Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) - = Zk = - válasza ScomComputer (#145) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" This CPU could run 5.1GHz AVX2 Prime95 stable with 1.2V load. I would guess 1.25v/1.3v should suffice for most systems to run 5.1GHz all core (non-avx). "
kommentek között, a videót készítő srác válasza random gyereknek...
a fenti videómban az 5.2 egy Z63-mal sem elhanyagolható eredmény azért...
de engem még mindig a 9900k vs 10700k érdeklne oda-vissza tesztekben....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#152) Laraxior válasza MPowerPH (#150) üzenetére


Laraxior
titán

Bizony. 10900K ala kell a min. 170k -s lap is, ott mar nem sporolhatsz, mert azt a fogyasztast nem birjak a budget boardok.

Hidd el menni fognak 5GHz-et a 250EUR-s alaplapokban is a 10900K CPUk..

Nem fognak.

[link]

Szóval akkor csak mennek... és ez az alaplap 175EUR, nem is 250.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#153) MPowerPH válasza Laraxior (#152) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es hol irtam en, hogy nem fognak? :F Annyit irtam, hogy kell alajuk a combosabb lap, mert a VRM -eket tulterheli.

Egyebkent meg mindig ezen lovagolsz, de annyi nem esik le, hogy a Z390 -es Apex lap olcsobb volt, mint pl. a Hero, ami cserebe nem is jo, hanem egyenesen sz@r. Es ha osszehasonlitjuk az en rendszeremet es a Tiedet, valszeg kettonk kozul Te voltal az, aki jobban a zsebebe nyult a vasarlasnal, hiaba vetted az olcso lapod. Cserebe van egy KS procid, ami annyit ker 5GHz -hez, mint az enyem 5.2 -hoz, pedig ez sem egy kiugroan jo peldany. Akkor kerdem en, ki ment tobbre es mivel? :F
Ezt meg a linkelt hsz -re irtam, mert korabban elkerulte a figyelmemet.

A magas frekis eredmenyeket pedig illik fenntartasokkal kezelni, mert a 9900K -k is szepen mentek az elejen, foleg a tesztereknel. Aztan valahogy amikor az emberek elkezdtek vasarolni, mindenki nyavalygott, hogy nem megy 5GHz -t se. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#154) Laraxior válasza MPowerPH (#153) üzenetére


Laraxior
titán

Szerintem akik olvassak ezt amit irtam es linkeltem azok kozul egyedul te mondod h nem irtal ilyet, holott ott van feketen feheren.
Nem kell a mellebeszed. Szo sem volt itt az en konfigomrol meg a tiedrol sem. :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#155) MPowerPH válasza Laraxior (#154) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hol irtam le? Hol irtam azt le, hogy nem fog menni, idezzed kerlek.

A kettonk konfigjara, pontosabban az osszeepitesere pedig csak ebbol a hsz -bol meritettem ihletet. Ezt hivjak epic failnek. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#156) Laraxior válasza MPowerPH (#155) üzenetére


Laraxior
titán

Pont erre valaszilva irtad h nem fognak menni? Tenyleg nem latid, vagy csak nem akarod latni? :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#157) ScomComputer


ScomComputer
veterán

BMW001 és Laraxior kérlek szépen benneteket,hogy hagyjátok már abba itt ezt a vitát,és beszéljétek meg pü-ben,ez nem a topik témája és senkit nem érdekel....nagyon szépen köszönöm a megértéseteket.....

(#158) kicsipapucs válasza MPowerPH (#155) üzenetére


kicsipapucs
őstag

+(#156) Laraxior
Srácok pls ne harcoljatok meg toljátok az offot, úgyis én vagyok a legokosabb és a fütyim is nekem a legnagyobb. Plusz képzeljetek ide minden gonosz, bántó megjegyzést és szúrkálódást és én nyertem. Hahh!

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#159) MPowerPH válasza Laraxior (#156) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem mellebeszeles, de nem erted. Ebben az atszamolva 60k -s lapban is valszeg menne 5GHz -t. Csak az a nem mind1, hogy hogyan.
Marpedig fogadni mernek ra, hogy egy Hero -ban(azert azt irom, mert ugyan azt a tapkort kapta, mint az Apex) valszeg alacsonyabb feszen menne, huvosebben, es stabilabban. A voltage overshoot -okat mar nem is emlitem, amik terhelesvaltaskor jelen vannak, es a user extreme -en rugatja az LLC -t. A VRM hofoka pedig meg mellekesebb.

