Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) bb71 válasza djtoomi (#699) üzenetére


bb71
őstag

érdekes ez az ember, most úgy hirdeti itt az igét, mintha nem Ő ellenezte volna az emelésről szóló beszámolókat :W

(#702) djtoomi válasza bb71 (#701) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát az biztos hogy érdekes.Sztem vagy most nem vett be gyógyszert vagy amikor osztotta azt ami a fejében van és azt hitte ész van benne és gondolta akkor osztja az észt.Nem tom eldönteni. :F :U :) Sajnálatos hogy még vannak ilyen emberek. :(

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#703) n0se válasza webkuka (#698) üzenetére


n0se
tag

ez lol, kedvesem gratulálok eme megvilágosulásodhoz! :DDD

n0se

(#704) ent


ent
őstag

Vmi történik 62 körzet, Szeged. 1Mb/124 re csökkentem 2Mb/256 ról...

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#705) gxr válasza ent (#704) üzenetére


gxr
csendes tag

Valakitől el kell venni amit nekünk adnak :D Neked downgrade lesz !! De lehet az én leendő 8 megásomhoz csapják és 9 lesz !! :D

GB p965-DS4; E6400@3.2, 2*1GB Kingmax; Gecube Radeon 3850 OC / 512MB

(#706) userZ válasza ent (#704) üzenetére


userZ
tag

Ne lázíts! Marhára nem ennek kéne történnie :DDD

Stop the Earth, I want to get off!

(#707) Liberator


Liberator
tag

4 nap és kezdik az emelést!!! :)

(#708) djtoomi válasza Liberator (#707) üzenetére


djtoomi
addikt

Elvileg csütörtökön kéne kezdjék az emelést mert nkeme azt mondta tegnap 3 ügyfélszolgálatois emberke hogy március 1-én kezdik emelni hivatalosan. :) Várom nálam downgrade van méghozzá 1 megáról 200kb-ra csökkentettek up meg valahol kb 20kb és a tényleges up vhogy 1-2kb/s. :(

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#709) Mr. Goodkat


Mr. Goodkat
csendes tag

Nálam is fele kb, a feltöltés viszont duplája, remek, legalább amit letöltök gyorsan vissza is tudom tölteni ;] ;] :((( :((( :DDD :DDD :D :D
(88-as körzet)

(#710) Doki16 válasza Mr. Goodkat (#709) üzenetére


Doki16
addikt

Nekem meg azt mondják tanult kollegáim (haverok :DDD ) hogy Baracson (25-ös körzet) 28-án már emelni fognak, bár én ezt nem nagyon hiszem el. Mondjuk jó lenne ha mégis emelnének.

szerk: miért írodik minden offba?

[Szerkesztve]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#711) Reag3nS válasza doglotthal (#693) üzenetére


Reag3nS
senior tag

na beszéltem a sráccal. azt mondta hogy van invitel, fibernet, t-kábel (t-com)

neki tcomos kábelnet van. [link]

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#712) n0se válasza Reag3nS (#711) üzenetére


n0se
tag

reag nálad mi a helyzet sávszél ügyben?

n0se

(#713) Angmar válasza doglotthal (#693) üzenetére


Angmar
tag

[link] némelyik nem a legfrissebb ár, de támpontnak jó

(#714) Reag3nS válasza n0se (#712) üzenetére


Reag3nS
senior tag

27 Vác

Nem változott még nálam semmi. De ha jól emlékszem, annó nem elsőként emelték meg nálam. De tuti baszkuráltak valamit mert voltak kimaradások :)

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#715) Gergello válasza ent (#704) üzenetére


Gergello
addikt

Csak a szokásos, nálam 1M->512 lett. De mostmár nagyon elegem van felhívtam a 1445(hiba bejelentőt) ahol azt tanácsolták futtasak egy tesztet az oldalukról, invitel.speedtest.net és küldjem el a helpdesknek emailben. Megtörtént, hetek óta ez megy, ha nem változtatnak vmit -> fogyasztóvédelem. Jövő havi számlát befizetni? ugyanmár cöcöcö......

