Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) MPowerPH válasza Amazing789 (#1628) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt meg csak ugy beteszem... ;]

50k -s lapban, egy beta BIOS kisereteben, amiben a teljes memoria alrendszer le van butitva. Latancyben ez +8ns az elozo BIOS -hoz kepest, es nem tudom 2000/4000 -en elinditani. Amivel jo lenne ez a resze, azzal szorja a a WHEA error -okat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1652) MPowerPH válasza MPowerPH (#1651) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jovo heten mar itt lesz a Dark Hero, abban a Dynamic OC funkcio meg dob ezen, a memoria bug megszuneserol nem is beszelve. Legalabbis remelem.... Mert az AMD uj AGESA csak Januarban jon.
Na, nem offolok tovabb. :P

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1653) Chaser válasza Amazing789 (#1649) üzenetére


Chaser
titán

szerintem majd én tudom mit veszek ( :
nem a "villanyóra tekerés" zavar, ki tudom fizetni a villanyszámlát
és veled ellentétben azért tudok annál tovább is matekozni
nem fikázom a k-t, részemről értelmetlen, lehúzás az egész
sztem a non-k all core 4,7ghz-e nem 3, ha esetleg nem lenne meg
majd nyilván azért veszek k-t, hogy 24/7-re menjen 5-5,1-et, úgy hogy szétszakad a chip meg a hűtés, nyilván, akkor menni fog a játék, 4,7-en nem :d
egyébként nem tudom ki beszélt játékról, mert rohadtul nem arra akarok cpu-t
ha arra akarnék megvárom az 5xxx-et, a non-k 5xxx-et :d
neked meg jó "tuningolást" ;]

szerk:
MPowerPH
ezen már megy a játék 20e ft-os vga-n 1440p-n?
mert ha nem akkor ez sz@r ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1654) MPowerPH válasza Chaser (#1653) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, de ha mar fogyasztas meg villanyora, akkor csondben megjegyzem, hogy encoding alatt ~225W az atlag, amit megzabal. ;]

Jah. :DDD Hozza voltam mar szokva a 300W -os szamokhoz, csak nem ennyi magnal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1655) Chaser válasza MPowerPH (#1654) üzenetére


Chaser
titán

16c/32t-vel? titta' szégyen :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1656) Amazing789 válasza MPowerPH (#1650) üzenetére


Amazing789
tag

a maxmem nem csak megmutatja a ram sebességét ??? mi köze a 2 voltos bootoláshoz? Amúgy meg már elindultam 2 volton ... vccsa-n kellett emelni. Meg írtátok a 2200gb win indítást. Ha majd tesztelek kiderül h mit alkotok 2 volton.

(#1657) MPowerPH válasza Amazing789 (#1656) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt hivjak maxmem -nek. MSConfigban tudod megadni. Itt van, hogy tudod beallitani az elso hsz vegen, kepekkel.

"So we have the system correctly trained and posted, it is time to boot into the OS to start your testing. BEFORE you try to boot the OS with max overclocked memory settings, you should make sure that the maxmem is properly configured. Maxmem is a very useful and necessary windows tweak which limits the amount of memory the OS will use. This really helps when you are pushing the memory to the limit like we are doing here. In some cases, maxmem limit must be used for OS benching stability. Most 2d benchmarks where memory OC is most popular actually use very little memory, so a small maxmem value can be used for those (2gb-4GB is pretty typical in this case). For 3d benching, it depends on the benchmark. I found that Firestrike, Timespy, and Timespy extreme can use roughly 4,6, and 7GB respectively. I would suggest to play around with different values here for fine tuning. By using the maxmem tweak you can tailor the OS to use only enough physical memory that a benchmark requires. This is the best most efficient way to squeeze every last bit out of your system for benching. In the example below, I'll set 4000 maxmem for some geekbench3 testing, but even as low as 1GB can work here. Keep in mind that you MUST set the maxmem BEFORE you try to boot the OS with memory maxed, so do it with default settings prior to overclocking.

Go msconfig/boot/advanced options and check the box and set 4000, apply and reset."

