Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Kaci84 válasza Pioneer (#1549) üzenetére


Kaci84
őstag

Teszt közbe a VR VOUT érték mennyit mutat HW Info szerint? Fotót tudsz betenni?

(#1552) Pioneer válasza Selynelar (#1550) üzenetére


Pioneer
senior tag

Hagyhatod szerintem Autón is, max pár fokkal melegebb lesz. ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1553) Selynelar válasza Pioneer (#1552) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm.

(#1554) Pioneer válasza Kaci84 (#1551) üzenetére


Pioneer
senior tag

Rendben, majd csinálok róla képernyőmentést és beteszem.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1555) Kaci84 válasza Selynelar (#1550) üzenetére


Kaci84
őstag

Szerintem érdemes. LLC-t beállítod médiumra vagy amit itt javasolnak. Beállítasz egy Vcore-t mondjuk 1.22 környéke, aztán játtszol használod a gépet napokig. Ha minden ok visszább veszed a feszt egy kicsit. Ez nem olyan nagy mókolás. Könnyen lehet, hogy sokkal kisebb feszen stabil a procid mint auton ami kisebb fogy ami kisebb hő ami, kisebb zaj, hosszabb élettartam. stb.

Pioneer: köszi, érdekel másnál, hogyan megy, habár most nekem a BFV multi az etalon cpu tesztelő,

(#1556) Selynelar válasza Kaci84 (#1555) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Ezt minden procinál érdemes vagy kimondottan ennél?

Köszönöm.

(#1557) Kaci84 válasza Selynelar (#1556) üzenetére


Kaci84
őstag

Általában mindnél. Lapfüggő, procifüggő, userfüggő, felhasználás függő. Könnyen kiderítheted, indítasz egy HW Infót és megnézed. MSI Afterburnerrel játék alatt ki is írathatod a képernyőre. Ha nem akkor játék után visszanézed a Hw Infóban a minimum, átlag és Max értékeket. Aztán megírod itt vagy feltöltöd a kifotózótt képet. Aztán majd megmondják, hogy sok vagy kevés. Egy jó multi vagy nyíltvilágú 8 magot használó játék alatt pl. BF5, 5.0GHz-en olyan 1.2-1.24 környékén tudnia kell.

(#1558) Selynelar válasza Kaci84 (#1557) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszi. Ezt jó tudni. Eddig egyiknél se nyúltam a feszekhez. :) Kopp-kopp-kopp még nem volt gondom. :))

(#1559) Kaci84 válasza Selynelar (#1558) üzenetére


Kaci84
őstag

Persze nem nagy tragédia ha nem nyúlsz hozzá, de egy kis egyszeri beállítással optimalizálhattsz.
Azért a beállításokról kérdezz itt én is csak haladó vagyok a témában.

Döntsd el, hogy milyen igénybevétel lesz, kell-e emelni órajelet, játék, munka stb. Játék alatt nagyobb órajel, kisebb fesz kombó várható mint pl. renderelésre. Vagyis milyen órajelen szeretnéd járatni, Auto, 5GHz stb. Laptól függően megmondják milyen LLC értéket érdemes állítani, de valahol a közepe tájékán lesz. És ahhoz egy beállított fesz amitől terhelés alatt kisebb lesz.
Nálam pl. LLC: medium, Vcore érték Biosban: 1.24, terhelés alatt 1.18-1.2V, ez 5GHz all core BF5 multi.
Egy hasonlót próbálhattsz aztán majd számolj be és még majd kérdezz rá itt!

[ Szerkesztve ]

(#1560) Selynelar válasza Kaci84 (#1559) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm. Az a helyzet,hogy jelenleg van egy 9900k-m. S azért is érdeklődtem annyit,hogy volna e értelme lecserélnem a 10.gen-es 10700k-ra. Esedékes egy házcsere most és gondoltam egyúttal ez lenne benne cserélve. Csak az alaplapcsere az ami némi aggodalomra adott okot. Ha tényleg mérföld kövekkel jobb lenne a 10700k akkor szó nélkül cserélném max eladnám a mostani lap-proci kombóval. De őszintén most dilemmában vagyok :) :)) :O

[ Szerkesztve ]

(#1561) gainwardgs válasza Selynelar (#1560) üzenetére


gainwardgs
addikt

9900k-t 10700k-ra :U minek? :DDD

(#1562) Selynelar válasza gainwardgs (#1561) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Konkrétan erre jöttem rá és kaptam választ. :) Én naiv azt hittem,hogy mivel újabb generáció ezért sokkal jobb. :DDD

(#1563) demmer123


demmer123
őstag

10400F Auton 1.118V ad az alaplap neki szerintetek érdemes vele kisérletezgetni kisebb feszen? Vagy hagyjam auton?

