Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) MPowerPH válasza Kaci84 (#848) üzenetére


MPowerPH
félisten

A piacot a kereslet es kinalat hatarozza meg, elsosorban. Most mindegyik a beka segge alatt van, mert nem is keresik a procit, de nincs is belole. A 10% elorelepes csak az IPC fejlodeset nem teriti be, ami egyebkent 15% -nak nez ki, de most mar irnak up to 20 -at is. Erre meg rajon, hogy magasabb orajelet prognosztizalnak. Szoval rohadtul nem 10% -rol beszelunk.

sylex1: Mindig elfelejtem, hogy neked nem jott ossze az 5GHz. :U Brutalisan rossz a luck numbered. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#852) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!

Belépek én is egy 10700K-val. 9900k-t váltott nagy teljesítmény változás nem lett,viszont kisebb feszültséggel is beéri és így kevesebb hőt termel.
Egy Maximus XII Hero Wifi került alá. Itt viszont volt egy kis negatívum. A Kraken X62 hűtőcsöveitől nem fér el az első slotban a memória. A Maximus X Formulánál nem volt ilyen probléma,ott több volt a hely. Ha valaki ilyen lapot tervez venni,akkor ezt vegye figyelembe!
Jelenleg 2x8 GB-al megy a rendszer,remélem nem lesz kevés. Érdemes lenne 2x16 GB-ra váltanom?

06-3o/9759I39

(#853) jeni válasza Találtgyerek (#852) üzenetére


jeni
félisten

Drága Asus lap mellett mit számít a 2x16Gb KIT rám? ;]
Munkánál számít a több memória.

(#854) MPowerPH válasza Találtgyerek (#852) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pontosan mit jelent, hogy kisebb fesszel beeri? Mekkora frekvenciarol beszelunk?

Egyebkent eleg a 2x8GB. Ha valtani akarsz, akkor lehet erdemes meggondolni a 4x8Gb -t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#855) Kaci84 válasza MPowerPH (#851) üzenetére


Kaci84
őstag

Írni lehet bármit is az meg majd kiderül amikor a userek gépében landol mit is fog tudni valójában. Ha meg lesz +20% előrelépés annak borzasztó ára lesz. Azt azért ne gondoljukmár, hogy 100e-ért fogják donálgatni a 4800X-et, amit tud 5Ghz-et.

(#856) MPowerPH válasza Kaci84 (#855) üzenetére


MPowerPH
félisten

De, en biztos vagyok benne. Tekintve, hogy most is ott a 3950X 16 maggal, ami a 18 magos 10980X -et gyepalja, es mindezt joval olcsobban. 5GHz nem lesz meg orajelben, ott ilyen 100-200MHz javulast prognosztizalnak. De a jelentosen javulo IPC miatt ez boven eleg, leven mar most is joval jobbak ezen a teren.
Az arcedula a kihozataltol, es ugy a teljes gyartasi koltsegektol is fugg. Na most ezen a teren azert jol allnak. Tudtommal a Zen2 -nel is annyira alacsony volt a selejtarany, hogy ugy tiltogattak le a magokak mestersegesen. Intelnel ahogy latszik, hiaba a kiforrott 14nm, 10900K -bol nagyon keveset tudnak csinalni.

Es ahogy nezem, lehet a Big Navi is akkorat szol, hogy majd mehetunk a sarokba kuksolni az ujonnan megvasarolt, meregdraga Ampere kartyankkal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#857) Találtgyerek válasza MPowerPH (#854) üzenetére


Találtgyerek
addikt

5Ghz 1.23V-al stabil. A 9900K 1.27V-al tudta ezt.
És kb. 10 fokkal hűvösebb is.
Sajnos nem fér oda a memória,mert közel rakták a processzorfoglalatot a memóriához.
Az első slotba nem tudok rakni a kompakt vízhűtéstől. Eddig 4x8 volt az előző lapokban és simán elfért. Ennél nem tudom berakni. Pedig mindegyik Maximus lap volt.
Talán elég lesz a 2x8GB.

06-3o/9759I39

(#858) Találtgyerek válasza Találtgyerek (#857) üzenetére


Találtgyerek
addikt

06-3o/9759I39

(#859) MPowerPH válasza Találtgyerek (#857) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csinalsz egy kepet, pontosan hogy nem fer el? Az teljesen jo 5GHz -re. A jobb homerseklet koszonheto az alacsonyabb fesznek, es annak, hogy a die magassaga csokkent.