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1658) Amazing789 válasza MPowerPH (#1652) üzenetére


Amazing789
tag

ez a 5950x fotót nem tudom honnan szerezted ... de gyanús nekem ez a super pi .... főleg a cpu feszültség miatt
Nemrég még azt nyekeregték amd oldalon h az 5ös sorozatnak mnimium 1.45 volt kell ha húzni akarják ... A kisebb 5600x alap órajelen 1.270volton indul. Vagy kamu a kép vagy nagyon spéci a proci.

(#1659) MPowerPH válasza Amazing789 (#1658) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez az enyem... Reggel csinaltam.
HWBot -on van fent egy hasonlo eredmeny. Mondjuk eddig csak 2 van fent.

A CPU fesz idle ertek. A PBO vissza veszi. Single core ez 1.43V, all core meg 1.288V.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1660) Amazing789 válasza MPowerPH (#1659) üzenetére


Amazing789
tag

Kösz a linket .... majd áthámozom rajta magam.
Néztem a super pi listát amd 5950x csak 3 eredmény van ... A két első 5ghz en ..egyik 2x a másik 3x nagyobb volton mint ami neked van írva cpu z ben. Na de ha van jó eredményed miért nem pakolod fel a listába?? Ár fekvés arányban azért több kakaót várnék tőle super pi ben. NA de gondolom R20 at meg a csillagokba tolja. Láttam teszteket ... 5950x cpu z singel érték nekem 5,1ghz en 611pont/130ezer ft, amd nek 652pont/370ezer ft. R20ban single 650 nekem meg 570 körül. Szóval nem ennél az amd generációnál fogok váltani az biztos. Multi eredményben h fentebb vannak ... sokra nem megyek vele. Nem renderelek videókat fél napig. :) Gama fps többlet egyenlőre Intel oldal.

(#1661) MPowerPH válasza Amazing789 (#1660) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ne a CPU-Z -bol indulj ki. Irtam mar, hogy a PBO vissza veszi a feszultseget is, ahogy megszunik a terheles. Amik felvannak toltve, azok all core OC -s eredmenyek, azert latod az aktualis Voltot kijelezve.

Pedig a single core eredmeny kulonbseg CB alatt a boduletesen sok. :U Nem tudom, neked CB20 -ban hogy jon ki a 570 pont, szvsz az max extrem hutessel mehet. Mert nekem a 10900K -vel is csak 552 jott ossze, de 5.3GHz -n, 5GHz -s Uncore -al. Es ha felmegyek eredmenyeket nezni, akkor ugyan ezt latom mindenkinel 5.3GHz -n.
(nem, az uncore nem 3200 -on ment, hiaba latod azt... Idle visszavette a sebesseget)
Tehat az a 570 biztos nem annyi... Es az AMD fele 654 -et ugy nezzed, hogy az 24/7 -es setup, nem instabil OC.
Az R20 -at sem tolja csillagokba, 4825MHz all core terhelesen 1.288V -ot ad neki. Ez egyebkent hetkoznapi hasznalat, nem bench...

Pont ezekbol a tesztekbol az derul ki, hogy a game FPS mar AMD oldal, mert single core is mindenhol erosebb az AMD, nem is kevessel. Nem ertem, mibol vontad le ezt az ujabb kovetkeztetest. :DDD

Arfekves? A 10980XE -t 2 -vel kevesebb maggal begyalazza, es joval olcsobb annal. Az SPi pedig single core bench. Nezzunk egyet akkor HyperPi -vel. ;)

SPi -ben single core 'csak' 29s -et vert az eredmneyedre. En utana ezzel a beallitassal gameltem, meg encodoltam. Neked egyik sem menne, mert borzalmasan magas a core fesz, huteni sem tudnad, es nem is stabil. Arrol nem is beszelve, hogy szerintem a 16 magos 100W -al kevesebbet eszik, mint a 8 magosod.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1662) MPowerPH válasza Amazing789 (#1660) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Na de ha van jó eredményed miért nem pakolod fel a listába??"

