Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ezt sokszor felvetettem már, tudom, hogy rém unalmas.
:B :D
és most elvagytok az apró váltással.
tényleg megértem. :K

csak időnként bedobjuk, hátha "prioritást nyer"...
(ez volt mindig a kifogás.)

fórumban utolsó hsz. szerkesztésnek lehetősége, amíg nem érkezik válasz.
(ezzel megúszhatóak a "kicsúsztam a szerk időből", stb. idióta iromány indítások, amikor semmi szükség sincs rá...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11902) westcoastog


westcoastog
veterán

Üdv, nem tudom ezt hova kellene írnom, de az a gondom, hogy a fiókom belépési email címét megváltoztattam, és azóta ha mobilon akarok belépni a lapcsaládra, azt írja hogy hibás email cím vagy jelszó, pedig már többször próbálkoztam, és nem sikerül. WP8, Internet Explorer.

(#11903) Ndruu válasza westcoastog (#11902) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Próbálj meg először egy másik böngészővel bejelentkezni (amiről még nem léptél be). Ha sikerül, akkor valami előzmény vagy süti beragadhatott az IE-nél, azokat kellene törölnöd.

Harrrr!!!!

(#11904) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Amióta működésbe lépett az új Hardverapró, mobilon van hogy csak második-harmadik tapintásra veszi be a mobilfelület, amit akarok. Nálam lehet a hiba vagy nálatok? Androiod 4.0.4, Opera Mini legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11905) westcoastog válasza Ndruu (#11903) üzenetére


westcoastog
veterán

Opp, szerintem megvan a hiba, user error gyanus.
Valószínű az email változtatás miatti ideiglenes email címem kellett, csak megfeledkeztem róla... :W
Szeretek gyökér lenni néha.
Sorry. :R

[ Szerkesztve ]

(#11906) Ndruu válasza westcoastog (#11905) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A következő kérdésem az lett volna, hogy biztosan jó címmel próbálsz meg bejelentkezni (Gm helyett Ou). Egyébként közben kipróbáltam 520-szal, simán beengedett.
No problemo.

Harrrr!!!!

(#11907) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#11904) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Rosszul fejeztem ki magam, úgy értem első-második tapintásra is elkezd tölteni, viszont akkor általában csak frissül az adott oldal.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11908) westcoastog válasza Ndruu (#11906) üzenetére


westcoastog
veterán

Sebaj, megoldódott legalább, csak a fejemnek kéne egy doboz bilobil. :DDD

(#11909) Ndruu válasza Bjørgersson (#11904) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Mármint az apró vagy a fórum nem reagál? Mire kattintasz, melyik linkek, gombok nem működnek elsőre?

Harrrr!!!!

(#11910) Bjørgersson válasza Ndruu (#11909) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A fórum részére gondolok. Mindegy mire kattintok, egész gyakran csinálja, van hogy hozzászólást akarok írni vagy csak elolvasni egy hírt, benézni egy topikba, változó. Az adott oldal betöltése helyett csak "frissül" egyet.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11911) otto14 válasza Bjørgersson (#11910) üzenetére


otto14
senior tag

Én is opera minit használok, nekem is csinálja, de mindenhol, véletlenszeruen szokott elojonni, és olyankor a oldal sem frissul, csak úgy tesz, mintha... szoval lehet hogy nem a PH-ba van a bug, nézd meg másik bongészolvel is :)

asd

(#11912) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Miért volt a variálás a topikok nevével?
Miért nem topik a topic helyett?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11913) pepe091 válasza fi:zi'k (#11912) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Valaki nagyon nekiesett, mert elég sokat átnevezgettek.

(#11914) Sk8erPeter válasza fi:zi'k (#11912) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az okát nem tudom,de amúgy sztem rettentő idétlenül néz ki a "topik" szó a "topic" helyett. :D Bár értem én,hogy mindent magyarosítunk,de ezt kicsit nehéz lenne megszokni,hogy mondjuk "JavaScript topik". :D
Akkor már nem kéne magyarul írni,vagyis "téma"?

