Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Devid_81 válasza syIex (#95) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En anno £229-ert vettem a Hero lapot es £375 az uj bontatlan ferdekupakos 9900K-t (£604)
Ha es ez a ha igen eros itt, ha eladnek mindent amennyiert vettem anno akkor is £429+520-al szamolva (£949) £345-be kerulne a csere, nahmarmost' eleg nehez eladni a regit uj aron, szoval kb £500-ba kerulne a valtas plusz 2 magert...
Meg gondolkodom rajta, hogy akarom-e :DDD

Meg is van a valasz, biztos, hogy nem, Intel megtarthatja maganak az osszes 10 magos procijat ;]

Csak egy gyors matek, MSI Tomahawk X570 £220 elorendelve, 3950X £690, ez jon ki £910-re Angliaban.
Kabare az egesz Intel komolyan... :U
Oke tudom itt eltekintettem a Hero laptol, viszont a Tomahawk lap nagyon jo lesz ennyiert, nem tudom van-e intelbol olyan ami £200 korul van es ugyan ezt ellehet mondani rola...

...

(#102) syIex válasza Devid_81 (#101) üzenetére


syIex
veterán

Én sem váltok, mert az a plusz 5% SINGLE core teljesítmény számomra nem éri meg és a Multicore terén a 9900K-t sem használom ki... :DDD
Szóval kíváncsi leszek év vége körül az új AMD-re, aztán lehet át térek a "sötét" oldalra. :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#103) MPowerPH válasza syIex (#99) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nem az AMD hibaja. :N A jatekfejlesztok 'sara', ugyanis eddig nem volt rendes AMD CPU, igy majd az osszes game Intelre van optimalizalva. Vannak kivetelek, es ez a jovoben valtozni fog. Most mar a konzolok mutatjak az iranyt, ott pedig az AMD ternyerese oriasi.

Don't Tread On Me

(#104) syIex válasza MPowerPH (#103) üzenetére


syIex
veterán

Úgy legyen, de szerintem ez még inkább évek, mint hónapok kérdése sajna. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#105) MPowerPH válasza syIex (#104) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem nem. Az uj konzol gen. uton van, standard 8 mag, az osszes uj game a kore lesz szabva.

Don't Tread On Me

(#106) syIex válasza MPowerPH (#105) üzenetére


syIex
veterán

Ismétlem magam, úgy legyen! :D
Nekem marad a 9900K, nem váltok 10-es Intelre semmi képp, mert nem éri meg a közel 150K felárat.
A 3950X-el szemeztem, de annak se lenne értelme, mivel főleg játékra használom a gépem.
Majd a 4-es Ryzen talán... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#107) Ribi válasza MPowerPH (#98) üzenetére


Ribi
nagyúr

Semmi köze az optimalizáltsághoz.
Intel 1 chipes, AMD meg 2-3 +még azon belül is CCX. Elég sokszor el lett mondva, hogy intelnél kisebbek a késleltetések (emiatt is).
Ezt nézd végig.

(#108) MPowerPH válasza Ribi (#107) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tisztaban vagyok vele.

Es szerinted arra az architekturara nem lehet olyan kodot irni, ami hatekonyabban hasznalja az eroforrasokat?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#109) Ribi válasza MPowerPH (#108) üzenetére


Ribi
nagyúr

Persze, optimalizálják AMD-re, lassítsák be, hogy Intelen fusson szarabbul. Mert azon kisebb a késleltetés. Érted hol a gond? Vannak dolgok amiket nem lehet úgy megírni mint a rendert, hogy belenyomod a jó sok adatot aztán majd 1x kijön a tóloldalon. Egyszerűen kisebb késleltetés miatt gyorsabb bizonyos dolgokban. Mint játék. Ennyi. Nem lehet optimalizálni lassabb késleltetésre.

(#110) Devid_81 válasza MPowerPH (#108) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Foleg mert csak az volt hosszu eveken keresztul...AMD-re nem kellett fejleszteni mert akkoriban egy vicc volt (sajnos)
Vagy ha megnezed az uj cimeket akkor az AMD megsincs lemaradva mar...? :B
Ezt akkor lehet en sem ertem am mi mitol jobb :D

...

