Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) MPowerPH válasza keIdor (#1448) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dark Hero venti nelkuli. Oktober kozepere mondjak, de ma irtam Asus -nak, pontosan mikorra szamithato, hogy a polcokra kerul. Ez alapjan nem hiszek az uj chipsetben.

Nekem igazabol mindket eladas ugy jott, hogy most vagy soha. Atmenetileg vettem egy hasznalt B550 Tomat es bele egy 3600 -ast, hogy ne legyek gep nelkul. Aztan majd ez is megy vissza, hehe. De most nem akarok lemaradni az uj gen. startjarol, es egybol rarepulok a nagyra. Eredetileg nem igy terveztem, ugye azt cikkeztek, az 5950X kesobb jon. Erre elvileg jon mind a 4 CPU, egyszerre. Itt nalam eldolt a dolog. Egyebkent is benne voltam mar az alkatresz cserekben, ez mar nem oszt, nem szoroz.
Az 1080Ti eladasaval en is varok meg, mert a VGA piac alakulasa meg nincs letisztazva az RDNA2 miatt, na meg a 3080 10GB fedelzeti memoriaja sem lesz eleg nekem. A 3090 -et meg biztos nem veszem meg +10% teljesitmenyert dupla aron csak azert, mert azon van eleg VRAM.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1452) keIdor válasza MPowerPH (#1451) üzenetére


keIdor
titán

Egy hatalmas káosz a VGA market most, ki kell várni.
A 3080 900€ felett egyáltalán nem jó deal már eleve.
Alatta best buy még a memória mérete ellenére is, csak gyakorlatilag beszerezhetetlen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1453) MPowerPH válasza keIdor (#1452) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem most ment el egy EVGA FTW3 -asom....kedden meg jon a Strix OC. :U Szoval a beszerzessel nem volt baj. Es az EVGA meg olcso is volt a maga nemeben. A Strix mar dragabb, de Mo. -hoz kepest igy is 120k -val van beljebb a leendo gazdaja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1454) ImpersonatoR

Azért nem vagyok benne biztos, hogy min fps ben meg 0,1 % low ban is jobb lesz a zen3. Ha egyaltalan jobb lesz jatekra, egy rendes 10900k + ram kombonal. Szokasos semmitmondo szamokat lattam csak. Memoriakezeles meg bios problemakrol nem is beszelve. Nem tudom mi lenne jo megoldas. En is gepvasarlas elott vagyok de nem tudok donteni.
Asusnak legalabb lesz x570 es dark lapja amin nincs venti. De nem tudom miert nem lehet kijelenteni kategorikusan hogy nem lesz x670 chipset pl.

(#1455) MPowerPH válasza ImpersonatoR (#1454) üzenetére


MPowerPH
félisten

Belegondolva, utan olvasva, X670 -nek nem sok ertelme lenne, mivel semmi plusz extra nem erkezett az uj processzorokkal, amit az alaplapokra lehetne tenni. Ez kb. pont annyira lenne ertelmes valtas, mint a Z370-Z390. Itt ugy nez ki, a gyartok kiadjak ugyan azokat a lapokat, csak frissitett revizioval, es e mellett megjelenik par uj lap a kinalatban, ami kikuszoboli a regiek gyengesegeit. Egyebkent is, ez lesz az utolso AM4, a kov. gen mar mas platformra kerul.
En biztos vagyok benne, hogy az esetek 90% -aban erosebb lesz game -ek alatt is. :U Basszus, a Cinebench single core score azert eleg beszedes. Itt mar nyers eroben oriasi az elorelepes es ezzel egyutt az elony. Ha csak a 19% javulassal szamolsz, ami CB alatt tenyleg boven megvan, mar akkor megeloztek az Intelt. Es ez csak a nyers ero, mert a CB single score -al mar elotte sem volt baj. A magok kozotti kommunikacio az, ami jatekoknal szuk keresztmetszet volt, de azt megoldottak, lasd dia.

