Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) keIdor válasza ImpersonatoR (#1749) üzenetére


keIdor
titán

10900K-n csak PCI-E 3.0 vezérlő van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1752) tasiadam válasza keIdor (#1748) üzenetére


tasiadam
veterán

Hat nem is. Ezzel a 12-14 magos CPU-val az amd annyit lepett, hogy a content creatorok ezt veszik, mert joforman b450 lapban is megy. De nem hiszem h minden haztartasban mindenki CPU-val rendereli a fornite montaget. Jatekra is jo, de kb "minek".

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1753) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#1728) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Vettem egy ASRock Z490 PG Velocita, hozzá egy i9-10900KF -t, 24/7 -be milyen beállításokon szabad használni :F ....GHz .... V :F 5.0-5.1GHz -nél pld mekkora feszre van szüksége :F

valaki tudna ebben segíteni :F köszönöm előre is :R

(#1754) MPowerPH válasza HoReSz1975 (#1753) üzenetére


MPowerPH
félisten

"mekkora feszre van szüksége"

Ebben senki nem tud.... Ezt neked kell kitesztelned. Kezd 5GHz -n, BIOS 1.3V -al, kozepes LLC -vel.(mondjuk droppoljon 1.22-25V kozelebe) 24/7 nem javaslom, hogy 1.3V fole menj mezei hutessel.

Don't Tread On Me

(#1755) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!
Beújítottam egy MSI Z490-A Pro és egy I5-10400F kombóra. Lefrissítettem a biost és csak annyit állítottam be, hogy bekapcsoltam az xmp profilt, hogy menjenek a ramok 3200mhz-en és átírtam a szorzót 40-re (fixed mode) így mindig 4ghz-en pörög a proci akár az asztalon vagy a játékban vagyok. Minden mást hagytam auto-n (fesz stb) (Asus lapról jövök, szóval annyira még nem barátkoztam össze az MSI lappal :F )
Hwinfoval nézegettem, hogy mennyit feszt ad a procinak meg a hőmérsékleteket.( játék alatt)

Szerintetek ez így jó? Nem feszeli túl a procit auton? Illetve van olyan bios beállítás amit érdemes lenne piszkálnom?
Egy youtube vidiben láttam, hogy egy srácnak sikerült 4.1 all corera húzni az i5-10400f-et, de nekem nem sikerül 4 fölé menni. Erre esetleg vmi tanács?

(#1756) tasiadam válasza MacEdm (#1755) üzenetére


tasiadam
veterán

Nekem a b85 lapon tavaly karacsonykor lett bekapcsolva a p state eloszor, 5 ev utan. Soha korabban. :D es 0.7-re lement az i3. (ergo, nezd meg h a p state be van-e kapcsolva.)

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1757) syIex válasza keIdor (#1748) üzenetére


syIex
veterán

Hát a 10900K igazából most is felettük van. 5950X talán néha jobb, de amúgy egy teljesítmény a Single.
Természetesen multiban porrá zúzzák a kékeket...

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1758) MPowerPH válasza syIex (#1757) üzenetére


MPowerPH
félisten

Single a 10900K egy teljesitmeny az 5950X -el? Meselj meg... :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1759) syIex válasza MPowerPH (#1758) üzenetére


syIex
veterán

Sok mesére nincs szükség. :U
[Teszt] [hegyek] [által] [simán] [bizonyítva] [van] [szerintem] :B
Játék terén nincs eltrés 1-2% maximum mikor melyik oldalt.
Single terén én játékokra értettem, minden más terén jobb az AMD ami vitathatatlan. :R

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1760) MPowerPH válasza syIex (#1759) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem inkabb fogalmazzunk ugy, hogy game -ek alatt, VGA limites szituaciokban az AMD CPU mar nem bottleneck. CPU limites szituaciokban ellenben latszik a single core elony, es ezek a tesztek meg csak ki sem PBO -zott CPU -val, valszeg 3200 -as ramokkal keszultek.(nem ment tobbet az IF az elejen, avagy dobalta az errorokat, ezert a tesztek nagy resze lassu memoriaval keszult)
Jah, es persze csak akkor, ha megkapja az AMD CPU is a tamogatast... Nem ugy, mint a Cyberpunkban, ahol a usernek kellett modositani egy programkodot, hogy normalisan hasznalja az AMD CPU -t a game.

