Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) jeni válasza Bici (#400) üzenetére


jeni
félisten

előrendelés az pár nap 10600KF
viszont itt a legolcsóbb K-s proci.
de ha nem akarsz tuningot akkor nem sok értelme van a K-s procinak.

[ Szerkesztve ]

(#402) ScomComputer válasza jeni (#401) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem ott a legolcsóbb, már megint nem nézel utána,ejnye.... :U
[link]
(#393) Bici
Hali...az igaz,ha nem kell a tuning akkor elég a 10600-is és olcsóbb is....
[link]
Ha van igpu a prociban az azért jó tudd lenni ha megadja magát a "ded" vga,hidd el,nekem volt már ilyen....
Ahogy Devid_81 is írta,ki lehet kapcsolni a bios-ban az igpu-t...
:R

(#403) Bici válasza jeni (#401) üzenetére


Bici
félisten

De annak sokkal alacsonyabb az alap frekije. 3.3 vs 4.1 GHz

Oki, az IGP-vel meggyőztetek. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#404) jeni válasza ScomComputer (#402) üzenetére


jeni
félisten

Firstshop,számtek nem ismerem,sose vásároltam még ott.
pár napja még az Ipon volt a jobb ár,de ha nem veszem figyelembe a boltit akkor az aprón is van 97000Ft áron papiros 3év garivak 10600K proci.

(#405) ScomComputer válasza jeni (#404) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az kár pedig egyik legjobb bolt MO.-on... :P

(#406) jozsi252 válasza jeni (#404) üzenetére


jozsi252
veterán

Elég sokáig iPon-nál vásároltam, de a legutóbbi pár évbe náluk szoktam, megbízhatóak, árak is jók, jó helyen is van a bolt (XVII. ker Pesti út Home Center), szóval nem rossz. Nem egyszer volt hogy akartam venni valamit, nem volt fent a webshopba, rákérdeztem e-mailben, és utána feltöltötték az adott terméket a webshopba aztán így meg tudtam venni.
Szóval lehet mondani hogy ügyfélközpontúak. Egér gariztatás is volt már náluk, az is elég gyorsan lement.

iPhone 13 Pro Max

(#407) jeni válasza jozsi252 (#406) üzenetére


jeni
félisten

természetes ha a Firstshop neked közelebb van és jobban elérheted,akár gyorsabban.
nekem a másik oldalról van a napi közlekedésem.
melóból oda érve nem lenne lehetőségem átvenni személyesen,ha nem tévedek 17-ig vannak nyitva hétköznap.
így inkább a plusz 1-2-3000Ft többletért bevállalom drágábban a jobb és időben való elérhetőség miatt is másutt megvenni a cuccot.

(#408) ScomComputer válasza jeni (#407) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hello,a boltos OFF-ot be lehet fejezni...tovább PÜ-ben ..légy szíves !

(#409) Peat;)


Peat;)
veterán

Z490es alaplapban előfordulhat hogy felülfeszeli a cput az alaplap? Erre van beállítás hogy ne tegye? 10400F lenne majd a cpu és fontos lenne hogy ne melegedjen feleslegesen. Gigabyte z490m lapot néztem, igazából úgy kb ott van árban ez a kombó mint a ryzen3600 b550es lappal. De kicsit hűvösebb az intel így az a nyerő nekem, memóriát viszont meghúznám mert sokat számít, ezért a z490 chipset. Csak ne egy kazánná válljon a cpu emiatt, micro atx a ház.

(#410) ScomComputer válasza Peat;) (#409) üzenetére


ScomComputer
veterán

Előfordulhat, de nem valószínű,nekem egy z490 msi tomahawk lap van az nem feszeli túl autón sem a procit,a giga z490m is jó lap,az un. "undervolt" működik annál a procinál is,meg az llc-vel (gigánál-turbo) tudsz még variálni...
De ezt neked kell kitapasztalni(tesztelni),hogy meddig mehet le a vcore-al a procidnál amíg stabil marad..