Memoria kezeles meg kodben van, de tekintve, hogy sokan az Intelt is 3200-3600 -as ramokkal hasznaltak, igy nem volt eddig sem nagy a diferencia. Igertek, hogy megoldjak az IF orajellel kapcsolatos problemat. Magasabb frekvenciara lehet kepes(elnezve a routingot), na meg beszeltek orajelgeneratorrol is, ami az igazi megoldasa lenne a Zen2 -nel tapasztalhato problemanak a magas memoria frekvencianal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1456) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Csatlakoznék egy 10600k&Z490 Tomahawk párossal!
Még ismerkedek a dologgal.
Első kérdésem az lenne, hogy az AIO coolerem csatiját a Pump csatira vagy a CPU FAN ra tegyem?

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1457) MPowerPH válasza atomanti19 (#1456) üzenetére


MPowerPH
félisten

Barmelyikre. Nincs nagy jelentosege. Ha a pumpa csatira dugod, akkor az AiO pumpaja 100% -on fog tekerni, ami jol is van ugy, mert a verem gyorsabban aramlik az ereimben. :)
Jo valasztas volt a Toma.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1458) atomanti19 válasza MPowerPH (#1457) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Ha a pumpa csatira dugom, akkor nemtudom a radiátor ventiket állítani. Vagy csak elnézek valami? Mert maxon tekernek azok is. Arctic freezerem van, és egy csatin van a pumpával. Ha szétbontom úgy jó lehet nem?

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1459) MPowerPH válasza atomanti19 (#1458) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, ha a ventiket ra tudod dugni kulon a CPU fan headerre, akkor arra dugjad. :)

Don't Tread On Me

(#1460) atomanti19 válasza MPowerPH (#1459) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Gyárilag rövidek a ventillátorok vezetékei.. Szóval rendeltem toldókat.
20 perc prime után 73 Celsius fok az egyik mag. Ez a max. Minden gyári értéken. Innen indulunk.
Nincsenek jó kilátásaim a szilikon lottón :U

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1461) atomanti19 válasza c41r0^ (#1170) üzenetére


atomanti19
aktív tag

"minden más (IO/SA/PLL/PCH) fesz default, kézzel fixálva a BIOSban"

Éppen az adott értékre befixáltad? Illetve neked előfordult, hogy a Prime nem mindig maxon pörgette procit? Nekem van hogy x49 helyett x47 megy csak.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1462) MPowerPH válasza atomanti19 (#1461) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ket dolog miatt lehet. AVX offset, vagy bekapcsol az energiamenedzsment.

Don't Tread On Me

(#1463) atomanti19 válasza MPowerPH (#1462) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Biosban volt az AVX offset -2. Eddig Itt járok. Prime 20p után. Small FFT, AVX2 pipa. Ez jónak mondható? Viszont nem értek valamit. 1.255V feszültséget adtam meg fix Vcore nak a biosban. A valóságban ezt lentebb veszi.

Szerk: 30 perc kékhalál :DDD

[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1464) MPowerPH válasza atomanti19 (#1463) üzenetére


MPowerPH
félisten

Load Line Calibration, LLC. Normalis a VDROP. Adj neki meg egy kicsit tobb feszt, ketto-harom lepcso eleg.
Ez a proci lazan 5GHz 24/7 olyan 1.28V -al.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1465) atomanti19 válasza MPowerPH (#1464) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Most LLC5 ön voltam. Maradjon itt?

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1466) MPowerPH válasza atomanti19 (#1465) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, maradjon.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1467) atomanti19 válasza MPowerPH (#1466) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Valami még elkerüli a figyelmem. Nem lett sehogy sem stabil az x49 és az x50 sem :U
Majd kövi hétvégén folyt köv.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1468) surgyi


surgyi
senior tag

Sziasztok! Nem tudom jó helyen járok-e. Kérdésem az lenne i3-10100 cpu mellé milyen alaplapot javasólnátok, viszonylag a legolcsóbb megoldás érdekelne. Gtx 1070ti menne mellé,illetve G.skill Agesa ddr4-3000 Mhz CL16 Ram. Köszi a segítséget! :R

(#1469) ScomComputer válasza surgyi (#1468) üzenetére


ScomComputer
veterán

Itt... [link] ;)

