Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Auratech válasza kenny123 (#11550) üzenetére


Auratech
őstag

Persze. AVPlayerHD estén a média explorerben a feliratfájlra kattintva, alul a karakterkódolás típusa és választható megjelenítési módjai láthatóak. Szabány szerint a Central European-CP1250 páros a megfelelő, de lehet, hogy másik páros ad megfelelő szöveget. Ha a hosszú ű,ő jó, biztosan megfelelő.

Auratech Field Recording

(#11552) B-L-A-C-K válasza blakey (#11515) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sajnos nálam így is sz@r az egész, megpróbálok melóhelyen kibulizni egy 4-est...

[ Szerkesztve ]

(#11553) blakey válasza B-L-A-C-K (#11552) üzenetére


blakey
titán

Hm, lehet, hogy valami hardveres gond? Szerencsére nálam gyors minden, játékok is normális sebességgel futnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11554) B-L-A-C-K válasza blakey (#11553) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pl AppStore míg betölt 15 másodperc, facebook is nagyon lassú és szaggat az egész, oldalak is lassan jönnek be, szóval gáz az egész...

(#11555) blakey válasza B-L-A-C-K (#11554) üzenetére


blakey
titán

Az gáz, 2 másodperc alatt betölti az AppStore-t a Mini 2 -esem, most próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11556) B-L-A-C-K válasza blakey (#11555) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondjuk az jó hogy én iPad 2 beszélek végig nem pedig Mini 2-ről...:D

(#11557) blakey válasza B-L-A-C-K (#11556) üzenetére


blakey
titán

Valóban, :DD .

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11558) B-L-A-C-K válasza blakey (#11557) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nézd meg most miattad feleslegesen reseteltem le, jár a pofon... ;]

(#11559) -secret- válasza B-L-A-C-K (#11558) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Uccse használod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11560) blakey válasza B-L-A-C-K (#11558) üzenetére


blakey
titán

:B

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11561) B-L-A-C-K válasza -secret- (#11559) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most nincs telefonom, így de...

blakey: Na már meg is van a iPad 4 64GB. :)

[ Szerkesztve ]

(#11562) blakey válasza B-L-A-C-K (#11561) üzenetére


blakey
titán

:D :C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11563) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kérdés: iPad 4 8.3-as iOS-t érdemes frissíteni legújabbra?

(#11564) zolikaDB válasza B-L-A-C-K (#11563) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nincs ilyenem, de tennek ra egy ezrest, h jobb a bekesseg es hagyd.

(#11565) B-L-A-C-K válasza zolikaDB (#11564) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Telefonba 5S-től ajánlott felrakni, iPad témában nem vagyok otthon, olyantól szívesebben hallanám akinek van benne tapasztalata. :)

(#11566) Noxy válasza B-L-A-C-K (#11563) üzenetére


Noxy
veterán

Jaj nehogy. :)
JB, oszt rakj rá KODI-t.
http://m.itcafe.hu/tema/kodi_xbmc_kiegeszito_magyar_nyelvu_online_filmekhe/hsz_1-50.html
+ TV.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11567) Isikamika


Isikamika
tag

Üdv

Kicsit off.
A kérdésem az lenne,hogy hány féle dobozzal jött ki az iPhone 6/6 plus mert látok sima fehér alma logo iphone felírattal,valamint iphone 6 feliratos színes képpel a doboz tetején,stb.
Van valami eltérés a dobozon kivül is?( gondolok itt hogy más piacra gyártották)
Válaszotok előre is köszönöm

(#11568) -secret- válasza Isikamika (#11567) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nincs eltérés. Kijött fehér dobozos először meg utána meg a virágos képernyős telefonos.

[ Szerkesztve ]

(#11569) Isikamika válasza -secret- (#11568) üzenetére


Isikamika
tag

Köszi a választ.

(#11570) Isikamika válasza Isikamika (#11569) üzenetére


Isikamika
tag

Igen van ez a virágmintás ,meg mintha láttam volna fekete elejű dobozost is!

