Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) jeni válasza syIex (#750) üzenetére


jeni
félisten

Arról nem is szólva,hogy az alaplapot is cserélni kellene hozzá.
Akkor cserélj ha nem kell 10999Ft össz költségnél többet ráköltened az Intel 1200 rendszerre.

(#752) Devid_81 válasza syIex (#750) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jelenleg szinte sehol nem kaphato a 10900K, csak a 10700K, viszont arra valtani 9900K-rol meg ugye meg nagyobb penzkidobas lenne.
Gyanitom amugy a keszlet nem is fog helyreallni nagyon, mert a kovetkezo generacio is elegge kozel, igy felesleges nekik legyartani tul sokat mar ebbol.

[ Szerkesztve ]

...

(#753) syIex válasza Devid_81 (#752) üzenetére


syIex
veterán

Arra eszem ágában sem volt, hiszen az lényegében ugyan az! :U
Igen hasonló állásponton vagyok én is szóval úgy néz ki a 10-es széria ki marad.... :D
A Ryzenre sincs értelme váltani, mert az meg gyengébb is Single Core esetén szóval év végéig valószínűleg marad a konfig aztán, ha a 4-es Ryzen meghozza az előrelépést azon a téren is akkor cserélek valószínű, mert a Rocketbe annyira nem bízok! :K

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#754) jeni válasza syIex (#753) üzenetére


jeni
félisten

Ryzen ár értékben verhetetlen
3800X/3900X nem is rossz procik

(#755) syIex válasza jeni (#754) üzenetére


syIex
veterán

Nem azt mondtam, hogy rossz ,sőt...
Egyszerűen 9900K-ról nincs értelme váltani, mert játékok terén gyengébb! :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#756) Devid_81 válasza syIex (#753) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vard meg a 10850K-t vagy mi a rosseb lesz a gyengebbik 10/20
De szerintem abbol sem lesz csak az elejen felarral, aztan eltunik majdnem orokre :D

...

(#757) keIdor válasza Devid_81 (#756) üzenetére


keIdor
titán

Ha teljesítményre volna szüksége már vehetett volna HEDT-et 18 magig, vagy bármelyik AMD-t, neki csak a legújabb kell ahogy nézem... A 9-es meg nagyobb, mint a 8-as szám.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#758) Devid_81 válasza keIdor (#757) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mindig vonzo az uj, majdnem en is beleugrottam a cserebe, foleg amikor a hutes gondokkal kuzdottem, meg lattam, hogy kinek milyen jol megy a cpu az enyemhez kepest, de szerencsere letettem rola egy idore :B

...

(#759) syIex válasza keIdor (#757) üzenetére


syIex
veterán

Jól beszélsz! :K
Szeretek folyamatosan újítgatni viszont lefelé nem akarok haladni ezért akarok újabbat és ezáltal jobbat is. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#760) syIex válasza Devid_81 (#758) üzenetére


syIex
veterán

Nekem is van, hogy elő jön és van, hogy elmúlik. Most éppen bennem van a "bugi", de mivel nem elérhető amit akarok ezért majd ki alszom szerintem.. :DDD
Bár egy 5.3Ghz-es 10900K-nak örültem volna! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#761) keIdor válasza Devid_81 (#758) üzenetére


keIdor
titán

Most pont nem. :) Ez az LGA1200 eléggé halva született egy kényszer foglalat lett.
Év elején jön a Rocket Lake, ami a mostaniak alá lesz pozicionálva, aztán a következő már LGA1700.
Eléggé úgy is látszik, hogy a Z490 nem kapja meg a PCI-E 4.0-át, mert abból meg jön az 500-as 6 hónap múlva.

sylex1: Nem megbántani akarlak, de pont a néhány kényszerváltó miatt teheti ezt meg az Intel, amit csinál. Bármit ad ki, mindig lesz egy kevés ember, aki úgyis megveszi. Bármi is az.
Mert Intel, meg +1%-al gyorsabb.

