Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) MPowerPH válasza syIex (#1350) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem. Inkabb az, hogy en a ramokat 4400 -on jaratom, az jobban leterheli a CPU -t, es elvileg kicsit tobb feszt kerhet mindenhez a mellett, hogy sok tesztben nem szenved ramsavszel hianytol sem, jobban kifutja magat.

Don't Tread On Me

(#1352) Devid_81 válasza MPowerPH (#1349) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mennyi penzert?
Helyben vagyok ;]

...

(#1353) syIex válasza MPowerPH (#1351) üzenetére


syIex
veterán

El tudod küldeni a beállításaidat amivel megy 5 GHz felett fixen? :U :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1354) MPowerPH válasza Devid_81 (#1352) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amennyiert kihoztam az Amazonbol. :) 5.2GHz -s darab, 24/7 -re. :U

sylex1: Persze. :) De nem fog segiteni, mert tenyleg nem varazsoltam semmit ezzel. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1355) Devid_81 válasza MPowerPH (#1354) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jo hat nezd el nekem nem voltam ott amikor fizettel ;)
Igy fogalmam sincs mennyi az ara.
Ha ranezek az Amazonra akkor van mindenfele ar naluk.

[ Szerkesztve ]

...

(#1356) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A vizhomersekletem 10 fokkal melegebb, mint a 10850K -nal keszitett tesztben.

Devid_81: Elkuldom privatban. Ha tenyleg erdekel, akkor nem inditom el a returnt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1357) Devid_81 válasza MPowerPH (#1356) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Okok, egyelore csak erdekel, mert en Zen3-ra varok, de egy 5.2GHz 10 magon nem sz@r :B

...

(#1358) MPowerPH válasza MPowerPH (#1356) üzenetére


MPowerPH
félisten

HWInfo erdekes, valamiert buggol, ha a Win alol allitok feszultseget. Az orajelek nem stimmelnek. :N CPU-Z jol mutatja, meg a pontok is rendben vannak.

Don't Tread On Me

(#1359) MPowerPH válasza syIex (#1353) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy kuldjem?

mod: IMC -je ennek igeretes, ugy nez ki, hogy 4.4GHz -s ramokat elbirja 1.15 es 12V IO/SA -val.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1360) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Turbo VCore miatt buggol a cucc, szoval valami nem ok vele. Ez most jo. Mara hagyom is, reggel ramegyek az 5.3 -ra, ezzel tuti meglesz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1361) ScomComputer válasza MPowerPH (#1360) üzenetére


ScomComputer
veterán

Finom.... :K
Eressz rá egy y-cruncher-t 1-6-0-on....megy egy TM5 ramtesztet, oszt elválik jó e... ;]

(#1362) MPowerPH válasza ScomComputer (#1361) üzenetére


MPowerPH
félisten

A y-c -t majd ha lesz idom ra. De en 5GHz -n fogom hasznalni, nekem az ugy eleg. A TM5 -ot mar megtettem, tegnap meg a masik CPU -val Ex configgal ment 1 orat, es nem dobott hibat. Persze ezekklel az alacsony IO/SA feszekkel meg megcsinalom ujra. :)
Ennek olyan 1.27V kell stabilra az 5.2GHz -hez.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1363) Laraxior válasza MPowerPH (#1362) üzenetére


Laraxior
titán

Mit mondasz le kell kapni a kupakot, vagy ez elbírja a meleget, akár nyáron is?

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1364) syIex válasza MPowerPH (#1359) üzenetére


syIex
veterán

barcsaysz@gmail.com-ra jöhet! :C
Köszi! :)
Hátha mégis jobb alap lesz nekem, hisz a proci nekem is SP63 és az alaplap is Asus Hero, nyilván nem egy Apex, de azért nem is rossz! :)

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1365) Laraxior válasza syIex (#1364) üzenetére


Laraxior
titán

Processzort e-mailben? Te tudsz valamit ami mi nem... ;] :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1366) MPowerPH válasza Laraxior (#1363) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem kell lekapni. :N Ez igy ebben a formaban huvosebb, mint a delidelt 9900K -m volt.

