Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Nightmare válasza Liberator (#399) üzenetére


Nightmare
senior tag

Nekem le járt és már hívtak is.A 24-es körzet teljesen rendben van...sztem. :C

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#402) gorlin


gorlin
őstag

Most már 620Kbyte/sec.Azt hiszem abbahagyom a sírást:)
De nem hiszem hogy feljebb menne.
A feltöltés is megállt 400Kbyte/sec-nél

MOD:Mégsem,visszavették 458-ra.
Pedig teljesen stabill volt...

[Szerkesztve]

(#403) Nightmare válasza gorlin (#402) üzenetére


Nightmare
senior tag

Jó lenne ha itt is próbálgatnának egy kicsit... ;]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#404) sanzik válasza Liberator (#394) üzenetére


sanzik
senior tag

igen, én is ezt mondtam :U

(#405) Male válasza gorlin (#402) üzenetére


Male
nagyúr

Fel 400KByte/s??? Ezt nem csak elírtad? Az több mint 3Mibt-es feltöltési sebességet jelentene...


Nálam egyébként mára egész normális lett a net, 25KByte/s körül megy a feltöltés, így már használható.

(#406) Liberator


Liberator
tag

Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönettel vettük megkeresését. Levelére válaszul kollégánk, 30 napon belül írásban vagy telefonon keresztül tájékoztatja Önt.

Ez igen :D :))

(#407) Chip válasza Liberator (#399) üzenetére


Chip
aktív tag

Csak akkor kapsz kedvezményt ha újból szerződést kötsz velük. Egy év gyorsan eltelik.

Javaslom menj be a helyi vagy körzeti Invitel irodába és ott személyesen tudod megkérdezni. Így nem olyan könnyen ráznak le mint a telefonos érdeklődésnél.

[Szerkesztve]

(#408) LeslieG Jr. válasza Liberator (#406) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Tisztelt ügyfél! :))

Hát ez tényleg nem semmi. :D Már csak ki kell találni hogy melyik nap hívnak fel vagy írnak neked a 30 napból. De nem hamarkodják el az biztos. Hát hiába a jó munkához idő kell. :D Légy türelemel! :P

Ha már két éve előfizetőjük vagy akkor jár neked is a hüségkedvezmény. :R Tényleg jobb ha bemész személyesen ha időd engedi mert ami jár az jár. Ennyire nem lehet hogy egyik helyen korrektül felhívják az embert a másik helyen meg ugy kell kuncsorogni. :D

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#409) Nightmare válasza Liberator (#406) üzenetére


Nightmare
senior tag

Ezt csak az automata írja vissza.Múltkori emilre(amit a sávemeléssel kapcsolatban írtam) is ilyet küldtek;majd másnap egy normális emilt.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#410) sanzik válasza Liberator (#406) üzenetére


sanzik
senior tag

Most nem értem,ha ugyis lejárt a hűségnyilatkozatod miért nem váltasz t-kábelre?
Látom te is Dunakeszin vagy. Itt a 2 Mbites kábel csomagot 8-ra emelték.
9900Ft
az upload meg 512 kb/s


[Szerkesztve]

(#411) Liberator válasza LeslieG Jr. (#408) üzenetére


Liberator
tag

Igen, a ''jó munkához'' :D Mondjuk azért értesíthettek volna hogy van ilyen lehetőség , ne most olvassam a fórumban :) , na mindegy akkor majd beballagok.

(#412) Liberator


Liberator
tag

Amúgy nem tudom miért fizetek többet, mert Invitel oldalán 9490 van írva én meg 9790-et fizetek :F érdekes. Ugyanez az 1 megabites 1500 FT-tal olcsóbb T-kábelnél...

(#413) LeslieG Jr. válasza Liberator (#412) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Tényleg érdekes.

Én mikor 2004.-ben megkötöttem a szerződést velük akkor még az 512k-ért fizettem 11900Ft-ot. Utánna megváltozott az áfa 20%-ra. A 2 éves hűségemért kaptam 2000Ft minuszt a havidíjból és tavaly aug. után már csak 9767Ft-ot. Jelenleg is ezt fizetem.