Es arra is fogadnek, hogy ha a KS -ed beraknank az Apex -ba, jobb eredmenyeket ernel el vele. Pontszamaidbol is latszott, hogy elmaradnak azoktol, amiket en post -olok ugyan akkora frekin.

kicsipapucs: Johetne mar egy eredmeny toled... Engem az erdekelne, hogy az IMC mennyit valtozott, lehetseges e vegre a tenyleg magas memoria frekvencia 24/7, birja e. Mert Coffee eseten ez meg problemas volt, vagy irrealis feszultseget kellett hasznalni hozza.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#160) Laraxior válasza ScomComputer (#157) üzenetére


Laraxior
titán

Igenis topik tema.
A kollega azt irta, hogy 170k-s lap elkel majd a 10900k tuninghoz.
Erre irtam (amig zarva volt ez a topik, a coffee lake-be), hogy az olcsóbb lapokban is menni fog a 10900k-val az 5GHz.
Hatarozott nem volt a valasz.
Be is linkeltem, el lehet olvasni.
Arrol nem tehetek, hogy aki irta az nem akarja latni, hogy mit irt. Pedig oda van irva. Ezert a link.
Akkor mi nem a topik temaja?
Alaplapokrol megy a tema a 10900k alá.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#161) kicsipapucs válasza MPowerPH (#159) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Itt is nagyon magas IMC feszek kellenek a nagyfrekihez és megfelelő subtimingok nélkül itt is az van, mint már ddr3 óta mindig. Látod kiírva, hogy x millió terahertz, de közben semmi sávszél. Jó kit, jó IMC még mindig az alapja. Random shit A2 bdie nem fog tolni 5000C14-et továbbra sem.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#162) keIdor válasza kicsipapucs (#161) üzenetére


keIdor
titán

Kíváncsi leszek Rocket Lake-el ez változik-e.
Még ha a mostani CPU órajelek nem is lesznek meg, az IMC drasztikusan javulhat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#163) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Do Not Use Z490 Motherboard Auto Settings..... [link]

(#160) Laraxior:
Én vágom amit írsz, de engedd el a témát,nem éri meg hidd el.... :P

(#164) keIdor válasza MPowerPH (#159) üzenetére


keIdor
titán

Eszerint jobb az IMC: [link]

KS-ben 4200 volt a vége, Cometben többet megy.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#165) MPowerPH válasza keIdor (#164) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a baj, O is teszter. :( En mar egy sima, boltban vasarolt peldanyra lennek kivancsi. Magam reszerol azt vartam, hogy az IMC -n finomhangolnak, avagy kepesse teszek arra, hogy magasabb feszultseget is elviseljen hosszutavon. Ha mar masban nem igen van innovacio.
Es most meg mindig nem extreme OC, meg bench setupokrol beszelek, hanem 24/7 -re.
Bar most igy belegondolva, HWBot -on nem egy ember van, aki 4400, 4500 es 4600 -on hasznalja a memoriat 24/7, emberi feszekkel. Ez is SL...

Durva azert, mennyire reszelik ezt a 14nm -t. Kozben most olvastam, hogy az AMD roadmap elleneben a Zen3 lehet megis 5nm -en jon, mivel mar most zakatol a gyartosor, es elvileg alkalmas lehet a Zen3 gyartasara. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#166) keIdor válasza MPowerPH (#165) üzenetére


keIdor
titán

Intelnek nincs más választása, a 10nm+ arra alkalmas, hogy 4 magig notebookba gyártsanak rajta Ice Lake-et és Tiger Lake-et.

Gondolom alacsony fogyasztásban jó, magasra meg órajelekre stb. alkalmatlan. Nem véletlen a max 4 mag sem.

Rocket Lakere kíváncsi vagyok, egy dolog a 14nm, de abban már Willow Cove magok lesznek, mint a nyári Tiger Lakeben. Érdekel, hogy mit fog tudni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#167) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Classic alza... "Pre-binned proci", csak nem úgy ahogy várná az ember! Az Apex nem jött meg ma, ki se tudom próbálni. Zacskóból kivéve ez fogadott. Mindkét záró matrica feltépve, proci tetején hosszanti karc hűtő felrakásból adódóan. Lap nélkül vagyok, ki se tudom próbálni mennyire fos antituning bin rejectet kaptam.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#168) MPowerPH válasza kicsipapucs (#167) üzenetére


MPowerPH
félisten

Soha ne vegyel olyan helyrol CPU -t, ahol az arlistan elerheto pre-binned proci is. :N Ez mondjuk alapszabaly, ha nem akarod szivni a fogadat.
En a helyedben visszakuldenem, es megvennem olyan helyrol, ahol nem nyulnak hozza.