[Szerkesztve]

(#716) djtoomi válasza Gergello (#715) üzenetére


djtoomi
addikt

De gyors netje van nekije!Nekem átlag 20/1.8kb/s nem elirás ennyi már több mint egy hete.Kb 3 hete küldök üziket a helpdesknek mindig leráznak hogy virusos a gépem.Mondom nekik hogy 4 géppel próbáltam meg 2 laptop 3-szor újrapakoltam windowst és mindig annyi marad.Kár hogy nekem számláról veszik a pénzt.Én sem fizetném be :(((

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#717) Tüzi válasza Mr. Goodkat (#709) üzenetére

szega!
88on belül hol laksz? Csak mert nekem még mindig 15k a fel, és 1m a le :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#718) Mr. Goodkat válasza Tüzi (#717) üzenetére


Mr. Goodkat
csendes tag

Balatonfűzfő, most, kb fél órája állt vissza a letöltés, eddig csam a fele volt az előírtnak :((( :((( :O :O

(#719) Tüzi válasza Mr. Goodkat (#718) üzenetére

Szevasz szomszéd :D akkor reménykedjünk a legjobbakban.
Merillt nem ismerted véletlenül?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#720) n0se válasza Reag3nS (#714) üzenetére


n0se
tag

jaja, nálam sem elsőként emeltek itt a 24-esben soha, itt még régebben voltak elveszett csomagok, még mikor szóba jött, hogy azért nehogymár az invitel ne emeljen max késnek, na ennek már nem egy-két napja, lehet, hogy ezt a körzetet teszt szempontjából már akkor letudták, gondolom azokat a körzeteket emelik előbb meg, amelyek erőforrás szempontjából kritikusabbnak számítanak valami miatt, hogy később biztosra tudjanak menni. de ez csak egy logikailag felépített gondolat, aztán a fene tudja :)

n0se

(#721) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

33 as körzetben még egy kis kimaradás sem volt:( minket emelnek a végén :O :)

(#722) Johnsones válasza kozmate (#30) üzenetére


Johnsones
tag

hi,

nekem sem kellene a 8M...
elég lenne a 4M, de valami jobb upload-al...
:))

(#723) mongi


mongi
senior tag

Naplóbejegyzés: Csillagidő 12353463.321.

Február 28. , Dunakanyar, közepesen felhős időjárás, kb. 10fok a hőmérséklet.
Invitel ADSL 1060/135kbps, emelés még nem volt, viszont most hívtak az inviteltől hogy van-é nyet, illetve milyen. lehet emelik hamarosan a sebességet? reménykedek... :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#724) bb71 válasza mongi (#723) üzenetére


bb71
őstag

lefordítanád nekem földi halandónak, hogy akkor mit is kérdeztek pontosan?

(#725) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Sávszélesség-emelés Invitel területen
[link]

(#726) szeva000 válasza shabbarulez (#725) üzenetére


szeva000
addikt

'', az utolsó fázis 2007. június 30-án zárul le, amelyet követően 2007. július 1. időponttal lép hatályba.''
Na ha nekem nem emelik 15napon belül,az volt az utolsó napom ezeknél a b*ziknál.Akkor valami más megoldást kell keresni.

(#727) finest válasza shabbarulez (#725) üzenetére


finest
őstag

Mi ez a hülye ''kommunikált'' sebesség kifejezés?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#728) shabbarulez válasza finest (#727) üzenetére


shabbarulez
őstag

Gondolom a PR sebességet magyarították. :) A lényeg az hogy ez csak a reklámnak szól, a gyakorlat közel sem lesz majd olyan szép, pont úgy ahogy Tíkomnál vagy világszerte más országokban is ADSL-nél az up to 8 meg 24 Mbps-es csomagok esetén.