(#1564) gainwardgs válasza Selynelar (#1562) üzenetére


gainwardgs
addikt

Hát max az alder lake, de az nem ma lesz :K

(#1565) Selynelar válasza gainwardgs (#1564) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Bizony,hogy nem ma.Két hete bújom a fórumokat és olvasgatok és Pioneer kolléga képeinek köszönhetően és pár tesztnek tomshardware-en rájöttem,hogy semmi értelme nem lenne cserélnem. Azért neked is köszönöm. :R

(#1566) Pioneer válasza Kaci84 (#1551) üzenetére


Pioneer
senior tag

Csináltam neked egy 10 perces gyors tesztet. Mellékeltem a VR VOUT-ról a képernyőmentést ahogy kérted.
Elárulnád, hogy ez miért lényeges?

Annyi, hogy rosszul emlékeztem, a LLC-nem auto-n volt, hanem Turbo-n, ahogy a mostani tesztnél is, a többi ugyan az a beállítás. Jelenleg 7-8 C fokkal hűvösebb van a szobában, mint a nyári tesztnél.

Léghűtő: Noctua NH-D15
GIGABYTE Z490 VISION D Alaplap
Bios: Core Voltage 1.20V-ra alul feszelve, LLC Turbo, XMP on, All core 5GHz, többi minden auto, HT on.
Szoba hőmérséklet: 22,4C
Teszt idő: 10min
All core 100%
Mag hőmérsékletek: 64-68C
Max fogyasztás: 105.6Watt

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1567) Kaci84 válasza Pioneer (#1566) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszi, csak érdekelt, hoghy nálad, hogyan megy. Azért kértem, mert ha az LLC-t Auton hagytad kiváncsi voltam milyen valós feszültségen ment le a teszt amit korábban linkeltél. Mert ami beállítasz nem az lesz a valós ügye. Persze így más a helyzet, hogy nem auton volt.
Nekem azt mondták az okosok, hogy Giga lapon a VR VOUT érték a valós CPU fesz.

(#1568) Pioneer válasza Kaci84 (#1567) üzenetére


Pioneer
senior tag

:R
Igen én emlékeztem rosszul, megnéztem a biosban Turbo volt beállítva az LLC-ben.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1569) Peat;) válasza demmer123 (#1563) üzenetére


Peat;)
veterán

Mi a cél, miert akarod alulfeszelni? Kb legkevésbé melegedő 6 magos cpu a piacon, szerintem felesleges belemenni fesz állítgatásokba ha meg vagy vele elégedve.

(#1570) syIex válasza Selynelar (#1560) üzenetére


syIex
veterán

Én 9900K-rol váltottam anno 10900K-ra.
Sok értelme annak sem volt, amit pedig te írtal az lényegében ugyan az a proci. :U
Viszont annak különösen örülök, hogy nem ugrottam fel a hype vonatra az új AMD terén, mert bár a százalékok nagyon biztatóak voltak a tényleges játék előny elmaradt. :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1571) Devid_81 válasza syIex (#1570) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Latom sikerul megnezni a "legjobb" tesztet. :U
RDR2-n kivul talan meg egy cim amiben az Intelek jobbak, semmi mas.
Arrol nem beszelve, hogy ha OC-zod mondjuk a 5900X-et akkor fog annyit fogyasztani mint egy 10900K alapon.
Es akkor ott van meg a PCI-e 4.0 es egyeb aprosagok is a listan.

[ Szerkesztve ]

...

(#1572) Peat;) válasza Devid_81 (#1571) üzenetére


Peat;)
veterán

Az a pci e 4 miért olyan marha fontos így 2020ban hogy mindenki ezt hajtogatja azt nem tudom, van valami azonnali előnye? Én a pci 2->3 váltásnál arra emlékszem hogy évekig nem volt lényegi előnye. Most van valami amiről nem tudok hogy átlagfelhasználóknak is ennyire napirenden van(mas fórumban is látni)?
Én biztos hogy a középszint iránt fogékony userként a ddr5 bejáratott éveiben fogok váltani, no de már lassan a jelenben, az olcsóbb kategóriában is hajtogatja mindenki hogy ez már kell és intel is gáz hogy csak jövőre jön ezzel a támogatással..mert mit kel nézni pl most :F

[ Szerkesztve ]