Azert, mert vizzel nem rakok fel semmit. Megjon az Asus alaplap, akkor csinalok egy session -t szarazjeggel, bemelegitesnek. Majd azokat mar felpakolom.
Sajnos ez a 10900K -val elmaradt, pedig az egy kivetelesen jo darab volt. Kicsit banom is, mert mar DICE -al is eleg szepet domboritott volna core/uncore frekiben is.

Be kell ismerni azt, hogy az AMD most mindenben jobb. Az arazasra pedig folosleges kiterni, mert amig az Intel jart elorebb, az Intel kert el akar $2000 -et is egy CPU -ert, lasd 9980XE. Annal a teljesitmenynel az AMD most joval tobbet ad, kevesebb mint fele aron. Es a 10900K is csak azert nem $1000 -es CPU lett, mert a masik oldalt mar volt kozel annyiert 16 magos.

Best buy most a 10850K. :) Azt kapni is lehet, eleg jo chipek kerultek ra, es majd uj AMD 6 magos aron beszerezheto.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1663) kicsipapucs válasza Amazing789 (#1656) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Az SA-nak semmi köze a maximális bootolható vdimmhez.
"maxmem megmutatja a ram sebességét", mi van??

BMW: rakd má' fel botra, ha van szabályos eredményed (minden cpuz tab, nem vágott, stb, you know), majd lesz mit legalább leverned jéggel.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1664) -Gabesz- válasza MPowerPH (#1661) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A 10980xe 5,1Ghz-en hozza cbr-ben amit Te felraktál :)
Láttam már olyat is, bár nehéz ügy az tény. :)

Viszont nem drágább újonnan sem, használtan meg kettő 18 magosat veszel 1 AMD áráért :D

(#1665) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

Gyors kérdés. Az alaplapom driverei között találtam olyat,hogy Intel Software Guard Extensions.
(Cpu:10700k
Alaplap: Msi Z490 Unify)

Konkrétan mi célt szolgál?
Érdemes ezt a drivert telepíteni? Vagy semmi haszna nincs?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1666) ScomComputer válasza Selynelar (#1665) üzenetére


ScomComputer
veterán

Amúgy google-t ismered?
[link] :U
Semmi haszna ne tedd fel,van akinél összekavart mindent,legalább is a reddit-n ezt olvastam anno róla.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1667) Selynelar válasza ScomComputer (#1666) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm. :R

Igen,próbáltam google-ön rákeresni. Találtam is infót róla,de valahogy nem vált világossá számomra,hogy mi is az igazi értelme. Főleg ami aggodalomra adott okott,hogy legutóbbi intel sebezhetőségnél azt hiszem,hogy pont az sgx-en keresztül volt sebezhető a proci.

(#1668) MPowerPH válasza kicsipapucs (#1663) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmi ertelme most felpakolgatni. Egy bughalmaz a BIOS. :( Majd ha megjon az Asus alaplap, es azzal rendbe lesz minden.

-Gabesz-: Igen, 18 maggal, azt tegyuk hozza. Es egy Rampage Omegaban...mert az 500W+ -os fogyasztast mas lap nem birna. :D Es az nem 24/7 -es beallitas, csak bench. Ez itt 24/7 -es.
Viszont van a topikban egy 5600X, ami 700 pontot tolt single core CB -ben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1669) tasiadam


tasiadam
veterán

udv

Megerne lecserelnem a b450M mortar + 2700X-et egy matx Z490+10400F kombora? Vagy inkabb varjak 1-2 evet mire lesz 5600X elerheto? Most 3x annyiba kerul a 5600X mint a 10400F

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1670) MPowerPH válasza tasiadam (#1669) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha nem surgos, akkor varj. Ha surgos, es nem akarsz sokat kolteni, akkor most csak Intel.

Don't Tread On Me

(#1671) Amazing789


Amazing789
tag

Ram még nincs 2,1 volton

(#1672) Puma K


Puma K
veterán

(#1673) kicsipapucs válasza Amazing789 (#1671) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Alakul. Ram subtimingok legalább olyan fontosak, mint a CPU-Z-ből kiolvasott main timingok. Javaslom, hogy a biosban butítsd le 3 mag 3 szálra a procit (5 mag és HT OFF). Hidegebb lesz, stabilabb és valszeg nyersz órajelet.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1674) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Sziasztok!