(#729) LeslieG Jr. válasza finest (#727) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! :)

A kommunikált azt jelenti hogy a modem és a DSLAM milyen sebességen kommunikál. Azaz nagy valószínüséggel ezek csak névleges adatok. Azaz lesz akinek 8Mbit közeli lesz és lesz akinek 6Mbit lesz a valós sebessége. :D De majd shabbarulez kijavít hisz ő a szaki a témában. :R

Nekem nagyon tetszik ez a kijelentés az Invitel részéről : ''1. fázis
Azok a területek érintettek, ahol nem szükséges fejlesztés, csak átkonfigurálás.
Primerek: 24, 27, 28, 33....''
24-es körzet powwa! :D

Amúgy valamit ügyködnek mert a modemem adatai mint csillapítás meg SNR Margin értékek változtak meg. Most jelen pillanatban igy néznek ki az értékei a modememnek:
Local Line Atten.: 3.0 dB
Remote Line Atten.: 9.0 dB -> ez volt 0.5 dB de már volt 8.0dB is :D
Local SNR Margin: 30.5 dB
Remote SNR Margin: 29.0 dB -> ez volt 28.0dB

És remélem nem csak a vakond rágja a kábelt a kert végében hanem valamit ügyködnek a kollégák a központban és csekkolják a dolgokat. ;)

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#730) szeva000 válasza shabbarulez (#728) üzenetére


szeva000
addikt

Én is ettől félek,hogy a gyakorlat nagyon távol lesz az elmélettől

(#731) szeva000


szeva000
addikt

''Ez azt jelenti, elképzelhető, hogy az adott csomag alapján 8 Mb/s maximális sebesség lenne adható, azonban csak 3,9 Mb/s-t tudunk nyújtani a vonal minősége miatt.''

''Az előfizetői havidíjak változatlanok maradnak.''
Csak azt nem értem,hogy mennyire jogos ugyanazt az összeget kérni attól az embertől akinek 8M helyett csak 4Mfog menni :F
Jogilag ez működik?(tudom ebben az országban mindent lehet :( )

(#732) RVN válasza shabbarulez (#725) üzenetére


RVN
tag

Nah végre egy jó hír

(#733) Johnsones válasza shabbarulez (#725) üzenetére


Johnsones
tag

:R :R :R :R
:C :C :C :C

(#734) mongi válasza bb71 (#724) üzenetére


mongi
senior tag

van-e telefonunk ill. internet elérésünk, és ha igen esetleg nem ADSL? :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#735) Gergello


Gergello
addikt

[kép]
:C

Viszont legalább már van hivatalos infó az Invitel területén történő emelésről.(Gondolom ez üzleti ügyfelekre egyaránt vonatkozik)

(#736) Liberator


Liberator
tag

Legalább a 27-es körzet benne van az első fázisban. :R

[Szerkesztve]

(#737) CocooN-z válasza Liberator (#736) üzenetére


CocooN-z
őstag

bezony :U :R :))

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#738) SzlobiG válasza shabbarulez (#725) üzenetére


SzlobiG
félisten

''A sávszélesség-növelés során az előfizetői hozzáférések sebességének átállítása egyes esetekben az ADSL instabil, szakadozó működését okozhatja.''

Pont ez van nálam 250kb/s helyett össze-vissza szed. :W Sajna a 2. fázisba vagyok én is szal nem most emelik meg nálunk se, csak legalább annyival szedne mint régen.:D

(#739) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Gyakorlat vs. elmélet: sajnos maga a technológia okán a távolság a legfőbb behatároló tényező, nálunk mezei júzereknél...itt nálam, kint a fenében (központtól, dslamtól, eda-tól, stb. min. 3-4 kilométerre) 4M-ás csomag 4 Mbit-tel lefelé (upload is jó), ping teljesen kezelhető, de szinte biztosan nem megy majd a 8M...ez van. Viszont az Invitelnél - lévén koncessziós szolgáltató, relatíve új(abb) hálózattal - remélhetőleg nagyobb lesz az emelés utáni sávszélességek ''átlaga'', tehát per user többen kerülnek az elérhető maximum közelébe. mint a T-nél. Vagy nem, de az egyik biztos :) Már, ha az átviteltechnikájuk is bírni fogja, de ezen sokkal könnyebb változtatni, mint a föld alatt, csövekben megbúvó kábelek helyzetén. Na, mert...az sem javít a helyzeten, hogy a kábelek jó része ''csak'' 0.4-es réz...ugyebár. Aztán majd lehet közelebb kúszni az előfizetőkhöz a berendezésekkel is. Ez a jövő zenéje.
Meglátjuk. Már várjuk.