(#1573) MPowerPH válasza Peat;) (#1572) üzenetére


MPowerPH
félisten

PCI-E 4.0 -as VGA -val -5% kb. a veszteseg, ha csak PCI-E 3.0 -an hajtod. Plusz akkor meg 5-10% most az Intel CPU -val elszenvedett hatrany. Gyorsan osszejon a latott differencia.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1574) Peat;) válasza MPowerPH (#1573) üzenetére


Peat;)
veterán

Azannyja..akkor pont ugyanaz mint a pcie2->3. :DDD

(#1575) MPowerPH válasza Peat;) (#1574) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ugye. Akkor beszelhetunk pluszrol ezen a teren is. Sok kicsi sokra megy...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1576) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Kezdődik :DDD :C

(#1577) Ghoula válasza MPowerPH (#1573) üzenetére


Ghoula
senior tag

Techpowerup teszt alapján átlag 1% difi van 3080-al.

(#1578) Peat;) válasza MPowerPH (#1575) üzenetére


Peat;)
veterán

Ez nem amd vs intel téma részemről, azt max te keverd ide ami totál off. Magát a pcie 4et nyomatják a fórumokban, de hogy miért olyan fontos azt én máig nem látom. Erre irányult az észrevételem, tökmindegy milyen cpu, a pcie4 önmagában sokat nem ad vagy vesz el.

(#1579) rszp


rszp
aktív tag

Sziasztok!

Melegedéssel kapcsolatban van kérdésem. i7 10700 sima. Tuning nincs. Gigabyte Z490 Vision G, 32GB Aegis 3200.

Handbrake tömörítés 95-100% körül hajtja ki a processzort (x265 10bit szoftveres encode). A CoreTemp szerint a Power 135-140W. Magonkénti hőmérséklet pillanatok alatt 78-82 fok, majd 78-91 fok néhány perc után.
Terhelés nélkül kb 3 mp múlva csak 45 fok a hőmérséklet. Normál terhelés mellett, ami közel nulla, a hőmérséklet 30-35 fok.

Thermalright HR-02 Macho hűtő van a gépben, ami i7 3770-nél teljesen korrekten hűtött. kb 60fok körül csúcsban.
Már leszedtem, újból felraktam. Új pasztát kapott, Arctic MX-4.

Normális ez a helyzet? Tényleg ennyire melegszik ez a processor?
Másnál is illyen? Esélytelen levegővel hűteni?
Erre szeretnék valami tanácsot, megoldást kérni!

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1580) Pioneer válasza rszp (#1579) üzenetére


Pioneer
senior tag

Kicsit magas.... Jobb lenne egy olyan duál torony hűtő, amin gyárilag van 2db nagy méretű ventilátor. Pl.
be quiet! DARK ROCK PRO 4 vagy Noctua NH-D15

De nem a megfelelő szellőzés a gépházban. ;)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1581) rszp válasza Pioneer (#1580) üzenetére


rszp
aktív tag

Ezen csak 1db 14cm venti van. A borda hűvös, langyos.
Vent nélkül melegszik, tehát elviszi a hőt a borda.

A ház elég szellős: Cooler Master CM Stacker (STC-T01) Full Tower Case

[ Szerkesztve ]

(#1582) Pioneer válasza rszp (#1581) üzenetére


Pioneer
senior tag

Akkor lehet, hogy a forrasztás nem megfelelő a kupak alatt, delid segít rajta. :)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1583) rszp válasza Pioneer (#1582) üzenetére


rszp
aktív tag

Skalpoltatni nem szeretném.
A 135-140W ami sok(k)nak tűnik. Láttam itt már 10700K-nál 125W max. terhelésnél. Az alaplap automatikusan állítja a fesztültséget és lehet, hogy sokat ad. Ilyennel még nem foglalkoztam. Nem szeretek tuningolni, mert számomra már semmit nem jelent a +5% esetleg +10%.
Új BIOS talán majd segít vagy ront rajta.

A gyári hűtő mire elég ha ez a batár ennyire képtelen hűteni?

(#1584) Pioneer válasza rszp (#1583) üzenetére


Pioneer
senior tag

"A gyári hűtő mire elég..." Max i3-ra :DD

A gyár bios beállítás nem a legjobb, mert Auto-n a Vcore 1,35-1,38 Volt terhelés alatt.
Manuálisan be kellene állítani a Vcore-t 1,25 Voltra, az LLC-t (Load Line Calibration) Auto-rol Turbo-ra állítani. Kb. -10 C fokot nyersz vele, és 100-110 Wattra leesik a fogyasztása is.

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1585) rszp válasza Pioneer (#1584) üzenetére


rszp
aktív tag

Köszi, ki fogom próbálni!