Ahány helyen szolgáltat az Invitel annyira különbözőek az árak. Ez miért nem lehet egységesíteni? Vagy csak én nézek be valamit? Lehet :B

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#414) gorlin válasza Male (#405) üzenetére


gorlin
őstag

:B Elnézést,elirtam Természetesen 400Kbit


Mondjuk,örülni örülök hogy emeltek(emelni fognak) de mivel nem töltök le semmit,ezért az intenetezés ''sebessége'' nem fog változni.
Én azért örülök mert ha pár év múlva elterjedtebb lesz mondjuk a Tcom Internet tv-je,és több szolgáltatást tud nyujtani mint egy kábel tv,vagy Upc direct,akkor jól jöhet még a nagy sávszélesség.

[Szerkesztve]

(#415) gorlin válasza Male (#405) üzenetére


gorlin
őstag

Azt meg tudod mondani,hogy hol néztél profilt?

(#416) Male válasza gorlin (#415) üzenetére


Male
nagyúr

Modemfüggő... Nekem Siemens E110 van, ezt elég direktben rákötni a gépre (nem routeren át), gépnek valami 192.168.1.3 IP-t adni, (alhálózati maszk 255.255.255.0, alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1) majd a böngészőbe beírod hogy 192.168.1.1, és bejön a modem webes felülete... (jópár más típusnál is így van)

(#417) gxr válasza Male (#416) üzenetére


gxr
csendes tag

Én Invitel terülten vagyok, de mint Enternetes. Érdekes, hogy 3 hónapja szivatnak. Míg az alattam lakó Invitelesnek stabil a netje addig nekem a 3M helyett 1.5M van és a pingjeim a bixre 100-200ms közt változnak. Mikor leadom hibának idejön egy telefonos alkesz alvállalkozó ami tök hülye hozzá és ha a led ég akkor jó. Majd ez ismétlődik hetente. Ma bejutottam a Comtrend modem setupjába. Hátba oda lesz írva: ''Ezt kapcsolt be te pöcs és jó lesz a neted''. De Csak ezt találtam. Van aki tudja , hogy ez jónak számít a kapcsolatot illetően? A központ légvonalban tőlem 200m.
[kép]

GB p965-DS4; E6400@3.2, 2*1GB Kingmax; Gecube Radeon 3850 OC / 512MB

(#418) JamesHolden válasza gxr (#417) üzenetére


JamesHolden
aktív tag

ezek pedig nagyon jó értékek szvsz!

(#419) Nimrod válasza Male (#416) üzenetére


Nimrod
addikt

Ezt a kapcsolatnál kell beállítani a TCP/IP-nél, vagy a hálókártya beállításainál vagy merre? Régen be tudtam hozni, megpróbálkoznék most ezzel. :U

(#420) gxr válasza JamesHolden (#418) üzenetére


gxr
csendes tag

Ez már a javulás után volt. De ha megint szar lesz ránézek a modemre.

GB p965-DS4; E6400@3.2, 2*1GB Kingmax; Gecube Radeon 3850 OC / 512MB

(#421) Male válasza Nimrod (#419) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, a TCP/IP-nél kell beállítani. (jobb katt a hálózati ikonon az óra mellett -> állapot vagy nemtom minek fordították -> tulajdonságok -> TCP/IP -> na itt lehet beírkálni)

(#422) Male válasza gxr (#417) üzenetére


Male
nagyúr

A Near End-nél az a 0.0 elég érdekes... de egyébként ezek tényleg nagyon jó értékek. (most nem találom, valahol ebbe a topicba is bedobtam egy számoló oldal címét, ahol ezekből az adatokból megmondja mit bír a vonalad maximum).

Ha döglik a neted, akkor kéne ránézni ezekre!

Direktben van mindig a gépre kötve a modem, vagy routeren át szoktad használni? (router vagy modem ki-be kapcsolás nem oldja meg ilyenkor?)