Amúgy ha van konkrét topiC,ahol zavar,sztem modker témába is írhatsz.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11915) pepe091 válasza fi:zi'k (#11912) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Meglett a válasz is. :) Katt.

(#11916) fi:zi'k válasza Sk8erPeter (#11914) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Biztos fájó lehet neked (:D), de ennek a kevert magyar-angol felállásnak nem látom értelmét. :N
Mivel egy bejáratott forma a "topik" és magyar fórumon vagyunk, ezért szerintem jogos a felvetés. Illetve még annyit hozzátennék, hogy a magyarban a topik kifejezés konkrétan fórumtémára utal szvsz. Így többlet jelentése van a "témához" képest.

Egyébként értem én, hogy mi a célja a dolognak, de ezt vhogy kommunikálni is lehetett volna, nem csak önkényesen "nyomogatni a gombot".

(#11915) pepe091
Most már mindig a legfrissebb "[link]" hsz linkjét kell linkelni. ;]

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11917) Sk8erPeter válasza fi:zi'k (#11916) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Biztos fájó lehet neked"
Mi szükség van a felesleges kötekedésre?

"Illetve még annyit hozzátennék, hogy a magyarban a topik kifejezés konkrétan fórumtémára utal szvsz. Így többlet jelentése van a "témához" képest."
A "magyarban"? Miről beszélsz? :DDD

"ezt vhogy kommunikálni is lehetett volna, nem csak önkényesen "nyomogatni a gombot"."
Előbb pepe091 linkelt egy hsz.-t, amiben pedig volt egy RIOS Gépház által kreált cikk a topicnevek egységesítéséről. Végül is ezzel kommunikálták. :D

Egyébként leszögezném, hogy nem velem kell kötekedned, mert az én hozzászólásom célja sem az volt, hanem csupán vélemény-megosztás a "topik" szóról. Szóval csak nem értünk egyet, de szúrkálódni nemm kell. :)

Sk8erPeter

(#11918) HuMarc


HuMarc
addikt

A Melyik ....-t vegyem? topicokhoz lenne két javaslatom:

1) Jó lenne egységesíteni a neveket, mert mindenféle kombináció van, nagy a káosz.

2) Létre kéne hozni egy "bizottságot", ami elbírálná, hogy melyik topikban kik "megbízhatóak", és akkor ők (ha egyéni rangot nem is kapnának, de) bekerülnének az Összefoglalóba. Ennek azért érzem szükségét, mert pl. a Melyik okostelefont vegyem? topikban egyre több a szakmaiságot nélkülöző, elfogult, hozzánemértő ajánló, akik lassan több kárt okoznak, mint amennyit segítenek. Az elbírálók lehetnének az adott témában jártas moderátorok, ki-ki a saját területén jelölne ki embereket, akikről úgy gondolja, hogy tudnak elfogulatlanul, objektíven hozzáállni az adott kérdéshez.

(#11919) pepe091 válasza HuMarc (#11918) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A kettes pontra nagyon nagy +1. :K Egyre több az olyan eset, hogy valaki 2 napos reggel beesik, megkérdezi milyen telefont vegyen, miután választ kapott ott ragad a topikban és ész nélkül ajánlgat mindent...

(#11920) HuMarc válasza pepe091 (#11919) üzenetére


HuMarc
addikt

Nekem azzal, hogy valaki 2 napos újonc, semmi bajom*, ahogy te is írtad, itt az ész nélkül-ön van a hangsúly.

* Egyrészt azért, mert én kemény 2 órával és 52 perccel regisztrációm után írtam meg első hsz-em egy ilyen topikba, másrészt mert attól, hogy valaki már senior tag, még lehet teljesen hülye az adott témához.