(#11571) lacy86 válasza B-L-A-C-K (#11563) üzenetére


lacy86
addikt

Tedd ra nyugodtan.
Masnem ha lassu az is akkor kersz egy Air2-t ;]

[ Szerkesztve ]

(#11572) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Ha már előjött a frissítés kérdés: iPad 3-on még mindig iOS7 van, viszont mostmár sajna nem csak játékok kérnek iOS8/9-et, de csomó alkalmazás is, amiket fontos lenne használnom, ráadásul eléggé belassult a gép, úgyhogy lehet lemondanék a JB-ről is, ha iOS9-el hozná azt a szintet, amit iOS7-el tudott alapból, vannak itt még iPad 3 tulajok, akiknek van tapasztalata iOS9-el?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11573) silmatauki válasza Ragnar95 (#11572) üzenetére


silmatauki
őstag

Van egy iOS7-es és egy iOS8-as iPad3-mam. Hát nagyon lassúka az iOS8-as, miközben az iOS7-es még egész jól használható… én nem upgradelnék a 7-ről.

(#11574) Ragnar95 válasza silmatauki (#11573) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, iOS8 azért is maradt ki, mert arról szinte csak negatív tapasztalatokat olvastam, de iOS9-ről azt írták több helyen is, hogy gyorsabb, mint az iOS8, ezért is érdekelt a kérdés.
Az a baj, hogy ráférne egy restore az iPadre, mert iOS7-el is olyan lassú, hogy pl a Paper megnyitása is fél perc körül van, illetve akadozik a jegyzetfüzetek közötti váltás is benne, de csomószor a lapozás is akad a menüben, viszont ugye restore-al iOS9 menne fel... Semi restore-ban meg annyira nem bízom, főleg hogy mostanság sok a panasz rá.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11575) focvis


focvis
veterán

Frissítés témához: szüleim sima Airjén jobb volt a 8.3, mint most a 9.2. Utóbbi kicsit röcögős.

(#11576) Noxy válasza Ragnar95 (#11574) üzenetére


Noxy
veterán

Semi restore-l abszolut semmi gond nincs. Múlt héten restore-m egy 4S-t, meg egy mini 1-t. Mindkettőn JB iOs 7 van.
Win 10 + iTunes 12.0.1.26.
Egy enyhén kijelző hibás laptopot JB-re, meg erre használok az iTunes 12.0.1.26-l.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11578) lacy86 válasza focvis (#11575) üzenetére


lacy86
addikt

Erdekes
Apamnak is sima Air van, update iOS-sal + neki mindig megy a Voice Over -> nem tapasztal akkora lassulast.
Mondjuk neki nem is sok alkalmazas van fent! :P

(#11579) Ragnar95 válasza Noxy (#11576) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Na igen, pont ez a baj, hogy a legfrissebb iTunes-szal nem megy, bár az iTunest szerencsére lehet downgrade-elni OSX-en is pl a Safarival ellentétben, de csak ezért nem szívesen szórakoznék vele, ha van más megoldás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11580) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Mivel nem akarok JB-ezni mert sose érdekelt, így youtube videók alapján nem láttam hátrányát ha iPad 4-et 8.4ről 9.2.1-re felfrissítem...Ez pár órája meg is történt. Míg iPad2-nél abszolút nem ajánlom, iPad4-nél mehet, semmi hátrányát nem vettem észre eddig, bár előnyét se nagyon, kb ugyan olyan gyorsaságban a rendszer.

(#11581) Nightman1


Nightman1
tag

Sziasztok.
Eddig android párti voltam de pár dolog meggyőzött így tab vásárlás előtt egy apple ipad air mini a kiszemelt.
Mivel nem volt még almás kütyüm így leginkább az érdekelne,van e pl képernyőtükrözés,adathordozót,pendrájvot lehet e rádugni.
Utóbbi nem elhanyagolható munkám miatt.
Választ köszönöm!