Don't Tread On Me

(#1367) syIex válasza Laraxior (#1365) üzenetére


syIex
veterán

Nyilván! :C
Fényposta, mint Mézgáéknál...:P

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1368) MPowerPH válasza syIex (#1367) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elkuldtem. De ez nem fog segiteni, mert ebben nincs semmi magia, csak szerencse. Silicon Lottery.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1369) Shkiz0 válasza Devid_81 (#1357) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem e? :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1370) MPowerPH válasza Shkiz0 (#1369) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez kacsa... Jonnek a fake, otthon megcsinalt tablazatok. Mindjart en is dobok fel egyet.

Tessek. Azt elfelejtettem megemliteni, hogy az 5800X -es teszt az RTX5090 -el keszult. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1371) Devid_81 válasza Shkiz0 (#1369) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ne idegesiCCSe' ezzel ;] :D
Kolleganak itt a jo ajanlata, de jon a Zen3 is meg minden :DDD

...

(#1372) Shkiz0 válasza MPowerPH (#1370) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem hinném, hogy kacsa ha már a videocardz is, és pár másik nagyobb oldal lehozta, és Tum Apisak sem szokott marhaságokat osztogatni twitteren :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1373) MPowerPH válasza Shkiz0 (#1372) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd ha kijonnek a tesztek, akkor meglatjuk. Rohadt jo lesz, de plusz FPS -t nem ad ahhoz kepest, ami mar egyebkent is VGA limiten megy. Hacsak nincs a kupak alatt egy 'kis' Big Navi pluszban. :DDD

Don't Tread On Me

(#1374) Shkiz0 válasza MPowerPH (#1373) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Elválik 1.5-2hét múlva, de egyelőre jegeltem a 9700K->9900k upgradet :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1375) MPowerPH válasza Shkiz0 (#1374) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megint van egy game, ami alatt mondjuk lesz ilyes fajta novekmeny, mert a motor ugy lett megirva, hogy jol menjen a rizsakkal. Aztan a tobbi nepszeru cimben, amivel a jatekosok 99% -a jatszik, nem lesz semmi extra. Nem is lehet, mert VGA limiten vagy 4k -ban. En csak azt mutattam meg, hogy nem tart semeddig sem egy ilyen tablazatot osszedobni. Aztan egy oldal felkapja, a tobbi birka meg megy utana.
Olvass vissza, mennyi fake hir terjengett az Ampere -rol. Aztan nezd meg, mi lett belole. Most a Big Navi korul is megy a hype, megint ott tartunk, hogy erosebb lesz, mint az Ampere, pedig 1 honapja kb. azt cikkezte mindenki, hogy az AMD mar a megjelenes elott arat csokkent, hogy versenyben maradjon az NV -vel szemben.
Lesznek tesztek, aztan majd lehet csemegezni. Addig ez egy tabla, ami mogott lehet csak egy unatkozo hulyegyerek van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1376) MPowerPH válasza Shkiz0 (#1369) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg egy kerdes... Ugye itt a tesztben a game. Szvsz, 4k -ban hol van mar ekkora kulonbseg a CPU -k kozott? :) Ugyan mar. Meg 1080P -ben sem. BF5 Multirol miert nem szivarogtatnak? Csak mert ott tenyleg van hasznalva a CPU, es a 6 magos mar nem rug labdaba, de meg a HT nelkuli valtozatok is elvereznek. Na vajon miert? :D
Ki az, aki ezt megeszi? Az akkora fake, mint a haz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1377) MPowerPH válasza syIex (#1367) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jutottal valamire?