(#740) SzlobiG válasza alexandrosz (#739) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ha attól függ, hogy milyen messze vagyok a központtol akkor nálam majdnem maxxal kell jönnie majd 500m.:D

(#741) alexandrosz válasza SzlobiG (#740) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Nem csak majdnem, ez valszeg maximum is lesz :) Legalábbis a hálózat nem fog akadályt jelenteni.
Persze, a hozzád vezető kábelek nem biztos, hogy a legrövidebb úton mennek, de ha pesszimista mód 1 km-t veszünk, akkor is kiváló a helyzet.
:C

(#742) falsetrue


falsetrue
tag

Jászárokszállás is 57-es, miért a 0.-ban van?
Más 57-es körzet miért csak jóval később?

értem, h a teszt miatt, de miért nem 4x akkora kliens területen teszteltek inkább szintén 57-es körzetben?

[Szerkesztve]

(#743) mongi válasza falsetrue (#742) üzenetére


mongi
senior tag

nem hogy örülnétek az emelésnek, sokan csak anyázni tudnak... :U
ezt soha sem értettem, ha ingyen kapsz valamit miért vagy türelmetlen?

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#744) falsetrue válasza mongi (#743) üzenetére


falsetrue
tag

''sokan csak anyázni tudnak...''

hol?

ja es nem ingyen kapod, hanem havi 12-ert az 1mb-et

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#745) mongi válasza falsetrue (#744) üzenetére


mongi
senior tag

spec. nem te anyáztál ez tény, ezért meg is követlek :R
csak a sok búskomor ember aki már ide beirogatott, hogy neki mé' nem emelik má' meg, pedigdejóvóna', mert akkor ...blablabla. 1szóval türelmetlen sok user, pedig szépen leírták, hogy kinek mettől meddig emelik. Te speciel a lehető leghamarabb fogod kapni a 0. ütem miatt, lehet holnap már sivít a nyeted 100000-el. ;)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#746) Winner_hun válasza mongi (#743) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az ingyen nagyon odébb van, így is qva drága az adsl:(

Kíváncsi vagyok mikor emelnek, 27-es körzetben vagyok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#747) falsetrue válasza mongi (#745) üzenetére


falsetrue
tag

az jó lesz :) Én csak az árát sokallottam az 1Mb-os vonalert.. (ennyiert kotottek be nalunk + kotelezo telefon)

nem a 0.-ban, hanem az 1.-ben van a tobbi 57-es

[Szerkesztve]

(#748) Winner_hun válasza mongi (#745) üzenetére


Winner_hun
félisten

a flémerekkel nem kell foglalkozni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#749) mongi válasza falsetrue (#744) üzenetére


mongi
senior tag

mert miért is nem ingyen emelik a sávszélt? ezt nem értem. az előfizetésed marad annyi mint eddig (esetleg kedvezménnyel még csökken is), de a netedet gyorsítják max 4x-esen. akkor mi nincs ebben ingyen? 4x többet is fizetsz? mert sztem nem... 12k :Y :W csak mert nekem havi 8.5k az 1Mbit :C

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#750) mongi válasza Winner_hun (#748) üzenetére


mongi
senior tag

:R remélem elég hamar emelik, ma hívott egy buxa tőlük(inviteles közvéleménykutatás sux), és sztem nem véletlenül ;) én is 27-es körzet, Nagymaroson :)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.