[ Szerkesztve ]

(#411) MPowerPH válasza Peat;) (#409) üzenetére


MPowerPH
félisten

A CPU -tol fugg, mennyi a VID -je. Auton nem a lap fogja tulfeszelni. De ahogy ratolsz valami lap altal tamogatott auto tuning opciot, lasd MCE, egybol megno az alapfesz is. Megoldas, a feszultseged Te magad allitod be, vagy fix, vagy offset -el.

Don't Tread On Me

(#412) Peat;)


Peat;)
veterán

Köszönöm, ha beállítható nem gond, akkor ez az intel irány számomra megfelelő. Akkor várok a procira hogy beálljon ára(még drágább az f mint a sima) és vétel. Addig eldöntöm melyik hangchip a jobb nekem alc887 vagy alc1220 de az már másik topic.

(#413) viktor82


viktor82
őstag

Üdv,platformot szeretnék váltani kiszemelt egy Asrock Z490 Extreme 4 nem volt még asrock lapom ,mennyire ajánlottak egy 10700K lenne mellé. :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#414) ScomComputer válasza viktor82 (#413) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem tudom,nekem Msi z490 tomahawk van az jó lap....nézz utána a neten, és a yt-on...
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#415) jozsi252 válasza viktor82 (#413) üzenetére


jozsi252
veterán

Egy kis help
[link] <--LGA 1200 VRM List

iPhone 13 Pro Max

(#416) ScomComputer válasza jozsi252 (#415) üzenetére


ScomComputer
veterán

Vagy ez... [link]
Erről koppintották a tiédet.... :P
Mondjuk annak aki nem vágja dolgokat,sz@rt se ér ez a táblázat... ;)

[ Szerkesztve ]

(#417) viktor82


viktor82
őstag

Ez a táblázat nekem sokat nem mond :DDD
Videó alapján nem rossz az extreme 4 viszont a Tomahawk mindenben jobb!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#418) ScomComputer válasza viktor82 (#417) üzenetére


ScomComputer
veterán

Akkor meg is van ! :K

(#419) keIdor válasza ScomComputer (#414) üzenetére


keIdor
titán

Úgy látom az AsRock célja visszatérni a 10-15 évvel ezelőtti "minőségi" szintjükre... jó úton haladnak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#420) jeni válasza keIdor (#419) üzenetére


jeni
félisten

Azt gondolom nem a minőséggel,nem a mennyiséggel van a gond hanem a tuningra nem feküdtek rá rendesen.

(#421) Maelephant válasza keIdor (#419) üzenetére


Maelephant
aktív tag

A Z490-es sorozatuk fos, azonban a B550 nem az, legalábbis Buildzoid szerint. Lehet, hogy eleve bukónak érezték az előbbit és csak tessék-lássék fejlesztgettek.

(#422) jozsi252


jozsi252
veterán

MSI Z490 Tomahawk-nál nézem a kompatibilitási listát (RAM), és ami most nekem van 4x4GB Corsair RAM, az benne van a listába. Viszont az utolsó oszlop az az hogy 1 | 2 | 4 | DIMM. És ott csak az 1 és 2-nél van pipa. Szóval akkor ezek szerint ebből a RAM-ból max kettőt rakhatok ebbe a lapba, ha mind a 4 slotba rakok ramot akkor nem fog kettőt felismerni?
Vagy ez csak a saját tesztjeik száma hogy ezt a ramot tesztelték 1 illetve 2 slotba, de attól függetlenül 4 még működni fog?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#423) jeni válasza jozsi252 (#422) üzenetére


jeni
félisten

Esélyes a 4 slotban való működésre is.
HA a tuningot veszed figyelembe akkor lehet,hogy úgy már nem biztos a 100% maxon.