Don't Tread On Me

(#1378) syIex válasza MPowerPH (#1377) üzenetére


syIex
veterán

Meg most is úton vagyok annyi volt a dolog... :DDD
Amikor neki leselkedek a dolognak jelezni fogom, hogy mire jutottam. :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1379) MPowerPH válasza syIex (#1378) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem gond, csak kivancsi voltam. :) En potyogok ezzzel meg egy keveset, igazabol annyira nem rossz. Sajnalom, hogy az Intelnek eddig tartott rendesen megcsinalni a hoatadast az IHS es a die kozott (die magassaga, forrasztas minosege), es hogy az IHS minosegere sem lehet itt panasz, az mar csak hab a tortan. Szegyen, hogy ezeket ki kell emelni pozitiv dologkent, ugye egy jo ideje, kb. Haswell ota, orokos problema volt mindketto. Remelem a jovoben kitart ez a jo szokasuk. Gondolom itt a fogyasztas miatt kenytelenek voltak erre tobbet kolteni. Hiaba az egetvero fogyasztas, eleg konnyen hutheto a kocka, igazabol utoljara ilyet HEDT -en lattam. Mar ertem, a 10980XE is miert kezelheto akar 500W+ -os fogyasztasnal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1380) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Az IO/SA -nak meg lehet keves a fesz, ez meg vissza van. Na meg a memot alapbol nem 4400 -on akarom jaratni, itt a 4600 lenne a cel.
A VDROP azert nem kicsi itt az ajanlott LLC4 -en, 1.288V --> 1.137V. Ha AVX2 -es tesztet inditok, akkor ez beesik egeszen 1.1V ala(1.092V), azonnal crashel. Ez mondjuk zavaro.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1381) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Valaki akinek oc-s 10900k-ja van nem futtatna le egy cpu-z benchet? :R

(#1382) Devid_81 válasza gainwardgs (#1381) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Zen3-al akarod osszehanlitani mi? ;]

...

(#1383) MPowerPH válasza gainwardgs (#1381) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mennyin fusson, es mit szeretnel belole megtudni? :D CPU-Z bench sokat nem mond el...

Btw, sokan nem vagyunk, ilyet csak fanatistak vettek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1384) MPowerPH válasza gainwardgs (#1381) üzenetére


MPowerPH
félisten

De ez szvsz semmit nem mond. Mar miert lenne sokkal jobb a 10900K single core azonos orajelen, mint egy 9900KF?!

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1385) Laraxior válasza MPowerPH (#1384) üzenetére


Laraxior
titán

Not bad :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1386) gainwardgs válasza MPowerPH (#1383) üzenetére


gainwardgs
addikt

Amennyit bír 😁zen3al összevetni :R

(#1387) MPowerPH válasza gainwardgs (#1386) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mint irtam, semmit nem mond, mert 'Intelen belul' is hazudik a program. :)

Lara, Neked mit dob a KS?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1388) gainwardgs válasza MPowerPH (#1387) üzenetére


gainwardgs
addikt

Kifejtenéd? :U

(#1389) Laraxior válasza MPowerPH (#1387) üzenetére


Laraxior
titán

581/6006
De szokás szerint fut egy halom minden :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1390) MPowerPH válasza gainwardgs (#1388) üzenetére


MPowerPH
félisten

Irtam. Azonos orajelen single thread a 10700-10900K nem igazan tudhat jobb teljesitmenyt, mint egy 9900K. Kozben meg jobbat tud. Itt nem volt semmifele fejlodes, es a CPU-Z bench az uncore es ram orajelre sem ugrik.

Laraxior: Bar nalam uj a rendszer, megoldottam. A kis 850 Pro -ra felhuztam egy teszt rendszert, amire semmi nincs felpakolva, csak az, ami szukseges. Igy a sok BSOD sem a felhasznaloi Win -em eszi, meg nincs negativ tenyezo sebesseg teren.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1391) gainwardgs válasza MPowerPH (#1390) üzenetére


gainwardgs
addikt

Azonos verzióval néztétek?
De hát mégis vhogy többet mutat számomra mint az aots bench :K
Köszönöm a tesztet :R mostmár kivárok
De gdolom zen3 is csak jövőre lesz "elérhető" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1392) MPowerPH válasza gainwardgs (#1391) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen. :K Sot, igazabol egy 8700K is pont annyit kellene hozzon. Leven ugyan annyit hoz, mint a 9900K single thread.