Don't Tread On Me

(#860) syIex válasza MPowerPH (#851) üzenetére


syIex
veterán

Nem egyszerűen rossz az a number az tuti.. :DDD
Egyébként az AMD valahogy nem jött át.
Volt 2700x és 3900x is, de nem jönnek be és a bios is jóval másabb, mint intel esetén. Na meg a 3900x eléggé csalódás volt a 8700k után abba a konfigba! :K
Maradok a kékenél. Drágák, de legalább beváltak (úgy ahogy).
Csak az az átkozott 5 Ghz legyen meg :DD
És egyébként tudom, hogy elég lenne a 9900k is mindenre amire én használom sőt egy 9600k is, de ha már nem cigizek és nem iszok valamrie költeni kell! :P

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#861) -Gabesz- válasza MPowerPH (#856) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

3950x vs. 10980xe tekintetében stock ez így is van ahogy írod, és valóban olcsóbb is az AMD. Na de ha nekem lenne egy 10980xe procim, az nem stock menne :D egy 4,8Ghz-et, vagy esetleg egy 4,9-et csak összehoznék, és akkor már el is húztunk a 3950x mellett, játékokban is.

(#862) Kaci84 válasza -Gabesz- (#861) üzenetére


Kaci84
őstag

Azért az ilyen netre feltett képekkel vigyáznék. Ha igaz is vagy válogatott proci vagy lucky user. Ha el is húz +150e Ft-ért jól elhúzhat. Mennyivel 5%-al? Ha 18 magon allcoreal mész nem fog leégni a tető is? Ha játékba akarsz elhúzni minek 18 mag?

(#863) -Gabesz- válasza Kaci84 (#862) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A netre feltett képekkel vigyázni kell, itt egy másik 4,8Ghz Megnyitás csak saját felelősség! :)
Mozgókép is van, az is veszélyes lehet. Lapping+ vízhűtés (nekem is ilyen ilyen blokkom van) 5,1Ghz. Játékra ez nem való, úgyhogy aki ilyet vesz munkára, az ne jáccon :)
Nádfedeles tetővel vigyázni kell, többivel nincs gond :)

Viccet félretéve, szerintem 4,8 kijön all core vízzel, az e felettiek már válogatott darabok kategória.

(#864) Kaci84 válasza -Gabesz- (#863) üzenetére


Kaci84
őstag

Oké értem. 4.8-on olyan nagyon nem előzi meg. Játék alatt 5-7% de az is 1080p-ben. Max tesztelőknek esetleg 144Hz feletti monitorhoz. Egy vagon pénzért és méregdraga hűtéssel kicsit gyorsabb. Most 3900X-et használok nem mértem de úgy tűnik elég neki a márkásabb lég 25-30ért.

(#865) MPowerPH válasza -Gabesz- (#861) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez mind AVX off. AVX -el mar nem tudod kezelni a kozel 500W -os fogyasztast. Masik oldalon meg ugye nincs AVX offset. Most ha erre raszamolok +20% -ot, akkor ez mar nem igy nez ki. Izgalmas par honap lesz.... :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#866) syIex válasza Kaci84 (#864) üzenetére


syIex
veterán

Akkor jó példányt fogtál ki.
Ami ismerősnek van 3900x nagyon melegszik még épített vizes rendszerben is van, hogy fel megy 60 fokra ami azért eléggé vicces... :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#867) VirsLee válasza Találtgyerek (#852) üzenetére


VirsLee
őstag

Hali! Köszönöm a hozzászólást. Intelnél elmorzsoltak most pár könnycseppet örömükben, hogy ilyen cserét csináltál :D
A lényeg, hogy ha már megcsináltad a 8/16-os prociról a váltást 8/16-os procira (ugyanaz az a mag van benne), akkor nem hiszem, hogy a RAM-on kellene spórolnod. Tedd bele a 32GB-ot.