(#1470) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Na, ma valamiért a win10 szivat vagy én nemtudom.
Mert ezekkel a beállításokkal, nem megy csak fix 4.1GHz en. Vagy néha 4.5GHz. LLC 5. AvX re is figyeltem. És valamiért a BMP sem készül el üres fat 32 drive ra.
Valakinek ötlet? Gyanítom valamit nem jól csinálok :U


[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1471) Laraxior


Laraxior
titán

Asus ROG Maximus XII Extreme Gundam Motherboard

hoppácska ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1472) MPowerPH válasza Laraxior (#1471) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lesz vagy £1000. :DDD Biztos sokan megveszik.

Don't Tread On Me

(#1473) Devid_81 válasza Laraxior (#1471) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ugy latom csak VGA es ramot lehet benne cserelni "egyszeruen"
A tobbit csak fel napos meloval, not bad! :Y :D

...

(#1474) atomanti19 válasza atomanti19 (#1470) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Alakul a dolog. Szerintem még megy lentebb a fesz, holnap ezt belövöm stabilra. Aztán mehet az 5.0 GHz. Jó lenne, ha minden olyan hűvös maradna mint a core 1 :U

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1475) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Rocket lake 5.4 ghz boost :Y [link]

(#1476) MPowerPH válasza gainwardgs (#1475) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tom mit akartal linkelni, de ez mar nem tul up to date. :DDD

Mod: az 5.4GHz es a up to 10% IPC novekedes meg nem valoszinu, hogy eleg lesz. :N 10900K egy kattintassal bootolt 5.4GHz -re, single core. Az Intel ezekkel az arazassal tudna konkurenciat allitani. De ennyi cache -el bele sem akarok gondolni a tdp -be...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1477) - = Zk = - válasza gainwardgs (#1475) üzenetére


- = Zk = -
félisten

faxa alaplap :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1478) gainwardgs válasza - = Zk = - (#1477) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jó hozzá a z490, aztán megjelenés előtt kitalaljak hogy mégse :DDD

(#1479) Rezoll


Rezoll
újonc

Sziasztok,
keresnék egy mATX alaplapot ami intel i5 10400 procihoz, ami után akár mehetne bele egy i7 10700 nem K változat. Tuningolni nem értek hozzá és nem is akarok.
Ami szempont lenne, hogy van jelenleg G.skill Aeigs 3200Mhz dual kit RAM és 500W Thermaltake TR2 s táp.
Lehetőség szerint majd az új 3060-3070 vonalon is gondolkodtam VGA téren.
Keretnek nem tudom mit határozzak meg lényeg, hogy időtálló legyen és ne a legdrágább.
Talán 30-40 körül.
Köszi !

(#1480) atomanti19 válasza Rezoll (#1479) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Csak egy az egybe másold ide.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1481) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok!

Adott egy 10700 (non-k). Benchmarkok alatt az órájele visszaesik 3,7-re. Asztalon/játékban ez mindig 4,6 közeli. Nagyban el is tér az elvárthoz képest a pontszám. Ezt mi okozza?

ASUS TUF GAMING B460-PLUS - ban van.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#1482) VirsLee válasza sirszevenap (#1481) üzenetére


VirsLee
őstag

Az lehet az ok, hogy nem 65W-os a procid, ahogy a dobozra van irva, hanem 224W a PL2. Ehhez az kell, hogy alaplap engedje neki felvenni a megfelelo teljesitmenyt. Z-s lapokban ez nem gond. Sok B-s lap is engedi maxra tekerni. A jelek szerint az ASUS ugy gondolta, hogy neked eleg lesz 125W is. Ebbe kb. a 3.7GHz fer bele, ahogy a 10700k alap orajele 125W mellett 3.8GHz, szoval szimplan gyenge hozza a lapod. Csereld le egy B460M Mortar-ra ott nem fogsz ilyen problemaval talalkozni.
Jatek es desktop eseten nincs 8 magos terheles, akkor fel tud szaladni nehany mag 4.6-4.8 korulre.