Jól lehúznak titeket... de hajrá.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#762) syIex válasza keIdor (#761) üzenetére


syIex
veterán

Ezek nálam ilyen fellángolások egyébként és általában, ha aznap vagy max 1-2 napon belül nem tudom megoldani akkor el is engedtem szépen.
Nem rendeltem rá elő tudom, hogy nem éri meg azt a többletet amivel többet kérnek érte.
Viszont mégis bennem van az, hogy nekem a legjobb kell ilyen műszaki cuccokból (ne kérdezd miért, nem tudom egyszerűen így van).
De ahogy mondtam is, ha nem jön össze szinte azonnal akkor szépen ki alszom és le csillapodok! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#763) keIdor válasza syIex (#762) üzenetére


keIdor
titán

Felesleges, rekord drága alaplapok, amibe csak 10 magos megy és nem ad semmi újat, mert az az 500-as chipsettől lesz engedélyezve.
X299 olcsóbb és 18 magig bővíthető, én ezért nem látom értelmét ennek a Z490-nek, hogy ebben mi annyira vonzó, hogy megvegyék? :F Zsákutca és szerintem ezzel nézik, hogy hol az ingerküszöb alaplapárak terén...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#764) syIex válasza keIdor (#763) üzenetére


syIex
veterán

Amikor elolvasok két ilyen valóban hozzá értő hsz-t akkor pedig szépen lankad is az érdeklődésem a cuccok után és megnyugtatom magam, hogy nem baj az, hogy nem dobok ki 100 ezret az ablakon 10 fps-ért... :DDD
Szóval nem haragszom és nem is veszem magamra, hanem inkább köszi! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#765) palfitom válasza keIdor (#763) üzenetére


palfitom
félisten

Valóban zsákutca.
Igazából aki valamilyen régi patformról vált, annak elsődlegesen ajánlható az LGA1200, de 1151v2-ről nincs értelme átnyergelni ide, inkább várni kell vele 1700-ra, DDR5-re.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#766) MPowerPH válasza syIex (#762) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha a legjobb kell, akkor miert nem veszel X299 -et, i9-9980XE vagy 10980XE -vel? Szvsz 18 mag, ki lehet fogni olyan kockat, ami tud 4.8-4.9GHz -t is. Az most a legjobb, szerintem.... En minden nap probalom magam lebeszelni rola, mert tudom, hogy a Zen 3 ezt is atirja.
Alaplapot talalni, annyiba volt fent nem reg egy RMA -bol visszajott EVGA X299 Dark, mint egy mezei, kozepkatos Z490 deszka. (110K volt) A CPU -t meg ujonnan megveszed £1000 korul, most is volt akcio ra eBayen CCL -nel. Onnantol meg mar csak 4db modul kell.(most volt fent eBayen X299 -hez binnelt 4x8Gb G.Skill 4600MHz quad ch pakk, £200 -ert.) Ez nem sokkal tobb annal, mint amennyibe egy haslonlo minosegi valtas kerul Z390 -tol, fsak itt kapsz pluszt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#767) Laraxior


Laraxior
titán

Egyszerűbb, ha egyelőre az intelt hanyagolja mindenki. ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#768) RazoR


RazoR
veterán

rossz topik, bocs

[ Szerkesztve ]

(#769) gainwardgs válasza Laraxior (#767) üzenetére


gainwardgs
addikt

Örökre ;]

(#770) Laraxior válasza gainwardgs (#769) üzenetére


Laraxior
titán

Azért nem, de kell idő mire eldöntik, hogy mit is akarnak, nem csak ez az össze-vissza vagdalkozás, kidobálunk mindent...
Még ez az 1700-as foglalat sem lesz az igazi, ez kb 100%.
Legalábbis 1151-ről biztosan nem lesz érdemes váltani, sem 1200re, sem 1700re.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#771) Peat;) válasza keIdor (#761) üzenetére