(#11582) silmatauki válasza Nightman1 (#11581) üzenetére


silmatauki
őstag

1, van, de csak AirPlay (vagy kábelesen VGA / HDMI).

2, nem – ha kezeli is az adott pedrájoot a gép (kicsi az áramfelvétele), nem fogod tudni azt tallózni – az Apple az iOS7.1-ben mexűntette a drájv bemappelhetőségét. Azaz 7.1 előtti gépen tudnád csak azt használni. (További infó)

[ Szerkesztve ]

(#11583) Noxy válasza Nightman1 (#11581) üzenetére


Noxy
veterán

http://www.geeks.hu/hirek/150721_wifi_s_pendrive_a_sandisktol

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11584) Nightman1 válasza silmatauki (#11582) üzenetére


Nightman1
tag

Értem köszöntem! :)

(#11585) Süvi válasza Nightman1 (#11584) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Van mindenre több lehetőség is.
- Képernyőre kitenni a legstabilabb a Lightning to VGA , vagy a Lightning to HDMi csatlakozó, persze ha nincs wifi, mert ott lehet az Apple TV is ill. használtam már gagyi EzCASt adapterrel is, de az nem stabil. Munkához a vezetékes verziót javaslom, én is azt használom.
- Photofast megoldása, nagyon jó, gyors, használom
- Verbatim MediaShare Wireless: Személyesen is próbáltam. Mehet bele memóriakártya, 1 TB-os HDD, pendrive, stb. Asztali gép is látja hálózaton keresztül.

(#11586) Nightman1 válasza Süvi (#11585) üzenetére


Nightman1
tag

Köszönöm.
Ha alma lesz mindenképp beszerzek valamit mellé.
Persze vissza is olvastam és más ipades fórumokba is benéztem,a tesztek alapján sebességben nagyon jó az ipad air mini,viszont bár a voda forgalmazza,2013as modell.. Támogatottság? Többen panaszkodnak a rendszer lassúságára ezek egyedi gondok vagy jellemző egy idő után?

(#11587) Süvi válasza Nightman1 (#11586) üzenetére


Süvi
őstag

A következő volt a kiadás:
2013 Ipad air 10"- Ipad mini 2 (retina) 8"
2014 Ipad Air2 10" - Ipad mini 3 8"
2015 Ipad Pro 13"- Ipad mini 4 8"
2016 március: Ipad air 3 vagy Ipad Pro mini 10"

Szerintem jó a Air és a mini 2 is (családban van), de hosszabb távra Air2 vagy mini4
3-4-6 éves modellek lassulhatnak az új frissítések miatt
- Apple szándékosan lassít :) vagy
- a rendszer komplexebb, erőforrásigényesebb
Szerintem mind a kettő.
De szerintem egy jól működő rendszerről egy 4 éves készüléket már nem érdemes frissíteni a legújabb rendszerre.

Unokatestvérem most vett egy Iphone5-öt (3,5 éves modell) nem tudta bezárni az alkalmazásokat 28 alkalmazás volt nyitva, de nem vette észre, mert nem lassult.

[ Szerkesztve ]

(#11588) milszab válasza Süvi (#11587) üzenetére


milszab
senior tag

Nekem mini1 van és teljesen jól működik a legújabb szoftverrel. Plusz én úgy tudom az alkalmazásokat nem kell becsukni, azt a gép úgy is tudja mennyit tud eltárolni. Gyorsabban is megnyílnak, plusz az aksit is jobban kíméli. Valami ilyesmit olvastam. Én is régebben szórakoztam velük, de azóta nem és nem veszek észre se lassulást se semmit.

(#11589) #99546112


#99546112
törölt tag

Ha eladom az iPadem milyen lépéseket érdemes megtenni annak érdekében hogy ne kerüljenek az adataim más kezébe?

Általánosban minden adat és beállítás törlese? Persze előtte készítek biztonsági mentést. Ennyi elég vagy még tennem kell valamit?

