják a helyet a kedvencek, két helyen jelzi az új hszt, stb. illetve ehhez kapcsolódó bug jó régóta van, ha mobilon nézem a kedvenceket, akkor ott törlődnek az új hsz jelzések, de az itt szóltam résznél nem, ez elég zavaró.

(#11539) Sk8erPeter válasza DS39 (#11538) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a kedvenceket a lista elejére lehet hozni, amivel pont ugyanazt éred el, mint ha törlöd és újra felveszed. persze ez nem szabad rendezés, ami jobb lenne, de azért lehet."
Na ja, ebben igazad van, erről hirtelen meg is feledkeztem.
Mondjuk most nem is ez a központi téma, de jogos.

"szerintem a többségnek van 10-15 kedvence max, azon fórumok melyet az ember napi szinten néz."
Nálam nem. Olyan topicok is a kedvencekben vannak, amiket ötezer évvel ezelőtt néztem, de érdekel, ha meg akarom találni, és nem akarok ráklattyolni a Fórumok menüpontra, majd a keresés mezőbe, bepötyögni a topic nevét, amit keresek, majd a találatok között görgetni, és előkotorni azt, amelyik ténylegesen érdekel, hanem a böngésző beépített keresőjét használva egyből megtaláljam egy PH!-s fórumoldalon, meg a másik szempont az, hogy bizonyos időközönként érdekel, hogy érkeztek-e új hsz.-ek; tudom, lehet értesítőt küldetni e-mailben, de nem biztos, hogy mindegyik topicban akarok értesítőt kapni folyton az új hsz.-ekről, hanem csak bizonyos nagyobb időközönként néznék rá mondjuk az új hsz.-re, a napi több értesítő mail viszont zavarna. Sőt, van, hogy bizonyos topicok, amikhez rendszeresen szólok hozzá, csak az "Itt szóltam hozzá"-listában vannak, mert a kedvencekbe már nem fért volna be. :D (Mondjuk most, hogy beszélünk róla, csinálok is egy selejtezést a kedvencek közt, mert sokra már nincs szükség.) Emiatt duzzadt nálam a maximális számúra a kedvencek lista, és mellesleg emiatt örülnék, ha az "Itt szóltam hozzá"-boxot a Kedvencek box fölé lehetne rendezni, ez már korábban lett kérve, nem tudom, egyáltalán bekerült-e a todo-listába.

"a többi egyéb az itt szóltamnál van, aktuális hír, teszt stb, ott csak feleslegesen foglalják a helyet a kedvencek"
Nálam nem, mint az esetleírásból látható. Persze nem lenne katasztrófa, ha a kedvencekből kellene előkotorni, de nekem jobban bejön a mostani.

Van egyébként ráció a kérésben, de van ellene szóló érv is, ezt akartam igazából jelezni. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11540) DS39 válasza Sk8erPeter (#11539) üzenetére


DS39
nagyúr

világos :)

egyébként tényleg az opcionalitás lenne az ilyen dolgok legjobb megoldása, de érthető hogy kevés rá az erőforrás.

még az Microsoft sem képes rá, pedig ott lenne rá keret :)

(#11541) Parci válasza Sk8erPeter (#11539) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kíváncsi vagyok, hogy ki veszi észre először, hogy megcsináltuk opcionálisra... ;)

cserébe kérek mindenkit, hogy kettővel jobban szeresse az új hardveraprót :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11542) DeFranco válasza Parci (#11541) üzenetére


DeFranco
nagyúr

be is állítottam, köszönjük!

(#11543) freemanone válasza Parci (#11541) üzenetére


freemanone
őstag

köszönjük! :R

(#11544) fatal` válasza Parci (#11541) üzenetére


fatal`
titán

:R :R :R

(#11545) Sk8erPeter válasza Parci (#11541) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hű, ez igen, köszönjük, így tovább! :C (nem sokszor használom ezt a smiley-t, de ez most tényleg tapsot érdemel! :D)

Szóval mindenki nézze csak meg szépen a beállításoknál. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11546) DS39 válasza Parci (#11541) üzenetére


DS39
nagyúr

nagyon zsír! köszönjük! :R :R

új hardverapró? én nem látok változást a tegnapi vagy a múltheti állapothoz képest :B

[ Szerkesztve ]

(#11547) canniball válasza Parci (#11541) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha már így teljesülnek a kíváságok Ja nem kívánni hanem kérdezni akarok: arról lehet-e tudni valamit, hogy mobil nézet alatt lesz-e pü-szerkesztési lehetőség?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11548) Winner_hun válasza Parci (#11541) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tegnap jelezte a böngészőm de már beírtad ide, várhattál volna még egy kicsit:P

Én már csak a két lista felcserélésében reménykedek. Hiába van így évek óta, továbbra se értem hogy az itt szóltam hozzá miért a kedvencek alatt van:(

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11549) Parci válasza Winner_hun (#11548) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert a kedvencek egy manuálisan fentartott lista, oda nyilván az és csak az kerül, ami neked a legfontosabb. az itt szóltam hozzá ellenben egy automatikus feature, amibe egy csomó minden olyan is belekerülhet, ami nem kritikus számodra. mi értelme lenne felcserélni őket? ne reménykedj ebben, nem lesznek.

aminek még értelme lehetne, az az, hogy lehetne őket kis [+] ikonnal nyitni-zárni. majd egyszer.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11550) Winner_hun válasza Parci (#11549) üzenetére


Winner_hun
félisten

amibe egy csomó minden olyan is belekerülhet, ami nem kritikus számodra.

Már lehet törölni onnan, így csak az marad ott ami érdekel. Az az aktuális, azt nézi, azt használja többet az ember, cserébe az van jobban "elrejtve". Szerintem úgy is a logikusabb. A kedvencek csak akkor kell ha épp a topikra van szükség vagy ha hozzászólás érkezett oda.

A nyitás / zárás funkciónak akkor lenne értelme ha a bezárt listában történő változásnál* automatikusan kinyílna.

* új hozzászólás érkezésekor, hogy ne maradjon észrevétlenül. Topik átnevezésekor, törlésekor viszont nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.