Na de nem akarok sokat OFF-olni, hogy még betemessem az eredeti hsz-t :N

(#11921) Švejk válasza HuMarc (#11918) üzenetére


Švejk
őstag

Nagy +1! :C
Sokszor megfordulok a topikban, és sajnálattal látom, hogy a trollkodás, márkamánia, és az ebből fakadó még több trollkodás mennyisége nagyon megnőtt. Meg az OFF-olás.
Ebből a célból hoztuk létre a "Melyik okostelefont vegyem- OFF-topikot" ahol bár egy nagyon jó, összetartó, szakértő közösség összejött, hogy ne csak okostelefonokról folyjon az eszmecsere, de az anyatopikban az OFF-olók nem fognak átjönni.
A márkabuzéria a másik probléma. Ez a probléma hosszú időn át elkerülte a topikot, és a megszállottak is elkerülték azt, most viszont vannak akik kizárólag kedvenc márkájukat mindenkinek beajánlják, istenítik, a tudatlan vásárlót félrevezetve ezzel-hiszen lehet az jó telefon, de ha nem a legjobb, becsapva érezheti magát. Jogosan.
Az én megoldásom is azonos HuMarc-éval. Gyakorlatilag párhuzamosan mindketten kitaláltuk a "Tanácsadó" (vagy valami ilyesmi) rangot, így a kérdező rögtön láthatná, kiben bízhat. Természetesen a rangot nem kapott emberkéket se zárnánk ki, és az ő véleményükre is lehet adni, ezt nem tagadom. De tény, hogy a tanácsadás olyan téma, ami tényleg fontos, hogy szakszerű legyen, hiszen nem egyszer sok pénz múlhat rajta. A bizottság kérdésében abszolút egyetértek, nem jelentkezéses alapon menne a dolog. Ellenben szerintem egyéni rang szükséges lenne, mert a tapasztalat az, hogy bármily sajnálatos, az összefoglalót a legtöbben nem olvassák el.

Tanácsadó rangot a PH!-ra! :)
Az ötletet felvethetnénk a házigazdáknak/modiknak, már ha nem olvassák a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#11922) HuMarc válasza Švejk (#11921) üzenetére


HuMarc
addikt

Aki az Összefoglalót nem olvassa el, vessen magára :U Pont azért írtam, hogy akár egyéni rang nélkül, mert egyszer már feldobtam a témát egyéni ranggal, és elhajtottak :D

Akár jelentkezős alapon is mehetne, akár az Ármesterek mintájára. Próbaidő után bekerül a neved az Összefoglalóba. Olvassák ezt a modik, pl. Ndruu biztosan :)

[ Szerkesztve ]

(#11923) Sk8erPeter válasza Švejk (#11921) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Az ötletet felvethetnénk a házigazdáknak/modiknak, már ha nem olvassák a topikot."
Olvassák, de Parci már leírta többször is, hogy ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek választ is adnak, elolvassák a hozzászólásokat, mérlegelik a javaslatokat, van-e benne ráció, aztán eldöntik, mi legyen vele, ha látnak benne fantáziát, akkor akár fel is kerülhet az ötlet a todo-listára, amit idő/kapacitás/energia függvényében esetleg elkészítenek, ha úgy jön ki a lépés. Igen, sok a ha és talán, de korlátos az ő idejük is. :)

Sk8erPeter

(#11924) mickemoto


mickemoto
őstag

Az apróban nem értem miért nem lehet a napi öt ingyenes hirdetés előrehozást időzítve beállítani? Ez visszalépés a régi apróhoz képest mert ott ezt meg lehetett csinálni.Igaz az sem az illetékesek érdeme volt.

[ Szerkesztve ]

(#11925) föccer válasza mickemoto (#11924) üzenetére


föccer
nagyúr

A régi apróban sem lehetett. Az időzített up pediglen prémium szolgáltatás, amit díjfizetés ellenében lehet igény venni. Nem értem, hogy hol a probléma. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11926) mickemoto válasza föccer (#11925) üzenetére


mickemoto
őstag

Nos én úgy tudom hogy a régi apróban úgy lett megoldva ez hogy valami bővítményt kellett telepíteni, tehát alapból nem volt benne.Ha tévedek majd kijavítotok.

(#11927) föccer válasza mickemoto (#11926) üzenetére


föccer
nagyúr

A régi apróban nem volt ez megoldva. az más lapra tartozik, hogy néhány lelkes user készített egy bővítményt, amibe ha megadtad a nevedet, jelszavadat (ugye ez nem kis felelőtlenség, de mindegy), akkor elvégezte az upokat. Arra már nem emlékszem, de úgy emlékszem, hogy ez saját gépen futott, így ha az up idejében nem volt bekapcsolva a géped, akkor nem történt meg az up.