(#868) Találtgyerek válasza VirsLee (#867) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én is elmorzsoltam pár cseppet,mivel nulla azaz 0 Ft-ba került a váltás és lett egy teljesen új alaplapom és processzorom 3 év garanciával,ami kevésbé is melegszik. Az én meglátásom szerint megérte.
Vagy tévedek? :U
Nem sajnálom a memóriára a pénzt,de ha játékra elég a 16 GB, akkor nem sürgős.

06-3o/9759I39

(#869) tothjozsi96 válasza Találtgyerek (#868) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Úgy látom még nem adtad el a 9900K-t, se a hozzátartozó alaplapod, szóval csínján a nullszaldóval. :))

(#870) Találtgyerek válasza tothjozsi96 (#869) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az én gépemben Maximus X Formula volt 9900k-val.
Azt már elvitték. ;)
Ez az Apex más tészta.

06-3o/9759I39

(#871) tothjozsi96 válasza Találtgyerek (#870) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Sry! :B

Érdekes, én úgy tudtam a 10700K nagyobb kazán mint a 9900K.
Meglepődtem hogy azt írtad -10 fok a difi.

(#872) Találtgyerek válasza tothjozsi96 (#871) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én is először itt a fórumon olvastam a pozitív visszajelzéseket és akkor kezdtem el gondolkodni a cserén. Közben kaptam egy jó ajánlatot a Formulára meg az i9-re és akkor el is dőlt a kérdés.

06-3o/9759I39

(#873) MPowerPH válasza Találtgyerek (#868) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy a raspolyba jottel ki nullszaldosra egy Maximus X Formula es az i9 eladasa utan? En nem jovok ki az Apex, es a mondjuk ugy, valogatott i9 eladasval, csak ha veszek egy olcso, kozepkatos lapot, max 100k -ert. Neked a lapod magaban volt 180, ha nem tobb.

Don't Tread On Me

(#874) Találtgyerek válasza MPowerPH (#873) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szerencsére olcsón jutottam hozzá. Jóval a bolti ár alatt. Alsó-Középkategóriás lapra már nem cseréltem volna le a Formulát,akkor inkább maradt volna a 9900k.
Az egyetlen negatívum amit fel tudok hozni az a memória slot közelsége. Erről majd megpróbálok képet küldeni az este folyamán.

06-3o/9759I39

(#875) Devid_81 válasza syIex (#866) üzenetére


Devid_81
nagyúr

60 fok az sok? :Y

...

(#876) syIex válasza Devid_81 (#875) üzenetére


syIex
veterán

Épített vízzel, hogy felugrik annyira szó szerint a semmitől? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#877) Devid_81 válasza syIex (#876) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem a 9900K gyari beallitasok mellett epitett vizzel siman felugrik annyira. :K
OC mellett meg a csillagos eg :D

[ Szerkesztve ]

...

(#878) ScomComputer válasza Találtgyerek (#852) üzenetére


ScomComputer
veterán

Grat hozzá Mate! Nagyon jó cuccos ez.... :C

(#871) tothjozsi96....sajnos itt van olyan ami valóban "kazán" a szilicium lottó itt is játszik...
Nálam volt 2db 10600k és 2db 10700K a 2db hatmagos elég "kuka" volt....a 8 magosok azok sokkal jobbak.....

(#879) Devid_81 válasza ScomComputer (#878) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mar 2 8magos is volt nalad? :Y ;] :D

...

(#880) fudi2002 válasza syIex (#876) üzenetére


fudi2002
veterán

Kb 5000+1x le volt írva, hogy 7nm az ilyen. Kis felület, ráadásul terheléstől függően 1,48v-ot is kaphat. Ez ilyen, bármit raksz rá és pont. Na de majd meglássuk, hogy az intel jobban meg tudja-e oldani a 7nmen. Egyszer majd. Talán... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#881) ScomComputer válasza Devid_81 (#879) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jaja...meg 10900K is de mivel gépösszerakások mennek, jönnek,ez nem meglepő..persze ezek közül csak egy az enyém,ami marad is.... :DDD

(#882) Devid_81 válasza ScomComputer (#881) üzenetére


Devid_81
nagyúr

10900K hogy ment?Probaltad?Johet priviben is akar :)

...

(#883) tothjozsi96 válasza ScomComputer (#878) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az komoly! Milyen hűtővel kaptad ezeket az eredményeket?

Én nemrég upgrade-eltem 9400F-ről 8700 (non-K)-ra, teljesen jó hőfokok vannak, 60-65 fok volt a maximumom eddig.