(#11590) Süvi válasza milszab (#11588) üzenetére


Süvi
őstag

A lassabban merülés addig érvényes, amíg nem használja a GPS-t háttérben, de egyébként egyetértek.
Nekem nem volt meglepő a sok alkalmazás, inkább ezt az android miatt írtam,

(#11591) Ragnar95 válasza #99546112 (#11589) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, iCloudból lépj ki, majd nyomj teljes törlést.
Ha van JB, akkor viszont nehogy rányomj a beállításokban az említett opcióra, akkor csak és kizárólag iTunes restore-al szabad visszaállítani a készüléket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11592) #99546112


#99546112
törölt tag

Oké köszi! JB-et sose használtam/lok. Remelem Áprilisban lesz már iPad Pro (9'7).

(#11593) vaakuum válasza #99546112 (#11592) üzenetére


vaakuum
addikt

Mi az a JB? :F :R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#11594) Noxy válasza vaakuum (#11593) üzenetére


Noxy
veterán

Jailbreak
(Google)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11595) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

eMag-ról vásároltam egy iPad mini 2-t. Kérdésem az lenne, hogy melyik szervizbe vigyem be javíttatni, hogy az Apple garancia újrainduljon (1 év)? Vagy itt, vagy az iPhone topikban már volt egy parázs vita, hogy jár-e, nem jár, és az volt a konklúzió, hogy mindenképp jár, ha valaki csak 3 hónapot akarna adni, meg kell fenyegetni fogyasztóvédelemmel, stb, és egyből kezes báránnyá válnak.
Elképzelhető, hogy csak az valós alternatíva, hogy visszaküldöm az eMagnak?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#11596) Noxy válasza _adaml21_ (#11595) üzenetére


Noxy
veterán

Most te csak ujra akarod indítani a garit?
Miért? Mert erről semmit nem írtál. Amikor meg vetted elolvastad az eMag gar.. feltételeit?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11597) _adaml21_ válasza Noxy (#11596) üzenetére


_adaml21_
őstag

Hibás lett a készülék, és még garanciaidős, szóval javíttatni/cseréltetni szeretném.
Nem kevés iPhone-om/iPad-em volt már, különböző forrásokból (Telekom, iStyle, Stylebolt, GSM bolt, másodkézből Telekomos, külföld), így azoknál képben vagyok, hogy mi a helyzet garancia esetén, de eMaggal még nem volt dolgom.
Nem olvastam el, de pillanatnyilag nem is tudom, mert a számla, doboz, stb. nincs nálam.

[ Szerkesztve ]

(#11598) zolikaDB válasza _adaml21_ (#11597) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha van Apple szamla, akkor viheted APR-be is, ujraindul a gari cserenel.
Az eMag nem APR. Ha APR-bol szerzi be, akkor ugy gondolom, elvileg cserelik.

(#11599) _adaml21_ válasza zolikaDB (#11598) üzenetére


_adaml21_
őstag

Egészen pontosan ezt a terméket rendeltem meg, ha ez segít. Magánszemélyként, tehát nem céges.
Lényegében nekem az a célom, hogy cseréljék ki a készüléket, és induljon újra az 1 év gari (amit az apple guarantee check oldalon lehet ellenőrizni).
Telefonnál mindig így történik a dolog, kövezzetek meg, de már lassan csak ez az egyetlen fórja az Applenek a többi gyártóval szemben, emiatt választom az ő készülékeiket, hogy elég rugalmasak és korrektek a garancia terén...

[ Szerkesztve ]

(#11600) Pompi válasza _adaml21_ (#11599) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

eMag gyakran ismételt kérdések

Gyártói vagy bolti garanciát biztosítanak?
Termékeink jelenleg bolti garanciával rendelkeznek; továbbá háztól-házig garanciát is biztosítunk.

Ettől függetlenül talán egy APR-ben érdemes szériaszám alapján lecsekkoltatni hátha nem csak ez a módja.

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.