B460 and H470 Motherboards With Asus Performance Enhancement
Model Power Limit BIOS Version
ROG Strix B460-F Gaming 201W 0808
ROG Strix B460-G Gaming 125W 0808
ROG Strix B460-H Gaming 125W 0306
ROG Strix B460-I Gaming 125W 0306
ROG Strix H470-I Gaming 125W 0807
TUF Gaming B460-Pro (Wi-Fi) 125W 0808
TUF Gaming B460-Plus 125W 0808
TUF Gaming B460M-Plus (Wi-Fi) 125W 0306
TUF Gaming B460M-Plus 125W 0306
TUF Gaming H470-Pro (Wi-Fi) 125W 0807
TUF Gaming H470-Pro 125W 0807

(#1483) korcsi válasza sirszevenap (#1481) üzenetére


korcsi
veterán

Átböngészném a bios-t, hátha van a teljesítmény limit módosítására opció.

Vagy a ahogy írták, tényleg ennyi a maximum.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1484) sirszevenap válasza korcsi (#1483) üzenetére


sirszevenap
őstag

Sziasztok!

Mire írtál, már megtaláltam. Van Power saving & performance mod! :K

Ezeket állítja. Itt épp vissza állítom a "rosszra", hogy lássátok mivel bűvészkedik.

Így már azért rendben van! :K

Köszönöm az iránymutatást nektek! :R
Még jó, hogy nem vettem rögtön új lapot! ;]

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#1485) MPowerPH válasza sirszevenap (#1484) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igy most mennyin teker single thread? 4.8GHz -n?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1486) VirsLee válasza sirszevenap (#1484) üzenetére


VirsLee
őstag

Nekem is ASUS lapom van csak Ryzenhez. Nem volt egy jo vetel, eleg szutyok a bios :)

(#1487) MPowerPH válasza VirsLee (#1486) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valszeg olcso lapot vettel, azert.... Asus BIOS az egyik legjobban megkrealt, csak nem a legolcsobb lapokon.

Don't Tread On Me

(#1488) VirsLee válasza MPowerPH (#1487) üzenetére


VirsLee
őstag

Olcso, raadasul a vrm is szutyok rajta :) Csak nem tudom, hogy mikor lenne erdemes cserelni, mert egyelore nincs nagyobb teljesitmenyre szuksegem, vagy, ha kell is, van boven a 4/8 felett.

(#1489) Kaci84


Kaci84
őstag

Üdv, procimat tesztelném újra eladáshoz, hogy mit tud. Primal meg Intel Burn-el tesztelném. A gond csak az, hogy nem tudom meghűteni anélkül, hogy ne lenne Throtling. A végén már 5.0GHz és 1.22V -no próbáltam, de 3 magnál akkor is kiírta. 100°C-ig ment a dolog utána nem engedte feljebb.

Bios: LLC: Turbo, Vcore: 1.22V, Clock: 5.0GHz, HT: OFF
Hardver: 10700K, RAM: 3600 C16, Aorus Z490 Elite AC, EK Fluid A240 (max 2500rpm) Alu custom, Seasonic Prime750 Titanium, Fractal Define 7XL nyitva

Mit tegyek? Vegyek vissza az órajelből? Teszteljek más programmal? Cseréljek hűtőt? Vagy netán rosszul tettem fel vagy nem elég a fordulat? A múltkor nem emlékeztem erre, hogy vissza kellett volna vegyen, pedig nagyobb fesszel mentem. Nektek milyen eredmények vannak?

[ Szerkesztve ]

(#1490) MPowerPH válasza Kaci84 (#1489) üzenetére


MPowerPH
félisten

LLC turbo.... Kapasbol rosszul inditod. En nem tudom, miert kell az LLC -t turbora rakni, de minden kezdonel az az elso.
Sokat tolod neki 100 fokon, turbo LLC -vel, akkor a vegen mar nem lesz mit eladni. En mar igy sem vennem meg szvsz, kapott az a cucc szepet, ha sokat probalgattad.