Peat;)
veterán

Akik sok évre vesznek gépet azoknak tökmindegy mi mennyire fejleszthető, erre már én sem figyelek. Ezen casual usereknél a fejlesztés az aktuális platform megvásárlását jelenti, sztem 15 éve volt utoljára hogy cput cseréltem csak.
A z490+10400(f) ott van mint a b550+3600, franc tudja eldönteni melyik a jobb ha 5 évig nem nyúlok hozzá...intel egyszerű, amd-nél azért jobban be kell állítani dolgokat, olvasom ryzen topikot. Egy "buta" berakom oszt megy usernek még mindig van hogy jó az intel. A b450 alaplap jelent 10 ezer huf előnyt, hát nem sok és bios update kell hozzá sok lapnál ami 3 ezer huf kb a boltokban. 10400f kevésbé melegszik, akkor is ha felülfeszeli az alaplap alapból ami mindkét oldalon előfordul olvasva topikokat...

Msi a pro z490esért az az 55 ezer forint meg szerintem nem sok, jó a hűtés , bios, minden. És még csak most állnak be árak, a 10400f pl nem kapható normálisan, ha lesz készlet egy ötössel olcsóbb lesz mint a ryzen 3600. Bár nekem megér +5 ezret ha meghalna a direct vga, de kinek mi.

(#772) MPowerPH válasza Peat;) (#771) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyik sem. :DDD
8 mag alatt nem nagyon eri meg gondolkodni, foleg ilyen tavon. 8 mag lesz a standard PC -n a konzolok fejlodese miatt, hala az egnek.

Ellenben kapasbol azt mondanam, hogy az AMD, meg ha most csak egy 3600 -al is. Leven Z490 egy halott platform, ide nem jon a jovoben emlitesre melto CPU, 10 mag lesz a plafon. B550 -be meg megy up to 16 core, es ugye a Zen 3 is jo lesz bele. Joval jovotallobb. Nem kellene kerdesnek lennie. :N

Ezek most a tenyek, kar ragozni. Az Intel eleg sokaig a tronon ult, vegre fel lett kavarva az alloviz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#773) Motion_Blur válasza MPowerPH (#772) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az AMD sikere akkor lenne totális, ha nem kéne vért pisálni egy rendes RAM beállításért + nem 4.1-4.2 GHz lenne a plafon.

Nekem ez a Z490 Toma + 10700K páros elég szépen muzsikál, önmagában a 200k-t megérte, az már kevésbé hogy a Z270 + 7700K kombót nem sokkal több mint a feléért tudtam csak eladni... de 3+ év után ez nem racionális döntés volt nyilván, kellett az újdonság.

mod: 10c/20t azért csak elég lesz játékok alá egy darabig 5+ GHz-en

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#774) MPowerPH válasza Motion_Blur (#773) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert egy 3950X -nel nem 4.2GHz a plafon. :N Az inkabb a 3600 -as. Ahogy neztem, nincs gond a memoria beallitassal. Eleg az a 3733/3800MHz is 1:1 -ben az IF -el, ha megfeleloek az idozitesek. Itt sem konnyebb a dolog, en is vert pisalok, igaz 4500-as memokkal. Kikiserletezni, hogy most mi a keves, az IO vagy az SA, damn... A gyoker IMC -nek eppen milyen kedve van. Memoria OC shol sem setagalopp. Es nem minden a magas freki. Lasd nalam, hiaba megy 4.5GHz-t, ha a 4.133 felmossa vele a padlot, mert olyanok az idozitesek.