(#423) Nimrod


Nimrod
addikt

Végre sikerült bemásznom a modembe (köszönöm a segítséget), íme az eredmények:

[link]

[link]

(#424) gxr válasza Male (#422) üzenetére


gxr
csendes tag

Linux router mögött (Debian) vagyok. Ki be kapcsolás nem segít. Splitter csere nem segít, másik dsl modem nem segít ! Miközben szar volt kipróbáltam mindent , mivel az ide küldött szakembernek köze nincs hozzá. Volt amelyik úgy jött ide, hogy lent a ház alatt elöször lehúzta a drótom, hogy meghalgassa van e vonal. Utána jött ide fel. :) Amúgy ez egy Comtrend CT-507 es modem. Amúgy is érdekes, hogy feláll a link , mert elöször az ALERT világít 10 sec.- ig , majd váltakozik az alert és a link. kb 30-60 sec mire feláll. Állítólag ez is normális.

GB p965-DS4; E6400@3.2, 2*1GB Kingmax; Gecube Radeon 3850 OC / 512MB

(#425) baluka3


baluka3
csendes tag

Nekem kb. 15 perce emelték meg. DU Meter-en láttam, hogy hirtelen nincs forgalom. Bemásztam a modem setup-jába, és ime az értékek (1MBit-es voltam):

Downstream Line Rate 4480 Kbps
Upstream Line Rate 256 Kbps

És a gyakorlatban is kb produkálja ezt (DU Meter szerint)

88-as körzet, Veszprém.

Ez a feltöltési sebesség nekem sovány :(
Ebből chello lesz...

(#426) baluka3


baluka3
csendes tag

DU meter 480-490kB/sec körül húzza a vizszintes csíkot letöltés alatt.

(#427) csibor válasza baluka3 (#425) üzenetére


csibor
őstag

Szintén 1M,de nekem 2M-3M között ugrál,inkább 2M,és szintén Veszprém.

(#428) baluka3 válasza csibor (#427) üzenetére


baluka3
csendes tag

Nekem egyelőre nagyon stabilan hozza a sebességet.

(#429) djtoomi válasza baluka3 (#428) üzenetére


djtoomi
addikt

Nekem meg semmi(28-as körzet-Gödöllő) a fenébe is Invitel-el. :(((

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#430) wagi


wagi
senior tag

Az 1 megás net mennyi az invitelnél?

(#431) LeslieG Jr. válasza wagi (#430) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! :)

Ime itt megnézheted az árfolyamot az Invitelnél. ;) : [link]
csibor: Hát igen. Itt a 24-es körzetben még nem hegesztenek. :(

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#432) csibor válasza wagi (#430) üzenetére


csibor
őstag

[link]de inkább hivd fel öket.Egyébként most vissza ált 1M-ra,de volt 4M is
Lassú voltam,hiába ugrál a sebességem fel s le. :))

[Szerkesztve]

(#433) wagi


wagi
senior tag

Hát úgy látom itt is elég drága a net. :W

(#434) Liberator


Liberator
tag

Na legalább még egy ember akinél emeltek. ez bíztató :)

(#435) djtoomi válasza Liberator (#434) üzenetére


djtoomi
addikt

Nekem meg nem.Ti hogy vettétek észre hogy emeltek?Mindenkép újra kell inditani modemet?Mert ha nem inditom újra nem lessz meg a nagyobb sávszél?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#436) csibor válasza djtoomi (#435) üzenetére


csibor
őstag

Nem kell újra inditani.[link]

(#437) Male válasza djtoomi (#435) üzenetére


Male
nagyúr

Nem kell csinálnod semmit, picit megáll a net, aztán hirtelen gyorsabban megy tovább :)