(#424) jozsi252 válasza jeni (#423) üzenetére


jozsi252
veterán

Gondolkoztam azon is hogyha már cserélek lapot procit, akkor veszek mondjuk 3600MHz-es ramot. Talán eladni is könnyebb lesz a jelenlegi félkonfigot úgy hogy a RAM is jár hozzá.
Gondolom 2 slot-nál már esélyesebb hogy bekapcsolt XMP-vel menjen a 3600MHz?
Végül a Z490 Tomahawk mellett döntöttem, jó sok gondolkozás után. Nyilván a 10600-hoz fölösleges jelenleg, de ha 1-1.5 év múlva szeretnék bármi okból jobb procit, akkor legalább csak azt kell vennem, és most van egy fasza alaplapom ami egy i7-el is elbír bőven.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#425) jeni válasza jozsi252 (#424) üzenetére


jeni
félisten

:K
80000Ft áron megtudod venni. Ha nem ragaszkodsz a hivatalos bolti számlához akkor akár 70000Ft áron is meglehet neked.
A 10600 proci most olcsóbb a 10500 képest.

(#426) jozsi252 válasza jeni (#425) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem szoktam ezzel mókolni, nekem többet ér egy normális garancia számlával, minthogy spóroljak egy kis pénzt. Igen azt vettem észre én is hogy a 10600 a többi 10. gen-hez képest nagyon szépen esett. i7-10700 120k környéke, szerintem a reális ára olyan 100k körül kellene hogy legyen, bár nem valószínű hogy addig le fog menni.

No de mindegy is, nézegettem teszteket a Z490 Tomahawk-ról, illetve ti is ezt ajánlottátok úgyhogy jó vétel lesz hosszú távon, jobb inkább most többet kiadni a lapért, minthogy a legközelebbi proci cserénél lapot is kelljen cserélni.

iPhone 13 Pro Max

(#427) jeni válasza jozsi252 (#426) üzenetére


jeni
félisten

így inkább a sima K nélküli procit vennéd meg abból a 10600 vagy a 10700-t?
a K-s nem ragaszkodnék én sem,de lehet ,hogy a +2 maggal vagyis a 8mag 16 szál még inkább
a tesztnél a +2 mag mintha nem hozza annyival többet tudásban,egyedül a töbszálas módban ugrik meg az előnye. ellenben árban jelentős a különbség.
turbó móddal is lehetne ezen segíteni majdnem K-s képességig kisebb órajellel 5,1 Ghz helyett 4,8Ghz a 10700 javára.

[ Szerkesztve ]

(#428) jozsi252 válasza jeni (#427) üzenetére


jozsi252
veterán

10600-at fogom venni. Egyszerűen annyira nevetségesen kis különbség van a i5-10600 illetve i7-10700, sőt még a i5-10600 és i9-10900 között FPS terén hogy hihetetlen. Játékok miatt jelenleg nem éri meg (számomra) i5-10600-nál erősebb procit venni.
Ha megnézed YT-on a teszteket sokszor csak 5-8 FPS különbség van egy i5-10600 meg i9-10900 között. Nem tudnak jelenleg a játékok profitálni a 10 mag 20 szálból. Szóval a józan ész azt mondja hogy amire én fogom használni, arra fölösleges i5-10600-nál nagyobb proci.

Be Quiet! hűtőket nézegettem. PL2 a i5-10600-nak 135W körül van szóval egy Pure Rock 2 (150W) vagy egy Shadow Rock 3 (190W) bőven elegendő lesz.
Durva azért hogy a i9-10900K-nak Dark Rock Pro 4 alatt nem is érdemes hűtőt nézni. Elég forró fejű egy stress test alatt. :)

iPhone 13 Pro Max

(#429) jeni válasza jozsi252 (#428) üzenetére


jeni
félisten

érthető.
nekem a hűtésre a Be Quiet! DARK ROCK PRO 3 van meg,ezt teszem fel rá,de van kisebb is a Alpenföhn Brocken 1.Gen. ha nem lesz tuning és így az utóbbi is elég lesz mert csak 65W lesz a simában.

