Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) DeadMeat válasza Winner_hun (#1649) üzenetére


DeadMeat
veterán

te hogy a yistenbe leptel be a modemed diagnosztikajaba?Neket is 530-as thomson van ha jol emlexem. :U Engem nem enged be a 10.0.0.138-ba

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1652) M412311


M412311
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem a Siemens E-110 típusú ADSL modemmel rendelkezőkhöz, hogy mekkora sebességre alkalmas a modem. Eddig 2048/192 sebességű netem van, és arra lennék kíváncsi, hogy fogja-e majd bírni az emelt sebességet, vagy esetleg érdemes lesz modemet cseréltetni. Még egy kérdés: emeltek már valakinek Balatonalmádiban (88-as körzet)?

(#1653) Chip válasza M412311 (#1652) üzenetére


Chip
aktív tag

Szia M412311 !

Nézd meg ezen a linken: [link]

A belépéshez az admin -t kell beírni felhasználónévnek és a jelszóhoz is.


Korábban megnéztem a modemem beállításait akkor ezek az adatok jöttek ki:
2007.03.01.

Local Tx Power: 10.75 dB
Remote Tx Power: 19.57 dB
Local Line Atten.: 16.0 dB
Remote Line Atten.: 0.5 dB
Local SNR Margin: 29.5 dB
Remote SNR Margin: 29.0 dB


A mai kutakodásom eredménye:

Local Tx Power: 10.75 dB
Remote Tx Power: 19.63 dB
Local Line Atten.: 16.0 dB
Remote Line Atten.: 13.0 dB
Local SNR Margin: 28.5 dB
Remote SNR Margin: 28.0 dB


Aki kicsit jobban ért hozzá attól meg szeretném kérdezni, hogy mit jelent a Remote Line Atten. értékének a megemelkedése és a SNR Margin. értékének a csöttenése?

(#1654) YakQzA


YakQzA
tag

Salala! Végre!

Megvolt az UP! 28as körzet Gödöllő!

Downstream Line Rate 8096 Kbps
Upstream Line Rate 512 Kbps
:DD

(#1655) Chip válasza YakQzA (#1654) üzenetére


Chip
aktív tag

Gyakorlatban mennyit sikerül elérned?

(#1656) bb71 válasza LeslieG Jr. (#1648) üzenetére


bb71
őstag

NEM lesz meg a 4Mbit!!!!

Fizikailag nem állítanak be annyit! 467KB-nál még sohasem jött le semmi nagyobb sebeséggel.

(#1657) YakQzA válasza Chip (#1655) üzenetére


YakQzA
tag

hát kb ennyit.
[kép]



[Szerkesztve]

(#1658) mongi válasza YakQzA (#1657) üzenetére


mongi
senior tag

hát akkor elérted a maxot :DDD kb. ennyi minden 8M-es emberkénél :C

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#1659) Reag3nS válasza Rent (#1638) üzenetére


Reag3nS
senior tag

nekem ennek a kétszerese kb az adatforgalmam :D

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#1660) LeslieG Jr. válasza bb71 (#1656) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Igaz igaz. Csak abban az esetben lesz meg ha vannak olyan aranyosak és a modem profilját ''túlméretezik''. Ugy mint nálam a 2Mbit-et. A modem letöltése 2464kbps-re van ''túlméretezve'' a profil szerint. Mert akkor elméletileg 48xx kbps-re kéne belőni és akkor meg lenne a 4Mbit. Talán a 4Mbit-est is meg tudják így csinálni föleg ha a vonal elbírja. De ezt már nem tudják megjátszani a 8Mbit-nél mert ott van a határ és a vonal sem bírja az ekkora terhelést hibába méreteznék túl a profilt. Azaz nem lenne értelme. :(

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#1661) M412311


M412311
csendes tag

Sziasztok!
A modemem egy Siemens E-110 típusú, a netem pedig 2048/192. Megnéztem a modemem paramétereit, és úgy látom, hogy ''csak'' 2464 Kbps-re van túlméretezve. Ebben ez esetben elképzelhető az, hogy az ígért emelésből nem érzékelek majd sokat? A modem paraméterei alapján pedig bírnia kellene a 6,6-7,5 Kbps közötti sebességet. Vagy a 2 dolog nem függ össze? Bocs, ha esetleg baromságokat kérdeznék.

