Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) MPowerPH válasza pigatt (#1400) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia. Semmikeppen nem ajanlom. Inkabb nezz szet a Giga haza tajan. Ott van PCI-E 4.0, ezekben az Asus lapokban nincs. A kov. gen. -t pedig nem biztos, hogy erdemes lesz megvenni, arra nem kell alapozni.

Don't Tread On Me

(#1402) McKalton


McKalton
tag

hali

vennék egy 10900KF CPU-t mivel ugyis lesz dedikált vga-m. Van értelme sima 10900K cpu-t venni? egy árban vannak kb.

Hardwired!

(#1403) Shkiz0 válasza pigatt (#1400) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Személyesen nincs, de külföldön elég sok helyen ajánlott kategória.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1404) Laraxior válasza McKalton (#1402) üzenetére


Laraxior
titán

10850K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1405) MPowerPH válasza McKalton (#1402) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahigy irtak, vegyel 10850K -t. €100 -al olcsobb, es mindegyik lottery, ha kell az OC.

Don't Tread On Me

(#1406) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Hallottatok már olyanról, hogy gyári hibás lenne egy intel proci?
Új bolti MSI B460 Tomahawk plusz szintén új bolti intel i5-10400F.
Csak annyira nyikkan meg a rendszer, hogy megindulnak a ventik, majd azonnal le is állnak, a CPU debug LED villog, majd újraindul és ezt a ciklust ismétli, amig le nem kapcsolom a tápegységet.
BIOS resettel kezdtem, ne kérdezzétek miért... :DD Hiba maradt.
Különböző memória kiépítésekben próbáltam (1db 2db 3db 4db, memória nélkül) debug LED még mindig cpu fail...
VGA csere... szintén cpu fail
Proci ki... check... socket check Minden OK-nak tűnik. Vissza minden, CPU hiba még mindig. :(((
Vagy alaplap is lehet...?!
Építettem már pár tucat gépet és karban tartok párat, de ilyet én még sosem éltem... :(((

Esetleg van olyan áldozatkész fórumtárs, aki kedden (holnap) napközben a meglévő procijával le tudná tesztelni az alaplapom Budapesten? Honorálnám. Csak a szerviz hosszú huzavonáját szeretném elkerülni, legalább a hibás alkatrészt újravenném, hogy legyen gépem végre. De ha nem hát megyek a szervizbe, aztán ezt a nyűgöt is megélem... :DDD

Jevons paradox

(#1407) ReFleXx válasza McKalton (#1402) üzenetére


ReFleXx
addikt

csutortokon jelentik be a zen3-at? ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1408) MPowerPH válasza ReFleXx (#1407) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es? :U

Don't Tread On Me

(#1409) ReFleXx válasza MPowerPH (#1408) üzenetére


ReFleXx
addikt

igen?:U

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1410) MPowerPH válasza ReFleXx (#1409) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bejelentik, es?

Don't Tread On Me

(#1411) ReFleXx válasza MPowerPH (#1410) üzenetére


ReFleXx
addikt

mi a kerdes? :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1412) MPowerPH válasza ReFleXx (#1411) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ugye kerdeztel valamit. Kerdesre kerdeztel, en meg kerdessel valaszolok. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1413) MPowerPH


MPowerPH
félisten

1.288V a load fesz, LLC6 -al.

Don't Tread On Me

(#1414) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Muhhaha. :DDD :DDD :DDD Most jott vissza a love. :DDD :DDD :DDD

Vartam a premiumot a sok-sok ora munkaert, amit beletettem a taskomba, de nem ebben a formaban szamitottam ra. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1415) keIdor válasza MPowerPH (#1413) üzenetére


keIdor
titán

Küldheted is vissza ez az 5 éves fosszíliát.
Ha munkára kell a gép, az 5950X veri bőven azt a procit. :R ;]
Játékban is. Igazam lett. Hozzák, kicsit verik is az Intelt.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1416) MPowerPH válasza keIdor (#1415) üzenetére


MPowerPH
félisten

Figyelj, jelenleg van egy Apex lapom es egy 5.3GHz capable|(5.4GHz -re is jo annak, aki bevallalja) 10900K -m £500 -ert. Ennel jobban egy belepo AMD -s rendszert sem tudtal volna kihozni, 6 maggal. :U En nem panaszkodom, szerencse ugyan, de a valtassal nyertem, nem is keveset. Ebbol kijon egy jo Zen3.