Tesóm gépében 8700K van, múltkor néztem 82-85 fok, mondom az kemény. Anno megvettem neki inkább a K-s jelzésűt, magasabb órajel miatt meg azért ott a lehetőség az OC-ra.

Mindkét gépben BQ! Pure Rock van, de azért bő 15-20 fok különbség van a kettő között.
Azt nem néztem hogy hány Voltot fogyaszt a K-s proci, de azért brutál, azt már sokallom.

Ami a hűtőn volt BQ! paszta van fent a processzoron, lehet hogy csak az a baj, így kicsit több mint 2 év után lehet beszáradt.

(#884) ScomComputer válasza tothjozsi96 (#883) üzenetére


ScomComputer
veterán

[link] :R
Azt nem tudtam tesztelni,nem az enyém volt a gép... :(
De ua. az arctic hűtés került rá mint az enyémen van...

(#885) Kaci84 válasza tothjozsi96 (#871) üzenetére


Kaci84
őstag

Miért lenne nagyobb kazán, amikor kb ugyanaz a proci csak finomítottak rajta minden téren. Amúgy tegnap is többször írtam ki a procim eredményeit. :((

(#886) jeni válasza ScomComputer (#884) üzenetére


jeni
félisten

Mi is jó 10700K proci?
Bacth?
Van nálam egy dobozos cucc.

(#887) Kaci84 válasza syIex (#866) üzenetére


Kaci84
őstag

Ez így sajnos nem elegendő info? Hol 60C játékban vagy prime vagy render alatt.? Nem mindegy.
Nálam 1 órényi Prime után az értékek. 3900X 12 mag, virtuál KI, szoba 27C, nyitott ház
MAX értékek- hő: 84C, vcore: 1,41, VRM: 63C, Chipset 61C, rpm: 1570,

3900x 12/12, X370 Cross Hero, Be Quiet Dark Rock Pro 4 1 ventivel, Gskill 3600 c16

Igaz volt olyan rász ahol csak 3850 volt allcore, de volt 4250 is. PBO-val van állítva.

Intelnél is hasonló hőfokok voltak átlagban kisebb fesz melett max: 1.38V all core 5200, viszont 240-es vizzel és csak 8/8 és nem is Primestabil érték 1 órát bírta

(#888) syIex válasza Kaci84 (#887) üzenetére


syIex
veterán

8700K 5Ghz@1,31V Z370Aorus Ultra Gaming lapban ugyan azzal az EK víz rendszerrel hűtve volt átlag 57-59, max 62 fokos játékoknál (BF V, RDR2).
Na most a 3900x egy Aorus master x570 alaplapban teljesen alapon bármilyen húzás nélkül egy SMT ON-al 75-80 valamint 65-70 amikor ki van kapcsolva.

Nagy csalódás volt jelen esetben ilyen téren az AMD még, ha erősebb is nyilván.
Plusz a Bios is **********, hogy szépen fogalmazzak! :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#889) fudi2002 válasza syIex (#888) üzenetére


fudi2002
veterán


Akkor valamit nagyon nem jól csináltatok...
3900x, ráadásul pbo buzerálva egy Noctua d15 léghűtővel... SMT on, természetesen.
1000rpm :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#890) - = Zk = - válasza fudi2002 (#889) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nembelevauvau, de tegyél alá egy erősebb vga-t és úgy nézd meg... mert a kép alapján vga limited van....
de ha nem így van, akkor valaki kijavít :R
ezer+1 bocs

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#891) Kaci84 válasza syIex (#888) üzenetére


Kaci84
őstag

Oké, de ezt így nem lehet összehasonlítani? Melyik játékban hány perc után, az adott játék mennyi szálat használ stb. Nem írta AMD-n mennyi a fesz, fix órajel van vagy PBO? Az Intelen van HT volt HT vagy nem? Meg egy 6/12-est hasonlítasz 12/24-hez. 7nm-en kisebb a hőátadó felület ez nem a proci hibája teljesen. Amúgy azért játékok alatt sok A 75-80. Vagy rossz cput fogtál ki vagy user error van.

ZK: Igen az van, de akinek válaszolt az is játék alatti példát hozott és ott rendszerint GPU limit van.

