Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#522) ScomComputer válasza bigdigit (#481) üzenetére


ScomComputer
veterán

Attól függ mennyi pénzt szánsz alaplapra a 10700K-hoz....
Top 5 Best Z490 Motherboards

(#523) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez hihetetlen, megint legyalultak a topikot. Azt hiszem, irok modkerbe.
Valamelyik modi szorakozik. Szvsz irok kalandornak, kivancsi vagyok erre mit lep.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#524) ScomComputer válasza MPowerPH (#523) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem szórakozik,nagyon sok már az OFF....ez nem a milyen ramot vegyek topik,meg stb..stb.... :)
De ha modik szerint belefér itt minden,akkor oké,nem.. :K
(#525) BMW001:
Az egy más világ.... :D
Nekem mindegy én már elengedtem ezt a témát...nem én döntök... :R

[ Szerkesztve ]

(#525) MPowerPH válasza ScomComputer (#524) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ryzen topikban kb. csak errol van szo. Milyen ramot, es hogyan allitsad be azokat. Eleg csak beleolvasni. Szerintem erosen a forum temaja.
Szerintem a topik temaja, hogy milyen lapot es memoriat rakjon a user a CPU ala, es aztan hogyan allitsa be.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#526) jeni válasza MPowerPH (#525) üzenetére


jeni
félisten

Túlságosan egyszemélyes lett a döntés ennek a topiknak felügyeletére.
Az is lehet,hogy aki ezt a topikot felügyeli névtelenül, Ryzen 2 rendszerű gépe van. ;]
Azt gondolom ami ehhez a laphoz,ehhez a rendszerhez kell az mind belevág , aki ide belép, érdeklődik efeĺől és független attól,hogy az pár sorral korábban a ramokról vagy éppen prociról van szó.
Ha VGA kártyáról van szó akkor ezt megértem és elfogadom mert az már nem ehhez kapcsolódik.
Szerintem mivel új hardverről van szó , új Intel platformról azt gondolom ez természetes,hogy sokan érdeklődnek ez iránt.

Különben sem összefoglaló ,sem szabályzat nincs hozzá kapcsolva ehhez a topikhoz.

(#527) wwenigma válasza MPowerPH (#525) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Simán, annál csak rosszabb lesz ha szét van szórva 1000 topikba ami egyhez tartozik...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#528) fudi2002 válasza wwenigma (#527) üzenetére


fudi2002
veterán

Pláne, hogy a szomszéd platform teljesítménye erősen memóriafüggő.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#529) arabus válasza ScomComputer (#524) üzenetére


arabus
addikt

Gondolom Achill3uS is ezért lett elüzve innen mert nagyon sok az Off.
megjegyzem nem mintha nem lenne mindegy!
nem elfér nagyokos úr?

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#530) - = Zk = - válasza arabus (#529) üzenetére


- = Zk = -
félisten

BMW fórumtársnál bezzeg nem lengette így a kezét, aki állandóan ontotta magából az intel fikázást, egy INTEL fórumon 9th genben folyamat... igazi hittérítő...
hogy így leveri, úgy szar az intel stb stb.... szal ink tiltottam a gecibe...
de tény, megy a képmutatás rendesen....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#531) ScomComputer válasza arabus (#529) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én aztaz drága loser barátom nem tudom...ide minden elfér,nem én gondom.. :P
Hogy legyen már egy kis ON is sok sírás,meg rinyálás közt....
Ez a csákó nagyon sok z490 meg comet lake procit+meg mást is tesztel nap mint nap, kár hogy nem érteni,pedig jó dolgokat mutat be részletesen,bios szinten..
[link]
:K

[ Szerkesztve ]

(#532) syIex


syIex
veterán

Van olyan elvetemült köztünk aki 9900K-ról váltott 10900K-ra?
A megéri kérdést inkább kihagynám, de mit tapasztalt? :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#533) bigdigit válasza syIex (#532) üzenetére


bigdigit
addikt

Én még a 6600K-ról is gondolkozom mire is váltsam.

(#534) Pioneer válasza bigdigit (#533) üzenetére


Pioneer
senior tag

10700k :D

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#535) Devid_81 válasza syIex (#532) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hacsak nem jar le a penzed szavatossaga...egyebkent ne valts ;] :D
Rocket Lake mar itt ott feltunt, lehet tenyleg beesik meg iden evvege fele.
Elorebb nem leszunk azzal sem, de legalabb mar uj arch lesz :)

[ Szerkesztve ]

...

(#536) syIex válasza Devid_81 (#535) üzenetére


syIex
veterán

Nem nyomja és nem jár le meg nem égeti stb csak egyszerűen elgondolkoztam rajta.. :U
Igaz 10-ből 9 fogorvos azt mondja, hogy teljesen feleselges mert 5-10 FPS kb amit hozhat 100K pluszért.... :DDD
AMD-re semmi értelme nem lenne, mivel főként játszok így csak az INTEL ami szóba jöhet nálam (még).