(#111) MPowerPH válasza Ribi (#109) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ez valtozni fog. Keresek Neked errol egy jo angol cikket, par hete olvastam, es pont errol beszeltek.
A konzolok mutatjak az iranyt a PC jatekok fejlesztese teren is, igy a vege ugyis ez lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#112) keIdor válasza syIex (#102) üzenetére


keIdor
titán

Ha azonos orajelre belovod, akkor nulla pluszrol beszelhetunk, mert az IPC maradt.
A Comet Lake egy magon gyarilag 5.2-5.3GHz-re boostol, a Coffee Lake nem, ezert latod a tesztekben, hogy gyorsabb.
Beallitas kerdese.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#113) MPowerPH válasza keIdor (#112) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy mondod. Azert az a +200-300MHz az erosen erezheto egy magon.

Don't Tread On Me

(#114) Maelephant válasza MPowerPH (#98) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Én megkérdeztem egy fejlesztő (mondjuk nem játék, hanem üzleti alkalmazás) ismim erről a "nincs optimalizálva AMD-re" dologról és hát nem erősített meg abban, hogy ez létező jelenség volna, teljesen magánvéleményem szerint ez amolyan "gyúrós tudomány", "broscience", és mindenki úgy dobálózik vele, mintha ad egy: értené, hogy egyáltalán mit jelent(het), ad kettő: valóban magyarázat volna az AMD esetleges gyengébb teljesítményére.

(#115) wwenigma válasza MPowerPH (#96) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Isten őrizz, nagyon jot tett neked az Overclockers fórumon töltött idő. :))

Optimalizalas szempontjabol igazad van egyebkent, szerverproci téren is folyamatosan gyorsul ahogy kihasználják normalisan. [link] [link] [link] [link]

Egyszeruen a compilerek meg minden ugye ertelemszeruen elsosorban Intelre voltak kihegyezve és ugyanez igaz desktop vonalra is.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#116) kicsipapucs válasza syIex (#95) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Igen, én 9900k-ról "váltok" 10900k-ra, marad a 99k is, csak benchmarkolgatni veszem az új platformot.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#117) -Gabesz- válasza kicsipapucs (#116) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Szerintem a jobb példányok, megfelelő vízhűtéssel megfutják az 5,3-5,4Ghz all coret.

(#118) keIdor válasza -Gabesz- (#117) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem ő nitrogénre veszi inkább.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#119) - = Zk = - válasza -Gabesz- (#117) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én az első rézkupakos tesztekre leszek kíváncsi, sima 360as push ventis szereléssel...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#120) Ribi válasza -Gabesz- (#117) üzenetére


Ribi
nagyúr

Der8auer 360-as radival már trottlingba ütközött 5.3-on. 5.4-hez nagyon nagy mázli kell, hogy ne fűtse szét magát. Ott már 350W+ megy. Az vízzel sem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#121) MPowerPH válasza Ribi (#120) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vizzel a 350W+ sem gaz.... De ha nem tud 350W -nyi ho tavozni a die -rol, akkor ugy nehez.

Don't Tread On Me

(#122) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#123) VirsLee válasza Maelephant (#114) üzenetére


VirsLee
őstag

Persze, hogy nem :) Az üzleti alkalmazásokat fejlesztők állnak a létező legtávolabbra attól, hogy bármi elképzelésük legyen ilyesmiről. Ott az a lényeg, hogy a rendszer minél gyorsabban, minél olcsóbb emberekkel elkészíthető legyen. A legmagasabb szintű eszközöket használják, legtöbbször anélkül, hogy tudnák, hogy milyen CPU architektúra lesz alatta, mert nem teljesítmény kritikus a dolog. Egyszerűen nincs rá szükség ott :)

(#124) - = Zk = - válasza ScomComputer (#122) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah, ezt vártam :))
kiv leszek a rézkupakolásra is...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#125) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ez a 10600K egész mókás lehet cache+órajel tuninggal, bár kérdés, 1440p-ben élő ember észrevesz-e belőle bármit max részletességnél.