En amikor megvettem a Z390 -et, meg nem volt Zen2. Akkor nem ezt vettem volna. Ez is szepen muzsikal, de nincs benne jovotallosag, hiaba tudnam most mar 5.3GHz-n kuldeni. A Zen3 pedig ha hozza a beigert orajel emelkedest, es az IPC javulast, akkor nem marad kerdes, melyiket erdemes venni. Es ugye az mar elvileg belemenne X570 -be, tehat aki vett egy szuper lapot, annak csak ki kell cserelnie a CPU -t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#775) keIdor válasza Peat;) (#771) üzenetére


keIdor
titán

Itt most főleg az i9-9900K váltás i9-10900K-ról van szó. :)
Nincs értelme, mert nagyon sokat kell érte fizetni és 10 magnál ugyanúgy vége.
X299 akkor már sokkal jobban megéri, ha AMD ellenes is az illető, mert 18 magig szabad az út. Erre szerettem volna felhívni a figyelmet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#776) Motion_Blur válasza MPowerPH (#774) üzenetére


Motion_Blur
félisten

X570 + 3700/3800X volt a kosaramban még, árban 1-1 lett volna a Z490+10700K-val

1440p-n vagyok és maradok is, oda még releváns fps-t hoz az 5+GHz :R

persze minden OK amit írsz, de nekem nem kell 10+ mag évekig, az tuti

keIdor: X299 is birizgált, főleg h volt X79, és imádtam a quad channelt :B csak 165W TDP annyira nem volt szimpi :D

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#777) keIdor válasza Motion_Blur (#776) üzenetére


keIdor
titán

Nem rosszabbak a nagyobb felületnek köszönhetően.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#778) MPowerPH válasza Motion_Blur (#776) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meglepodnel, hogy egy 10980XE mennyire hutheto meg 4.8GHz -n is, ahol mar siman 400W kozeleben eszik, ha hasznalod mind a 18 magot.

Pedig lehet az X570 -el jobban jartal volna... Zen3 szerintem ezen a game -ek alatti gyengebb mutaton is valtoztatni fog. Es csak CPU -t kellett volna cserelned.
Vagy akkor mar joarasitott Z390, bar a Toma pont egy jo, es nem draga lap, es a 10700K sem kerul sokba ahhoz kepes, hogy a 9900K mennyiert ment.
4 magrol azert ez hatalmas ugras, en is tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#779) MPowerPH válasza MPowerPH (#778) üzenetére


MPowerPH
félisten

En meg mindig nem engedtem el a HEDT -et... Varok, hatha valaki eBayre feldob egy pakkot. :B

Don't Tread On Me

(#780) Peat;) válasza MPowerPH (#772) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem pénzkidobás lenne 8 mag most, inkább mindenes gép kell amivel néha tudok játszani is, single playerben, full hdn. 5 évig biztos nem nyúlok hozzá. Már kiöregedtem ebből, a mostani gépen is mennek a dolgok, csak régi, kell egy újabb, ennyi a story. Erre az olvasottak alapján intel egyszerűbb egy fokkal.

(#781) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Csak hogy a témánál maradjunk.
10900k@5,6Ghz 10/20, direct-die + chiller, cbr15
Ez a korábban linkelt példány, itt már sok feszt kér. (Sp63 chip)

Emez viszont egy még jobb példány Norvégiából:
10900k@5,6Ghz ~1,45v körül, CBR20 (Sp 87 chip és direct die)

Itt van egy hosszú direct die 5,5Ghz tuning videó (cbr20+egyebek) első és második rész.
Sp 88-as chip, 5,5Ghz ~1,37v körül megyen.

Úgy tűnik az S-spec kódokat figyelgetik.

(#782) MPowerPH válasza -Gabesz- (#781) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, ha nincs kapcsolatod, eselytelen, hogy kifogsz egy ilyet. Mikor a nagykerekbe kerulnek, a golden chipek ki vannak szurve binningre.
Szoval ez a halando embernek alom marad.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#783) MPowerPH válasza -Gabesz- (#781) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak gondlj bele, hogy der8auer mennyi CPU -bol valogathatott, es csupan egy ilyen darabot fogott ki. Rossznak nem mondhato persze, de nagyon messze van attol, amit linkeltel. :)

Don't Tread On Me

(#784) -Gabesz- válasza MPowerPH (#783) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Persze, tudom én ezt.
Csak az érdekes, kirívó példányokat linkelgetem be érdekességképpen.
Illetve, a direct die + chiller kombó elég ütős kombó (1,5v fölötti eredmények.)

