Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Devid_81 válasza keIdor (#1600) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Legalabb van letjogosultsaga az 1000W+ tapoknak vegre ;] :D

...

(#1602) wwenigma válasza Devid_81 (#1601) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Amikor a spéci hűtés önmagában megeszik 200W-ot. :D Jo szep meg minden csak eleve 200db keszul belole...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1603) Devid_81 válasza wwenigma (#1602) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Eleg belole 200db, majdnem mindenki Zen3-ra var, a maradekot meg pont kiszolgaljak ennyivel is :DDD

...

(#1604) cibus válasza ReFleXx (#1599) üzenetére


cibus
aktív tag

hogy hűt ez ekkorát?? :Y :Y :DD

(#1605) ReFleXx válasza cibus (#1604) üzenetére


ReFleXx
addikt

200Wból :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1606) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Kint az új Cinebench (R23), lehet nyektetni a Bánat OC™ procikákat!
Cinegebencs R23

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1607) Pioneer


Pioneer
senior tag

Sima videó nézés alatt és Youtube alatt is akadozik a kép (hang nem) és nem jövök rá, hogy miért, minden böngészőben, minden lejátszóval (hardveres támogatással és anélkül is)... Erős konfigom van (10700k, 16GB RAM, NV VGA, Z-490 Lap) új hardverekkel és a legújabb driverek mindenhez.

Ha másnak is van ilyen gondja, esetleg talált rá megoldást, ne tartsa magában :D

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1608) MPowerPH válasza Pioneer (#1607) üzenetére


MPowerPH
félisten

Soha nem volt ilyen problemam. :N Ezert nem az Iintelt kell hibaztatni, es nem kell elavultatasra gondolni.

Don't Tread On Me

(#1615) Selynelar válasza Pioneer (#1607) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Vga driver-re gyanakodnék. Próbáld régebbi driverrel. (DDU-val szedd le csökkentett módban és az új mehet is normal boot után).
Esetleg még egy directx websetup-ot le lehetne tölteni. Nem tudom segítene,de egy próbát megér.

(#1616) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Itt egy videó azoknak, akik nem értik, miért fontos megadni a BIOS-ban beállított feszt, LLC szintet, feszmérés módját és idejét (socket vs die sense, AVX2 Prime, vagy SuperPI, vagy gaming, vagy R15, stb) feltöltéskor és hogy mennyire nem lehet random freki és fesz értékeket összehasonlítgatni a fórumon kontextus nélkül:
[link]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1617) boorit


boorit
csendes tag

Sziasztok!

Most fogok új gépet venni, az lenne a kérdésem, hogy a i7-10700K megéri a felárat a non-K-hoz képest? Kb 20K-val drágább, illetve arra már illene komolyabb hűtőt is venni (simához elég a gyári?), úgyhogy inkább 30-40Kval lenne drágább.

Főleg munkára használom (programozás), illetve néha játszanék 1440p-ben.

(#1618) gainwardgs válasza boorit (#1617) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én már megvárnám a rocket lake-et helyedben :K

(#1619) boorit válasza gainwardgs (#1618) üzenetére


boorit
csendes tag

Az a baj, hogy az csak hónapok múlva jön, a gépet viszont mindenképp megvenném idén.

(#1620) gainwardgs válasza boorit (#1619) üzenetére


gainwardgs
addikt

Akkor 10900k/10850k vennék inkább
Kb +20k a 10700k-hoz képest, a +2 mag jól jön majd a későbbiekben :K

(#1621) G**@**B**!


G**@**B**!
tag

Sziasztok!
Arra vagyok kíváncsi ennél a platformnál a memória órajel meddig tolható ki max?
Tehát mondjuk beszereznék egy i3 10100F + MSI z490 a pro + corsair dominator triót meddig mehetek el velük?
Tudom van olcsób opció is, ez most nem erről szól hanem hobbi. Manapság jobban elvagyok egy pár memóriával mint egy játékkal. :R

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#1622) MPowerPH válasza G**@**B**! (#1621) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez memoria fuggo is...meg meg inkabb CPU fuggo. Ha jo IMC -vel fogod ki, akkor 4500+, de bele is nyulhatsz, es akkor mar a 4400 is necces, ha nem feszeled szet. Sajnos a jellemzo a rosszabb IMC ezekre.