Az i7 3770 TDP 77W, i7 10700 TDP 65W.
Ezért csodálkozom, hogy a 60 fok helyett itt 90 fok a maximum.
Egyébként az i3 TDP is 65W, mint az i7-nek.

[ Szerkesztve ]

(#1586) Kaci84 válasza rszp (#1583) üzenetére


Kaci84
őstag

Semmi értelme ezeket a procikat 10e körül delidelni. Én az LLC-t valahova középre állítanám és akkor mennék lefelé a Vcore értékkel amíg stabil.
Az én véleményem, hogy a procira költeni pl. Delid vagy hűtő nem érdemes akkor már inkább átmenni AMD-re, főleg ha sokat dolgzik a CPU.
TDP-t nem érdemes nézegetin, mert a proci eltérhet tőle és hol így hol meg úgy számolnak. Kiindulásnak lehet jó a HW info fogyasztásérték, de inkább egy külső mérő lenne a legjobb.
Érdemes a hűtő felszerelését átnézni nem-e ejtettél valami hibát valahol.

[ Szerkesztve ]

(#1587) rszp válasza Kaci84 (#1586) üzenetére


rszp
aktív tag

Kipróbáltam és használt. Köszönöm.

A CoreTemp szerint a Power 110-130W között mozog. A terhelés nem egyenletes, 85-95%. Ahőmérséklet 68-79 fok között mozog, néha 82-ig becsap egy-egy mag. Ez nagyszerű!

Hirtelen megpróbáltam a prime95-tel, hogy mit művel.
Itt 92W folyamatosan és betapad a 100%-ba. 58-66 között mozognak a hőmérsékletek.

Ezt igazából nem értem, mert a nagyobb terhelésnél kisebb Watt érték van. A tömörítés valamit jobban használ a processzorban, mint a prime95, mégis alacsobb százalék terhelés mellett nagyobb Watt és hőmérséklet van.

A Vcore 1.2V, LLC Turbo.

Félrement a válasz, bocsi, de megzavart az azonos kép.
Mindkettőtöknek köszönöm.

A hűtőt már leszedtem, felraktam, leszedtem és nagyon friss, elfodadott pasztát használtam, majd felraktam. Elsőre is ugyanaz volt az eredmémy, mint harmadikra.

[ Szerkesztve ]

(#1588) syIex válasza Devid_81 (#1571) üzenetére


syIex
veterán

Nem egy tesztet néztem végig. :R
Az, hogy 1080p esetén 500 vagy 600 fps van pont nem érint és nem is érdekel, hiszen UWQHD-n játszom személy szerint és aki ilyen procit vesz eléggé sanszos, hogy nem az 1080p-n tolja.
Ez esetben már egyből kemény 1-5 fps különbség lesz bármelyik játékban az AMD javára.
Behozták az Intelt, de azért nagyon nem lett megverve inkább letettek játék terén is egy best procit és az a plecsni is mehet nekik. :U
Ne értsetek félre, nem vagyok fanboy a kékeknél, mert volt 2700x is anno, meg minden ismerősnek aki ár értek arányban keres dolgot a Ryzent ajánlom, de ezen a szinten a váltás tejesen felesleges lenne nekem és annak is aki ilyennel rendelkezik szerintem. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1589) Amazing789 válasza MPowerPH (#1508) üzenetére


Amazing789
tag

Nem aggódom az AMD-és r20 álom értékek miatt mert az r20 az többmagos teszt ... gamához meg egyenlőre pont az egyszálas erő jó ami Intelnek azért még van. Nem véletlen, hogy AMD oldal messze kerüli pl a super pi 32m tesztet. Véletlen találtam egy AMD Ryzen 9 3900x tesztet 1.8volt 5.7ghz folyékony nitrogén, csillagokba húzott ram stb. 04.134s el kezdett / 06.04.557s zárt. Intel oldal hasonló eredményt 5.1 - 5.2ghz en is hoz 1.4-1.5volton. És ez a lényeg, nem az r20. De pl az én gépem is cpu z single bench alatt körbe röhögi az AMD Ryzen 9 3950X -et. Multiba lealáz de kit érdekel. Aki videót akar vágni reggel este, az vegyen amd-ét. Gamához még most is az intel jó. Fejlődik az amd szélsebesen, de majd ha minden második fps teszt videó a youtubon az amd oldalán mutatja a +5/+20 fps többletet, na majd akkor áttérek én is amd re, egyenlőre fordított a helyzet. És azokban a teszt videókban még nincs bclk , meg ram vagy vga tuning ami további fpseket generálhat. Ám az Intel se hülye, gyanítom vigyázni fognak a + fps előnyre ha már munkagép oldalon elvéreztek. Mellesleg nem limited edition az álom feszen repesztő procid de véletlen nem is itthon vetted egyiket sem, valamiért! :) 2x is hatalmás mákod volt, kifogtad a tutit. Le a kalappal :) Legközelebb én is rendelek, hátha nekem is mákom lesz.