[ Szerkesztve ]

(#892) fudi2002 válasza - = Zk = - (#890) üzenetére


fudi2002
veterán

Ebben van valami, de még egyszer: Az enyém eléggé megpiszkált pboval, 103-as fsbvel és egy sima léghűtővel 50 fok, 2x 1000rpm ventivel Ha meg is nő a proci használat, akkor sem szabadna egy vízzel játék alatt 70-80 foknak lennie. Valami nagyon nem klappol a történetben. Arról már ne is beszéljünk, hogy ha nő a terhelés akkor vesz vissza a frekiből és kisebb feszt ad, ergo majdnemhogy nem is lesz melegebb. De bárhogy is, 50 fok kontra 80 az több mint fura...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#893) -Gabesz- válasza MPowerPH (#865) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Nem olyan vészes ez az AVX helyzet.
Sok program használ AVX-et valamilyen mértékben. Kisebb használatnál vissza sem vesz az ofszet. Talán a cbr20 is használja ha jól tudom, de a beállított negatív offset nem vesz vissza. (nálam sem vesz vissza) Az eredményeken ez látható is.

4,8 mellett egy beállított 3-as offszett szerintem jól működne.

Én is belőttem egy negatív értéket és tudtam tesztelni mindent ami életszerű (blender, realbench) aztán hogy mikor vett vissza és mikor nem, azt nem tudom, de jóval jobb eredményt kaptam, mint gyárilag. pl Blender gyári 15 perc (7900x) lement 12 alá.
ahogy a másik Blender honlapot nézem, a 10980xe ott is előkelő helyen szerepel.

Szóval egy full szinti AVX terhelő progi oké, hogy kilövi a fogyasztást és a wattokat, de ez nem életszerű.

Kaci84: 4,8-on a cbr eredményre gondoltam (11epont), a 3950x-ek 10epont körül mennek.

[ Szerkesztve ]

(#894) fudi2002 válasza fudi2002 (#892) üzenetére


fudi2002
veterán

Utsó offom a témában:

Ez épp 16 körön keresztül 100%ra terhelt 24 szál. 73 fok, léggel. Innentől egyértelműen kijelenthető, hogy az ő esetében tényleg vagy eszközhiba vagy userhiba lehetett.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#895) MPowerPH válasza -Gabesz- (#893) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, de a Tied nem 500W ot eszik load. :DDD

Don't Tread On Me

(#896) syIex válasza Kaci84 (#891) üzenetére


syIex
veterán

Elengedtem az AMD dolgot.
Tegnap megvettem a 10900K és végül nem Strix-E lett, hanem egy Hero XII az alaplap.
Este már nem tudtam befejezni az összerakást, mert gépházat is cseréltem szóval mai nap lesz befejezve, de már kíváncsi vagyok rá még, ha sok előrelépés nem is várhtó! :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#897) ScomComputer válasza syIex (#896) üzenetére


ScomComputer
veterán

Helyes ! :K

(#898) keIdor válasza syIex (#896) üzenetére


keIdor
titán

Tehát akkor úgy van, ahogy írtam is.
Ahogy mondtam is, no offense, nem bántásból, de mindegy mit adnak ki... :R akkor is veszitek.
Alaplapár +80%, nem számít. :))
XIII-nél még emelhetnek, hiszen azt látják, hogy mindegy.
Érted mit akarok kihozni. Visszajelzés... meg hosszútávon ez visszaüt majd.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#899) syIex válasza keIdor (#898) üzenetére


syIex
veterán

Valóban eléggé idegesített, hogy három darab 9900K-t sem tudtam fixen 5.0 GHz-re állítani szóval igazából ezért léptem tovább rajta és az előbbi negativ tapasztalatok az AMD-vel vezettek ide.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#900) Devid_81 válasza keIdor (#898) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Eleg meredek plusz 2 magert, de hat nah :B
En a PCIe 4.0 hianya miatt nem adnek ezekert penzt. :N
Az osszes uj VGA azzal a csatolo felulettel jon, aztan ki tudja meg mennyire lesz kihasznalva vagy esetleg keves a PCIe 3.0 mar ezekhez.
Hivatalosan messze vagyunk meg a 3.0 hataraitol is, viszont senki sem tudja mit rejtegetnek a gyartok ;)

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.