Azert durva, OCUK -nal csak a tray procikat teszteltek le, a BOX verziokat soha nem bontottak fel. Nem is szabad, torvenyileg. Alapbol ha serult matricas CPU -t kapsz, akkor azt Te is rejectelheted ugyan ezzel az indokkal.
Alza eleg messzire ment.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#169) kicsipapucs válasza MPowerPH (#168) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Beszeltem rengeteg hwbot binnerrel es majdnem mind azt mondta, hogy ez gyarilag is ilyen, nem nyult hozza az alza. Nem tudom mit higgyek mar!

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#170) MPowerPH válasza kicsipapucs (#169) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gyorsban felmentem az Alzara, es nem talaltam a binned CPU reszt. Pedig meg mertem volna eskudni, hogy lattam korabban.

Egyebkent a kupakon az a nyom erdekes... Viszont nem latni a foglalat altal hagyott osszeteveszthetetlen 'serulest'. Mondjuk 8Pack a nelkul nezi a procikat, pont a miatt. De ugye nem mindenki all neki ilyennek, es nem mindenkinek van a boltban olyan embere, mint 8Pack.

Don't Tread On Me

(#171) Samott válasza kicsipapucs (#167) üzenetére


Samott
addikt

Kuld vissza, vedd olyan helyen ahol atvetelkor meg tudod nezni a cimket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#172) MPowerPH válasza keIdor (#164) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez alapjan ugyan az az IMC. Annyi, hogy BZ kifogott egy jobb peldanyt. Bar a feszultseg igy is magas, viszont stabil a cucc. Csak lassu.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#173) Devid_81 válasza kicsipapucs (#167) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Amazon UK-tol tavaly 2db 9900K is jott, mindketto igy nezett ki...semmiteroek ezek a ragacsok, siman bonthato, tesztleheto es visszazarhato mind sajnos ha az ember trukkos.
Ettol lehet egyik se volt birizgalva, adj neki egy eselyt lehet kifogtad az egyetlent ami 1.3V mellett 5.4-en fog menni :D ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#174) arabus válasza kicsipapucs (#169) üzenetére


arabus
addikt

ha volt lapban valaha a két oldalsó leszoritó fülön meglátszik a bemarás.
de igy fényképen nálad ez nincs.
azt pedig nem tudod ugy rázárni hogy ne hagyjon nyomot
mert az alaplapon levö érintkezökre rá kell hogy nyomja.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#175) Shkiz0 válasza arabus (#174) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

oldalra 2 bandázs szalag és rögtön nem fog látszani :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#176) MPowerPH válasza arabus (#174) üzenetére


MPowerPH
félisten

De, a leszorito nelkul is lapba rakhato, es tesztelheto... ;) Alt. a pretested CPU -kat igy probaljak ki, hogy veletlenul se legyen rajtuk hasznalatbol eredo nyom.

Don't Tread On Me

(#177) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Motherboard makers find loophole to overclock locked Intel processors

Hatha segit valakinek, vagy kedvet kap a vasarlashoz, probbahoz :B
Intelt ismerve ez a funkcio tiltva lesz pikkpakk amugy ;] :DDD

...

(#178) keIdor válasza Devid_81 (#177) üzenetére


keIdor
titán

Skylakenél is hamar megtörtént a tiltás annó.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#179) jozsi252 válasza kicsipapucs (#167) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez a Pre-binned mit jelent pontosan? Elvileg azt hogy olyan procit kapsz amit aránylag kis feszültségen lehet magas órajelre felhúzni stabilan?
Az ilyen procikat a webshop, vagy a nagyker szokta tesztelni? Mennyi a felára amúgy ennek?