(#1662) Winner_hun válasza DeadMeat (#1651) üzenetére


Winner_hun
félisten

Thomson SpeedTouch 350i-m van [link]
De ez tök mindegy ez szerint: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1663) Armahun válasza M412311 (#1661) üzenetére


Armahun
addikt

Ebben a modembes sajna nem tudsz vonalminőségi adatokat nézi,amiből kidetülne, hogy mennyit fog elbírni a drót. Javaslom szerezz egy rutert valakiől, és abban nézd meg.
Ez a modem max 8/1 megát tud elméleti maxba. Amit most mutat, az a jelenkeg engedélyezett sebesség.

[Szerkesztve]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1664) M412311 válasza Armahun (#1663) üzenetére


M412311
csendes tag

Szia! Köszi szépen a választ. Még az lenne a kérésem, hogy a sávszélesség emeléssel együtt emelik a modem engedélyezett sebességét (2464 kbps) is, vagy szükséges a modem cseréje? Ha a sebesség az emelés után 6-6,5 M lenne, azzal is tökéletesen kiegyeznék. Bocs, ha hülyeséget kérdeztem.

(#1665) Gajdi


Gajdi
tag

Hali!

Ahogy így olvasgatok, már többeknek emeltek a 28as körzetben, sőt már Gödöllőn belül is elvétve. Mi alapján megy városon belül ez a megosztottság? - nálam össz 2 hete egy email, azóta néma csend.
Ha script emel, beiktattak egy jókis késleltetést, hogy naponta 10 emberkénél lehet emelni, és kész-passz ennyi a limit? :)

Apropó nálatok jött email az emelés előtt? Ha igen mennyivel?
Kösz

[Szerkesztve]

(#1666) mongi válasza M412311 (#1661) üzenetére


mongi
senior tag

nekem siemens c-110i van, azzal megy a 8Mbites 6.8-al. lehet tudja majd a tied is, de erre ne vegyél mérget :B

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#1667) Chip válasza Armahun (#1663) üzenetére


Chip
aktív tag

Siemens E-110 tipusú modemnél megtudja nézni a vonala beállításait és azt is mennyit bír el elméletileg a vonala.
Ha sikerül belépnie akkor a Wan vagy a Bridge menüben a DSL-nél a DSL Param gombal tudja megnézni.
Nálam ezt írja ki külön ablakban.

DSL Parameter
DSL Parameters and Status
Vendor ID: 00B5GSPN
Revision Number: Y.1.24.19
Serial Number: 123456789abcdx
Local Tx Power: 10.75 dB
Remote Tx Power: 19.63 dB
Local Line Atten.: 16.0 dB
Remote Line Atten.: 13.0 dB
Local SNR Margin: 30.0 dB
Remote SNR Margin: 28.0 dB
Self Test: Passed
DSL Standard: G.dmt
Trellis Coding: Enable
Framing Structure: Framing-3
Config Data Up Down
Intrlvd Fast Intrlvd Fast
AS0(kbps): - - 0 2464
AS1(kbps): - - 0 0
LS0(kbps): 0 256 - -
LS1(kbps): 0 0 - -
RValue: 0 0 0 0
SValue: 1 1
DValue: 1 1


(#1668) djtoomi válasza Gajdi (#1665) üzenetére


djtoomi
addikt

Hali!
Nekem emeltek tegnap vettem észre nagyon örültem neki,levelet nem kaptam,semmit nem kaptam.Én fent a kertvárosban lakok bercsényi utcában,és csak piff-paff nem volt net de vagy két napig ernm is voltam gépközelbe és elvették netet 3 percre kb és már gyorsabb volt. :)

Üdv.: djtoomi

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1669) Krissz1984 válasza djtoomi (#1668) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy honnan tudhatom meg h mikor emelnek felénk? (Balatonamádi, Veszprém alatt)?

És miylen szintű emelésd várható? Nekem 1M/128k-s netem van!

Előre is köszi!

(#1670) CocooN-z válasza Chip (#1667) üzenetére


CocooN-z
őstag

És ha csak sima 110C Siemens em van akkor ezeket hogy tudom megnézni? és van e valami kalkulátor arra hogy kiszámoljam a maxot? (gondolom van, de kérhetnék linkeket?)

üdv

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1671) Krissz1984 válasza Krissz1984 (#1669) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

Köszben szintre rájöttem, utána olvastam! Bocsi! De a másik még mindíg érdekel!

(#1672) C^^ válasza YakQzA (#1654) üzenetére


C^^
őstag

Area 28, szinten Godollo, de itt meg csond van, viszont akkor mar legalabb tudni, hogy elkezdtek.