(#126) RazoR válasza Alvin_ti4200 (#125) üzenetére


RazoR
veterán

1440p-nél és fellette egy re kevésbé a proci számít, nálam 3440x1440-nál 40-45%-on malmozik a cpu ami egy 9600KF 5GHz-en

(#127) Laraxior válasza ScomComputer (#122) üzenetére


Laraxior
titán

Azok milyen ramok amik ott Knight Ridereznek? Corsair? :U

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#128) Kaci84 válasza Ribi (#107) üzenetére


Kaci84
őstag

Az lehet csak talán nem kellene feleselgesen annyi utat megtenni CCX-ek között és akkor máris jobb lenne a késleltetés.

(#129) palfitom válasza RazoR (#126) üzenetére


palfitom
félisten

Nyilván játékoktól is függ, de nagyrészt valóban kevésbé számít a proci.
Nálam a 8600K 40 - 60%-on teker, az általam használt szimulátoroknak elég a 6 mag.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#130) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Egy érdekes videó "Bulldozoid-tól" a feszültségekről(vcore,sa,io)....10900K....

(#131) Tibiajax válasza Laraxior (#127) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

megelőztél. :) nekem is szemet szúrt.. :B

(#132) Laraxior válasza Tibiajax (#131) üzenetére


Laraxior
titán

Corsair Dominator. :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#133) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok!

Nem emlékszem már, nem nyitáskor vettem 9600K-t. Mik volt akkor a nyitó árak? Brutális ez a 116k most.

Bankkártyával? Hát persze!

(#134) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Izgulok!
:B

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#135) Devid_81 válasza kicsipapucs (#134) üzenetére


Devid_81
nagyúr

CO-val oltsd el, a por utan sokat kell takaritani ;] :D

...

(#136) ScomComputer válasza kicsipapucs (#134) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én is.... :C
Látom msi gaming plus lett.... :K

(#137) kicsipapucs válasza ScomComputer (#136) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Az Apex és másik 10900k holnap jönnek, addig ez van.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#138) Laraxior válasza kicsipapucs (#137) üzenetére


Laraxior
titán

De aszonták, hogy ebben nem fog menni a 10900k :Y
175EUR-s alaplapban 5GHz? :N ;]

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#139) ScomComputer válasza kicsipapucs (#137) üzenetére


ScomComputer
veterán

Adjad neki Mate, hagy izzadjon a VRM.... :C

(#138) Laraxior:
Ki mondta....megy az....az egész hátlapi i/o burkolat egy nagy aluminium vrm hűtő egyben.... :D

[ Szerkesztve ]

(#140) kicsipapucs válasza ScomComputer (#139) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Az a baj, tömeg van, felület nem annyira.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#141) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Aszongya : The Best Gaming CPU 2020= 10600K..... [link]
:K

(#142) keIdor válasza ScomComputer (#141) üzenetére


keIdor
titán

Relatív alacsony ár, magas OC potenciál, nem véletlen mondja.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#143) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Does the 10900k Melt!? [link]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#144) ScomComputer válasza Laraxior (#138) üzenetére


ScomComputer
veterán

Joining the club with 10900k on Z490 Gaming Plus from MSI.....

Nem az "enyimé" mééég... :D
Loptam a képet...

[ Szerkesztve ]

(#145) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Core i9-10900K Overclocked to 5.4GHz......
[link]

(#146) Laraxior válasza ScomComputer (#144) üzenetére


Laraxior
titán

Majd jön BMW001 kollega és rácáfol ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#147) syIex válasza Laraxior (#146) üzenetére


syIex
veterán

XD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#148) Devid_81 válasza ScomComputer (#144) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ugy latom most is vannak/lesznek majd amik nagyon jol mennek. :U :K
Ilyen feszen 9900KS-ek is alig mentek ennyit.

Errol jut eszembe, most mennyiert aruljak a 9900KS-t ebayen, meg mindig $/£1500-ert? ;] :DDD

...

(#149) - = Zk = - válasza Laraxior (#146) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lyaly....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#150) MPowerPH válasza Laraxior (#146) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mire cafoljak ra?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.