Ezzel szemben a jelenlegi megoldás ténylegesen automata, hiszen a HA szervere hajtja végre az upokat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11928) canniball


canniball
nagyúr

Nem tudom bug vagy fícsör de mobil nézet alatt nem jelennek meg a topiknyitó összefoglalók.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11929) Sk8erPeter válasza föccer (#11927) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"bővítményt, amibe ha megadtad a nevedet, jelszavadat (ugye ez nem kis felelőtlenség, de mindegy)"
A Prohardver! Eszközök esetén sem kell külön megadni a jelszót a bővítménynek. :) (Nem mintha ez upolna amúgy, csak jelzem, hogy ott sem kell.) Ha be vagy jelentkezve az adott böngészőben (ahol az extension futkorászik) Prohardverre, az elég.

Sk8erPeter

(#11930) föccer válasza Sk8erPeter (#11929) üzenetére


föccer
nagyúr

Elnézést, a PH eszközöket tudom, hogy nem kéri, de az uppert nem ismertem ennyire :) A közlendőm lényege nem változott. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11931) Sk8erPeter válasza föccer (#11930) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából én sem ismerem :DDD Csak ha a fejlesztője nem egy kókányolós ****, akkor nem kéri külön a felhasználónév-jelszó megadását. Amúgy természetesen abban teljesen igazad van, hogy az is gyökér, aki a forráskód alapos ellenőrzése nélkül megadja a felhasználónév-jelszó párosát. :)

Sk8erPeter

(#11932) mickemoto válasza föccer (#11927) üzenetére


mickemoto
őstag

Én is ezt mondtam/írtam. :W

Javítsuk a ph-t címszóval ezt igazán alapra/ingyenesre vehetnétek. :B

(#11933) föccer válasza mickemoto (#11932) üzenetére


föccer
nagyúr

Az, hogy mi ingyenes és mi díjköteles meg inkább bízzuk az üzemeltetőkre. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11934) Sk8erPeter válasza mickemoto (#11932) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Javítsuk a ph-t címszóval ezt igazán alapra/ingyenesre vehetnétek. :B"
Ja, így is ingyen kaptál évek óta mindent, nehogy már legyen merszük egy-egy plusz szolgáltatásért még pénzt is kérni, hogy esetleg könnyebben tudják finanszírozni az üzemeltetési és fejlesztési költségeiket, a szemetek... :W Azért a pofátlanságnak is van határa. :N
Egyébként gyorsan hozzáteszem, közöm sincs a Prohardver brigádjához, mielőtt elfogultsággal vádolnál, egyszerűen csak ésszerű gondolkodással könnyen megérthető, hogy ők is szeretnének valamiből megélni a reklámokon kívül, elvileg az nekünk is jó, ha van miből költeni. Szóval chill.

Sk8erPeter

(#11935) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok,

hozzászólás írásánál link és kép beillesztésénél automatikusan kitölti a rendszer az URL elejét http://

Az a tapasztalatom, hogy nagyon kevés olyan eset van amikor az ember "pötyögi" a linket, szinte mindig copy paste, és sokszor a figyelmetlenség miatt ott marad a http...

Tudom hogy ez user oldali hiba, de egy csomó fórumban látom, hogy ezt a "bénaságot" más is elköveti sorozatosan nem csak én, amiből arra következtetek, hogy ez a feauture másnak sem áll annyira kézre...

Természetesen nem várok csodát és tudom hogy nem nagy dolog, de úgyéreztem le kell írnom :)

Vagy esetleg profilból lehetne állítani, hogy kérek-e vagy sem :DD

Szép napot!