Na persze az alaplap sem elhanyagolhato. Az emlitett lappal extrem magas frekvenciara ne szamits.

Corsair Dominatort meg ne eroltessed, ha tenyleg magas frekvencia a cel. Arra a legjobb a Crucial Ballistix 3600 -as kit -je.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1623) G**@**B**! válasza MPowerPH (#1622) üzenetére


G**@**B**!
tag

Ok. Bár személyes tapasztalatom nem volt még a dominator platinum ramokkal, azt hittem ezek a legjobbak. Samsung chip, 10 rétegű pcb ha jól emlékszem stb. Magával sodort a marketing szöveg.
Az általad említett még olcsób is. Teszek egy próbát majd vele. :R

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#1624) Chaser válasza MPowerPH (#1622) üzenetére


Chaser
titán

segéjj' már nekem nagy intel tudor ( :
a sima 10700 all core max 4,7-et tud és z lapban azt tudnám fixálni? és kb milyen feszen/fogyasztáson karistolhat így? ha jól sejtem pl 4,5ghz-et nem tudnék állítani csak a 47-es szorzót fixálni, vagy az alatta levő szorzókkal is lehet fixálni? tpu tesztet néztem, de nem egyértelmű nekem
mennyit számít a ram sebessége?
kicsit már motoszkál a kisördög sz@r amd után milyen a sz@r intel gyakorlatban ;] 5xxx "van" mivolta miatt nem érdekel, de csinálnék videókat, legalábbis el kezdeném tanulni amíg tél van és dúl a covid, aztán legfeljebb eladom
tudom, hogy ésszerűen nem éri meg, de értelmesebb áron tudtam lőni egy msi z lapot, 10700 ára is elmegy most
ufóéknál adnak valami marvel játékot, azt mennyiért lehet ellőni, tudja esetleg valaki?
illetve 8 magnál már forrasztás van non-k verzióknál is, vagy még mindig csak a t@knyolás?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1625) Chaser


Chaser
titán

jh igen, és tudok-e vidkat rögzíteni az intel igp-vel, vagy mindenképp vennem kell valami külső vga-t ha ilyet akarok?
az igp kezeli a 120-144hz monitorokat is?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1626) Shkiz0 válasza Chaser (#1625) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

IGP kezeli, nekem is most 144Hz-es moncsit hajt a 9700K :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1627) Chaser válasza Shkiz0 (#1626) üzenetére


Chaser
titán

na ez egy jó hír kezdetnek :R videó rögzítés még jobb lenne ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1628) Amazing789


Amazing789
tag

Még nem annyira combos ez az 5,4 ghz de alakul. Hideg, levegő nyitott ablak. (Nem stabilitásra hanem a Hwbootra gyúrok)

[ Szerkesztve ]

(#1629) ScomComputer válasza Amazing789 (#1628) üzenetére


ScomComputer
veterán

Te aztán adod neki... :P

(#1630) Chaser válasza Amazing789 (#1628) üzenetére


Chaser
titán

1,5v? hw info képet nem mellékelsz? kíváncsi vagyok paks1 elég-e így neki :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1631) MPowerPH válasza Chaser (#1630) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tel veget nem eli meg... :N

Don't Tread On Me

(#1632) Amazing789 válasza Chaser (#1630) üzenetére


Amazing789
tag

aki OC gépnél a villanyszámlával foglalkozik az ne akarjon tuningolni :)
Nem azért vettem (sírva) Apex XII ramkirály legenda lapot h 10% on pörögjön.
Habár lehet vccio/vccsa diétásan is járatni egy procit .. csak ép lufi erőt ad le. A látványkonyhán meg csak mosolyogni szoktam. PL Másik csoportban régebben az i9 9900k ...5.3ghz en R20 alatt 4600cb :) :) Na de nem fikázok senkit .. megértem a villanyspórolást is ... mellesleg azért szerintem mindenki sejti h 5.4ghz en (lesz az felette is) ... csak addig jár a cpu amíg le nem fut a super pi. Addig meg kibírom a magas villanyszámlát. Habár az is igaz h a non stop állapotom se a diétáról szól.