iPhone 13 Pro Max

(#180) Laraxior válasza jozsi252 (#179) üzenetére


Laraxior
titán

10900K@5.1GHz: 739EUR
10900K@5GHz: 689EUR
10900K tray: 569EUR
(CaseKing, Der8auer)
Mellesleg ezekre két év garit kapsz, a gyári CPUra meg egy évet ad az Intel... ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#181) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Beszeltem elkimmel is (alza egyik kulsos teszter/binner embere, korabbi hwbotos csapatfonokom) es azt mondta, nala meg nem jart 10. genes proci alzatol, tehat tuti nem bin reject a procim. Attol meg elegge ugy tunik, hogy nyitva volt es valaki ba*sztatta.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#182) MPowerPH válasza kicsipapucs (#181) üzenetére


MPowerPH
félisten

A magyarorszagi Alza nem egy itthoni nagykertol szerzi be a CPU -it?
Egyebkent jol remlett, az Alza nem ertekesitett speed binned CPU -kat. Caseking -nek der8auer, OCUK -nak 8Pack csinalja. Van meg mas shop is, ahol arulnak?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#183) jozsi252 válasza Laraxior (#180) üzenetére


jozsi252
veterán

Sima tálcás árhoz képest 60k nem kevés. Nyilván hülye kérdés hogy megéri-e, mert nyilván nem. De aki a GHz-eket kergeti annak nyilván igen.
Alza-tól több mint 1 hónapja várom hogy visszautalják a pénzemet, többször hívtam őket, e-mailt is küldtem, de semmi sehol. Addig jó a vásárló amíg rendel valamit, de utána a szarnak az ember fejére.

iPhone 13 Pro Max

(#184) MPowerPH válasza jozsi252 (#183) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem eri meg, mert sem az 5, sem az 5.1GHz nem kiemelkedo. Szerintem azt mindegyik tudja, szoval nekem ennek erosen lehuzas szaga van.

Don't Tread On Me

(#185) jozsi252 válasza MPowerPH (#184) üzenetére


jozsi252
veterán

Előző kérdésemre visszatérve, ezekről a procikról ki állapítja meg hogy bírja az adott GHz-et? A nagyker, vagy webshop, vagy a webshop küldi ki egy külsős szakértőnek, aztán mikor visszajön úgy hirdetik?

iPhone 13 Pro Max

(#186) Laraxior válasza jozsi252 (#185) üzenetére


Laraxior
titán

"Egyebkent jol remlett, az Alza nem ertekesitett speed binned CPU -kat. Caseking -nek der8auer, OCUK -nak 8Pack csinalja."

:))

CaseKingnél: " testet der8auer jedes einzelne Exemplar für mindestens eine Stunde unter Prime95 26.6 mit 1344K."
24 Monate King Mod-Garantie

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#187) MPowerPH válasza jozsi252 (#185) üzenetére


MPowerPH
félisten

OCUK -t tudom megmondani, ott dolgoztam, belelattam. Ez ugy mukodik, hogy a shop nagykerbol berendel X mennyisegu CPU -t, amit raktaroznak, es ami az elorejelzesek szerint X ido alatt elfogy. (azt hiszem coffee -val ok is mellelottek)
8Pack a hazi, egyedi gepepitojuk, es persze o az, aki a OCUK tamogatasat elvezi minden rendezvenyen es versenyen. Eloszor ugy indult, hogy csak maganak, a versenyekre valogatott le CPU -t a meglevo raktarkeszletbol. Aztan jott az otlet, hogy ebbol penzt lehet csinalni, igy most mar shopba is elerhetoek ezek. Persze a legjobbakat meg mindig megtartja... Es csak Tray CPU -kat pretestelnek, BOX verziokat nem bontjak fel. Ezek a procik kapnak plusz 1 ev garit, tray -re csak 1 evet ad az Intel.
Szoval Tray -t soha ne vegyel ilyen helyrol. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#188) Laraxior válasza MPowerPH (#187) üzenetére


Laraxior
titán

Dobozosra is csak egy év jár :(((
(Legalábbis a 9-es szériánál még biztosan)