Az, hogy single core erosebb, az meg szvsz nem kerdes.

Don't Tread On Me

(#1761) syIex válasza MPowerPH (#1760) üzenetére


syIex
veterán

Nagyon gondolkodtam, hogy váltok én is, mint pl te 10900K-ról, de jobban utána nézve valamint körbe kérdezve és a tesztek után felesleges pénzkidobásnak tartottam az egészet mivel főképp játékra van most a PC összerakva és le is tettem róla. :))
Nem is mondtam, hogy kérdés lenne egy másodpercig sem, hanem minden kommentemben meg is erősítem, hogy minden más terén jobb az új Ryzen. :D
Nyilván, ha 0-ról kellene venni akkor inkább azt vennék, de így túl sokba lett volna az az észrevehetetlen teljesítmény változás. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1762) MPowerPH válasza syIex (#1761) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha csak jatszol, akkor folosleges. Hacsak nem az ujdonsag varazsa kesztet a valtasra... De Januarig meg szenvedes lesz a bugos BIOS -ok miatt, akkor jon az uj AGESA, ami elvileg orvosol majd minden most fennallo hibat. Akkorra mar lesz raktaron is beloluk, MSRP aron, nem kell felarert rendelni.

Don't Tread On Me

(#1763) tasiadam válasza MPowerPH (#1762) üzenetére


tasiadam
veterán

Resize bar kapcsolot talalni mar az uj biosokban, sot, 1700-as cpu-val is kapcsolhato. (redditen van fent kep). Kerdes mennyire jo. Ez a verzio hibas? Vagy melyik?
Az intel is behozza, ha jol tudom.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1764) keIdor válasza syIex (#1761) üzenetére


keIdor
titán

Ez már i9-9900K -> i9-10900K váltásra is igaz volt.
Sőt, ott szerintem jobban, mert ugyanaz az egész csak plusz két mag.
AMD-vel egy szálon is kapsz nagyobb teljesítményt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1765) Shkiz0 válasza syIex (#1761) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én biztosan nem váltanék a helyedben.
Munkára egyértelműen jobb választás a Ryzen, de az már eddig is többnyire az volt a Zen2 érában is.
Ha pedig csak játék van akkor arra kell építkezni amelyiket olcsóbban megveszi az ember.
1440P alatt van előnye az új ryzeneknek, de gyanítom aki 5800X/5900X-et vesz, meg mellé 3080/6800XT-t az nem FHD-n fog játszani, a felett meg már nem nagyon van dominancia AMD esetén. 1440P-be még akad pár cím ahol van némi előny de 4K esetén már marginális.
Amúgy itt volt megint a lehetőség AMD terén, hogy kaszáljanak egy nagyot mind proci mind vga esetén erre elbalfaszkodták ők is. Ilyen árakon amennyiért megy az 5800x / 5900x az vicc, akkor már inkább 10850K/10900K pláne így, hogy intel árat is vágott szinte a teljes termékpalettáján.
Élő példa vagyok rá, hogy tényleg terveztem én is a váltást, kezemben volt az 5900X de megláttam megint mi megy a rajtot követően elengedtem inkább, nem volt kedvem hozzá, hogy hónapokat várjak arra, hogy rendbe szedjék a biosokat. Azt gondoltam, simább lesz a start, és nem az lesz mint Zen2 esetén, hogy hónapokig ment a reszelgetés mire jó lett.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1766) tasiadam válasza keIdor (#1764) üzenetére


tasiadam
veterán

Kb ha valaki bett 8700K-t,felhuxta, semmit sem veszitett a mai naphoz kepest, es egy 10600 erot kap,ami azert nem gaz. A 9900K meg nem a 10700K lenne most, csak plusz cache?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1767) Shkiz0 válasza tasiadam (#1766) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A 9900K meg nem a 10700K lenne most, csak plusz cache?
Gyakorlatban igen :K
A 10900 illetve a később jött 10850 meg kapott +2 magot.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1768) Csavez™


Csavez™
veterán

Hát nem bírkózok meg ezzel az asus lappal. :(((
5,2ghz simán megy, jók a hőfofok is, csak a ramokat nem tudom beállítani, Gskill DDR4-4266MHz CL19-19-19-39 1.40V ,és 3200Mhz felé nem tudom vinni.
Lövésem nincs mit rontok el, eddig jutottam a beállításokkal:

[ Szerkesztve ]

(#1769) MPowerPH válasza Csavez™ (#1768) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo slotba raktad a modulokat?