(#1633) Amazing789 válasza MPowerPH (#1631) üzenetére


Amazing789
tag

Pedig igen ..mert a super pi nem tél végig fut csak kb pár percig. :)

(#1634) Chaser válasza MPowerPH (#1631) üzenetére


Chaser
titán

inkább válaszojjá' :d - már ha tudsz -

Amazing789
villanyszámlán túl is vannak dolgok, mosolygok is azokon akik csak addig tudnak elszámolni ;]
én is ilyet akarok venni, illetve a non-k-t, az még nem annyira kazán - ahogy nyilván ez sem alacsonyabb órajelen -
oc-zni lehet a pentium2-t is, mégse kell neki paks1-2 ((( :
ha nagyon felcseyel veszek egy k-t, kifogok egy qrva jót, 50e-s lapban jobb eredményt hozok mint te a csuda lapoddal, szóval ne csessz fel ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1635) Chaser válasza Amazing789 (#1632) üzenetére


Chaser
titán

egyébként ha nem esett le, csak cink' volt ( :
és engem személy szerint érdekel, hogy x százalék oc függvényében hogy változik a fogyasztás, már csak azért is, hogy _tudjam_
"állandóra" meg ezeket is max úgy láttam 5,1-5,2-n lehet használni, az meg nálam nem oc kategória az alap talán 4,7 all core-ról amit a k tud, max némi finomhangolás
tuning az volt, amikor felrántottam a 2400mhz-es e3400-et 4600-ra, az tuning volt:) és alapórajelen 4g-re
aki ilyeneket átélt anno, azoknak ez a mostani "tuning" csak megmosolyogtató valami

szerk:
ettől független az értelmes végit' megnézem én is adott cpu-nak, de ennyi - mármint amásik oldalon, mert itt csak a k-nál lehet végit' nézni -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1636) Amazing789 válasza Chaser (#1635) üzenetére


Amazing789
tag

Ne haragudj minden elismerésem a celeron húzás sikereden de azért messze nem illik mosolyogni a mostani oc érán ...ugyanis más világ a celeron ..és kb 8 fény év távolság a 6 mag és a feletti procik tuningja. ...... Celeront biztos lehetett tolni az egekbe mert az ereje látványpékség ..... képen a hwbot Celeron E3400 super pi 32m élmezőnye. Van ott a 11.59 nél egy 4600mhz ..de vegyük inkább alapul az elsőt 8.40.125 ......... Az én procim ilyen időt akkor megy ha az alap órajelét visszavenném 1ghz-el. De lehet akkor is jobb lenne. Szóval csak diétásan azzal a mosolygással. :) Hasonló szitu a ram húzás. 2333 agy 3000 mhz ramra 1ghz et pakolni nem nagy feladat. De a 4000 és a feletti ramokra már macerásabb odatenni még 500-600mhz et.

(#1637) MPowerPH válasza Amazing789 (#1632) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hol lattal Te olyan eredmenyt? :Y Szerintem benezted az elso karaktert, mert azok 5 -ossel kezdodtek mind.

Egyebkent az Uncore -nak ez a vege? Nem megy tobbet? 4600 nekem karcsunak tunik Comet -tol, annyit meg a valoszinuleg degradalt IMC -s 9900K -m is tudott.

De Toled meg nem lattam CB20 -at, pedig megneznem egyet igy hideg levegon. Single core eredmenyt is, mert az Apexban szepen tudsz jatszani azzal is. All core boost 5.3, single core boost 5.5GHz -t is ki lehet vele jatszani, ha nem felsz feszt adni neki. :K

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1638) Chaser válasza Amazing789 (#1636) üzenetére