[ Szerkesztve ]

(#785) -Gabesz- válasza MPowerPH (#783) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Azért remélem nem gond ha teszek még be ilyen kirívóan jó eredményeket. :)
Szóval Norvég kománk megnézte a CBR20-at 1 szálon 5,6Ghz-en. ő egyébként direct-die-t használ, chillert nem.
Aztán van még itt egy mezei 5,1Ghz-es 10900k eredmény, a dolog érdekessége, hogy 1,16Vcore mellett hozza ezt. (SP81 spec kódú) A hw infó szerint a közel 4,5 órás tevékenysége alatt, a max fogyija 140w volt, ez elég barátságos. Ez a proci is szépen mehet magasabb órajeleken is.

(#786) MPowerPH válasza -Gabesz- (#785) üzenetére


MPowerPH
félisten

Te tartod eletben a topikot. :DDD

Egyebkent jo lenne ez, ha mindegyik tudna az 5.5GHz -t all core. Zen3 szeptemberben valszeg felmossa a padlot a Comet -el, sokan atnyergelnek majd a kekektol is.

Latszik egyebkent, hogy meg mindig reszelik, es tudnak fejlodest felmutatni. Ott a 10980XE, ami csak egy tokeletesitett 9980XE, de azonos orajelen es feszultsegen olyan 20% -al kevesebb kakaot ker. Csak ez a reszeles a konkurencia miatt mar nem eleg.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#787) bigdigit válasza MPowerPH (#786) üzenetére


bigdigit
addikt

Nincs mit írni róla max 2 napig.Össze rakva meghúzva megy és nincs vele dolog mint mindig.
Engem pl inkább a vonat üssön el mint váltsak másik oldalra.

(#788) palfitom válasza bigdigit (#787) üzenetére


palfitom
félisten

"inkább a vonat üssön el mint váltsak másik oldalra" - Nagyon bátor kijelentés!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#789) Devid_81 válasza bigdigit (#787) üzenetére


Devid_81
nagyúr

5 eves arch, nem art ha mar tul van a kezdeti problemakon :DDD ;]

Szerk: Engem pl inkább a vonat üssön el mint váltsak másik oldalra

Ja megelegszel a mostanival akkor nem is kell atmenni sehova ;)
Ahogy a jelenlegi helyzet kinez Inteleknel kb ez lesz az utolso "ertelmes" termek toluk amennyiben eltekintunk a fogyasztas es egyeb hatranyoktol, de legalabb van vegre 10/20 sima asztalin toluk.
A kovetkezo lepes max 8 mag ujra de magasabb IPC, majd socket csere utan jon a 8 nagy 8 kis magos felepites, ertelmetlen iranyba mennek sajnos a dolgok a kekeknel :((

[ Szerkesztve ]

...

(#790) palfitom válasza Devid_81 (#789) üzenetére


palfitom
félisten

:DDD :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#791) jeni


jeni
félisten

Mennyire hiteles ez benchmark teszt?

Bármit nézzek intel 10700K procihoz mértan, a 3800X vagy a 3900X szemben,a magok számától eltekintve és az árán kívül semmiben sem szerzett plusz előnyt az intellel szemben a Ryzen procik. A Pcie 4.0 hiányát most nem néztem az intel oldalról.
Bezzeg ha nem 14 nm-es csíkszélességgel hanem 10 vagy 7mm akkor más lenne a helyzet. Az L1700 tokozásnak sem lesz meg 7mm gyártás technológia gondolom.