Passz, Zen3 biztosan rohadt jo lesz, en is varom, es nagy az esely, hogy valtok. De sem uj lapok nem jonnek meg hozza, gondolom eloszor el kell adni a meglevo raktarkeszleten levo B550 -es meg X570 -es lapokat. Azok kozul meg nem sok jo van, mert mindegyiknek van erossege es gyengesege. Normalis esetben az X570 sokkal jobbnak kellene legyen a B-s szerianal, de ugye nem igy van.
Aztan meg az elso szeriabol koszonom nem kerek, azok a Zen2 -bol is eleg gyengusok lettek. A gyartosorrol most lekerulo darabok sokkal jobban mennek, mint az elso szerias chipek, szoval duplan megeri varni. :) De ez igaz a Comet -re is. Coffee -nal meg pont forditva volt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1393) Ghoula válasza MPowerPH (#1392) üzenetére


Ghoula
senior tag

Azért valamennyit reagál a ramra is, és nálam 5500-on lép annyit mint nálad, igaz ez még 8as széria, utána volt belepiszka a foltozás miatt, lehet 9eshez képest már nincs akkora difi.

(#1394) MPowerPH válasza Ghoula (#1393) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert irtam, hogy nem normalis ez a kulonbseg, leven a magok felepitese valtozatlan maradt.

Jah, megy ez a proci 5.3 -at is. :DDD Valszeg 5.4 -et is, szombat reggel megnezem. De 5.3GHz -re lazan belonem, 1.35V load, 24/7 -re.
Lehet felrakom par forumra binnedkent, hatha valaki rakap, es jol legombolhatom. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1395) keIdor válasza MPowerPH (#1392) üzenetére


keIdor
titán

Csak mire lesz "jó" Zen 3, már jön a következő.
Mindig várhatsz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1396) MPowerPH válasza keIdor (#1395) üzenetére


MPowerPH
félisten

Karacsonykor jon az uj lapkakeszlet, es akkorra mondjak a 16 magos varianst is. Addig szerintem lecseng az elso roham, 16 magosert azert annyira nem kapkodtak, abbol megjelenes utan biztosan lesz elerheto. :) Es ugye azok alt. a legjobb chipek.
Nem csinalok ebbol dramat, de utolag nem banom, hogy megszabadultam a Coffee -tol. Ennyit megert, mar csak az ido befektetes, amit ott eltokoltem a ramokkal.(hobbi) Es meg sikerult egy jobb kockat is bemakolni. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1397) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kivancsi vagyok ehhez ki tud hozzaszolni. Ryzen topikot olvasgatva, PBO mukodeset tanulmanyozva jutott eszembe, hogy Intelnel is van hasonlo opcio, es megeshet, hogy ez gyorsabb, mint az all core OC, ha jol betudod loni.
Ezt persze offseteltem rendesen, mindjart mutatom.

Ez nem tudom mi akar lenni, sokat nem tudok benne allitani, csak az elso erteket.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1398) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez lenne. Annyi kulonbseg van itt az AMD fele PBO -hoz kepest, hogy nem vagyok abban biztos, hogy ez az AI Optimization nem e nyirja ki a CPU -t hosszutavon. :U Ugye ez itt nem Intel fele fejlesztes, hanem a lapgyarto altal hozzaadott feature, mig a PBO az AMD opcio, amit a lapgyartok csak implementaltak. A VCORE az auton van hagyva, de a Core clock ratio is AI Optimized, szoval tenyleg mindent a lap csinal, en csak a Best case scenario -val es az offsettel varialok, na meg a coolernek adtam egy fix erteket.
Pedig velemenyem szerint ez ha itt mukodik, akkor gyorsabb systemet kapok hetkoznapokra, mint ha all core OC -val veretnem 5.2 -on, alacsonyabb fogyasztas es hotermeles mellett.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1399) MPowerPH válasza MPowerPH (#1398) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valamiert nem mukodik, 5.1GHz -ig megy fel a turbo game -ek alatt is.

Don't Tread On Me

(#1400) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Z490-es lapok közül van valakinek tapasztalata az ASUS Strix Z490-E Gaming-ről? Ár-érték arányban milyen minőséget képvisel? Illetve ha 11. generáció érkezne Z490-re is (voltak erről pletykák), elég lehet a következő gen-re is?

Köszi!

i9 / 4080 / 32"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.