A kerdesedre valaszolva... IBT -t felejtsed el. Prime -nal pedig a 2db AVX opciot kapcsold ki, nem kell azzal megjobban bantani szegeny procit. Szimplan AVX offal kiteszteled, es ugy arulod.
Nem egy jo peldany a Tied, szoval lehet nem sok ertelme van kitesztelni.

LLC -t meg rakd kozepesre, es ahhoz lodd be BIOS -ban a feszt, hogy load alatt oda droppoljon, ahol meg stabil. Te tudod, mennyi korul van az a minimum fesz, aminel meg stabil 5GHz -n erosebb terhelesre is. Medium LLC -vel alt. egy kicsit nyersz is, jobban szereti az aramkor.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1491) - = Zk = - válasza VirsLee (#1486) üzenetére


- = Zk = -
félisten

alap szintű alaplap.. sokat ne várj...
ha meg van, aki ebben az ár sávban jobbat ad/tud, nosza.. nem szégyen lecserélni :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1492) Kaci84 válasza MPowerPH (#1490) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszönöm a választ. Viszont mindenben nem értek egyet. Nem vagyok kezdő köszi, de nem azért van Turbom, hanem pont hozzád hasonló tudású emberek javaslatára. Nem tolom sokat 100°C-on, mert nyílván leállítottam. Azt sem értem miért áratana neki a Prime amikor valamire csak ki lett találva. Nyílván az életben egyszer kell kitesztelni és elég is. A válogatott procikat is 1 órás Prime tesztel a hátuk mögött árulják plusz amire megtalálták a beállítást. Attól függetelnül, hogy alapvetően tuidom jit csinál az LLC és miért van komolyabban nem értem, de azt végkébb nem, hogy attól, hogy Turbo az elnevezés miért ártana a procinak amikor 1.22V-re állított feszt 1.2V-ig veszi vissza terhelés alatt. Az sem világos, hogy miért ne lenne egy nem jó példány az enyém amikor Prime alatt ilyen kis feszen sok procinál nem, hogy eljut a throttlingig hanem kb. azonnal kékhalál. Volt nálam más 10700K és 10900KF is meg YT is néztem és nem láttam ettől kifejezetten jobbakat. Kivéve persze a kifogott ritkaságokat amit pont ezért tettek fel illetve nyílván itt a fórumban is mindenkinek sokkal jobb van sokkal kisebb feszen, természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#1493) MPowerPH válasza Kaci84 (#1492) üzenetére


MPowerPH
félisten

Aki itt a magas LLC -t valaha is javasolta, kijarna neki egy ban. En biztos nem tettem, mindig medium, vagy alacsony erteket mondok, attol fugg, mekkora a VDROP.
Ha nem erted, miert karos a magas LLC 200W+++ fogyasztas, es 100 fokos magho mellett, akkor kezdo vagy, es meg az aramkorok mukodeset sem erted.
Ajanlom, nezz utanna az LLC mukodesenek. Van fent sok video errol, Buildzoid is szepen elmagyarazta.
Az extrem terhelesre torteno degradaciot szinten szepen elmagyarazta, nezd meg azt is...Vagy ne nezd meg, es rugassad nyugodtan a procit, nem az enyem.

En nem koptatom a billentyumet egy scalper miatt. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1494) sirszevenap válasza MPowerPH (#1485) üzenetére


sirszevenap
őstag

4,6-nal nem lattam tobbet single-ben sem.

Bankkártyával? Hát persze!

(#1495) MPowerPH válasza sirszevenap (#1494) üzenetére


MPowerPH
félisten

Latom a pontjaidon. :U Ugye elvileg 4.8 -at tudnia kellene 1 magos terheles eseten.

Don't Tread On Me

(#1496) sirszevenap válasza MPowerPH (#1495) üzenetére


sirszevenap
őstag

Esetleg valami tanács?

Arra emlékszem, hogy piszkálás nélkül a 9600K-m is 4.3-ig ment, nem 4.6-ig. MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbonba volt.

Bankkártyával? Hát persze!