Don't Tread On Me

(#1770) Csavez™ válasza MPowerPH (#1769) üzenetére


Csavez™
veterán

Remélem 1es+3as.

[ Szerkesztve ]

(#1771) syIex válasza keIdor (#1764) üzenetére


syIex
veterán

Csak ott nagyon jó áron tudtam eladni a régit és megvenni az újat is. :DDD
Jelen esetben pedig legalább 100k-t rá kellene költeni. :)

BMW; Vonz az újdonság varázsa és azért is gondolkoztam rajta, de az elérhetetlenség és a plusz gondok miatt le is tettem róla. Amit régebben kertem tőled beállítások azóta se próbáltam ki szóval a héten lehet rá nézek. :D Bár rendeltem egy MSI Ace lapot is a Hero helyett, aztán majd meglátom lehet csak abban próbálom meg majd. :U

Shkiz0; Nem is fogok. :N Nyilván vonzott az új, de mivel 3440x1440p van jelenleg és, ha az LG CX nem válik be, mint 4K megjelenítő néha akkor a monitort is lehet le cserelem, csak a 21:9-et sajnálom, mert nagyon meg szerettem. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1772) Csavez™ válasza MPowerPH (#1769) üzenetére


Csavez™
veterán

Átraktam a 2+4-ben, adtam még egy kis feszt még a procinak, és jó is! :C

(#1773) tasiadam válasza Csavez™ (#1772) üzenetére


tasiadam
veterán

jobb 1-3 vagy bal 2-4. Ezt kell kb megtanulni. Az alaplap nem hisztizett h tedd at? Nekem neha csinalta, akkor is amikor 2 slotos volt a lap.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1774) MPowerPH válasza Csavez™ (#1772) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gondoltam. Csodalkoztam volna azon, hogy 'csak ugy' nem mennek. :))

Don't Tread On Me

(#1775) Shkiz0 válasza tasiadam (#1773) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Inkabb minsig megnezni a manualt es nem emlekezettbol dolgozmi 😅
Asrocknal pl pont ellenkezoleg kell mint a tobbinel.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1776) Csavez™


Csavez™
veterán

A manuállal kellett volna kezdeni! :) A2+B2.
Köszi a segítséget, holnap kezdem finomhangolni! :R

(#1777) tasiadam válasza Shkiz0 (#1775) üzenetére


tasiadam
veterán

asrock direkt trollkodik?:U

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1778) HoReSz1975 válasza MPowerPH (#1754) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Intel® Core™ i9-10900KF
ASROCK S1200 Z490 Phantom Gaming VELOCITA
Cooler Master - MasterLiquid ML360R RGB - Vízhűtés

Most All Core 5.0GHz-n van 1.285V mellett LLC3, majd tesztelgetem, 1.25V -vel nem volt stabil a Biosban állítva.

(#1779) Shkiz0 válasza HoReSz1975 (#1778) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

LLC3 sokat ejt.
Proba 2 vagy 1-en.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1780) Shkiz0 válasza tasiadam (#1777) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Asrocknal forditva van az LLC is. :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1781) Szabi020


Szabi020
tag

Megérkezett nekem is az I9 10850K ( 50k-val volt olcsóbb mint a 10900k....)
Kiváncsi leszek mit tud egy 8700K-hoz képest egy Aorus Ultra lapban!

Feltételezem nem baj, hogy ezt választottam?

A felár a 100mhz-re meg a prémium dobozra nekem nem ért volna meg ekkora összeget.

(#1782) keIdor válasza Szabi020 (#1781) üzenetére


keIdor
titán

Sokkal jobban hangzik a -50k-s i9-10850K.
Mpower jó darabot fogott ki annó abból is, szóval neked is sikerülhet.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1783) Szabi020 válasza keIdor (#1782) üzenetére


Szabi020
tag

Jól hangzik.