(#1590) Pioneer válasza rszp (#1587) üzenetére


Pioneer
senior tag

Szívesen! ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1591) MPowerPH válasza Amazing789 (#1589) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd tolok neked SPi -t is. Meg CB single core -t is, csak hogy megnezzuk, hanyadan is all az oskovuleted.
Nem a 3950X -rol beszelunk, hanem az 5950X -rol... :)) Tolok majd CPU-Z benchet is.

Azt megsugom, mar nincs fps elonyuk sem. ZEN 3 tarolt, le vagy maradva ZEN 2 -nel.
Nezz mar friss teszteket konyorgom. :R

Utban van/lesz hozzam 2db 5950X, kivalasztom a jobbat, megy sale -re a masik. Csak lapom nincs meg hozza rendes.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1592) Kaci84 válasza rszp (#1587) üzenetére


Kaci84
őstag

A Primeot már én is elengedtem.Mivel sokszor nem egyforma beállítással zajlik nem feltétlen jó összehasonlításhoz. Ha meg magának mér az ember akkor azzal tesztelje amivel használni fogja.
Amúgy a Prime az egyik ha nem a legjobban terhelő program, de a teszten belül is van kevésbé és jobban terhelő szakasz. Pont a viszonylag gyengébbel kezdi azért nem volt meleg neked annyira.
Nem írtad milyen órajelen megy a CPU-d, de még mehetsz lefelé ha sűrűn dolgozol vele.
Érdemes nem a Biosban beállított Vcoret nézni, hanem ami terhelés alatt van, mert az LLC visszavesz belőle.

(#1593) arghoska válasza Amazing789 (#1589) üzenetére


arghoska
tag

Gamához még most is az intel jó.

A Ryzen 5xxx viszont jobb... :U

(#1594) Laraxior


Laraxior
titán

Azért annyira ne fényezzük már az AMD-t... magasabb felbontásban nincs egy FPS előnye sem, arról nem is beszélve, hogy a saját topikjában is van mindenféle eredmény, senki nem tudja mi az igaz.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1595) MPowerPH válasza Laraxior (#1594) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyetlen egy oldalon mentek felre a tesztek(van az a penz), tobbinel ugyan az a kep. Nehol meg 4k -ban is van tobblet, bar az meglehet mar a PCI-E 4.0 miatt van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1596) rszp válasza Kaci84 (#1592) üzenetére


rszp
aktív tag

Prime95 úgy futott, ahogy feltelepült. Nem állítottam semmit.

A 68-82 közötti mozgás már nem zavar, ezzel elégedett vagyok.
Nem akarom tesztelgetni, hogy mikor esik össze a rendszer.

(#1597) Maelephant válasza Amazing789 (#1589) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Hát, ugye, volt ez az NDA lejárat, meg értékesítés-indulás a Ryzen 5xxx processzorcsaládra a napokban... Sajnos az Intel jelen termékei meghaladásra, a feledésre ítéltetés sorsára jutottak. Haszonelvű alkalmazásokban talán mindenhol, kimagaslóan jobb, játékokban meg egy-két kivétellel ugyanaz vagy jobb vagy durván jobb (pl. CséGO, HZD, DeathStranding, Witcher3, F1 2020, de még a Hitman is) az új Ryzen, a gaming sweet spot az 5600X. Nyilván nagyobb felbontásnál a különbség csökken, akár jelentősen, na de na. És mindezt az Intelnél jóval csekélyebb fogyasztás mellett.
Mielőtt nekemesik bárki: 8700K-m van.

[ Szerkesztve ]

(#1598) cibus


cibus
aktív tag

rá néznétek ezekre az OC utáni hőfok és Volt értékekre? van bármi rossz, vagy magas, ami már rossz?
mire figyeljek? vegyek esetleg vissza?

köszönöm :)



(#1599) ReFleXx


ReFleXx
addikt

[link] :C

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1600) keIdor válasza ReFleXx (#1599) üzenetére


keIdor
titán

Ez ám az erőlködés a javából... 1.5V, spéci hűtéssel, csak hogy ugyanazt hozzák, amit a másik léghűtéssel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.