[ Szerkesztve ]

(#430) Milka 78 válasza viktor82 (#413) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Eddig bármilyen Asrock Z490-es lapot teszteltek mind egy kalap ganéj volt (Pro4, PG4, Steel Legend, de még a Velocita is le lett herótozva...jogosan. Az Aqua úgy fest jól sikerült és Talán a Taichi, de a többi kifejezetten gyenge a konkurensekhez képest.
Pedig Z370-ben nagyot gurítottak, de a 390 is max szódával elmegy kategótria.

[ Szerkesztve ]

(#431) palfitom válasza Milka 78 (#430) üzenetére


palfitom
félisten

Szomorú.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#432) jeni


jeni
félisten

Szerintettek az olcsóság miatt érdemesebb az Asus Strix Z490-F lapot megtartani az Asus Strix Z490-E szemben (81000Ft és 102000Ft akciósan mindkettőre 3 év gari és bontatlanok)?
Az E lap komfortosabb,fullosabb,és még van hozzá wifi is nő meg Debug is még ha csak LCD kijelzéssel is.
20000Ft ami esetleg mehetne egy jobb procira.
Az a helyzett állt elő,hogy a Strix Z490-F lapot törölték a rendelésemből és ma kapom az emailt,hogy mégis leszállítottak az átvevő pontra. Közben ebből kifolyólag az Asus Strix Z490-E lapot küldték el,vettem meg múlt hét csütörtökön. Az alaplap még érintetlen.

[ Szerkesztve ]

(#433) ScomComputer válasza jeni (#432) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azt vedd ami a neked a szimpatikusabb,meg amit a pénztárcád enged,illetve amire szükséged van szolgáltatás szinten,itt ezekkel a lapokkal senkinek nincs még tapasztalata, tehát ha több infót,tapasztalatot akarsz akkor nézz szét a külföldi oldalakon,főleg az Asus Official-t ajánlom.....remélem érthető voltam... ;)

(#434) Maelephant válasza jeni (#432) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Arra figyelj, hogy az -E ugyan valóban jobb, erősebb a VRM, hőcső is van stb., azonban van egy kisventi a VRM-ek fölött, elrejtve!!!

Milka 78:

úgy tűnik, hogy az Asrock cseszett a Z490-re, mivel a B550-es lapjai meg jók az előzetes videók szerint...

(#435) jeni válasza Maelephant (#434) üzenetére


jeni
félisten

igen néztem én is,sőt bementem most az átvevő helyre (útba esett) és tényleg a magyar webshop kiszállíttatta az Asus Strix Z490-F lapot.
múlt szerdán meg egyszerűen törölte az F lapot a rendelésemről és lett meghozatva az E lap péntekre amit át is vettem de még nem lett beszerelve,csak megnéztem meg vannak-e a tartozékok?
ha pénzt veszem figyelembe (-20000Ft) akkor az F lap lenne a nyerő mert annyival jobb procit vehetnék.
az Asus Strix Z490-E dobozban valóban van mellékelve külön plusz pici venti .
mérlegelnem kell,hogy a 20000Ft felárral megérné az E széria a többletet?

úgy számoltam:
a wifi az 10000Ft (külön megszerezve,beszerelve kb annyi is lenne az ára)
a több USB csatlakozók saccra az 5000Ft
a Debug az is saccra az 5000Ft
ha meg jobb a VRM része akkor nem is drágább annyival az E lap.
az F lap azon része passzív vagy ott nem cserélhető a venti?