Kiváncsi leszek rá nagyon. Majd ha eljutok addig, hogy összerakjam kiderül. :)

(#1784) syIex válasza Szabi020 (#1783) üzenetére


syIex
veterán

Tegyük hozzá, hogy ő külföldön él és lehet szerencsésebb forrásból volt neki, mint kishazánkbn.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1785) palfitom válasza Csavez™ (#1776) üzenetére


palfitom
félisten

Na igen. Sok hibát a tapasztaltak követnek el, a régebbi platformokon szerzett rutin miatt.
Már egy ideje az A2-B2 az elsődleges foglalatpár.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1786) palfitom válasza syIex (#1784) üzenetére


palfitom
félisten

:DD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1787) MPowerPH válasza Szabi020 (#1783) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jol dontottel, szvsz az egyik best buy CPU jelenleg. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1788) Csavez™ válasza palfitom (#1785) üzenetére


Csavez™
veterán

Öt éve 2 slotos lapom van, azelött 6 évig 8 slotos volt (mind tele volt).
Mondhatni benéztem! :)
Avengesr key -re regisztrált már valaki, vagy ez csak usában érvényes?

(#1789) pRoject22


pRoject22
őstag

Sziasztok!

Most váltottam AMD-röl Intelre, egy 10700KF-et sikerült vennem és egy ASUS TUF Gaming B460 Plus lapot hozzá, esetleg tudnátok segíteni ,hogy miket érdemes bekapcsolni a biosban ehhez a procihoz? Pl a Turbo Boost 3.0-t bekapcsoltam de még cinebench alatt sem megy 5.1-re fel az órajel, meg leszedtem az ETU progit is hozzá de ottsem látom, hogy az órajel elmozdulna alapról.

Köszi előre is a válaszokat :R

¯\_(ツ)_/¯

(#1790) MPowerPH válasza Csavez™ (#1788) üzenetére


MPowerPH
félisten

Daisy chain miatt. :) Ott valamiert igy kell, ami persze tok fura, hogy nem a CPU -hoz kozeli slot a primary, logika azt diktalna, ezert sokan beleszaladnak ebbe.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1791) balintka


balintka
addikt

Sziasztok, gondolkodok a 10. gen-es cserén, de olvastam valami olyasmit, h március körül már jön a 11. gen. Ez a hír igaz?

(#1792) MPowerPH válasza balintka (#1791) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen. Ha nem surgos, kakor vard meg azt. Ott mar lesz PCI-E 4.0 is, es IPC -ben egy jelentos javulas.

Don't Tread On Me

(#1793) palfitom válasza pRoject22 (#1789) üzenetére


palfitom
félisten

A 10700K(F) all-core turboja 4,9 GHz, csak 1 magon tud 5,1-re turbozni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1794) pRoject22 válasza palfitom (#1793) üzenetére


pRoject22
őstag

És az 5.1-et csak pl játék közben éri el adott esetben? Vagy kell még valamit állítanom rajta? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#1795) palfitom válasza pRoject22 (#1794) üzenetére


palfitom
félisten

Csak akkor, ha 1 magos terhelést kap, aminek manapság nincs sok esélye.
A BIOS-ban a ramokhoz tartozó 2933-as XMP profilt aktiváld, és enjoy.
Ha van lehetőség a BIOS-ban rá, akkor a TDP limiteket (short és long) kitolhatod, de esetedben nincs sok jelentősége.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1796) pRoject22 válasza palfitom (#1795) üzenetére


pRoject22
őstag

3200-as ramom van, de ez a proci csak 2933-ig kezeli, van rá valami mód, hogy 3200-on menjen a ram? Próbálgattam de lefagy a gép mindig miután 3200-ra állítom a ramot.

¯\_(ツ)_/¯

(#1797) palfitom válasza pRoject22 (#1796) üzenetére


palfitom
félisten

Nem. Csak Z-s lapban mehetne 2933 fölött.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1798) pRoject22 válasza palfitom (#1797) üzenetére


pRoject22
őstag

Áh értem oké, köszi a válaszokat :R

¯\_(ツ)_/¯

(#1799) Csavez™


Csavez™
veterán

Kéne még egy kis segítség, belőttem 1.35-el az 5,2 ghz all core-t, stabilan megy szerintem még vissza is veszek a feszből. Az llc-t állítgatom és nem tudom mit néztem be megint , hogy cpuz stress test alatt vissza vesz a feszből! :F
LLC4 stock

LLC4 100% Terhelés alatt

LLC5 stock

LLC5 100%

LLC6 meg bármit csinálok 1.359, ez így normális?

[ Szerkesztve ]

(#1800) balintka válasza MPowerPH (#1792) üzenetére


balintka
addikt

Köszi, akkor jól tudtam. Megvárom, még van kb. 1 év garim a mostani cuccokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.