A 10900K -t meg ilyen tudassal valszeg aron felul elviszik az Intel fanboyok, szoval meg azon is nyerek egy keveset. ;] Ez az Intel egyetlen elonye, itt a sok verpista miatt mindig minden eladhato lesz, akar aron felul.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1417) gainwardgs válasza keIdor (#1415) üzenetére


gainwardgs
addikt

Fasza lett a zen3 :C állat
5800x ftw :DD

(#1418) syIex válasza keIdor (#1415) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem én kihagyom az 5900X-et, mert semmi értelme nem lenne játék miatt váltani rá. Dolgozni másik gép van otthonra meg ez hobbi szinten Adobe használatra elég ez a 10900K.
Még egy gyorsabb ramot szerintem be szerzek és rá próbálok a BMW kolléga általi beállításokra. Milyen ramot mondanátok egyébként ami érezhető változást keltene a 3200-ro és időtálló is lesz?
Vagy már felesleges, mert lassan tényleg itt a DDR5?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1419) Devid_81 válasza MPowerPH (#1416) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Neked okes, onnan lehet en se mennek sehova :N
En a kis tuzes kockamat (9900K) ugy pits@n verem a gepbol, hogy Ebayig meg sem all ;] :DDD
Csak azt nem tudom, hogy milyen lappal, Toma, vagy Aorus Mustar, nekem ha meg egy lap beesik ami nem kepes a ramokat ertelmes frekivel hajtani akkor azt kette hajtom most mar finoman :K
De sorry, ez nagyon off itt.

...

(#1420) keIdor válasza MPowerPH (#1416) üzenetére


keIdor
titán

Okkal van ott a smiley. :)
Viszont itt úgyis mindenki rá fog próbálni.
Lehet, hogy én is majd.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1421) MPowerPH válasza Devid_81 (#1419) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mar miert ne mennek? Mint a szel. Alig vartam mar a Zen 3 -at. Sajnalom, hogy a 16 magos nem most jon, de nem varok, majd upgrade -elek kesobb.

Arra akartam kilyukadni, hogy joforman eddig csak nyertem Intelen, kitermelte a Zen3 -ra a penzt. A mai volt a tetozes. :DDD Persze lehetnek becsuletes, mondhatnam, hogy a lap kiert next day, de mivel Amazon a munkaltatom, es szerintem nem azt kapom cegen belul, amit erdemlek, igy b@sszak meg. Majd ha egyszer atraknak slave -bol primary -ba, akkor az en hozzaallasom is valtozik.

Don't Tread On Me

(#1422) keIdor válasza MPowerPH (#1421) üzenetére


keIdor
titán

Nov. 5 az 5950X is, nem?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1423) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Rocket lake ezt megugorja majd :F

(#1424) Devid_81 válasza MPowerPH (#1421) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah hogy jah, en ugy vettem ki az elozo hsz-edbol amikor Keldornak irtal valaszkent, hogy neked jo ami van es csoki :D :R

Szerk: (#1422) keIdor Jon a 16 magos is egyutt a tobbivel, nekem is ugy jott le :K

(#1423) gainwardgs Tippelhetek?
Sztem Intel jobb lesz picit jatekban ujra (+/-5%) , de csak 8/16 lesz a csucs, labdaba sem rug majd a 12/24 es a 16/32 mellett :N

[ Szerkesztve ]

...

(#1425) keIdor válasza gainwardgs (#1423) üzenetére


keIdor
titán

A Rocket Lake megáll 8 core-nál és a cache-eket is erősen vágni kell a 14nm miatt.

Devid_81: Én is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1426) gainwardgs válasza keIdor (#1425) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szóval akkor arra nemigen érdemes várni :U

(#1427) keIdor válasza gainwardgs (#1426) üzenetére


keIdor
titán

A Tiger Lake elég jó lett, az ugye csak notebook, viszont a Willow Cove magokat tartalmazza már, amit a Rocket Lake is kapni fog asztali vonalon, jövőre.
A baj az, hogy a 14nm miatt a cache-k mérete kisebb lesz, meg lesznek vágva.
Ez biztos nem lesz jó hatással a teljesítményre, szvsz nem fogja megmutatni az architektúra a foga fehérjét így, mert egy 14nm visszaportolás az egész, nem erre lett tervezve.
Illetve 100% most már, hogy jön a Z590 vele együtt és csak azzal lesz PCI-E 4.0 a mostani lapokkal felejtő.