[Szerkesztve]

(#1673) Armahun válasza Chip (#1667) üzenetére


Armahun
addikt

Igazságod vagyon! Kevertem a C-110 el :B
Mea culpa

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1674) Chip


Chip
aktív tag

Sajnos abból a tipusból nem lehet megtudni ezeket az adatokat.
Javaslom kérd kölcsön egy ismerősödtöl az ő ADSL modemjét fél órára. Természetesen olyat amiből lehet adatot bányászni.
Pl a Siemens E-110, ZTE, Speedtouch 530. Most más fajták nem jutnak eszembe.

[Szerkesztve]

(#1675) M412311 válasza Krissz1984 (#1671) üzenetére


M412311
csendes tag

Szia!
Üdv, szintén Almádiból. A neted sebessége elméletileg 4480/256 Kbps-ra fog emelkedni. Nálad még nem emeltek? Van arról infód, hogy mikorra várható az emelés Almádiban?

(#1676) tusi74


tusi74
őstag

Na a T-Online végre hivatalos közleményt adott ki a nem T-Com területen élő, de T-Online előfizetőkről:
[link]

''A Magyar Telekom területén február végéig végrehajtott átfogó ADSL sávszélesség-bővítést követően hamarosan azok a T-Online ADSL előfizetők is élvezhetik a gyorsabb internet nyújtotta előnyöket, akik nem a Magyar Telekom szolgáltatási területén élnek. A helyi telekommunikációs szolgáltatók - Invitel, Hungarotel, Monortel, Emitel - által megkezdett sávszélesség-bővítések szolgáltatótól függően legkésőbb június végére befejeződnek, így a T-Online Magyarország előfizetők nyár közepére az egész ország területén élvezhetik a felpörgetett internet előnyeit. A bővítés ezeken a területeken is díjmentes, minden előfizetőnél automatikusan megtörténik és külön igénybejelentésre nincsen szükség.''

Éljen, éljen, vagyis mostmár tuti, hogy én is ugyanúgy megkapom, mintha Invitel előfizető lennék. Ez a legelső hivatalos megnyilatkozás, eddig, még a T-Online fórumán is csak a találgatás ment, hogy mi a pálya az Invitel területen élő T-sekkel. :DD

(#1677) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Alcatel Speed Touch Home modemről tud vki vmit? Lehet vmi értelmes infót kinyerni belőle?

(#1678) Winner_hun válasza (ex)Cat (#1677) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link] ([link])

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1679) Troy.


Troy.
addikt

Valaki hallott valami olyasmit, hogy június 31. -e után lesz vmi csökkentés? :DD (cimborám mesélte.. váltik állítja, hogy kapott vmi értesítést :)) )

.

(#1680) LeslieG Jr. válasza Troy. (#1679) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Csökkenés? Ja pesze én is kaptam már ilyen levelet. :D Azt írták benne hogy csökkeni fog az ADSL kapcsolattal ellátott területek száma mert nem bírja a világháló a nagy sávszélességemelést. [kép] Összeomlik az internet [kép]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#1681) CSorBA válasza LeslieG Jr. (#1680) üzenetére


CSorBA
őstag

Akkor az nálam már el is kezdődött :D:D:D

(#1682) Winner_hun válasza Troy. (#1679) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valakinek el kell indítania egy hülyeséghullámot:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1683) Newyorker


Newyorker
addikt

33-as körzetben már 2 hete az emelt van :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1684) bb71 válasza LeslieG Jr. (#1660) üzenetére


bb71
őstag

akkó megnyugodtam, hogy jól értelmeztem azt, amit látok...

viszont ez azt jelenti számomra, hogy átverés áldozatai vagyunk, mivel a cégünk h@zudott nekünk, mert az ő oldala ''bruttó'' sebességét (sőt még azt sem) adta meg a reklámjaiban...

és ez NEM vonal minőség kérdése, hogyaszongya elbírja-e v. sem, hanem mit állítottak bé a központban.

[Szerkesztve]

(#1685) CSorBA


CSorBA
őstag

A tegnapi, izé ma éjjeli karbantartás után lof@sz sem történt semmi... :(((

(#1686) t-jay válasza CSorBA (#1685) üzenetére


t-jay
tag

Igen a tegnap elötti karbantartás után vártam az emelést erre semmi,majd a mai után már nem vártam teljesen jogosan mivel szintén nem történt semmi......... :W :W :(((
Kár egyátalán levelet küldeni e miatt! :((

GIGABYTE GA-Z77X-UD5H; INTEL Core i7-3770K; CORSAIR Hydro Series H100; CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866Mhz CL9; MSI R7970 3GB Lightning; OCZ Vertex 4 128GB SSD; WD 3TB 7200rpm 64MB SATA

(#1687) M412311


M412311
csendes tag

Én is reménykedtem benne, hogy a hajnali karbantartás után már végre megtörténik a várva várt emelés, de sajnos semmi. Remélem, hogy hamarosan emelnek és nem az utolsók között (88-as körzet, Balatonalmádi)

(#1688) Johnsones válasza Newyorker (#1683) üzenetére


Johnsones
tag

hi,

én is a 33-ban vagyok, de itt semmi mocorgás.
Te melyik részén lax?