Lehet az, hogy az i3 10100F nem támogatja a Miracastot?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1675) Amazing789 válasza kicsipapucs (#1673) üzenetére


Amazing789
tag

Magok lekapcsolását már próbáltam ...azonos óra jelen lassabb lett a supr pi .... Habár ha kevesebb maggal fel tudok menni 1.6ghz ig akkor lehet h mégis jobb lesz a végeredmény .
Most is csak nevettem , bőven lenne kraft még a gépben ... számolás közben cpu5454mhz en ... ram majdnem 4800on ...alaplap 7C fokos proci meg 43-44 :) Úgyhogy lesz még fentebb cpu órajel csak egyenlőre 55ghz en elakadtam ... vagy tilt a lap mert nincs bekapcsolva az ln2 vagy mag csökkentés kell amit írtál.

(#1676) MPowerPH válasza Amazing789 (#1675) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vagy mar igy is a hataron vagy... 1.5V plusz, es a 44 fokos CPU nem kelloen hideg hozza. Ennel feljebb tolod a feszt, az mar a nagyon egeszsegtelen kategoria lesz, es kinez egy degradacio.

Miert nem szerzel be egy peltieres hutest? Elvileg decembertol kaphato, van AIO valtozata is. Es sajnos csak Intel -el hasznalhato, kulonben mar itt figyelne az EK valtozata a rendszeremben.

Egyebkent az ido meg mindig gyenge. Szerintem a memoriak subtiming -jai nincsenek beallitva, es ott nagyon sok elmegy.

Lasd kicsipapucs eredmenyet. Na meg nem artana tenyleg Win XP -n probalkozni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1677) Chaser válasza tasiadam (#1669) üzenetére


Chaser
titán

( :
1-2 évet azért ne, tavasz után majd rendeződik a helyzet
valamikor nyárra tippelem az olcsóbb 5600-ot leghamarabb - persze annak is függvénye intel mit gurít vagy mit nem -, mostani árak a készlethiány miatt vannak, egyébként "csak" 2x annyiba kerül az 5600x mint a 10400 ( : na de meg lehet nézni mit tud pl egy 10700-hez képest is, magok száma csak egy dolog
ha annyira fejleszteni akarsz 3800x, munkában picivel 5600x fölött, játékban lassabb
2 év múlva sztem már nem lesz 5xxx széria

én inkább várok
ha vkinek kell egy msi z490-a pro lap, 47,590,- ft-ért átadom
alzától személyes átvéttel átvehető, számlát elméletben át tudom írni
úgy láttam elég jó lapocska, nem kell vele rekordokat döntögetni de nem is arra való, amit tud 24/7-re egy 10700k azt bőven hozza a lap is
pm-ben lehet jelentkezni du-ig, aztán törlöm a megrendelést

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1678) Amazing789 válasza MPowerPH (#1676) üzenetére


Amazing789
tag

elnézést lehet rosszul fogalmaztam 1,5V / 44c cpu az akkor van amikor számol a super pi .... alapjáraton 15-17C az alaplap.
Terhelve meg a 44C hőmérsékleten a processzor ne h már szétessen ... na meg itt minden mag ment .. most jön majd a 3 mag situ amit kiscipő írt ... és én is írtam h a ram még nincs üvegen ... azért csak annyi a super pi amennyi ..egyenlőre a cpu maxot keresem meddig lehet tolni úgy h a tesztet is jól számolja. Memóriát majd akkor élesítem ha lesz már külön vinyóm win xp vel vagy server 8 al.
peltier hűtés meg állítólag veszélyes

(#1679) Amazing789 válasza kicsipapucs (#1673) üzenetére


Amazing789
tag

HT nélkül lassabb a super pi is
kb ez a cpu vége igaz még csak 1:1 ram/cpu arányon tesztelgettem ... 5.6ghz nem fog menni mert a lap 1.63V körül letilt mert nincs ln2 módban a lap ... na de így is ahogy nézem ez az idó ha 2.1 voltos ramot kap, lazán 3x valamennyin kezdi majd a számolást.