Arra leszek kiváncsi, hogy a marketing az újra max 8 magot hogyan fogja kommunikálni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1428) syIex válasza gainwardgs (#1426) üzenetére


syIex
veterán

Sajna majd az utána levő ami már talán 10 nm lesz az fog érni valami normális reakciót az AMD-re, de ott akkor már 5nm lesz... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1429) keIdor válasza syIex (#1428) üzenetére


keIdor
titán

Az lesz az Alder Lake, de az is 8 mag / 8 mag lesz. Kis-nagy. big.LITTLE
Amivel kapcsolatban nekem vannak aggályaim.
Early adopterként nem nagyon merném piszkálni.
Az AMD is át fogja venni, de később, egyelőre a Zen 4 sokkal ígéretesebb.
Egy darabig én nem látom az Intel feltámadását. Egyszerűen nagyon lemaradtak gyártástechnológiában, elfogyott.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1430) syIex válasza keIdor (#1429) üzenetére


syIex
veterán

Ezzel “sajnos” egyet kell értsek.
Viszont én nem fogom elkapkodni a váltást az biztos, majd amikor jó pár teszt kint van és valóban “nagy” a különbség akkor váltok, de ilyen 5-10% miatt tuti nem fogok személy szerint. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1431) D013


D013
aktív tag

Nem tudom mennyit fog verni az 5600x vagy későbbi sima 5600 a 10600-asomra, de örülök hogy nem vàrtam. 299 dolcsi az 100k+ lesz itthon, az i5-öt meg megvettem 80-ért.

(#1432) Peat;) válasza D013 (#1431) üzenetére


Peat;)
veterán

A 10400as van párban a 3600x-el, mármint játékban. Így hatlmas diffi nem lesz az 5600 és 10600 között tippre, ha nem húzható meg jobban az amd ahogy általában nem. Az amd még intelnél is hülyébben áraz ha nyeregbe kerül a jelek szerint. 50 körül kellett venni 3600 vagy 10400ast inkább, én már 80at nem adtam volna 6 magért. Nemhogy 300 dodót a magyar sarccal. :Y

[ Szerkesztve ]

(#1433) D013 válasza Peat;) (#1432) üzenetére


D013
aktív tag

Úgy voltam vele hogy akkor ezt most kifizetem az a pár száz mhz meg jó lesz pluszban egyszer.

(#1434) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Elado. ;] Mar jott is az elso offer £600 -ert. :)) Es ez meg mindig max. £1 fee -s listing.

2 hete fizettem erte £500 -at, muhahha. Fanboyok rulez. :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1435) Devid_81 válasza MPowerPH (#1434) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En voltam bocsi ;] :D
Adnam oda neki 600-ert is, bar most jon a hetvege, tutira elviszik annyiert amit kersz erte.

...

(#1436) MPowerPH válasza Devid_81 (#1435) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha megvetted volna anno a 10850K -t, az sem £395 -ert ment volna am el. Siman kerestel volna rajta. :U

Biztos - = Zk = - tolja az offereket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1437) Devid_81 válasza MPowerPH (#1436) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ah, nagyon eros volt a masik oldal vakito fenye...
Nem tudtam ellenalni :B

...

(#1438) MPowerPH válasza Devid_81 (#1437) üzenetére


MPowerPH
félisten

I know, just saying.... az inkabb egy befektetes lett volna, mint sima vetel. :B Sajnaltam is return -olni, valaki nagyon jol jar vele annyi penzert. Topikbol senki nem kapott ra annyiert, helyette inkabb szenved mindenki a szarabbnal szarabb i9 -ekkel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1439) Devid_81 válasza MPowerPH (#1438) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah amugy az egy nagyon jo vetel lett volna.
Ha a masik oldal nem hozza az elvartat akkor en nagyon durvan sirni fogom komolyan :D :O
De csak nem lesz mar itt nagy gaz, es jo dontest hoztam (probalom magam nyugtatni mint azok akik 450K-ert vettek 3080-ast :D )

...