Chaser
titán

nem csak a celeront lehetett tolni, kb mindent, csak a mértéke nem volt ugyanannyi
az hogy ereje mennyi, hát nem nehéz kiszámolni, hogy annyi évvel ezelőtt lassabbak voltak a cpu-k, valóban örvendetes, hogy bő 10 évvel később, 7x annyiért, 30x fogyasztással gyorsabb a 10700k ;] én azt a kis mocskot 12-3ft-os lapban hajtottam szét, te lapod meg százeze', vagy több? és így gyorsabb még under clock mellett is? wáóóóóóóóóóó :d
lehet itt 66 mag is, 4,7-ről 5,5-re hogy paks is belepirul nekem csak megmosolygásra való, :%-osan 1x-ről beszélünk, lóPH@sz, ha neked ez oc azzal nincs bajom, nekem nem az, kb erőszakoljuk meg a chipet qrva drága alaplappal a semmiért, hogy mutasson itt-ott
egyébként e3200 volt, már rég volt, sehova nem raktam fel, wr10-be mehetett volna akkoriban, pont lesz@rtam ahogy azóta is, csak válaszottam egyet a polcról

no de, valaki tudna válaszolni , 10700 non-k az már forrasztott ha már 8 magos, vagy ott is t@kony van a kupak alatt mint 10400-nél?
videót úgy látom yt-ról, hogy nem tud rögzíteni az igp
de arról semmi érdemit nem találtam, z lapban csak fixálni tudom all core 4,7-re, vagy az alatti szorzókat is meg tudok adni?
hihetetlen, hogy mennyire le vannak sz@rva a non-k cpu review-k
azt gondoltam hogy a topik be van álla, de azt nem hogy ennyire ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1639) kicsipapucs válasza Amazing789 (#1628) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ha SPI-zel, akkor inkább Win XP-zz, Apex-en megy. És told 3c3t, affinity-vel játssz, kéne egy ramdisk, waza, maxmemmel játszani, és mivel apex, akkor 4800C14 A2 bdie, vagy 4133C12 A0 és A2 bdie-jal is . Jó látni, hogy játszol vele amúgy! Efficiencyt összehasonlítani itt az én personal best 5G eredményem 14 nano procival:

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1640) Amazing789 válasza kicsipapucs (#1639) üzenetére


Amazing789
tag

Nemrég láttam kimondott OC pakkot ... letettem az agyam a talajra tőle.
Vagy 5 féle átírt bios ... külön program vrm hez, win xp hez, stb.
De ennyire nem akarok belemenni. Talán még win xp az lesz. Ramot meg fapaddal szoktam tesztelni ... tm5 ha lefut akkor stabil , + a win rar meg a cpu z bench ha jól pörög akkor pengén megy a super pi is. A pontszámod 5ghz en igen jó eredmény ... na pont emiatt akarok 2-2,1 volton ramot futtatni ..csak még nem nem jöttem rá h mi a trükkje ..elindul de egyenlőre úgy áll meg a rendszer mintha kevés lenne az áram ..lehet még több vccsa vccio kraft kellene neki. 4800on már jártam de felesleges ... Hwbot élmezőny nem véletlen 4000/4200mhz /alacsony idő-n tolja a nitrogénes rekordokat. A te ramod is 2 volton ment az tuti. Komoly eredményhez ez a ram tartomány már elengedhetetlen. A maxmemet majd kipróbálom. Ezt a részt " És told 3c3t, affinity-vel játssz, kéne egy ramdisk, waza" részletezd még légyszives mert nekem ez így írva lila szöveg. Előre is köszönöm a tájékoztatást. :)

(#1641) Amazing789 válasza Chaser (#1638) üzenetére


Amazing789
tag

Írhatsz minden szépet az őskorról de a jelen az azért tart ott ahol tart mert pl a mai játékoknak ilyen erő kell. Amit te anno 56 ban toltál eredményt celeronnal azt el lehetett érni levegővel. Emiatt a jelen komoly vizes, nitrogénes, héliumos eredményeit nehogy lenézzük már. :)