You can view details about the Intel® Boxed Processor one-year limited warranty.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#189) MPowerPH válasza Laraxior (#188) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erre az uj szeriara? Nekem 3 evet adtak ra. Csak a 9900KS jott 1 ev garival BOX verzioban is, fogalmam sincsen, miert.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#190) jozsi252 válasza MPowerPH (#187) üzenetére


jozsi252
veterán

A tálcás verzió gondolom csak annyi hogy a cpu-t egy átlátszó kis tartóba kapod amibe a dobozos verzión belül is benne van, aztán kész? BOX verziót szoktam venni, és a matrica sértetlenségét mindig megnézem.
Most i5-10600 van tervbe véve, ALZA-nál akartam de ez hogy a pénzem nem képesek 1 hónap után se visszaküldeni, biztos nem náluk fogom venni, inkább akkor várok még rá aztán megveszem máshol.
Ha nem lennének a lapok ilyen drágák a 10. gen-hez akkor i7-10700-as procin is elgondolkoztam volna. Sokat rágódtam rajta hogy egy i7-9700 legyen vagy i5-10600 de a HT miatt játékokba nem lehet észrevenni az FPS különbséget.

iPhone 13 Pro Max

(#191) MPowerPH válasza jozsi252 (#190) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igazabol a i7-10700 -hoz nem kell a draga lapot megvenni. :U Alapbol a VRM -ek sokat izmosodtak a Z390 ota, olcsobb lapokon is vallalhato. A sima 10700 hoz pedig vehetsz B460 -as lapot. Annyi, hogy a memoriat nem tudod majd huzni...

Don't Tread On Me

(#192) VirsLee válasza MPowerPH (#191) üzenetére


VirsLee
őstag

10700k-nál a PL2 229W, all-core turbo 4.7, non-k 10700-nál all-core turbo 4.6GHz. Nem vagyok benne biztos, hogy nem kér rendes enni az is, ha gyakorlatilag ugyanúgy 8/16-ot fog eltolni, gyakorlatilag 100MHz-el alacsonyabb órajelre. A non-k tudja tartani a 4.6GHz-et B-s lapban is stabilan?

(#193) MPowerPH válasza VirsLee (#192) üzenetére


MPowerPH
félisten

4.7GHz all core turbo -n biztosan nem eszik meg 229W -ot, meg AVX alatt sem. :N Annyi a fogyasztas 5GHz -n kb.
Szoval en biztos vagyok benne, hogy egy jobb B -s lap elviszi. Pl. a GIGABYTE B460 AORUS PRO AC.
Itt azon a frekin kb. 160W -rol beszelgetunk, de lehet, hogy sokat irtam. Megneztem, stabilitas teszt alatt 4.6GHz -n, 1.14V kornyeken 170W a fogyasztas, de ez Prime95. A valos eletben ebbol nyugodtan levonhatsz minimum 40W -ot, pl. ha encodolsz. Ha gamelsz, akkor 70-80W.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#194) Alvin_ti4200 válasza MPowerPH (#193) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Erősen gomdolkodom egy 10600K OC builden, ezek [link] a gyönyörűségek jól muzsikálnának egy Maximus XII Hero-ban vajon? Alternatívának a 4000C19-es Viper Steel kitet néztem. Telerámolnám a négy RAM foglalatot, hogy vizuálisan jól mutasson :K

[ Szerkesztve ]

(#195) MPowerPH válasza Alvin_ti4200 (#194) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ilyen ramjaim voltak, igaz Apexben, es ugye csak 2db modul. 4266C17 -re voltak kepesek hetkoznapi hasznalatban. 4 modullal mondjuk nem fog menni a 4133 sem, es foleg nem ilyen idozitessel, de a 3866/4000 lehetseges. Az Asus lapok szeretik ezeket a modulokat, szoval onnantol csak az IMC -n mulik, mit tudsz kihozni beloluk.

Don't Tread On Me

(#196) Alvin_ti4200 válasza MPowerPH (#195) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:R

(#197) jozsi252 válasza MPowerPH (#191) üzenetére


jozsi252
veterán

Az nem probléma, alapból is 2666MHz-es ram fog belemenni, a memória vezérlő meg úgy is annyit tud a 10. gen i5-nél. RAM cserét most nem szeretnék mert jók nekem ezek a Corsair ramok.

iPhone 13 Pro Max

(#198) MPowerPH válasza jozsi252 (#197) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor adott a dolog, fele penzbol meguszhato igy a lap is. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#199) blue01song


blue01song
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi a nagyob noob kérdésért, de a 9700k proci tudja 3000mhz-en kezelni a 3000mhz-es ramokat? Mert ami nekem van G.skill, az 3000mhz-s és 2666-on tudja vinni,pocsék időzítésekkel.
Köszi a válaszokat :R

(#200) MPowerPH válasza blue01song (#199) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, tudja. De van a procidnak topikja. :)

mod: Gondolom Z -s lapban van benne?!

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.