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#537) Devid_81 válasza syIex (#536) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En is eljatszottam a gondolattal, foleg, mert szivat az alaplap.
Ha a hutesed birja, es az extra penz amit ra kell forditsd szamodra megeri akkor hajra.
Viszont tenyleg nem fogsz sok mindent kapni csereben, meg az extra 5-10FPS-ben sem vagyok biztos, foleg ha tudod hajtani a mostanit 5GHz all core korul :)

Masik meg, hogy a 10xxx szeria eleg rovid eletu lesz, gondold majdnat ezt is mielott vasarolsz :)

...

(#538) bigdigit válasza Devid_81 (#535) üzenetére


bigdigit
addikt

Ha jól olvasom akkor a Rocket Lake jó lesz a mostani z490 lapokban és egyúttal megkapják Pci4-et is mert fel vannak készítve rá? Ergo lehet érdemesebb benevezni ha nem tudom kívárni a váltást most mondjuk egy 10600K-ra és majd csak egy izmosabb Rocket procira váltok idővel.

[ Szerkesztve ]

(#539) syIex válasza bigdigit (#538) üzenetére


syIex
veterán

Nem lesz kompatibilis, mert az már 1700-as socketet fog használni, viszont igen elvileg PCIE4 és DDR5 támogátás már lesz neki.
Viszont a legújabb infók szerint idén biztosan nem, csak jövőre fog megjelenni, ezért gondolkoztam el én is a 10-es szérián.. :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#540) Pioneer válasza syIex (#539) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ne vezesd már szándékosan félre hülyeségekkel! :W
Gen 11. LGA1200 socket, DDR4, PCIE 4.0. (2020 December )
Gen 12. LGA1700 socket, DDR5, PCIE 4.0. (2021 nyár)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#541) ScomComputer válasza syIex (#539) üzenetére


ScomComputer
veterán

Rosszul tudod,mert kompatibilis lesz vele... ;)
[link]

(#540) Pioneer:azaz...te gyorsabb vagy ! :K

[ Szerkesztve ]

(#542) syIex válasza Pioneer (#540) üzenetére


syIex
veterán

My bad srácok kevertem az Alder Lake-el! :U

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#543) keIdor válasza syIex (#539) üzenetére


keIdor
titán

Kevered, az Alder Lake lesz LGA1700, jó 16-18 hónap múlva.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#544) syIex válasza keIdor (#543) üzenetére


syIex
veterán

Igen-igen, ezt írtam pont le! :C

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#545) keIdor válasza syIex (#544) üzenetére


keIdor
titán

7 másodperc. :) Utólag már látom.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#546) Devid_81 válasza bigdigit (#538) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ahogy a tobbiek is irjak, lesz egy generacio meg ami jo bele.
Szoval ehhez merten upgrade-elj :R

[ Szerkesztve ]

...

(#547) MPowerPH válasza Pioneer (#540) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk a Rocket Lake-S -tol sok dolgot ne varjatok. Alsobb szegmensbe jon. En tovabbra sem latom ennek a platformnak az ertelmet, esetleg ha eletbevago az a plusz 2db mag. Egy jo dolog van, hogy vegre rendes VRM -et kaptak a lapok, nem lett elsporolva. Bar meg is kerik az arukat. Sokkolo, hogy egy ASUS ROG STRIX Z490-E GAMING is £310 -ert kaphato. :Y Es a hasznalt piactol sem varhato olcso porteka, mert alig veszik, szoval nem sok lesz kesobb sem elado. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#548) keIdor válasza MPowerPH (#547) üzenetére


keIdor
titán

IGP-vel fogják reklámozni. Az a lényeg nekik, mert ott az AMD fényévekkel előrébb jár. Skylake IGP-je 5 éves ugye.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#549) bigdigit válasza Devid_81 (#546) üzenetére


bigdigit
addikt

Szóval akkor viszont egy dolgot nem értek még. Akkor a mostani Z490es lapokban minden benne van hardveresen Pci4 fejlettebb hdmi ecetera és gondolom majd bios frissitéssel lesz majd ki is használható? Mert akkor elég hülyén vannak reklámozza ezek a lapok. Sokkal barátibb lenne úgy eladni eleve úgy árulják ez és ez is benne van csak később lesz aktív. Jelen esetben akkor maga a proci még nem támogatja hardveresen ezeket a szolgáltatasokat.

(#550) MPowerPH válasza keIdor (#548) üzenetére


MPowerPH
félisten

Te most a vegen mit raktal ossze? Nezted mar, mit tudsz ebbol kihozni?

bigdigit: Ezek nem is lesznek aktivak, hiaba tudna a lap... Rocket -el igen, de az szerintem nem sok embert erint. A generacio, ami elhozza ezeket, es konkretan az i7 es i9 modelleket valtja, mar nem megy bele ezekbe a lapokba. Azert nincs is reklamozva. Ha reklamoznak, akkor jonne a szamonkeres, hogy miert nem megy.
Maga a PCI-E 4.0 lap feloli tamogatasa nem egy nagy durranas, azt meg az olcso, regi chipsetes AMD lapok is tudjak, pedig eredetileg nem is kellene tudniuk, mert csak 2 generacio utan erkezett meg a tudas az uj CPU -kal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.