(#1642) Chaser válasza Amazing789 (#1641) üzenetére


Chaser
titán

nekem vicc kategória, nem "oc"
ha neked nem tetszik nem tetszik
ne akard már nekem megmagyarázni a "jelen kor csodáit" lul..el vagy tévedve
segítek, ami intelnél megy:
lightos cpu-k, úgy hogy nincsenek a gyári max határán, nem is zabálnak, pariban vannak a zen-es megoldásokkal
k cpu-k, úgy hogy a határ alatt vannak lóPh@sszal
a határ közelében már a jó isten se elég nekik, de az "oc-sok" elmondhatják húúúúúdefasza, mikemény', wáóóóóóóó
cserébe fizetnek mint a huzat ( :
amd: gyárilag szinte kimaxolt megoldások, még annyi "tuning" se mint inteleknél
ez neked komoly eredmény vízzel, nitrogénnel, paks2-vel? nekem röhej kategória
anno is mehettek volna azok a c2d-k lazán gyárilag 4ghz-en, csak nem volt ekkora teljesítmény hajhászás mint manapság, ha úgy tekintek rá, hogy egy 10770k defaulton all core 3ghz, akkor szép eredmény ( : de ha az intel által megadott defaultot veszem alapul akkor vicc az a pár száz mhz megszakdásért cserébe
te másképp gondolod, én meg így

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1643) Amazing789 válasza MPowerPH (#1637) üzenetére


Amazing789
tag

nem néztem be semmit ha már nincs sehol az a poszt akkor letörölték ... valami lufi 5.3ghz volt 3xxx valamennyi ring llc vel karöltve .. az ilyen semmi oc től tudok a falra mászni .. Aki a villanyon spórol az mi a a tökömnek pakol 5ghz et a gépére. Dísznek??
A 4600 mhz meg a nonstop üzemmódom. Mint írtam a kipakolt super pi eredményem mellé ..h az még csak egy bemelegítő tesztecske. A ram se úgy fog menni ahogy ott van. Mellesleg a nonstop üzemmódban az a 4600 17-17-17-35-4-4-335 2t ...... MT5 biztos ... semmilyen gama nem akasztja ki stb. Így 5,1 ghz en / 4600ring llc az r20 5345-65 cb-t tud. Szóval ez nem lufi 5,1ghz. :)

(#1644) kicsipapucs válasza Chaser (#1642) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Én értem amúgy a problémádat. De, ha nem azt veszed alapul, hogy mi az allcore turbo órajel (amit lehetne hívni már rég alapórajelnek, mert minden OC-s lap kitartja azt az órajelet és ahhoz tartozó TDP-t), hanem az alap alapórajelet nézed, akkor az Intelnél most is ott van a bazi nagy százalékos tuning, de ez már picit ilyen szemkiszúrás. Annó 775 időkben, pl E8400 E0-k döntő többsége simán tudott 4000-et dailyre, 3600-at alapfeszen a többség (vannak 2020-ra olyan válogatottak, amik 4800-on stabilak, 4100 körül alapfeszen). Az Intel mégis 3 GHz-esnek adta el őket. Miért? Nem volt ott az AMD, ami miatt minden Hz számított volna alapórajelben, ráadásul így a user élvezhette, hogy %-osan milyen húdenagy tuningot ért el.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1645) kicsipapucs válasza Amazing789 (#1640) üzenetére


kicsipapucs
őstag

2V ramfesz bootolás titka: Windowsban limitálni kell a használható maximális ram mennyiséget 2GB-ra (ún. maxmem) bcdedittel megy, trunkatememory és utána bitben megadva a........ msconfig-ban állítsd be a rendszerindítás, speciális beállítások, maximális memória résznél, hogy be legyen pipálva, írj bele 2200-at, okézd le, alkalmazd, kér egy restartot, beindul, látni fogod feladatkezelőben, hogy már csak 2,2 GB elérhető ramod van. Még egy restart, mehet az 1,65V fölötti ramfesz utána! Szerintem 1,9V-on kezdd. VCCSA-val 1,6V-ig jó vagy benchre, VCCIO-t fölösleges emelni világba (szerintem 1,4V max), csak kinyírod az IMC-t vele.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1646) Chaser válasza kicsipapucs (#1644) üzenetére