(#1497) Amazing789 válasza syIex (#1046) üzenetére


Amazing789
tag

Milyen szobahőn tolod azt az 5ghz et??? prime 95 felesleges .. olyan terhelést tol a procira amit átlag használat alatt a büdös életben nem fogsz elérni. R20 ne menjen 75C felé és bírja a TM5 öt. ennyi. Ha ez megy ..akkor játék alatt se lesz baj. Nálam, most, hogy itt az ősz és hidegebb van .. résnyire nyitott ablak mellé pakolt, 3 ventis noktua nh d15, apex xii, 104bclk, 4444ddr, 4576mhz ringllc, 10700k -val 5,1Ghz-en tolom a Division 2 őt, 2560x1440 ben, vsync mellett. Több óra játék után se megy a proci 64C fölé. Igaz arra mindig figyelek, hogy az alaplap max 24C legyen. Ventik hangjából tudom mikor kell az ablakrést szűkíteni vagy tágítani.

(#1498) Amazing789 válasza MPowerPH (#1493) üzenetére


Amazing789
tag

Relatív mi a magas ring llc ... Évek óta nem megyek 4000 mhz alá .. 4000-4300 nyáron ha meleg van ...télen 4500mhz ... Igaz ezeket az értékeket nem minden lap bírja ki. Viszont az meg egy vicc állapot ..nekem legalább is .. amikor 5GHz vagy a feletti cpu speed mellé kipakolnak fórumokra nevetséges R20, AIDA, winrar, cpuz, super pi 32m , vagy egyéb teszteredményeket amiről ordít h azért lett alacsony érték mert 3200mhz en repesztett a ring llc. Nem a magas ring llc a baj hanem, hogy ocó lappal akarunk csodát látni, főleg ócó hűtés mellett. Írtad a 100 fokos maghőt. HW infó úgy tudom mindent ki ír ... Most, hogy hidegebb van, résnyire nyitott ablak mellett 5,1 ghz en is eljátszok órákig max 64C mellett. R20 75C. Az életben nem láttam 100C vagy a feletti hőfokot , 80C-t is csak ritkán mint a fehér hollót ..igaz Prime 95 el nem is szoktam bohóckodni mert felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#1499) MPowerPH válasza Amazing789 (#1498) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt mire irtad? :F

Nem nagy szam az 5.1GHz... En szobahon 5.3GHz -n kergettem stabilan a 10900K -t ugy, hogy single core 5.4GHz -ig boostolt, 5GHz -s uncore -al, meg 4600 -as ramokkal. Az uj tulaj meg 5.4GHz -n hasznalja all core.
Mire kell a nyitott ablak? :F Ez a Comet messze nem olyan forrofeju, mint akar egy delidelt 9900K, siman hutheto hideg levego nelkul.
Szoval nem ertem mire valaszoltal. Mert az en hsz -em arra tert ki, hogy szerencsetlen 1.35V -ot adott neki BIOS -ban, max LLC ertekkel, es AVX Prime al gyilkolta a procit, mikozben par mag valszeg boven throttlingolt, mert elerte a 100 fokot. Ezzel tobb problema is van, csak az nem latja, aki tenyleg(mar bocsanat) segg hulye az egeszhez.

Ennyit tudtam lementeni, a tobbi kepem valszeg toroltem. Mar utolag banom, hogy en 5.4GHz -n nem teszteltem ki.
Es mielott kozbeszolsz, hogy 3200 a ring... azert annyi, mert az energiatakarekos opcio be volt kapcsolva, es a min szorzo 8 -asra volt allitva, szoval a CPU frekivel azt is visszavette.
Egyebkent ment 5200 -at is az uncore, de azzal sem volt idom teszteket csinalni, mint ahogy a ramokat is csak a vegen toltam fel 4600 -ra, ezek a tesztek meg nem azzal keszultek, pedig biztos lett volna meg par plusz pont veluk. De ez szobahon keszult, semmi extra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1500) MPowerPH válasza MPowerPH (#1499) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyebkent jol mutatnak ezek a tesztek, kar, hogy a Zen3 -at csak siman bepattintva a lapba, es elinditva, mindenfele hokusz-pokusz meg hutes rasegites nelkul lemossak az osszes itt lathato eredmenyt. :Y

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.