[ Szerkesztve ]

(#436) viktor82 válasza Milka 78 (#430) üzenetére


viktor82
őstag

Minden képpen hanyagolom az Asrock lapokat .Asus figyelgetem még.Kicsit várok hátha lejebb mennek az árak: :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#437) Maelephant válasza jeni (#435) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Ahogy az ASUS honlap alapján láttam, az full passzív, viszont abban neked van igazad (én pedig rosszul emlékeztem), hogy az -F is tartalmaz hőcsövet a VRM és környéke bordákhoz. De ha az -E lapra opcionális a kisventi felszerelése, az kiváló, mert szerintem (ha hihetünk Buildzoid számtalan morgásának a kérdésben) semmi szükség arra a kisventire, esetleg brutál 10900K OC esetén jelent(het) valamit. Hát, ha a többletfunkciókat ki tudod használni és a kisventi nem visít állandóan, mert opcionális, továbbá tekintve a jobb VRM-et, én (de ez teljesen személyes és önkényes) inkább az -E -t tartanám meg.
Megnéztem, az -F VRM-je 12+2-es, az -E pedig 14+2-es (az ASUS sajátos VRM-elrendezési megoldása mellett, feltételezem).

(#438) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
10600k és 10700k tekintetében mi a tapasztalat homerseklet tekintetében ?
Pl 10600k hűvösebb kb 15C-vel mint egy gyari 8700k hála a jobb szilikonnak és indium forrasztasnak az ihs alatt?
Illetve 10700k van olyan jó minőségű mint egy 9900ks azaz 9900k-hoz képest ugyanazon órajel mellett kb 15C-vel hűvösebb vagy ugyanolyan forrófejű mint egy 9900k ?

Teljesítmény tekintetében a 9900ks és 10700k megegyezik de kíváncsi vagyok hogy hőmérséklet tekintetében rosszabb e a 10700k :U

(#439) MPowerPH válasza Darth_Revan (#438) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 9900KS hogy volna 15 fokkal huvosebb, mint egy 9900K? :F Ez bullshit, mindegyik ugyan olyan kazan.
Sot, ha rangsort allitasz, akkor az elso revizios 9900K -k a legerosebbek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#440) Darth_Revan válasza MPowerPH (#439) üzenetére


Darth_Revan
veterán

nem bullshit, tesztek ezt mondják és a saját tapasztalat is.

A válasz egyszerű: átlag 9900K-hoz képest jobb a chip és ugyanahoz a teljesítményhez elegendő kevesebb feszültség és így kevésbé melegszik.

Első reviziós 9900K nálam max 4.8 Ghz-ig ment el "elfogadható" fesz mellett és ezzel is 92C-ig melegedett Aida FPU teszt alatt delidelés után.
9900KS delidelés után 5.0 Ghz-en ugyanazzal a hűtővel 86C :U
KS 4.8 Ghz-en 80C-ig se ment ugyanabban a gépben ... szóval magam is megtapasztaltam, hogy átlag 9900K-hoz képest sokkal jobb a 9900KS ...

Jó, azt ne vegyük számításba hogy vannak lottó nyertesek akik 10 prociból kifogják azt az 1 db-ot ami van olyan minőségű, mint a KS.

[ Szerkesztve ]

(#441) snecy20 válasza Darth_Revan (#438) üzenetére


snecy20
veterán

Illetve 10700k van olyan jó minőségű mint egy 9900ks azaz 9900k-hoz képest ugyanazon órajel mellett kb 15C-vel hűvösebb vagy ugyanolyan forrófejű mint egy 9900k ?

Ugyanúgy 8/16 mind a két proci, ugyanazon a csíkszélességén, a gyakorlatban közel ugyanazon TDP mellett. Ha csak nem kér 0.100mV-tal kevesebb feszültséget ugyanazon órajelre az adott 10700K az adott 9900K-hoz képest, és feltételezzük hogy a forrasztás tekintetében sem álltak be nagy változások 1 generáció alatt, akkor nem lesz 15 fokkal hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#442) keIdor válasza Darth_Revan (#440) üzenetére


keIdor
titán

Itt van még ez is, de nem tudom a hétköznapokban észrevenni-e: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#443) MPowerPH válasza Darth_Revan (#440) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valamit rosszul tapasztaltal... A felhasznaloi tesztekbol nem ez jon le, topikbol is volt ra pelda, es OCUK -n is. Semmi nem tortent, uj stepping 6-7W -al kevesebbet eszik, cserebe nagyon elmarad az elso genes 9900K -k tuningpotencialjatol, es a 3 ev helyett 1 ev gari van rajuk.