(#1680) MPowerPH válasza Amazing789 (#1679) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg jo hogy letilt... 1.6V az mar regen sub zero territory. :U Tenyleg kinyirod.

Ez nem, Intel hivatalosan a Comet Lake -hez adja ki par gyartonak, sajat fejlesztesu TEK coolere.
Elvileg a Cooler Master is megkapta, Ok az EK -val szemben keszre szerelt AIO varianskent adjak ki. Itt is a cikk. der8auer mar tesztelte az EK varianst, nezz ra Youtube -on.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1681) kicsipapucs válasza Amazing789 (#1679) üzenetére


kicsipapucs
őstag

"ha 2.1 voltos ramot kap" bírja a kited waza spi alatt a 2,1V-ot? Legtöbb megáll hamarabb skálázásban, sőt, instabil már ott. Ki van tesztelve, kell is neki? Egy normális A2 SR bdie kit 2V körül 4800C14-et tud helyesen belőtt subtimingokkal. Ismerek kitet, ami 1,965V-on hozza a 4800C14 tight wazát. Nem tudom most mennyit adsz neki, de ez a ~4850C18 ez ilyen 1,6V körüli, maxmem nélküli, hci-zhető territórium, nem 2V+ xoc, spi terület. Rakj fel ASRock Timing Configurator 4.0.3-at és posztolj egy fotót, szerintem nem lesznek rendben a subtimingok se.
"HT nélkül lassabb a superpi is" akkor szar a tweaked/OS-ed. Egy 25 éves, 90909090909%-ig 1 szálas benchről beszélsz, 3c3t is csak azért kell, hogy tudj adni dedikált magot a spi-nek, többi meg system resource.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1682) nightvison


nightvison
tag

Hali, szerintetek érdemes leváltnai egy Z170+6700k kombot B460+10600ra?

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#1683) MPowerPH válasza nightvison (#1682) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most barmire, amilyen olcso az Intel. De akkor mar 10400F -et nezz. Vagy 8 magost...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1684) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Végül hogy néz ki a PCIe 4.0 támogatása a lapoknál, mert korábban volt ugye ígéret, hogy fogják tudni.
Azóta viszont nem követtem a híreket. Lesz később PCIe 4.0 vagy végül csak majd az új platform kapja meg?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1685) keIdor válasza Shkiz0 (#1684) üzenetére


keIdor
titán

Az egész Maximus XII lineup hardveresen hiányos hozzá, kivétel az Extreme.
Z590-en lesz csak, egyelőre ez látszik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1686) Pioneer válasza keIdor (#1685) üzenetére


Pioneer
senior tag

Na ez így pont nem igaz!
Pl. A Gigabyte is garantálta a komolyabb Z490-es alaplapokon a PICE-E 4.0, igaz kell majd hozzá 11. Gen-es proci is. :)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1687) Selynelar válasza Pioneer (#1686) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Msi-nál is van pár Pcie 4.0 ready. Pl a Z490 Unify-om. Na meg persze a Godlike,ami nem olcsó.

Amd vonalról ne is beszéljünk. Ott nagyobb a választék. Pl az összes X570-es lap.

Ha pedig Intel vonalon maradna a kolléga, akkor pedig IGEN: várni kell a rakétára! :U

[ Szerkesztve ]

(#1688) keIdor válasza Pioneer (#1686) üzenetére


keIdor
titán

A gyártón múlik, hogy bekapcsolják-e Rocket Lake mellett a régi lapokon, ahol a hardveres követelmények adottak, de hivatalosan Z590.
A Maximus XII lineup-on meg nem adottak a hardveres követelmények, kivétel az Extreme. Ebből mi nem igaz? :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1689) Puma K


Puma K
veterán

(#1690) Pioneer válasza keIdor (#1688) üzenetére


Pioneer
senior tag

"Z590-en lesz csak" Pl. Ez konkrétan nem igaz! :))