:R :R

(#1689) Reag3nS


Reag3nS
senior tag

nem lehetne, hogy a napi ''1234 körzet még nem történt nálam semmi'' kommentek helyett napi kétszer írnátok be? vagy esetleg lehetne négyszer is, vagy még többször, mert szeritnem ez kevés nagyon. és kb mindenkit érdekel másodpercre lebontva, hogy mikor emelnek másnál.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#1690) Newyorker válasza Johnsones (#1688) üzenetére


Newyorker
addikt

Dorog

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1691) Johnsones válasza Newyorker (#1690) üzenetére


Johnsones
tag

:Y :Y :Y
én is

(#1692) tusi74 válasza Reag3nS (#1689) üzenetére


tusi74
őstag

Ezzel a szólásoddal most vitatkoznék. Ugyanis érezhető a gúny a mondatodban.

Pl. én meg pontosan azért jövök a topicba, hogy megnézzem, melyik körzetben emeltek már és melyikben nem.

Mivel Invitel területen élek, de nem az Invitel az ISP-m, ezért a saját szolgáltatóm nekem semmi infót nem tud adni sem körzetekről sem semmiről.

Jelenleg csak és kizárólag arra az infóra hagyatkozom, amit itt ebben a topicban olvasok. És ha pl. azt olvasnám, hogy már X számú 24-es körzetes felhasználónak emeltek, nekem meg esetleg még hetekkel azután sem (remélem, ez csak elméletileg! lehet így), akkor tudok érdeklődni a saját internetszolgáltatómnál), ugyanis én az Inviteltől még érdeklődés szintjén sem kapok infót, nemhogy levelet. Ha meg a T-t kérdezem, a válasz, minden az Invitel-től függ. Úgyhogy 100 szónak is egy a vége, maradjon csak így, hogy mindenki beírja, hogy nála hogy állnak az emeléssel, és hányas körzet. Akit meg nem érdekel, ne olvassa el!

(#1693) gattodire


gattodire
csendes tag

Nem rossz!

Tegnap telefonon bejelentettem a 4mbit es igényemet, ma már meg is van.
(najó csak majdnem 4mbit)
Boldog új évet!

(#1694) tr00p3r válasza tusi74 (#1692) üzenetére


tr00p3r
őstag

na jó, de ő úgy értette, hogy azok akiknél MÉG NEM emeltek, azok ne írják, be, hogy ''27-es körzet: itt még semmi, de már nagyon várom'', mert az tényleg felesleges.

(#1695) tusi74 válasza tr00p3r (#1694) üzenetére


tusi74
őstag

Ok, lehet, tényleg túlreagáltam, de tény és való, hogy nekem ez a topic a legjobb információforrás. Nem pótolhatja semmiféle ügyfélszolgálat semmi. Spongyát rá! :)

(#1696) Gajdi


Gajdi
tag

Gödöllő, 28as körzet.
Eddig stabil 2m /192k volt a mai napig, most viszont olyan 2.5m/160k... Mit csinálnak ezek inviteléknél? Amúgy 5 utcányira innen már volt emelés...

(#1697) tusi74 válasza tr00p3r (#1694) üzenetére


tusi74
őstag

Nem felesleges beírni! Ugyanis, én tényleg csak abból tudom, hogy ha azonos a körzet, akkor nem én maradtam ki a szórásból. Vagy akkor kérdezzem meg én naponta 3x, hogy a 24-esben emeltek valakinél? Ugyanaz lenne. Így meg aki erre jár, az beírja. Engem legalábbis nagyon érdekel!

(#1698) zabla válasza YakQzA (#1657) üzenetére


zabla
aktív tag

milyen neted volt előtte?
nekem 2 megából ez lett:
[kép]
ennél azért többet vártam :(

[Szerkesztve]

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#1699) tusi74 válasza zabla (#1698) üzenetére


tusi74
őstag

Melyik körzet????

(#1700) djtoomi válasza Gajdi (#1696) üzenetére


djtoomi
addikt

hali
melyik utcában lax?nem váltasz csomagot?úgy hamarabb emelnek és többre.ha nem akarod nem muszály ide irni priviben is jöhet...

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.