(#792) ScomComputer válasza bigdigit (#787) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igazad van... ebben a topikban az Intel a király... :C

(#793) keIdor válasza jeni (#791) üzenetére


keIdor
titán

Alder Lake 10nm
Meteor Lake 7nm elvileg ez a tervük.
Csak szkeptikus vagyok big.LITTLE felépítés miatt, hogy kell-e ez...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#794) MPowerPH válasza bigdigit (#787) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, ennyi ev reszeles utan mit varsz? ;] Lassan mar matuzsalem, csak uj kontosben. Ragyas boron ez nem segit. :DDD
En amint megjelenik, elerheto lesz, mar szedem is a satorfamat.

jeni: A 8 magos "Skylake" egy kicsivel gyorsabb, mint a Ryzenek. Cserebe azert joval tobbe kerul, es szerintem 80% -al tobbet fogyaszt. De itt mar lassan nem a Zen2 -hoz kell hasonlitani, ez a nagy harci helyzet, es ez lesz a Skylake architektura kivegzese. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#795) bigdigit válasza MPowerPH (#794) üzenetére


bigdigit
addikt

A piac mindig diktál.A számomra sötét oldal se lesz olcsóbb semmivel.Mindig a sebesség fogja pozícionálni az árakat.Most sincs másképp és ha gyorsabb lesz a nevét nem mondjuk ki gyártó procija annyival drágább is lesz.Nekem talán egyszer volt valami másik oldalas procim az őskorból sőt még vga is járt nálam mert aktuális nvidia meghalt a hétvégén és csak 9800pro volt kapható akkor azonnal.Én olyan vagyok ha most kell akkor most.2 hét után ment is a levesbe.Soha többet tőlük semmit.Tudom lehet írni de hát most mát nincs velük annyi nyűg de köszönöm nekem akkor sem.Mivel 54 éves vagyok szerintem a 10700k már kiszolgál engem de a vga biztos nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#796) jeni válasza bigdigit (#795) üzenetére


jeni
félisten

Van még legalább 46 éved ,ahhoz a 10700K nagyon kevés lesz ,hogy addig is fusson még a gépedben.

(#797) MPowerPH válasza bigdigit (#795) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Mindig a sebesség fogja pozícionálni az árakat.Most sincs másképp és ha gyorsabb lesz a nevét nem mondjuk ki gyártó procija annyival drágább is lesz."

Azert ez mar most sem igaz.... 3950X megeszi reggelire a 10980XE Intel HEDT -et, es fele annyiba kerul. Persze ha az AMD vegre ugy igazan robbant egyet, valoszinuleg az arakat is megemeli, mert megteheti. Bar a 7nm miatt egyebkent is koltseghatekony a gyartas.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#798) bigdigit válasza MPowerPH (#797) üzenetére


bigdigit
addikt

Én csak gamer szempontból figyelem az eseményeket. Na meg kényelemből. Minden volt az a rövid időszak csak nyugalom nem. De tegyük hozzá én 6600K-ról váltottam. Pc hardveres igényeit meg a konzol vezérli. Most megjelenő generációnak elég lesz a mostani konfig is. Bármilyen konzolos játék pc átiratán szinte sír a gép adjak már neki munkát is. Talán a RDR2 kivétel de az nem sima portolás volt ha jól tudom.

(#799) -Gabesz- válasza MPowerPH (#786) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Mostanában szaporodnak a jól futó 10900k procik.
Az újabb sorozatok lehet jobban mennek.
itt egy Sp92 fut éppen 5,3Ghz 1,22v mellett.

Ez a Thai srác meg külön videót szentelt országuk első SP100+ sorozatú 10900k-jának.
Elég jól megy nála, CBR20-al tolja csak. A hűtést nem tudom kivenni és nem értem mit mond, de nagyon jók a max core hőfokok. :) 5,4Ghz - 1,24v - 60c; 5,5Ghz - 1,3v - 63c; 5,6ghz -- 1,456v - 78c. Szerintem direct die + víz + ventik.
A ramja is jól kapar, írás-olvasás-másolás 72k - 72k - 66k Mb/s

[ Szerkesztve ]

(#800) MPowerPH válasza -Gabesz- (#799) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezek sem mezei userek. :N Lehetne jatszani, venni egyet probabol, majd visszakuldeni. De biztos vagyok benne, ha latatlanban csak rendelnel egyet, orulnel az 5.2G -nek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.