(#438) Male válasza baluka3 (#425) üzenetére


Male
nagyúr

Úgytűnik minden 1Mbit-esből ez lesz... T is ugyan ezt állította be (körülnéztem a topicjukban). Nemtom miért spórolnak ennyire a feltöltéssel... 3M/384K-ra váltás nekem jobban tetszett volna. (ráadásul ismét a link sebesség a megadott érték letöltésnél, nem hagytak rá... tehát 256K-s feltöltés sincs meg a gyakorlatban, inkább 210-220K körül)

(#439) djtoomi válasza Male (#438) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát ez télleg sovány.Olyan mint ha 2megásra emelték volna.Nekem apum nem ad ki többet a 2megásért hiába hitettem el vele hogyx nem lessz emelés.Aztmondja mikor ő is intenziven használja és kevés lessz akkor váltunk 2 megásra.De 4 mega neki nem lessz kevés.Mindegy ha bővitenek akkor én állandóan torrentezek és egyszerre sokat hogy ő kevésnek érezze. ;] Hátha lesz csere 512-esre. :DDD De sztem mindenki irjon invitelnek hogy inkább legyen 3/284 mint ez.És ha sokan irnak sok helyről akkor meg átgondolják sztem.Vagy nem? :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#440) Liberator


Liberator
tag

Szerintem nem :D :))

(#441) Male válasza djtoomi (#439) üzenetére


Male
nagyúr

Invitel azt állította, hogy elöször az ügyfelek igényeit mérik fel, és ez alapján dől el, mi lesz az emeléssel... hát nem a mi igényeinket mérték fel, az biztos :(

(#442) Male válasza djtoomi (#439) üzenetére


Male
nagyúr

Nemtom hány éves vagy, de ha van némi pénzed, ajánld fel, hogy fizeted a különbözetet... ő is örülni fog, hogy értelmes dologra költesz, neked pedig gyorsabb neted lesz.

(#443) Nimrod válasza Nimrod (#423) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez most jó vagy nem? :F

(#444) LeslieG Jr. válasza Nimrod (#443) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hát szvsz jó értékek. Az SNR margin értéked az 30dB körül van és ez elég lesz bőven a 4Mbit-hez. Bár a csillapításod(Attenuation) értéked egy kicsit magas. Szűrőt használsz? Akkor jó ha az emelés után nem lesz kisebb a SNR margin értéked mint a csillapítás. Mert akkor stabilnak lesz mondható a sebességed 4Mbit-nél. ;)

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#445) XaraX


XaraX
addikt

23-as körzet,Érd.
Még valamikor január közepe körül egyszer csak ez lett:[link]
1 mbites volt eredetileg.

[Szerkesztve]

(#446) Nimrod válasza LeslieG Jr. (#444) üzenetére


Nimrod
addikt

Igen van szűrő a rendszerben.

(#447) n0se válasza XaraX (#445) üzenetére


n0se
tag

Érd, tudomásom szerint t-com primer körzet, tehát ott az emelés minden bizonnyal már akkor megtörtént...

n0se

(#448) djtoomi válasza Male (#442) üzenetére


djtoomi
addikt

Valahol irtam 17 vagyok de hogy érted hogy fizessem a különbséget?Mert akkor aztmondja hogy váltsak 2 megásra és akkor lessz 8 mega azt ámen.Mert az nekem most igy nem éri meg hogy 4.5k-val többet fizessek 3 megásért mikor 2k-val többet fizetek és ugyanúgy 8 megásom lessz. :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#449) Newyorker


Newyorker
addikt

Azt írja az Invitel ugye, h a ''csomópontjai'' közelében pl én esetemben 4x-ez, egyébbként 2x-ez!

Honnan tuom, h én közel vagyok é vagy nem?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#450) Male válasza djtoomi (#448) üzenetére


Male
nagyúr

Most fizettek X összeget az 1Mbit-ért, a 2Mbit kerül mondjuk X+3000Ft-ba (nem néztem most utána a pontos áraknak). Váltotok 2Mbit-re, úgy hogy a havidíjból a 3000Ft-ot te fizetsz... tehát a szülőknek ugyan annyiba van, mint eddig.
(emelés után meg lesz belőle 8Mbit)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.