Chaser
titán

nem probléma:) de nekem ez már nem oc, némi pár száz mhz megerőszakolásért cserébe, qrva drágán minden komponens hozzá
elég egyértelmű, hogy csak a lehúzásról szól, mert van aki fizet ilyenért, mivel nem az én pénzem nem zavar ( :
pont ezt mondtam, anno nem volt teljesítmény hajhászás, de c2d-k is mehettek volna sokkal többet defaulton
az én 3200-esem 24/7-re lazán 4g felett ment, alapfeszen tudta a 4g-t
de volt 2140, 2160, 2180, minden sz@r nálam, mind nagyot ment, de ez a 3200 a legnagyobbat
nekem ebben ez volt a hobbi, filléres alkatrészekkel nagy oc, úgy nem nagy művészet, ha ráköltöm egy kocsi árát ilyenre - meg persze nem lestem milyet kell venni, kértem a polcról amit kértem -, így lehettem volna wr10-ben ha érdekel, de ment tovább, akkori időkben nagy tuning mesterhez, rávert kb 200mhz-et az én eredményemre, én "felszerelésemhez" képest űrtechnikával
még ha default 4g-t veszek is alapul egy 10700k-nak, ami nagyon nem annyi, onnan se nagy ugrás %-osan 5,5ghz régiekhez képest, akkor se ha eltekintek attól a "felszereléstől" és árától, ami ahhoz kell
ez már egészen másról szól mint anno
ha így haladunk övetkező amd gen defaulton hozza azt, amit szénné erőszakolt 10700k, ott más az üzletpolitika
engem akkor is a z uv érdekelt, megtalálni azt amin még komfortosan fogyaszt, de teljesítményt alig vesztek
ezért is akarok most egy 10700-et, véletlen se mennék a k-val a non-k 4,7g-je fölé:) valahol 4,4-4,5-re tippelem hogy elkezd éhes lenni
viszot t@knyoltat semmiképp nem akarok venni, de úgy látszik ezt most nem tudom meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1647) Amazing789 válasza kicsipapucs (#1644) üzenetére


Amazing789
tag

Írásod végén, Intel.... az AMD dömping miatt számítok arra, hogy vakegér Intel a jövő processzoraiba nem 100 magot hanem jó tuningpotenciált épít, ami mellékesen 1 szálon gamer fps bajnok is lesz.

(#1648) Amazing789 válasza kicsipapucs (#1645) üzenetére


Amazing789
tag

Köszönöm a leírást ... VCCSA, VCCIO értékekben nagyon egyre gondoltunk de ez a limitált max mem ez új nekem. :)

(#1649) Amazing789 válasza Chaser (#1646) üzenetére


Amazing789
tag

Szerintem te vegyél nem K-ás 10700at azzal nagyon boldog leszel mert nem tekeri majd a villanyórát annyira ... de akkor se kell fikázni a K-ás procikat. Mindenki tudja h le vagyunk húzva de a jelen top játékait csak a te kedvedért nem fogják úgy megírni h 2560x1444 ben 3ghz en lehessen vele játszani egy 20 ezer forintos videó kártyával.

(#1650) MPowerPH válasza Amazing789 (#1648) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ott irtuk Achill3us -al az extrem tuning topikban, hogy azert nem tudsz bootolni, mert nem maxmem -ezel. :U

Szerintem az a 3.3GHz -s Uncore -os en voltam. De akkor is magyaraztam, hogy azert mutat 3.3GHz -t, mert BIOS -ban be volt allitva az Uncore -nak is a minimum 8 -as szorzo, igy idle a CPU orajellel egyutt azt is vissza vette.(igy maradt, mert 24/7 -es setup volt) A program meg azt az erteket olvasta ki, amin eppen a betolteskor tekert az Uncore.

En csak remelni tudom, hogy az Intel a 'jovo'(1,5 ev kb) processzoraiba nem kezdi el azt, amit Te mondasz. Mert akkor ugyan ott lyukadnanak ki, mint a Netburst -el. Amikor a 3.73GHz -s Intel a 2.2GHz -s AMD -vel versengett. Az orajel magaban semmit nem mond, az a melle tarsulo IPC az, ami beszedes tud lenni.
Egyebkent big - small felepites jon, es nem az OC -n lesz a hangsuly. Alder Lake 8db nagy es 8 db kicsi maggal jon. az meg egy szep halal lesz software -es oldalrol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.