Ahogy írtam, elve a Gigabyte is hardveresen felkészítette a felső kategóriás Z-490-es lapokat a 4.0-ra Nem csak Asus-ból áll a világ... :DD

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1691) Peat;) válasza Pioneer (#1690) üzenetére


Peat;)
veterán

Mondjuk nem azon a 2 %-on áll vagy bukik a világ ami a 3 vs 4-es között tátong... :DDD már ha játékokat nézzük. Munkára meg már AMD-t vettek az emberek inkább a comet lake érában.

(#1692) Pioneer válasza Peat;) (#1691) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nem zavarjon, hogy nem én voltam a kérdező, rádásul azt sem vitattam amit irtál... :D

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1693) Shkiz0 válasza Pioneer (#1692) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Persze, de ide 2% oda 3% a végére összeadódik.
Nyilván ha cserélnék 9700K-ról akkor már olyan platformra váltanék ahol elérhető a PCIe 4.0.
De pl a SAM is hiába támogatott Haswellig, tegnap már volt róla cikk, hogy elvileg azt is csak az S1200-es lapok kapják meg, az én Z390 PG7-em már szintén nem fog kapni biost ami tudná. (Asusnál van béta bios ezekre is)
Normál esetben gondolkodás nélkül AMD-re váltottam volna, sőt itt volt a kezemben már az 5900x de látva megint mi megy a biosok körül, nem volt kedvem bétatesztelő lenni. Persze 2-3 hónap és majd jó lesz, mert kb ez volt a Zen2 esetén is.
De lehet megülök a seggemen 2-3 hónapig aztán meglátjuk mire váltok. Intel most csak azért lett volna opció, mert lehetőségem van nettóba vásárolni, és kb minimális ráfordítással megúsztam volna egy 10850K + Z490 cserét, ha beérem egy 10700K-val akkor meg kb 0 forint ráfordításával.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1694) Pioneer válasza Shkiz0 (#1693) üzenetére


Pioneer
senior tag

10700K + Z490 0 forint ráfordításával best buy! :K
Ha meg 2-3 hónap múlva AMD-re váltasz, akkor meg valószínűleg bukó nélkül vagy minimális veszteséggel tovább tudod adni, mivel nagyker áron, ÁFA nélkül vásárolod az alkatrészeket.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1695) Shkiz0 válasza Pioneer (#1694) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Gondolkodtam azon is, hogy megveszem a B550-E Gaminget, és ideiglenesen bele valami 3600-ot kb, aztán január vége február elején meg talán már normalizálódnak a proci készletek, és jön az új AGESA akkor a procit cserélni, de sajna kb az összes értelmes proci eltűnt a nagykerekből.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1696) Pioneer válasza Shkiz0 (#1695) üzenetére


Pioneer
senior tag

Igen, ez is lehet egy opció. (használtan lehet találnál bele procit, később meg eladod és upgrade-eled)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1697) tutitibi válasza Puma K (#1689) üzenetére


tutitibi
senior tag

És akkor mi lesz ?

(#1698) tutitibi válasza Chaser (#1677) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nekem Gigabyte 360-as lapom van.
Ez elég jó még, nem érdemes cserélni.

(#1699) zoomon


zoomon
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne , lassan gépcsere előtt állok, de nem tudom melyik proci lenne ideális számomra. Illetve egész pontosan ez a kettő között vacilálok: i5 10600k vs i7 10700 nemká.
Kép és kevés videószerkesztés + játék + minden egyéb irodai felhasználás de az gondolom nem számottevő. Előre is köszönöm.

(egyébként mivel az aktuális procim 3570k, azthittem az intel már rég 7nm gyártja az új procijait...)

[ Szerkesztve ]

(#1700) Puma K válasza tutitibi (#1697) üzenetére


Puma K
veterán

Javulnak az FPS-ek.

AMD Radeon RX 6800 XT Tested on Z490 Platform With Resizable BAR (AMD's SAM) Enabled

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.