Üdv,
Csontikka

(#11936) DS39 válasza Csontikka (#11935) üzenetére


DS39
nagyúr

+1, valóban felesleges link beszúrásoknál, hogy ez előre bele van írva, viszont ki van jelölve mindez, így a "ctrl-v"-vel ez felül is íródik, ezért ilyen hiba nálam nem szokott előfordulni. (max. érintős cuccoknál lehet ez probléma)

[ Szerkesztve ]

(#11937) Sk8erPeter válasza DS39 (#11936) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem, nem csak érintőképernyős eszközöknél:
http://prohardver.hu/tema/javitsuk_a_prohardvert/hsz_11821-11821.html

Sk8erPeter

(#11938) mickemoto válasza Csontikka (#11935) üzenetére


mickemoto
őstag

Szerintem is felesleges, én is észrevettem már korábban, de miután kétszer javítanom kellett utólag már automatikusan figyeltem rá.

[ Szerkesztve ]

(#11939) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,
nem tudom mennyire tartozik a témába a kérdés: hirdetést emelnék ki HA-n, de az SMS fizetés opciót valamiért nem engedi, teljesen szürke a gomb is, csak PayPal-lal tudnék fizetni. Mi lehet a gond?
Szerk: Értem, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11940) föccer válasza Flyme (#11939) üzenetére


föccer
nagyúr

Még nincs elindítva az sms fizetési rendszer.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11941) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Szeretném jelezni, hogy Opera böngésző alatt (most már több gépen is próbálva) hetek óta nem jön be az aoldal. Látomást betölti az Opera, megjelenik egy rövid pillanatra a prohardver.hu azután eltűnik, mikor teljesen betölt. A mobilarena és a többi működik csak a prohardver nem.

Jevons paradox

(#11942) Ndruu válasza Aprósólyom (#11941) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én mindig Operát használok (12.16), Prohardver felől nézem a fórumot, híreket, de nálam tökéletesen működik az oldal.
Próbáld meg Opera Dragonfly-jal (Eszközök - Haladó - Opera Dragonfly) ellenőrizni, hogy mi lehet a hiba. További segítséget a használatához az Opera topikban kaphatsz.

Harrrr!!!!

(#11943) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Meglesem. Majd jelzek. thx!

Jevons paradox

(#11944) otto14


otto14
senior tag

Lehetne olyat, hogy a privátot addig lehessen szerkeszteni amíg nem olvassa el a címzett?

asd

(#11945) Ndruu válasza otto14 (#11944) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Már van ilyen. Elküldés után 5 percen belül vagy amíg el nem olvassa a címzett, szerkesztheted a privát üzenetet.

Harrrr!!!!

(#11946) otto14 válasza Ndruu (#11945) üzenetére


otto14
senior tag

Igen, és az 5 perc után modjuk ha 2 orát még nem nézi meg úgy is lehessen szerikeszteni, vagy ha évekig nem olvassa el úgy is? :D Azért privátoknál nekem sokszor jól jonne minim10 perc szerkesztési ido...

[ Szerkesztve ]

asd

(#11947) boost


boost
addikt

sziasztok,
lehetne, hogy egy offtopicra ha válaszolok, az én üzenetem is alapból offtopic legyen? Elég hasznos lenne, sokszor folyik offtopic diskurzus, és nem mindig veszi észre az ember,hogy nem kapcsolta be.

(#11948) Predator2


Predator2
addikt

Hellò

Kèt dolog miatt tudnék ölni itt ph fòrumozàs kapcsàn.

1, Lehetne kiemelt tèmàra keresni egy adott csoporton belül.

2, Üzenetek lehetne csoportba szedni. Az ember tudna csinàlni egy mappàt amiben csak az üzletfelekkel folytatott beszèlgetèsk vannak stb....

Azt szeretnèm kèrdezni, hogy van e tervben bàrmelyik is? Ès kb mikorra vàrhatò?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11949) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Sziasztok,
javaslatom/kérdésem az lenne, hogy tapatalk fórumklienssel használható lenne e a lapcsalád fóruma? Nem értek hozzá csak arra gondoltam ha megoldható lenne érdemes lenne megcsinálni, kényelmesebb lenne a használata mint a mobilos felületé. (én mobilon is a teljes nézetet használom inkább.)

(#11950) Ndruu válasza GeGexx (#11949) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Itt olvashatsz róla. [link] + [link]

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.