(#1440) MPowerPH válasza Devid_81 (#1439) üzenetére


MPowerPH
félisten

En mit szoljak? Vegre van egy utos procim, egy jo lapom, jo aron. Es eppen keszulok tuladni mindegyiken, hogy beleugorjak az ismeretlenbe. Fosok... Nem volt AMD -m Athlon64 FX60 ota. :B Es azert elnezve, mi szenvedest levagtak a Zen2 topikban az emberek. Jo, sok amator a fapados lappal, nem festett realis kepet. Azert volt ott par pro user, akik nem szenvedtek.

Don't Tread On Me

(#1441) Devid_81 válasza MPowerPH (#1440) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En meg Athlon XP 2500+ ota nem voltam AMD-s :DDD
Azt sem tudom mikor volt az, de jah megis tudom, kb 22 lehettem...nah azt viszont vegkep nem tudok mikor voltam 22 :DDD

...

(#1442) MPowerPH válasza Devid_81 (#1441) üzenetére


MPowerPH
félisten

Btw, vittek a procit. :DDD

Don't Tread On Me

(#1443) Devid_81 válasza MPowerPH (#1442) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Teljesen aron, vagy alkudozott? ;] :DDD

...

(#1444) keIdor válasza MPowerPH (#1440) üzenetére


keIdor
titán

Nekem Athlon X2 4400+ volt talán az utolsó.
Idén nem, mert ami van időm, nem gépszereléssel akarom tölteni, de jövőre 5950X-et megnézem magamnak én is.
14 év Intel után.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1445) MPowerPH válasza Devid_81 (#1443) üzenetére


MPowerPH
félisten

£635, de jon erte szemelyesen.

Don't Tread On Me

(#1446) Devid_81 válasza MPowerPH (#1445) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Helyes :DDD

...

(#1447) MPowerPH válasza keIdor (#1444) üzenetére


MPowerPH
félisten

En megint gep nelkul maradok, valamit atmenetileg rendeznem kell.

Don't Tread On Me

(#1448) keIdor válasza MPowerPH (#1447) üzenetére


keIdor
titán

Nekem egészen addig marad az i9 és a 1080Ti amíg nincs itt az upgrade. Mindig csak utána szoktam eladni a régit.
Idén nem is akarok Ryzent, majd csak jövőre.
Nincs szükségem 16 magra, alig lesz gyorsabb és én csak játszom, ez inkább csak a kíváncsiság miatt lesz, amit én be is ismerek.
Megvárom lesz-e X670, ha lesz egyáltalán. Venti nélküli alaplapot szeretnék.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1449) Devid_81 válasza keIdor (#1448) üzenetére


Devid_81
nagyúr

B550-bol van chipset venti nelkuli lap, es csereben kapsz mindent amit a "nagyteso" tud
En is B550-et veszek :B

Szerk: (#1450) keIdor nem vagyok szaki, de talan a B550-el sem lennel semmilyen lemaradasban az X570-hez kepest meg akkor sem ha OC-znal.
Amugy en sem tervezem, sztem eletemben eloszor annyit fogok csak, hogy finomhangolom, megadom neki az ossze trukkot amitol magatol feljebb boostol, es hagyom ahogy van.

En nagyon sokat szenvedtem foleg a 9900K-mmal, hogy a sajat hulyesegem miatt de all core 5GHz-en tartsam, belefaradtam komolyan. :W
Azota miota ez a CPU van a gepben egy sima AIO-rol eljutottam egy olyan komplett vizhutesig amire roh@dt sokat koltottem. :U
Ezt mind a proci miatt kezdtem el, es akkor a kupakolas+rezkupak stb-rol ne is beszeljunk amikor egy sok szaz £-os procinal az ember full szandekosan de muszajbol vesziti el a garanciat, illetve az esely ha pici is de ott van, hogy kuka lesz a proci a kezedben stb.
Belefaradtam, ezzel nagyon sokat szivtam a sajat hulyesegem miatt komolyan :O :W

[ Szerkesztve ]

...

(#1450) keIdor válasza Devid_81 (#1449) üzenetére


keIdor
titán

Igen, az is egy opció, van egy Strix lap, ami nagyon tetszik.
És nálam OC sem lesz, az 5950X gyönyörűen úgyis magától boostolni fog majd gondolom.
Az az 5% meg nem érdekel, amit egy CCX +100MHz esetleg hozna.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.