Nem lotto nyertes, hanem van egy szep osszeszedett lista, ahova a legjobb i9 -ek felkerulnek. KS nem fert fel. A 15 fok kulonbseg egyebkent is tulzas, forrasztas minosege es az IHS allapota volt a donto eddig is, ez pedig nagyon random mindegyiknel. Az IHS ugyan ugy ferde vagy pupos lehet a 9900KS -eknel is, onnantol nem tudod huteni. Lasd Lara KS -e, amin a delid es direct die beepitett. A P0 -as 9900K -k jol mennek, leven ott nem volt valogatas. R0 steppingtol pedig ne vard, hogy jol menjenek, mivel az egesz valogatva volt, es a jobbakbol KS lett.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#444) Darth_Revan válasza MPowerPH (#443) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Alza 3 év garit adott rá és mint ahogy írtam nálam simán megmutatta a jobb minőséget hőmérséklet és teljesítmény terén.

(#445) MPowerPH válasza Darth_Revan (#444) üzenetére


MPowerPH
félisten

1 eset. Ellenben csak itt a topikban van 3db P0 9900K, amit nem kozelit meg egyik KS sem. Az enyem hutheto, Zorel -e jobban megy, cserebe nehezen hutheto(rossz a forrasztas), kicsipapucs -e pedig ugyan azt tudja, mint az enyem. Ezek mind mennek 5.3 -at...
Es akkor keress ra Laraxior hsz -eire, neki van KS -e, mit szenvedett a homersekletekkel, es DD utan produkal olyan homersekleteket, mint az enyem delid nelkul.

KS -re hivatalosan csak 1 ev gari van. Szoval ha az Alza annyit adott, azt sajat maguk vallaltak, 1 ev utan a gyarto nem all szoba veluk.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#446) Pioneer válasza Darth_Revan (#438) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nem szilikon, hanem szilícium mag. :DD
Egyébként jobb, sokkal!

2db 10700K procit teszteltem különböző bach-ből delid nélkül hűvösebbek, ugyanazzal a módszerrel mint a 9900K/9900KS procik deliddel.

Léghűtő: Noctua NH-D15
GIGABYTE Z490 VISION D Alaplap
Bios: Core Voltage 1.20V, LLC Auto, XMP on, All core 5GHz, többi minden auto.
Szoba hőmérséklet: 30C
Teszt idő: 1h
All core 100%
Mag hőmérsékletek: 71-75C
Max fogyasztás: 128Watt

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#447) MPowerPH válasza Pioneer (#446) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nalam is ennyi. :U

Toljad csak ra az AVX2 -es LinX -et. ;] Az megmutatja. Szerintem ezekkel a beallitasokkal sok a 75 fok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#448) Pioneer válasza MPowerPH (#447) üzenetére


Pioneer
senior tag

Léghűtővel, delid nélkül?

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#449) MPowerPH válasza Pioneer (#448) üzenetére


MPowerPH
félisten

Delid nelkul, de vizzel. Ezek az ertekek, de 190W -os fogyasztassal. (Csak fpu aktiv, igy fut a legjobban) LinX alatt megeszik 240-250W -ot, ott tetoznek a magok 85 fok korul.
Az altalad mutatottal 60 par fok a maximum, ha betikkeled mind a harom opciot a cpu -nal, nem terheli a procit.

Egy dolog biztos, ezek talan alacsonyabb fesszel megfutjak az 5GHz -t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#450) Pioneer válasza MPowerPH (#449) üzenetére


Pioneer
senior tag

Azért a víz sokkal jobban lehűti, mint egy mezei léghűtő, de mindegy... :))

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.